Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.28 vasárnap, 21:35:32 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 ... 247   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Optikai tuning  (Megtekintve 3217436 alkalommal)
0 Felhasználó és 75 vendég van a témában
Vendég
« Új hozzászólás #400 Dátum: 2004.10.11 hétfő, 09:33:00 »

Üdv.Mindenkinek!1-2 infó a képekhez.Az első képen azt látni,hogy az utólagosan beépitett küszöbvilágitás/ajtóvilágitás/milyen jól megvilágitja-nyitott ajtónál-azt a részt,ahová éppen kilépsz.A második képen jól látni a lámpabúrát,ami egy ford focus csomagtérmegvilágitó búrája.Ezt a méretet találtuk a legmegfelelőbbnek,jól elfér a mondeo ajtókárpitjába.Harmadik képen azt a zöld ledet látni,ami bevilágitja az alatta lévő kis tárolórekeszt.4 kép:megvilágitás nélkül.5 kép:világitással.6 kép.Éjszaka nyitott ajtókkal.Beépitésre került 1-1 nagy fényerejű piros led,ami hátrafelé világitva jól mutatja,hogy az ajtókat kinyitottuk.7.kép:Ua + helyzetvilágitás
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #401 Dátum: 2004.10.11 hétfő, 10:11:00 »

Üdv.Mindenkinek!1-2 infó a képekhez.Az első képen azt látni,hogy az utólagosan beépitett küszöbvilágitás/ajtóvilágitás/milyen jól megvilágitja-nyitott ajtónál-azt a részt,ahová éppen kilépsz.A második képen jól látni a lámpabúrát,ami egy ford focus csomagtérmegvilágitó búrája.Ezt a méretet találtuk a legmegfelelőbbnek,jól elfér a mondeo ajtókárpitjába.Harmadik képen azt a zöld ledet látni,ami bevilágitja az alatta lévő kis tárolórekeszt.4 kép:megvilágitás nélkül.5 kép:világitással.6 kép.Éjszaka nyitott ajtókkal.Beépitésre került 1-1 nagy fényerejű piros led,ami hátrafelé világitva jól mutatja,hogy az ajtókat kinyitottuk.7.kép:Ua + helyzetvilágitás
Nekem mkI, most macsakaszemeztem az ajtók élét, de ez itt pöpec :-) nagyon teccik :-D
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #402 Dátum: 2004.10.11 hétfő, 13:33:00 »

Nekem mkI, most macsakaszemeztem az ajtók élét, de ez itt pöpec :-) nagyon teccik :-D
Köszi.
Naplózva
Maffy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5378


9094814
E-mail
« Új hozzászólás #403 Dátum: 2004.10.11 hétfő, 13:37:00 »

Nekem az ajtó alján lévő világítás teccik nagyon... ilyet is szeretnék Shocked)))
Naplózva

Egy valódi beSTia™
ST200 2.5 V6 (2000.04)
Vendég
« Új hozzászólás #404 Dátum: 2004.10.11 hétfő, 15:08:00 »

Üdv.Mindenkinek!1-2 infó a képekhez.Az első képen azt látni,hogy az utólagosan beépitett küszöbvilágitás/ajtóvilágitás/milyen jól megvilágitja-nyitott ajtónál-azt a részt,ahová éppen kilépsz.A második képen jól látni a lámpabúrát,ami egy ford focus csomagtérmegvilágitó búrája.Ezt a méretet találtuk a legmegfelelőbbnek,jól elfér a mondeo ajtókárpitjába.Harmadik képen azt a zöld ledet látni,ami bevilágitja az alatta lévő kis tárolórekeszt.4 kép:megvilágitás nélkül.5 kép:világitással.6 kép.Éjszaka nyitott ajtókkal.Beépitésre került 1-1 nagy fényerejű piros led,ami hátrafelé világitva jól mutatja,hogy az ajtókat kinyitottuk.7.kép:Ua + helyzetvilágitás
Remek tiszta ufó az egész. Így is kell hagy szóljon a lux meg a lumen kifelé is !
 
