Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.06.25 kedd, 08:12:18 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 84 85 86 87 88 89 90 [91] 92 93 94 95 96 97 98 ... 798   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK4 Általános kérdések  (Megtekintve 11236360 alkalommal)
0 Felhasználó és 33 vendég van a témában
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #4500 Dátum: 2009.06.12 péntek, 10:49:02 »

kocce az infot...foleg a nyaralosat  vigyor3 Wink

szívesen. Na de ugyi a kérdés: Hol is van a nyaraló?  nyes
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
zsoel
Vendég
« Új hozzászólás #4501 Dátum: 2009.06.12 péntek, 13:10:00 »

szívesen. Na de ugyi a kérdés: Hol is van a nyaraló?  nyes

Zacci a műholdast követést már beélesítette!
Véged van!  eplus2
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #4502 Dátum: 2009.06.12 péntek, 13:10:56 »

Zacci a műholdast követést már beélesítette!
Véged van!  eplus2

Hát ha a saját GPS-ére gondolunk, akkor inkább neki van vége.  eplus2 taps
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
TamTam
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185


E-mail
« Új hozzászólás #4503 Dátum: 2009.06.12 péntek, 17:16:27 »

Sziasztok!

A gyári SONY CD/rádió egységet át lehet úgy "kötni", hogy motor leállításakor ne kapcsoljon ki azonnal, hanem csak pár perc késletetéssel? Vagy akkor, ha kinyitják vmelyik ajtót? Pl. a tükörbecsukás is így működik.
Naplózva

Most: Mondeo MKV. Kombi TDCI 2.0 (180LE) Titanium AWD Powershift 2016.01 (Deep Impact Blue)
Előtte: Mondeo MKIV. Kombi TDCI 2.0 (140LE) Titanium-X ++ 6Aut 2008.09 / Mondeo MKIII Kombi Ghia  TDCi 2.0 (130LE)
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #4504 Dátum: 2009.06.12 péntek, 18:22:02 »

Sziasztok!

A gyári SONY CD/rádió egységet át lehet úgy "kötni", hogy motor leállításakor ne kapcsoljon ki azonnal, hanem csak pár perc késletetéssel? Vagy akkor, ha kinyitják vmelyik ajtót? Pl. a tükörbecsukás is így működik.

Jó és hasznos kérdés.  eljen
Sztem igen.
A fejegység hátul kap egy vezetéket, ami a "gyújtás".
Sztem ennek a helyére kellene bekötni vagy az elektromos ablakok tápját, vagy a tükrök tápját.
Azért egy kapcsolási vázlatot ha látnék, nyugodtabb lennék.
Ha szerencsénk van, Zsoel berepüli a témát, az ő autója eddig sztem a "legegyedibb".  eljen
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
joker
Vendég
« Új hozzászólás #4505 Dátum: 2009.06.12 péntek, 20:02:19 »

Sziasztok!

Valaki tapasztalt már olyat, hogy városi közlekedésnél az útegyenletségekkel összhangba valmilyen nyikorgó hang hallatszik a szélvédő alatti műszerfal részből. Mintha gumi v. műnyag nyikorgás lenne.

Köszi
Naplózva
dave4
Vendég
« Új hozzászólás #4506 Dátum: 2009.06.13 szombat, 22:56:35 »

Hy all! Szerintetek ezt lehet valahogy orvosolni? Az van hogy a hátsó Jb designos "diffuzor" kicsit benyomódott vmilyen módon!



A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Naplózva
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #4507 Dátum: 2009.06.13 szombat, 22:58:33 »

Hy all! Szerintetek ezt lehet valahogy orvosolni? Az van hogy a hátsó Jb designos "diffuzor" kicsit benyomódott vmilyen módon!

Alulról hogyan néz ki a történet?
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
zsoel
Vendég
« Új hozzászólás #4508 Dátum: 2009.06.14 vasárnap, 23:04:56 »

Valami érdekeset tapasztaltam a mai napon.

