Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.29 hétfő, 15:47:35 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 337 338 339 340 341 342 343 [344] 345 346 347 348 349 350 351 ... 390   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK1 Általános kérdések  (Megtekintve 4754624 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
drof
Vendég
« Új hozzászólás #17150 Dátum: 2013.02.22 péntek, 21:03:48 »

Mi a baj az RS-sel meg a kampóval?

Az RS-sel nincs baj, az szép. A kampóval, na azzal van baj. Hogy vágta már bele a pharaszt, édes istenem...... laugh
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #17151 Dátum: 2013.02.22 péntek, 23:34:12 »

Az RS-sel nincs baj, az szép. A kampóval, na azzal van baj. Hogy vágta már bele a pharaszt, édes istenem...... laugh
hát hogy? úgy hogy kiférjen rajta a horog. ezt hogy lehetne máshogy megoldani?vagy a csomiajtóra kellett volna felhegeszteni a horgot? eplus2
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #17152 Dátum: 2013.02.23 szombat, 05:45:06 »

hát hogy? úgy hogy kiférjen rajta a horog. ezt hogy lehetne máshogy megoldani?vagy a csomiajtóra kellett volna felhegeszteni a horgot? eplus2
vagy olyan horgot venni, ami kikerüli.  Wink
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #17153 Dátum: 2013.02.23 szombat, 17:19:56 »

Az RS-sel nincs baj, az szép. A kampóval, na azzal van baj. Hogy vágta már bele a pharaszt, édes istenem...... laugh
láttunk már mi kipufogó miatt randán kivágott lököst is ...  vigyor3
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #17154 Dátum: 2013.02.23 szombat, 17:22:27 »

láttunk már mi kipufogó miatt randán kivágott lököst is ...  vigyor3
igen, meg codás ponyvatetőt is eplus2
meg codálatosz első lámpákat... hehe
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #17155 Dátum: 2013.02.23 szombat, 18:26:27 »

Mi a baj az RS-sel meg a kampóval?

A lökössel semmi, nekem is RS van, mert tetszik. Smiley Küszöb van, előre kéne már toldat...  szomoru1
A kampó csúfítja el, de nagyon. Eleve nem tennék rá, ha RS lökösöm van, vagy legalább levehetőt szereltettem volna rá. Esetleg valami ablakos/levehető megoldás. Vagy olyat ami tényleg csak a "toldatrészből" kíván apró kivágást. Smiley
Szóval bárhogy, csak nem így... Cheesy
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #17156 Dátum: 2013.02.23 szombat, 18:29:24 »

Az RS-sel nincs baj, az szép. A kampóval, na azzal van baj. Hogy vágta már bele a pharaszt, édes istenem...... laugh
Vigyázz, mert Mondeo Klubbos rendszámtábla tartója van, tehát klubtag, ne szidd ilyen csúnyán! Smiley
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #17157 Dátum: 2013.02.23 szombat, 18:30:41 »

Vigyázz, mert Mondeo Klubbos rendszámtábla tartója van, tehát klubtag, ne szidd ilyen csúnyán! Smiley
attól még ocsmány  hehe
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #17158 Dátum: 2013.02.23 szombat, 18:36:28 »

attól még ocsmány  hehe

Az, nagyon. Csak a tulajt nem illő így méltatni. Wink
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #17159 Dátum: 2013.02.23 szombat, 18:51:07 »

Az, nagyon. Csak a tulajt nem illő így méltatni. Wink
állította valaki, hogy a tulaj vágta bele?  eplus2
Naplózva
Viló
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1815



WWW E-mail
« Új hozzászólás #17160 Dátum: 2013.02.23 szombat, 22:03:57 »

állította valaki, hogy a tulaj vágta bele?  eplus2

Na szóval én vagyok a tulaj és én is vágtam bele.
Igaz ami igaz nem lett valami szép de ez van.
A horog előbb megvolt mint a lökös, szóval adott volt a helyzet.
Sajna nem levehető fejes, hanem fix a horog.
De amint lesz egy levehető fejes horgom visszaépítem a lököst.   vigyor3
« Utoljára szerkesztve: 2013.02.23 szombat, 22:14:07 írta Viló » Naplózva

1997  1.8TD kombi fel-GHIA-sítva.

