Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.25 csütörtök, 15:23:58 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 ... 42   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 554301 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
pancsuri@freestart.hu
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 60


« Új hozzászólás #1250 Dátum: 2020.06.17 szerda, 19:34:13 »

pedig a gugli térkép app,vagy a waze igazán jól használható rajta.Illetve a gyári navinál is jobb.Főleg ha nincs gyári navi.
Ez így van, csak sehol nem találni (én nem találok) leírást a Sync2 mirror (vagy hasonló) aktíválásárol  Sad
Naplózva

2015. Mondeo MKV 2.0 TDCi Hatchback Titanium (total black)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48448



« Új hozzászólás #1251 Dátum: 2020.06.17 szerda, 19:36:08 »

Ez így van, csak sehol nem találni (én nem találok) leírást a Sync2 mirror (vagy hasonló) aktíválásárol  Sad
sync3 rol van szo. De PF a 2re is rá faragja.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #1252 Dátum: 2020.06.18 csütörtök, 10:10:48 »

sync3 rol van szo. De PF a 2re is rá faragja.

csak az androidot
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48448



« Új hozzászólás #1253 Dátum: 2020.06.18 csütörtök, 10:22:25 »

csak az androidot
Az almásoknak meg lófax a sheggükbe. eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
ikszipszilonze
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új hozzászólás #1254 Dátum: 2020.06.18 csütörtök, 13:19:05 »

Sziasztok,

Egy béna kérdés, de inkább megkérdezem: hogyan tudom tölteni az akkumulátort?
Eléggé bent van a negatív saru. Lehet be tudom játszani a kis CTEK töltőm csipeszét, de inkább rákérdezek egyáltalán így gondolta -e a költő amikor kitalálta ezt a megoldást.
A negatív sarutól jön egy ellenállás is, ami az akksi tetején van rögzítve. Az mi lehet? Start/Stop miatt? Nem nagyon találok erre utalást az autó könyvében.
Igényel különleges bánásmódot töltés szempontjából ezek a start/stop -os akksik? A CTEK tud AGM akksi töltést, ha ez számít.

Köszi!
(2l ecoboost AT)
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #1255 Dátum: 2020.06.18 csütörtök, 13:55:17 »

Sziasztok,

Egy béna kérdés, de inkább megkérdezem: hogyan tudom tölteni az akkumulátort?
Eléggé bent van a negatív saru. Lehet be tudom játszani a kis CTEK töltőm csipeszét, de inkább rákérdezek egyáltalán így gondolta -e a költő amikor kitalálta ezt a megoldást.
A negatív sarutól jön egy ellenállás is, ami az akksi tetején van rögzítve. Az mi lehet? Start/Stop miatt? Nem nagyon találok erre utalást az autó könyvében.
Igényel különleges bánásmódot töltés szempontjából ezek a start/stop -os akksik? A CTEK tud AGM akksi töltést, ha ez számít.

Köszi!
(2l ecoboost AT)

A negatív ki van vezetve a bal toronyra, vagy annak környékére. Oda teszed a töltőt.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48448



« Új hozzászólás #1256 Dátum: 2020.06.18 csütörtök, 15:37:27 »

A negatív ki van vezetve a bal toronyra, vagy annak környékére. Oda teszed a töltőt.
...a töltő negatív csatijat. vigyor3
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
ikszipszilonze
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új hozzászólás #1257 Dátum: 2020.06.18 csütörtök, 19:24:57 »

A negatív ki van vezetve a bal toronyra, vagy annak környékére. Oda teszed a töltőt.

Ő lenne az a képen?
https://drive.google.com/file/d/1gyRPwPy8Tgnle1Cvv3qkotsdC8F2l6iC/view?usp=sharing
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #1258 Dátum: 2020.06.18 csütörtök, 20:50:33 »

pedig a gugli térkép app,vagy a waze igazán jól használható rajta.Illetve a gyári navinál is jobb.Főleg ha nincs gyári navi.

