Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.29 hétfő, 16:16:38 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 64 65 66 67 68 69 70 [71] 72 73 74 75 76 77 78 ... 95   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Testvérmodellek - Galaxy/S-Max  (Megtekintve 1360902 alkalommal)
0 Felhasználó és 8 vendég van a témában
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #3500 Dátum: 2017.04.25 kedd, 17:37:47 »

meg vagy áldva ezzel a legördülő listával. 2 alvázszámhoz tartozó gyári cikkszám alapján meg lehet mondani pontosan, hogy egyezik-e. alváz szám nélkül meg napra pontosan, hogy melyikkel meddig szerelték. az ilyen webshopos hülyeségekre nem lehet adni.
gyártunk mi is több légzsákot,amit 8 féle modellbe szerelnek.Gyakran előfordul, hogy adott alkatrész egyezik.ezért érdemes utánakérdezni.
kb semmit nem veszít vele,de ha a két okostojás, valamit gondol,akkor meg van álldva a segítséggel a delikvens. nyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #3501 Dátum: 2017.04.25 kedd, 17:39:14 »

gyártunk mi is több légzsákot,amit 8 féle modellbe szerelnek.Gyakran előfordul, hogy adott alkatrész egyezik.ezért érdemes utánakérdezni.
kb semmit nem veszít vele,de ha a két okostojás, valamit gondol,akkor meg van álldva a segítséggel a delikvens. nyes
vag, bmw vonalon előfordul. ford még nem gondolkozik ennyire előre
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #3502 Dátum: 2017.04.25 kedd, 18:07:22 »

vag, bmw vonalon előfordul. ford még nem gondolkozik ennyire előre
u.gy. alkatrészeknél gyakran előfordul.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3503 Dátum: 2017.04.25 kedd, 18:35:24 »

gyártunk mi is több légzsákot,amit 8 féle modellbe szerelnek.Gyakran előfordul, hogy adott alkatrész egyezik.ezért érdemes utánakérdezni.
kb semmit nem veszít vele,de ha a két okostojás, valamit gondol,akkor meg van álldva a segítséggel a delikvens. nyes

Hát azzal sincs kisegítve, hogy te egy webshop-os legördülő menüt javasolsz.... ennyi erővel tippelhet is.
Az alap kérdésére pedig bőséges és elegendő válasz, nevezzük segítségnek, hogy egy másik típus alkatrésze nem jó. Mindig az adott autóhoz kell alkatrészt keresni, nem "másik kosárból" válogatni és parázni, hogy jó-e.

ui: Sok gyári katalógus még alvázszámra sem tudja néha megmondani, hogy miből melyik van az adott autóban!
    Pl. nekem egy Q5 S-tronichoz hozott kétféle váltó olajszűrőt a GYÁRI Audi program. Mondjuk én tudtam melyik van benne és csak azt vettem meg hozzá.

Amihez kell, ahhoz kell alkatrészt keresni. A legmegbízhatóbb pedig még mindig a gyári/gyártói katalógusok.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #3504 Dátum: 2017.04.25 kedd, 18:54:54 »

Hát azzal sincs kisegítve, hogy te egy webshop-os legördülő menüt javasolsz.... ennyi erővel tippelhet is.
Az alap kérdésére pedig bőséges és elegendő válasz, nevezzük segítségnek, hogy egy másik típus alkatrésze nem jó. Mindig az adott autóhoz kell alkatrészt keresni, nem "másik kosárból" válogatni és parázni, hogy jó-e.

ui: Sok gyári katalógus még alvázszámra sem tudja néha megmondani, hogy miből melyik van az adott autóban!
    Pl. nekem egy Q5 S-tronichoz hozott kétféle váltó olajszűrőt a GYÁRI Audi program. Mondjuk én tudtam melyik van benne és csak azt vettem meg hozzá.

Amihez kell, ahhoz kell alkatrészt keresni. A legmegbízhatóbb pedig még mindig a gyári/gyártói katalógusok.

Na ja, neked a gyári audi sw-d van, mert a munkahelyed simán kifiezti annak a licensz díját...  hehe
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3505 Dátum: 2017.04.25 kedd, 19:13:50 »

Na ja, neked a gyári audi sw-d van, mert a munkahelyed simán kifiezti annak a licensz díját...  hehe

Na most ez hogyan is kapcsolódik ahhoz, hogy melyik a legmegbízhatóbb alkatrész katalógus?  fejvakaras
Egyébként erre sincs szükség, elég telefonálnom a megfelelő helyre és kikeresnek bármit.

