Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.10.06 vasárnap, 19:31:44 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 361 362 363 364 365 366 367 [368] 369 370 371 372 373 374 375 ... 799   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK4 Általános kérdések  (Megtekintve 11774779 alkalommal)
0 Felhasználó és 288 vendég van a témában
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #18350 Dátum: 2013.11.30 szombat, 18:36:19 »

Jó. Miku után kereslek.

... és köszi.  integet2
egy német paripánnál khurvaprecíz szervízkontaktot kéne tudni adni... ha nem tud ilyet akkor az szerintem felejtős. én belgiumban vettem és a szervízzel is leveleztem, mindent korrektul elmondtak/írtak.

szvsz  Wink
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4945



E-mail
« Új hozzászólás #18351 Dátum: 2013.11.30 szombat, 19:37:59 »

lekérdezni alv. szám alapján csak azt tudod volt e garis javítás, és mikor, mennyi km-nél.  a szervízkönyvbe nyomott pecsétek alapján a szervizt próbáld felhívni/hivatni. De nemhiszem h fogsz kapni 1 felsorolást, h mikor cseréltek olajat meg vezérlést stb. ezek meg ott vannak a könyben. persze ezekhez jó ha van könyv.
Ez pontosan így van!

Nincs olyan, hogy adok egy alvázszámot és valaki szépen kiköpi, hogy ki mikor hol mit cserélt.
A GARANCIÁLIS (nem kötelező szerviz!) javításokról van adatbázis. A többinek utána kell járni, a pecsételő szervizeket felderíteni, hívogatni, érdeklődni.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #18352 Dátum: 2013.11.30 szombat, 19:39:47 »

Ez pontosan így van!

Nincs olyan, hogy adok egy alvázszámot és valaki szépen kiköpi, hogy ki mikor hol mit cserélt.
A GARANCIÁLIS (nem kötelező szerviz!) javításokról van adatbázis. A többinek utána kell járni, a pecsételő szervizeket felderíteni, hívogatni, érdeklődni.

Angliában pedig van ilyen. Milyen jó is az......... eljen
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #18353 Dátum: 2013.11.30 szombat, 19:49:50 »

Angliában pedig van ilyen. Milyen jó is az......... eljen
onnan kell venni kocsit  nyes
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #18354 Dátum: 2013.11.30 szombat, 19:50:54 »

onnan kell venni kocsit  nyes

De ott rossz helyre szerelik a kormányt.  eplus2
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Candle
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2087


E-mail
« Új hozzászólás #18355 Dátum: 2013.11.30 szombat, 20:00:57 »

egy német paripánnál khurvaprecíz szervízkontaktot kéne tudni adni...

Honnan veszed, hogy német?  nyes

Nem mellesleg, a szervizkönyv és Dekra adatlap megvan. A szervizkönyvből még mail-címet is ki lehet silabizálni, csak az a qrva német nyelv ne lenne.  wow1
Naplózva
Candle
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2087


E-mail
« Új hozzászólás #18356 Dátum: 2013.11.30 szombat, 20:05:10 »

Ez pontosan így van!

Nincs olyan, hogy adok egy alvázszámot és valaki szépen kiköpi, hogy ki mikor hol mit cserélt.
A GARANCIÁLIS (nem kötelező szerviz!) javításokról van adatbázis. A többinek utána kell járni, a pecsételő szervizeket felderíteni, hívogatni, érdeklődni.

Ez egyébként jogos is lenne, de az én problémám például az, hogy más márka esetében a kezelésiben benne volt az, hogy melyik szerviznél mit kell cserélni. Ha a szerviz bepecsételte az adott km-t, akkor lehetett arra számítani, hogy azokat a munkákat el is végezték. (Kivéve, ha digókról van szó.   gun )
Naplózva
Balci
Vendég
« Új hozzászólás #18357 Dátum: 2013.12.01 vasárnap, 12:14:40 »

Hali!
Srácok, vélemények róla?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.2_tdci_titanium-x_szervizkonyvnavigaciobor-7426300
Tudtok esetleg valamit róla mondani?
Naplózva
zsoel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10594



« Új hozzászólás #18358 Dátum: 2013.12.01 vasárnap, 13:55:40 »


