Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.20 szombat, 09:07:17 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 ... 42   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 552939 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
szemisun
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 317



E-mail
« Új hozzászólás #1000 Dátum: 2019.10.24 csütörtök, 19:40:03 »

Esetleg van valakinek tapasztalata az android auto wireless módban használatáról? Ha a telefonom támogatott, de nem megy mégse, akkor lehet hogy sync verzió függő lesz?
Naplózva

Pitt
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Új hozzászólás #1001 Dátum: 2019.10.24 csütörtök, 21:09:04 »

Megosztanád velem a megoldást?Nekem szóról szóra ez a problémám.Törött volt és nem pótolták.


Szia ellátogattam a Cromax egyik boltjába és a problémámat vázolva sajnos először nem tudtak segiteni nem ismerték a problémát.Kértem ,hogy az alvázszám alapján valami robbantott ábrából hagy válasszam ki az aktív zsalu hiányzó alkatrészeit.Rendes volt az eladó és a kinyomtatott ábra alapján megjelöltem neki az alkatrészeket ö pedig a cikkszámok alapján megrendelte az alkatrészeket.A rendelt tételek 2 nap alatt megjöttek.Az alsó lamella készlet sajnos nem tartalmazott 1 alkatrészt ,de kis barkács segitségével potoltam,a cserét kb 2 óra alatt elvégeztem le-fel szereléssel együtt. wave
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48446



« Új hozzászólás #1002 Dátum: 2019.10.24 csütörtök, 21:49:59 »

Esetleg van valakinek tapasztalata az android auto wireless módban használatáról? Ha a telefonom támogatott, de nem megy mégse, akkor lehet hogy sync verzió függő lesz?
sync3 is csak kábellel indítja az AA-t.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
szemisun
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 317



E-mail
« Új hozzászólás #1003 Dátum: 2019.10.24 csütörtök, 22:49:58 »

sync3 is csak kábellel indítja az AA-t.

holnapra megkeresem azt a videót amin egy sync3 és egy S10  kábel nélkül vitte az android autot
Naplózva

Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #1004 Dátum: 2019.10.24 csütörtök, 22:59:38 »

holnapra megkeresem azt a videót amin egy sync3 és egy S10  kábel nélkül vitte az android autot


Ez érdekes............... nem FAKE lesz az?
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48446



« Új hozzászólás #1005 Dátum: 2019.10.25 péntek, 07:47:19 »

holnapra megkeresem azt a videót amin egy sync3 és egy S10  kábel nélkül vitte az android autot
biztos usa modell.Ott már előrébb járnak, vagy kamu.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
szemisun
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 317



E-mail
« Új hozzászólás #1006 Dátum: 2019.10.25 péntek, 08:22:08 »

biztos usa modell.Ott már előrébb járnak, vagy kamu.

Elnézést kérek, a sok videó között már elkeveredtem, ezt néztem:
https://www.youtube.com/watch?v=pImE--NfA_g

de ez egy kiszedett fejegység, nem ford...
viszont más oldalakon sync3-al kapcsolatban többen beszéltek erről. Mivel wifis a fejegység és támogatja az AA-t is, így hardver szinten adott, hogy ezt is tudja. Ami hiányozhat az egy wifi certificate, de azt bármelyik sync update hozhatja magával.
Naplózva

Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #1007 Dátum: 2019.10.25 péntek, 08:29:45 »

Elnézést kérek, a sok videó között már elkeveredtem, ezt néztem:
https://www.youtube.com/watch?v=pImE--NfA_g

de ez egy kiszedett fejegység, nem ford...
viszont más oldalakon sync3-al kapcsolatban többen beszéltek erről. Mivel wifis a fejegység és támogatja az AA-t is, így hardver szinten adott, hogy ezt is tudja. Ami hiányozhat az egy wifi certificate, de azt bármelyik sync update hozhatja magával.