Mindenkinek a rendelkezésére áll a gyártói alkatrész katalógus. Be kell battyogni a Ford-hoz vagy elég a Cromax-hoz is és ott is a gyári katalógust használva, alvázszámra ki tudják keresni a kedves ügyfélnek az autójához való alkatrészt.  Cool
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #3506 Dátum: 2017.04.25 kedd, 19:41:40 »

u.gy. alkatrészeknél gyakran előfordul.
persze

az imént még légzsákkal példálóztál, abból meg nincs utángyártott. ott is max a belseje lehet egyforma 8-10 modellben, a külső borítás meg modellenkéne eltér...
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #3507 Dátum: 2017.04.25 kedd, 20:37:57 »

Hát azzal sincs kisegítve, hogy te egy webshop-os legördülő menüt javasolsz.... ennyi erővel tippelhet is.
Az alap kérdésére pedig bőséges és elegendő válasz, nevezzük segítségnek, hogy egy másik típus alkatrésze nem jó. Mindig az adott autóhoz kell alkatrészt keresni, nem "másik kosárból" válogatni és parázni, hogy jó-e.

ui: Sok gyári katalógus még alvázszámra sem tudja néha megmondani, hogy miből melyik van az adott autóban!
    Pl. nekem egy Q5 S-tronichoz hozott kétféle váltó olajszűrőt a GYÁRI Audi program. Mondjuk én tudtam melyik van benne és csak azt vettem meg hozzá.

Amihez kell, ahhoz kell alkatrészt keresni. A legmegbízhatóbb pedig még mindig a gyári/gyártói katalógusok.
arról beszélj,hogy mit javasoltam,ne arról,hogy te mit képzelsz.
Annyit mondtam,hogy járjon utána,egy telefont megér, a kérdés még nem kerül semmibe. Wink
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #3508 Dátum: 2017.04.25 kedd, 20:40:26 »

persze

az imént még légzsákkal példálóztál, abból meg nincs utángyártott. ott is max a belseje lehet egyforma 8-10 modellben, a külső borítás meg modellenkéne eltér...
mint ahogy te azt képzeled.autoliv,fiat,trw,mitsubishi,stb nem csak tipust gyárt,hanem egy marék eladott licence van. Wink
és csak a borítás az egyedi,amit már a márka tesz rá.de a "nagykerből" veszi mindenki más,aki nem sajátot fejlesztett.
« Utoljára szerkesztve: 2017.04.25 kedd, 20:42:28 írta alf® » Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #3509 Dátum: 2017.04.25 kedd, 20:48:03 »

Hát azzal sincs kisegítve, hogy te egy webshop-os legördülő menüt javasolsz.... ennyi erővel tippelhet is.
Az alap kérdésére pedig bőséges és elegendő válasz, nevezzük segítségnek, hogy egy másik típus alkatrésze nem jó. Mindig az adott autóhoz kell alkatrészt keresni, nem "másik kosárból" válogatni és parázni, hogy jó-e.

ui: Sok gyári katalógus még alvázszámra sem tudja néha megmondani, hogy miből melyik van az adott autóban!
    Pl. nekem egy Q5 S-tronichoz hozott kétféle váltó olajszűrőt a GYÁRI Audi program. Mondjuk én tudtam melyik van benne és csak azt vettem meg hozzá.

Amihez kell, ahhoz kell alkatrészt keresni. A legmegbízhatóbb pedig még mindig a gyári/gyártói katalógusok.
az nem segítség,ha félrevezeted a saját meggyőződéseddel. nyes

Az igaz,hogy kevésbé lehet mellélőni gyári alkatrészekkel.Amik sok esetben irreálisan magasak.de van tipusonként is áreltérés még márkán belül is.
sok ilyen van pl ajtózár,fóka vs mondeó.
vagy az ablakmosó spriccni,vagy a mosószivattyúk és lehetne reggelig sorolni.
Nem álltalánosítok,egy kérdést mindig megér,még akkor is,ha azt is mondják,hogy nem egyezik.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3510 Dátum: 2017.04.25 kedd, 21:02:53 »


Már megint kezded a hülye demagóg mindentmegmondó szöveget?

