Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.26 péntek, 01:06:26 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 ... 43   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Balesetek Mondeóval  (Megtekintve 581613 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Dátum: 2012.08.06 hétfő, 11:12:52 »

Ezsolt kérésére.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
ezsolt
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1434



« Új hozzászólás #1 Dátum: 2012.08.06 hétfő, 11:43:02 »

Mondeo Vs Mondeo
http://autozz.blog.hu/2007/11/09/mondeo_vs_mondeo
Naplózva

2003/09* 2.0 TDCi EGR, kombi. A MÁSODIK Mondeó !
ezsolt
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1434



« Új hozzászólás #2 Dátum: 2012.08.06 hétfő, 11:51:09 »

http://www.thecourier.co.uk/News/Dundee/article/3824/fatal-crash-teenager-jamie-dolan-will-be-severely-dealt-with.html
Naplózva

2003/09* 2.0 TDCi EGR, kombi. A MÁSODIK Mondeó !
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #3 Dátum: 2012.08.06 hétfő, 12:13:18 »


http://www.thecourier.co.uk/News/Dundee/article/5264/tears-for-caroline-cumming-as-her-killer-is-sentenced.html

7 évet kapott.

De ez is ő volt:

http://www.thecourier.co.uk/News/Dundee/article/5354/jamie-dolan-millimetre-away-from-being-fatally-stabbed.html

Kis híján leszúrták pár héttel korábban.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
ezsolt
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1434



« Új hozzászólás #4 Dátum: 2012.08.07 kedd, 21:29:41 »

Pár mondatban leírnád a lényeget? Magyarul  Wink
Naplózva

2003/09* 2.0 TDCi EGR, kombi. A MÁSODIK Mondeó !
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #5 Dátum: 2012.08.08 szerda, 08:04:00 »

Pár mondatban leírnád a lényeget? Magyarul  Wink

A második, de időben korábbi hír az, hogy valakit kihívott a hóra a kocsma elé, aki kést rántott, majd mikor közölte, hogy hagyja a kést, csülökre, az beleszúrt a nyakába. Meglepő módon ambuláns ellátás után hazaengedték, semmi létfontosságút nem ért, de millimétereken múlott.

Az eredeti hír meg az volt, hogy 17 évesen, jogsi nélkül vitte el az autót két üveg vodka társaságában. Télies útviszonyok csúszós stb., plusz folyamatos kortyolgatás a vodkából. Autó kipördült, és elgázolt egy buliból hazafelé sétáló huszonéves párocskát a járdán. A csaj azonnal meghalt, a srácot hónapok alatt rakták össze. A gázoló kimászott az autóból és elmenekült, a két üveg vodkát még akkor is gondosan magához szorítva... Kutyás rendőrök indultak a nyomán és találták meg a gyereket otthon. Le akarta tagadni, majd később azt is mondta, hogy látta a párt, de nem gondolja, hogy eltalálta őket az autóval.

7 évet kapott érte.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
ezsolt
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1434



« Új hozzászólás #6 Dátum: 2012.08.15 szerda, 08:29:14 »

Dátum: 2010. augusztus 27.
Megye: Fejér megye
Leírás:
A Berényi utcában haladó Ford Mondeo személyautó a bal elejével összeütközött a szemből érkező Suzuki Ignis személygépkocsi bal elejével. A Ford keresztbe fordult az úton, a Suzuki a vízelvezető árokba csúszott. A Suzukit vezető férfit és a mellette ülő nőt a mentők súlyos sérülésekkel szállították kórházba. A Fordot vezető férfi könnyebben sérült.


Teljes cikk, képekkel: http://www.langlovagok.hu/kepek/5151_suzuki-es-ford-karambolja-csakvaron
« Utoljára szerkesztve: 2012.08.15 szerda, 08:33:05 írta ezsolt » Naplózva

2003/09* 2.0 TDCi EGR, kombi. A MÁSODIK Mondeó !
ezsolt
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1434



« Új hozzászólás #7 Dátum: 2012.08.15 szerda, 08:32:24 »

Dátum:
2009. december 16.
Megye: Pest megye
Koordináta: N 47.59485 E 19.24295
Leírás:
A Budapest felé vezető oldalon, az M3-as autópálya mogyoródi szakaszán, a mogyoródi lehajtó és a Hungaroring lehajtója között, a 20-as kilométernél a hótól nedves útburkolaton egy Ford Fiesta személyautó a pályatesten keresztbe fordult. Az érkező, katonákat szállító Ikarus E95-ös busz, és a mögötte haladó - még nem a honvédség szolgálatában álló - páncélozott katonai mentőautó ugyan ki tudta kerülni, ám egy Ford Mondeo személyautó belecsapódott. Ezt követően egy Mercedes E220-as személygépkocsi a Mercedes Unimog mentőautó hátuljába rohant, és elé pördülve még a katonai buszt is megrongálta. A Mercedes személyautóban négyen ültek, két embert könnyebb, kettőt súlyos sérülésekkel szállítottak kórházba.


Teljes cikk minden fotóval:
http://www.langlovagok.hu/kepek/4028_otos-karambol-katonai-reszvetellel-az-m3-ason
Naplózva

2003/09* 2.0 TDCi EGR, kombi. A MÁSODIK Mondeó !
ezsolt
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1434



« Új hozzászólás #8 Dátum: 2012.08.15 szerda, 08:38:44 »

Dátum:
2011. július 30.
Megye: Szabolcs-Szatmár-Bereg megye
Leírás:
Baktalórántháza felől Nyíregyháza felé haladt egy benzin-gáz kettős üzemű Ford Mondeo személyautó. A sofőr Levelek határában egy másik, konvojt előző autó miatt elrántotta a kormányt. A Ford a vizes aszfalton megcsúszott, átpördült a szemközti sávba, ahol a jobb oldalával a szemből érkező, cseh rendszámú Nissan terepjárónak csapódott. A Mondeo az árokparton állt meg, a gáztartálya kirepült az összeroncsolódott járműből, a letört csonkból szivárgott a gáz. A terepjáró az úton fejtetőre borult. A Fordban utazó 37 éves tiszaladányi férfi a helyszínen életét vesztette, holttestét a tűzoltók szabadították ki a roncsok közül. Az autót vezető nő könnyebben sérült. A Nissanban ketten szintén könnyebb sérüléseket szenvedtek. A Ford kiszakadt gáztartályát a tűzoltók vízzel visszahűtötték. A balesetet a terepjáróval konvojban haladó másik cseh járműben egy fedélzeti kamera rögzítette, ezen látszik az ismeretlen előző autó, amely megállás nélkül elhagyta a helyszínt.