Van gyári navi

úgyúgy.

a sync2-es navi egy hulladék egy waze-hez képest, mindenképp ajánlatos, hogy azt használd

Sync3 van
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #1259 Dátum: 2020.06.18 csütörtök, 21:34:20 »


Igen
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #1260 Dátum: 2020.06.18 csütörtök, 21:34:43 »

Van gyári navi

Sync3 van

Akkor mindkettőt tudod otthon frissíteni usbről
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
ikszipszilonze
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új hozzászólás #1261 Dátum: 2020.06.19 péntek, 09:15:20 »

Igen

Köszi!
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #1262 Dátum: 2020.06.19 péntek, 21:52:39 »

Akkor mindkettőt tudod otthon frissíteni usbről

Ahhoz kellene a frissítés is.  vigyor3 vigyor3
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #1263 Dátum: 2020.06.24 szerda, 17:53:04 »

Ahhoz kellene a frissítés is.  vigyor3 vigyor3

Megcsináltam. Sync 3.0 van rajta. Nekem úgy tűnik, hogy több funkció lett. Eddig szerintem nem volt olyan, hogy segélyhívás. De az is lehet, hogy elkerülte a figyelmem. Eddig a beállítások menüben nem találkoztam vele.

Miután a ford oldalára feltöltöttem a naplófájlt, (meg kell erősíteni a sikeres frissítést) megjelent a térképfrissítés is. Az egy kicsit nagyobb. Míg a Sync3 fájlja 2,8 Gb, addig a térkép 8,1 Gb. (csak azt tudnám, hogy egy 8,1 Gb-os fájlnak miért kell egy min 32Gb-os pendrive?  wilting conf conf)

Update: Nem a legfrissebb a térkép (2019Q1), de annaál frissebb, mint ami volt.
« Utoljára szerkesztve: 2020.06.25 csütörtök, 09:03:22 írta Lacika71 » Naplózva
varcsa77
Vendég
« Új hozzászólás #1264 Dátum: 2020.06.26 péntek, 09:23:54 »

Ödv. Megnyekkent az akksim. Én laikus csak megvettem a számomra szép új autót de ennek nem olvastam utána. Start Stoppos. Én megvenném bele a nagyobb 80Ah akksit, biztos ami biztos, de senki nem meri kicserélni nekem, mert állítólag ezt be kell tanítani, meg programozni, meg mondanak mindenfélét. Úgy érzem biztosan van valami alapja, ha több akksis is ezt mondta. Mit kell tennem a csere után? Ez megoldható házilag is? Mi történik ha nem start-stoppos akksit teszek a kocsiba hanem csak egy simát (nem használom ezt a funkciót).

https://www.auto-motor-akkumulator.hu/shop_search.php?complex=ok&search=_all_&subcat=170368&in_what=00000001&param_id%5B%5D=20660&param_value%5B%5D=315&param_id%5B%5D=20661&param_value%5B%5D=175&param_id%5B%5D=20662&param_value%5B%5D=190&param_id%5B%5D=20532&param_value%5B%5D=Jobb%2B&filter-button2=

Ezeket szemezgettem, mint startstoppos akksik. A Bosh és a Varta tényleg ennyivel tudna többet mint egy Exide, vagy csak a márkát fizetem meg?

Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #1265 Dátum: 2020.06.26 péntek, 09:29:48 »

Ödv. Megnyekkent az akksim. Én laikus csak megvettem a számomra szép új autót de ennek nem olvastam utána. Start Stoppos. Én megvenném bele a nagyobb 80Ah akksit, biztos ami biztos, de senki nem meri kicserélni nekem, mert állítólag ezt be kell tanítani, meg programozni, meg mondanak mindenfélét. Úgy érzem biztosan van valami alapja, ha több akksis is ezt mondta. Mit kell tennem a csere után? Ez megoldható házilag is? Mi történik ha nem start-stoppos akksit teszek a kocsiba hanem csak egy simát (nem használom ezt a funkciót).

https://www.auto-motor-akkumulator.hu/shop_search.php?complex=ok&search=_all_&subcat=170368&in_what=00000001&param_id%5B%5D=20660&param_value%5B%5D=315&param_id%5B%5D=20661&param_value%5B%5D=175&param_id%5B%5D=20662&param_value%5B%5D=190&param_id%5B%5D=20532&param_value%5B%5D=Jobb%2B&filter-button2=

Ezeket szemezgettem, mint startstoppos akksik. A Bosh és a Varta tényleg ennyivel tudna többet mint egy Exide, vagy csak a márkát fizetem meg?