Ugyan áruld már el te üldözési mániás, hogy ezzel milyen módon vezettem félre és ráadásul a meggyőződésem szerint?

Idézem, a nem tudod elolvasni felfogni, értelmezni....akkor kérj meg valakit, hogy segítsen!
(Most más dolog miatt nincs túl jó kedvem, szóval nem leszek kedves, ha továbbra a hülyeségeddel fárasztasz és tolod a demagóg majdénmegmondommiittatutiésmindenkimáshülyeségetbeszél agymenésed!)

"A Galaxy és a Mondeo nem egy típus. Egy márka (gyártmány), Ford.
Egy márkán belül nyilván vannak eltérések az alkatrészekben, de még típuson belül is lehet.
"



« Utoljára szerkesztve: 2017.04.25 kedd, 21:08:33 írta alf® » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3511 Dátum: 2017.04.25 kedd, 21:03:45 »

arról beszélj,hogy mit javasoltam,ne arról,hogy te mit képzelsz.
Annyit mondtam,hogy járjon utána,egy telefont megér, a kérdés még nem kerül semmibe. Wink

Szerintem állj le ezzel, hogy te döntöd el, hogy ki mit csinál!
Te képzelődsz, de nagyon.........
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #3512 Dátum: 2017.04.25 kedd, 21:04:26 »

Már megint kezded a hülye demagóg mindentmegmondó szöveget?

Ugyan áruld már el te üldözési mániás, hogy ezzel milyen módon vezettem félre és ráadásul a meggyőződésem szerint?

Idézem, a nem tudod elolvasni felfogni, értelmezni....akkor kérj meg valakit, hogy segítsen!
(Most más dolog miatt nincs túl jó kedvem, szóval nem leszek kedves, ha továbbra a hülyeségeddel fárasztasz és tolod a demagóg majdénmegmondommiittatutiésmindenkimáshülyeségetbeszél agymenésed!)

"A Galaxy és a Mondeo nem egy típus. Egy márka (gyártmány), Ford.
Egy márkán belül nyilván vannak eltérések az alkatrészekben, de még típuson belül is lehet.
"



görbe tükör. Wink
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #3513 Dátum: 2017.04.25 kedd, 21:04:53 »

Szerintem állj le ezzel, hogy te döntöd el, hogy ki mit csinál!
Te képzelődsz, de nagyon.........
így van.görbe tükör. vigyor3
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3514 Dátum: 2017.04.25 kedd, 21:07:28 »

mint ahogy te azt képzeled.autoliv,fiat,trw,mitsubishi,stb nem csak tipust gyárt,hanem egy marék eladott licence van. Wink
és csak a borítás az egyedi,amit már a márka tesz rá.de a "nagykerből" veszi mindenki más,aki nem sajátot fejlesztett.

Na, hát ezek pont a te meggyőződéseid!  Közben meg te kiabálod ezt másokra!

Friss eset.
Clio II, csont egyforma minden, kívül és belül. DE!
Az egyik kocsiban lévő légzsák vezérlő nem ismeri fel az övfeszítőket, amit a másik autóból raktak át! Teljesen egyforma mindene, mondhatni teljesen azonosak!
De mégsem. Ennyit a képzelődésedről és, hogy csak a borítás az egyedi...stb....stb.  taps
Még márkán, típuson belül sem!  Pirotechnika....mind egy forma! Biztos rengeteg tapasztalatod van......... 
« Utoljára szerkesztve: 2017.04.25 kedd, 21:11:02 írta GSR™ » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3515 Dátum: 2017.04.25 kedd, 21:08:58 »

így van.görbe tükör. vigyor3

Hát te csak abba látod magad, csak neked (majdnem) mindenki elhisz mindent, mert tudod........... vakok közt félszemű a király!
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #3516 Dátum: 2017.04.25 kedd, 21:09:06 »






nagyon jó a hajtépős smile.azt hittem,nem lehet felcsigázni,és megsérteni sem. eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3517 Dátum: 2017.04.25 kedd, 21:12:10 »

nagyon jó a hajtépős smile.azt hittem,nem lehet felcsigázni,és megsérteni sem. eplus2

Jól hitted, hiszed.........

De egy idő után elég fárasztó az ömlengésed ...
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #3518 Dátum: 2017.04.25 kedd, 21:13:26 »

Na, hát ezek pont a te meggyőződéseid!  Közben meg te kiabálod ezt másokra!