Teljes cikk képekkel:
http://www.langlovagok.hu/kepek/6462_ford-es-nissan-halalos-karambolja-a-41-es-fouton
Naplózva

2003/09* 2.0 TDCi EGR, kombi. A MÁSODIK Mondeó !
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #9 Dátum: 2012.08.15 szerda, 08:57:26 »

... A balesetet a terepjáróval konvojban haladó másik cseh járműben egy fedélzeti kamera rögzítette, ezen látszik az ismeretlen előző autó, amely megállás nélkül elhagyta a helyszínt.
...
Remélem elkapták a baleset okozóját. levele gun boxer knuppel2
Naplózva
sendrew
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332



E-mail
« Új hozzászólás #10 Dátum: 2012.08.15 szerda, 22:58:09 »

Ennek a topicnak mi értelme van?
Naplózva

2008. Ford S-MAX 2.0 Titanium 145LE
2008. Ford Focus 1.6    101LE

EX:
2001. Ford Ka 1.3 60LE
2004. Ford Mondeo Turnier Trend 1.8 16V 125LE  LPG
2007. Ford Fiesta 1.25    75LE

Az autó nyomokban Ghia elemeket tartalmazott
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #11 Dátum: 2012.08.16 csütörtök, 08:17:27 »

Ennek a topicnak mi értelme van?

Semmi, de elfér.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Kuk3sz
Vendég
« Új hozzászólás #12 Dátum: 2012.08.18 szombat, 23:08:17 »

Ha aktívan böngészitek a lovagokat, előbb-utóbb rám is rám találtok...
Néni, úgy döntött ő rá nem vonatkozik a macisajt és mivel én balga nem Red Bull-t töltöttem a tankba így nem tudtam elrepülni.
A néni kórház, az Arosa kuka, nekem semmi bajom, mentős meg se kérdezte ki ült a kocsiban, a Mondi azóta is köszöni jól van.
Nem vagizásból, csak ha már van ez a topic... sajnos előfordulnak ilyenek.
Ez még a szerencsésebbik eset, úgyhogy ésszel!
http://www.langlovagok.hu/kepek/383_beszorult-serult-a-szemelygepkocsik-karamboljaban-a-xv-keruletben

Naplózva
ezsolt
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1434



« Új hozzászólás #13 Dátum: 2012.08.19 vasárnap, 20:14:40 »

Ha aktívan böngészitek a lovagokat, előbb-utóbb rám is rám találtok...
Néni, úgy döntött ő rá nem vonatkozik a macisajt és mivel én balga nem Red Bull-t töltöttem a tankba így nem tudtam elrepülni.
A néni kórház, az Arosa kuka, nekem semmi bajom, mentős meg se kérdezte ki ült a kocsiban, a Mondi azóta is köszöni jól van.
Nem vagizásból, csak ha már van ez a topic... sajnos előfordulnak ilyenek.
Ez még a szerencsésebbik eset, úgyhogy ésszel!
http://www.langlovagok.hu/kepek/2007/budapest/070312_aranyseat/eredeti/070312_aranyseat_03.jpg

Ez veled történt? Atyaég. Azt írtad, az Autód is jól van, egy karcolás nélkül megúszta?
« Utoljára szerkesztve: 2012.08.19 vasárnap, 20:47:09 írta AndyA » Naplózva

2003/09* 2.0 TDCi EGR, kombi. A MÁSODIK Mondeó !
ezsolt
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1434



« Új hozzászólás #14 Dátum: 2012.08.19 vasárnap, 20:24:55 »

Ennek a topicnak mi értelme van?
Ha a topic társak közül van vkinek balesete, akkor azt mindig kitárgyaljuk, bemegy a közösbe az eset is meg a tapasztalat is. Ez volt eddig a klubon belül, enélkül a téma nélkül.
Ha valaki mással, klubon kívüli Mondeóssal történik baleset, és fellelhető róla anyag, akkor abból mindenkinek lehet okulni vagy tanulni, még a clubtagoknak is.
Ez volna ennek a témának az értelme, és semmiképpen sem hangulatrontás.
Lehet, hogy kedvelem ezt a klubot (nem is annyira mindig az embereket benne) - de a Mondeohoz kapcs. témák sokkal tágasabbak, és klubon kívüliekkel is történnek esetek.
Talán nem véletlenül idéznek mindenféle külső lapokat a többiek, hivatkozásban a többi "rendes és értelmes" topicban - de csak jobbára műszaki kérdésekben.
Na, hát ez volna ennek a témának az értelme.
« Utoljára szerkesztve: 2012.08.19 vasárnap, 20:32:34 írta ezsolt » Naplózva

2003/09* 2.0 TDCi EGR, kombi. A MÁSODIK Mondeó !
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #15 Dátum: 2012.08.19 vasárnap, 20:36:36 »