Már többször takarítottam, políroztam a kocsit és semmi érdekeset nem találtam a kasztnin, ma pedig majdnem dobtam egy hátast.
Árnyékban semmi érdekeset nem látni:




Viszont amikor süt a nap, akkor a jobb hátsó ajtóm egyszerűen beszürkül:



Többen láttuk, tévedés kizárva, semmi nem látszik a fényezésen:




Aztán egyszer csak mégis:





Valakinek valami tippe?
« Utoljára szerkesztve: 2009.06.14 vasárnap, 23:09:56 írta zsoel » Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #4509 Dátum: 2009.06.15 hétfő, 07:55:17 »

Valami érdekeset tapasztaltam a mai napon.



Valakinek valami tippe?

1. Nem lehet, hogy valamilyen ablak( fényt visszaverő tárgy abban a szögben pont rátükrözte még pluszban a napsugarakat?

2. Fényezve volt és rossz színkód alapján ? (bár a fényező szerint a feketét a legegyszerűbb)
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #4510 Dátum: 2009.06.15 hétfő, 07:58:20 »

Hy all! Szerintetek ezt lehet valahogy orvosolni? Az van hogy a hátsó Jb designos "diffuzor" kicsit benyomódott vmilyen módon!




Én valamilyen távtartóval belül visszaigazítanám a betétet, előbb-utóbb a távtartónak és nagy melegeknek köszönhetően nagyjából csak visszanyeri a formáját.

Esetleg ha cserélni szeretnéd: a betét (legalábbis az 5 ajtóson) fel van ragasztva (  falbav ) a hátsó lökhárítóra, tehát leszedni pajszerrel lehet szerintem , és még az sem kizárt, hogy sérül a lökhárító is.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #4511 Dátum: 2009.06.15 hétfő, 08:14:51 »

Valami érdekeset tapasztaltam a mai napon.

Valakinek valami tippe?

Hááát, nekem ez újrafényezettnek tűnik.
Anno a Focusom BE sárvédőjén is látszott bizonyos fényviszonyok között.



Érdekes egyébként, mert nekem azt mondta néhány fényező, hogy mostmár a fehéret és feketét is nehezebb újrafényezni.
A moondust-silver meg hasonlóak, az még nehezebb.
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #4512 Dátum: 2009.06.15 hétfő, 08:29:59 »

Hááát, nekem ez újrafényezettnek tűnik.
Anno a Focusom BE sárvédőjén is látszott bizonyos fényviszonyok között.



Érdekes egyébként, mert nekem azt mondta néhány fényező, hogy mostmár a fehéret és feketét is nehezebb újrafényezni.
A moondust-silver meg hasonlóak, az még nehezebb.


Szerintem Zsoel körbemérte és nem produkált fényezett adatokat. Azért furcsálja a dolgot. De erre is van magyarázat.

Lehet, hogy feltettek egy bontott ajtót.

Egyébként Jani mondta pont, hogy egy színen beül megklönböztetve az alvázszámbam (vagy valamelyik számban) 4 árnyalata van minden színnek.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #4513 Dátum: 2009.06.15 hétfő, 08:41:40 »

Szerintem Zsoel körbemérte és nem produkált fényezett adatokat. Azért furcsálja a dolgot. De erre is van magyarázat.

Lehet, hogy feltettek egy bontott ajtót.

Egyébként Jani mondta pont, hogy egy színen beül megklönböztetve az alvázszámbam (vagy valamelyik számban) 4 árnyalata van minden színnek.

A körbemérésről annyit, hogy amikor eladtam a Focust, körbemérték (a hitelező bank), és azt mondta az úriember a vevőmnek, hogy ez a kocsi hibátlan, törésmentes.
Mondom az ürgének, hogy ezzel csak annyi bajom van, hogy megmondtam már a vevőmnek, hogy volt egy koccanásom -> motorhátető-besárvédő-lökhárító csere-festés, s a fotókat is átadtam róla.
Csak kamilláztak az okosak...
Egyébként amikor én mértem körbe a festés után, egy kicsit vékonyabb volt a festékréteg, mint az egyéb helyeken. De pont benne volt a gyári szórási tartományban.

