Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.29 hétfő, 16:13:26 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 331 332 333 334 335 336 337 [338] 339 340 341 342 343 344 345 ... 390   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK1 Általános kérdések  (Megtekintve 4754634 alkalommal)
0 Felhasználó és 5 vendég van a témában
Istvan000
Vendég
« Új hozzászólás #16850 Dátum: 2012.11.19 hétfő, 08:20:57 »

Szerintem csak fesz.görgőt akar cserélni, mert nyekereg Smiley

De igen,cserélem a szíjat is
Naplózva
kalapacsattila
Vendég
« Új hozzászólás #16851 Dátum: 2012.11.20 kedd, 14:27:35 »

Sziasztok!
Egy "hülye" kérdés a motorháztető tartó pálcát tartó kis csipeszem eltört vettem újat,hogy az istenbe kell berakni?Cheesy a tüske ami szétnyomná a hátulját fixen van és csak úgy benyomni nem tudom.Biztos van valami trükkje csak én nem látom át:)
Tehát ha valaki segítene nagyon megköszönném....
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #16852 Dátum: 2012.11.21 szerda, 04:17:56 »

Sziasztok!
Egy "hülye" kérdés a motorháztető tartó pálcát tartó kis csipeszem eltört vettem újat,hogy az istenbe kell berakni?Cheesy a tüske ami szétnyomná a hátulját fixen van és csak úgy benyomni nem tudom.Biztos van valami trükkje csak én nem látom át:)
Tehát ha valaki segítene nagyon megköszönném....

Hát komolyan mondom, nem emlékszem... Sad Én is cseréltem, de nem emlékszem semmire... továbbá ismét cserélnem kéne... Grin
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
kalapacsattila
Vendég
« Új hozzászólás #16853 Dátum: 2012.11.21 szerda, 14:21:30 »

Hát komolyan mondom, nem emlékszem... Sad Én is cseréltem, de nem emlékszem semmire... továbbá ismét cserélnem kéne... Grin


Akkor ha lehet gyorsan kellene az infó Cheesy
Naplózva
BPeter01
Vendég
« Új hozzászólás #16854 Dátum: 2012.11.21 szerda, 18:29:00 »

Nincsen csap! Ajtó van! Ez elzárja/engedi a meleg levegő áramoltatását az utastér és a radiátor között.

Nálam is volt gond a fűtéssel. Ellenőriztük a termosztátot majd lebontottam és kiszedtem a fűtőradiátort. Eldugulva nem volt, de azért kimostam. Nem annyira nagy munka, mint ahogy látszik-gondolod. Tény, rá kell szánni 2-3 órát, jó ha van segítőd is, de a leírások, ötletek alapján, amit az eddigi hozzászólások tartalmaznak megoldható.

Most van fűtésem (sőt télen is volt), ami nálam gond lehetett az, hogy egy valahonnan leszakadt szivacs lap elzárta a levegő útját.

Hogyan lehet kivenni a dugulást okozó szivacsot?
Mit szereljek le, hogy megtaláljam?
Már csak valami ilyen hibám lehet, mert mindent kizártam, de a fűtésem nem van.   vigyor3
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #16855 Dátum: 2012.11.23 péntek, 14:00:28 »

Hogyan lehet kivenni a dugulást okozó szivacsot?
Mit szereljek le, hogy megtaláljam?
Már csak valami ilyen hibám lehet, mert mindent kizártam, de a fűtésem nem van.   vigyor3

Nézd meg a wikiben a flap motoros cikket, ha azt a motort kiveszed, talán belelátsz a "lényegbe". Smiley
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #16856 Dátum: 2012.11.23 péntek, 16:32:41 »

Hogyan lehet kivenni a dugulást okozó szivacsot?
Mit szereljek le, hogy megtaláljam?
Már csak valami ilyen hibám lehet, mert mindent kizártam, de a fűtésem nem van.   vigyor3
mióta nincs fűtésed?
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #16857 Dátum: 2012.11.23 péntek, 17:31:35 »

Hogyan lehet kivenni a dugulást okozó szivacsot?
Mit szereljek le, hogy megtaláljam?
Már csak valami ilyen hibám lehet, mert mindent kizártam, de a fűtésem nem van.   vigyor3
Privátban már válaszoltam.
Én akkor szembesültem ezzel a szivacsdarabbal, miután kiszereltem belső fűtő radiátort. Minekután mindent megtettem amit lehetett a fűtés visszaállításáért, csak a radiátor dugulása maradt. A belső radiátor nem volt eldugulva, átmostam visszaraktam, kidobtam a szivacsdarabot és élveztem a fűtést.