Dátum:
2009. december 16.
Megye: Pest megye
Koordináta: N 47.59485 E 19.24295
Leírás:
A Budapest felé vezető oldalon, az M3-as autópálya mogyoródi szakaszán, a mogyoródi lehajtó és a Hungaroring lehajtója között, a 20-as kilométernél a hótól nedves útburkolaton egy Ford Fiesta személyautó a pályatesten keresztbe fordult. Az érkező, katonákat szállító Ikarus E95-ös busz, és a mögötte haladó - még nem a honvédség szolgálatában álló - páncélozott katonai mentőautó ugyan ki tudta kerülni, ám egy Ford Mondeo személyautó belecsapódott. Ezt követően egy Mercedes E220-as személygépkocsi a Mercedes Unimog mentőautó hátuljába rohant, és elé pördülve még a katonai buszt is megrongálta. A Mercedes személyautóban négyen ültek, két embert könnyebb, kettőt súlyos sérülésekkel szállítottak kórházba.
[img width=800 height=533]http://www.langlovagok.hu/kepek/2009/okf/091216_m3katonai/eredeti/091216_m3katonai_05.jpg[/img

Teljes cikk minden fotóval:
http://www.langlovagok.hu/kepek/4028_otos-karambol-katonai-reszvetellel-az-m3-ason
ez fura,senki nem szólta meg,hogy nyári gumi van rajta  eplus2
« Utoljára szerkesztve: 2012.08.19 vasárnap, 20:47:48 írta AndyA » Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
Kuk3sz
Vendég
« Új hozzászólás #16 Dátum: 2012.08.19 vasárnap, 23:05:29 »

Ez veled történt? Atyaég. Azt írtad, az Autód is jól van, egy karcolás nélkül megúszta?

Jeah, még 2007-ben. Az autó jól van-ra úgy értettem, hogy létfontosságú alkatrészek nem sérültek, eleje ki lett húzva, műszerfal, víz-, klímahűtő, külső elemek donorról át lettek téve, és azóta is szeli az aszfaltot.
Ha rám gondoltál igen, lényegében egy karcolás nélkül megúsztam, ha azt a pár apró dolgot nem vesszük figyelembe, hogy a szemüvegem az orromat a légzsák nyílása miatt pár napig megnyomta, meg a középső ujjam pár napig kicsit érzékenyebb volt, mivel a váltón volt a kezem, és beütöttem vele a magnó kijelzőjét, de szerencsére ennyi. Ilyen urban legendek, hogy a légzsák megégette az arcom/testem, na ilyen nem volt.  Wink
Mondjuk beszélünk egy majd másfél tonnás autó kontra szerintem még 1 tonnás sincs autóról. Ezt mi sem bizonyítja, hogy ha nincs a sarkon oszlop, szerintem bekopog a ház oldalán a Seat... És nem száguldoztam, az előtte lévő utcából kanyarodtam ki.
« Utoljára szerkesztve: 2012.08.19 vasárnap, 23:11:31 írta Kuk3sz » Naplózva
ezsolt
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1434



« Új hozzászólás #17 Dátum: 2012.08.20 hétfő, 11:55:33 »

ez fura,senki nem szólta meg, hogy nyári gumi van rajta  eplus2
Tééényleg !  wow1 Jó megfigyelés!
Naplózva

2003/09* 2.0 TDCi EGR, kombi. A MÁSODIK Mondeó !
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #18 Dátum: 2012.08.21 kedd, 12:20:08 »

Tééényleg !  wow1 Jó megfigyelés!
ez szakmai ártalom  vigyor3
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
ezsolt
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1434



« Új hozzászólás #19 Dátum: 2012.08.23 csütörtök, 21:23:48 »

Itt tudtok hivatalos eredményeket megnézni az autók töréstesztjéről és biztonsági adatairól:
http://www.euroncap.com/tests/ford_mondeo_2002/115.aspx
Naplózva

2003/09* 2.0 TDCi EGR, kombi. A MÁSODIK Mondeó !
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #20 Dátum: 2012.08.24 péntek, 10:50:54 »

Itt tudtok hivatalos eredményeket megnézni az autók töréstesztjéről és biztonsági adatairól:
http://www.euroncap.com/tests/ford_mondeo_2002/115.aspx

NCAP szempontból is nagy a különbség a 3-as és a 4-es között:
http://www.euroncap.com/tests/ford_mondeo_2007/299.aspx
Naplózva
ezsolt
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1434



« Új hozzászólás #21 Dátum: 2012.08.24 péntek, 15:34:00 »

NCAP szempontból is nagy a különbség a 3-as és a 4-es között:
http://www.euroncap.com/tests/ford_mondeo_2007/299.aspx
Ugyanitt maradva a 4-es Mondinál - a videón kb. 1 percnél kezdődik az oldalsó ütközés tesztje.
Nekem egyáltalán nem tetszik, hogy a sofőr összefejel az anyóssal!
http://youtube.com/v/IkglndVxYXU&ap=%2526fmt%3D6&hl=en&fs=1&rel=0&border=0
Naplózva

2003/09* 2.0 TDCi EGR, kombi. A MÁSODIK Mondeó !
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #22 Dátum: 2012.09.01 szombat, 21:49:53 »

Na, mivel rátaláltam erre topicra így megosztom életem első és remélem egyben utolsó balesetét is.

A dátum 2012.07.04. 19:30. Helyszín: Szolnok, Széchenyi krt.

Este bulira készültünk, ezért bevásároltunk a Tecsóba de a jó hangulatom hamar lelohadt. Alsóbbrendű úton vártam hogy kikanyarodhassak balra nagy ívbe. Már meg is volt a terv hogy a balról belsősávból érkező Vectra elmegy, majd jobbról érkező belsősávban balra irányjelző Matiz befordul mellém és én meg kilövök. Csakhogy nyári erős naplementében, a Matiz sofőrje egyszerűen nem látta a vele szembe közlekedő Vectrát és abban a pillanatban megtörtént a baj. Elkerülhetetlen volt a Vectrás számára a baleset mivel ahogy beért a kereszteződésbe a Matiz lendületből kezdte meg a kanyarodást. Fékezés nélkül mentek egymásba. Mivel páholyból láttam a történteket így azt is megfigyeltem hogy mindkettő autó hátsó kerekei elhagyták az aszfaltot, hatalmas volt a becsapódás, az üvegszilánkok szálltak, hatalmas csattanás, a hang ahogy a fém a fémmel érintkezik és gumicsikorgás. A Matiz 180°-ot pördült és az útpadka állította meg, a Vectra 90°-ot pördült ki és egyenesen az ÉN autóm felé tartott, sebességét már jócskán elvesztve de azért intenzíven csúszott tehetetlenül felém. Volt bennem annyi lélek jelenlét hogy rükvercet kapcsoljak és egy pillanatra belenézzek a tükörbe hogy nincsen senki mögöttem, de mire engedtem volna fel a lábamat a kuplungról már késő volt és inkább teljesen kinyomva hagytam hogy eltoljon minthogy megállítsam.