Igen, valóban 4 árnyalat létezik minden színhez.
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #4514 Dátum: 2009.06.15 hétfő, 17:07:08 »

Valami érdekeset tapasztaltam a mai napon.

Pedig ez az, amire gondolsz... ha megnyomják az ajtót, vesznek egy újat, lefényezik, és ügyes a muki, akkor tud igyanolyan vastagságpt elérni mint a gyári. Körbeméred, és egyforma... viszont a gyári és az utólagos fújás nem ugyanaz, tehát bizonyos szögből, ha ráesik a fény, nem ugyanolyannak fog látszani.
Valahol az ajtóba bele van ütve a gyártás dátuma. Ezt kell megkeresni, és látni fogod, hogy cserélték az ajtót.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
mlksx078
Vendég
« Új hozzászólás #4515 Dátum: 2009.06.15 hétfő, 21:39:19 »

Valakinek valami tippe?

Ahogy Angel is mondja nem elképzelhetetlen, hogy egy új ajtót fújtak le rossz színkóddal és ügyes volt a fényező, mert pont eltalálta a gyári értéket. (csak épp a színkódot nem szomoru1)

Egy ismerősöm úgy járt egy OFF autójával, hogy megvette újonnan a 0 km-es autót 9m ft-ért és fél év múlva észrevette, hogy az egyik ajtó, meg a sárvédő színe nem teljesen oké. Megmérték és kiderült, hogy már fényezték az autót. Kiderült, hogy a szállító cég telephelyén megsérült az autó (rossz nyelvek szerint úgy közlekednek velük amikor leparkolják őket, mint az állatok) és még ott lefényezték. Bár a szerviznek elmesélte a cég a történetet, de a vevőnek már nem mondták el. Nem tudom most hol tart a dolog, asszem peren kívüli megegyezés volt.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #4516 Dátum: 2009.06.15 hétfő, 22:39:21 »

Ahogy Angel is mondja nem elképzelhetetlen, hogy egy új ajtót fújtak le rossz színkóddal és ügyes volt a fényező, mert pont eltalálta a gyári értéket. (csak épp a színkódot nem szomoru1)

Egy ismerősöm úgy járt egy OFF autójával, hogy megvette újonnan a 0 km-es autót 9m ft-ért és fél év múlva észrevette, hogy az egyik ajtó, meg a sárvédő színe nem teljesen oké. Megmérték és kiderült, hogy már fényezték az autót. Kiderült, hogy a szállító cég telephelyén megsérült az autó (rossz nyelvek szerint úgy közlekednek velük amikor leparkolják őket, mint az állatok) és még ott lefényezték. Bár a szerviznek elmesélte a cég a történetet, de a vevőnek már nem mondták el. Nem tudom most hol tart a dolog, asszem peren kívüli megegyezés volt.

Én láttam ilyen autó lepakolást nem egyszer, nem a szalonosok, hanem a kamion sofőr áll le az autókkal, és úgy vigyáz rá a mint a hímestojásokra, éppen csak begurul velük a kijelölt parkolóba, autó, ülés, stb... minden lefóliázva. Persze vannak kivételek, de nem hiszem, hogy nagyon ökörködnének, mert nem 2 Ft-os játékokról van szó, és a szalonvezetők eléggé figyelnek az új autók érzekezésekor.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
mlksx078
Vendég
« Új hozzászólás #4517 Dátum: 2009.06.15 hétfő, 23:02:33 »