Km reális lehet, jól felszerelt, de nekem egy kicsit drága.
4 ajtós modell, általában az 5 ajtós praktikusabb, könnyebb a csomagtartóba pakolni.
Nekem is volt ilyen sport, normál, komfort fokozatú futómű, nagy különbséget nem érezni, de ha cserélni kell lengéscsillapítót, akkor 2X, 3X annyiba kerül.
Szép felni, de a gumi hozzá elég drága.
A teljesítménynövelést ha jól megcsinálták, akkor nagyon ütős lehet.
Az ARD tetszeni fog, én szerettem.
Naplózva

MKIV, 2.0 TDCi, Ghia mánia! Smiley
Candle
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2087


E-mail
« Új hozzászólás #18359 Dátum: 2013.12.01 vasárnap, 17:06:51 »

neked nem lenne közelebb halásztelek?vagy délután csepel? Wink

Köszönöm.  taps
Naplózva
Paszulycsi
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22


« Új hozzászólás #18360 Dátum: 2013.12.01 vasárnap, 17:37:17 »

Osztom zsoel véleményét.
Szerintem sok a kavicsfelverődés (motorháztető, visszapillantó). Látszik, hogy már polírozták a fényezést. A bal hátsó ajtó kilincse körül elég hologramos, ami élőben jobban fog látszani, de lehet, hogy csak mázgásan hagyták a fotóra...
Szerintem az első szélvédőt már cserélték. Rá kellene kérdezni, hogy megfelelő (fűtött) üvegre cserélték-e.
A gumiszőnyegek újaknak tűnnek, mindenképpen alá kell nézni milyen a kárpit. Már csak azért is, mert a hátsó üléssornál is látszik a 244 E km.
Vállalhatónak tűnik az autó a képek alapján, de ez egy külföldi autó, amiben akár 344 E km is lehet. A plusz LE-k számomra nem a kíméletes üzemeltetést sugallják.

Lehetne még bogarászni a képeken. Számomra érdekes akkor lenne, ha az árában az első kilences hármas lenne...
Persze amiket leírtam az szigorúan az én meglátásom az én igényeimnek a látható fényképek és adatok alapján...
Csak óvatosan! wave
Naplózva

2010 Mondeo MKIV Turnier 2.0i Titanium
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48504



« Új hozzászólás #18361 Dátum: 2013.12.01 vasárnap, 19:38:50 »

Köszönöm.  taps
nincs mit!szép a gép! eljen
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #18362 Dátum: 2013.12.01 vasárnap, 20:49:48 »

Osztom zsoel véleményét.
Szerintem sok a kavicsfelverődés (motorháztető, visszapillantó). Látszik, hogy már polírozták a fényezést. A bal hátsó ajtó kilincse körül elég hologramos, ami élőben jobban fog látszani, de lehet, hogy csak mázgásan hagyták a fotóra...
Szerintem az első szélvédőt már cserélték. Rá kellene kérdezni, hogy megfelelő (fűtött) üvegre cserélték-e.
A gumiszőnyegek újaknak tűnnek, mindenképpen alá kell nézni milyen a kárpit. Már csak azért is, mert a hátsó üléssornál is látszik a 244 E km.
Vállalhatónak tűnik az autó a képek alapján, de ez egy külföldi autó, amiben akár 344 E km is lehet. A plusz LE-k számomra nem a kíméletes üzemeltetést sugallják.

Lehetne még bogarászni a képeken. Számomra érdekes akkor lenne, ha az árában az első kilences hármas lenne...
Persze amiket leírtam az szigorúan az én meglátásom az én igényeimnek a látható fényképek és adatok alapján...
Csak óvatosan! wave
mázgásan??  ennyi km-nél ha nem lenne kavicsos a mot tető az lenne a fura.

hogy sikerült arra a megállapításra jutni, h kinti?    1 jó polír valóban kellene rá, de az nem tétel.
« Utoljára szerkesztve: 2013.12.01 vasárnap, 21:03:11 írta Dentcraft » Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Paszulycsi
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22


« Új hozzászólás #18363 Dátum: 2013.12.01 vasárnap, 21:27:22 »

mázgásan??  

hogy sikerült arra a megállapításra jutni, h kinti?    1 jó polír valóban kellene rá, de az nem tétel.
Mázgásan = maszatosan
Bocsánat, ha nagyon "helyi használatú" volt a jelző! vigyor3