Elsőként szálltam ki az autóból, nem érdekelt senki az első az autóm állapotának felmérése volt. Csak utána kérdeztem rá az utasaimra majd utána a beleset többi résztvevőjére.  eplus2 A jelentős kár ellenére és személyi sérülés ellenére sem akartak rendőrt hívni, de egy arra járó rendőrségi csapatszállító szerencsére ott volt. A Matiz utasát könnyebb sérülésekkel kórházba szállították. Én hívtam apát hogy jöjjön ide mert egy köpésnyire lakik az esettől meg amúgy is oda rendeltem volna mert nem volt részem ilyenben és kellet a segítség. A másik szerencse hogy rendőr ismerős is utazott a csapatszállítóban szóval az ő jelenléte is segítség volt, majd a kiérkező helyszínelők között is volt ismerős.  (hát igen a kapcsolati tőke nagyon fontos)  Wink

A mentő elment utána lenyugodtak a kedélyek, helyszíneltek, jegyzőkönyvet vettek fel, szondáztattak, adatokat cseréltünk a hibás féllel. Közben a járókelők közül az egyik mariskával kínálgatott hogy nyugodjak meg.  hehe A helyszínelés alatt nem lehettünk az autók közelében csak a járdáról nézhettünk a procedúrát ahogy a legapróbb részletig mindent jegyzőkönyveztek. A kihallgatás a rendőr autóban történt egyesével, természetesen adat rögzítés céljából elkérték a: -személyit, -lakcímkártyát, -jogosítványt, -forgalmi engedélyt, -a biztosítást igazoló befizetett csekket. A 3 érintett autó közül csak az enyémmel volt minden rendben, valaki a biztosítás érvényességét nem tudta bizonyítani a másiknál nem volt egyértelmű hogy ki az autó tulajdonosa... De a rendőr autóban hallottam mindent és egy pillanat alatt megkapták a szükséges infókat.

A Matiz-t tették trélerre először és szállították el, a tulajdonosnak persze maradnia kellet még. Így akik akkor jártak arra azok azt hihették hogy csak a Vectra és a Mondeo karambolozott. Az egyik totál kár a Mondin meg csak 1-2 karcolás.  taps  hehe Én voltam az első aki elhagyhatta a helyszínt és az egyetlen autó amelyik a saját lábán hagyta el. De már ekkor volt vagy 23:00..  szomoru1 A buli már javában tartott de utána csatlakoztam a többiekhez. Mikor hajnali 1 körül kimentünk cigizni az erkélyre akkor láttuk hogy a Vectrát teszik trélerre.

Szerencsére apró sérülésekkel megúszta az autó az esetet, a helyszínen meg is akarták venni az autómat. Dicsérték hogy milyen strapabíró és hogy ennyivel megúszta, az első árajánlat 300e volt, azt mondta a forma hogy itt van zsebbe és viszi is az autót ha gondolom. (persze jót nevettem rajta és mondtam hogy nem eladó, am ő sem a napon barnult le)

Másnap már a vétkes fél hívott is minket hogy mikor tudnánk együtt menni a biztosítóhoz, oda anyát küldtem mert az ő nevén van a kocsi meg amúgy is a biztosítás bizniszben van. Kárszakértő rá 3 napra meg is nézte az autómat, de kifizetésre nem kerülhetett sor amég az ügyet lenem zárják.
A rendőrségi ügy úgy 1 hónapon át húzódott, szerencsére nem kellet bíróságra menni mert a személyi sérülés 8 napon belül gyógyuló volt.

Remélem senki sem kerül hasonló helyzetbe de fő a nyugalom, és ne fogadjunk el füvet járó kelőktől!  hehe

u.i.: Ezt kifelejtettem a mondókámból, de a baleset után ne engedjük el az utasainkat haza menni mert a rendőrség őket is kihallgatja. Én úgy gondoltam hogy ne várjanak fölöslegesen itt, induljanak el a buliba. Nekem azt mondták hogy nem is figyeltek oda csak azt látták ahogy kikerekedett a szemem és hallották a csattanást. De a rendőrség erre is kíváncsi.  Wink

Képek:


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Naplózva
mcskot
Vendég
« Új hozzászólás #23 Dátum: 2012.09.01 szombat, 23:16:33 »

Így akik akkor jártak arra azok azt hihették hogy csak a Vectra és a Mondeo karambolozott. Az egyik totál kár a Mondin meg csak 1-2 karcolás.  taps  hehe


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu



Örülünk, hogy jól vagy!
Ez a kép, tényleg oltári jó!
Kár, hogy a Mondi (sajnos) nem ennyire elpusztíthatatlan.
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #24 Dátum: 2012.09.02 vasárnap, 09:00:24 »

kifizetésre nem kerülhetett sor amég az ügyet lenem zárják.

Míg - amíg.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #25 Dátum: 2012.09.02 vasárnap, 12:49:26 »

Míg - amíg.

AndyA

Én értettem úgy is  hehe biztos bennem van a hiba  Undecided
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #26 Dátum: 2012.09.02 vasárnap, 12:53:09 »

Na, mivel rátaláltam erre topicra így megosztom életem első és remélem egyben utolsó balesetét is.

A dátum 2012.07.04. 19:30. Helyszín: Szolnok, Széchenyi krt.