A bele való (amilyen van benne) akku kell bele. Majd az akkumulátor figyelő rendszert alaphelyzetbe kell állítani utána.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
varcsa77
Vendég
« Új hozzászólás #1266 Dátum: 2020.06.26 péntek, 09:32:30 »

A bele való (amilyen van benne) akku kell bele. Majd az akkumulátor figyelő rendszert alaphelyzetbe kell állítani utána.

Én taxizom, ne vegyek bele nagyobbat? Elég lesz a 75Ah-s? Hogyan tudom visszaállítani alaphelyzetbe ezt a figyelőrendszert?
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #1267 Dátum: 2020.06.26 péntek, 09:36:20 »

Én taxizom, ne vegyek bele nagyobbat? Elég lesz a 75Ah-s? Hogyan tudom visszaállítani alaphelyzetbe ezt a figyelőrendszert?

ForScan, IDS, FDRS....
A taxi üzem amúgy sem "normális". Az akkura is 1 évet kapsz így.

Naplózva

Imádom a dízeleket!    
varcsa77
Vendég
« Új hozzászólás #1268 Dátum: 2020.06.26 péntek, 09:51:16 »

ForScan, IDS, FDRS....
A taxi üzem amúgy sem "normális". Az akkura is 1 évet kapsz így.



Tudom, hogy nem szeretsz novellákat írni, de én úgy kezdtem, hogy LAIKUS. ForScan, IDS, FDRS.... ? Rendelkezik valaki ennek a beállításához szükséges tudással és eszközzel délpesten? Tudom, hogy nem normális üzem. A hosszú évek alatt hozzászoktam. Tehát akkor újra a kérdés, vegyem a nagyobbat vagy elég a 75, taxi üzemmód! illetve érdemes-e 10-15 ezerrel többet adni egy bosch vagy varta akksiért? Köszönöm.  worship


A bele való (amilyen van benne) akku kell bele. Majd az akkumulátor figyelő rendszert alaphelyzetbe kell állítani utána.

Az biztosan nem, mert egy sima 70-es van benne. Köszi Petrányi !!!

« Utoljára szerkesztve: 2020.06.26 péntek, 10:02:59 írta varcsa77 » Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #1269 Dátum: 2020.06.26 péntek, 10:25:22 »

Tudom, hogy nem szeretsz novellákat írni, de én úgy kezdtem, hogy LAIKUS. ForScan, IDS, FDRS.... ? Rendelkezik valaki ennek a beállításához szükséges tudással és eszközzel délpesten? Tudom, hogy nem normális üzem. A hosszú évek alatt hozzászoktam. Tehát akkor újra a kérdés, vegyem a nagyobbat vagy elég a 75, taxi üzemmód! illetve érdemes-e 10-15 ezerrel többet adni egy bosch vagy varta akksiért? Köszönöm.  worship


Az biztosan nem, mert egy sima 70-es van benne. Köszi Petrányi !!!



Alf tud segíteni délpesten.
Adj alvázszámot, megmondom milyen akku kell bele.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
varcsa77
Vendég
« Új hozzászólás #1270 Dátum: 2020.06.26 péntek, 10:29:04 »

Alf tud segíteni délpesten.
Adj alvázszámot, megmondom milyen akku kell bele.


WF0FXXWPCFGK49464

 taps  worship
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #1271 Dátum: 2020.06.26 péntek, 10:36:25 »

WF0FXXWPCFGK49464

 taps  worship


75Ah/700A
1 917 577

Ezt kell beállítani, nullázni.
Alf egy pusziért biztos segít.  hehe
« Utoljára szerkesztve: 2020.06.26 péntek, 10:52:30 írta Meg Győző » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Radvany_18
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 131



« Új hozzászólás #1272 Dátum: 2020.06.26 péntek, 11:42:20 »

Én taxizom, ne vegyek bele nagyobbat? Elég lesz a 75Ah-s? Hogyan tudom visszaállítani alaphelyzetbe ezt a figyelőrendszert?

