Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.28 vasárnap, 04:45:16 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Radar detektorok, Jammer-ek  (Megtekintve 436106 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #950 Dátum: 2013.10.25 péntek, 17:47:14 »

Meg olyan helyeken mérjenek, ahol tényleg indokolt. Két hete voltam Szombathelyen, Csorna és Répcelak között (~40km útszakasz) 5km-ként 70 tábla van kirakva, hogy rossz minőségű úttest miatt még 5km-ig él ez a sebességkorlátozás. Mondanom sem kell, mindenki 90-100-al megy. Hol mértek? Persze hogy ott. De emlékeim szerint vannak ott 30-as meg 40-es korlátozással ellátott települések is. Ha választani kell, én megengedném itt az 50-et és pl. ott mérnék. Tranzitforgalom meg óriási...
g.ci dolog ez minden hol és minden hogy.
nállunk most csinálják az új utat és le lámpázott szakasz elé képesek voltak kiállni ,hogy ki nem áll meg a pirosnál.természetesen senki,mert tök feleslegesen tartották fel az állampolgárt.engem is megfogott a rendör és azt mondta a többiek is várnak.mondom az lehet csak keresse meg az okot,hogy mire is várnak mert szemböl sárgán villog a lámpa igy erröl az oldalról hiába lesz zöld ha szemböl folyamatosan jönnek.   egyébként meg itt lakom  eplus2
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
Big_Qba
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 694


WWW E-mail
« Új hozzászólás #951 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 08:25:59 »

azért ez sem semmi: http://19.kerulet.ittlakunk.hu/kozlekedes/131112/eldugott-30-tablanal-buntettek-rendorok  gun
Naplózva

2003. 12. TDCi Ghia kombi 130Le
www.wysocki.hu
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #952 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 09:19:50 »


A király az a dologban, hogy a többsávos útra sincs a Kreszben előírás, hogy kötelező lenne a bal oldalon megismételni a táblát. Csak annyi van, hogy a tábla jobb oldalon van, bal oldalon pedig megismételhető.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #953 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 09:38:35 »


Tőlem ezért a tábláért kiszabott bírságból egy forintot nem látnának, az tutti... vigyor3

Fellebbezés, bírósági felülvizsgálat!!
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #954 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 09:52:31 »

Tőlem ezért a tábláért kiszabott bírságból egy forintot nem látnának, az tutti... vigyor3

Fellebbezés, bírósági felülvizsgálat!!

Na ja. Te meg tudod tenni, mert értesz hozzá. A másik 99 r=1 user meg nem...

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #955 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 09:55:32 »

Na ja. Te meg tudod tenni, mert értesz hozzá. A másik 99 r=1 user meg nem...

AndyA

Minden benne van a határozatban, a jogorvoslat is. És egy kb. 1 oldalas ilyen levelet megírni legyen nagyon bonyolult, szóval max. 1 nap. Nem megéri egy kicsit olvasni is, nem csak nézni?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
drof
Vendég
« Új hozzászólás #956 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 10:05:41 »

Na ja. Te meg tudod tenni, mert értesz hozzá. A másik 99 r=1 user meg nem...

AndyA

A jog egyik alapelve, hogy a beadványokat a tartalmuk alapján és nem az elnevezésük alapján bírálja el a hatóság. Pont azért, hogy neked (mint 99 r=1 usernek vigyor3) is legyen esélyed jogorvoslattal élni. Emellett ott van a dokumentum végén a jogorvoslatra való kioktatás. Ismétlem, KIOKTATÁS. Benne van a nevében, hogy azoknak szól, akik korábban nem vettek részt ilyen jellegű (pl.: jogi) oktatásban.

Már az is elég, ha írsz egy levelet, amiben annyi szerepel, hogy ki vagy, milyen ügyben írsz és miben nem értesz egyet.