A sync update inkább a hibajavítások miatt van, nem funkció bővítésre.
Sőt, legtöbb esetben ki is kapcsoljuk a wifi-t és az auto update-et, mert csak problémát okoznak. Lefagyás, akadás....stb.  Undecided
USB-n pendrive-ról kell frissíteni, HA gond van a működéssel!
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26655


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #1008 Dátum: 2019.10.25 péntek, 17:53:28 »

Elnézést kérek, a sok videó között már elkeveredtem, ezt néztem:
https://www.youtube.com/watch?v=pImE--NfA_g

de ez egy kiszedett fejegység, nem ford...
viszont más oldalakon sync3-al kapcsolatban többen beszéltek erről. Mivel wifis a fejegység és támogatja az AA-t is, így hardver szinten adott, hogy ezt is tudja. Ami hiányozhat az egy wifi certificate, de azt bármelyik sync update hozhatja magával.


Pl apple carplay biztos, hogy nem fog menni kábel nélkül. Emiatt más pl az usb aljzat is a sync2 és sync3 esetén.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
szemisun
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 317



E-mail
« Új hozzászólás #1009 Dátum: 2019.10.25 péntek, 18:12:43 »

A sync update inkább a hibajavítások miatt van, nem funkció bővítésre.
Sőt, legtöbb esetben ki is kapcsoljuk a wifi-t és az auto update-et, mert csak problémát okoznak. Lefagyás, akadás....stb.  Undecided
USB-n pendrive-ról kell frissíteni, HA gond van a működéssel!

az érdekes kérdés, hogy ez most funkció bővítés-e vagy sem. Ha csak a certificate hiányzik, akkor nem gondolnám annak. Forscanben meg van arra kapcsoló az apim-ban, hogy AA projection enabled/disabled - csak jelenleg semmi hatása :/
Ha nem lenne ennek a funkciónak jele a szoftverében, akkor kapcsoló se lenne rá, vagy rosszul gondolom?
Naplózva

szemisun
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 317



E-mail
« Új hozzászólás #1010 Dátum: 2019.10.26 szombat, 20:46:04 »

sziasztok,
sync2-nél parkoláskor, tolatáskor eddig mind a 12 parkszenzor megjelent a kis piktogrammon, sync3-nél viszont a 2-2 oldalsónak nincs jelzése. valami lemaradt voltna az apim felprogramozásakkor?
« Utoljára szerkesztve: 2019.10.26 szombat, 22:56:47 írta szemisun » Naplózva

Radvany_18
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 131



« Új hozzászólás #1011 Dátum: 2019.10.26 szombat, 22:40:06 »

Nahhh, holnap arra megyek.
Dunaszerdahely Tesco.
Kívàncsi leszek a gyári Navi mit produkál?


Szia Vectron!


Ha legközelebb erre jársz jelezz előtte (pl. mail) oszt beülünk egy cafe-ra, majd megvizslatom a verdádat. Mivel írtad, hogy a 19" nyári garnitúrát, az inkább csak a jövő év eleje (gondolom, mert lassan itt a váltás), de a 18" téliket is szívesen meglesem, hátha elkap az ihlet.

Üdv:
D
Naplózva
Attila 86
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 283


E-mail
« Új hozzászólás #1012 Dátum: 2019.10.27 vasárnap, 08:53:05 »

Sziasztok! 2 dolgon agyalok! Az egyik tuti elektromos dolog a másik szó szó!

Szóval lámpa csere! Sima halogen lámpa helyre ha veszek LED lámpát vajon melyik funkció nem fog működni? Igazából bele lehet e rakni? Vagy semmi értelme? Mert gondolom a kanyar követő nem fog menni de ha már a LED és a menetfény menne az is jó lenne! Főleg a LED!

2. Automata a kocsim! Vajon a tengeren túli Fusion középkonzol jó lehet bele? Méretre biztos de vajon hogy ne a kart keljen húzni hanem csak tekerni a gombot!? Vagy a váltó karos automata még rudazattal működik? Mert ha elektromosan kapcsol akkor talán működhet a csere?  Igazából elgondolkodtam mondom kérdezek mielőtt rendelek! Aztán lehet az ötlet jó de mégse működne
Naplózva

2015 Mk5 2.0 Tdci Titanium Powershift Panther Black!   2007 Mk4 1.8 Tdci Panther Black!   2002 Mk3 2.0 Duratec he
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #1013 Dátum: 2019.10.27 vasárnap, 09:01:54 »

Sziasztok! 2 dolgon agyalok! Az egyik tuti elektromos dolog a másik szó szó!

