Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.27 szombat, 10:11:56 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 ... 13   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Manuális váltó, kuplung  (Megtekintve 334713 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #150 Dátum: 2011.09.19 hétfő, 19:14:48 »

amennyire én tudom a szisztéma az abs rendszerre épül.
a féltengely csuklón vannak a fogaskoszorúk a csonkállványon a szenzorok(elöl).
a 4 fogaskoszorú jelei alapján érzékeli a fordulatszám különbséget és korrigál.
így van egyszerűen megfékezi a pörögni akaró kereket
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #151 Dátum: 2011.09.19 hétfő, 19:26:30 »

amennyire én tudom a szisztéma az abs rendszerre épül.
a féltengely csuklón vannak a fogaskoszorúk a csonkállványon a szenzorok(elöl).
a 4 fogaskoszorú jelei alapján érzékeli a fordulatszám különbséget és korrigál.
na igen.de ehhez hozzátartozik,hogy az mk1-en a kerekek fékezésével,mk2-őn meg a gyújtásrendszer szabályozásával (v6) ,a sornégyeknél fojtószelep zárással (idézet szabadon a kezelésiből)
Ergo utálom mint a xart,a legelső dolog amit kikapcsolok elinduláskor.
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #152 Dátum: 2011.09.19 hétfő, 19:31:43 »

na igen.de ehhez hozzátartozik,hogy az mk1-en a kerekek fékezésével,mk2-őn meg a gyújtásrendszer szabályozásával (v6) ,a sornégyeknél fojtószelep zárással (idézet szabadon a kezelésiből)
Ergo utálom mint a xart,a legelső dolog amit kikapcsolok elinduláskor.
a ***! még a gázt is elveszi
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #153 Dátum: 2011.09.19 hétfő, 19:34:19 »

na igen.de ehhez hozzátartozik,hogy az mk1-en a kerekek fékezésével,mk2-őn meg a gyújtásrendszer szabályozásával (v6) ,a sornégyeknél fojtószelep zárással (idézet szabadon a kezelésiből)
Ergo utálom mint a xart,a legelső dolog amit kikapcsolok elinduláskor.
azt azért nem értem, mert a motor pörög, csak a kerék nem...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
undok
Vendég
« Új hozzászólás #154 Dátum: 2011.09.19 hétfő, 19:35:48 »

na igen.de ehhez hozzátartozik,hogy az mk1-en a kerekek fékezésével,mk2-őn meg a gyújtásrendszer szabályozásával (v6) ,a sornégyeknél fojtószelep zárással (idézet szabadon a kezelésiből)
Ergo utálom mint a xart,a legelső dolog amit kikapcsolok elinduláskor.

No így már kezdem érteni....
De:
- akkor mi az a zizegő, kerregő hang, (halk) ami együtt jelentkezik a kipörgés-gátlás szabályozásával, ehhez a hanghoz párosul a műszerfali visszajelző jelzése.
Vagy ez talán valami "mesterséges hangkeltés" vagyis nem az erőátvitel "darál" valahol, hanem csak egy figyelemfelkeltő hangjelzés?

(lakókocsit huzogatok, s nálam még ilyen száraz időben is előfordul, hogy szabályoz, most nem részlezetem, hogy mely kempingekben milyenek a parkoló parcellák, ahonnan ki kell húzni a lakót....)
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #155 Dátum: 2011.09.19 hétfő, 19:43:27 »

No így már kezdem érteni....
De:
- akkor mi az a zizegő, kerregő hang, (halk) ami együtt jelentkezik a kipörgés-gátlás szabályozásával, ehhez a hanghoz párosul a műszerfali visszajelző jelzése.
Vagy ez talán valami "mesterséges hangkeltés" vagyis nem az erőátvitel "darál" valahol, hanem csak egy figyelemfelkeltő hangjelzés?