Üdv Varcsa!

Ha nem felejted el, azért 1 év után egy összesítést dobj már fel nekünk, hogy az Mk5 taxiként hogyan teljesít. Biztosan többünket érdekelne. Egyébként szép a kocsi, én is megnéztem az ETIS-ben. Valószínűleg abból a szép "Magnetic" színből csúnya sárgává változtattad?
Naplózva
varcsa77
Vendég
« Új hozzászólás #1273 Dátum: 2020.06.26 péntek, 13:31:00 »


75Ah/700A
1 917 577

Ezt kell beállítani, nullázni.
Alf egy pusziért biztos segít.  hehe


Nem voltam rest és bekocsikáztam a Petrányiba. Vadi új akksit tettek bele mikor elhoztam. Mégpedig ilyet: https://www.mindenamiford.hu/ford-akkumulator-efb-70ah-1678091
Nekik ezt is hozza a rendszer és az indítója is jobb. Kedd reggelre kaptam időpontot egy terheléses tesztre. Elmondásuk szerint az lehetett a probléma, hogy nem mentem vele sokat egyhuzamban mióta elhoztam és nem volt ideje rendesen visszatölteni. De majd kedden ez is kiderül. Már előre közölték, hogy valószinű az összes powerfordos frissítés amit retetettem, bukó lesz. Mehetek majd oda is repetázni. Egy szónak is száz a vége, egyenlőre nem kap új akksit.
Naplózva
varcsa77
Vendég
« Új hozzászólás #1274 Dátum: 2020.06.26 péntek, 13:35:35 »

Üdv Varcsa!

Ha nem felejted el, azért 1 év után egy összesítést dobj már fel nekünk, hogy az Mk5 taxiként hogyan teljesít. Biztosan többünket érdekelne. Egyébként szép a kocsi, én is megnéztem az ETIS-ben. Valószínűleg abból a szép "Magnetic" színből csúnya sárgává változtattad?



Én bízom benne, hogy úgy fog teljesíteni, mint a 4-es. 240ezer kilométert tettem bele 5 év alatt. A hibák: Két akksi csere, valami a generátornál (50e volt), egy kilukadt turbócső, és 4 tűzkarika. De természetesen írok bármi is legyen vele, akár pozitív, akár negatív.

Nincs valami általános user+pass kombó ehhez az ETIS-hez?
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #1275 Dátum: 2020.06.26 péntek, 14:12:01 »

Nem voltam rest és bekocsikáztam a Petrányiba. Vadi új akksit tettek bele mikor elhoztam. Mégpedig ilyet: https://www.mindenamiford.hu/ford-akkumulator-efb-70ah-1678091
Nekik ezt is hozza a rendszer és az indítója is jobb. Kedd reggelre kaptam időpontot egy terheléses tesztre. Elmondásuk szerint az lehetett a probléma, hogy nem mentem vele sokat egyhuzamban mióta elhoztam és nem volt ideje rendesen visszatölteni. De majd kedden ez is kiderül. Már előre közölték, hogy valószinű az összes powerfordos frissítés amit retetettem, bukó lesz. Mehetek majd oda is repetázni. Egy szónak is száz a vége, egyenlőre nem kap új akksit.

Ja, hozza.... csak éppen mivel start-stoppos az autó, ezért az EFB akku kell bele.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
varcsa77
Vendég
« Új hozzászólás #1276 Dátum: 2020.06.26 péntek, 15:09:49 »

Ja, hozza.... csak éppen mivel start-stoppos az autó, ezért az EFB akku kell bele.

Ez szerepel a leírásban: "Fontos, hogy ha cserére van szükség, autónkhoz csakis (legalább) a hozzá gyárilag alkalmazott rendszer ajánlott. Tehát EFB akkumulátor helyett (akár) szerelhetünk be AGM-est, de fordítva nem, az olcsónak mondható hagyományos pedig egyik helyett sem ajánlott, hiszen a start-stop rendszer nem lesz használható hagyományos akkumulátorral, s annak élettartama is jóval rövidebb lesz, mint az autóhoz gyárilag szerelt telepé."