Szóval lámpa csere! Sima halogen lámpa helyre ha veszek LED lámpát vajon melyik funkció nem fog működni? Igazából bele lehet e rakni? Vagy semmi értelme? Mert gondolom a kanyar követő nem fog menni de ha már a LED és a menetfény menne az is jó lenne! Főleg a LED!

2. Automata a kocsim! Vajon a tengeren túli Fusion középkonzol jó lehet bele? Méretre biztos de vajon hogy ne a kart keljen húzni hanem csak tekerni a gombot!? Vagy a váltó karos automata még rudazattal működik? Mert ha elektromosan kapcsol akkor talán működhet a csere?  Igazából elgondolkodtam mondom kérdezek mielőtt rendelek! Aztán lehet az ötlet jó de mégse működne

Nem fog működni a LED fényszóró.
A gomb tekerős megoldás sem csereszabatos.
Bowdennel működik a karos váltó, de nem csak ez a probléma.

Ezeknél az autóknál nem csak az változott/változik, ami látszik. Egy halom kábelezés, modulok, konfiguráció.....

1-2 kisebb dolgon túl, már nem módosítható a gyári kialakítás.  Illetve irreális lenne a költsége. Undecided
« Utoljára szerkesztve: 2019.10.27 vasárnap, 09:54:57 írta Meg Győző » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Attila 86
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 283


E-mail
« Új hozzászólás #1014 Dátum: 2019.10.27 vasárnap, 09:10:26 »

Nem fog működni a LED fényszóró.
A gomb tekerős megoldás sem csereszabatos.
Bowdennel működik a karos váltó, de nem csak ez a probléma.

Ezeknél az autóknál nem csak az változott/változik, ami látszik. Egy halom kábelezés, modulok, konfiguráció.....

1-2 kisebb dolgon túl, már nem módosítható a gyári kialakítás.  Undecided

Ettől féltem!
Naplózva

2015 Mk5 2.0 Tdci Titanium Powershift Panther Black!   2007 Mk4 1.8 Tdci Panther Black!   2002 Mk3 2.0 Duratec he
Attila 86
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 283


E-mail
« Új hozzászólás #1015 Dátum: 2019.10.27 vasárnap, 09:12:48 »

Nem fog működni a LED fényszóró.
A gomb tekerős megoldás sem csereszabatos.
Bowdennel működik a karos váltó, de nem csak ez a probléma.

Ezeknél az autóknál nem csak az változott/változik, ami látszik. Egy halom kábelezés, modulok, konfiguráció.....

1-2 kisebb dolgon túl, már nem módosítható a gyári kialakítás.  Undecided

Vajon a navigáció cserélhető? Sony ra? Nekem a sima két kis tekerő gombos van?
Naplózva

2015 Mk5 2.0 Tdci Titanium Powershift Panther Black!   2007 Mk4 1.8 Tdci Panther Black!   2002 Mk3 2.0 Duratec he
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #1016 Dátum: 2019.10.27 vasárnap, 09:26:58 »

Vajon a navigáció cserélhető? Sony ra? Nekem a sima két kis tekerő gombos van?

Nem tudom, te látod.  vigyor3

Hasonló a helyzet, de erre létezhet átépítés.... kérdés, hogy megér-e neked sokszázezret.


Ez olcsóbb és menőbb is, választható funkciókkal!  vigyor3

https://rhinoradios.com/products/ford-fusion-mondeo-2015-2018-10-4-vertical-screen-android-radio
« Utoljára szerkesztve: 2019.10.27 vasárnap, 09:48:02 írta Meg Győző » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Attila 86
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 283


E-mail
« Új hozzászólás #1017 Dátum: 2019.10.27 vasárnap, 10:12:45 »

Nem tudom, te látod.  vigyor3

Hasonló a helyzet, de erre létezhet átépítés.... kérdés, hogy megér-e neked sokszázezret.