Friss eset.
Clio II, csont egyforma minden, kívül és belül. DE!
Az egyik kocsiban lévő légzsák vezérlő nem ismeri fel az övfeszítőket, amit a másik autóból raktak át! Teljesen egyforma mindene, mondhatni teljesen azonosak!
De mégsem. Ennyit a képzelődésedről és, hogy csak a borítás az egyedi...stb....stb.  taps
Még márkán, típuson belül sem!  Pirotechnika....mind egy forma! Biztos rengeteg tapasztalatod van......... 

a franciáknál erőteljes gond van az elektronikákkal még a saját márkán belül is,ezért ez a példád nem példa.továbbá azt sem mondtam,hogy minden tipusban tök egyforma,hanem annyit,hogy van több egyforma más más tipusban.azért ez nem ugyan az. vigyor3
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #3519 Dátum: 2017.04.25 kedd, 21:14:36 »

Jól hitted, hiszed.........

De egy idő után elég fárasztó az ömlengésed ...
hol ömlengek?Te állítasz valamit,és én is egy valamit.melyik része az amelyik fáj? nyes
jah, tudom.a TPMS szenzoros sztory az fájt.bár az sem én voltam..... hehe
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #3520 Dátum: 2017.04.25 kedd, 21:24:50 »

mint ahogy te azt képzeled.autoliv,fiat,trw,mitsubishi,stb nem csak tipust gyárt,hanem egy marék eladott licence van. Wink
és csak a borítás az egyedi,amit már a márka tesz rá.de a "nagykerből" veszi mindenki más,aki nem sajátot fejlesztett.
ezzel tisztában vagyok, bevett szokás kasztnisoknál, hogy van olyan típus amihez olcsóbban meg lehet venni a belsejét és át lehet tenni a tartókonzolba anyós, oldallégzsáknál, stb.

de attól azt az alkatrészt még nem fogja a legördülő listád felhozni más kocsihoz is
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #3521 Dátum: 2017.04.25 kedd, 21:30:58 »

ezzel tisztában vagyok, bevett szokás kasztnisoknál, hogy van olyan típus amihez olcsóbban meg lehet venni a belsejét és át lehet tenni a tartókonzolba anyós, oldallégzsáknál, stb.

de attól azt az alkatrészt még nem fogja a legördülő listád felhozni más kocsihoz is
de ezt hol állítottam Zsolt?
Írtam, hogy kérdezzen rá,az nem kerül semmibe.A legördülő menü,még ha nem is fedi a valóságot,akkor sem egy tipushoz hozza,hanem többhöz.Érdekes módon,nem másik márkához,hanem családon belül.Ez csak simán annyit jelent,amennyit leírtam.egy kérdést megér.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #3522 Dátum: 2017.04.25 kedd, 21:57:22 »

de ezt hol állítottam Zsolt?
Írtam, hogy kérdezzen rá,az nem kerül semmibe.A legördülő menü,még ha nem is fedi a valóságot,akkor sem egy tipushoz hozza,hanem többhöz.Érdekes módon,nem másik márkához,hanem családon belül.Ez csak simán annyit jelent,amennyit leírtam.egy kérdést megér.
ja, azt hittem valami releváns példát hozol.

olajszűrőnél ezek a katalógusok feltekerős szűrőnél pl csak a menetet nézni és minden jó mindennel... közben még azért van pár paraméter amit nézni kéne
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #3523 Dátum: 2017.04.25 kedd, 22:07:14 »

ja, azt hittem valami releváns példát hozol.

olajszűrőnél ezek a katalógusok feltekerős szűrőnél pl csak a menetet nézni és minden jó mindennel... közben még azért van pár paraméter amit nézni kéne
simán igy van sokesetben.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #3524 Dátum: 2017.04.25 kedd, 22:15:13 »

simán igy van sokesetben.
ezért nem jó ez a legördülő listás elmélkedés. 1-2eft-os alkatrésznél még tűrhető, ha téved a rendszer, de egy 10-20-50eft-os alkatrésznél azért már fáj. főleg, ha szétszerelt állapotban derül ki (márpedig akkor szokott) és lehet a kocsit félig összerakni, kitolni a kert végébe, futárral visszaküldeni, szaladni a pénzért, intézni jó alkatrészt, várni mire megint bekerülhet a műhelybe, meg még grátiszként közben valahonnan egy kölcsönkocsit is intézni kell addig
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #3525 Dátum: 2017.04.25 kedd, 22:26:39 »