Üdv:
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #405 Dátum: 2004.10.11 hétfő, 15:46:00 »

Nekem az ajtó alján lévő világítás teccik nagyon... ilyet is szeretnék Shocked)))
maffy.Ez is megoldható.Ezt a burát a szolnoki ford szervizben igényeltük.Ugy látszik,hogy korrens cikk,mert több mint két hét alatt szállitották le./összesen 5 db kellett./A búra ára 1ooo ft,a gyári foglalt 13oo ft.De mi ezt megoldottuk 25o ft-ból./ a foglatot/De csak azért,mert a fordosok szerint ebbe a búrába semmi más foglalat nem rakható.A világitótest pluszként kapott belülről egy aluboritást,hogy minnél jobb fénye legyen.Ezt jól látni a képeken is.A többit majd a talin.Zsoel.
Naplózva
Maffy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5378


9094814
E-mail
« Új hozzászólás #406 Dátum: 2004.10.11 hétfő, 15:47:00 »

Ügyes Shocked) rendben...megbeszéljük!
Naplózva

Egy valódi beSTia™
ST200 2.5 V6 (2000.04)
Vendég
« Új hozzászólás #407 Dátum: 2004.10.11 hétfő, 16:10:00 »

Én miért nem látom a képeket?
 
A linket sem adja fel a böngészőm!
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #408 Dátum: 2004.10.11 hétfő, 16:44:00 »

Üdv.Mindenkinek!1-2 infó a képekhez.Az első képen azt látni,hogy az utólagosan beépitett küszöbvilágitás/ajtóvilágitás/milyen jól megvilágitja-nyitott ajtónál-azt a részt,ahová éppen kilépsz.A második képen jól látni a lámpabúrát,ami egy ford focus csomagtérmegvilágitó búrája.Ezt a méretet találtuk a legmegfelelőbbnek,jól elfér a mondeo ajtókárpitjába.Harmadik képen azt a zöld ledet látni,ami bevilágitja az alatta lévő kis tárolórekeszt.4 kép:megvilágitás nélkül.5 kép:világitással.6 kép.Éjszaka nyitott ajtókkal.Beépitésre került 1-1 nagy fényerejű piros led,ami hátrafelé világitva jól mutatja,hogy az ajtókat kinyitottuk.7.kép:Ua + helyzetvilágitás
zsoel,
 
miért van nagyobb lyuk kivágva az ajtó világításnál? Vagy csak véletlen?
Nem ér hozzá a küszöbhöz a búra, nem karcolja?
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #409 Dátum: 2004.10.11 hétfő, 16:45:00 »

Én miért nem látom a képeket?
 
A linket sem adja fel a böngészőm!

OzzyOsbourne,
 
nem működök a freeweb és ott vannak a képek. Szerintem hamarosan jó lesz.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #410 Dátum: 2004.10.12 kedd, 08:57:00 »

zsoel,
 
miért van nagyobb lyuk kivágva az ajtó világításnál? Vagy csak véletlen?
Nem ér hozzá a küszöbhöz a búra, nem karcolja?
Scratch!Véletlenek nincsennek!Amit a fényképen látsz-kis nyílás- a búra mellett,az a "Te" autódon is ott van.A müanyag kárpitot fogja alulról is egy kis csavar,ez bujik meg a gyárilag ottlévő kis üregben.Tessék csak alánézni a kocsinak.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #411 Dátum: 2004.10.12 kedd, 09:12:00 »

zsoel,
 
miért van nagyobb lyuk kivágva az ajtó világításnál? Vagy csak véletlen?
Nem ér hozzá a küszöbhöz a búra, nem karcolja?
És, hogy befejezzem a kérdésedre adott választ:a búra nem ér hozzá a küszöbhöz,ezt előtte pontosan kimértük.Én vettem korábban, a bontóban ford granada gyári küszöbvilágitó testet,de az túl széles volt,és az a búra a küszöbhöz hozzáért.Mivel a haveromnak focusa van,gyorsan kikaptuk belőle a csomagtérvilágitó búrát,és rögtön láttuk,hogy ez lesz a jó.A beépités után én is azt néztem meg egyből,hogy a küszöbnél elfér-e?Még igy is van legalább 1,5 milliméter.Ugyhogy minden OKÉ.János barátom annyira precizen dolgozik,hogy nála elképzelhetetlen nagyobb nyilás kialakitása,vagy más ilyen jellegü tévedés.Képes milliméterről milliméterre reszelni,és 100%-os méretet kreálni.A beépitést látták mások is,azóta többen jelentkeztek nála küszöbvilágitásért.Zsoel.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #412 Dátum: 2004.10.12 kedd, 17:55:00 »