Nem kell ehhez jogásznak, de még csak jogvégzett embernek sem lenni. Józan parasztnak is elérhető a jogorvoslat.
Kifogást viszont mindig könnyebb találni, mint megoldást, ez réégi jó magyar szokás. (nem rád gondolok, hanem az átlag 99 r=1 userekre).
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #957 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 10:10:29 »

Minden benne van a határozatban, a jogorvoslat is. És egy kb. 1 oldalas ilyen levelet megírni legyen nagyon bonyolult, szóval max. 1 nap. Nem megéri egy kicsit olvasni is, nem csak nézni?

De Tomi, hát jajj! Nem érted, hogy te értesz hozzá, a világ többi felhasználója meg olvasás nélkül befizet minden csekket, mivel úgy sem ért hozzá, fellebbezni meg nem érdemes, mert azon csak az a rafinált ügyvéd keres pénzt?  nezze

Meg kell értened, hogy ami jog, ahhoz ügyvéd is kell. Meg lett már itt mondva ezerszer. Keress inkább te is egy jó ügyvédet.  eplus2
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #958 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 10:52:07 »

A jog egyik alapelve, hogy a beadványokat a tartalmuk alapján és nem az elnevezésük alapján bírálja el a hatóság. Pont azért, hogy neked (mint 99 r=1 usernek vigyor3) is legyen esélyed jogorvoslattal élni. Emellett ott van a dokumentum végén a jogorvoslatra való kioktatás. Ismétlem, KIOKTATÁS. Benne van a nevében, hogy azoknak szól, akik korábban nem vettek részt ilyen jellegű (pl.: jogi) oktatásban.

Már az is elég, ha írsz egy levelet, amiben annyi szerepel, hogy ki vagy, milyen ügyben írsz és miben nem értesz egyet.

Nem kell ehhez jogásznak, de még csak jogvégzett embernek sem lenni. Józan parasztnak is elérhető a jogorvoslat.
Kifogást viszont mindig könnyebb találni, mint megoldást, ez réégi jó magyar szokás. (nem rád gondolok, hanem az átlag 99 r=1 userekre).

Nem az első beadvánnyal van baj, hanem azzal, amikor válaszolnak rá. Sad

Mert ott azután nem spórolnak a jogi bikkfanyelvvel, és ember legyen a talpán, aki jogi végzettség nélkül képes belőle kitalálni, hogy hol beszélnek éppen lyukat a hasába, és miért utasítják el a reklamációt.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #959 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 11:00:29 »

Nem az első beadvánnyal van baj, hanem azzal, amikor válaszolnak rá. Sad

Mert ott azután nem spórolnak a jogi bikkfanyelvvel, és ember legyen a talpán, aki jogi végzettség nélkül képes belőle kitalálni, hogy hol beszélnek éppen lyukat a hasába, és miért utasítják el a reklamációt.

AndyA

A határidők is jogszabályban kötöttek. De minden döntésben (határozat, végzés) van jogorvoslati kioktatás. Ha visszaírják, hogy kapd be, akkor jön a következő fórum.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
drof
Vendég
« Új hozzászólás #960 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 11:45:10 »

Nem az első beadvánnyal van baj, hanem azzal, amikor válaszolnak rá. Sad

Mert ott azután nem spórolnak a jogi bikkfanyelvvel, és ember legyen a talpán, aki jogi végzettség nélkül képes belőle kitalálni, hogy hol beszélnek éppen lyukat a hasába, és miért utasítják el a reklamációt.

AndyA

Évek óta ezt mondod, de nekem valahogy sohasem volt gondom a szabálysértési határozatokkal/végzésekkel (akkor még nem volt közig. bírság) és a fellebbezésekkel, kifogással, panasszal, a bírósági eljárással még akkor sem, amikor a kanyarban sem látszott a jogi végzettség.

18 évesen pont ugyan úgy el tudtam olvasni és meg tudtam kifogásolni a határozatokat, mint 19, 20, 21, 22, 23 évesen. A jogi diploma után sem változott érdemben semmi ezen a területen.  