ezért nem jó ez a legördülő listás elmélkedés. 1-2eft-os alkatrésznél még tűrhető, ha téved a rendszer, de egy 10-20-50eft-os alkatrésznél azért már fáj. főleg, ha szétszerelt állapotban derül ki (márpedig akkor szokott) és lehet a kocsit félig összerakni, kitolni a kert végébe, futárral visszaküldeni, szaladni a pénzért, intézni jó alkatrészt, várni mire megint bekerülhet a műhelybe, meg még grátiszként közben valahonnan egy kölcsönkocsit is intézni kell addig
igen.és van amikor bejon.a kerdes meg mindig nem kerül semmibe.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #3526 Dátum: 2017.04.25 kedd, 22:59:07 »

igen.és van amikor bejon.a kerdes meg mindig nem kerül semmibe.
szóval logikusnak tűnik egy megbízhatatlan rendszerre támaszkodni és bízni a csodában, hogy hátha most bejön. éééééééértem vigyor3
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Biluxzsolt
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


Galaxy 2.0 Tdci


E-mail
« Új hozzászólás #3527 Dátum: 2017.04.26 szerda, 01:03:54 »

Köszönöm a segítséget mindenkinek, de ez miatt ne veszekedjetek, nem ér annyit az egész.
A gyári alkatrész listában is volt részem már csalódni. (peugeot üzemanyag szűrő)
Az a biztos, hogy alámegyek, fénykép, centi.Lehet még a gyári számát is látni.
Abban is biztos vagyok, hogy ehhez a motorhoz megvan a tuti szűrő méret, max a felfogatások típusonként mások.
Lehet az én galaxymban épp olyan a szűrő mint a szomszéd volvojában, de egy másik galaxyban már épp nem ilyen van. Viszont annak is megvan a 4 testvére.
Azért tettem fel az eredeti kérdést, mert voltam olyan naiv, hogy feltételeztem, hogy egy fajta van minden ugyanazzal a motorkoddal rendelkező autóban.
Naplózva

Galaxy 2008  2.0 Tdci 143 ps Ghia Black
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #3528 Dátum: 2017.04.26 szerda, 06:22:46 »

szóval logikusnak tűnik egy megbízhatatlan rendszerre támaszkodni és bízni a csodában, hogy hátha most bejön. éééééééértem vigyor3
igy alakultak ki azok a lehetőségek amik bizonyítják a lét jogosultságot.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3529 Dátum: 2017.04.26 szerda, 07:22:53 »

hol ömlengek?Te állítasz valamit,és én is egy valamit.melyik része az amelyik fáj? nyes
jah, tudom.a TPMS szenzoros sztory az fájt.bár az sem én voltam..... hehe

Ismét a szokásos tévedéseid...ez is unalmas  Undecided
Neked komoly problémáid lehetnek magyar irodalomból.  (Eleve nagybetűvel kezdünk mondatot, főleg ha használunk mondatvégi írásjelet....alap.)

Ezt írtam illetve állítottam, ahogy te fogalmazol:

"A Galaxy és a Mondeo nem egy típus. Egy márka (gyártmány), Ford.
Egy márkán belül nyilván vannak eltérések az alkatrészekben, de még típuson belül is lehet.
"


Na most ebben (már másodszor kérdezem, de megválaszolni nem tudod) mi a meggyőződés és esetleg hibás?  Maaaaarrrgiiitt?!?!?!
Nem te vagy okoska törp véletlenül?


A TPMS pedig nem fájt, elfogadtam. Ennyi. Nincs ebben több csak te öklendezed fel továbbra is.....
Egyébirányt semmi köze ennek az alfkiskakas fórumnak a bajomhoz, egészen más dolog. (tönkrement egy készülékem és ez kicsit bosszant, mert nem tudom miért....csak azért írom le, hogy egyel kevesebb tévhitben élj. Nem innen bármi is....)
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3530 Dátum: 2017.04.26 szerda, 07:26:25 »

a franciáknál erőteljes gond van az elektronikákkal még a saját márkán belül is,ezért ez a példád nem példa.továbbá azt sem mondtam,hogy minden tipusban tök egyforma,hanem annyit,hogy van több egyforma más más tipusban.azért ez nem ugyan az. vigyor3

Hm....most akkor meghazudtolod magad?  taps

Néz csak mit állítasz, okoska törp!