Scratch!Véletlenek nincsennek!Amit a fényképen látsz-kis nyílás- a búra mellett,az a "Te" autódon is ott van.A müanyag kárpitot fogja alulról is egy kis csavar,ez bujik meg a gyárilag ottlévő kis üregben.Tessék csak alánézni a kocsinak.
zsoel,
 
nem is tudtam, még soha nem néztem az ajtó alá. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #413 Dátum: 2004.10.12 kedd, 19:28:00 »

zsoel,
 
nem is tudtam, még soha nem néztem az ajtó alá. Smiley
Pedig ha tudnád, hogy egy szezon alatt mennyi mocsok össze tud gyűlni ott...
 
Üdv!
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #414 Dátum: 2004.10.12 kedd, 23:47:00 »

Pedig ha tudnád, hogy egy szezon alatt mennyi mocsok össze tud gyűlni ott...
 
Üdv!
trombonist,
 
majd akkor benézek már. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #415 Dátum: 2004.10.13 szerda, 09:14:00 »

trombonist,
 
majd akkor benézek már. Smiley
Derékra vigyázni!
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #416 Dátum: 2004.10.13 szerda, 12:19:00 »

Hi! A következő gondolat bánt engem: átalakítani az izzókat LED-re! Azaz az irányjelzőt és a féklámpát, ilyesmit úgy, hogy egy rossz ízzót venni, kitörni a búrát, és beleapplikálni egy csomó LED-et! Nincs erre valamilyen gyári?
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #417 Dátum: 2004.10.13 szerda, 14:03:00 »

Hi! A következő gondolat bánt engem: átalakítani az izzókat LED-re! Azaz az irányjelzőt és a féklámpát, ilyesmit úgy, hogy egy rossz ízzót venni, kitörni a búrát, és beleapplikálni egy csomó LED-et! Nincs erre valamilyen gyári?
Gyáriról sajna nem tudok,de a hétvégére lehet,hogy lesz valamilyen ötletem,pontosabban ötletünk.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #418 Dátum: 2004.10.13 szerda, 14:35:00 »

Gyáriról sajna nem tudok,de a hétvégére lehet,hogy lesz valamilyen ötletem,pontosabban ötletünk.
Ki fogom próbálni, hogyan világít néhány nagyobb leddel. Csak legyen időm...
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #419 Dátum: 2004.10.13 szerda, 15:06:00 »

Ki fogom próbálni, hogyan világít néhány nagyobb leddel. Csak legyen időm...
Nem akarom elkiabálni,de ha lesz elég időnk,akkor elkészül az a bizonyos nagy érdeklődést kiváltó féklámpa villogtató kütyü.Valamelyik este lemodelleztük,és én továbbra is állitom,hogy a 2-szer,3-szor felvillanó,majd folyamatosan világitó féklámpa sokkal jobban  figyelemfelkeltőbb hatású.Miközben a féklámpát villogtattuk,rájöttem,hogy egy esetleges félreértés van köztünk.A féklámpavillogtatást nem ugy goldoltam,mint pld. az index lassú kigyulladása,majd kihunyása.Ebben az esetben tényleg lehet ugy értelmezni,ahogy azt "Te" korábban irtad,hogy most fékez,nem fékez.Én nem igy gondoltam.A 2-3 felvillanás gyakorlatilag egy másodperc törtrésze alatt érzékelhető,majd utána folyamatosan világitana a féklámpa.Remélem szombatig be tudjuk szerelni,és akkor majd meglátjuk.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #420 Dátum: 2004.10.13 szerda, 15:24:00 »