2002 óta folyamatosan levelezgetek velük, jogi végzettségem meg 2008 óta van. Nem jogi végzettség kérdése, hanem valami másé.

Ez a rendszer meg nem azért van, hogy a pógárnak jó legyen, így badarság lenne elvárni, hogy az első beadvány után békén hagyjanak. Ők abban érdekeltek, hogy ne neked legyen igazad. Igazat védeni viszont akkor is tudni kell, ha nincs jogi végzettséged. Máskülönben elég nehéz élet vár a pógárra úgy általában.

A határozatok/végzések pedig kötött formájúak, mindig ott van a végén, hogy mit tehetsz ellene. Aki nem olvassa el azt a részt és nem néz utána, az IJ.

Manapság pedig különösen nem nagy nehézség ezeket az ügyeket menedzselni, minden információ elérhető a neten.
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.14 csütörtök, 11:47:19 írta drof » Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #961 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 14:20:34 »

Évek óta ezt mondod, de nekem valahogy sohasem volt gondom a szabálysértési határozatokkal/végzésekkel (akkor még nem volt közig. bírság) és a fellebbezésekkel, kifogással, panasszal, a bírósági eljárással még akkor sem, amikor a kanyarban sem látszott a jogi végzettség.

18 évesen pont ugyan úgy el tudtam olvasni és meg tudtam kifogásolni a határozatokat, mint 19, 20, 21, 22, 23 évesen. A jogi diploma után sem változott érdemben semmi ezen a területen.  

2002 óta folyamatosan levelezgetek velük, jogi végzettségem meg 2008 óta van. Nem jogi végzettség kérdése, hanem valami másé.

Ez a rendszer meg nem azért van, hogy a pógárnak jó legyen, így badarság lenne elvárni, hogy az első beadvány után békén hagyjanak. Ők abban érdekeltek, hogy ne neked legyen igazad. Igazat védeni viszont akkor is tudni kell, ha nincs jogi végzettséged. Máskülönben elég nehéz élet vár a pógárra úgy általában.

A határozatok/végzések pedig kötött formájúak, mindig ott van a végén, hogy mit tehetsz ellene. Aki nem olvassa el azt a részt és nem néz utána, az IJ.

Manapság pedig különösen nem nagy nehézség ezeket az ügyeket menedzselni, minden információ elérhető a neten.

Tettél közben néhány burkolt peremfeltételt, amitől messze az r=1 polgár szintje fölé kerülsz. Nekem sincs ezekkel komoly gondom az esetek többségében, de most nem rólad és nem rólam van szó.

Pl. IQ > 83, olvasás képessége, az elolvasott szöveg megértésének képessége, írás képessége, válaszlevél megírásának képessége...

Meg amit írsz, hogy ez a rendszer nem azért van, hogy a polgárnak jó legyen. De bocsánat, nem pont ez lenne a rendszer célja?! De ezt ne folytassuk, mert a végén magamat kell majd kimoderáljam. Smiley

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #962 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 14:28:17 »

Tettél közben néhány burkolt peremfeltételt, amitől messze az r=1 polgár szintje fölé kerülsz. Nekem sincs ezekkel komoly gondom az esetek többségében, de most nem rólad és nem rólam van szó.

Pl. IQ > 83, olvasás képessége, az elolvasott szöveg megértésének képessége, írás képessége, válaszlevél megírásának képessége...

Meg amit írsz, hogy ez a rendszer nem azért van, hogy a polgárnak jó legyen. De bocsánat, nem pont ez lenne a rendszer célja?! De ezt ne folytassuk, mert a végén magamat kell majd kimoderáljam. Smiley

AndyA


Részben értem amit írsz, de aki ennyit nem tud, az bizony egy állásinterjúra sem tud írni egy önéletrajzot sem, az meg megcopta, nagyon sajnálom.  vigyor3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #963 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 14:30:17 »

Részben értem amit írsz, de aki ennyit nem tud, az bizony egy állásinterjúra sem tud írni egy önéletrajzot sem, az meg megcopta, nagyon sajnálom.  vigyor3

A lakosság minimum 3/4-e ilyen emberekből áll, és akkor még eléggé optimista és alacsony számot becsültem.