Az okosabbak cáfoljanak ha nem jól gondolom, de bontás előtt érdemes ellenőrizni, hogy a belső radiátorba bemenő-kijövő csövek mennyire melegek. Ha mindkettő melegszik, akkor --szerintem-- átmegy a radiátoron a meleg víz. Ebben az esetben a hő nem jut a radiátorból az utastérbe. Ha nem melegek, ekkor ott a gond.

Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #16858 Dátum: 2012.11.24 szombat, 08:50:42 »

Privátban már válaszoltam.
Én akkor szembesültem ezzel a szivacsdarabbal, miután kiszereltem belső fűtő radiátort. Minekután mindent megtettem amit lehetett a fűtés visszaállításáért, csak a radiátor dugulása maradt. A belső radiátor nem volt eldugulva, átmostam visszaraktam, kidobtam a szivacsdarabot és élveztem a fűtést.

Az okosabbak cáfoljanak ha nem jól gondolom, de bontás előtt érdemes ellenőrizni, hogy a belső radiátorba bemenő-kijövő csövek mennyire melegek. Ha mindkettő melegszik, akkor --szerintem-- átmegy a radiátoron a meleg víz. Ebben az esetben a hő nem jut a radiátorból az utastérbe. Ha nem melegek, ekkor ott a gond.



Nem hiszem, hogy okosabb lennék és teljesen logikus a magyarázat. Smiley Bár vacak keringésnél is melegedhet valamennyit a cső... de bizonyára nem annyira, mint normál esetben.
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #16859 Dátum: 2012.11.24 szombat, 19:36:59 »

Nem hiszem, hogy okosabb lennék és teljesen logikus a magyarázat. Smiley Bár vacak keringésnél is melegedhet valamennyit a cső... de bizonyára nem annyira, mint normál esetben.
nem a keringés vacak, hanem lassan megy át a radiátoron a víz, és a ventillátor lehűti
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #16860 Dátum: 2012.11.24 szombat, 19:46:27 »

nem a keringés vacak, hanem lassan megy át a radiátoron a víz, és a ventillátor lehűti

Látod, még a sok számítógép vízhűtés építgetése után is kihagyja az agyam az ilyen "apróságokat"... Cheesy
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #16861 Dátum: 2012.11.25 vasárnap, 10:04:05 »

Ma cserélem azt a sokágú vízcsövet a kocsin. Van valakinek tapasztalata kényes helyek, makacs csavarok stb?
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #16862 Dátum: 2012.11.25 vasárnap, 10:18:32 »

Ma cserélem azt a sokágú vízcsövet a kocsin. Van valakinek tapasztalata kényes helyek, makacs csavarok stb?

Szerintem a legmakacsabbak a gyári bilincsek a vízcsövön. Cheesy Ha van spéci szerszáma az embernek akkor nincs gond, de egy jó komináltfogóval is megoldható az összenyomásuk. A szemedre vigyázz, anno sikerült eláztatnom magam a kocsi alatt... Grin Ment a szemembe is kicsi, de szerencsére szemcseppel meg egy pohár vízben pislogással simán kijött és még látok is. Smiley
A csövek lehúzása sem könnyű mindig. Makacs csavar nem jut az agyamba most...
Sok sikert hozzá ! Wink
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #16863 Dátum: 2012.11.25 vasárnap, 10:30:58 »

Szerintem a legmakacsabbak a gyári bilincsek a vízcsövön. Cheesy Ha van spéci szerszáma az embernek akkor nincs gond, de egy jó komináltfogóval is megoldható az összenyomásuk. A szemedre vigyázz, anno sikerült eláztatnom magam a kocsi alatt... Grin Ment a szemembe is kicsi, de szerencsére szemcseppel meg egy pohár vízben pislogással simán kijött és még látok is. Smiley
A csövek lehúzása sem könnyű mindig. Makacs csavar nem jut az agyamba most...
Sok sikert hozzá ! Wink
Kösz szépen!
Várom, hogy melegedjen az idő, aztán hajrá!.
Dokumentálom a részleteket, még jól jöhet valakinek.  integet2
Naplózva
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #16864 Dátum: 2012.11.25 vasárnap, 15:21:19 »

Kösz szépen!
Várom, hogy melegedjen az idő, aztán hajrá!.
Dokumentálom a részleteket, még jól jöhet valakinek.  integet2
A dokumentáció rendkívül egyszerű!