Én láttam ilyen autó lepakolást nem egyszer, nem a szalonosok, hanem a kamion sofőr áll le az autókkal, és úgy vigyáz rá a mint a hímestojásokra, éppen csak begurul velük a kijelölt parkolóba, autó, ülés, stb... minden lefóliázva. Persze vannak kivételek, de nem hiszem, hogy nagyon ökörködnének, mert nem 2 Ft-os játékokról van szó, és a szalonvezetők eléggé figyelnek az új autók érzekezésekor.
Hát én a Punto Classicok megérkezését láttam többször is. A lengyel tréleres pörgette a jégen a gumit, csúszó kerekekkel állt meg. Mindezt a szalon előtt, ahol egyetlen munkatárs sem várta az autókat. Egyébként ezek az autók a megérkezésük pillanatában nem a szalon tulajdonai, hanem a márkaképviseleté, tehát ha összetörik a szalon előtt a tréleren, akkor nem a szalon bukja a lóvét a kocsin, hanem az importőr. Hidd el, hogy leszarják. Azt mondják, hogy a szállító cég telephelyén külön fényezőkamra van az ilyen esetekre. Lehet, hogy az ülés le van fóliázva, de a bejáratós 0 km-es motor indulóba kap egy 4ezres fordulatot hidegen.
Ezek akkor történtek, mikor a szalon előtt vártam a garis javításon lévő autómat. Kicsit elgondolkoztam akkor azon, hogy ezt a szegény Puntot valaki meg fogja venni 0km-esen, aztán a fene tudja mi történt vele előtte...
Azért azt még hozzátenném, hogy sok esetben a szalonok munkatársai sem a finom vezetésükről híresek a tesztautókkal.
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #4518 Dátum: 2009.06.15 hétfő, 23:52:55 »

Hát én a Punto Classicok megérkezését láttam többször is. A lengyel tréleres pörgette a jégen a gumit, csúszó kerekekkel állt meg. Mindezt a szalon előtt, ahol egyetlen munkatárs sem várta az autókat. Egyébként ezek az autók a megérkezésük pillanatában nem a szalon tulajdonai, hanem a márkaképviseleté, tehát ha összetörik a szalon előtt a tréleren, akkor nem a szalon bukja a lóvét a kocsin, hanem az importőr. Hidd el, hogy le***ják. Azt mondják, hogy a szállító cég telephelyén külön fényezőkamra van az ilyen esetekre. Lehet, hogy az ülés le van fóliázva, de a bejáratós 0 km-es motor indulóba kap egy 4ezres fordulatot hidegen.
Ezek akkor történtek, mikor a szalon előtt vártam a garis javításon lévő autómat. Kicsit elgondolkoztam akkor azon, hogy ezt a szegény Puntot valaki meg fogja venni 0km-esen, aztán a fene tudja mi történt vele előtte...
Azért azt még hozzátenném, hogy sok esetben a szalonok munkatársai sem a finom vezetésükről híresek a tesztautókkal.

Ehhez még csak annyit: mikor átvettük faterral az S-Maxot, 67 km volt benne és 3/4-ig volz a tank. No comment.

Lagermax:  levele mf3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
mlksx078
Vendég
« Új hozzászólás #4519 Dátum: 2009.06.16 kedd, 00:13:04 »

Ehhez még csak annyit: mikor átvettük faterral az S-Maxot, 67 km volt benne és 3/4-ig volz a tank. No comment.

Lagermax:  levele mf3

Valószínűleg a telephelyen rakták bele a 67-et, vagy a kamionos annyit tökölt a trélerre felállással, hogy belement pár km... eplus2
És akkor még nem is beszéltünk arról, hogy a Ford egy bizonyos km állásig visszatekerheti a km-t nullára, hogy a tisztelt vevő valóban 0 km-el vehesse át a kocsit.
« Utoljára szerkesztve: 2009.06.16 kedd, 00:14:47 írta mlksx078 » Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #4520 Dátum: 2009.06.16 kedd, 07:23:44 »

Ehhez még csak annyit: mikor átvettük faterral az S-Maxot, 67 km volt benne és 3/4-ig volz a tank. No comment.

