Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.25 csütörtök, 17:32:12 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 63 64 65 66 67 68 69 [70] 71 72 73 74 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: V6 motorok  (Megtekintve 1174038 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3450 Dátum: 2017.08.15 kedd, 14:41:56 »

Köszönjük a sok OFF-t!

Hasznosak...
Jah nem!
Van egérgörgőd?
Használd..... eplus2
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
brughom
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 483



E-mail
« Új hozzászólás #3451 Dátum: 2017.08.15 kedd, 15:05:54 »

 
Van egérgörgőd?
thumbup
Naplózva

mondejó 2.5 V6
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #3452 Dátum: 2017.08.15 kedd, 16:12:41 »

Ha sz@rba nyúl, sz@ros lesz a keze. Legyen az benzines, vagy diesel-es.
eljen
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Matyas1978
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 534



E-mail
« Új hozzászólás #3453 Dátum: 2017.08.15 kedd, 16:40:32 »

Köszönöm!
Pont a 6. Sebesség miatt nézném a 2.5-t! Leginkább otthon és meló közötti inga lenne napi 40-50 km autóúton!
Ebből a szempontból szerintem a fogyi kb ugyanaz lenne!?

Szerintem vegyél dízelt, és ha többletköltséged merülne fel a 2.5 v6-hoz képest, alf kipótolja. eplus2 Neki szerintem ennyit meg fog érni, hogy a dízelesek tábora gyarapodjon. hehe
Naplózva

2002 Mk3 2.5 V6 Ghia
Lacko1984
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 923



E-mail
« Új hozzászólás #3454 Dátum: 2017.08.15 kedd, 16:57:32 »

Szerintem vegyél dízelt, és ha többletköltséged merülne fel a 2.5 v6-hoz képest, alf kipótolja. eplus2 Neki szerintem ennyit meg fog érni, hogy a dízelesek tábora gyarapodjon. hehe

Szerintem elég neki a sajátját is fizetni, biztos arra is rámegy a gatyája! nyes
Naplózva

Mk3 2.0tdci+DPF Titanium X (N7BB)
Lacko1984
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 923



E-mail
« Új hozzászólás #3455 Dátum: 2017.08.15 kedd, 17:21:06 »


Ebben az van, hogy a 2.0 5. sebességben 130-nám 3350 körül forog.
Valaki megmondaná, hogy a 2.5 6. sebességben 130-nál illetve 110-nél mennyit forog??
Előre is köszönöm

Ui.: ALF, tudom a hordó növekedésével mégnagyobb hordó lesz! hehe
Naplózva

Mk3 2.0tdci+DPF Titanium X (N7BB)
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #3456 Dátum: 2017.08.15 kedd, 18:42:58 »

Van egérgörgőd?
Használd..... eplus2

Tabaleten egér? Görgő?  eplus2
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #3457 Dátum: 2017.08.15 kedd, 20:33:14 »

Szerintem elég neki a sajátját is fizetni, biztos arra is rámegy a gatyája! nyes
épp ellenkezőleg, Mátyás már  megtapasztalta a hetenként 50-100e ft költséget féléven keresztül.
Szóval az én gatyám nem megy a V6-os elavult pénznyelőre. nyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #3458 Dátum: 2017.08.15 kedd, 20:36:26 »

Szerintem vegyél dízelt, és ha többletköltséged merülne fel a 2.5 v6-hoz képest, alf kipótolja. eplus2 Neki szerintem ennyit meg fog érni, hogy a dízelesek tábora gyarapodjon. hehe
az a baj,hogy a kolléga 17éves technikát készül megvásárolni.Majdnem mind 1, hogy ilyen autót milyen motorral vesz meg.Tökönszúrás még a gondolat is-sajnos.
Amúgy,ha kettőnk szempontjából néznénk a különbséget,szerintem már jönnél nekem 1 millával.És ez nem vicc. hehe
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3459 Dátum: 2017.08.15 kedd, 20:43:08 »

Tabaleten egér? Görgő?  eplus2

Honnan tudod mit használ?
Amúgy bt-s egeret felismernek a jobb tabletek. Az harapott almás lehet nem.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #3460 Dátum: 2017.08.15 kedd, 20:46:00 »

az a baj,hogy a kolléga 17éves technikát készül megvásárolni.Majdnem mind 1, hogy ilyen autót milyen motorral vesz meg.Tökönszúrás még a gondolat is-sajnos.
Amúgy,ha kettőnk szempontjából néznénk a különbséget,szerintem már jönnél nekem 1 millával.És ez nem vicc. hehe