Az autót kereskedésben árulják. Egy valamire való kereskedő biztos, hogy odaírja az adatlapra, ha az autó mo-i forgalomba helyezésű.
Ezt az autót szvsz fél, de max egy éven belül hozták be az országba. Persze jelenleg mo-i, mert már honosították, vagy félúton van a folyamata.
A polírozáson már átesett. Nézd meg a fényét és a radarszemeket...
Persze ezek nem biztos, hogy így is vannak, de véleményem szerint igen. Fel kell hívni és meg kell kérdezni... pias
« Utoljára szerkesztve: 2013.12.01 vasárnap, 21:30:32 írta Paszulycsi » Naplózva

2010 Mondeo MKIV Turnier 2.0i Titanium
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #18364 Dátum: 2013.12.01 vasárnap, 22:25:50 »


Ezt az autót nemrég még egy magánszemély hirdette. (belinkeltem már akkor is a 210LE miatt...)
Az autónak az az 1 tulaja lehet, de most letámasztotta egy kereskedésbe, vagy beszámolhatták vmi drágábba.
Az autót debrecenbe vehette (ott az autoeskortos táska a csomaitartóban, 2008ban vidéken adtak még ilyen nagy táskát is, annak ellenére, hogy már a pici-hosszú volt a jellemző).
Vszínű inkább autópályán futhatott a kocsi a sok kavics maitt, meg a tuning miatt is (tuningolni inkább pályára érdemes, városba még a gyári 175LE/400Nm is sok)
Vszínű szélvédő cseréje lehetett (pályás használat), mert fel van pöndörödve 2 sarka is a rendszám-matricának.
Viszont vszínű a gyári szélvédőt rakhatták vissza, mert a mostani is IR-s.
A fényezésről a fotó alapján mondani bármit is sztem felesleges, mert a feketén minden szhar kijön.
Az előző tulaj nem sajnálhatta a pénzt, mert az extrákon túl már 2x kellett lefizetnie a vizsgabiztosokat, hogy a lefóliázott első ablakkal is átmenjen műszakin a kocsi, illetve ha igazoltatásba szaladt, akkor ott is elő kellett adnia vmit, ha még mindig fent van a fólia.
Furcsa, mert pont xenon nincs benne... (ez el van a hirdetésben írva, manuális a fényszóró magasság állítás). Viszont van hátsó ülésfűtés!
Az alcantara bőrrel semmi baj nincs, nekem 0km-esen így nézett ki: ha az egyik irányba simítod végig akkor 500E km-t futottnak tűnik, ha ellenkezőleg, akkor 0km-esnek...
Ha telitanknál nullázták általában a napi számlálót, akkor a műszerek szinkronban vannak, mert én az átlagfogyit 8,6nak látom, s a majdnem fél tankra 17x km alatt jött le, ami reális is lehet, ehhez olyan 180-200 körül kell vele közlekedni nyugat EU irányába (a sok majom miatt gyakran kell fékezni, meg visszagyorsulni). Wink Ez szintén a pályás használatot támasztja alá.
Az autó drágán van hirdetve. Olyan 2,7nél fognak telefonálni, s 2,3-2,4 körül fog elmenni.
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #18365 Dátum: 2013.12.01 vasárnap, 22:26:19 »

Km reális lehet, jól felszerelt, de nekem egy kicsit drága.
4 ajtós modell, általában az 5 ajtós praktikusabb, könnyebb a csomagtartóba pakolni.
Nekem is volt ilyen sport, normál, komfort fokozatú futómű, nagy különbséget nem érezni, de ha cserélni kell lengéscsillapítót, akkor 2X, 3X annyiba kerül.
Szép felni, de a gumi hozzá elég drága.
A teljesítménynövelést ha jól megcsinálták, akkor nagyon ütős lehet.
Az ARD tetszeni fog, én szerettem.