Ez olcsóbb és menőbb is, választható funkciókkal!  vigyor3

https://rhinoradios.com/products/ford-fusion-mondeo-2015-2018-10-4-vertical-screen-android-radio



Elég sok minden plusz lehet bele ami megnyomja az árat! Igazából jó lenne mivel szeretnék egy ios vagy android applikációt kezelni! Sokkal jobb lenne a kijelzőn látni! Ez jó lenne!
Naplózva

2015 Mk5 2.0 Tdci Titanium Powershift Panther Black!   2007 Mk4 1.8 Tdci Panther Black!   2002 Mk3 2.0 Duratec he
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #1018 Dátum: 2019.10.27 vasárnap, 10:14:52 »



Elég sok minden plusz lehet bele ami megnyomja az árat! Igazából jó lenne mivel szeretnék egy ios vagy android applikációt kezelni! Sokkal jobb lenne a kijelzőn látni! Ez jó lenne!

Vedd fel a forgalmazóval a kapcsolatot, kérdezz rá mindenre.  wave
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Attila 86
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 283


E-mail
« Új hozzászólás #1019 Dátum: 2019.10.27 vasárnap, 10:15:19 »



Elég sok minden plusz lehet bele ami megnyomja az árat! Igazából jó lenne mivel szeretnék egy ios vagy android applikációt kezelni! Sokkal jobb lenne a kijelzőn látni! Ez jó lenne!

Igazából nem akarnék gagyit nem illik az autóhoz, szerintem! Gondolok itt a grafikára ikonra stb. 2 hét múlva viszem a kocsit mert építjük át a márciusi show ra tehát csak minőségi termék játszik!
Naplózva

2015 Mk5 2.0 Tdci Titanium Powershift Panther Black!   2007 Mk4 1.8 Tdci Panther Black!   2002 Mk3 2.0 Duratec he
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #1020 Dátum: 2019.10.27 vasárnap, 10:21:19 »

Igazából nem akarnék gagyit nem illik az autóhoz, szerintem! Gondolok itt a grafikára ikonra stb. 2 hét múlva viszem a kocsit mert építjük át a márciusi show ra tehát csak minőségi termék játszik!

A weboldal szerint azért ez nem tűnik gagyinak. A képek alapján meg illik az autóhoz.
Contact us.....és kérdezz rá mindenre, esetleg kérj még képet...stb.
Ha pedig show-ra készül a kocsi, még jól is jönne egy Tesla Style!  vigyor3
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Attila 86
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 283


E-mail
« Új hozzászólás #1021 Dátum: 2019.10.27 vasárnap, 10:25:56 »

A weboldal szerint azért ez nem tűnik gagyinak. A képek alapján meg illik az autóhoz.
Contact us.....és kérdezz rá mindenre, esetleg kérj még képet...stb.
Ha pedig show-ra készül a kocsi, még jól is jönne egy Tesla Style!  vigyor3

Teljesen igazad van! Csak ugye ha nem ízléses akkor nagy a nevetség tárgya! Bár mindenkinek a sajátja a legszebb és ugye függ a pénztől is!
Naplózva

2015 Mk5 2.0 Tdci Titanium Powershift Panther Black!   2007 Mk4 1.8 Tdci Panther Black!   2002 Mk3 2.0 Duratec he
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #1022 Dátum: 2019.10.27 vasárnap, 10:34:49 »

Teljesen igazad van! Csak ugye ha nem ízléses akkor nagy a nevetség tárgya! Bár mindenkinek a sajátja a legszebb és ugye függ a pénztől is!

Az oldalon látható lépek alapján -nekem- nem tűnik ízléstelennek.....  Bár biztos van olyan is, akinek a Tesla style sem tetszik. Bár az nem feltétlenül a műszaki megoldás hibája....  Cool
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Attila 86
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 283


E-mail
« Új hozzászólás #1023 Dátum: 2019.10.27 vasárnap, 10:38:01 »

Az oldalon látható lépek alapján -nekem- nem tűnik ízléstelennek.....  Bár biztos van olyan is, akinek a Tesla style sem tetszik. Bár az nem feltétlenül a műszaki megoldás hibája....  Cool

Találtam olyant is most ami android és ugyan úgy néz ki mint a Sony! Ha vki androidot akar és a Tesla már sok! Nekem a vezérlő miatt jó lenne a kijelzőn látni egy adatot de hát ezek a gyári fejek hát jah
Naplózva

2015 Mk5 2.0 Tdci Titanium Powershift Panther Black!   2007 Mk4 1.8 Tdci Panther Black!   2002 Mk3 2.0 Duratec he
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #1024 Dátum: 2019.10.27 vasárnap, 18:26:43 »