Gy.k. fejőstehén, állami alkalmazásban.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #964 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 14:45:19 »

A lakosság minimum 3/4-e ilyen emberekből áll, és akkor még eléggé optimista és alacsony számot becsültem.

Gy.k. fejőstehén, állami alkalmazásban.

AndyA

Hát egyre többször lepődök meg azon, hogy milyen egyszerűen állnak a dolgokhoz az emberek a környezetmeben. Pl. egy rokonom össze-vissza átad átvesz hiteles autókat papír nélkül, a nője úgy dolgozik, hogy van egy kft-je, ahol 2 éve se járulékot nem fizetnek, se mérleget nem adnak be... stb... Szóval azt gondolom, hogy a gondolkodásmód is elferdült.

Először még én érzem magam sokszor kényelmetlenül, de rájövök, hogy...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #965 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 14:59:28 »

Hát egyre többször lepődök meg azon, hogy milyen egyszerűen állnak a dolgokhoz az emberek a környezetmeben. Pl. egy rokonom össze-vissza átad átvesz hiteles autókat papír nélkül, a nője úgy dolgozik, hogy van egy kft-je, ahol 2 éve se járulékot nem fizetnek, se mérleget nem adnak be... stb... Szóval azt gondolom, hogy a gondolkodásmód is elferdült.

Először még én érzem magam sokszor kényelmetlenül, de rájövök, hogy...

Mert annyi esze sincs, hogy felfogja, milyen veszélyes, amit csinál. Ha elmagyarázod neki, akkor sem. Erről beszélek, hogy IQ > 83 már egy olyan, elég jelentős feltétel, amit sajnos elég kevesen ugranak meg.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
drof
Vendég
« Új hozzászólás #966 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 16:18:45 »

Tettél közben néhány burkolt peremfeltételt, amitől messze az r=1 polgár szintje fölé kerülsz. Nekem sincs ezekkel komoly gondom az esetek többségében, de most nem rólad és nem rólam van szó.

Pl. IQ > 83, olvasás képessége, az elolvasott szöveg megértésének képessége, írás képessége, válaszlevél megírásának képessége...

Meg amit írsz, hogy ez a rendszer nem azért van, hogy a polgárnak jó legyen. De bocsánat, nem pont ez lenne a rendszer célja?! De ezt ne folytassuk, mert a végén magamat kell majd kimoderáljam. Smiley

AndyA

Álljunk már meg egy pillanatra!
 
A jogosítvány megszerzésének előfeltétele az írni-olvasni tudás (tananyag és vizsga van, plusz 2010 óta kormányrendelet írja elő ennek a képességnek a meglétét, mint előfeltételt) így nem szürreális elvárás az, hogy aki autóval szabályt tud szegni, az olvasni, írni és értelmezni is tud összetettebb szövegeket is.

Másrészt a rendszer (szabálysértés, közig. bírság) büntető rendszer, ne várjuk már el, hogy arra törekedjen, hogy az eljárás alá került pógárnak jó legyen. Igen, van, hogy igazságtalanul, jogtalanul bírságolnak meg valakit.
Tény, hogy a sajtóban csak azok az esetek kapnak publicitást, amikor a hatóságnak nincs igaza.

Az egy másik kérdés, hogy a módszerek és a szabályok betartatása milyen. Erkölcsileg el lehet ítélni egy út szélélre kihelyezett, alig látható 30-as táblánál mérő rendőr által elindított eljárást. Attól még az a tábla egy KRESZ tábla, így ott a megengedett maximális sebesség 30 km/h. Akkor is, ha az adott delikvens éppen nem vette észre a táblát. Pont azért van a büntetés, hogy legközelebb jobban odafigyeljen és észrevegye.