Nem ARD, ACC.
Adaptive Cruise Control
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Candle
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2087


E-mail
« Új hozzászólás #18366 Dátum: 2013.12.02 hétfő, 12:01:41 »

nincs mit!szép a gép! eljen

Te sem panaszkodhatsz, de köszönöm, igyekszem vigyázni rá.  Wink Csak azt nem tudom, az utaktól hogyan óvom meg.
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #18367 Dátum: 2013.12.02 hétfő, 13:03:05 »

Mázgásan = maszatosan
Bocsánat, ha nagyon "helyi használatú" volt a jelző! vigyor3

Az autót kereskedésben árulják. Egy valamire való kereskedő biztos, hogy odaírja az adatlapra, ha az autó mo-i forgalomba helyezésű.
Ezt az autót szvsz fél, de max egy éven belül hozták be az országba. Persze jelenleg mo-i, mert már honosították, vagy félúton van a folyamata.
A polírozáson már átesett. Nézd meg a fényét és a radarszemeket...
Persze ezek nem biztos, hogy így is vannak, de véleményem szerint igen. Fel kell hívni és meg kell kérdezni... pias
szerintem rossz a megállapítás. a műszaki hónapja stimmel. ez csak magyar autóknál szokott így lenni. továbbá ott van, h magyar szervizkönyv. polírt látom, ezzel foglalkozom.   nincs ezzel a kocsival semmi baj. minden annyit ér amennyit adnak érte. ő lehet ad érte többet mint amit írtok.    wave
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48504



« Új hozzászólás #18368 Dátum: 2013.12.02 hétfő, 14:34:11 »

Te sem panaszkodhatsz, de köszönöm, igyekszem vigyázni rá.  Wink Csak azt nem tudom, az utaktól hogyan óvom meg.
nyes
sehogy.időnként javítani kell....mint a mercit.... Wink
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #18369 Dátum: 2013.12.02 hétfő, 14:42:56 »

Jani

Lenne egy kérdésem

Ott van a fényszóró mosó a lökösben, a lámpa is xenon lámpa, akkor mi történhetett,hogy a lámpa magasság állítás mégis manuális,
Hogy van ez?
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26668


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #18370 Dátum: 2013.12.02 hétfő, 14:44:52 »

Jani

Lenne egy kérdésem

Ott van a fényszóró mosó a lökösben, a lámpa is xenon lámpa, akkor mi történhetett,hogy a lámpa magasság állítás mégis manuális,
Hogy van ez?

Nem AFS fényszóró az?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #18371 Dátum: 2013.12.02 hétfő, 14:45:50 »

Nem AFS fényszóró az?

Nem tudom, az AFS-nek is van mosója?
Kéne egy alvázszám, szívesen ránéznék, hogy mi is a valóság

A legnagyobb igénytelenség, hogy a szélvédőn a matricát nem cserélte ki, helyből skippelném az autót, mert filléres téma, ergo ha valakinek erre nincs igénye, pénze, akkor az autót is így kezelte, használta.
Arról nem is beszélve, hogy a motorháztető már igazán hozzá polírozhatta volna a többi elemhez, ott valami nem sikerült Smiley
« Utoljára szerkesztve: 2013.12.02 hétfő, 14:49:00 írta tomeed » Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26668


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #18372 Dátum: 2013.12.02 hétfő, 14:49:23 »

Nem tudom, az AFS-nek is van mosója?
Kéne egy alvázszám, szívesen ránéznék, hogy mi is a valóság

A legnagyobb igénytelenség, hogy a szélvédőn a matricát nem cserélte ki, helyből skippelném az autót, mert filléres téma, ergo ha valakinek erre nincs igénye, pénze, akkor az autót is így kezelte, használta.


Szerintem az AFS-nek azért volt mosója, mert a lencséhez kell, de a szintező csak a xenonhoz kellene...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #18373 Dátum: 2013.12.02 hétfő, 14:50:25 »

Szerintem az AFS-nek azért volt mosója, mert a lencséhez kell, de a szintező csak a xenonhoz kellene...

Értem!
Naplózva
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #18374 Dátum: 2013.12.02 hétfő, 14:51:01 »


A legnagyobb igénytelenség, hogy a szélvédőn a matricát nem cserélte ki, helyből skippelném az autót, mert filléres téma, ergo ha valakinek erre nincs igénye, pénze, akkor az autót is így kezelte, használta.
Arról nem is beszélve, hogy a motorháztető már igazán hozzá polírozhatta volna a többi elemhez, ott valami nem sikerült Smiley

nekem is ilyen a matricám. Nem fizetek érte plusz pénzt, amikor amúgy sincs semmi értelme. Ettől még imádom és óvom a járműveimet  integet2
Naplózva
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #18375 Dátum: 2013.12.02 hétfő, 14:56:28 »

nekem is ilyen a matricám. Nem fizetek érte plusz pénzt, amikor amúgy sincs semmi értelme. Ettől még imádom és óvom a járműveimet  integet2