Ezt mondom, mk3 egy jó autó, volt! A maga korában. Most már az első mk4 hullanak el...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #3461 Dátum: 2017.08.15 kedd, 20:53:13 »

Ezt mondom, mk3 egy jó autó, volt! A maga korában. Most már az első mk4 hullanak el...
éppen 10éves az mk4....nem csoda.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Lacko1984
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 923



E-mail
« Új hozzászólás #3462 Dátum: 2017.08.15 kedd, 21:04:06 »

Ezt mondom, mk3 egy jó autó, volt! A maga korában. Most már az első mk4 hullanak el...


Erre futja! rinya
Naplózva

Mk3 2.0tdci+DPF Titanium X (N7BB)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #3463 Dátum: 2017.08.15 kedd, 21:07:13 »


Erre futja! rinya
soha nem volt téma,hogy kinek mire futja. Abszolute magánügy. Az időt azonban megállítani nem lehet....sajnos.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Lacko1984
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 923



E-mail
« Új hozzászólás #3464 Dátum: 2017.08.15 kedd, 21:10:37 »

soha nem volt téma,hogy kinek mire futja. Abszolute magánügy. Az időt azonban megállítani nem lehet....sajnos.


Nem is azért írtam!
Fordom van most is! Nekem bejött ezért szeretnék egy mondeót!
Mk3 fl2 megfelel nekem! nyes
Még akkor is ha hordós lesz!  eplus2
Naplózva

Mk3 2.0tdci+DPF Titanium X (N7BB)
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #3465 Dátum: 2017.08.15 kedd, 21:23:18 »


Nem is azért írtam!
Fordom van most is! Nekem bejött ezért szeretnék egy mondeót!
Mk3 fl2 megfelel nekem! nyes
Még akkor is ha hordós lesz!  eplus2

Nincs is ezzel gond.Ahogy Alf is irta.
Az MK3 nagyon jó autó..sokkal jobb mint az ára és a kora mutatja.De elteltek szépen az évek,és másfajta autók jönnek
sokkal rosszabbak ( a szememben..de ez van ezekkel kell megbarátkozni hosszútávon).
Marad az álom és a küzdelem...tudnék mesélni hány rokonomnak van fiatalabb kocsija,
de valahogy a mondeo mindegyiknek tetszik. "mikor megyünk pár kört"
(mielőtt kapnám a válaszokat...audis béjemvés rokonom nincs,csak haver  vigyor3 )
Summa summárom..sokkalta több pénzért lehet csak ezt a szintet megvenni egy ujabb autóba...
én speciel ezért sem akarok cserélni,de ez az én bajom  smile
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #3466 Dátum: 2017.08.15 kedd, 21:24:58 »


Nem is azért írtam!
Fordom van most is! Nekem bejött ezért szeretnék egy mondeót!
Mk3 fl2 megfelel nekem! nyes
Még akkor is ha hordós lesz!  eplus2
nem hiszem,hogy tisztában vagy vele, hogy mit jelent,ha nálad kell majd egy tejes motorgenerált csinálni a kopott motor miatt.
Az autó árával vetekszik a minimum összeg.
Nekem is bejött,7évig volt mk3 mondeóm.Ez nem ezen múlik-szerintem.Persze nekem nem fáj,hogy más mennyit költ az autóira.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Matyas1978
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 534



E-mail
« Új hozzászólás #3467 Dátum: 2017.08.15 kedd, 21:52:12 »

épp ellenkezőleg, Mátyás már  megtapasztalta a hetenként 50-100e ft költséget féléven keresztül.
Szóval az én gatyám nem megy a V6-os elavult pénznyelőre. nyes

