Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.16 kedd, 07:41:48 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 [12]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fék, ABS  (Megtekintve 280239 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
szilard317
Vendég
« Új hozzászólás #550 Dátum: 2014.03.28 péntek, 15:00:40 »

Sziasztok!

Nemrég voltak fékbetétek cserélve az autómban, azóta pedig pulzálva fog a fék. Nagy sebességnél pedig ez nagyon zavaró.

Miért lehet szerintetek?

Illetve az utóbbi nap kigyulladt az ABS lámpa, viszont aztán meg elaludt. Ennek mi oka lehet? worship
Naplózva
Döme
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 101



E-mail
« Új hozzászólás #551 Dátum: 2014.09.23 kedd, 15:59:55 »

!ABS-sel kapcsolatban kérdeznék:lehet-e tesztelni az ABS-t/diagolni,demoztatni/ de nem úgy gondoltam , hogy vizes v homokos úton satuzok egyet.Azért kérdezem mert semmi hibát nem jelez a visszajelző lámpa de a télen akárhányszor erősen fékeztem havas,jeges úton,mindig csúszott.Ha rossz lenne a rendszer valahogy csak jelezné ,nem?Egy alkalommal sikerült megberregtetni:száraz úton kijöttek elém satuztam és rendesen tette a dolgát.Igaz utána az ABS lámpa 10 percig folyamatosan égett.Remélem valaki jár errefelé.......hahó integet2
Naplózva

Ford Mondeo MK3 2003. 2.0 TDCI 96kW Turnier
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #552 Dátum: 2014.09.23 kedd, 18:50:33 »

!ABS-sel kapcsolatban kérdeznék:lehet-e tesztelni az ABS-t/diagolni,demoztatni/ de nem úgy gondoltam , hogy vizes v homokos úton satuzok egyet.Azért kérdezem mert semmi hibát nem jelez a visszajelző lámpa de a télen akárhányszor erősen fékeztem havas,jeges úton,mindig csúszott.Ha rossz lenne a rendszer valahogy csak jelezné ,nem?Egy alkalommal sikerült megberregtetni:száraz úton kijöttek elém satuztam és rendesen tette a dolgát.Igaz utána az ABS lámpa 10 percig folyamatosan égett.Remélem valaki jár errefelé.......hahó integet2
Egyforma méretűek a kerekek/gumik?
Naplózva
Döme
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 101



E-mail
« Új hozzászólás #553 Dátum: 2014.09.24 szerda, 02:03:13 »

Egyforma méretűek a kerekek/gumik?
igen,csak annyi változás van a gyárihoz képest ,hogy 15" -osak
Naplózva

Ford Mondeo MK3 2003. 2.0 TDCI 96kW Turnier
Mike31
Vendég
« Új hozzászólás #554 Dátum: 2014.09.24 szerda, 12:08:36 »

igen,csak annyi változás van a gyárihoz képest ,hogy 15" -osak


Nekem a Skorpival voltak ilyen problémáim.  nyes Nekem az ABS jeladó csere megoldotta. Nézd át nem-e szakadt a vezeték.
Naplózva
Döme
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 101



E-mail
« Új hozzászólás #555 Dátum: 2014.09.24 szerda, 17:51:28 »

Nekem a Skorpival voltak ilyen problémáim.  nyes Nekem az ABS jeladó csere megoldotta. Nézd át nem-e szakadt a vezeték.
Megnézem őket.Arra gondolsz amik a keréktengelytől mennek a doblemezen levő csatlakozókig?
Naplózva

Ford Mondeo MK3 2003. 2.0 TDCI 96kW Turnier
Mike31
Vendég
« Új hozzászólás #556 Dátum: 2014.09.26 péntek, 09:31:11 »

Megnézem őket.Arra gondolsz amik a keréktengelytől mennek a doblemezen levő csatlakozókig?

Igen azt is megnézheted, ABS jeladó a fékek melett van meglátod. Egy több eres kábel van benne, és fekete gége csővel van burkolva. Amenyiben a gégecső nem sérült kicsi az esélye, (de ugye mindig amire nem számítassz ott a megoldás)  hogy belül a vezetékek sérültek lennének.
Naplózva
bluedevils
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 124



E-mail
« Új hozzászólás #557 Dátum: 2015.01.17 szombat, 10:16:48 »

Sziasztok! Azt vettem észre, hogy elfogy a fékolajam. Szivárgás van a tartáj alatt, az egész nagyon mozog, a két műanyag fül nem tartaj eléggé. Lehet ezt orvosolni valahogy, esetleg valami tömítő van a tartály alatt, vagy kuka? Köszönöm.
« Utoljára szerkesztve: 2015.01.17 szombat, 10:23:35 írta bluedevils » Naplózva