Hi! A következő gondolat bánt engem: átalakítani az izzókat LED-re! Azaz az irányjelzőt és a féklámpát, ilyesmit úgy, hogy egy rossz ízzót venni, kitörni a búrát, és beleapplikálni egy csomó LED-et! Nincs erre valamilyen gyári?
Hi Angel!
Valahol láttam ilyet. Teljesen normál bajonett záras izzótalpon hat-hét LED ha jól emlékszem. A foglalat izzó felőli része hasonlított a TECSOS zenélő tolatólámpa-izzóra. Ha ráakadok egyszer valahol elküldöm neked a címet.
Üdv Shadow:-)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #421 Dátum: 2004.10.13 szerda, 15:30:00 »

Ki fogom próbálni, hogyan világít néhány nagyobb leddel. Csak legyen időm...
Hali Angel.
Rákerestem google-ban talált.
LED izzó
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #422 Dátum: 2004.10.13 szerda, 15:47:00 »

Hali Angel.
Rákerestem google-ban talált.
LED izzó
Hogy mire nem jó ez a forum.Az általad megadott oldalon már én is jártam,igaz tuning ügyben,de ezek az izzók nem kerültek elém.Pedig engem is érdekel ez a téma.Még jó,hogy Angel felhozta.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #423 Dátum: 2004.10.13 szerda, 17:48:00 »

Hali Angel.
Rákerestem google-ban talált.
LED izzó
Köszi!!!! Megnézem.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #424 Dátum: 2004.10.13 szerda, 18:34:00 »

Köszi!!!! Megnézem.
Ha valamelyikőtök megtudja az árát osszátok meg velünk is lécci.
Sztem vannak még páran akiket érdekel.
Pl. engem is de csak pénteken tudom felhívni őket.
Thx Shadow.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #425 Dátum: 2004.10.13 szerda, 22:07:00 »

Ha valamelyikőtök megtudja az árát osszátok meg velünk is lécci.
Sztem vannak még páran akiket érdekel.
Pl. engem is de csak pénteken tudom felhívni őket.
Thx Shadow.
www.xenonlampa.hu
 
Voltam náluk, korrektek, van mindenféle színben van ezek az árak:
 
4 LEDES HELYZETJELZO / PÁR 3.900.-        
           
24 LEDES 12V / 21W-OS IZZÓ HELYÉRE / PÁR 7.500.-        
           
18+6 LEDES 12V / 21/5W-OS IZZÓ HELYÉRE / PÁR 7.500.-
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #426 Dátum: 2004.10.13 szerda, 23:05:00 »

www.xenonlampa.hu
 
Voltam náluk, korrektek, van mindenféle színben van ezek az árak:
 
4 LEDES HELYZETJELZO / PÁR 3.900.-        
           
24 LEDES 12V / 21W-OS IZZÓ HELYÉRE / PÁR 7.500.-        
           
18+6 LEDES 12V / 21/5W-OS IZZÓ HELYÉRE / PÁR 7.500.-
Csak azt nem tudom, az elektronika nem fog-e kiakadni, merthogy valszeg ennek kisebb a fogyasztása? Vagy nem ellenőrzi? Mert ugye ha az irányjelzőnél 1 izzó kiég, gyorsabban villog (vagy nem? még nem égett ki 1 izzóm sem. Na majd holnap rákérdezek.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #427 Dátum: 2004.10.14 csütörtök, 18:29:00 »

Kaptam 2db kék stroboszkóp lámpát, gondoltam beszerelem a hűtőrács mögé, ahogy az amerikai rendőrautókon van. De itt meg akadtam, mert úgy kéne megoldani, hogy az utastérből lehessen ki-be kapcsolgatni, viszont akkor, hogy kábelezzem be?
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #428 Dátum: 2004.10.14 csütörtök, 18:50:00 »

Nem akarom elkiabálni,de ha lesz elég időnk,akkor elkészül az a bizonyos nagy érdeklődést kiváltó féklámpa villogtató kütyü.Valamelyik este lemodelleztük,és én továbbra is állitom,hogy a 2-szer,3-szor felvillanó,majd folyamatosan világitó féklámpa sokkal jobban  figyelemfelkeltőbb hatású.Miközben a féklámpát villogtattuk,rájöttem,hogy egy esetleges félreértés van köztünk.A féklámpavillogtatást nem ugy goldoltam,mint pld. az index lassú kigyulladása,majd kihunyása.Ebben az esetben tényleg lehet ugy értelmezni,ahogy azt "Te" korábban irtad,hogy most fékez,nem fékez.Én nem igy gondoltam.A 2-3 felvillanás gyakorlatilag egy másodperc törtrésze alatt érzékelhető,majd utána folyamatosan világitana a féklámpa.Remélem szombatig be tudjuk szerelni,és akkor majd meglátjuk.
Hali!
 