Ej ej. Mindig csak a ferdítés. hehe gun
Volt fél évem amikor átlagban ráment HAVI 50-60e. Ez szerintem egy 2015-ben vásárolt 13 éves technikánál nem sok. Pláne úgy, hogy amik cserélve lettek, még a gyárilag beépített alkatrészek voltak. Aztán itt ki is merült a költekezés, mert azóta a kötelezőn folyadék, szűrő cseréken kívül más nem kellett. Illetve de. Cseréltem az első hátsó ablaktörlő lapátokat. Idén kb ennyi. Persze abban az időszakban, amikor a költekezés volt, elég pesszimista voltam, hiszen nem tudható, hogy hol lesz a vége.
Az egyik hátsó lengéscsillapító, ami szintén még a gyári Motorcraft, elfosta magát, de mind a négyet cseréltetni fogom, rugókkal együtt, de ez ráér.
Szóval a dízelesek csak örülnének, ha 2 év alatt csak ennyit kellett volna költeniük.  eplus2
« Utoljára szerkesztve: 2017.08.15 kedd, 21:53:54 írta Matyas1978 » Naplózva

2002 Mk3 2.5 V6 Ghia
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #3468 Dátum: 2017.08.15 kedd, 21:55:24 »

Ej ej. Mindig csak a ferdítés. hehe gun
Volt fél évem amikor átlagban ráment HAVI 50-60e. Ez szerintem egy 2015-ben vásárolt 13 éves technikánál nem sok. Pláne úgy, hogy amik cserélve lettek, még a gyárilag beépített alkatrészek voltak. Aztán itt ki is merült a költekezés, mert azóta a kötelezőn folyadék, szűrő cseréken kívül más nem kellett. Illetve de. Cseréltem az első hátsó ablaktörlő lapátokat. Idén kb ennyi. Persze abban az időszakban, amikor a költekezés volt, elég pesszimista voltam, hiszen nem tudható, hogy hol lesz a vége.
Az egyik hátsó lengéscsillapító, ami szintén még a gyári Motorcraft, elfosta magát, de mind a négyet cseréltetni fogom, rugókkal együtt, de ez ráér.
Szóval a dízelesek csak örülnének, ha 2 év alatt csak ennyit kellett volna költeniük.  eplus2
ők csak tankoltak. nyes Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
brughom
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 483



E-mail
« Új hozzászólás #3469 Dátum: 2017.08.16 szerda, 11:27:56 »

ők csak tankoltak. nyes Wink wave

Rá néztem már a diesel topicra, hmmm érdekes mennyi hiba van nekik. Hibakód, hibakód hátán, elmegy az erő, nincs szufla, fekete füst felhő  nyes  turbó haldoklik, porlasztó sz@r, télen valamilyen okból nehezen indul  nyes izzitójel villog stb.

Ja csak ti nem akarjátok elismerni, hogy a diesel is tudd néha sz@r lenni.  wave

Megnéztem, hogy az autódhoz mennyibe kerül egy turbófeltöltő, majd  400.000 Ft ? rinya Azt a mindenit eplus2 Óvatosan közlekedj, mert hát murphy mindenütt ott van eplus2 eplus2 eplus2
« Utoljára szerkesztve: 2017.08.16 szerda, 11:39:16 írta brughom » Naplózva

mondejó 2.5 V6
Lacko1984
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 923



E-mail
« Új hozzászólás #3470 Dátum: 2017.08.16 szerda, 11:50:53 »

Rá néztem már a diesel topicra, hmmm érdekes mennyi hiba van nekik. Hibakód, hibakód hátán, elmegy az erő, nincs szufla, fekete füst felhő  nyes  turbó haldoklik, porlasztó sz@r, télen valamilyen okból nehezen indul  nyes izzitójel villog stb.

Ja csak ti nem akarjátok elismerni, hogy a diesel is tudd néha sz@r lenni.  wave

Megnéztem, hogy az autódhoz mennyibe kerül egy turbófeltöltő, majd  400.000 Ft ? rinya Azt a mindenit eplus2 Óvatosan közlekedj, mert hát murphy mindenütt ott van eplus2 eplus2 eplus2


  wow1 wow1 wow1
eplus2 eplus2 eplus2
Naplózva

Mk3 2.0tdci+DPF Titanium X (N7BB)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #3471 Dátum: 2017.08.16 szerda, 12:55:37 »

Rá néztem már a diesel topicra, hmmm érdekes mennyi hiba van nekik. Hibakód, hibakód hátán, elmegy az erő, nincs szufla, fekete füst felhő  nyes  turbó haldoklik, porlasztó sz@r, télen valamilyen okból nehezen indul  nyes izzitójel villog stb.