Megjavították már az autód? Az a kép olyan mintha Macikát egy védő burok venné körbe  Cheesy
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #27 Dátum: 2012.09.02 vasárnap, 12:59:32 »

http://www.haon.hu/parkolo-autokat-tort-ossze-egy-amokfuto-autos-debrecenben/2068849

Szegény mondeo is kapott  Embarrassed
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #28 Dátum: 2012.09.02 vasárnap, 15:23:28 »

Míg - amíg.

AndyA



Kiakarta javítani, de nem hagytam neki mert én így jobban szeretem használni..  Wink
Naplózva
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #29 Dátum: 2012.09.02 vasárnap, 15:28:43 »

Megjavították már az autód? Az a kép olyan mintha Macikát egy védő burok venné körbe  Cheesy

Kaptam 70-et de nem javíttatom meg, nem látható helyen felgyorskötözőzük a lököst, lámpát csak kikellet csavarozni és a helyére igazítani és a motorházetető tartót is csak megkellet igazítani.

Lehet hogy ráférne egy fényezés a lökhárítóra de amennyit ráköltenék annyival nem lesz értékesebb, így inkább félre raktam a pénzt és már megvan a következő autónak az átírási költsége.  Wink
Naplózva
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #30 Dátum: 2012.09.02 vasárnap, 16:35:42 »

Kaptam 70-et de nem javíttatom meg, nem látható helyen felgyorskötözőzük a lököst, lámpát csak kikellet csavarozni és a helyére igazítani és a motorházetető tartót is csak megkellet igazítani.

Lehet hogy ráférne egy fényezés a lökhárítóra de amennyit ráköltenék annyival nem lesz értékesebb, így inkább félre raktam a pénzt és már megvan a következő autónak az átírási költsége.  Wink

A képek láttán akartam is írni hogy felesleges a javíttatás. Szavaidból kivéve nem tervezel Macikával hosszú távra?
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
fügelaci
Vendég
« Új hozzászólás #31 Dátum: 2012.09.02 vasárnap, 16:41:01 »

Kaptam 70-et de nem javíttatom meg, nem látható helyen felgyorskötözőzük a lököst, lámpát csak kikellet csavarozni és a helyére igazítani és a motorházetető tartót is csak megkellet igazítani.

Lehet hogy ráférne egy fényezés a lökhárítóra de amennyit ráköltenék annyival nem lesz értékesebb, így inkább félre raktam a pénzt és már megvan a következő autónak az átírási költsége.  Wink
Én ezt akartam kérdezni: megcsappant a Macikával szembeni bizalom, megszűnt a bonthatatlan baráti kapcsolat? Új autó van dologban? Van már kiválasztott: szőke, barna, fekete? 2funny nemtudom
Naplózva
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #32 Dátum: 2012.09.02 vasárnap, 17:12:27 »

A képek láttán akartam is írni hogy felesleges a javíttatás. Szavaidból kivéve nem tervezel Macikával hosszú távra?

Én ezt akartam kérdezni: megcsappant a Macikával szembeni bizalom, megszűnt a bonthatatlan baráti kapcsolat? Új autó van dologban? Van már kiválasztott: szőke, barna, fekete? 2funny nemtudom

Szeretem, és mindig számíthatok rá. Eljátszottam a gondolattal mi lenne ha..
Mikor Kiskunlacházán mentem egy kört fügelaci V6-osával és az érzés ahogy nyomott bele az ülésbe nagyon bejött vagy mikor Tökölön drof olyan szinten állva hagyott hogy majdnem elsírtam magam, illetve ismerősöm ST200-asa mind-mind nagy benyomást keltett.

Szeretem a Macikát, de azért rendszeresen nézem a használt mondeo hirdetéseket hátha kifogok egy jó ajánlatot.
De nincs komoly elhatározás bennem mert ennek az autónak már úgy érzem kezd beállni a szerviz periódusa. Nincs sok kedvem újra lezongorázni a szervizeket, alkatrészcseréket viszont + lóerőre vágyok.
Naplózva
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #33 Dátum: 2012.09.02 vasárnap, 19:09:02 »

Szeretem, és mindig számíthatok rá. Eljátszottam a gondolattal mi lenne ha..
Mikor Kiskunlacházán mentem egy kört fügelaci V6-osával és az érzés ahogy nyomott bele az ülésbe nagyon bejött vagy mikor Tökölön drof olyan szinten állva hagyott hogy majdnem elsírtam magam, illetve ismerősöm ST200-asa mind-mind nagy benyomást keltett.

Szeretem a Macikát, de azért rendszeresen nézem a használt mondeo hirdetéseket hátha kifogok egy jó ajánlatot.
De nincs komoly elhatározás bennem mert ennek az autónak már úgy érzem kezd beállni a szerviz periódusa. Nincs sok kedvem újra lezongorázni a szervizeket, alkatrészcseréket viszont + lóerőre vágyok.

ha +lóerő kell akkor nem feltétlenül kell mondeoban gondolkodni.... szegény macika rinya
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #34 Dátum: 2012.09.02 vasárnap, 20:18:54 »

ha +lóerő kell akkor nem feltétlenül kell mondeoban gondolkodni.... szegény macika rinya

Nem akarok egy japán sportkocsiban nyomorogni, vagy éppen mezítlábaskodni egy GSi Astrában. Nem szívesen dobnám el a kényelmet amit egy Mondeo nyújt!  taps

Am meg úgysem cserélném le.. mert nagyon szeretem. Csak most értékeltem az együtt eltöltött 1 évet és kicsit talán meginogtam.
Naplózva
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #35 Dátum: 2012.09.02 vasárnap, 20:23:34 »

Nem akarok egy japán sportkocsiban nyomorogni, vagy éppen mezítlábaskodni egy GSi Astrában. Nem szívesen dobnám el a kényelmet amit egy Mondeo nyújt!  taps

Am meg úgysem cserélném le.. mert nagyon szeretem. Csak most értékeltem az együtt eltöltött 1 évet és kicsit talán meginogtam.

akkor bújd az angol fórumokat és tuningold fel macika motorját  eplus2
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #36 Dátum: 2012.09.08 szombat, 12:17:32 »

Szeretem, és mindig számíthatok rá. Eljátszottam a gondolattal mi lenne ha..
Mikor Kiskunlacházán mentem egy kört fügelaci V6-osával és az érzés ahogy nyomott bele az ülésbe nagyon bejött vagy mikor Tökölön drof olyan szinten állva hagyott hogy majdnem elsírtam magam, illetve ismerősöm ST200-asa mind-mind nagy benyomást keltett.