Szerintem nem jó ötlet gépileg villogtatni a féklámpát, mert tuti, hogy nem törvényes. Úgy értem, a féklámpák működése szigorú hatósági szabályokhoz/szabványokhoz kötött, és ha 'Ne adj Isten baleset résztvevője leszel, vagy megállít egy rendőrzet, alaposan ráfázhatsz.  
Szóval én híve vagyok a felvillantásnak, ha egy centire jönnek mögöttem, vagy ha nagyon bamba szőke nő követ (különben is a barnákat szeretem... :-), de szerintem érdemes lenne átgondolnod, mielőtt beépíted!
 
Üdv!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #429 Dátum: 2004.10.14 csütörtök, 19:41:00 »

Hali!
 
Szerintem nem jó ötlet gépileg villogtatni a féklámpát, mert tuti, hogy nem törvényes. Úgy értem, a féklámpák működése szigorú hatósági szabályokhoz/szabványokhoz kötött, és ha 'Ne adj Isten baleset résztvevője leszel, vagy megállít egy rendőrzet, alaposan ráfázhatsz.  
Szóval én híve vagyok a felvillantásnak, ha egy centire jönnek mögöttem, vagy ha nagyon bamba szőke nő követ (különben is a barnákat szeretem... :-), de szerintem érdemes lenne átgondolnod, mielőtt beépíted!
 
Üdv!
Én úgy tudom, hogy az az előírás, hogy akkor kell világítania a féklámpának, ha a fékezés eléri a max. fékerő 10 százalékát. Arról asszem nem szól, hogy folyamatosan világítania kell. De tényleg legtisztább utánanézni.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #430 Dátum: 2004.10.14 csütörtök, 19:43:00 »

Én úgy tudom, hogy az az előírás, hogy akkor kell világítania a féklámpának, ha a fékezés eléri a max. fékerő 10 százalékát. Arról asszem nem szól, hogy folyamatosan világítania kell. De tényleg legtisztább utánanézni.
Azért is gondolom, hogy elvileg nem lehet gáz, mert akkor a vészvillogót automatikusan villogtató pánikfék-rendszert tartalmazó gépállatokat is lemeszelnék...
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #431 Dátum: 2004.10.14 csütörtök, 19:56:00 »

Azért is gondolom, hogy elvileg nem lehet gáz, mert akkor a vészvillogót automatikusan villogtató pánikfék-rendszert tartalmazó gépállatokat is lemeszelnék...
Én meg azt olvastam vhol, hogy nem villoghat, azaz csak akkor, ha úgy nyomod, mintegy szimulálva az ábészt. Szerintem nem érdemes olyan dolgot beépíteni, ami veszélyezteti a közlekedést, mert ez tutira zavaró. Láttam már ilyet, és azt gondoltam, né a hülyegyerek, keresztezte az autót a karácsonyfával. Valszeg a muki lehet az "ajándék" a fa alatt. Más. Mi lesz ha keresztezik a tacskót a homárral? Tahó.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #432 Dátum: 2004.10.14 csütörtök, 23:14:00 »

Sziasztok!
 
Dereng valami, hogy annak idején a '80-s években az Ezermester című ujságban meg is jelent ennek a féklámpa villogtató szerkezetnek a kapcsolási rajza.  
De meg nem mondom pontosan mikor...
Hát igen az a jó kis sufnituningolós '80-s évek...
 
Egyébként régebben a harmadik, hátsó szélvédő mögötti féklámpát is tiltották, most meg majdhogynem előírják. Emlékszem, hogy a szakértő műsorokban komoly szakértők meg is szakértették, hogy miért is nem jó a harmadik féklámpa. Kovács '26-os' János törzsőrmester pedig szigorúan büntetett érte...
 