Ja csak ti nem akarjátok elismerni, hogy a diesel is tudd néha sz@r lenni.  wave

Megnéztem, hogy az autódhoz mennyibe kerül egy turbófeltöltő, majd  400.000 Ft ? rinya Azt a mindenit eplus2 Óvatosan közlekedj, mert hát murphy mindenütt ott van eplus2 eplus2 eplus2

21év dízelem van.az itteni hibák a garat, ahová beömlik a xar.nyilvánvaló a nagyszámok törvénye alapján. Olvastam  a cumikat,aminek fele a hozzánemértésből adódik.Igen,van azokkal is sok gond,mint minden mással.Olvasgasd gyakrabban a dízel topicot,mert hamarosan neked is az lesz,amikor végleg bexarik a fhoshatos.Legalább lesznek ismereteid, nem kell újra feltenni a sok mafla kérdést. eplus2
400? az jó, mert én félretettem a megspórolt pénz amit a dízel hoz,és másfél millánál tartok ezzel az autóval.Szóval mennyi turbót vegyek? 3-at vagy 4et? hehe
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #3472 Dátum: 2017.08.16 szerda, 12:56:39 »

  wow1 wow1 wow1
eplus2 eplus2 eplus2
majd énis így röhögök a hordóhengeres autódon. eplus2 taps
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Lacko1984
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 923



E-mail
« Új hozzászólás #3473 Dátum: 2017.08.16 szerda, 13:00:59 »

majd énis így röhögök a hordóhengeres autódon. eplus2 taps

Majd utántöltök egy kis olajat és akkor legalább ugyanannyira fog füstölni, mint a traktor! nyes
Naplózva

Mk3 2.0tdci+DPF Titanium X (N7BB)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #3474 Dátum: 2017.08.16 szerda, 13:02:37 »

Majd utántöltök egy kis olajat és akkor legalább ugyanannyira fog füstölni, mint a traktor! nyes
eljen szuper.vannak még így egy páran.... nyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Lacko1984
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 923



E-mail
« Új hozzászólás #3475 Dátum: 2017.08.16 szerda, 13:05:17 »

majd énis így röhögök a hordóhengeres autódon. eplus2 taps

Mi lesz veled ha kitiltják a dieselt?
Ha jól tudom Németországban ez már közeli terv!
Naplózva

Mk3 2.0tdci+DPF Titanium X (N7BB)
brughom
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 483



E-mail
« Új hozzászólás #3476 Dátum: 2017.08.16 szerda, 13:12:26 »

21év dízelem van.az itteni hibák a garat, ahová beömlik a xar.nyilvánvaló a nagyszámok törvénye alapján. Olvastam  a cumikat,aminek fele a hozzánemértésből adódik.Igen,van azokkal is sok gond,mint minden mással.Olvasgasd gyakrabban a dízel topicot,mert hamarosan neked is az lesz,amikor végleg bexarik a fhoshatos.Legalább lesznek ismereteid, nem kell újra feltenni a sok mafla kérdést. eplus2
400? az jó, mert én félretettem a megspórolt pénz amit a dízel hoz,és másfél millánál tartok ezzel az autóval.Szóval mennyi turbót vegyek? 3-at vagy 4et? hehe

Emlékszel még? Írtam, hogy dieselem volt, de túl adtam rajta. Soha többet diesel-t. Inkább egy 4.2-es szívó benzines, mint egy 2.2-es turbó diesel eplus2 Ja, hogy sokat eszik? Kit érdekel., de az erő nem hagy ki  wave
Úgyhogy ne félj nem leszek sűrű látogatója- mint te- a diesel topicnak eplus2

Félre kell tenned a spórolt pénzt a javításra? Látod, látod magadat hazudtoltad meg, mert csak félsz valamitől eplus2

Tudod a V6-ról akkor is fognak beszélni, amikor már a dieseleket kivonják a forgalomból hehe


Egy kis idézet:

"A hatvanas évek óta a benzinüzemű motorok kipufogógázában jelentősen csökkent az egészségre káros, környezetszennyező összetevők koncentrációja a füstszűrők és a katalizátortechnológia fejlődésével. A dízelolaj azonban sokkal kevésbé finomított üzemanyag, több benne például a nagyon kis szemcseméretű, rendkívül egészségkárosító hatású összetevő, valamint a nitrogén-dioxid, amely súlyos szerepet játszik a szmog kialakulásában."
« Utoljára szerkesztve: 2017.08.16 szerda, 13:27:17 írta brughom » Naplózva

mondejó 2.5 V6
brughom
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 483



E-mail
« Új hozzászólás #3477 Dátum: 2017.08.16 szerda, 13:20:12 »

Majd utántöltök egy kis olajat és akkor legalább ugyanannyira fog füstölni, mint a traktor! nyes

Ahogy a nagy öregek mondják:

 Diesel motor traktorba való, mert a határban amikor füstölve megy, az asszony tudja, hogy merre vigye az ebédet eplus2 eplus2 eplus2 eplus2 eplus2 eplus2 eplus2 eplus2 eplus2 eplus2 eplus2 eplus2 eplus2
Naplózva

mondejó 2.5 V6
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #3478 Dátum: 2017.08.16 szerda, 13:51:23 »

Mi lesz veled ha kitiltják a dieselt?
Ha jól tudom Németországban ez már közeli terv!
"az unokáink sem fogják látni" történet ez. Wink
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #3479 Dátum: 2017.08.16 szerda, 13:53:48 »

Emlékszel még? Írtam, hogy dieselem volt, de túl adtam rajta. Soha többet diesel-t. Inkább egy 4.2-es szívó benzines, mint egy 2.2-es turbó diesel eplus2 Ja, hogy sokat eszik? Kit érdekel., de az erő nem hagy ki  wave
Úgyhogy ne félj nem leszek sűrű látogatója- mint te- a diesel topicnak eplus2

Félre kell tenned a spórolt pénzt a javításra? Látod, látod magadat hazudtoltad meg, mert csak félsz valamitől eplus2

Tudod a V6-ról akkor is fognak beszélni, amikor már a dieseleket kivonják a forgalomból hehe


Egy kis idézet:

"A hatvanas évek óta a benzinüzemű motorok kipufogógázában jelentősen csökkent az egészségre káros, környezetszennyező összetevők koncentrációja a füstszűrők és a katalizátortechnológia fejlődésével. A dízelolaj azonban sokkal kevésbé finomított üzemanyag, több benne például a nagyon kis szemcseméretű, rendkívül egészségkárosító hatású összetevő, valamint a nitrogén-dioxid, amely súlyos szerepet játszik a szmog kialakulásában."
a V6 ról a tréleresek fognak egymás közt beszélgetni, hogy a dízellel kell még mindig menteni a fhosatos benzineseket. eplus2

Amúgy meg örülök, hogy legalább te veszed a lapot! nyes eljen integet2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3480 Dátum: 2017.08.16 szerda, 14:04:03 »

21év dízelem van.az itteni hibák a garat, ahová beömlik a xar.nyilvánvaló a nagyszámok törvénye alapján. Olvastam  a cumikat,aminek fele a hozzánemértésből adódik.Igen,van azokkal is sok gond,mint minden mással.Olvasgasd gyakrabban a dízel topicot,mert hamarosan neked is az lesz,amikor végleg bexarik a fhoshatos.Legalább lesznek ismereteid, nem kell újra feltenni a sok mafla kérdést. eplus2
400? az jó, mert én félretettem a megspórolt pénz amit a dízel hoz,és másfél millánál tartok ezzel az autóval.Szóval mennyi turbót vegyek? 3-at vagy 4et? hehe

Hm....Érdekes! nyes
Jó múltkor te is mondtad, hogy nem rakod félre a különbözet pénzt, mert elköltöd másra.  taps

Akkor is tudtam, hogy kamuzol.
Nincs olyan dízeles, aki tankolásonként a különbözetet dobja a malacperselybe!  wave
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3481 Dátum: 2017.08.16 szerda, 14:04:58 »

a V6 ról a tréleresek fognak egymás közt beszélgetni, hogy a dízellel kell még mindig menteni a fhosatos benzineseket. eplus2

Amúgy meg örülök, hogy legalább te veszed a lapot! nyes eljen integet2

Mindjárt jön Domi, hogy nem unjátok még?  nyes
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #3482 Dátum: 2017.08.16 szerda, 14:11:30 »

Hm....Érdekes! nyes
Jó múltkor te is mondtad, hogy nem rakod félre a különbözet pénzt, mert elköltöd másra.  taps

Akkor is tudtam, hogy kamuzol.
Nincs olyan dízeles, aki tankolásonként a különbözetet dobja a malacperselybe!  wave

Ez igaz, kevesebbet költök el, tehát több marad.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3483 Dátum: 2017.08.16 szerda, 14:37:13 »

Ez igaz, kevesebbet költök el, tehát több marad.