Lagermax:  levele mf3

Lehet, hogy elvitték műszaki vizsgára. A tanknak pedig üresnek kellene lennie, nem teli, vagy 3/4.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #4521 Dátum: 2009.06.16 kedd, 08:25:47 »

Lehet, hogy elvitték műszaki vizsgára. A tanknak pedig üresnek kellene lennie, nem teli, vagy 3/4.

A tankot előírás szerint nullrevízion 10l üzemanyaggal kell feltölteni.

A szalonban ahol vettük, ott pedig volt műszakivizsga állomás.

Ez a km és üzemanyag állás, akkor volt már, amikor Lagermax-ról legurult a paripa.

Tehát akkor ismát. Lagermax:  levele mf3 boxer violent
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
razsa
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 360


« Új hozzászólás #4522 Dátum: 2009.06.16 kedd, 09:13:52 »

Pedig ez az, amire gondolsz... ha megnyomják az ajtót, vesznek egy újat, lefényezik, és ügyes a muki, akkor tud igyanolyan vastagságpt elérni mint a gyári. Körbeméred, és egyforma... viszont a gyári és az utólagos fújás nem ugyanaz, tehát bizonyos szögből, ha ráesik a fény, nem ugyanolyannak fog látszani.
Valahol az ajtóba bele van ütve a gyártás dátuma. Ezt kell megkeresni, és látni fogod, hogy cserélték az ajtót.

Igen, szerintem is ez lesz..viszont aggodalomra nemhiszem hogy ez okot ad, a képek alapján, meg gondolom zsoel sem vette észre eddig, szépek az illesztések, jól csukódhat gondolom, tehát korrektül megcsinálták. Igen egyedül ez a színkód...viszont így legalább látod hogy csak az ajtót cserélték, tehát nem egy rommátört autót vettél, valószínű hogy csak behorpadt az ajtó vagy ilyesmi.
Naplózva

MK3 Ghia 2.0 145LE Benzin 2002/10 - 5 ajtós
mlksx078
Vendég
« Új hozzászólás #4523 Dátum: 2009.06.16 kedd, 10:08:43 »

Lehet, hogy elvitték műszaki vizsgára. A tanknak pedig üresnek kellene lennie, nem teli, vagy 3/4.
A nagyobb szalonokban szokott lenni műszaki állomás, de ha nem is volt, azért csak nem 34,5 km-re van a Közlekedésfelügyelet bázisa...
Naplózva
m34
Vendég
« Új hozzászólás #4524 Dátum: 2009.06.16 kedd, 15:21:00 »

Kinek van olyan szép világoskék mondikája?
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #4525 Dátum: 2009.06.16 kedd, 15:22:37 »

Kinek van olyan szép világoskék mondikája?

Szerintem közülünk senkinek. Van ezüst/szürke összes árnyalata, illetve fekete.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #4526 Dátum: 2009.06.16 kedd, 15:26:25 »

Kinek van olyan szép világoskék mondikája?

James Bondnak...  eplus2
Amikor én tavaly aug végén rendeltem az autót, már nem lehetett tonic színben rendelni.
Ritka madár. Főleg JB optikával, nekem abban a színben tetszett meg először.
Sokak szerint a tonic olyan bugyikék színű...

Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
m34
Vendég
« Új hozzászólás #4527 Dátum: 2009.06.16 kedd, 15:33:29 »

James Bondnak...  eplus2
Amikor én tavaly aug végén rendeltem az autót, már nem lehetett tonic színben rendelni.
Ritka madár. Főleg JB optikával, nekem abban a színben tetszett meg először.
Sokak szerint a tonic olyan bugyikék színű...

Láttam Pesten egy ilyen "ritka madarat" nekem nagyon tetszett, olyan mondikát akarok én is Embarrassed. Na, ja csak előbb nyernem kéne a lottón. nyes


« Utoljára szerkesztve: 2009.06.16 kedd, 18:27:56 írta mACSman » Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #4528 Dátum: 2009.06.16 kedd, 17:32:49 »

A zsigulis-moszk-beach-es témát átvittem az offtopicba! Ez a mondeo 4 topic!
Ne offoljunk, ha lehet...  worship
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
m34
Vendég
« Új hozzászólás #4529 Dátum: 2009.06.16 kedd, 19:12:14 »

James Bondnak...  eplus2
Amikor én tavaly aug végén rendeltem az autót, már nem lehetett tonic színben rendelni.
Ritka madár. Főleg JB optikával, nekem abban a színben tetszett meg először.
Sokak szerint a tonic olyan bugyikék színű...