Hát nem tudom, egy IR-es szélvédő cakli-pakli 4 kiló, casora is 40 ropi, tehát "nyerek" rajta 360-at, szerintem totál nem pénz egy talán 6 ezres matrica csere, de biztos csak nekem bántotta a szemem, mikor cseréltem a szélvédőt.
Eladáskor nálam számítana, mert tuti nem venném meg az autót, látva a majdnem szürke motorháztetőt meg pláne,
Itt is látszik a no pénzből való szarépítkezés és a casozás intézménye.
Amivel nincs is gond, de ,hogy még akkor is spórolás megy, mikor a biztosító fizet az már hihetetlen  taps

Ez van Smiley
Naplózva
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #18376 Dátum: 2013.12.02 hétfő, 15:03:59 »

Hát nem tudom, egy IR-es szélvédő cakli-pakli 4 kiló, casora is 40 ropi, tehát "nyerek" rajta 360-at, szerintem totál nem pénz egy talán 6 ezres matrica csere, de biztos csak nekem bántotta a szemem, mikor cseréltem a szélvédőt.
Eladáskor nálam számítana, mert tuti nem venném meg az autót, látva a majdnem szürke motorháztetőt meg pláne,
Itt is látszik a no pénzből való szarépítkezés és a casozás intézménye.
Amivel nincs is gond, de ,hogy még akkor is spórolás megy, mikor a biztosító fizet az már hihetetlen  taps

Ez van Smiley

A matricát nem fizeti. A tüvös matricán meg csak röhögött a kárszakértő. Azt mondta, ragasszuk át, ügyesek a szélvédősök....
Nem a spóroláson van a hangsúly. De egy lehúzás az egész, és én a pofonér nem megyek házhoz  wave
« Utoljára szerkesztve: 2013.12.02 hétfő, 15:07:20 írta vzoli » Naplózva
krisztian
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 276



E-mail
« Új hozzászólás #18377 Dátum: 2013.12.02 hétfő, 15:06:06 »

Szerintem az AFS-nek azért volt mosója, mert a lencséhez kell, de a szintező csak a xenonhoz kellene...

Sok lencséshez nincs mosó. az külön lehetett kérni mint opció. Ha belül manuális állítású akk az utólagos xenon.
Naplózva

MKIV. 2,2 TDCI TIT-S
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #18378 Dátum: 2013.12.02 hétfő, 15:16:02 »

A matricát nem fizeti. A tüvös matricán meg csak röhögött a kárszakértő. Azt mondta, ragasszuk át, ügyesek a szélvédősök....
Nem a spóroláson van a hangsúly. De egy lehúzás az egész, és én a pofonér nem megyek házhoz  wave

Persze,hogy nem fizeti, az kemény zsebbe nyúlós buli Smiley
Naplózva
Balci
Vendég
« Új hozzászólás #18379 Dátum: 2013.12.02 hétfő, 15:17:45 »

Km reális lehet, jól felszerelt, de nekem egy kicsit drága.
4 ajtós modell, általában az 5 ajtós praktikusabb, könnyebb a csomagtartóba pakolni.
Nekem is volt ilyen sport, normál, komfort fokozatú futómű, nagy különbséget nem érezni, de ha cserélni kell lengéscsillapítót, akkor 2X, 3X annyiba kerül.
Szép felni, de a gumi hozzá elég drága.
A teljesítménynövelést ha jól megcsinálták, akkor nagyon ütős lehet.
Az ARD tetszeni fog, én szerettem.

Kössz Srácok! Zsenik vagytok!
Akkor nem kapkodom el! Cheesy
Naplózva
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #18380 Dátum: 2013.12.02 hétfő, 15:19:19 »

Persze,hogy nem fizeti, az kemény zsebbe nyúlós buli Smiley

plusz nem kevés utánjárás is....
Naplózva
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #18381 Dátum: 2013.12.02 hétfő, 15:20:17 »

plusz nem kevés utánjárás is....