Találtam olyant is most ami android és ugyan úgy néz ki mint a Sony! Ha vki androidot akar és a Tesla már sok! Nekem a vezérlő miatt jó lenne a kijelzőn látni egy adatot de hát ezek a gyári fejek hát jah
Az ördög a részletekben rejlik. Kérdés, hogy hogyan működik egy ilyen androidos cucc, mennyire működik együtt az egyéb funkciókkal. Az szokott lenni, hogy egy-két apró, de fontos dolog nem működik és esélyed sincs, hogy bárki kijavítsa. Ha látnám, hogy 100%-ban jó a cucc, én is vennék.

Gyári cuccból viszont bármi beépíthető utólag. Persze lehet, hogy nagyon sok munka és/vagy pénz kell hozzá.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
szemisun
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 317



E-mail
« Új hozzászólás #1025 Dátum: 2019.10.28 hétfő, 15:51:54 »

Sziasztok,
Akksi csere után kell bármit programozni, amit egyszerű felhasználó otthon nem tud megcsinálni? Értem ez alatt a tükröjet, ülést, ablakok, esetleg rádiókód stb... Vagyis amihez ténylegesen kábel kell.
Start-Stopos a gép.
Köszönöm
Naplózva

Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26655


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #1026 Dátum: 2019.10.28 hétfő, 15:59:05 »

Sziasztok,
Akksi csere után kell bármit programozni, amit egyszerű felhasználó otthon nem tud megcsinálni? Értem ez alatt a tükröjet, ülést, ablakok, esetleg rádiókód stb... Vagyis amihez ténylegesen kábel kell.
Start-Stopos a gép.
Köszönöm

Ki az egyszerű felhasználó?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
szemisun
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 317



E-mail
« Új hozzászólás #1027 Dátum: 2019.10.28 hétfő, 16:01:51 »

Ki az egyszerű felhasználó?

aki otthon ki tudja magának cserélni és nem a szervizre hagyja. bár így már nem is annyira egyszerű felhasználó
« Utoljára szerkesztve: 2019.10.29 kedd, 07:43:21 írta szemisun » Naplózva

Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #1028 Dátum: 2019.10.28 hétfő, 16:46:43 »

Sziasztok,
Akksi csere után kell bármit programozni, amit egyszerű felhasználó otthon nem tud megcsinálni? Értem ez alatt a tükröjet, ülést, ablakok, esetleg rádiókód stb... Vagyis amihez ténylegesen kábel kell.
Start-Stopos a gép.
Köszönöm

Semmit.
Az akkumulátor figyelő rendszert kell resetelni.

De a felhasználó (akár egyszerű, akár nem) nem szerelő. Nem szereli/avítja az autót, hanem használja.
« Utoljára szerkesztve: 2019.10.28 hétfő, 16:49:46 írta Meg Győző » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
szemisun
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 317



E-mail
« Új hozzászólás #1029 Dátum: 2019.10.28 hétfő, 17:46:20 »


De a felhasználó (akár egyszerű, akár nem) nem szerelő. Nem szereli/avítja az autót, hanem használja.


köszönöm a választ!
egyet is értek Veled és én sem állok neki szerelgetni, de egy akksi cserét nem gondolom szerelni valónak, eddig mindig meg tudtam magamnak csinálni, ezért kérdeztem most is, változott-e valami, bonyolultabb lett-e
« Utoljára szerkesztve: 2019.10.29 kedd, 07:42:33 írta szemisun » Naplózva

Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #1030 Dátum: 2019.10.28 hétfő, 18:00:57 »

köszönöm a választ!
egyet is értek Veled és én sem állok neki szerelgetni, de egy akksi cserét nem gondolok szerelni valónak, eddig mindig meg tudtam magamnak csinálni, ezért kérdeztem most is, változott-e valami, bonyolultabb lett-e

#NeVeddElATibiMunkáját  hehe
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
N0R31
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új hozzászólás #1031 Dátum: 2019.10.29 kedd, 15:11:18 »

köszönöm a választ!
egyet is értek Veled és én sem állok neki szerelgetni, de egy akksi cserét nem gondolom szerelni valónak, eddig mindig meg tudtam magamnak csinálni, ezért kérdeztem most is, változott-e valami, bonyolultabb lett-e