Arról volt/van szó, hogy a fogyasztás különbözet pénzt senki nem rakja félre!
Merthogy amikor rá kell költeni a dízelre, akkor ugye megspórolta. De nincs meg az a pénz, mert egy dízeles sem vesz ki a zsebéből annyit, mintha benzinessel járna és a tankolás különbözet megy a perselybe!
Ha így lenne, akkor beszélhetünk spórolásról!
De akkor meg a tankolás ugyanannyi, mint a benzines. Tehát nincs olcsóbb tankolás..... Cool
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #3484 Dátum: 2017.08.16 szerda, 14:40:20 »

Arról volt/van szó, hogy a fogyasztás különbözet pénzt senki nem rakja félre!
Merthogy amikor rá kell költeni a dízelre, akkor ugye megspórolta. De nincs meg az a pénz, mert egy dízeles sem vesz ki a zsebéből annyit, mintha benzinessel járna és a tankolás különbözet megy a perselybe!
Ha így lenne, akkor beszélhetünk spórolásról!
De akkor meg a tankolás ugyanannyi, mint a benzines. Tehát nincs olcsóbb tankolás..... Cool

Tibcsi, amit nem költök el és megmarad, az nem félrerakás?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3485 Dátum: 2017.08.16 szerda, 14:46:33 »

Tibcsi, amit nem költök el és megmarad, az nem félrerakás?

A te esetedben lehet megmarad.
De pl. alf azt mondta elkölti másra. (segítek, nem marad meg)
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
brughom
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 483



E-mail
« Új hozzászólás #3486 Dátum: 2017.08.16 szerda, 15:25:35 »

a V6 ról a tréleresek fognak egymás közt beszélgetni, hogy a dízellel kell még mindig menteni a fhosatos benzineseket. eplus2

Amúgy meg örülök, hogy legalább te veszed a lapot! nyes eljen integet2

Már megszoktalak. wave
 Ja amúgy meg már csak a tréleresek lesznek dieselek, a többit beolvasztják és "sajna" rinya benzineseket csinálnak belőlük. Istenem mivé lesz a világ rinya rinya rinya
Naplózva

mondejó 2.5 V6
brughom
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 483



E-mail
« Új hozzászólás #3487 Dátum: 2017.08.16 szerda, 15:29:59 »

Ez igaz, kevesebbet költök el, tehát több marad.

De miért is költesz kevesebbet? Tehát, hogy maradjon ha beüt a kraft.............................

Bármit is csinálunk az autó- függetlenül bármitől -halott pénz. Csak locsoljuk bele. Ha megmár locsoljuk akkor menjen a fenébe, és élvezzük a motor duruzsolását wave
Naplózva

mondejó 2.5 V6
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #3488 Dátum: 2017.08.16 szerda, 15:33:47 »

De miért is költesz kevesebbet? Tehát, hogy maradjon ha beüt a kraft.............................

Bármit is csinálunk az autó- függetlenül bármitől -halott pénz. Csak locsoljuk bele. Ha megmár locsoljuk akkor menjen a fenébe, és élvezzük a motor duruzsolását wave

Sokkal árnyaltabb a dolog. Nekem a dízel amellett, hogy jobb teljesítményt nyújt, a kevesebb fogyasztással több km-re is elég, azaz pl. egy tankkal elmegyek mondjuk 1000 km-ert. Én ha beülök és elindulok, nem szeretek megállni. És most majd jöttök a pisiléssel és társaival, de az is csak szokás és tervezés kérdése...