Jajaja, az  tény, kb 20 perc az okmányirodában.
Persze csak ha van terminál ha nincs akkor még egy posta is belejátszik Smiley
Naplózva
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #18382 Dátum: 2013.12.02 hétfő, 15:26:19 »

Jajaja, az  tény, kb 20 perc az okmányirodában.
Persze csak ha van terminál ha nincs akkor még egy posta is belejátszik Smiley


mikor voltál utoljára okmányirodában? 20 perc alatt le se parkolsz  wave

Amíg felragad, jó a régi. ha majd leesik, megyek ujjér.
A forgalmit se cserélem le csak mert szamárfüles lett a sarka  eplus2
Naplózva
Paszulycsi
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22


« Új hozzászólás #18383 Dátum: 2013.12.02 hétfő, 15:28:58 »

szerintem rossz a megállapítás. a műszaki hónapja stimmel. ez csak magyar autóknál szokott így lenni. továbbá ott van, h magyar szervizkönyv.
Legyen úgy, ahogy írjátok és írja az eladó. A "MAGYARORSZÁGI VEZETETT SZERVIZKÖNYV!" többféle értelmezést is sejtetett. Kicsit még utána nézegetve az autónak, a rendszáma LDN-XXX (direkt nem írom a számokat), ami a Ti állításotokat támasztja alá.

polírt látom, ezzel foglalkozom. 

Csak figyelem felhívás volt. Már csak később láttam az aláírásodban, hogy szaki vagy.  Wink

nincs ezzel a kocsival semmi baj. minden annyit ér amennyit adnak érte. ő lehet ad érte többet mint amit írtok.    wave

Lehet, hogy ad érte többet, mint mi, de Ő véleményeket kért, és én leírtam az enyémet.  wave
Naplózva

2010 Mondeo MKIV Turnier 2.0i Titanium
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #18384 Dátum: 2013.12.02 hétfő, 15:31:28 »


mikor voltál utoljára okmányirodában? 20 perc alatt le se parkolsz  wave

Amíg felragad, jó a régi. ha majd leesik, megyek ujjér.
A forgalmit se cserélem le csak mert szamárfüles lett a sarka  eplus2


Jó helyre kell menni, nem egy pesti heringpartyba az tény Smiley
Sajnos nem olyan rég, előtte telefon, hogy 11re megyek és 11:25-kor már az autóban ültem, ennyivel volt ennyi.
Ez egy nagy előnye a vidéknek pesthez képest, nincsenek csillióan a bürokrata intézményekben.
Naplózva
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #18385 Dátum: 2013.12.02 hétfő, 15:46:34 »

Jó helyre kell menni, nem egy pesti heringpartyba az tény Smiley
Sajnos nem olyan rég, előtte telefon, hogy 11re megyek és 11:25-kor már az autóban ültem, ennyivel volt ennyi.
Ez egy nagy előnye a vidéknek pesthez képest, nincsenek csillióan a bürokrata intézményekben.
Fehérvár is vidék  wave

de 100 szónak is 1 a vége, csak azért hogy csillivillil legyen, én biztosan nem cserélném le azt a marticát. Ha ugyanezt a pénzt amibe kerül befizetve engedélyeznék, hogy ne legyen felragasztva, akkor befizetném Smiley
Naplózva
MGabba
Vendég
« Új hozzászólás #18386 Dátum: 2013.12.02 hétfő, 15:54:14 »

SZiasztok!

Kérhetnék némi segítséget, mert egy 2009-es 9 havi Ford Mondeo Turnier 2.0 TDCI típusú csodálatos autót szeretnék megvásárolni. Kérdésem az lenne hogy milyen javításokkal, illetve meghibásodásokkal találkoztatok erre a típusra vonatkozóan. A megvásárolandó gép 155.000 km-el van jelenleg. Bármilyen tapasztalatot szívesen veszek ezekre a típusokra vonatkozóan.
Előre is köszönöm az észrevételeket!  Wink
Naplózva
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #18387 Dátum: 2013.12.02 hétfő, 16:28:39 »

SZiasztok!

Kérhetnék némi segítséget, mert egy 2009-es 9 havi Ford Mondeo Turnier 2.0 TDCI típusú csodálatos autót szeretnék megvásárolni. Kérdésem az lenne hogy milyen javításokkal, illetve meghibásodásokkal találkoztatok erre a típusra vonatkozóan. A megvásárolandó gép 155.000 km-el van jelenleg. Bármilyen tapasztalatot szívesen veszek ezekre a típusokra vonatkozóan.
Előre is köszönöm az észrevételeket!  Wink


Hello

Szokásos közhelyek
vezérlés,
hosszobrdásszíj, görgőkkel, vízpumpával
Ha rugdosva volt akkor kettőstömegű+ kuplung és kinyomó csapágy nem éli meg a 200 Ezer km-t.
turbócső szeret kipukkadni
az AC hűtő néha porrá válik
nálam volt toronycsapágy, résolajcső, termosztát csere és izzító gyertya (ezt nem kellett volna)

Vásárlás után célszerű a vezérműszíjat, és a hosszbordást és haverjait kicserélni, illetve a szokásos, olaj, szűrő, GO szűrő, pollenszűrő cserét megejteni.