Első lépésként levettem a hővédő lemezt, megállapítottam, hogy a cső motorra kapcsolódó részét nem tudom lehúzni. Ahhoz szét kell kapni még egy-két dolgot. Így visszaraktam a hővédő lemezt. Tavaszra hagytam a dolgot.
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #16865 Dátum: 2012.11.26 hétfő, 13:32:05 »

A dokumentáció rendkívül egyszerű!

Első lépésként levettem a hővédő lemezt, megállapítottam, hogy a cső motorra kapcsolódó részét nem tudom lehúzni. Ahhoz szét kell kapni még egy-két dolgot. Így visszaraktam a hővédő lemezt. Tavaszra hagytam a dolgot.

szomoru1
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Istvan000
Vendég
« Új hozzászólás #16866 Dátum: 2012.11.27 kedd, 08:55:31 »

A vàltógombot le lehet szedni? Ha igen hogyan?
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #16867 Dátum: 2012.11.27 kedd, 09:12:30 »

A vàltógombot le lehet szedni? Ha igen hogyan?
kétfajta van, a tekerős és a robbantós Smiley
Naplózva
Istvan000
Vendég
« Új hozzászólás #16868 Dátum: 2012.11.27 kedd, 09:51:49 »

kétfajta van, a tekerős és a robbantós Smiley

96os mk1-be vajon melyik lehet?
Ránézésre meglehet ismerni ,melyik-melyik?
És ha a roppantós az, az ha leszedem voissza lehet operálni?
No meg fellehet tenni a tekerőst a roppantos helyet?
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #16869 Dátum: 2012.11.27 kedd, 10:47:21 »

96os mk1-be vajon melyik lehet?
Ránézésre meglehet ismerni ,melyik-melyik?
És ha a roppantós az, az ha leszedem voissza lehet operálni?
No meg fellehet tenni a tekerőst a roppantos helyet?

Úgy tudom, hogy nem nagyon lehet visszaoperálni a robbantósat, csak ha újat veszel. Más a váltószár kidolgozása mindkettő esetében ezért nem kompatibilisek. Viszont én azt mondom, hogy a tied tekerős lesz. Grin (az én 95-ös TD-m is az, ill. most már 97-es és maradt tekerős, szerintem 93-94 volt a robbantós időszak...)
Meg kell tekerni. Ha csak tized mm-eket megy oda vissza, akkor robbantós, ha tudsz rajta tekerni akár egy fél fordulatot is, akkor tekerős. Smiley
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Istvan000
Vendég
« Új hozzászólás #16870 Dátum: 2012.11.27 kedd, 11:16:47 »

Úgy tudom, hogy nem nagyon lehet visszaoperálni a robbantósat, csak ha újat veszel. Más a váltószár kidolgozása mindkettő esetében ezért nem kompatibilisek. Viszont én azt mondom, hogy a tied tekerős lesz. Grin (az én 95-ös TD-m is az, ill. most már 97-es és maradt tekerős, szerintem 93-94 volt a robbantós időszak...)
Meg kell tekerni. Ha csak tized mm-eket megy oda vissza, akkor robbantós, ha tudsz rajta tekerni akár egy fél fordulatot is, akkor tekerős. Smiley

Merre tekerjem?mind1
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #16871 Dátum: 2012.11.27 kedd, 13:36:51 »

Merre tekerjem?mind1
Grin Igen, mindegy. Egyik irányba tekerve lejön, másik irányba tekerve felmegy Cheesy.
És tudod: "Minden csap és minden zár, balra nyit és jobbra zár!"  eljen
(Van aki "csavar"-ral ismeri.)
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #16872 Dátum: 2012.11.27 kedd, 14:34:33 »

Merre tekerjem?mind1

Elméletileg órajárásnak ellentétesen kellene lejönnie, ha tekerős. Smiley
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Istvan000
Vendég
« Új hozzászólás #16873 Dátum: 2012.11.27 kedd, 20:48:16 »

Elméletileg órajárásnak ellentétesen kellene lejönnie, ha tekerős. Smiley

Igen tekerős!!
Vagy-vagy alapon nekiestem.. Cheesy
Naplózva
BPeter01
Vendég
« Új hozzászólás #16874 Dátum: 2012.11.27 kedd, 20:54:41 »

mióta nincs fűtésed?