Egyébként --főleg ha utánfutóval vagyok -- én is úgy szoktam, hogy ha valami különössen bamba sofőr jön mögöttem akkor a fékezés előtt 2x-3x lábbal felvillantom a féklámpát, és csak utánna fékezek. Ez a M0-on sokszor életmentő két kialvatlan román kamionos között..
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #433 Dátum: 2004.10.15 péntek, 08:56:00 »

Sziasztok!
 
Dereng valami, hogy annak idején a '80-s években az Ezermester című ujságban meg is jelent ennek a féklámpa villogtató szerkezetnek a kapcsolási rajza.  
De meg nem mondom pontosan mikor...
Hát igen az a jó kis sufnituningolós '80-s évek...
 
Egyébként régebben a harmadik, hátsó szélvédő mögötti féklámpát is tiltották, most meg majdhogynem előírják. Emlékszem, hogy a szakértő műsorokban komoly szakértők meg is szakértették, hogy miért is nem jó a harmadik féklámpa. Kovács '26-os' János törzsőrmester pedig szigorúan büntetett érte...
 
Egyébként --főleg ha utánfutóval vagyok -- én is úgy szoktam, hogy ha valami különössen bamba sofőr jön mögöttem akkor a fékezés előtt 2x-3x lábbal felvillantom a féklámpát, és csak utánna fékezek. Ez a M0-on sokszor életmentő két kialvatlan román kamionos között..
Igen,igen! Valamikor a pótféklámpát is tiltották,és,hogy tovább folytassam 15-20 évvel ezelőtt mindenki megrőkönyödőtt,hogy egyesek klimát akartak tenni a kocsiba.Ma már enélkül eladhatatlan a járgány.Sőt!Valamikor nagyon régen ugy gondolták,hogy a föld lapos.....Jó,jó.Visszafogom magam!A lényeg az,hogy gyakorlott gk.vezetők,vagy akik már láttak ilyen villogtatást,azok az életben is alkalmazzák .Teherautósofőröktől is láttam már.Vagy pld:ugy 15 évvel ezelőtt egy külföldi utam során láttam először,hogy baleset helyszinéhez közeledve az elöl haladók bekapcsolják az elakadásjelzőt.Azóta én mindig ugyanezt teszem,de sajnos még mindig látok Magyarországon olyan söfőröket, akik nem igy csinálják.Lehet,hogy 15 év mulva minden autóban lesz fékvillogtató gyári rendszer?Ha minden igaz,ma este szereljük be a kocsiba,és akkor holnap meglátjuk.De ha nem tetszik,azért még ne közösitsetek ki.OKÉ?Inkább kiszerelem.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #434 Dátum: 2004.10.15 péntek, 09:00:00 »

Jut eszembe.A MAGNUM tuningtól kértem emailban árajánlatot a ledes izzókra.Ha megkapom,igérem közzéteszem.Zsoel.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #435 Dátum: 2004.10.15 péntek, 09:06:00 »

+ a STAU is vészvillogót igényel 8-O
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #436 Dátum: 2004.10.15 péntek, 09:38:00 »

Huh?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #437 Dátum: 2004.10.15 péntek, 11:25:00 »

A ledes izzókkal kapcsolatban nem voltak a helyzet magaslatán.Az árajánlat kérésemre ennyi jött:Tisztelt Érdeklődő!
Köszönjük, hogy megtisztelt minket bizalmával!
Sajnos palettánkon nem szerepel az Ön által keresett termék.
Bízom benne a jövőben másban tudunk segíteni, üdvözlettel:
 
Baroza Tamás
 
MAGNUM autotuning Kft.
 