Nálam 240 Ezer van az autóban és mostanában lesz esedékes a kettős tömegű cseréje, ha nyomom befelé a kuplungot már van hangja, tavaszig ki kéne, hogy bírja Smiley


Naplózva
Candle
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2087


E-mail
« Új hozzászólás #18388 Dátum: 2013.12.02 hétfő, 18:04:07 »


mikor voltál utoljára okmányirodában? 20 perc alatt le se parkolsz  wave

...


Általánosságban igazad van, de én ma kétszer voltam, 25 és 15 perces szintidővel. Az átlagban 20.  Wink
Naplózva
Candle
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2087


E-mail
« Új hozzászólás #18389 Dátum: 2013.12.02 hétfő, 18:06:37 »

Fehérvár is vidék  wave

de 100 szónak is 1 a vége, csak azért hogy csillivillil legyen, én biztosan nem cserélném le azt a marticát. Ha ugyanezt a pénzt amibe kerül befizetve engedélyeznék, hogy ne legyen felragasztva, akkor befizetném Smiley

Remélem nem sértek meg senkit, de ez most ötletelgetés. El kell menni, meg kell nézni és percek alatt kiderül, a tulaj mennyit törődött vele. Én amikor a múltban autót néztem, akkor megnéztem legalább egy tucatot.
Naplózva
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #18390 Dátum: 2013.12.02 hétfő, 18:08:56 »

Remélem nem sértek meg senkit, de ez most ötletelgetés. El kell menni, meg kell nézni és percek alatt kiderül, a tulaj mennyit törődött vele. Én amikor a múltban autót néztem, akkor megnéztem legalább egy tucatot.

 eljen

Azért abban megegyezhetünk, hogy attól még nem elhanyagolt a kocsi, hogy nincs lecserélve a matrica
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #18391 Dátum: 2013.12.02 hétfő, 18:27:00 »

Remélem nem sértek meg senkit, de ez most ötletelgetés. El kell menni, meg kell nézni és percek alatt kiderül, a tulaj mennyit törődött vele. Én amikor a múltban autót néztem, akkor megnéztem legalább egy tucatot.
dehogy. ez itt így szokott lenni, mert mindenki keni vágja a kocsi témát, mindenhez ért. főleg a monitor mőgül a szobából. de volt 1 értelmes is köztük, SzJanié.  ő jól látja a dolgokat.   a lényeg ha sok a km az a baj, ha kevés, akkor az. ha festve van a mot. tető az, ha kavicsos akkor az. és ha nincs lecserélve a szélvédőn a matrica akkor tuti xar az egész mer igénytelen a gazdája.  

csak sajnálni tudom az újakat akik tanácsot várnak a kocsijuk vásárlásához. mert itt azt nem lehet, csak leócsárolni mindent  szomoru1
« Utoljára szerkesztve: 2013.12.02 hétfő, 18:36:06 írta Dentcraft » Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #18392 Dátum: 2013.12.02 hétfő, 18:32:09 »

A legnagyobb igénytelenség, hogy a szélvédőn a matricát nem cserélte ki, helyből skippelném az autót, mert filléres téma, ergo ha valakinek erre nincs igénye, pénze, akkor az autót is így kezelte, használta.
ugyanilyen igénytelen a matricám nekem is. a kocsimról meg kérdezd a Tomit vagy Styleairt. Teljes igénytelenség az egész kívül-belül. 