Az meg egy harmadik kérdés, hogy 70-es táblánál 50-re mérnek. Ilyen is van. Viszont (most csak számokat mondok hasból) a 2008 óta meghozott 32 millió közig bírságos határozatból 12.412 született ilyen körülmények között, amiből 10.324-őt visszavontak. Remélem érezhetőek az arányok.

Ki ne találjuk már, hogy a jog az egy fekete mágia és csak azért van, hogy a szegény szerencsétlen (jelenleg éppen szabályt szegő) eccerű pógárt kifossza a közigbírságokon keresztül.

Ésszel kell menni, figyelni kell a táblákat és nem csak megszokásból hajtani.
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.14 csütörtök, 16:30:28 írta drof » Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #967 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 16:21:18 »

A lakosság minimum 3/4-e ilyen emberekből áll, és akkor még eléggé optimista és alacsony számot becsültem.


Értem. És azért, mert a lakosság 75%-a imbecil már ne is tartassuk be a szabályokat? Azért, mert a jogsi megszerése óta elfelejtett írni/olvasni már ne is kelljen betartani a KRESZ-t? Rá ne vonatkozzanak a korlátozó táblák, csak mert átlagon aluli a műveltsége?

Szép világ lenne...

Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #968 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 16:28:34 »

Ezt a médiaszhart meg hagyjuk már. "Nem lehet látni a táblát." Persze, kifogás az van dögivel. Nem látszik a belső sávból, csak a külsőből? Biztos kitakarta a külsőben éppen fékező autó/busz? Az persze nem tűnt fel a pógárnak, hogy a külsőben fékez a másik jármű....."biztos csak le akar kanyarodni jobbra" gondolta a sugaras pógár.

Ez úgy ahogy van médiacsúsztatás. Ennyi erővel mondhatom azt is, hogy azért nem láttam a 70-es táblát országúton, mert éppen előztem a kamiont és kitakarta. Meg az autópálya vége táblát sem láttam, mert a nyergesvontató pont ott ment el előtte, amikor odaértem.

Mondom, kifogás mindig van. Echte Ungarische kuriózum.

Akkor ne legyen közigbírságos rendszer? Hozzuk vissza inkább a régi szabálysértéses/gyorshajtásos játékot? Akkor meg az lesz a sírás, hogy "a szociális körülményeim miatt nem tudom kifizetni a bírságot és a jogsielvétel miatt a munkámat is elveszítem, mert munkaeszköz az autó". De persze autóra és üzemanyagra még pont futotta a szociális körülményeimből, és sietni is csak azért siettem, mert munkába igyekeztem, csak jó magyar módjára nem szokásom időben elindulni, inkább rohanok az utolsó 5 perceben.......

Éppen azért van közig. bírság 2008 óta, mert az átlag magyarnak nemzeti sport a gyorshajtás is, a felelősség alóli kibúvás is és a kifogások keresése is.  
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.14 csütörtök, 16:31:56 írta drof » Naplózva
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #969 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 17:36:18 »

Srácok, pont erről kell a bírságolás elkerülését taglaló topicban?

Van detektorotok?
Jammeretek?
Hány bírságotok volt?
Eddig csak szerencsétek volt? Mindig betartjátok a  a szabályokat? Mindet (Ha igen a válasz, miért hazudtok?) ?
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #970 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 18:21:22 »

Srácok, pont erről kell a bírságolás elkerülését taglaló topicban?

Van detektorotok?
Jammeretek?
Hány bírságotok volt?
Eddig csak szerencsétek volt? Mindig betartjátok a  a szabályokat? Mindet (Ha igen a válasz, miért hazudtok?) ?
1.van
2.van
3.egy-még előtte...
4.nem.soha.egyetsem.
 vigyor3
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
drof
Vendég
« Új hozzászólás #971 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 18:25:18 »

Srácok, pont erről kell a bírságolás elkerülését taglaló topicban?