"mint ahogy te azt képzeled.autoliv,fiat,trw,mitsubishi,stb nem csak tipust gyárt,hanem egy marék eladott licence van. Wink
és csak a borítás az egyedi,amit már a márka tesz rá.de a "nagykerből" veszi mindenki más,aki nem sajátot fejlesztett."




Erőteljesen magyarázkodsz.....  vomit
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3531 Dátum: 2017.04.26 szerda, 07:40:54 »

Ha valamit ömleszteni akarsz még ide alf, tedd..... én már  így is sokkal több energiát fecséreltem erre és rád, mint amennyit ér.

Hogyan is mondja ezt Murphy egyik törvényeként ismert aranyköpése: Aki tudja, csinálja. Aki nem tudja, az tanítja.
Nem zsibbadtál el még a fotelben?  hehe

Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #3532 Dátum: 2017.04.26 szerda, 08:32:45 »

Ha valamit ömleszteni akarsz még ide alf, tedd..... én már  így is sokkal több energiát fecséreltem erre és rád, mint amennyit ér.



"Ráfecsérelted" az "energiád" Alfra... De perverz...  eplus2

Melyik készüléked ment tönkre? Az órád? Folyamatosan fél6-ot mutat?  hehe eplus2
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
somcsi
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


somcsi@msn.com
E-mail
« Új hozzászólás #3533 Dátum: 2017.04.26 szerda, 08:44:00 »

Sziasztok..1.8 tdci motorom resolajcsovenek a porlasztoba csatlakozo pipaja ereszt az 1/3 hengernél..letezik "csak"vagy "csak" O gyűrű a pipahoz ?komplett csövet talaltam,elektronika nélkül is de az dedraga.udv Peter
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #3534 Dátum: 2017.04.26 szerda, 12:03:40 »

Ismét a szokásos tévedéseid...ez is unalmas  Undecided
Neked komoly problémáid lehetnek magyar irodalomból.  (Eleve nagybetűvel kezdünk mondatot, főleg ha használunk mondatvégi írásjelet....alap.)

Ezt írtam illetve állítottam, ahogy te fogalmazol:

"A Galaxy és a Mondeo nem egy típus. Egy márka (gyártmány), Ford.
Egy márkán belül nyilván vannak eltérések az alkatrészekben, de még típuson belül is lehet.
"


Na most ebben (már másodszor kérdezem, de megválaszolni nem tudod) mi a meggyőződés és esetleg hibás?  Maaaaarrrgiiitt?!?!?!
Nem te vagy okoska törp véletlenül?


A TPMS pedig nem fájt, elfogadtam. Ennyi. Nincs ebben több csak te öklendezed fel továbbra is.....
Egyébirányt semmi köze ennek az alfkiskakas fórumnak a bajomhoz, egészen más dolog. (tönkrement egy készülékem és ez kicsit bosszant, mert nem tudom miért....csak azért írom le, hogy egyel kevesebb tévhitben élj. Nem innen bármi is....)
azt írsz amit csak akarsz.mint ahogy én is.és sajnálom a tönkrement készülékedet is.nem bírta már tovább ő sem. nyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #3535 Dátum: 2017.04.26 szerda, 12:04:27 »

Hm....most akkor meghazudtolod magad?  taps

Néz csak mit állítasz, okoska törp!

"mint ahogy te azt képzeled.autoliv,fiat,trw,mitsubishi,stb nem csak tipust gyárt,hanem egy marék eladott licence van. Wink
és csak a borítás az egyedi,amit már a márka tesz rá.de a "nagykerből" veszi mindenki más,aki nem sajátot fejlesztett."




Erőteljesen magyarázkodsz.....  vomit
bazi xar ügyvéd lett volna belőled... taps (is)
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #3536 Dátum: 2017.04.26 szerda, 12:08:37 »

Ha valamit ömleszteni akarsz még ide alf, tedd..... én már  így is sokkal több energiát fecséreltem erre és rád, mint amennyit ér.