Leírás szerint ez is start-stoppos. Én probáltam velük is közös nevezőre jutni de kevés sikerrel. Itt az mondjátok, hogy ott beszélnek hülyeséget, ott meg azt, hogy itt...  falbav Én meg találjam ki kinek van igaza  help
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48448



« Új hozzászólás #1277 Dátum: 2020.06.26 péntek, 15:13:50 »



Nincs valami általános user+pass kombó ehhez az ETIS-hez?
regelni kell és kész.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #1278 Dátum: 2020.06.26 péntek, 15:51:26 »

Ez szerepel a leírásban: "Fontos, hogy ha cserére van szükség, autónkhoz csakis (legalább) a hozzá gyárilag alkalmazott rendszer ajánlott. Tehát EFB akkumulátor helyett (akár) szerelhetünk be AGM-est, de fordítva nem, az olcsónak mondható hagyományos pedig egyik helyett sem ajánlott, hiszen a start-stop rendszer nem lesz használható hagyományos akkumulátorral, s annak élettartama is jóval rövidebb lesz, mint az autóhoz gyárilag szerelt telepé."

Leírás szerint ez is start-stoppos. Én probáltam velük is közös nevezőre jutni de kevés sikerrel. Itt az mondjátok, hogy ott beszélnek hülyeséget, ott meg azt, hogy itt...  falbav Én meg találjam ki kinek van igaza  help


Azt írtad, sima 70-es van benne.
Az nem jó. AGM vagy EFB kell.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #1279 Dátum: 2020.06.26 péntek, 16:34:21 »

Ez szerepel a leírásban: "Fontos, hogy ha cserére van szükség, autónkhoz csakis (legalább) a hozzá gyárilag alkalmazott rendszer ajánlott. Tehát EFB akkumulátor helyett (akár) szerelhetünk be AGM-est, de fordítva nem, az olcsónak mondható hagyományos pedig egyik helyett sem ajánlott, hiszen a start-stop rendszer nem lesz használható hagyományos akkumulátorral, s annak élettartama is jóval rövidebb lesz, mint az autóhoz gyárilag szerelt telepé."

Leírás szerint ez is start-stoppos. Én probáltam velük is közös nevezőre jutni de kevés sikerrel. Itt az mondjátok, hogy ott beszélnek hülyeséget, ott meg azt, hogy itt...  falbav Én meg találjam ki kinek van igaza  help


Fotózd már le az akksit...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
varcsa77
Vendég
« Új hozzászólás #1280 Dátum: 2020.06.26 péntek, 17:05:30 »

Azt írtad, sima 70-es van benne.
Az nem jó. AGM vagy EFB kell.

Valóban azt írtam elsőre, de utána írtam, hogy bekocsikáztam a Petrányihoz és be is linkeltem milyen van benne. De természetesen fotót is teszek be róla.

Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #1281 Dátum: 2020.06.26 péntek, 17:57:55 »

Valóban azt írtam elsőre, de utána írtam, hogy bekocsikáztam a Petrányihoz és be is linkeltem milyen van benne. De természetesen fotót is teszek be róla.

[IMG]http://kepkezelo.com/images/t58ix8x18pvwgkf3wsxaURL]


Ez jó bele. Kellően drága is!
Az EFB olcsóbb és ugyanúgy megfelelő.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Radvany_18
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 131



« Új hozzászólás #1282 Dátum: 2020.06.26 péntek, 20:14:57 »

Valóban azt írtam elsőre, de utána írtam, hogy bekocsikáztam a Petrányihoz és be is linkeltem milyen van benne. De természetesen fotót is teszek be róla.



Üdv Varcsa!