2004  F1 2.0 TDCi kombi automata.
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #17161 Dátum: 2013.02.23 szombat, 22:20:55 »

Na szóval én vagyok a tulaj és én is vágtam bele.
Igaz ami igaz nem lett valami szép de ez van.
A horog előbb megvolt mint a lökös, szóval adott volt a helyzet.
Sajna nem levehető fejes, hanem fix a horog.
De amint lesz egy levehető fejes horgom visszaépítem a lököst.   vigyor3
nekem van egy, ha kell. azért jó, mert a kihúzható hollanderes, nem a másik...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Viló
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1815



WWW E-mail
« Új hozzászólás #17162 Dátum: 2013.02.23 szombat, 22:27:31 »

nekem van egy, ha kell. azért jó, mert a kihúzható hollanderes, nem a másik...

Akkor azt szerintem megbizniszelhetjük.
Tavasszal úgy is rendbe akarom szedni egy kicsit a gépet.
Nagytető fújás mert rohad az antennánál + jobb első sárvédő csere, meg akkor a lökös.
Naplózva

1997  1.8TD kombi fel-GHIA-sítva.

2004  F1 2.0 TDCi kombi automata.
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #17163 Dátum: 2013.02.23 szombat, 22:46:35 »

Akkor azt szerintem megbizniszelhetjük.
Tavasszal úgy is rendbe akarom szedni egy kicsit a gépet.
Nagytető fújás mert rohad az antennánál + jobb első sárvédő csere, meg akkor a lökös.
akkor ezt megbeszéltük Wink
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #17164 Dátum: 2013.02.24 vasárnap, 07:30:03 »


Tavasszal úgy is rendbe akarom szedni egy kicsit a gépet.
a ronda felnieidet is lecserélhetnéd, ha már nekiállsz szépíteni. de előtte szólj
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Istvan000
Vendég
« Új hozzászólás #17165 Dátum: 2013.02.24 vasárnap, 08:20:58 »

A minap elég furcsa dolgot tapasztaltam...
Húzattam haver kocsiját és kicsit jobban hajtottam a kelleténél a kocsit,egy faccopó nő miatt..
A hőfokmérőm felment NORMAL felírat L betűjéig és ekkor meglepő módon ,nem volt fűtésem...ez mitől lehetett??
Amint visszament az R betűig ,onnantól megjött a fűtés is...
Naplózva
Viló
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1815



WWW E-mail
« Új hozzászólás #17166 Dátum: 2013.02.24 vasárnap, 09:20:09 »

A minap elég furcsa dolgot tapasztaltam...
Húzattam haver kocsiját és kicsit jobban hajtottam a kelleténél a kocsit,egy faccopó nő miatt..
A hőfokmérőm felment NORMAL felírat L betűjéig és ekkor meglepő módon ,nem volt fűtésem...ez mitől lehetett??
Amint visszament az R betűig ,onnantól megjött a fűtés is...


Vized hogy áll?
Termosztátod nincs leragadva?
Naplózva

1997  1.8TD kombi fel-GHIA-sítva.

2004  F1 2.0 TDCi kombi automata.
Viló
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1815



WWW E-mail
« Új hozzászólás #17167 Dátum: 2013.02.24 vasárnap, 09:21:46 »

a ronda felnieidet is lecserélhetnéd, ha már nekiállsz szépíteni. de előtte szólj

Le is cserélem mert mennek fel a még "csúnyább" Alessio Monzák a nyári gumikkal.    hehe
Ezeket majd csak télen rakom fel megint. Addig nem akarok hányingert okozni senkinek.    Wink
Naplózva

1997  1.8TD kombi fel-GHIA-sítva.

2004  F1 2.0 TDCi kombi automata.
Istvan000
Vendég
« Új hozzászólás #17168 Dátum: 2013.02.24 vasárnap, 10:20:38 »

Vized hogy áll?
Termosztátod nincs leragadva?

Víz van benne rendesen...a termosztát jó,annyi ,hogy pluszba van benne egy kartonlap,amivel nincs is baj csak ha vontatok...Ott is csak akkor volt gond mikor 4500 fordulattal ,dombnak felfelé húztam havert,mert előzni akartam..
De a fura az az volt ,hogy olyan meleg motornál nincs fűtés??!!
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #17169 Dátum: 2013.02.24 vasárnap, 16:08:32 »

Víz van benne rendesen...a termosztát jó,annyi ,hogy pluszba van benne egy kartonlap,amivel nincs is baj csak ha vontatok...Ott is csak akkor volt gond mikor 4500 fordulattal ,dombnak felfelé húztam havert,mert előzni akartam..
De a fura az az volt ,hogy olyan meleg motornál nincs fűtés??!!