Hogyan is mondja ezt Murphy egyik törvényeként ismert aranyköpése: Aki tudja, csinálja. Aki nem tudja, az tanítja.
Nem zsibbadtál el még a fotelben?  hehe


köszönöm kedves kérdésed.de elzsibbasztottál,mint mindig.amúgy kevésbé zavarsz úgy gondolom,mint én téged. nyes

Nem tudom,hogy egyszer érdemes lenne-e újra beszélnünk az adalékról,amiről 1x már dumáltunk a tesódnak.Csak akkor még korlátozott volt a felhasználható mennyiség,most lenne esetleg hozzáférhető volumen.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #3537 Dátum: 2017.04.26 szerda, 12:27:28 »

ezt a cicaharcot kiteszi ebből a topikból valaki?   falbav
Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #3538 Dátum: 2017.04.26 szerda, 15:17:52 »

ezt a cicaharcot kiteszi ebből a topikból valaki?   falbav
ezek is mi vagyunk.senki nem szent.nincs ebben semmi különleges.ha sikerült leírni,már felesleges megnem történtté tenni.
És van benne hasznos is.Mindkét oldalról.
Azért érdemes gyári alkatrészeket venni,mert sokkal kevesebb az esély a mellélövésre.
Azért érdemes utánajárni, hogy mit mivel lehet kiváltani,mert vannak esetek,amikor bejön.Van rá jónéhány példa.
A körítés meg olyan amilyen. vigyor3
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #3539 Dátum: 2017.04.26 szerda, 15:52:50 »

Tibcsit levideózták a melóhelyén. Kicsit feszült, na...

 eplus2 eplus2

https://youtu.be/sv4rTEGjSHk
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #3540 Dátum: 2017.04.26 szerda, 20:29:05 »

ezek is mi vagyunk.senki nem szent.nincs ebben semmi különleges.ha sikerült leírni,már felesleges megnem történtté tenni.
És van benne hasznos is.Mindkét oldalról.
Azért érdemes gyári alkatrészeket venni,mert sokkal kevesebb az esély a mellélövésre.
Azért érdemes utánajárni, hogy mit mivel lehet kiváltani,mert vannak esetek,amikor bejön.Van rá jónéhány példa.
A körítés meg olyan amilyen. vigyor3
nem azt mondtam, hogy töröld ki, csak tedd a helyére. de ha szerinted ez a kettő ugyanaz, akkor lehet benne valami  Smiley
túl sokkal nem lettünk előrébb ezzel az egész oldalnyi eszmecserével, beszéltek el egymás mellett, forgatjátok ki egymás szavát.
én hasznos infókért jövök ide, a haszontalan mehet az offba vagy a levesbe
Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #3541 Dátum: 2017.04.26 szerda, 20:35:17 »

nem azt mondtam, hogy töröld ki, csak tedd a helyére. de ha szerinted ez a kettő ugyanaz, akkor lehet benne valami  Smiley
túl sokkal nem lettünk előrébb ezzel az egész oldalnyi eszmecserével, beszéltek el egymás mellett, forgatjátok ki egymás szavát.
én hasznos infókért jövök ide, a haszontalan mehet az offba vagy a levesbe
Szvsz: írjál a  police lama nak, hogy egy hét  banplz a Kicsi (Alf), a Nagy (BT-vagy Szörnyűpötsch) az Arthur (mondjuk legyen ez Tipcsike) és az Indián (na, ezt nem tudom ki? )  Cheesy Cheesy
 
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #3542 Dátum: 2017.04.26 szerda, 21:17:58 »

nem azt mondtam, hogy töröld ki, csak tedd a helyére. de ha szerinted ez a kettő ugyanaz, akkor lehet benne valami  Smiley
túl sokkal nem lettünk előrébb ezzel az egész oldalnyi eszmecserével, beszéltek el egymás mellett, forgatjátok ki egymás szavát.
én hasznos infókért jövök ide, a haszontalan mehet az offba vagy a levesbe
necsigázz!csak és kizárólag a hasznosért jössz ide?Akkor mi legyen főni?Kivihetem a szemetet ami nem tetszik? hehe
 vomit
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #3543 Dátum: 2017.04.26 szerda, 21:26:11 »

Szvsz: írjál a  police lama nak, hogy egy hét  banplz a Kicsi (Alf), a Nagy (BT-vagy Szörnyűpötsch) az Arthur (mondjuk legyen ez Tipcsike) és az Indián (na, ezt nem tudom ki? )  Cheesy Cheesy
 