Az enyémben ugyanez az akksi van 70/720-as AGM. 2019/11 hónapban cseréltem a gyárit valamivel több, mint 4 év után. Lehet, hogy még simán bírta volna, mert szerintem azok a körülmények ami közt a kocsit használom és ahogy a dízelre vannak szabva  Wink. Elemezgettük is itt a fórumon, hogy bakker ez az akksi kis túlzással zsírosabb, zsebbe nyúlósabb, mint bármelyik másik. Úgyhogy a szakszervizben ha árat mondanak rá ne lepődj meg, máshonnan sem tudod sokkal olcsóbban beszerezni.

Az ETIS-be pedig mint független javító regisztrálj (valahogy én is így csináltam, oszt néha működik, néha nem).

Nem is olyan vészes sárgában. No majd figyelni fogom a BP-i sárga Mk5-ösöket.
Naplózva
N0R31
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új hozzászólás #1283 Dátum: 2020.06.29 hétfő, 12:57:21 »

Üdv Varcsa!

Az enyémben ugyanez az akksi van 70/720-as AGM. 2019/11 hónapban cseréltem a gyárit valamivel több, mint 4 év után. Lehet, hogy még simán bírta volna, mert szerintem azok a körülmények ami közt a kocsit használom és ahogy a dízelre vannak szabva  Wink. Elemezgettük is itt a fórumon, hogy bakker ez az akksi kis túlzással zsírosabb, zsebbe nyúlósabb, mint bármelyik másik. Úgyhogy a szakszervizben ha árat mondanak rá ne lepődj meg, máshonnan sem tudod sokkal olcsóbban beszerezni.

Az ETIS-be pedig mint független javító regisztrálj (valahogy én is így csináltam, oszt néha működik, néha nem).

Nem is olyan vészes sárgában. No majd figyelni fogom a BP-i sárga Mk5-ösöket.

Szerintem meg máshonnan sokkal olcsóbb egy AGM akksi mint pl a Fordban, ráadásul ez 80ah de 70ah -ban is kapni. Cserélni magadnak meg nem olyan nagy dolog.
Naplózva

Mondeo MK5 2.0 TDCi - 150 Le -  Deep Impact Blue (180 by PF) --> 205 by PF
szemisun
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 317



E-mail
« Új hozzászólás #1284 Dátum: 2020.06.29 hétfő, 20:44:14 »

Nálam, vagy az én telefonommal, sajnos használhatatlan a tükrözés sync2-n.
+1
ezért inkább sync3-as apim csere lett a vége.
ugyan itt sync2 apim eladó Smiley
Naplózva

Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #1285 Dátum: 2020.06.30 kedd, 08:25:05 »

+1
ezért inkább sync3-as apim csere lett a vége.
ugyan itt sync2 apim eladó Smiley
Hol szereztél alkatrészeket, Predi csinálta? Mennyiből állt meg a dolog?
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
szemisun
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 317



E-mail
« Új hozzászólás #1286 Dátum: 2020.06.30 kedd, 09:40:57 »

Hol szereztél alkatrészeket, Predi csinálta? Mennyiből állt meg a dolog?
Igen, az Ő segítségével. 180 volt, ha jól emlékszem
Naplózva

varcsa77
Vendég
« Új hozzászólás #1287 Dátum: 2020.06.30 kedd, 13:07:55 »

Mindenkinek köszi aki segített akksi kérdésben. Írtam, hogy ma megyek a Petrányiba egy terheléses tesztre. Nos itt kiderült, hogy minden oké az akksival, csak valószínű a csere óta több napot állt az autó és én sem kocsikáztam vele annyit, hogy teljesen visszatöltődött volna. Szóval most jó és 3 év gari van rá... úgyhogy egyenlőre hátradöltem. De, hogy ne legyen teljes az öröm, a tolatókamera random időközönként bedobja a kékhalált. Azaz a szokás kék háttér, kamerakép nincs, csak a grafikus megjelenítő. Ez vajon mitől lehet?
Naplózva
bayliner
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


E-mail
« Új hozzászólás #1288 Dátum: 2020.07.22 szerda, 13:22:01 »