Youtubon van video hogy kell cserélni. Pont tegnap cseréltem, ráment kb 1 órám. BMS-t nem reseteltem, viszont van CTEK Start Stop töltöm és azzal feltöltöttem az akksit. Reggel melóba jövet az első körforgalomnál már működött is a start stop, ergo a kocsi felismerte hogy új az akksi. (gondolom) Ha nem amúgy diagra kell dugni és resetelni vele. Szervizbe ez az egész művelet tutti van 10+áfa.
Naplózva

Mondeo MK5 2.0 TDCi - 150 Le -  Deep Impact Blue (180 by PF) --> 205 by PF
N0R31
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új hozzászólás #1032 Dátum: 2019.10.29 kedd, 15:13:27 »

Találtam olyant is most ami android és ugyan úgy néz ki mint a Sony! Ha vki androidot akar és a Tesla már sok! Nekem a vezérlő miatt jó lenne a kijelzőn látni egy adatot de hát ezek a gyári fejek hát jah

Facebookos MK5 csopiba van felhasználó akinek ilyen tesla style van benne. Pesti cég szerelte neki 220+áfa. (ott van melyik cég csinálta) 1 év garit így adtak is rá. Sync3 helyett rakatta be ő is. (nekem személy szerint nem jön be, de lehet ha Pesten járnék és megnézném élőben lehet bejönne)
Naplózva

Mondeo MK5 2.0 TDCi - 150 Le -  Deep Impact Blue (180 by PF) --> 205 by PF
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #1033 Dátum: 2019.10.29 kedd, 15:14:16 »

#NeVeddElATibiMunkáját  hehe

Huh?

Azt nem tudja.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #1034 Dátum: 2019.10.29 kedd, 15:17:05 »

Youtubon van video hogy kell cserélni. Pont tegnap cseréltem, ráment kb 1 órám. BMS-t nem reseteltem, viszont van CTEK Start Stop töltöm és azzal feltöltöttem az akksit. Reggel melóba jövet az első körforgalomnál már működött is a start stop, ergo a kocsi felismerte hogy új az akksi. (gondolom) Ha nem amúgy diagra kell dugni és resetelni vele. Szervizbe ez az egész művelet tutti van 10+áfa.

Dehogy ismerte fel a kocsi, hogy új az akku....  laugh
Hogyan csinálná?

Egyszerűen csak megfelelő töltöttséget érzékelt. Ezt tudja használt akkunál is.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #1035 Dátum: 2019.10.30 szerda, 08:01:34 »

Predi frissítette a műszeregységet és most van keréknyomás kijelzésem számokkal. Viszont gyanús, hogy fel vannak cserélve a kerekek, hátul mutat magasabb értékeket, mérve pedig elől van magasabb nyomás. Mintha valaki már panaszkodott is volna itt hasonló miatt.
Az a keréknyomás kijelzés a gyári szoftverben is benne van?
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #1036 Dátum: 2019.10.30 szerda, 08:23:16 »

Predi frissítette a műszeregységet és most van keréknyomás kijelzésem számokkal. Viszont gyanús, hogy fel vannak cserélve a kerekek, hátul mutat magasabb értékeket, mérve pedig elől van magasabb nyomás. Mintha valaki már panaszkodott is volna itt hasonló miatt.
Az a keréknyomás kijelzés a gyári szoftverben is benne van?

Benne és sokszor vicc az egész.
Más értéket mutat, mint a valós és vagy borzasztósn lassan reagál a nyomásváltozásra vagy sehogy....
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #1037 Dátum: 2019.10.30 szerda, 08:28:59 »

Benne és sokszor vicc az egész.
Más értéket mutat, mint a valós és vagy borzasztósn lassan reagál a nyomásváltozásra vagy sehogy....


Végülis így csak az értelmét veszíti el...
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26655


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #1038 Dátum: 2019.10.30 szerda, 10:10:17 »

Benne és sokszor vicc az egész.
Más értéket mutat, mint a valós és vagy borzasztósn lassan reagál a nyomásváltozásra vagy sehogy....


Nekem reálisnak tűnik és lassúnak sem mondanám, mert amikor pl. faterét fújtam (a kereket  vigyor3), akkor egész gyorsan reagált.