Van detektorotok?
Jammeretek?
Hány bírságotok volt?
Eddig csak szerencsétek volt? Mindig betartjátok a  a szabályokat? Mindet (Ha igen a válasz, miért hazudtok?) ?

Van
Van
Sok
Nem. Soha. Konkrétan egyiket sem.
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #972 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 18:27:07 »

Srácok, pont erről kell a bírságolás elkerülését taglaló topicban?

Van detektorotok?
Jammeretek?
Hány bírságotok volt?
Eddig csak szerencsétek volt? Mindig betartjátok a  a szabályokat? Mindet (Ha igen a válasz, miért hazudtok?) ?

FYI:

Arról szól a beszélgetés, hogy nem is olyan nehéz elkerülni a bírságot, ha az ember veszi a fáradtságot és nem hagyja magát. Meg arról, hogy ehhez nem kell jogásznak lenni.

És ezt mondogatja egész nap 2 jogász.  eplus2
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #973 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 18:31:32 »

Van
Van
Sok
Nem. Soha. Konkrétan egyiket sem.
eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #974 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 19:59:03 »

Van
Van
Sok
Nem. Soha. Konkrétan egyiket sem.

ennyi Wink
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #975 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 20:42:08 »

ennyi Wink
Most akkor bor/víz?   laugh
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #976 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 20:48:28 »

sör Smiley

a notórius szabálybetartók pedig itt ne szóljanak  gun
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #977 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 21:06:47 »

sör Smiley

a notórius szabálybetartók pedig itt ne szóljanak  gun
csak úgy tolonganak.....van aki kockáztat.....  nyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #978 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 21:36:37 »

1.van
2.van
3.egy-még előtte...
4.nem.soha.egyetsem.
 vigyor3
Van
Van
Sok
Nem. Soha. Konkrétan egyiket sem.
van blokkolótok?  wow1 azt hittem Vitya vezéréken kívül már senki nem meri megkockáztatni.
Hogy küszöbölitek ki a  police faktort?

 worship worship
 integet2 integet2
Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #979 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 21:38:20 »

van blokkolótok?  wow1 azt hittem Vitya vezéréken kívül már senki nem meri megkockáztatni.
Hogy küszöbölitek ki a  police faktort?

 worship worship
 integet2 integet2

jelez, fék, gyors kikapcs.
Mondjuk az enyém parkolássegítő rendszer amúgy.
Naplózva
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #980 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 21:45:25 »

jelez, fék, gyors kikapcs.
Mondjuk az enyém parkolássegítő rendszer amúgy.
anyagiakban hol mozog egy ilyen szett, ami már hatásos, és nyugalmat biztosít?  Roll Eyes Tongue
Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #981 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 22:00:55 »

anyagiakban hol mozog egy ilyen szett, ami már hatásos, és nyugalmat biztosít?  Roll Eyes Tongue

nem biztosít nyugalmat Cheesy

nekem KIYO ProPark3 van, elöl és hátul. Elvileg ennél olcsóbbat nem kapni. Elég sok jelzést adott, olyankor gyorsan az órára nézek, és nyomom a kapcsolót. Volt, hogy nem vettem észre a sunyi kis 3lábút... tavasz óta van beszerelve, azóta (kopkopkop) még nem kaptam csekket. Tavaly évben 120.000 volt a záró mérleg.
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #982 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 22:19:37 »

jelez, fék, gyors kikapcs.
Mondjuk az enyém parkolássegítő rendszer amúgy.