Karton? Hol?  vigyor3
Ha ennyire felmelegedett, "forrt" a víz, szerintem megbolondult már a termosztát is és zárta a kört. Mikor "normálisan" használod az autót, hosszabb úton, vagy városban, hol áll a hőfok mutatója? Ha ezekben az esetekben is R-M körül van, akkor nem ártana egy hűtőmosás, ventilátor ellenőrzés, hűtőrendszer átmosása. Nálam nagyon pörgetve megy föl csak O-R felé, de akkor már a hűtő hűti is vissza N-O közé. (vagy lejjebb)
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #17170 Dátum: 2013.02.24 vasárnap, 16:14:36 »

Le is cserélem mert mennek fel a még "csúnyább" Alessio Monzák a nyári gumikkal.    hehe
Ezeket majd csak télen rakom fel megint. Addig nem akarok hányingert okozni senkinek.    Wink
taps eljen
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Istvan000
Vendég
« Új hozzászólás #17171 Dátum: 2013.02.24 vasárnap, 16:16:11 »

Karton? Hol?  vigyor3
Ha ennyire felmelegedett, "forrt" a víz, szerintem megbolondult már a termosztát is és zárta a kört. Mikor "normálisan" használod az autót, hosszabb úton, vagy városban, hol áll a hőfok mutatója? Ha ezekben az esetekben is R-M körül van, akkor nem ártana egy hűtőmosás, ventilátor ellenőrzés, hűtőrendszer átmosása. Nálam nagyon pörgetve megy föl csak O-R felé, de akkor már a hűtő hűti is vissza N-O közé. (vagy lejjebb)
amúgy az N betű környékén tanyázik..
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #17172 Dátum: 2013.02.24 vasárnap, 21:31:46 »

Karton? Hol?  vigyor3
Ha ennyire felmelegedett, "forrt" a víz, szerintem megbolondult már a termosztát is és zárta a kört. Mikor "normálisan" használod az autót, hosszabb úton, vagy városban, hol áll a hőfok mutatója? Ha ezekben az esetekben is R-M körül van, akkor nem ártana egy hűtőmosás, ventilátor ellenőrzés, hűtőrendszer átmosása. Nálam nagyon pörgetve megy föl csak O-R felé, de akkor már a hűtő hűti is vissza N-O közé. (vagy lejjebb)
amúgy az N betű környékén tanyázik..
Jah, a szokásos mérőgomba betegség Smiley.
Nekem a hőgomba csere óta függőlegesen áll normál használat mellett - dugóban felkúszik A-L ig is, és látni ahogy bekapcsol a venti.
Naplózva
Istvan000
Vendég
« Új hozzászólás #17173 Dátum: 2013.02.24 vasárnap, 21:45:39 »

amúgy az N betű környékén tanyázik..

Jah, a szokásos mérőgomba betegség Smiley.
Nekem a hőgomba csere óta függőlegesen áll normál használat mellett - dugóban felkúszik A-L ig is, és látni ahogy bekapcsol a venti.

Mérőgomba?? Huh? Huh?(ami a vízhűtőben van?)
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #17174 Dátum: 2013.02.24 vasárnap, 21:48:12 »

amúgy az N betű környékén tanyázik..

Jah, a szokásos mérőgomba betegség Smiley.
Nekem a hőgomba csere óta függőlegesen áll normál használat mellett - dugóban felkúszik A-L ig is, és látni ahogy bekapcsol a venti.