Bocsánat, ritkán járok erre...
kb 5 éve tapasztalom a fűtés gyengülését, az idei őszre szinte megszünt dolgozni.
Az utóbbi hónapokban kicseréltem a vízpumpát, termosztátot, radiátort, hűtőfolyadékot, átnéztem a flap motort, meggyőződtem a radiátor feletti hőterelő lap állapotáról (arra van ragasztva egy szivacs lap).
Sokat javult, de még nem az igazi, pedig a radiátor éget.
Folytatásnak leveszem a ventilátort és a pollenszűrő felől is átnézem a rendszert.
Az bosszant, hogy a régi radiátorom is hibátlan volt, de ha már kiszereltem és megvettem a másikat, akkor az újjal raktam össze.
Már érzem, hogy meleget fúj, de még nem az igazi! (most itt tartok)
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #16875 Dátum: 2012.11.27 kedd, 22:54:37 »

Igen tekerős!!
Vagy-vagy alapon nekiestem.. Cheesy
eljen
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #16876 Dátum: 2012.11.28 szerda, 09:17:24 »

Bocsánat, ritkán járok erre...
kb 5 éve tapasztalom a fűtés gyengülését, az idei őszre szinte megszünt dolgozni.
Az utóbbi hónapokban kicseréltem a vízpumpát, termosztátot, radiátort, hűtőfolyadékot, átnéztem a flap motort, meggyőződtem a radiátor feletti hőterelő lap állapotáról (arra van ragasztva egy szivacs lap).
Sokat javult, de még nem az igazi, pedig a radiátor éget.
Folytatásnak leveszem a ventilátort és a pollenszűrő felől is átnézem a rendszert.
Az bosszant, hogy a régi radiátorom is hibátlan volt, de ha már kiszereltem és megvettem a másikat, akkor az újjal raktam össze.
Már érzem, hogy meleget fúj, de még nem az igazi! (most itt tartok)
A ventilátor rendesen fújja a levegőt? Tiszta a pollenszűrő?
Ugyanis nekem tud olyat produkálni a rendszer, hogyha koszos a pollenszűrő, akkor nem jön be a levegő, tehát nem megy át a radiátoron, hogy felmelegedjen.
Ezt úgy tapasztaltam meg, hogy külső befújásra egyből 4-es fokozatra állítottam a ventit, ami akkor felpörgött, majd 2-3 mp múlva visszább esett a fordulata. Ezzel jelezte nekem, hogy kevés a bejövő levegő mennyiség, ideje szűrőt cserélni Smiley.
De lehet, hogy nálad nem ez a baj.
Naplózva
Istvan000
Vendég
« Új hozzászólás #16877 Dátum: 2012.11.28 szerda, 11:46:20 »

Ismételten hálámat fejezném ki a csapágyas segítségekért a "csapatnak"... worship
Most voltam a szerelőmnél és 27.000-be tudták volna szállítani a feszítőgörgőt a generátor szíjhoz...
GinJoy tanácsára ma kicseréltem egy csak a csapágyat a  görgőben  1700-ból... taps taps
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #16878 Dátum: 2012.11.28 szerda, 11:51:14 »

Ismételten hálámat fejezném ki a csapágyas segítségekért a "csapatnak"... worship
Most voltam a szerelőmnél és 27.000-be tudták volna szállítani a feszítőgörgőt a generátor szíjhoz...
GinJoy tanácsára ma kicseréltem egy csak a csapágyat a  görgőben  1700-ból... taps taps
taps
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #16879 Dátum: 2012.11.28 szerda, 18:32:24 »

Ismételten hálámat fejezném ki a csapágyas segítségekért a "csapatnak"... worship
Most voltam a szerelőmnél és 27.000-be tudták volna szállítani a feszítőgörgőt a generátor szíjhoz...
GinJoy tanácsára ma kicseréltem egy csak a csapágyat a  görgőben  1700-ból... taps taps
Ügyes vagy
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
hayhapapi
Vendég
« Új hozzászólás #16880 Dátum: 2012.11.28 szerda, 22:44:47 »

Ügyes vagy

Ezer éve nem beszéltünk!
Naplózva
kalapacsattila
Vendég
« Új hozzászólás #16881 Dátum: 2012.11.29 csütörtök, 07:54:25 »

Ma szeretném a "t-elemet" cserélni.Mennyire egyértelmű a helye és normális,hogy az egyik felében dugó van?
Naplózva
csaba 81
Vendég
« Új hozzászólás #16882 Dátum: 2012.11.29 csütörtök, 14:00:58 »

üdv mindenkinek,egy kérdésem lenne,szoktatok políröztatni?ha igen egy sima polírozást mennyiért csinálnak,?ha nemannyira karcos a fényezés??
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #16883 Dátum: 2012.11.29 csütörtök, 14:50:37 »

Ezer éve nem beszéltünk!