Szeretem a Macikát, de azért rendszeresen nézem a használt mondeo hirdetéseket hátha kifogok egy jó ajánlatot.
De nincs komoly elhatározás bennem mert ennek az autónak már úgy érzem kezd beállni a szerviz periódusa. Nincs sok kedvem újra lezongorázni a szervizeket, alkatrészcseréket viszont + lóerőre vágyok.
neked egy medve kell vagy egy bivaly. nem egy macika
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #37 Dátum: 2012.09.08 szombat, 22:45:38 »

Bakker! Összetörték az autómat picikét. Beállhatok a sorba, hogy írjak ebbe a topicba.  rinya

Jöttünk az úton, ami dunaújvárostól mezőfalváig főútvonalnak van jelezve folyamatosan, erre a falu végén egy kocsog jobb oldalról belénk jött lovaskocsival. Kb 3 méterre tőlünk láttam meg a rudat, meg a lovat(19:40 körül voltunk) elrántottam balra, de a hátsó ajtót súrolta, aztán benyomta a kombi jobb fix üveg tetejét, és a kasznit kb az üveg felénél. kb 3-4 centi mély horpadás 30 centi hosszan, ablak a kabinban szanaszét fröcskölve.
Legszebb: az előző kereszteződéstől nincs kirakva mégegy főútvonal tábla, a jobbról érkezőknek meg az út végén nincs kint az elsőbbségadás kötelező, ezért még kiderül, hogy a végén én vagyok a hibás, mert nem adtam meg az elsőbbséget a jobbról érkezőnek. Ami picit mellettem szól, hogy sötét volt, nem volt kivilágítva a lovaskocsi, és a muki részeg volt. Rendőr azt mondja, ez lehet talán a javamra, de mivel se a lónak, se a kocsinak nincs biztosítása, ha maguktól nem akarnak adni pénzt, akkor b@szhatom, mert polgári perben próbálhatnám csak követelni rajta a zsét, ami ugye soha nem ér véget, és a pénzt is viszi csak el. Mellékesen a párom idegroncs, nehezen viselte, hogy 3 centire ment a fejétől a farúd, a kocsi a szélvédőtől a csomagtartó végéig csupa "szilánk".
Már csak abban bízom, hogy ha leszedem a tetőkárpitot esetleg ki tudom egyengetni a lemezt annyira, hogy gitt, és festés után ne látszódjon, meg hogy az ablak rendesen a helyén legyen, és tömítsen

Köszönöm a figyelmet worship
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #38 Dátum: 2012.09.08 szombat, 23:04:19 »

ez f@sza...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #39 Dátum: 2012.09.08 szombat, 23:12:51 »

Bakker! Összetörték az autómat picikét. Beállhatok a sorba, hogy írjak ebbe a topicba.  rinya

Jöttünk az úton, ami dunaújvárostól mezőfalváig főútvonalnak van jelezve folyamatosan, erre a falu végén egy kocsog jobb oldalról belénk jött lovaskocsival. Kb 3 méterre tőlünk láttam meg a rudat, meg a lovat(19:40 körül voltunk) elrántottam balra, de a hátsó ajtót súrolta, aztán benyomta a kombi jobb fix üveg tetejét, és a kasznit kb az üveg felénél. kb 3-4 centi mély horpadás 30 centi hosszan, ablak a kabinban szanaszét fröcskölve.
Legszebb: az előző kereszteződéstől nincs kirakva mégegy főútvonal tábla, a jobbról érkezőknek meg az út végén nincs kint az elsőbbségadás kötelező, ezért még kiderül, hogy a végén én vagyok a hibás, mert nem adtam meg az elsőbbséget a jobbról érkezőnek. Ami picit mellettem szól, hogy sötét volt, nem volt kivilágítva a lovaskocsi, és a muki részeg volt. Rendőr azt mondja, ez lehet talán a javamra, de mivel se a lónak, se a kocsinak nincs biztosítása, ha maguktól nem akarnak adni pénzt, akkor b@szhatom, mert polgári perben próbálhatnám csak követelni rajta a zsét, ami ugye soha nem ér véget, és a pénzt is viszi csak el. Mellékesen a párom idegroncs, nehezen viselte, hogy 3 centire ment a fejétől a farúd, a kocsi a szélvédőtől a csomagtartó végéig csupa "szilánk".
Már csak abban bízom, hogy ha leszedem a tetőkárpitot esetleg ki tudom egyengetni a lemezt annyira, hogy gitt, és festés után ne látszódjon, meg hogy az ablak rendesen a helyén legyen, és tömítsen

Köszönöm a figyelmet worship

Nem semmi, és részvétem! Én hála istennek megúsztam párkarcolással, de lehetett volna rosszabb is. Ezek szerint ez egy ilyen szerencsétlen nap az emberiségre nézve, persze ez senkit sem vígasztal   szomoru1
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #40 Dátum: 2012.09.08 szombat, 23:14:40 »

Nem semmi, és részvétem! Én hála istennek megúsztam párkarcolással, de lehetett volna rosszabb is. Ezek szerint ez egy ilyen szerencsétlen nap az emberiségre nézve, persze ez senkit sem vígasztal   szomoru1
azért dagadt a mellem, a 15 cm átmérőjű keményfa rudat úgy eltörte a mondeo mint a sz@rt. Holnap dobok fel képeket
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #41 Dátum: 2012.09.08 szombat, 23:24:00 »

azért dagadt a mellem, a 15 cm átmérőjű keményfa rudat úgy eltörte a mondeo mint a sz@rt. Holnap dobok fel képeket
wow1
Az enyém is mikor a seat lököse leszakadt félig ahogy hátra tolattam, na meg 4 helyen tört el.  hehe a mondeon meg van 3darab karc amit simán kipolírozok belőle. Azért sajnálom a csajt persze. De tény hogy ezek masszív gépek.
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #42 Dátum: 2012.09.09 vasárnap, 03:54:51 »