Én, most én mért? Nem is jártam arra, nem voltam ott.  vigyor3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #3544 Dátum: 2017.04.26 szerda, 21:26:35 »

necsigázz!csak és kizárólag a hasznosért jössz ide?Akkor mi legyen főni?Kivihetem a szemetet ami nem tetszik? hehe
 vomit

Kiveheted...  eplus2
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
XabaS
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 13


« Új hozzászólás #3545 Dátum: 2017.04.27 csütörtök, 23:41:35 »

Na, akkor meg van a gép! Galaxy 2.0 TDCI Business 2013-as, 131 ezer kilóméterrel. Még van szűk 1 1/2 év gari a hajtásláncra. A Ford Hovány szervizelte, de azért kértem a saját munkájukra bevizsgálást (Nóórmális!? Smiley ). Teljesen rendben van! Smiley Jövő héten hozom haza a "kicsikét"
Naplózva
XabaS
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 13


« Új hozzászólás #3546 Dátum: 2017.04.28 péntek, 00:27:54 »

Tisztelettel kérem a javaslatokat 2013-as Galaxy gumiszőnyegre 1, 2, és 3. sorra, valamint lehajtott 3. sor ülésekhez csomagtértálcára. Esetleg tetőcsomagtartó?
Naplózva
Cila74
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


E-mail
« Új hozzászólás #3547 Dátum: 2017.04.28 péntek, 09:20:53 »

Meghúzott Alf?

Mennyire voltál hálás?

 eplus2



Nem húzott le, sőt! Nagyon segítőkész és korrekt volt:)
Naplózva
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #3548 Dátum: 2017.04.28 péntek, 09:39:37 »

Tisztelettel kérem a javaslatokat 2013-as Galaxy gumiszőnyegre 1, 2, és 3. sorra, valamint lehajtott 3. sor ülésekhez csomagtértálcára. Esetleg tetőcsomagtartó?

én ezt a fajtát vettem, de nem ajánlom, mert a közepén lévő csúszásgátló rész folyamatosan kopik, törik le és mindenfelé fekete kis pöttyök vannak. gumiszőnyekből ilyet vettem, ezt tudom ajánlani, annyi baja van, hogy a második sori szőnyeg külön van, egyben jobb lenne. csomagtértálcából is ezt a fajtát szerettem volna, de akkor sajnos nem találtam 7üléses smaxba valót, galaxyhoz van (pl.: itt). egy barátomnak vettünk ilyet golfba, így láttam, hogy ez a fajta erősebb és kevésbé is csúszik, mint az enyém.
nézz szét, árban nem biztos hogy itt a legjobb
« Utoljára szerkesztve: 2017.04.28 péntek, 09:42:37 írta G_B » Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
Biluxzsolt
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


Galaxy 2.0 Tdci


E-mail
« Új hozzászólás #3549 Dátum: 2017.04.28 péntek, 21:04:56 »

én ezt a fajtát vettem, de nem ajánlom, mert a közepén lévő csúszásgátló rész folyamatosan kopik, törik le és mindenfelé fekete kis pöttyök vannak. gumiszőnyekből ilyet vettem, ezt tudom ajánlani, annyi baja van, hogy a második sori szőnyeg külön van, egyben jobb lenne. csomagtértálcából is ezt a fajtát szerettem volna, de akkor sajnos nem találtam 7üléses smaxba valót, galaxyhoz van (pl.: itt). egy barátomnak vettünk ilyet golfba, így láttam, hogy ez a fajta erősebb és kevésbé is csúszik, mint az enyém.
nézz szét, árban nem biztos hogy itt a legjobb

Még csak 2 hete van meg, de én a második linkeden lévő gumiból készült, Lengyelországban gyártott csomagtértálcát vettem meg Galaxyba. Lehetne 2 cm-rel szélesebb is akár, de így is jó. Főleg úgy, hogy ha csak 1 ülést nyitunk ki a csomagtartóban akkor simán félbe lehet hajtani. Míg a másik fajta merevebb, így annak nem tenne jót biztos.
Naplózva

Galaxy 2008  2.0 Tdci 143 ps Ghia Black
Oldalak: 1 ... 64 65 66 67 68 69 70 [71] 72 73 74 75 76 77 78 ... 95   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.076 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.