TD-knél nem. Legalábbis nekem a régi motor is mindig az N körül volt, majd új termosztát után is, és most, az MK2-es mocival és műszerrel is. Smiley
(igaz az MK2-es motor hűtői olyan retkesek voltak, hogy az is fölment R-M közé (dugóban kicsit még följebb, majd kapcsolt a venti), de alapos tisztítás után visszajött a "gyári hideg" állapot Cheesy)
Nekem akkor ment A-L-ig amikor elfolyt az összes hűtővizem... (helyesebben megzabálta a régi motor, pályán... Sad )
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #17175 Dátum: 2013.02.24 vasárnap, 21:49:46 »

Mérőgomba?? Huh? Huh?(ami a vízhűtőben van?)
TD-knél nincsen, együtt van a termosztáttal. Benyásoknál van kettő. Ha jól tudom.
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #17176 Dátum: 2013.02.25 hétfő, 03:10:52 »

TD-knél nincsen, együtt van a termosztáttal. Benyásoknál van kettő. Ha jól tudom.
neked is 2 van,1 comp felé, egy a műszerhez. sőt mk1-nél még egy a ventillátorhoz. mind a termosztátházban
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
hayhapapi
Vendég
« Új hozzászólás #17177 Dátum: 2013.02.25 hétfő, 08:43:44 »

a ronda felnieidet is lecserélhetnéd, ha már nekiállsz szépíteni. de előtte szólj

Remélem, innentől az ő felnijei kellenek Cheesy
Naplózva
keleman
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 44


E-mail
« Új hozzászólás #17178 Dátum: 2013.02.25 hétfő, 15:28:51 »

Sziasztok!

Nem vagyok egy nagy autóguru, ezért akár meg is lehet kövezni, de gondoltam inkább kérek segítséget tapasztaltabb emberektől!

Az a helyzet, hogy kb 1 éve lett hengerfej felújítás végrehajtva a kocsin. Szép csendesen is ment ( kivéve a klímakompresszor csörgése volt zavaró).
Szóval így a tél után azt vettem észre, hogy olj került a szelepfedélre!!!!!! Oda ahol a gyertyapipák vannak! És a szelepfedél mentén végig olajnyomok vannak! Ezért töltöm is utánna az olajat!
Lehet etől független, de a vízhőfok fel sem megy a normál jelig (EZ NORMÁLIS) Fűtés jó, meleget ad, de a mutató épp csak kimozdul kicsit!

A másik, hogy most valami csörgő hang van, olyan mintha a bordásszíj feszítője elkezdene meghalni! Fordulatfüggő a hang! XIII. kerületi vagyok, szerintetek hova vigyem az autót, ahol nem százezrekkel nyúlnak le? Szelepfedél tömítést otthon is kicserélhetem?

Előre is köszi!
Naplózva

Mondeo Turnier GLX 1,8 i '95
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #17179 Dátum: 2013.02.25 hétfő, 15:38:25 »

Sziasztok!

Nem vagyok egy nagy autóguru, ezért akár meg is lehet kövezni, de gondoltam inkább kérek segítséget tapasztaltabb emberektől!

Az a helyzet, hogy kb 1 éve lett hengerfej felújítás végrehajtva a kocsin. Szép csendesen is ment ( kivéve a klímakompresszor csörgése volt zavaró).
Szóval így a tél után azt vettem észre, hogy olj került a szelepfedélre!!!!!! Oda ahol a gyertyapipák vannak! És a szelepfedél mentén végig olajnyomok vannak! Ezért töltöm is utánna az olajat!
Lehet etől független, de a vízhőfok fel sem megy a normál jelig (EZ NORMÁLIS) Fűtés jó, meleget ad, de a mutató épp csak kimozdul kicsit!

A másik, hogy most valami csörgő hang van, olyan mintha a bordásszíj feszítője elkezdene meghalni! Fordulatfüggő a hang! XIII. kerületi vagyok, szerintetek hova vigyem az autót, ahol nem százezrekkel nyúlnak le? Szelepfedél tömítést otthon is kicserélhetem?

Előre is köszi!
szia!
nem baj, hogy kérdezel, sőt!
azt lehet tudni, hogy mitől lett hf-es a kocsi?
termosztát mikor lett cserélve a kocsiban? hőfok jeladók? a mutató sokszor nem a valóságot mutatja. ez lehet attól, hogy tönkrement, de sokaknak segített, hogy húztak rajta. ha a fűtésed jó, a vizeden nem látsz semmi rendelleneset, akkor valószínű az jeladó gond lesz. ez a motor nagyon érzékeny a termosztátra. ha az leragad, kinyírja a motort a hűtetlenség...
a csörgő hang, az lehet más is, de nem akarnék belemenni hátborzongató jóslatokba. milyen olaj van a kocsiban?
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
keleman
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 44