Azért mert a xaros palacsintára azt mondod csokis, attól még xaros az íze. vigyor3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #983 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 22:23:14 »

Azért mert a xaros palacsintára azt mondod csokis, attól még xaros az íze. vigyor3

Smiley

parkolássegítő extra funkciókkal Cheesy
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #984 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 22:56:39 »

Azért mert a xaros palacsintára azt mondod csokis, attól még xaros az íze. vigyor3

Te már csak tudod...?  eplus2

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #985 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 23:04:37 »

anyagiakban hol mozog egy ilyen szett, ami már hatásos, és nyugalmat biztosít?  Roll Eyes Tongue

Pár hónapja kérdeztem egy ezekre szakosodott cégtől, hogy mennyi lenne egy normáis rendszer, ami elől is, hátul is "figyel" és tényleg hatásos. Szereléssel együtt úgy 250 környékére saccolták  rinya
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #986 Dátum: 2013.11.15 péntek, 00:09:39 »

Pár hónapja kérdeztem egy ezekre szakosodott cégtől, hogy mennyi lenne egy normáis rendszer, ami elől is, hátul is "figyel" és tényleg hatásos. Szereléssel együtt úgy 250 környékére saccolták  rinya

SPOILER!!!!  eplus2 Akit érdekel,nagyítsa fel,hogy francoe-nak is jó legyen.  integet2

Mint,még régebben írtam,nekünk első-hátsó parkolóradart 180ért rakták be. Nem a "kínai"-minőséget. Egy-egy fejjel lefedi az egész gépet elől-hátul(a gyengébb parkolóradaroknak 2-3-4 fej is kellhet akár). 1 év alatt 0 csekk. Ha mérnek,jelez,majd 3,5-4mp múlva automatikusan kikapcsolja magát,majd csak 1 percen belül indul újra(max addig az egy percig óvatosan mész),ezt pityogással és villogással(műszerfalon pici led) jelzi is. Ha mégis kézzel kéne kapcsolni,az ülésfűtéskapcsoló helyén van egy billenőkapcsi,csak benyúlsz,lenyomod és woálá  integet2

Szóval a 250 kicsit sok(k)  Wink
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.15 péntek, 14:09:55 írta Nika91127 » Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #987 Dátum: 2013.11.15 péntek, 08:36:51 »

van blokkolótok?  wow1 azt hittem Vitya vezéréken kívül már senki nem meri megkockáztatni.
Hogy küszöbölitek ki a  police faktort?

 worship worship
 integet2 integet2
van. miért is? úgy,hogy megtud mérni a rendőr a normális sebességgel.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
francoe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1606



« Új hozzászólás #988 Dátum: 2013.11.15 péntek, 09:22:33 »

Mint,még régebben írtam,nekünk első-hátsó parkolóradart 180ért rakták be. Nem a "kínai"-minőséget. Egy-egy fejjel lefedi az egész gépet elől-hátul(a gyengébb parkolóradaroknak 2-3-4 fej is kellhet akár). 1 év alatt 0 csekk.....Ha mégis kézzel kéne kapcsolni,az ülésfűtéskapcsoló helyén van egy billenőkapcsi,csak benyúlsz,lenyomod és woálá  integet2
....
Fő az önkéntes adatközlés és az együttműködő magatartás... Szerintem már csak a rendszámot írd ki, hogy a google és a rendvédelmi szervek tartalomindexelő motorjai rögzíthessék, és így nem is kell sokat keresgetniük egy országúti méréskor Wink
Naplózva

X-Trend | 2003.08 | TDCi 85 kW | "bálna" --
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #989 Dátum: 2013.11.15 péntek, 09:29:07 »

Fő az önkéntes adatközlés és az együttműködő magatartás... Szerintem már csak a rendszámot írd ki, hogy a google és a rendvédelmi szervek tartalomindexelő motorjai rögzíthessék, és így nem is kell sokat keresgetniük egy országúti méréskor Wink

Most mi a gondod?
Naplózva
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #990 Dátum: 2013.11.15 péntek, 09:35:33 »

Most mi a gondod?