Nem is pörög az MK1 általános, ha nem vagy itt ! Grin
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #16884 Dátum: 2012.11.29 csütörtök, 14:55:29 »

üdv mindenkinek,egy kérdésem lenne,szoktatok políröztatni?ha igen egy sima polírozást mennyiért csinálnak,?ha nemannyira karcos a fényezés??

Szia !

Hát ez eléggé függ az emberkétől is aki csinálja, meg a minőségtől is. Egy komoly, fullos polír, szépen elvégezve 15-20 körül van felénk. Persze nem kizárt, hogy egy laza kis polírt megcsinálnak 5-8 ezer forint körül is, bár a Mondeo nem kicsi és elég sok helyen kell lefedni a műanyagokat, egyebeket.
Elég széles a szórás... Cheesy
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #16885 Dátum: 2012.11.30 péntek, 11:40:20 »

Ma szeretném a "t-elemet" cserélni.Mennyire egyértelmű a helye és normális,hogy az egyik felében dugó van?
Ha már elvégezted, akkor aktualitását vesztette a hsz-om Smiley.
Trafót levesz, és a tartója alatt már - elvileg - látod is a T elemet.
Az, hogy dugós az egyik vége, számomra passz.
Naplózva
kalapacsattila
Vendég
« Új hozzászólás #16886 Dátum: 2012.11.30 péntek, 17:05:15 »

Ha már elvégezted, akkor aktualitását vesztette a hsz-om Smiley.
Trafót levesz, és a tartója alatt már - elvileg - látod is a T elemet.
Az, hogy dugós az egyik vége, számomra passz.
Köszi már kész van:)
Rohadt nagy lyuk volt rajta mintha valaki csavarhúzóval kiszúrta volna.Hogy szokott kinézni "normál esetben" a hibás elem?Egyébként a ledugózás is megoldva:)
Naplózva
Goa
Vendég
« Új hozzászólás #16887 Dátum: 2012.11.30 péntek, 19:26:08 »

 taps
Ismételten hálámat fejezném ki a csapágyas segítségekért a "csapatnak"... worship
Most voltam a szerelőmnél és 27.000-be tudták volna szállítani a feszítőgörgőt a generátor szíjhoz...
GinJoy tanácsára ma kicseréltem egy csak a csapágyat a  görgőben  1700-ból... taps taps
taps taps taps taps
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #16888 Dátum: 2012.11.30 péntek, 20:17:49 »

Ha már elvégezted, akkor aktualitását vesztette a hsz-om Smiley.
Trafót levesz, és a tartója alatt már - elvileg - látod is a T elemet.
Az, hogy dugós az egyik vége, számomra passz.
Hogy ne érezd magad ill. a hozzászólásodat fölöslegesnek, megkérdem, mi az a "T" elem? Grin
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #16889 Dátum: 2012.11.30 péntek, 21:02:57 »

Hogy ne érezd magad ill. a hozzászólásodat fölöslegesnek, megkérdem, mi az a "T" elem? Grin
a t-modellből a t-mobilon át lett t-elem hehe
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #16890 Dátum: 2012.11.30 péntek, 21:16:46 »

a t-modellből a t-mobilon át lett t-elem hehe

T-e, engem á-T akarsz ej-T-eni... Grin
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
hayhapapi
Vendég
« Új hozzászólás #16891 Dátum: 2012.12.01 szombat, 22:12:45 »

Már 2 Mondeo áll a ház előtt Smiley Ma megvettük Matyi56 gépét Smiley Holnap tolok képeket Smiley
Naplózva
Pisti84
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


e.sz.pisti@gmail.com
« Új hozzászólás #16892 Dátum: 2012.12.02 vasárnap, 09:15:31 »