Most vagy nem ugyanarról a kékről beszélünk, vagy "sokak" nem sok kék színű bugyit láttak. laugh
Nekem nagyon tetszett az a bizonyos kék, ha járok fordéknál akkor majd megnézem, hogy milyen szín az pontosan ami nekem tetszik.
Naplózva
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #4530 Dátum: 2009.06.17 szerda, 10:01:55 »

Baloght kolléga:

Miután beraktad a szélterelőket az autódba, csendesebb lett a cucc?
Esőben milyen így?
(Tegnap mentem elég gyorsan egy német autópályán Wink s eléggé zajosnak tűnik nekem. Gondolkodom, hogy tesztelés erejéig kiszerelném. Hogyan kell kiszerelni?)
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #4531 Dátum: 2009.06.17 szerda, 10:05:18 »

Baloght kolléga:

Miután beraktad a szélterelőket az autódba, csendesebb lett a cucc?
Esőben milyen így?
(Tegnap mentem elég gyorsan egy német autópályán Wink s eléggé zajosnak tűnik nekem. Gondolkodom, hogy tesztelés erejéig kiszerelném. Hogyan kell kiszerelni?)


Most Nekem két szélterelő van a fejemben. Te melyikre gondolsz most? (csomagtartó, vagy ablak szélterelő?)
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #4532 Dátum: 2009.06.17 szerda, 10:06:53 »

Most Nekem két szélterelő van a fejemben. Te melyikre gondolsz most? (csomagtartó, vagy ablak szélterelő?)

Ablak.
(a csomagtartó az szárny sztem...  Wink )
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #4533 Dátum: 2009.06.17 szerda, 10:17:06 »

Ablak.
(a csomagtartó az szárny sztem...  Wink )

Tetőcsomagtartóra gondoltam.  nyes Ugyanis most vettem egy gyárit. Az elgondolás nagyon jó, és mindennek meg van a helye. Mikor szereltem össze találtam az egyik zacskóban ezt:



Először nem tudtam mi a fene. Aztán a sematikus ábrából kiedrült, hogy zajcsökkentő a tetőcsomagtartó első sínjére.

Tegnap kipróbáltam néküle. 80-tól süvít, nem kicsit, 100-tól még ráadásként fütyül is. Ma felragasztom ezekez az izéket.

Szóval a légterelő: első légterelő a B oszlop felöli függőleges részen van ragasztva (én nem ragasztottam). Utána szépen óvatosan lefelé húzod, majd ki feszegeted az ajtókeretből. Tegnap felkerült a paripára fólia, ezért átmenetileg le kellett szedni a hátsó légterelőket. Hát elmondhatom, hogy nem a ragasztó tartja.  Undecided Szóval ne félj az öntapadós résztől. Leszedni sem lesz nehéz, visszarakáshoz meg nem gond ha már nem tapad úgy.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #4534 Dátum: 2009.06.17 szerda, 10:21:47 »

Tetőcsomagtartóra gondoltam.  nyes Ugyanis most vettem egy gyárit. Az elgondolás nagyon jó, és mindennek meg van a helye. Mikor szereltem össze találtam az egyik zacskóban ezt:



Először nem tudtam mi a fene. Aztán a sematikus ábrából kiedrült, hogy zajcsökkentő a tetőcsomagtartó első sínjére.

Tegnap kipróbáltam néküle. 80-tól süvít, nem kicsit, 100-tól még ráadásként fütyül is. Ma felragasztom ezekez az izéket.