Bakker! Összetörték az autómat picikét. Beállhatok a sorba, hogy írjak ebbe a topicba.  rinya

Jöttünk az úton, ami dunaújvárostól mezőfalváig főútvonalnak van jelezve folyamatosan, erre a falu végén egy kocsog jobb oldalról belénk jött lovaskocsival. Kb 3 méterre tőlünk láttam meg a rudat, meg a lovat(19:40 körül voltunk) elrántottam balra, de a hátsó ajtót súrolta, aztán benyomta a kombi jobb fix üveg tetejét, és a kasznit kb az üveg felénél. kb 3-4 centi mély horpadás 30 centi hosszan, ablak a kabinban szanaszét fröcskölve.
Legszebb: az előző kereszteződéstől nincs kirakva mégegy főútvonal tábla, a jobbról érkezőknek meg az út végén nincs kint az elsőbbségadás kötelező, ezért még kiderül, hogy a végén én vagyok a hibás, mert nem adtam meg az elsőbbséget a jobbról érkezőnek. Ami picit mellettem szól, hogy sötét volt, nem volt kivilágítva a lovaskocsi, és a muki részeg volt. Rendőr azt mondja, ez lehet talán a javamra, de mivel se a lónak, se a kocsinak nincs biztosítása, ha maguktól nem akarnak adni pénzt, akkor b@szhatom, mert polgári perben próbálhatnám csak követelni rajta a zsét, ami ugye soha nem ér véget, és a pénzt is viszi csak el. Mellékesen a párom idegroncs, nehezen viselte, hogy 3 centire ment a fejétől a farúd, a kocsi a szélvédőtől a csomagtartó végéig csupa "szilánk".
Már csak abban bízom, hogy ha leszedem a tetőkárpitot esetleg ki tudom egyengetni a lemezt annyira, hogy gitt, és festés után ne látszódjon, meg hogy az ablak rendesen a helyén legyen, és tömítsen

Köszönöm a figyelmet worship

Bazzeg... legalább Te és párod (meg a ló) nem sérültetek meg. Szegény Mondit sajnálom... Sad
Az a paraszt legalább lerepült a lovaskocsiról? Gondolom nem...  falbav Megérdemelte volna...
Ott helyben kellett volna megrugdosni a gyökeret és elvenni a lovat. Elég drágák a lovak, fedezte volna a költségeidet... Nah jó, persze, okos vagyok én is ám ilyenkor...
Mondjuk azon ki vagyok akadva, hogy egy kivilágítatlan "jármű" miatt kárt szenvedsz és nem lehet semmit tenni. (a polgári per kb. egy vicc...) F@sza... hát részvétem!  Embarrassed
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #43 Dátum: 2012.09.09 vasárnap, 09:19:29 »

Bakker! Összetörték az autómat picikét. Beállhatok a sorba, hogy írjak ebbe a topicba.  rinya

Jöttünk az úton, ami dunaújvárostól mezőfalváig főútvonalnak van jelezve folyamatosan, erre a falu végén egy kocsog jobb oldalról belénk jött lovaskocsival. Kb 3 méterre tőlünk láttam meg a rudat, meg a lovat(19:40 körül voltunk) elrántottam balra, de a hátsó ajtót súrolta, aztán benyomta a kombi jobb fix üveg tetejét, és a kasznit kb az üveg felénél. kb 3-4 centi mély horpadás 30 centi hosszan, ablak a kabinban szanaszét fröcskölve.
Legszebb: az előző kereszteződéstől nincs kirakva mégegy főútvonal tábla, a jobbról érkezőknek meg az út végén nincs kint az elsőbbségadás kötelező, ezért még kiderül, hogy a végén én vagyok a hibás, mert nem adtam meg az elsőbbséget a jobbról érkezőnek. Ami picit mellettem szól, hogy sötét volt, nem volt kivilágítva a lovaskocsi, és a muki részeg volt. Rendőr azt mondja, ez lehet talán a javamra, de mivel se a lónak, se a kocsinak nincs biztosítása, ha maguktól nem akarnak adni pénzt, akkor b@szhatom, mert polgári perben próbálhatnám csak követelni rajta a zsét, ami ugye soha nem ér véget, és a pénzt is viszi csak el. Mellékesen a párom idegroncs, nehezen viselte, hogy 3 centire ment a fejétől a farúd, a kocsi a szélvédőtől a csomagtartó végéig csupa "szilánk".
Már csak abban bízom, hogy ha leszedem a tetőkárpitot esetleg ki tudom egyengetni a lemezt annyira, hogy gitt, és festés után ne látszódjon, meg hogy az ablak rendesen a helyén legyen, és tömítsen

Köszönöm a figyelmet worship
nézz utánna nem-e csak el lopkodták a táblákat,ha igen ugy a közutkezelöt be lehet vonni a javadra hiány pótlás miatt.a föut az föut,olyan tábla sincs ami megszünteti a föutvonalat.ezt azért ne kapkodd el.a rendörnek mindegy vot csak rögzitette a helyszint és kész.
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #44 Dátum: 2012.09.09 vasárnap, 09:35:21 »

Bakker! Összetörték az autómat picikét. Beállhatok a sorba, hogy írjak ebbe a topicba.  rinya