(lakókocsit huzogatok, s nálam még ilyen száraz időben is előfordul, hogy szabályoz, most nem részlezetem, hogy mely kempingekben milyenek a parkoló parcellák, ahonnan ki kell húzni a lakót....)
kapcsold ki!
 eleve a lakókocsi letolja a kocsi hátsóját és rontja az első kerekek tapadását.
laza talajon, meg simán leszabályoz. a télről már ne is beszéljünk. hóban pl. abszolút nem lehet vele közlekedni.
a hang nem figyelmeztető, hanem valós zörgés...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #156 Dátum: 2011.09.19 hétfő, 19:48:45 »

azt azért nem értem, mert a motor pörög, csak a kerék nem...
mit nem értesz..odaírtam,hogy mk1...mk2v6,sornégy...a tiéd mk1,nem?
Naplózva
undok
Vendég
« Új hozzászólás #157 Dátum: 2011.09.19 hétfő, 19:50:21 »

kapcsold ki!
 eleve a lakókocsi letolja a kocsi hátsóját és rontja az első kerekek tapadását.
laza talajon, meg simán leszabályoz. a télről már ne is beszéljünk. hóban pl. abszolút nem lehet vele közlekedni.
a hang nem figyelmeztető, hanem valós zörgés...

Ok!
de erre vagyok kíváncsi! Mi az a valós zörgés? mi adja? miért?(jó tudom, azért, mert szabályoz... Wink ) de mi "darál" mivel..
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #158 Dátum: 2011.09.19 hétfő, 19:52:36 »

mit nem értesz..odaírtam,hogy mk1...mk2v6,sornégy...a tiéd mk1,nem?
akkor elmondom...
ha nyomom a gázt és a féket is(mert ugye azt mondod a kerekeket fékezi) akkor a motort is fojtja ez a hatás.
azt nem értem, hogy az erőátvitelt hol és hogyan gátolja, mert tapasztalataim szerint a motor pörög, mint ha ki lenne nyomva a kuplung...
érted?
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #159 Dátum: 2011.09.19 hétfő, 19:55:12 »

Ok!
de erre vagyok kíváncsi! Mi az a valós zörgés? mi adja? miért?(jó tudom, azért, mert szabályoz... Wink ) de mi "darál" mivel..
ezt nem tudom én sem. fogalmam nincs hol avatkozik be a hajtásláncba. de kb olyan, mint amikor a difi dolgozik és egyik oldal egyáltalán nem hajt...
ez azt feltételezi, hogy a difinél "húz szét" valamit. de ezt nem hiszem...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
drof
Vendég
« Új hozzászólás #160 Dátum: 2011.09.19 hétfő, 20:58:22 »

Jajj istenem, milyen tudatlanok vagytok! Fékezi a kerekeket? Lúfaxt, ez nem ESP!

MK I-en és 1998-ig MK II-őn mechanikus ASR van. A gázpedálról jövő gázbowden belemegy egy tekercses belsejű hengerbe és ha jelet kap az ABS jeladótól, akkor hiába nyomod a gázt, a tekercs visszafelé húzza a gázbowdent az injektortól, vagyis elvesz a gázt.

1998 után elektronikus van és egybe van építve az ABS-sel. Ha kipörgést észlel, akkor az elektronika elveszi a benyát az injektortól és így nincs gyorsulás, helyette van lassulás és ugrálás.

A fékekbe nem avatkozik be, az az ESP feladata 2000 novembertől gyártott modellekben (MK III).

Ti nem olvastok, csak porfogónak vannak az irományok otthon? szomoru1 
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #161 Dátum: 2011.09.19 hétfő, 21:08:53 »



Ti nem olvastok, csak porfogónak vannak az irományok otthon? szomoru1 
amit én szoktam itthon olvasni, abban nem nagyon van szó autókról....
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
drof
Vendég
« Új hozzászólás #162 Dátum: 2011.09.19 hétfő, 21:12:00 »

amit én szoktam itthon olvasni, abban nem nagyon van szó autókról....