E-mail
« Új hozzászólás #17180 Dátum: 2013.02.25 hétfő, 16:00:32 »

szia!
nem baj, hogy kérdezel, sőt!
azt lehet tudni, hogy mitől lett hf-es a kocsi?
termosztát mikor lett cserélve a kocsiban? hőfok jeladók? a mutató sokszor nem a valóságot mutatja. ez lehet attól, hogy tönkrement, de sokaknak segített, hogy húztak rajta. ha a fűtésed jó, a vizeden nem látsz semmi rendelleneset, akkor valószínű az jeladó gond lesz. ez a motor nagyon érzékeny a termosztátra. ha az leragad, kinyírja a motort a hűtetlenség...
a csörgő hang, az lehet más is, de nem akarnék belemenni hátborzongató jóslatokba. milyen olaj van a kocsiban?

Ford Formula 5W30 olaj van benne. Termosztát is cserélve lett kb egy éve. A csörgés valamelyik szíjfeszítő felől jön. Hasonló hibám volt már KB 2 éve (a hossz-bordásszíj feszítője szinte szétesett) De akkor a szíj csúszott is! Olajnyomás, töltés, minden van, jól húz a kocsi, igaz nem hajtom agyon! az olaj a szelepfedélen jobban idegesít!
Naplózva

Mondeo Turnier GLX 1,8 i '95
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #17181 Dátum: 2013.02.25 hétfő, 16:17:26 »

Ford Formula 5W30 olaj van benne. Termosztát is cserélve lett kb egy éve. A csörgés valamelyik szíjfeszítő felől jön. Hasonló hibám volt már KB 2 éve (a hossz-bordásszíj feszítője szinte szétesett) De akkor a szíj csúszott is! Olajnyomás, töltés, minden van, jól húz a kocsi, igaz nem hajtom agyon! az olaj a szelepfedélen jobban idegesít!
az egy egyszerű tömítés cserével megoldható. azon van a hangsúly, hogy nem szabad semmilyen tömítő anyagot használni, tisztának kell lenni a felületnek és a megfelelő nyomatékkal és sorrendben kell meghúzni a csavarokat.
a csörgést meg ki tudod szűrni, ha leveszed a szíjat és úgy indítasz.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
keleman
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 44


E-mail
« Új hozzászólás #17182 Dátum: 2013.02.25 hétfő, 16:37:26 »

az egy egyszerű tömítés cserével megoldható. azon van a hangsúly, hogy nem szabad semmilyen tömítő anyagot használni, tisztának kell lenni a felületnek és a megfelelő nyomatékkal és sorrendben kell meghúzni a csavarokat.
a csörgést meg ki tudod szűrni, ha leveszed a szíjat és úgy indítasz.

Köszi a segítséget!
Akkor beszerzek egy gyári tömítést! És szerinem beugrok egy szervízbe. Az a biztos!
Hosszbordás szíj nélküli indításnál nem lehet baj a kocsival?
Naplózva

Mondeo Turnier GLX 1,8 i '95
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #17183 Dátum: 2013.02.26 kedd, 13:54:28 »

Köszi a segítséget!
Akkor beszerzek egy gyári tömítést! És szerinem beugrok egy szervízbe. Az a biztos!
Hosszbordás szíj nélküli indításnál nem lehet baj a kocsival?

Elvileg nem, a klímakompresszor, a generátor és szervópumpa van azon a körön. Sokáig azért ne járasd. Smiley
A tömítéscsere meg igen-igen nagy odafigyelést igényel, kikapargászni a régit, kitisztítani a vájatát, stb., utána pedig ahogy astor is írta, sorrendben, nyomatékkulccsal meghúzni a fedélcsavarokat. Ez precíz meló, nyilván a hengerfej újítás után, csak ráb@szták a gumit, jól meghúzták, oszt' vigyed paraszt... Ahogy nekem is, anno... 3x cseréltettem ki velük a tömítést... (majd a végén motorcsere lett belőle, de ezzel nem ijesztgetlek, nekem vezérműszíj szakadásom volt és igénytelen szerelők halmaza)
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
franci 69
Vendég
« Új hozzászólás #17184 Dátum: 2013.02.26 kedd, 15:06:26 »