Nálam is a start-stop rendszer hol működik, hol nem.Tipikusan rövid 5 km-es távokat teszek meg a városban, próbáltak akkutöltővel tölteni, vagy messzebbre menni, az jótékonyan hatott rá, akkor néha működik.A másik amit nem értek, hogy a kihajtható vonóhorog sokszor gombnyomásra többször is próbálva meg sem nyikkan, akkusarú éramtalanítás után rövid ideig működik
Naplózva
andocs78
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


« Új hozzászólás #1289 Dátum: 2020.07.26 vasárnap, 07:09:36 »

Sziasztok.2016. 12. Mondim sync 3 navigációt egyszerűen nem tudom frissíteni hiába töltöm le alv.sz. a ford oldaláról 8gb adat de azt irja 22,5 nek kellene lennie.El is indul a frissítés kiirja hogy ok.kb 40 perc után de a térkép mindig 2016 os van e tapasztalatotok vagy van e megoldás?Előre is köszi
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #1290 Dátum: 2020.07.26 vasárnap, 17:58:24 »

Sziasztok.2016. 12. Mondim sync 3 navigációt egyszerűen nem tudom frissíteni hiába töltöm le alv.sz. a ford oldaláról 8gb adat de azt irja 22,5 nek kellene lennie.El is indul a frissítés kiirja hogy ok.kb 40 perc után de a térkép mindig 2016 os van e tapasztalatotok vagy van e megoldás?Előre is köszi


Nekem is pont ez volt. Még a .log fájlt sem hozta létre, azt is külön kellett megcsinálni. Megkérdeztem a fordnál, de ők sem tudtak válaszolni. Nekem pl PowerFord csinálta meg a frissítést. Sok csodát ne várj tőle, mert az a térkép sem a legfrissebb. Bár attól lehet, hogy frissebb, amit 2016-ban adtak ki.
« Utoljára szerkesztve: 2020.07.26 vasárnap, 18:00:53 írta Lacika71 » Naplózva
Scaty
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73



« Új hozzászólás #1291 Dátum: 2020.07.27 hétfő, 07:33:20 »

Sziasztok.2016. 12. Mondim sync 3 navigációt egyszerűen nem tudom frissíteni hiába töltöm le alv.sz. a ford oldaláról 8gb adat de azt irja 22,5 nek kellene lennie.El is indul a frissítés kiirja hogy ok.kb 40 perc után de a térkép mindig 2016 os van e tapasztalatotok vagy van e megoldás?Előre is köszi


Szia!

https://www.ford.hu/tulajdonosoknak/hasznos/sync-es-bluetooth-ismerteto/ford-sync-3-terkep-frissites#/

Itt keresd meg a Hibaelhárító linket és kövesd az abban leírtakat. Ezzel generáltasd le a log file-t, töltsd fel a Ford-nak, és majd utána valamikor le tudod tölteni a teljes térképcsomagot.
Naplózva

2019 Mondeo MKV Titanium, 1.5 Ecoboost 150LE , Shadow Black
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #1292 Dátum: 2020.07.28 kedd, 21:27:11 »

Szia!

https://www.ford.hu/tulajdonosoknak/hasznos/sync-es-bluetooth-ismerteto/ford-sync-3-terkep-frissites#/

Itt keresd meg a Hibaelhárító linket és kövesd az abban leírtakat. Ezzel generáltasd le a log file-t, töltsd fel a Ford-nak, és majd utána valamikor le tudod tölteni a teljes térképcsomagot.

Ez nem teljesen így van. Végig csináltam, tudom. Először frissítettem a Sync 3 rendszert 3.0-ra (asszem), majd feldobta a 8,3 Gb-os térkép frissítést, azt is végig csináltam, akkor már nem hozott létre log fájlt, de az általad linkelt oldalról megcsinálta. Feltöltöttem, majd kb 1 hét múlva megint hozott egy frissítést hasonló mérettel. Ugyanúgy végigcsináltam, ugyanúgy nem csinált log fájlt, uganúgy a hibaelhárítós oldalról letöltött fájlal megcsináltam a log fájlt, feltöltöttem és most ezt írja ki "Örömmel értesítjük, hogy járműve a legfrissebb Térképeket használja." Ami nem igaz, mert ugyanúgy 2014-es térkép volt, mint előtte. PowerFord frissítése után viszont az F9 (ez nem tudom, mint jelent) térkép van fent. A 40 perc helyett tartott kicsivel több, mint 1,5 órát és nagyjából azt kellett csinálni, amit a mellékelt dokumentumban leír. Szóval valamiért nem frissít, pontosabban igen, csak fogalmam sincs, hogy mit. A Fordnál is néztek rám és ők sem értették.
Naplózva
Leslie76
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38