Wass Albert se sokat írt autókról, mégis valahogy rámragadt. integet2
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #163 Dátum: 2011.09.19 hétfő, 21:14:05 »

Wass Albert se sokat írt autókról, mégis valahogy rámragadt. integet2
hmm...nem hiszem, hogy tőle olvastad volna a kitörésgátló működési elvét.
egyébként most le lettünk bunkózva? wow1
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #164 Dátum: 2011.09.19 hétfő, 21:18:08 »

Jajj istenem, milyen tudatlanok vagytok! Fékezi a kerekeket? Lúfaxt, ez nem ESP!

MK I-en és 1998-ig MK II-őn mechanikus ASR van. A gázpedálról jövő gázbowden belemegy egy tekercses belsejű hengerbe és ha jelet kap az ABS jeladótól, akkor hiába nyomod a gázt, a tekercs visszafelé húzza a gázbowdent az injektortól, vagyis elvesz a gázt.

1998 után elektronikus van és egybe van építve az ABS-sel. Ha kipörgést észlel, akkor az elektronika elveszi a benyát az injektortól és így nincs gyorsulás, helyette van lassulás és ugrálás.

A fékekbe nem avatkozik be, az az ESP feladata 2000 novembertől gyártott modellekben (MK III).

Ti nem olvastok, csak porfogónak vannak az irományok otthon? szomoru1 
olvasok...de nem inkább a fojtószeleptől húz vissza?az mk1 leírásban pont az nem szerepel,ami astort érdekli.
idézem:"...elégtelen tapadás miatt egy hajtott kerék kipörög,a TCS rendszer az ABS rendszerrel együtt csökkenti a hajtott kerekek közötti nyomaték különbséget valamint csökkenti a motor leadott teljesítményét a fojtóház lezárásával..."
itthon momentán épp kézi lőfegyverek típuskönyvet lapozgatok...úton van egy hadihajók is...ja,és a Kard lelek sem épp az autókról szól,inkább a fegyverek,fegyverrendszerek egyetemes fejlődése az őskortól napjainkig...
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #165 Dátum: 2011.09.19 hétfő, 21:20:46 »

Jajj istenem, milyen tudatlanok vagytok! Fékezi a kerekeket? Lúfaxt, ez nem ESP!

MK I-en és 1998-ig MK II-őn mechanikus ASR van. A gázpedálról jövő gázbowden belemegy egy tekercses belsejű hengerbe és ha jelet kap az ABS jeladótól, akkor hiába nyomod a gázt, a tekercs visszafelé húzza a gázbowdent az injektortól, vagyis elvesz a gázt.

1998 után elektronikus van és egybe van építve az ABS-sel. Ha kipörgést észlel, akkor az elektronika elveszi a benyát az injektortól és így nincs gyorsulás, helyette van lassulás és ugrálás.

A fékekbe nem avatkozik be, az az ESP feladata 2000 novembertől gyártott modellekben (MK III).

Ti nem olvastok, csak porfogónak vannak az irományok otthon? szomoru1 
akkor valamelyik könyvet kihagytad. ha egyszerűen elveszi a gázt, akkor max megáll a kocsi, de nekünk csak a pörgő kereket kell megállítani, és a nyomatékot másikra áthelyezni
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #166 Dátum: 2011.09.19 hétfő, 21:33:22 »

akkor valamelyik könyvet kihagytad. ha egyszerűen elveszi a gázt, akkor max megáll a kocsi, de nekünk csak a pörgő kereket kell megállítani, és a nyomatékot másikra áthelyezni
na ebben nem értek egyet...ez nem vezetne jóra...szerintem.
pl, ha nyomom, mint állat az út szélén egy tócsa, ha az össz nyomaték a belső kerékre helyeződik át, lehet az árokban végezném.
a difi meg éppen az ellenkezőjét csinálja. ha mondjuk az egyik kerekem pörög, a másikból elfogy a szufla..
vagy csak simán ökör vagyok, de nem értem szomoru1
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #167 Dátum: 2011.09.19 hétfő, 21:36:29 »

hmm...nem hiszem, hogy tőle olvastad volna a kitörésgátló működési elvét.
egyébként most le lettünk bunkózva? wow1
mellette mindenki csak gyökér lehet  hehe
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #168 Dátum: 2011.09.19 hétfő, 21:38:19 »