 Sziasztok ! Hidegindítási problémám van és végre talán megvan a bünös. Az ú.n. hidegindító patron szállt el / ami a termosztátházba van becsavarva és bowdennel össze van kötve az adagoló töltés állító karjával/. Cromaxba az új gyári az horror, u.gy. nincs. Legyetek kedvesek írni valamit, hogy hol tudok venni és mennyiért esetleg utángyártottat,olcsóért. Ha van esetleg valakinek müködőképes használt, az is jöhet.
Az autóm 96-os 1.8 td, MK1 kombi.
Előre is köszi. 
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #17185 Dátum: 2013.02.26 kedd, 17:35:50 »

Sziasztok ! Hidegindítási problémám van és végre talán megvan a bünös. Az ú.n. hidegindító patron szállt el / ami a termosztátházba van becsavarva és bowdennel össze van kötve az adagoló töltés állító karjával/. Cromaxba az új gyári az horror, u.gy. nincs. Legyetek kedvesek írni valamit, hogy hol tudok venni és mennyiért esetleg utángyártottat,olcsóért. Ha van esetleg valakinek müködőképes használt, az is jöhet.
Az autóm 96-os 1.8 td, MK1 kombi.
Előre is köszi. 
Utángyártottat nem csinál senki valóban, gyári sem horror összeg, de azt mondják rá általában, hogy nincs már. Nagyautó ígért nekem, de nem hozták meg ők sem, másik időpontra ígérték, de nekem már az nem volt jó(meg nem bíztam benne, hogy meglesz akkorra is). Ha van türelmed hozzá rendelj náluk. 16 rugó szerintem nem horror összeg. viszont érdemes lenne leírnod a problémát, mert nem biztos, hogy ez a bűnös. csak alapjáratot állít magasabbra
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Istvan000
Vendég
« Új hozzászólás #17186 Dátum: 2013.02.27 szerda, 19:02:28 »

Srácok!!
Az előbb beültem a szekérbe és kicsit furcsán viselkedett az a kotla!!
Beindítottam ,eddig minden ok,de fordulaton visít a gen. ékszíj(amit sosem szokott), a fordulatszám mérő 500ford/p áll és gázadásra se mozdul ki,plusz halvány a műszerfal világításom... na erre varjatok gombot..mi lehet??
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #17187 Dátum: 2013.02.27 szerda, 19:50:22 »

Srácok!!
Az előbb beültem a szekérbe és kicsit furcsán viselkedett az a kotla!!
Beindítottam ,eddig minden ok,de fordulaton visít a gen. ékszíj(amit sosem szokott), a fordulatszám mérő 500ford/p áll és gázadásra se mozdul ki,plusz halvány a műszerfal világításom... na erre varjatok gombot..mi lehet??
szerintem csapágyas lesz a generátorod
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Istvan000
Vendég
« Új hozzászólás #17188 Dátum: 2013.02.27 szerda, 20:41:51 »

szerintem csapágyas lesz a generátorod

És ez ennyire kihatna a műszerekre?

És ha így használom ,lehet valami baja?
« Utoljára szerkesztve: 2013.02.27 szerda, 20:56:22 írta Istvan000 » Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #17189 Dátum: 2013.03.03 vasárnap, 14:02:41 »

És ez ennyire kihatna a műszerekre?

És ha így használom ,lehet valami baja?

Szétmegy a szíjad, ha folyamatosan beblokkol a generátor, plusz megdöglik az akku. Érdemes lenne a generátort megcsináltatni, több pénz NEM megjavítani.  szomoru1
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Istvan000
Vendég
« Új hozzászólás #17190 Dátum: 2013.03.03 vasárnap, 22:51:26 »

Szétmegy a szíjad, ha folyamatosan beblokkol a generátor, plusz megdöglik az akku. Érdemes lenne a generátort megcsináltatni, több pénz NEM megjavítani.  szomoru1

Nem folyamatosan,csak ha beindítom azután rövid ideig..azt semmi ilyen
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #17191 Dátum: 2013.03.04 hétfő, 21:18:09 »

Nem folyamatosan,csak ha beindítom azután rövid ideig..azt semmi ilyen

Akkor lehet használni. Bár azért mielőbb csináltasd meg, nehogy... Smiley
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Zaka86
Vendég
« Új hozzászólás #17192 Dátum: 2013.03.05 kedd, 16:29:54 »