Mondjuk a lidlis, aldis mérők mindegyikénél kb 0.2-el többet mutat.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
N0R31
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új hozzászólás #1039 Dátum: 2019.10.30 szerda, 11:37:32 »

Dehogy ismerte fel a kocsi, hogy új az akku....  laugh
Hogyan csinálná?

Egyszerűen csak megfelelő töltöttséget érzékelt. Ezt tudja használt akkunál is.


Sebaj, most működik minden rendesen, az akksi meg megtartja a töltöttséget...de majd ha megjön a diag kütyü Forscannel resetelem ha sikerül. Akkor tutti jó lesz. Köszi segítséget.
Naplózva

Mondeo MK5 2.0 TDCi - 150 Le -  Deep Impact Blue (180 by PF) --> 205 by PF
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #1040 Dátum: 2019.10.30 szerda, 11:42:37 »

Nekem reálisnak tűnik és lassúnak sem mondanám, mert amikor pl. faterét fújtam (a kereket  vigyor3), akkor egész gyorsan reagált.

Mondjuk a lidlis, aldis mérők mindegyikénél kb 0.2-el többet mutat.

Pont egy Smax bénult meg minap. Hitelesített würth keréknyomás műszerrel egyformán 2.8 bar volt mind a 4 kerékben.
Jobb hátsó 1.9-et mutatott. Leengedtük 0.5-re, akkor sem változott.
Nem az első ilyen eset volt....

Fura
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48446



« Új hozzászólás #1041 Dátum: 2019.10.30 szerda, 16:13:00 »

mert amikor pl. faterét fújtam
Shocked Cheesy se baj,családban marad. nyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Attila 86
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 283


E-mail
« Új hozzászólás #1042 Dátum: 2019.10.31 csütörtök, 21:48:33 »

Facebookos MK5 csopiba van felhasználó akinek ilyen tesla style van benne. Pesti cég szerelte neki 220+áfa. (ott van melyik cég csinálta) 1 év garit így adtak is rá. Sync3 helyett rakatta be ő is. (nekem személy szerint nem jön be, de lehet ha Pesten járnék és megnézném élőben lehet bejönne)


Nekem se jön be annyira, főleg a grafika ami nem igazán jön be! Mindegy! Igazából egy applikáció miatt akartam cserélni , hogy könyebb legyen átlátni a dolgokat! Igy kell helyett keresnem a távirányítónak!
Naplózva

2015 Mk5 2.0 Tdci Titanium Powershift Panther Black!   2007 Mk4 1.8 Tdci Panther Black!   2002 Mk3 2.0 Duratec he
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26655


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #1043 Dátum: 2019.10.31 csütörtök, 21:55:22 »

Shocked Cheesy se baj,családban marad. nyes

Ez van. Mégis csak az apám.  eplus2
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
N0R31
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új hozzászólás #1044 Dátum: 2019.11.04 hétfő, 08:38:54 »



Nekem se jön be annyira, főleg a grafika ami nem igazán jön be! Mindegy! Igazából egy applikáció miatt akartam cserélni , hogy könyebb legyen átlátni a dolgokat! Igy kell helyett keresnem a távirányítónak!

Képről valahogy nekem se. Igazából élőben kellene látni...
Naplózva

Mondeo MK5 2.0 TDCi - 150 Le -  Deep Impact Blue (180 by PF) --> 205 by PF
Titanium22
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 132


« Új hozzászólás #1045 Dátum: 2019.11.21 csütörtök, 10:39:45 »

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni.

Valami probléma lehet a kocsi elektronikájával, mert pár napja naponta 1-2x azt csinálja, hogy nem tudom kinyitni-bezárni az ajtót, a két távirányító közül egyikre sem reagál. Próbáltam elemcserét, de nem oldotta meg a problémát, nem enged be az autó. Tegnap reggel miután kiszálltam az autóból nem tudtam bezárni az ajtókat, nem reagált a távirányító egyik gombjára sem. Próbáltam újra beindítani az autót, de azt írta, hogy key not detected és ilyenkor a távirányítóra sem reagál egyáltalán.
Az autón van kilincsről nyitás-zárás lehetősége, természetesen arra sem reagál.