mellette mindenki csak gyökér lehet  hehe
ja persze...mert én csak a busz menetrendet olvasom mi? hehe
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #169 Dátum: 2011.09.19 hétfő, 21:39:18 »

ja persze...mert én csak a busz menetrendet olvasom mi? hehe
jár feléd busz?  wow1 eplus2
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #170 Dátum: 2011.09.19 hétfő, 21:40:11 »

jár feléd busz?  wow1 eplus2
nem, de néha elmegyek egy buszmegállóba, hogy átérezzem, milyen lenne, ha járna duhos2
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #171 Dátum: 2011.09.19 hétfő, 21:40:46 »

nem, de néha elmegyek egy buszmegállóba, hogy átérezzem, milyen lenne, ha járna duhos2
taps
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #172 Dátum: 2011.09.19 hétfő, 21:41:39 »

pl, ha nyomom, mint állat az út szélén egy tócsa, ha az össz nyomaték a belső kerékre helyeződik át, lehet az árokban végezném.
mért? mert azt hajtja ami még tapad valamennyit? de ez a példa pont az esp feladata lenne mondjuk

a difi meg éppen az ellenkezőjét csinálja. ha mondjuk az egyik kerekem pörög, a másikból elfogy a szufla..
igen és pörög tovább a vizen a kereked, a másikon meg semmi nincs. mondjuk egy jégfolton nem tudsz elindulni, mert kiprög a kereked, ha jól működő kipörgésgátlód van, akkor azért fékezi, hogy a difi muszályból is a másikat hajtsa, hátha az mondjuk elindul. hasonlóra van a difizár, de ott mindegyik kerék fixen hajtott, és az meg csúszós úton nem jó. meg a símán sem, de elindulni térdig érő sóderban jól jöhet
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #173 Dátum: 2011.09.19 hétfő, 21:42:35 »

jár feléd busz?  wow1 eplus2
nyáron  nyes
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
drof
Vendég
« Új hozzászólás #174 Dátum: 2011.09.19 hétfő, 21:45:11 »

akkor valamelyik könyvet kihagytad. ha egyszerűen elveszi a gázt, akkor max megáll a kocsi, de nekünk csak a pörgő kereket kell megállítani, és a nyomatékot másikra áthelyezni

csak hogy itt szó sincs nyomaték áthelyezésről egyik kerékről a másikra! Ahhoz legalább elektronikus differenciálmű kellene ESP-vel megspékelve. Nem osztogat a kerekek között semmit sem, mert nem tud. Egyszerűen elveszi a gázt a bowdennel (1998-ig), vagy a befecsivel (1998-tól). A differenciálmű itt nem dolgozik és semmi szerepe sincs. Ha a z egyik oldal elpörög, akkor a másikról is elveszi a gázt, mert csak ennyit tudott a technika 1992-ben, amikor tervezték. duhos2
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #175 Dátum: 2011.09.19 hétfő, 21:46:28 »

csak hogy itt szó sincs nyomaték áthelyezésről egyik kerékről a másikra! Ahhoz legalább elektronikus differenciálmű kellene ESP-vel megspékelve. Nem osztogat a kerekek között semmit sem, mert nem tud. Egyszerűen elveszi a gázt a bowdennel (1998-ig), vagy a befecsivel (1998-tól). A differenciálmű itt nem dolgozik és semmi szerepe sincs. Ha a z egyik oldal elpörög, akkor a másikról is elveszi a gázt, mert csak ennyit tudott a technika 1992-ben, amikor tervezték. duhos2
nana,tudott az többet is,csak nem ezekben...
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #176 Dátum: 2011.09.19 hétfő, 21:46:46 »

na ebben nem értek egyet...ez nem vezetne jóra...szerintem.
pl, ha nyomom, mint állat az út szélén egy tócsa, ha az össz nyomaték a belső kerékre helyeződik át, lehet az árokban végezném.
a difi meg éppen az ellenkezőjét csinálja. ha mondjuk az egyik kerekem pörög, a másikból elfogy a szufla..
vagy csak simán ökör vagyok, de nem értem szomoru1