Sziasztok!Én most vettem egy 94. Mondit!és szeretném meg kérdezni tôlete ,hogy mik azok a dolgok amire oda kell figyelni ennl a típusnàl? 1.6 os motor van az autoban és 9 litert fogyaszt ez normális?Előre is köszönöm a váladzokat és a tanácso :worship:kat! Üdv:zaka86
Naplózva
Istvan000
Vendég
« Új hozzászólás #17193 Dátum: 2013.03.05 kedd, 18:31:52 »

Akkor lehet használni. Bár azért mielőbb csináltasd meg, nehogy... Smiley

Húztam a szíjon és most úgy néz ki megoldódott a gond..
Naplózva
kerteszati
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 108



E-mail
« Új hozzászólás #17194 Dátum: 2013.03.05 kedd, 20:39:16 »

Sziasztok!Én most vettem egy 94. Mondit!és szeretném meg kérdezni tôlete ,hogy mik azok a dolgok amire oda kell figyelni ennl a típusnàl? 1.6 os motor van az autoban és 9 litert fogyaszt ez normális?Előre is köszönöm a váladzokat és a tanácso :worship:kat! Üdv:zaka86

Üdv. Szerintem városban teljesen normális, hosszú távon viszont 7 alá kell mennie.
Naplózva

Ford Mondeo 2.5 V6 Ghia 2001 - manuális, full
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #17195 Dátum: 2013.03.06 szerda, 15:18:47 »

Sziasztok!Én most vettem egy 94. Mondit!és szeretném meg kérdezni tôlete ,hogy mik azok a dolgok amire oda kell figyelni ennl a típusnàl? 1.6 os motor van az autoban és 9 litert fogyaszt ez normális?Előre is köszönöm a váladzokat és a tanácso :worship:kat! Üdv:zaka86

Üdv közöttünk !  wave

Egy 1.8-as azért elfért volna bele. Az 1.6-ost nagyon kell pörgetni (gondolom), hogy menjen, ezért is annyi a fogyasztásod, amennyi. (igazából nem is értem, hogy minek szereltek Mondeo-t 1.6-os mocival, a maga közel másfél tonnájához és akkor még klímát nem is használ az ember...)

Figyelni sok dologra érdemes, de ugye elsősorban a szíjak, az olajak, stb. (érdemes nagy szervizt ejteni ilyenkor - mondhat bármit az eladó), majd a fékek, futómű, világítás és karosszéria. A kábelek néhány típusnál (nagyon változó), rosszabb minőségű szigetelést kaptak és könnyen törik, porlad, ezt érdemes átnézni alaposan. Fontos, hogy meglegyen a piros mesterkulcs is. A jól működő szellőzőberendezés is nagyon fontos.
Milyen felszereltségű az autó?
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
bluedevils
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 124



E-mail
« Új hozzászólás #17196 Dátum: 2013.03.07 csütörtök, 07:30:37 »

Sziasztok! A biztonsági övet szerelném vissza a kocsiba, de az automata csak húz, nem enged vissza. Hol lehet ezt oldani valahogy? Köszönöm.
Naplózva

Mondeo MK I 1.8td kombi 1994
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #17197 Dátum: 2013.03.07 csütörtök, 07:33:40 »

Sziasztok! A biztonsági övet szerelném vissza a kocsiba, de az automata csak húz, nem enged vissza. Hol lehet ezt oldani valahogy? Köszönöm.
Állítsad olyan helyzetbe (s úgy húzzad), mint ahogy az autóban van, mert ha megdöntöd akár csak 1 picit is, már rögzít!
Tehát övet függőlegesen húzzad!  wave
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
bluedevils
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 124



E-mail
« Új hozzászólás #17198 Dátum: 2013.03.07 csütörtök, 14:32:16 »

Állítsad olyan helyzetbe (s úgy húzzad), mint ahogy az autóban van, mert ha megdöntöd akár csak 1 picit is, már rögzít!
Tehát övet függőlegesen húzzad!  wave
Köszi, siker wave
Naplózva

Mondeo MK I 1.8td kombi 1994
Istvan000
Vendég
« Új hozzászólás #17199 Dátum: 2013.03.08 péntek, 18:39:37 »

Ablakfóliázásnál lejött a visszapillantó..Mivel érdeme(mivel ,hogy tudom) visszarakni,hogy ott is maradjon..?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 337 338 339 340 341 342 343 [344] 345 346 347 348 349 350 351 ... 390   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.068 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.