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #438 Dátum: 2004.10.15 péntek, 11:42:00 »

http://www.origo.hu/auto/tuning/20041012traketa.html
 
Smiley))
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #439 Dátum: 2004.10.15 péntek, 14:10:00 »

Kaptam 2db kék stroboszkóp lámpát, gondoltam beszerelem a hűtőrács mögé, ahogy az amerikai rendőrautókon van. De itt meg akadtam, mert úgy kéne megoldani, hogy az utastérből lehessen ki-be kapcsolgatni, viszont akkor, hogy kábelezzem be?
Scratch!Kérdezd meg a haveromat a holnapi talin.Talán tud valami okosat mondani.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #440 Dátum: 2004.10.15 péntek, 15:29:00 »

Huh?
stau = vigyázz torlódás, kocsisor ...
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #441 Dátum: 2004.10.15 péntek, 23:51:00 »

Scratch!Kérdezd meg a haveromat a holnapi talin.Talán tud valami okosat mondani.
zsoel,
 
oké, elviszem a talira, majd ránéztek! Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #442 Dátum: 2004.10.18 hétfő, 10:02:00 »

zsoel,
 
oké, elviszem a talira, majd ránéztek! Smiley
Egész uton villogtál hazafelé?
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #443 Dátum: 2004.10.18 hétfő, 17:14:00 »

Egész uton villogtál hazafelé?
zsoel,
 
azért azt nem! Smiley))
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #444 Dátum: 2004.10.19 kedd, 13:38:00 »

zsoel,
 
azért azt nem! Smiley))
Állitólag a műholdfelvétel regisztrált valami fehérséget,villogó szemekkel.Azt hitték egy földönkivüli.Ráadásul egy régi katonai reptér felszállópályának elején.Ugy látszik csak mi tudjuk,hogy az egy jó kis mondi volt,kék stroboszkóppal.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #445 Dátum: 2004.10.19 kedd, 23:37:00 »

Állitólag a műholdfelvétel regisztrált valami fehérséget,villogó szemekkel.Azt hitték egy földönkivüli.Ráadásul egy régi katonai reptér felszállópályának elején.Ugy látszik csak mi tudjuk,hogy az egy jó kis mondi volt,kék stroboszkóppal.
zsoel,
 
így van!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #446 Dátum: 2004.10.27 szerda, 09:35:00 »

Van vkinek tapasztalata oldalablak-légterelő micsodával??? Nem zajos? Hogyan jön menetben be a levegő: jobban sziszeg, vákumos, mittomén??? Mert nem láttam egyet se eddig, viszont pont a talin zavart, hogy apraja-nagyja benne ült és ha levegő kellett letekertek, erre jól beesett az eső 8-( Mi a javallat -azon kívül, hogy inkább ne- ? Kösze
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #447 Dátum: 2004.10.27 szerda, 10:21:00 »

Van vkinek tapasztalata oldalablak-légterelő micsodával??? Nem zajos? Hogyan jön menetben be a levegő: jobban sziszeg, vákumos, mittomén??? Mert nem láttam egyet se eddig, viszont pont a talin zavart, hogy apraja-nagyja benne ült és ha levegő kellett letekertek, erre jól beesett az eső 8-( Mi a javallat -azon kívül, hogy inkább ne- ? Kösze
nekem nem jött be:(, az mk2-n szerintem túl zajos, az escortomon pedig nagyon oké...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #448 Dátum: 2004.10.27 szerda, 11:02:00 »

Van vkinek tapasztalata oldalablak-légterelő micsodával??? Nem zajos? Hogyan jön menetben be a levegő: jobban sziszeg, vákumos, mittomén??? Mert nem láttam egyet se eddig, viszont pont a talin zavart, hogy apraja-nagyja benne ült és ha levegő kellett letekertek, erre jól beesett az eső 8-( Mi a javallat -azon kívül, hogy inkább ne- ? Kösze
Nekem is volt fent, de nekem se jött be. Még az előző tulaj tette fel, de leszedtem. Hangos.
Ha kell, odaadom és próbáld ki (ha el nem lopták, akkor a pincében megvan még).
Bye
Cit
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #449 Dátum: 2004.10.27 szerda, 14:22:00 »

Nekem is volt fent, de nekem se jött be. Még az előző tulaj tette fel, de leszedtem. Hangos.
Ha kell, odaadom és próbáld ki (ha el nem lopták, akkor a pincében megvan még).
Bye
Cit
mkI és a hátsókra is tennék 8-)
Hangos: 140-nél is nagyon, vagy csak 190-nél?
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 ... 247   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.061 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.