Pont hogy jól érted, nem tud osztogatni az oldalak között nyomatékot és erőt. Gázzal tud variálni, elveszi, ha kell.
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #177 Dátum: 2011.09.19 hétfő, 21:49:01 »

mondjuk egy jégfolton nem tudsz elindulni, mert kiprög a kereked, ha jól működő kipörgésgátlód van, akkor azért fékezi, hogy a difi muszályból is a másikat hajtsa, hátha az mondjuk elindul. hasonlóra van a difizár, de ott mindegyik kerék fixen hajtott, és az meg csúszós úton nem jó. meg a símán sem, de elindulni térdig érő sóderban jól jöhet

Neked nem Mondeod van? Csak mert az nem így működik, nem fékezi a kerekeket az ASR, a gázzal variál és mindkét keréken egyszerre teszi, a diffinek semmi szerepe nincs az ASR működése tekintetében. wow1

Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #178 Dátum: 2011.09.19 hétfő, 21:52:43 »

Neked nem Mondeod van? Csak mert az nem így működik, nem fékezi a kerekeket az ASR, a gázzal variál és mindkét keréken egyszerre teszi, a diffinek semmi szerepe nincs az ASR működése tekintetében. wow1


a difinek abban van szerepe, hogy a nyomatékot átadja annak, amelyiket nem fékezi. jobb, ha mélyebben utánanézel, ehhez nem kell elektronika. ha egy kereket megfékez, akkor a difi a másikat tudja mozgatni. ha egyszerűen elveszi csak a gázt mindegyik kerék megáll, természetesen vesz el, de ez együtt jár.
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #179 Dátum: 2011.09.19 hétfő, 21:54:08 »

Neked nem Mondeod van? Csak mert az nem így működik, nem fékezi a kerekeket az ASR, a gázzal variál és mindkét keréken egyszerre teszi, a diffinek semmi szerepe nincs az ASR működése tekintetében. wow1

Szerintem a 3-asnál fékezi is a kerekeket, ha kell. Sőt, abban 10%-os sperr van... mindig jut nyomaték mindkettőre.
De mintha a fiestánál is be-befékezne... majd kipróbálom (99-es).
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #180 Dátum: 2011.09.19 hétfő, 21:54:37 »

csak hogy itt szó sincs nyomaték áthelyezésről egyik kerékről a másikra!  
mert szted egy normál differenciálmű mit csinál?
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #181 Dátum: 2011.09.19 hétfő, 21:55:17 »

De mintha a fiestánál is be-befékezne... majd kipróbálom (99-es).
persze, ez alap
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
drof
Vendég
« Új hozzászólás #182 Dátum: 2011.09.19 hétfő, 22:08:43 »

a difinek abban van szerepe, hogy a nyomatékot átadja annak, amelyiket nem fékezi. jobb, ha mélyebben utánanézel, ehhez nem kell elektronika. ha egy kereket megfékez, akkor a difi a másikat tudja mozgatni. ha egyszerűen elveszi csak a gázt mindegyik kerék megáll, természetesen vesz el, de ez együtt jár.

De nem érted, hogy MK II-esben nem tudja fékezni a kerekeket, mert ahhoz ESP kell, anélkül nem lehetséges a kerekek önálló fékezése? MK II-esben nincs fékezés az ASR-ben, mer az ASR az kipörgésgátló és nem azonos az ESP-vel, ami kitörésgátló.

Szerintem neked kellene jobban utána olvasni, mert kevered az MK II ASR-jét az MK III ESP-jével. duhos2 duhos2 duhos2 duhos2
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #183 Dátum: 2011.09.19 hétfő, 22:10:04 »

Szerintem a 3-asnál fékezi is a kerekeket, ha kell. Sőt, abban 10%-os sperr van... mindig jut nyomaték mindkettőre.
De mintha a fiestánál is be-befékezne... majd kipróbálom (99-es).