E-mail
« Új hozzászólás #1293 Dátum: 2020.08.01 szombat, 20:40:42 »

Sziasztok. Szeretném a segítségeteket kérni. 2015 ös Mk5 ben nem müködik a rádióm(minden má
más igen). Nem tudom bekapcsolni. Ha zenét hallgatok a telefonról és leállítom, utána átvált de nem bírom kapcsolgatni. Lehet szofvert kell frissiteni vagy mi lehet a megoldás?
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48448



« Új hozzászólás #1294 Dátum: 2020.08.01 szombat, 20:49:40 »

Sziasztok. Szeretném a segítségeteket kérni. 2015 ös Mk5 ben nem müködik a rádióm(minden má
más igen). Nem tudom bekapcsolni. Ha zenét hallgatok a telefonról és leállítom, utána átvált de nem bírom kapcsolgatni. Lehet szofvert kell frissiteni vagy mi lehet a megoldás?
ez még sync2, ugye? Diagolni kellene.
Keresd fel PowerFord-ot.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Leslie76
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38


E-mail
« Új hozzászólás #1295 Dátum: 2020.08.02 vasárnap, 09:25:04 »

ez még sync2, ugye? Diagolni kellene.
Keresd fel PowerFord-ot.
Igen ez még sync2. Köszi az infót. M. o-on is van képviseletük?
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48448



« Új hozzászólás #1296 Dátum: 2020.08.02 vasárnap, 09:50:25 »

Igen ez még sync2. Köszi az infót. M. o-on is van képviseletük?
Ő itt tag.
 http://mondeo.hu/index.php?action=profile;u=7488
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Leslie76
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38


E-mail
« Új hozzászólás #1297 Dátum: 2020.08.02 vasárnap, 12:02:45 »

Ja akkor félreértettem.felveszem vele a kapcsolatot. Köszi szépen  worship
Naplózva
varcsa77
Vendég
« Új hozzászólás #1298 Dátum: 2020.08.04 kedd, 12:54:11 »

Üdv. Még mindig küzdök a tolatókamerával. Valamilyen kontakt hiba lehet, mert hol működik hol nem. Tegnap a Petrányiban (Kerepesi) azt mondták, hogy az egyik csatlakozó szokott kontakthibás lenni, hagyjam ott nyugodtan. Nos nem az volt a ludas, de természetesen az egy órás diag hibakeresést kiszámlázták. Elmondásuk szerint maga a kamera modul lesz a ludas, de mi van ha mégsem az? Cikkszámot sem adnak ki az alkatrészoldalon pedig nem szerepel. Hány csatlakozási pontja van ennek a kamerának? Merre induljak, hogy tutira működésre bírjam a kamerát reális összegből?
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #1299 Dátum: 2020.08.04 kedd, 13:11:27 »

Üdv. Még mindig küzdök a tolatókamerával. Valamilyen kontakt hiba lehet, mert hol működik hol nem. Tegnap a Petrányiban (Kerepesi) azt mondták, hogy az egyik csatlakozó szokott kontakthibás lenni, hagyjam ott nyugodtan. Nos nem az volt a ludas, de természetesen az egy órás diag hibakeresést kiszámlázták. Elmondásuk szerint maga a kamera modul lesz a ludas, de mi van ha mégsem az? Cikkszámot sem adnak ki az alkatrészoldalon pedig nem szerepel. Hány csatlakozási pontja van ennek a kamerának? Merre induljak, hogy tutira működésre bírjam a kamerát reális összegből?

Vegyél egy alis kamerát, kösd be, és ha az is ***, akkor lehet menni előre.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 ... 42   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.078 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.