Sikerült életet lehelnem a microcatba és kiderítenem honnan van az autóm. Meglepődtem, mert azt hittem Svájcból, de nem, Belgiumból, Genkből. Ez jó vagy rossz azt nem tudom. Azt írja még, hogy 14"-es acélfelnivel került forgalomba, akkor ezért 14"-es a pótkerék. Az előző tulaj 2001-ben már a 15"-ös alufelnikkel vette. Gyártási időnek 94.08.17 van írva, de a modellévhez meg 1995. Ez mit jelent?
Naplózva

'94 Turnier 2.0 Ghia
hayhapapi
Vendég
« Új hozzászólás #16893 Dátum: 2012.12.02 vasárnap, 09:16:13 »

Itt vannak a képek Smiley Remélem befogadjátok őt is Smiley) Hamupipőkének nevezte el barátnőm Smiley









Naplózva
Pisti84
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


e.sz.pisti@gmail.com
« Új hozzászólás #16894 Dátum: 2012.12.02 vasárnap, 09:31:24 »

Itt vannak a képek Smiley Remélem befogadjátok őt is Smiley) Hamupipőkének nevezte el barátnőm Smiley

És nincsenek letörve az ülésállító kapcsolók, mint az enyémről. Csak tudnám, hogy lehetne visszaragasztani.  eplus2
Naplózva

'94 Turnier 2.0 Ghia
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #16895 Dátum: 2012.12.02 vasárnap, 10:12:58 »

Sikerült életet lehelnem a microcatba és kiderítenem honnan van az autóm. Meglepődtem, mert azt hittem Svájcból, de nem, Belgiumból, Genkből. Ez jó vagy rossz azt nem tudom. Azt írja még, hogy 14"-es acélfelnivel került forgalomba, akkor ezért 14"-es a pótkerék. Az előző tulaj 2001-ben már a 15"-ös alufelnikkel vette. Gyártási időnek 94.08.17 van írva, de a modellévhez meg 1995. Ez mit jelent?

Gondolom már a 95-ös széria a Tiéd. Pl. az oldalindexek a díszléccel egy vonalban vannak (mint nálam - szintén 95) vagy folytatódik a díszléc a sárvédőre és fölötte? Mint pl. a képeken lévő szépségen. Smiley
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #16896 Dátum: 2012.12.02 vasárnap, 10:16:02 »

Itt vannak a képek Smiley Remélem befogadjátok őt is Smiley) Hamupipőkének nevezte el barátnőm Smiley


Azt hittem, hogy az idős hölgy autója... Cheesy Nagyon szép, bárcsak még több MK1-es lenne az utakon, főleg ilyen állapotban !! Wink
Hamupipőkét lazán befogadjuk !  taps
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Pisti84
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


e.sz.pisti@gmail.com
« Új hozzászólás #16897 Dátum: 2012.12.02 vasárnap, 11:07:25 »

Gondolom már a 95-ös széria a Tiéd. Pl. az oldalindexek a díszléccel egy vonalban vannak (mint nálam - szintén 95) vagy folytatódik a díszléc a sárvédőre és fölötte? Mint pl. a képeken lévő szépségen. Smiley

Van díszléc a sárvédőn és fölötte van az index. Érdekes akkor.
Naplózva

'94 Turnier 2.0 Ghia
Gabesz85
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 229


6206213656 loloka85@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #16898 Dátum: 2012.12.02 vasárnap, 12:02:38 »

Helló meg tudná nekem mondani valaki, hogy milyen ET számot lehet felrakni felniből?
Köszönöm
Naplózva

93 2.0 benzin GLX
2003.12 2.0 TDCI GHIA ZETEC-S
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #16899 Dátum: 2012.12.02 vasárnap, 20:18:32 »

Helló meg tudná nekem mondani valaki, hogy milyen ET számot lehet felrakni felniből?
Köszönöm

Ez függ a felni szélességétől is. 6J - 7J az ajánlott szélesség. Persze mehet rá szélesebb is, de ott már nagyon számít az ET mennyiség, meg a kerék átmérő, ill. gumi.
Egy 15"-os lemezfelni esetében ET49 és ET35 közötti érték normális. (a 35-ös már jóval "kintebb" lesz a kerékjáratban, mint a pl. a 49, tehát nő a nyomtáv, egész pontosan 2x14mm-t) A gyár 15"-nál a 49 körülit tartja jónak, 14"-nél a 47-et.
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Oldalak: 1 ... 331 332 333 334 335 336 337 [338] 339 340 341 342 343 344 345 ... 390   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.115 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.