MKIII-asnál igen, mert ott már kitörésgátló van és elektronikusan vezérelt az egész.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #184 Dátum: 2011.09.19 hétfő, 22:11:46 »

De nem érted, hogy MK II-esben nem tudja fékezni a kerekeket, mert ahhoz ESP kell, anélkül nem lehetséges a kerekek önálló fékezése? MK II-esben nincs fékezés az ASR-ben, mer az ASR az kipörgésgátló és nem azonos az ESP-vel, ami kitörésgátló.

Szerintem neked kellene jobban utána olvasni, mert kevered az MK II ASR-jét az MK III ESP-jével. duhos2 duhos2 duhos2 duhos2

Az ABS meg tudja azt csinálni, hogy ha a bal első leblokkolt, csökkentse a fékerőt? Csak a bal első fog csökkenni, vagy a jobb első is?
(A fék két körös... bal első+jobb háccsó van az egyik körön)
Igen, a III-asnál a kipörgés és az esp csak együtt van, külön nem lehetett rendelni.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
drof
Vendég
« Új hozzászólás #185 Dátum: 2011.09.19 hétfő, 22:11:52 »

mert szted egy normál differenciálmű mit csinál?

Osztogat, de nem akkor, amikor a gép éppen veszi el a gázt, mert a motorféken nincs mit osztogatni. Osztogatni a differenciálmű is csak erőt tud, motorféket nem.
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #186 Dátum: 2011.09.19 hétfő, 22:13:18 »

jó! akkor kérnék magyarázatot arra, hogy amikor el kezd rotyogni az a szhar, akkor egy emelkedőn miért kezdek el visszagurulni, miközben a motor majdnem úgy pörög, mintha kinyomtam volna a kuplungot.
pl. télen, jeges úton kanyarodás be a kender közbe...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #187 Dátum: 2011.09.19 hétfő, 22:14:24 »

Osztogat, de nem akkor, amikor a gép éppen veszi el a gázt, mert a motorféken nincs mit osztogatni. Osztogatni a differenciálmű is csak erőt tud, motorféket nem.

Pontosabban: a difi nyomatékot oszt. Úgy műxik, mindig az a kerék kapja a több nyomatékot, amelyiket könnyebb hajtani.
A motorféket is osztja. Ha mész le egy lejtőn motorfékkel, az egyik kerék jégre fut, a másik kerék kapja a nyomatékot, és így nem fordulsz keresztbe.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
drof
Vendég
« Új hozzászólás #188 Dátum: 2011.09.19 hétfő, 22:15:00 »

Az ABS meg tudja azt csinálni, hogy ha a bal első leblokkolt, csökkentse a fékerőt? Csak a bal első fog csökkenni, vagy a jobb első is?
(A fék két körös... bal első+jobb háccsó van az egyik körön)

Az ABS meg, mert az a fékerőt szabályozza fékkörönként. Ha túl sok és blokkolást észlel, akkor kinyit egy szelepet, amitől azon a fékkörön csökken a fékerő.

De az ASR ezt fordítva nem tudja. Ha azt a jelet kapja, hogy valahol kipörgés van (nincs tapadás) akkor elveszi a gázt (erőt), de ezt csak egyszerre tudja mindkét első keréken, neki mindegy, hogy melyik pörög ki, mindkettőtől elveszi az erőt.

Az ESP más elven alapul, az tulképpen egy fordított ABS. Ahol sok van, oda fékez addig, amíg nincs tapadás.
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #189 Dátum: 2011.09.19 hétfő, 22:15:20 »

De nem érted, hogy MK II-esben nem tudja fékezni a kerekeket, mert ahhoz ESP kell, anélkül nem lehetséges a kerekek önálló fékezése? MK II-esben nincs fékezés az ASR-ben, mer az ASR az kipörgésgátló és nem azonos az ESP-vel, ami kitörésgátló.