Pl a 24 órás versenyt a dízel audi miért is nyerte meg? Mert kevesebbszer kellett kiállnia tankolni?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #3489 Dátum: 2017.08.16 szerda, 15:38:43 »

Hm....Érdekes! nyes
Jó múltkor te is mondtad, hogy nem rakod félre a különbözet pénzt, mert elköltöd másra.  taps

Akkor is tudtam, hogy kamuzol.
Nincs olyan dízeles, aki tankolásonként a különbözetet dobja a malacperselybe!  wave
öreg vagy és már rosszul emlékszel.vagy tavaj még elköltöttem, idén meg félretettem.Ebből van nyaralás HRO-ba. Wink
Neked is ebből van,mert a dízellel mentél, hogy a pályadíjakat kitudd spórolni az üzából. eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #3490 Dátum: 2017.08.16 szerda, 15:39:11 »

Mindjárt jön Domi, hogy nem unjátok még?  nyes
nem.görgesd el. eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #3491 Dátum: 2017.08.16 szerda, 15:40:02 »

Már megszoktalak. wave
 Ja amúgy meg már csak a tréleresek lesznek dieselek, a többit beolvasztják és "sajna" rinya benzineseket csinálnak belőlük. Istenem mivé lesz a világ rinya rinya rinya
nehogy azt hidd.a benyás és dízel egy évtizedben fog kihalni...
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
brughom
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 483



E-mail
« Új hozzászólás #3492 Dátum: 2017.08.16 szerda, 15:41:47 »

nehogy azt hidd.a benyás és dízel egy évtizedben fog kihalni...

Megmondom ősszintén, hogy nagyon figyelem a Tesla autók folyamatos fejlesztését, mert hát kitudja wave

Csak úgy suhanni, hangtalanul  falbav
Naplózva

mondejó 2.5 V6
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #3493 Dátum: 2017.08.16 szerda, 15:41:58 »

öreg vagy és már rosszul emlékszel.vagy tavaj még elköltöttem, idén meg félretettem.Ebből van nyaralás HRO-ba. Wink
Neked is ebből van,mert a dízellel mentél, hogy a pályadíjakat kitudd spórolni az üzából. eplus2

Oda-vissza kb. 18e ft volt a pályadíj Rovinjba. Tudom, hogy magas a fogyikülönbség, de ekkora?  hehe
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #3494 Dátum: 2017.08.16 szerda, 15:42:47 »

Megmondom ősszintén, hogy nagyon figyelem a Tesla autók folyamatos fejlesztését, mert hát kitudja wave

Csak úgy suhanni, hangtalanul  falbav

Először valami nagyon jó befektetést nézz, vagy játszd meg az 5/90-es lottót.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #3495 Dátum: 2017.08.16 szerda, 15:44:01 »

Oda-vissza kb. 18e ft volt a pályadíj Rovinjba. Tudom, hogy magas a fogyikülönbség, de ekkora?  hehe
rokkantaknak és betegeknek sokkal olcsóbb.... eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3496 Dátum: 2017.08.16 szerda, 15:47:33 »

öreg vagy és már rosszul emlékszel.vagy tavaj még elköltöttem, idén meg félretettem.Ebből van nyaralás HRO-ba. Wink
Neked is ebből van,mert a dízellel mentél, hogy a pályadíjakat kitudd spórolni az üzából. eplus2
Te vagy öreg, mert nem emlékszel miért a büdöskével jöttem. Pedig nem is olyan rég írtam le.....nem tavaJ!  eplus2
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #3497 Dátum: 2017.08.16 szerda, 15:49:37 »

Te vagy öreg, mert nem emlékszel miért a büdöskével jöttem. Pedig nem is olyan rég írtam le.....nem tavaJ!  eplus2

Asszony reméljük nem olvassa a fórumot (büdöske)... eplus2

Nem teavaj? Hanem margarin?  eplus2
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #3498 Dátum: 2017.08.16 szerda, 15:50:09 »

rokkantaknak és betegeknek sokkal olcsóbb.... eplus2

Igazából még Tibcsi miatt van határellenőrzés, de látod, beengedték.  eplus2
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
brughom
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 483



E-mail
« Új hozzászólás #3499 Dátum: 2017.08.16 szerda, 15:51:54 »

Először valami nagyon jó befektetést nézz, vagy játszd meg az 5/90-es lottót.

Mondom, ki tudja! wave
Naplózva

mondejó 2.5 V6
Oldalak: 1 ... 63 64 65 66 67 68 69 [70] 71 72 73 74 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.072 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.