Jöttünk az úton, ami dunaújvárostól mezőfalváig főútvonalnak van jelezve folyamatosan, erre a falu végén egy kocsog jobb oldalról belénk jött lovaskocsival. Kb 3 méterre tőlünk láttam meg a rudat, meg a lovat(19:40 körül voltunk) elrántottam balra, de a hátsó ajtót súrolta, aztán benyomta a kombi jobb fix üveg tetejét, és a kasznit kb az üveg felénél. kb 3-4 centi mély horpadás 30 centi hosszan, ablak a kabinban szanaszét fröcskölve.
Legszebb: az előző kereszteződéstől nincs kirakva mégegy főútvonal tábla, a jobbról érkezőknek meg az út végén nincs kint az elsőbbségadás kötelező, ezért még kiderül, hogy a végén én vagyok a hibás, mert nem adtam meg az elsőbbséget a jobbról érkezőnek. Ami picit mellettem szól, hogy sötét volt, nem volt kivilágítva a lovaskocsi, és a muki részeg volt. Rendőr azt mondja, ez lehet talán a javamra, de mivel se a lónak, se a kocsinak nincs biztosítása, ha maguktól nem akarnak adni pénzt, akkor b@szhatom, mert polgári perben próbálhatnám csak követelni rajta a zsét, ami ugye soha nem ér véget, és a pénzt is viszi csak el. Mellékesen a párom idegroncs, nehezen viselte, hogy 3 centire ment a fejétől a farúd, a kocsi a szélvédőtől a csomagtartó végéig csupa "szilánk".
Már csak abban bízom, hogy ha leszedem a tetőkárpitot esetleg ki tudom egyengetni a lemezt annyira, hogy gitt, és festés után ne látszódjon, meg hogy az ablak rendesen a helyén legyen, és tömítsen
Köszönöm a figyelmet worship
nagyon sajnálom résztvétem  szomoru1
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #45 Dátum: 2012.09.09 vasárnap, 10:12:50 »

Bakker! Összetörték az autómat picikét. Beállhatok a sorba, hogy írjak ebbe a topicba.  rinya

Jöttünk az úton, ami dunaújvárostól mezőfalváig főútvonalnak van jelezve folyamatosan, erre a falu végén egy kocsog jobb oldalról belénk jött lovaskocsival. Kb 3 méterre tőlünk láttam meg a rudat, meg a lovat(19:40 körül voltunk) elrántottam balra, de a hátsó ajtót súrolta, aztán benyomta a kombi jobb fix üveg tetejét, és a kasznit kb az üveg felénél. kb 3-4 centi mély horpadás 30 centi hosszan, ablak a kabinban szanaszét fröcskölve.
Legszebb: az előző kereszteződéstől nincs kirakva mégegy főútvonal tábla, a jobbról érkezőknek meg az út végén nincs kint az elsőbbségadás kötelező, ezért még kiderül, hogy a végén én vagyok a hibás, mert nem adtam meg az elsőbbséget a jobbról érkezőnek. Ami picit mellettem szól, hogy sötét volt, nem volt kivilágítva a lovaskocsi, és a muki részeg volt. Rendőr azt mondja, ez lehet talán a javamra, de mivel se a lónak, se a kocsinak nincs biztosítása, ha maguktól nem akarnak adni pénzt, akkor b@szhatom, mert polgári perben próbálhatnám csak követelni rajta a zsét, ami ugye soha nem ér véget, és a pénzt is viszi csak el. Mellékesen a párom idegroncs, nehezen viselte, hogy 3 centire ment a fejétől a farúd, a kocsi a szélvédőtől a csomagtartó végéig csupa "szilánk".
Már csak abban bízom, hogy ha leszedem a tetőkárpitot esetleg ki tudom egyengetni a lemezt annyira, hogy gitt, és festés után ne látszódjon, meg hogy az ablak rendesen a helyén legyen, és tömítsen

Köszönöm a figyelmet worship

A kivilágítás hiánya eléggé egyértelműen bukó neki. Elsőbbséget - még ha kellett volna is adnod - csak annak lehet, akit idejében meglátsz. Ahhoz meg kötelező a kivlágítás.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #46 Dátum: 2012.09.09 vasárnap, 10:14:25 »

nézz utánna nem-e csak el lopkodták a táblákat,ha igen ugy a közutkezelöt be lehet vonni a javadra hiány pótlás miatt.a föut az föut,olyan tábla sincs ami megszünteti a föutvonalat.ezt azért ne kapkodd el.a rendörnek mindegy vot csak rögzitette a helyszint és kész.

Légy erős, van olyan tábla, ami megszünteti a főútvonalat. Smiley

A másik, hogy ha nincs is kinn a tábla, az nem mentség, mert a Kreszben az is benne van, hogy nem az elvileg létező, hanem a gyakorlatilag hiányzó tábla szerint kell ilyenkor vezetni. Szóval erre nem jó ötlet hivatkozni.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #47 Dátum: 2012.09.09 vasárnap, 10:30:47 »

Légy erős, van olyan tábla, ami megszünteti a főútvonalat. Smiley

A másik, hogy ha nincs is kinn a tábla, az nem mentség, mert a Kreszben az is benne van, hogy nem az elvileg létező, hanem a gyakorlatilag hiányzó tábla szerint kell ilyenkor vezetni. Szóval erre nem jó ötlet hivatkozni.

AndyA
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #48 Dátum: 2012.09.09 vasárnap, 12:31:50 »

az út kereszteződés is olgya a táblát
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #49 Dátum: 2012.09.09 vasárnap, 14:51:20 »

Légy erős, van olyan tábla, ami megszünteti a főútvonalat. Smiley

A másik, hogy ha nincs is kinn a tábla, az nem mentség, mert a Kreszben az is benne van, hogy nem az elvileg létező, hanem a gyakorlatilag hiányzó tábla szerint kell ilyenkor vezetni. Szóval erre nem jó ötlet hivatkozni.

AndyA
én Joy szövegéhez kapcsolódva irtam,hogy nincs olyan tábla.nem azt álitottam,hogy olyan tábla nincs.ekkora balf.nak nenézzetek már.na mindegy azt csináltok amit akartok.egyébként amit te irtál az is jó mert ami nincs kivilágitva annak nekilehet menni?akkor az autón minek a világitás ha csak azt látod ami egyébként is ki van világitva  eplus2
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 ... 43   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.085 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.