Viszont furcsa, hogy ha pár perc után sikerül kinyitni a csomagtartót, akkor onnantól hibamentesen működik a távirányítóval nyitás zárás, a kilincsről való nyitás zárás, és simán indul az autó.

Van valami ötletetek, hogy mitől lehet ez a probléma? (kissé olyan, mintha "elaludna" az autó, ha magára hagyom)
Naplózva

Ford Mondeo 2017 MK5 Híbrid Titanium
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26655


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #1046 Dátum: 2019.11.21 csütörtök, 11:11:39 »

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni.

Valami probléma lehet a kocsi elektronikájával, mert pár napja naponta 1-2x azt csinálja, hogy nem tudom kinyitni-bezárni az ajtót, a két távirányító közül egyikre sem reagál. Próbáltam elemcserét, de nem oldotta meg a problémát, nem enged be az autó. Tegnap reggel miután kiszálltam az autóból nem tudtam bezárni az ajtókat, nem reagált a távirányító egyik gombjára sem. Próbáltam újra beindítani az autót, de azt írta, hogy key not detected és ilyenkor a távirányítóra sem reagál egyáltalán.
Az autón van kilincsről nyitás-zárás lehetősége, természetesen arra sem reagál.

Viszont furcsa, hogy ha pár perc után sikerül kinyitni a csomagtartót, akkor onnantól hibamentesen működik a távirányítóval nyitás zárás, a kilincsről való nyitás zárás, és simán indul az autó.

Van valami ötletetek, hogy mitől lehet ez a probléma? (kissé olyan, mintha "elaludna" az autó, ha magára hagyom)

Egy akku lekötéssel, áramtalanítással kezdeném... ja, hogy hybrid?  taps
Ott hogy lehet ilyet csinálni?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #1047 Dátum: 2019.11.21 csütörtök, 11:11:48 »

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni.

Valami probléma lehet a kocsi elektronikájával, mert pár napja naponta 1-2x azt csinálja, hogy nem tudom kinyitni-bezárni az ajtót, a két távirányító közül egyikre sem reagál. Próbáltam elemcserét, de nem oldotta meg a problémát, nem enged be az autó. Tegnap reggel miután kiszálltam az autóból nem tudtam bezárni az ajtókat, nem reagált a távirányító egyik gombjára sem. Próbáltam újra beindítani az autót, de azt írta, hogy key not detected és ilyenkor a távirányítóra sem reagál egyáltalán.
Az autón van kilincsről nyitás-zárás lehetősége, természetesen arra sem reagál.

Viszont furcsa, hogy ha pár perc után sikerül kinyitni a csomagtartót, akkor onnantól hibamentesen működik a távirányítóval nyitás zárás, a kilincsről való nyitás zárás, és simán indul az autó.

Van valami ötletetek, hogy mitől lehet ez a probléma? (kissé olyan, mintha "elaludna" az autó, ha magára hagyom)

Szerintem a legegyszerűbb, ha ezzel a panasszal befáradsz egy Ford márkaszervizbe.
Garanciális az autód.....
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Titanium22
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 132


« Új hozzászólás #1048 Dátum: 2019.11.21 csütörtök, 11:16:38 »

Egy akku lekötéssel, áramtalanítással kezdeném... ja, hogy hybrid?  taps
Ott hogy lehet ilyet csinálni?

Tegnap azt szerettem volna, hogy leveszem a sarut, de 20 percen keresztül nézegettem, hogy hogyan lehet, de nem sikerült.
« Utoljára szerkesztve: 2019.11.21 csütörtök, 11:18:50 írta Titanium22 » Naplózva

Ford Mondeo 2017 MK5 Híbrid Titanium
Titanium22
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 132


« Új hozzászólás #1049 Dátum: 2019.11.21 csütörtök, 11:18:09 »

Szerintem a legegyszerűbb, ha ezzel a panasszal befáradsz egy Ford márkaszervizbe.
Garanciális az autód.....

Én is így gondoltam, fel is hívtam ma a Fordot és mondták, hogy ez nem tartozik az 5 éves garanciába, ami nekem elég furcsa.
Így 25.000 Ft-ért programoznák föl.
Naplózva

Ford Mondeo 2017 MK5 Híbrid Titanium
Oldalak: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 ... 42   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.12 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.