Semmi frappáns beszólás nem jutott eszébe, ezért írt egy olyan amit senki nem tud miért írta  eplus2
Naplózva
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #991 Dátum: 2013.11.15 péntek, 09:46:22 »

Mint,még régebben írtam,nekünk első-hátsó parkolóradart 180ért rakták be. Nem a "kínai"-minőséget. Egy-egy fejjel lefedi az egész gépet elől-hátul(a gyengébb parkolóradaroknak 2-3-4 fej is kellhet akár). 1 év alatt 0 csekk. Ha mérnek,jelez,majd 3,5-4mp múlva automatikusan kikapcsolja magát,majd csak 1 percen belül indul újra(max addig az egy percig óvatosan mész),ezt pityogással és villogással(műszerfalon pici led) jelzi is. Ha mégis kézzel kéne kapcsolni,az ülésfűtéskapcsoló helyén van egy billenőkapcsi,csak benyúlsz,lenyomod és woálá  integet2

Szóval a 250 kicsit sok(k)  Wink

Nem mondom, hogy nem lehet olcsóbbat találni.  worship
Amúgy a Blinder HP-905 Quad cuccost ajánlották.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
drof
Vendég
« Új hozzászólás #992 Dátum: 2013.11.15 péntek, 09:52:03 »

Nem mondom, hogy nem lehet olcsóbbat találni.  worship
Amúgy a Blinder HP-905 Quad cuccost ajánlották.


Laser interceptort vegyél, ha már ebben a kategóriában gondolkozol.
Naplózva
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #993 Dátum: 2013.11.15 péntek, 09:57:45 »

Laser interceptort vegyél, ha már ebben a kategóriában gondolkozol.

Igen, az is volt az ajánlatban, de az egy kicsit drágább.
Jelenleg még csak malacperselybe dobálom az 5 forintosokat, nem tudom, hogy lesz-e belőle bármi.
Bár ha megvalósul a jövő évi trafi beszerzés (az a nemtudomhányszáz db), akkor a mérleg jobban billen az igen fele Cheesy
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #994 Dátum: 2013.11.15 péntek, 10:03:37 »

Semmi frappáns beszólás nem jutott eszébe, ezért írt egy olyan amit senki nem tud miért írta  eplus2

Csak pl milyen adatokat közöltem? H leírtam a működést? Huha...
Naplózva
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #995 Dátum: 2013.11.15 péntek, 10:13:10 »

Csak pl milyen adatokat közöltem? H leírtam a működést? Huha...

Én csak a parkolási segéd működéséről láttam valamit  taps
Naplózva
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #996 Dátum: 2013.11.15 péntek, 10:15:25 »

Én csak a parkolási segéd működéséről láttam valamit  taps

Arra gondoltam én is. Félméteren kezd el lassan sípolni,30centinèl gyorsabban Smiley
Naplózva
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #997 Dátum: 2013.11.15 péntek, 10:27:55 »

Arra gondoltam én is. Félméteren kezd el lassan sípolni,30centinèl gyorsabban Smiley

Az automatikus kikapcsolás pedig azért van, mert véletlenül pont a fáma tartományában működik, és hibára fut ha rávilágítanak vele Cheesy
Naplózva
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #998 Dátum: 2013.11.15 péntek, 10:30:19 »

Az automatikus kikapcsolás pedig azért van, mert véletlenül pont a fáma tartományában működik, és hibára fut ha rávilágítanak vele Cheesy

A kikapcs azért van,hogy ha belejöttek a lökhárítómba a pirosnál,akk ne sípoljon   wave  eplus2
Naplózva
francoe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1606



« Új hozzászólás #999 Dátum: 2013.11.15 péntek, 13:39:35 »

Most mi a gondod?
Majd ha jön a fekete kocsi meglátod....
Naplózva

X-Trend | 2003.08 | TDCi 85 kW | "bálna" --
Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.066 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.