Szerintem neked kellene jobban utána olvasni, mert kevered az MK II ASR-jét az MK III ESP-jével. duhos2 duhos2 duhos2 duhos2
A kerék fékezése nem egy nagy dolog, nem kell hozzá csúcstechnika. Minek kevered bele az esp-t? valóban semmi köze hozzá, de az asr az abs-hidraulikarendszerével működik. Minden asr azzal kezdődik, hogy a pörgő kereket kell megállítani. jobban járnál, ha inkább még többet olvasnál róla. Én tudom miről beszélek. (bár te is ezt gondolod magadról) Smiley
mindegy én vagyok a hülye. maradjunk annyiban, hogy megint neked van igazad, mint mindig
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #190 Dátum: 2011.09.19 hétfő, 22:16:10 »

jó! akkor kérnék magyarázatot arra, hogy amikor el kezd rotyogni az a szhar, akkor egy emelkedőn miért kezdek el visszagurulni, miközben a motor majdnem úgy pörög, mintha kinyomtam volna a kuplungot.
pl. télen, jeges úton kanyarodás be a kender közbe...
mert nem csak az egyik csúszik
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
drof
Vendég
« Új hozzászólás #191 Dátum: 2011.09.19 hétfő, 22:16:46 »

jó! akkor kérnék magyarázatot arra, hogy amikor el kezd rotyogni az a szhar, akkor egy emelkedőn miért kezdek el visszagurulni, miközben a motor majdnem úgy pörög, mintha kinyomtam volna a kuplungot.
pl. télen, jeges úton kanyarodás be a kender közbe...

Szerinted ha fékezné a kereket, akkor gurulnál vissza? Max akkor, ha állóra fékezné. Azért gurulsz vissza, mert leveszi minimumra az erőt, de még azzal is kipörög. És ami kipörög az egyenlő a nulla tapadással, vagyis visszacsúszik a lejtőn.
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #192 Dátum: 2011.09.19 hétfő, 22:18:52 »

Szerinted ha fékezné a kereket, akkor gurulnál vissza? Max akkor, ha állóra fékezné. Azért gurulsz vissza, mert leveszi minimumra az erőt, de még azzal is kipörög. És ami kipörög az egyenlő a nulla tapadással, vagyis visszacsúszik a lejtőn.
nem én mondtam, hogy fékezi a kereket vigyor3 beka3
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
drof
Vendég
« Új hozzászólás #193 Dátum: 2011.09.19 hétfő, 22:19:35 »

A kerék fékezése nem egy nagy dolog, nem kell hozzá csúcstechnika. Minek kevered bele az esp-t? valóban semmi köze hozzá, de az asr az abs-hidraulikarendszerével működik. Minden asr azzal kezdődik, hogy a pörgő kereket kell megállítani. jobban járnál, ha inkább még többet olvasnál róla. Én tudom miről beszélek. (bár te is ezt gondolod magadról) Smiley
mindegy én vagyok a hülye. maradjunk annyiban, hogy megint neked van igazad, mint mindig

Maradjunk, mert tényleg hülye vagy! Ugyan magyarázd már el te annyira okos kamionos, hogy a mechanikus ASR (1998-ig, ami csak a gázbowdennel játszik) hogy a faxomba használná az ABS hidraulikarendszerét? Tudod, a lófaszt tudod. gun
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #194 Dátum: 2011.09.19 hétfő, 22:22:13 »

nem én mondtam, hogy fékezi a kereket vigyor3 beka3

Csak megint jött egy okos, aki sokat olvasott az ESP-ről és akkor már minden, ami kipörgésgátló, az fékezi a kerekeket. Hogy a faxomba fékezné az ASR a kerekeket, ha nincs hozzáférése a hidraulika rendszerhez? Ezt kéne átgondolni.
« Utoljára szerkesztve: 2011.09.19 hétfő, 22:25:12 írta drof » Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #195 Dátum: 2011.09.19 hétfő, 22:22:23 »

Az ABS meg, mert az a fékerőt szabályozza fékkörönként. Ha túl sok és blokkolást észlel, akkor kinyit egy szelepet, amitől azon a fékkörön csökken a fékerő.