1.550-ft (1-2 éve ennyi volt még)meg 1 okmány 20-30 perc.  de lexarom mert 1 idióta lehúzós baromság. lehet le is szedem és beteszem a kesztyűtartóba
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
zotty
Vendég
« Új hozzászólás #18393 Dátum: 2013.12.02 hétfő, 18:36:57 »

Sziasztok!
Friss Mondeo tulaj lettem, pár napja vettem egy 5 éves példányt (5 ajtós, 2.0 TDCi). Szép kis autó, nagyon tetszik. A vásárlás utáni átvizsgáláson túl vagyok, egyetlen dolog maradt, ami kicsit zavar: 2000 fordulaton (és csak ott, +-100rpm) valami furcsa zaj hallatszik a műszerfalból, valami "cicereg". Találkoztatok hasonlóval? Előre is köszi a tippeket!
Üdv
Naplózva
Jago1
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170



E-mail
« Új hozzászólás #18394 Dátum: 2013.12.02 hétfő, 18:44:01 »

dehogy. ez itt így szokott lenni, mert mindenki keni vágja a kocsi témát, mindenhez ért. főleg a monitor mőgül a szobából. de volt 1 értelmes is köztük, SzJanié.  ő jól látja a dolgokat.   a lényeg ha sok a km az a baj, ha kevés, akkor az. ha festve van a mot. tető az, ha kavicsos akkor az. és ha nincs lecserélve a szélvédőn a matrica akkor tuti xar az egész mer igénytelen a gazdája.  

csak sajnálni tudom az újakat akik tanácsot várnak a kocsijuk vásárlásához. mert itt azt nem lehet, csak leócsárolni mindent  szomoru1

 taps taps taps
Naplózva

VALUTAVÁLTÁS KEDVEZÖ ÁRFOLYAMOKKAL !!
EUR USD CHF GBP HRK Stb...
+3670242067 9
2014.05 TDCI 2.0 140Le Titanium Power Shift
EX:2010.12 TDCI 2.0 115le  6,2l/100km
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #18395 Dátum: 2013.12.02 hétfő, 19:35:24 »

dehogy. ez itt így szokott lenni, mert mindenki keni vágja a kocsi témát, mindenhez ért. főleg a monitor mőgül a szobából. de volt 1 értelmes is köztük, SzJanié.  ő jól látja a dolgokat.   a lényeg ha sok a km az a baj, ha kevés, akkor az. ha festve van a mot. tető az, ha kavicsos akkor az. és ha nincs lecserélve a szélvédőn a matrica akkor tuti xar az egész mer igénytelen a gazdája.  

csak sajnálni tudom az újakat akik tanácsot várnak a kocsijuk vásárlásához. mert itt azt nem lehet, csak leócsárolni mindent  szomoru1

Én ha 4ajtós bhuzi lennék, erre a feketére rögtön rárepülnék.
Lealkudnék min fél millát az árból, mert matematikailag maximum egy ekkora javítást lehet beszhopni, ha szhar az autó tényleg.
Hallottatok bárkit is közülünk, hogy itt anyázik, mert fél-1 milla volt a javítás? Nem...
Én inkább megvennék egy autópályán negyedmillió km-t futott dízelt, mint egy városban 80E-t futottat...
« Utoljára szerkesztve: 2013.12.02 hétfő, 19:38:16 írta SzJani » Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #18396 Dátum: 2013.12.02 hétfő, 19:36:19 »

Kössz Srácok! Zsenik vagytok!
Akkor nem kapkodom el! Cheesy

Jó autó is lehet ez.
Menj el, nézd meg.
Ha nem vagy autóbhuzi, akkor vigyél magaddal egyet.
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #18397 Dátum: 2013.12.02 hétfő, 19:37:29 »

Jani

Lenne egy kérdésem

Ott van a fényszóró mosó a lökösben, a lámpa is xenon lámpa, akkor mi történhetett,hogy a lámpa magasság állítás mégis manuális,
Hogy van ez?

A lámpa AFS. A Tit-X-hez ez járt szériában.
A mosót külön lehetett rendelni gombokért.
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48504



« Új hozzászólás #18398 Dátum: 2013.12.02 hétfő, 19:49:37 »

Jó autó is lehet ez.
Menj el, nézd meg.
Ha nem vagy autóbhuzi, akkor vigyél magaddal egyet.
A Baloghra gondoltál?az csak simán...... eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #18399 Dátum: 2013.12.02 hétfő, 19:51:32 »

A Baloghra gondoltál?az csak simán...... eplus2

...ráadásul milyen türelmetlen  nyes
Várnia kellett rám 2 percet (mert annyival előbb ért oda..ahova) és azalatt 3x hívott   taps
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Oldalak: 1 ... 361 362 363 364 365 366 367 [368] 369 370 371 372 373 374 375 ... 799   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.317 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.