Szóval a légterelő: első légterelő a B oszlop felöli függőleges részen van ragasztva (én nem ragasztottam). Utána szépen óvatosan lefelé húzod, majd ki feszegeted az ajtókeretből. Tegnap felkerült a paripára fólia, ezért átmenetileg le kellett szedni a hátsó légterelőket. Hát elmondhatom, hogy nem a ragasztó tartja.  Undecided Szóval ne félj az öntapadós résztől. Leszedni sem lesz nehéz, vis***akáshoz meg nem gond ha már nem tapad úgy.


s akkor mi a helyzet az ablak szélterelővel? Wink
Neked csendesebb lett szted miután felraktad?
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #4535 Dátum: 2009.06.17 szerda, 10:25:38 »

s akkor mi a helyzet az ablak szélterelővel? Wink
Neked csendesebb lett szted miután felraktad?


Nekem zajosabb lett. Főleg a bal első zajos. Jobb 1-en nem vészes, a hátsók pedig nuku zaj.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #4536 Dátum: 2009.06.17 szerda, 10:27:03 »

Nekem zajosabb lett. Főleg a bal első zajos. Jobb 1-en nem vészes, a hátsók pedig nuku zaj.

S az eső témán javított?
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #4537 Dátum: 2009.06.17 szerda, 10:39:58 »

S az eső témán javított?

nem sokat de azért igen. Nem egyből a külső tükör csatlakozási pontjánál kezd el cirkulálni a víz, hanem 3-4 cm-el hátrébb.

Gondolkozol a leszedésben?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #4538 Dátum: 2009.06.17 szerda, 10:44:08 »

nem sokat de azért igen. Nem egyből a külső tükör csatlakozási pontjánál kezd el cirkulálni a víz, hanem 3-4 cm-el hátrébb.

Gondolkozol a leszedésben?

Igen, kíváncsi lennék, hogy milyen úgy. Zavar a szélzaj.

Nekem a víz témát a rénix oldotta meg egyértelműen. Még tavasszal kentem le az oldalablakot, de azóta is ha vizes lesz az üveg, s elindulok, akkor "leszalad" róla a víz.
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #4539 Dátum: 2009.06.17 szerda, 12:16:50 »

Igen, kíváncsi lennék, hogy milyen úgy. Zavar a szélzaj.

Nekem a víz témát a rénix oldotta meg egyértelműen. Még tavasszal kentem le az oldalablakot, de azóta is ha vizes lesz az üveg, s elindulok, akkor "leszalad" róla a víz.


Mikor autópályázom egyszer-egyszer nekem is megfordul a fejemben, hogy le kellene szerelni a cuccot. Lehet, hogy most leszerelem, télére meg visszarakom. Csak esztétikailag tetszik, hatásilag szinte szhart sem ér.  laugh
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #4540 Dátum: 2009.06.17 szerda, 12:20:52 »

Mikor autópályázom egyszer-egyszer nekem is megfordul a fejemben, hogy le kellene szerelni a cuccot. Lehet, hogy most leszerelem, télére meg vis***akom. Csak esztétikailag tetszik, hatásilag szinte szhart sem ér.  laugh

Hát, nekem is csak az elején tetszett.
Én esztétikai szempontból már nem f*som le a bokámat ha ránézek...

Az meg annál jobban zavar, hogy nagy melegben ha automatán felhúzom az ablakot, akkor vissza lemegy.  Pedig már volt állítgatva a terelő. Az meg még zavaróbb, amikor a kulccsal zárnám be, s olyankor megy vissza (beül,gyújtást ráad, felhúz 3x, gyújtás leveesz, kiszáll)...
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
zsoel
Vendég
« Új hozzászólás #4541 Dátum: 2009.06.17 szerda, 15:17:58 »

Hát, nekem is csak az elején tetszett.
Én esztétikai szempontból már nem f*som le a bokámat ha ránézek...