De az ASR ezt fordítva nem tudja. Ha azt a jelet kapja, hogy valahol kipörgés van (nincs tapadás) akkor elveszi a gázt (erőt), de ezt csak egyszerre tudja mindkét első keréken, neki mindegy, hogy melyik pörög ki, mindkettőtől elveszi az erőt.

Hoy csinálja-e az MKII-őn, nem tudom, de... Ha az egyik kerék áll a jégen, a másik a tapadós aszfalton, a difi a teljes nyomatékot a jeges kerékre adja, pörög mint a fene, te meg állsz egy helyben (elméletileg, mert gyakorlatilag a difi nem tökéletes). Ha ilyenkor a jeges kereket be-befékezet, a nyomaték átmegy a másik kerékre, és elindulsz.
Ennyi.

Válasz
Az ESP más elven alapul, az tulképpen egy fordított ABS. Ahol sok van, oda fékez addig, amíg nincs tapadás.

Nem... Az ESP úgy műxik, hogy van benne giroszkóp egyszer, számolja az összes kerék fordulatszámát, és tudja a kormány szögállását. Ha pl a jobb első kerék többet pörög, a kormány egyenesen van, akkor az megcsúszott, elkezdi fékezni. Ez az ASR (de az ESP csinálja).
Ha mész kanyarban, a kormány balra van tekerve, a külső kerekek többet forognak, da a hátulja kezd kicsúszni (érzi a giroszkóppal, meg a fordulaszmámmal), akkor mondjuk a jobb első kereket fékezi be, így szünteti meg a far riszálását. Vagyis, ha érzékeli, hogy az autó nem azon a nyomvonalon megy, amin a kormány állása szerint kellene.
Az MKIII csak 1 kereket tud fékezni ilyenkor, az MKIV szerintem akár 3-at.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
drof
Vendég
« Új hozzászólás #196 Dátum: 2011.09.19 hétfő, 22:23:40 »

ha már így személyeskedünk, akkor te mint egy okoskodó ***fej jogász honnan értenél bármit hozzá?
olvass el egy igazi erről szóló könyvet, aztán megtudod, hogy működik

Miért, te paraszt kamionos mitől értenél jobban hozzá? attól, hogy 90-nel mész a pályán tempomattal és néha bekapcsolod a retardert? Mennyé' má' fhaszomba külföldre élni a szakértelmeddel. gun duhos2
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #197 Dátum: 2011.09.19 hétfő, 22:25:42 »

Hoy csinálja-e az MKII-őn, nem tudom, de... Ha az egyik kerék áll a jégen, a másik a tapadós aszfalton, a difi a teljes nyomatékot a jeges kerékre adja, pörög mint a fene, te meg állsz egy helyben (elméletileg, mert gyakorlatilag a difi nem tökéletes). Ha ilyenkor a jeges kereket be-befékezet, a nyomaték átmegy a másik kerékre, és elindulsz.
Ennyi.
így van. és ezt egyszerűen egy szivattyúval az abs munkahengerben megcsinálták már régen. abs jelét is vesz, azzal is működteti
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #198 Dátum: 2011.09.19 hétfő, 22:26:28 »

Miért, te paraszt kamionos mitől értenél jobban hozzá? attól, hogy 90-nel mész a pályán tempomattal és néha bekapcsolod a retardert? Mennyé' má' fhaszomba külföldre élni a szakértelmeddel. gun duhos2
action For cenzuring
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #199 Dátum: 2011.09.19 hétfő, 22:29:01 »

így van. és ezt egyszerűen egy szivattyúval az abs munkahengerben megcsinálták már régen. abs jelét is vesz, azzal is működteti

Ha van az autóban ABS, meg lehet csinálni a kipörgésgátló fékezgetését. Sőt, ha van ABS de nincs benne kipörgésgátló, más szgéppel lehet csinálni szoftveres kipörgésgátlót, mind gázelvevőst, mind gyújtásszaggatóst, mind fékezőst.
De ezt te is tudod, nem neked írtam, te kis kamionos. Vagy földműves?  vigyor3 vagy inkább ne személyeskedjünk?  wow1
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 ... 13   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.07 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.