Az meg annál jobban zavar, hogy nagy melegben ha automatán felhúzom az ablakot, akkor vissza lemegy.  Pedig már volt állítgatva a terelő. Az meg még zavaróbb, amikor a kulccsal zárnám be, s olyankor megy vissza (beül,gyújtást ráad, felhúz 3x, gyújtás leveesz, kiszáll)...


Nekem is volt az előző autóimon ilyen szélterelő.
Nálam is az volt a tapasztalat, hogy sokkal zujosabb lett az autó.
Városban elmegy, de 80 felett már zavaró.

Az MKIV-re ezen okok miatt már nem is vettem.

Örültem, hogy sokkal halkabb, mint az MKIII, akkor meg minek elrontani?  smile

Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #4542 Dátum: 2009.06.17 szerda, 15:53:30 »

Nekem is volt az előző autóimon ilyen szélterelő.
Nálam is az volt a tapasztalat, hogy sokkal zujosabb lett az autó.
Városban elmegy, de 80 felett már zavaró.

Az MKIV-re ezen okok miatt már nem is vettem.

Örültem, hogy sokkal halkabb, mint az MKIII, akkor meg minek elrontani?  smile



na jó... mivel most felkerült a csomitartó, ami ad elég szélzajt, így ma hazamegyek és letépem az összes légterelőt a csába.  nyes vigyor3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #4543 Dátum: 2009.06.17 szerda, 16:00:06 »

na jó... mivel most felkerült a csomitartó, ami ad elég szélzajt, így ma hazamegyek és letépem az összes légterelőt a csába.  nyes vigyor3

Én is.  nyes
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #4544 Dátum: 2009.06.17 szerda, 17:47:44 »

Leszedtem a szélterelőket.
Zaj szempontból jelentősen jobb lett, 120-nál a lepkef*ngot meghallani.
140-nél is abszolut csendesebb.
Már bánom, hogy anno "reflexből" kértem...

Ha ezek ellenére vkit érdekel, 3E-ért megkaphatja, a két elsőről beszélünk. (bolti ár: 6300)
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
m34
Vendég
« Új hozzászólás #4545 Dátum: 2009.06.17 szerda, 20:09:55 »

Most Nekem két szélterelő van a fejemben. Te melyikre gondolsz most? (csomagtartó, vagy ablak szélterelő?)



Hát igen egy fejben sokminden elfér. nyes / Bocsi ezt nem hagyhattam ki/ nyes
Naplózva
zsoel
Vendég
« Új hozzászólás #4546 Dátum: 2009.06.18 csütörtök, 08:53:11 »

Leszedtem a szélterelőket.
Zaj szempontból jelentősen jobb lett, 120-nál a lepkef*ngot meghallani.
140-nél is abszolut csendesebb.
Már bánom, hogy anno "reflexből" kértem...

Ha ezek ellenére vkit érdekel, 3E-ért megkaphatja, a két elsőről beszélünk. (bolti ár: 6300)


Ha adod hozzá a hátsó szárnyat, akkor érdekel a dolog. Smiley
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #4547 Dátum: 2009.06.18 csütörtök, 08:56:56 »

Ha adod hozzá a hátsó szárnyat, akkor érdekel a dolog. Smiley

Mi van? Tócsába léptél, hogy szeretnél egy zokniszárítót?  eplus2
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
zsoel
Vendég
« Új hozzászólás #4548 Dátum: 2009.06.19 péntek, 08:31:57 »

SzJani!


A pedálsoron lévő "fém szett" az gyári vagy utólagos szerzemény?
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #4549 Dátum: 2009.06.19 péntek, 08:35:34 »

SzJani!


A pedálsoron lévő "fém szett" az gyári vagy utólagos szerzemény?


gyári. De utólag is lehet venni.  taps

Jani autója volt a kísérleti példány a modifikációs centerben.  vigyor3

És ha még az árára is kiváncsi vagy, az induló ár: 44e (  wow1 guluszem1 )
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Oldalak: 1 ... 84 85 86 87 88 89 90 [91] 92 93 94 95 96 97 98 ... 798   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.049 másodperc alatt készült el 23 lekéréssel.