Mondeo MK I 1.8td kombi 1994
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #558 Dátum: 2015.01.18 vasárnap, 15:29:54 »

Sziasztok! Azt vettem észre, hogy elfogy a fékolajam. Szivárgás van a tartáj alatt, az egész nagyon mozog, a két műanyag fül nem tartaj eléggé. Lehet ezt orvosolni valahogy, esetleg valami tömítő van a tartály alatt, vagy kuka? Köszönöm.
a két műanyg fülnek nem is kell tartani. van 2 gumigyűrű, az elkopott. lehet kapni javítókészletet
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
bluedevils
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 124



E-mail
« Új hozzászólás #559 Dátum: 2015.01.19 hétfő, 16:01:01 »

a két műanyg fülnek nem is kell tartani. van 2 gumigyűrű, az elkopott. lehet kapni javítókészletet
Köszi.

Naplózva

Mondeo MK I 1.8td kombi 1994
potter
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 44



E-mail
« Új hozzászólás #560 Dátum: 2015.06.04 csütörtök, 18:18:36 »

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy újonnan hol lehet kapni fém fékcsövet ami hátra felé megy és a tank környékén van? Vagy mi a pontos neve azon kívül, hogy fém fékcső...
Naplózva

1993 Ford Mondeo CLX 1.6
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #561 Dátum: 2015.06.04 csütörtök, 18:22:31 »

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy újonnan hol lehet kapni fém fékcsövet ami hátra felé megy és a tank környékén van? Vagy mi a pontos neve azon kívül, hogy fém fékcső...
https://cromax.hu/ford/mondeo-1992-1996-/10000000-fekrendszer/10070000-fekhidraulika/10070651-fekcso/?limitstart=0

erre gondolsz  Huh?  integet2
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
potter
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 44



E-mail
« Új hozzászólás #562 Dátum: 2015.06.04 csütörtök, 20:40:59 »


Sajna nem... Ez asszem végig fut a kocsi alján és nem gumi hanem fém. És sz*pás kicserélni a szerelőm szerint.
Naplózva

1993 Ford Mondeo CLX 1.6
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #563 Dátum: 2015.06.05 péntek, 09:40:31 »

Sajna nem... Ez asszem végig fut a kocsi alján és nem gumi hanem fém. És sz*pás kicserélni a szerelőm szerint.
Ha jól gondolom, hogy mire gondolsz, akkor.
Inkább az autót bontók között érdeklődnék, hogy van-e nekik még ép, amit kibontanál/segítenélkibontani.
Vagy keresni fékcsöves céget, akik meghajtogatják neked, mint pl. a kipufogósok.
Újonnan venni ilyet már nem hiszem, hogy fogsz.

Szerintem.
Naplózva
potter
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 44



E-mail
« Új hozzászólás #564 Dátum: 2015.06.05 péntek, 10:04:21 »

Ha jól gondolom, hogy mire gondolsz, akkor.
Inkább az autót bontók között érdeklődnék, hogy van-e nekik még ép, amit kibontanál/segítenélkibontani.
Vagy keresni fékcsöves céget, akik meghajtogatják neked, mint pl. a kipufogósok.
Újonnan venni ilyet már nem hiszem, hogy fogsz.

Szerintem.

Köszi a választ. Kedden viszem és a klubbosok fogják gyártatni hozzá. Kíváncsi vagyok mennyibe fog fájni.... gun
Naplózva

1993 Ford Mondeo CLX 1.6
Csimbió
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 639


E-mail
« Új hozzászólás #565 Dátum: 2016.05.12 csütörtök, 14:05:58 »

Visszaolvastam néhány évet, de nem találtam ilyesmit, ezért leírom.
Mentem lefele egy hegyről, és menet közben elkezdett világítani a műszerfalon a fékrendszer figyelmeztető lámpa.
Aztán elaludt magától, később újra világítani kezdett. Azóta folyamatosan ez megy, ha van kedve világít, ha nincs elalszik, de több időt világít, mint amit nem.
A fékfolyadék kb 2-3mm-el a minimum szint felett van.
Elől a tárcsafék betét alig használt.
Hátul a dobfék nem tudom milyen, mert nem látok bele.
Mit tanácsoltok? 
Naplózva

1993 1,8TD kombi
1997 1,6 16V kombi
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #566 Dátum: 2016.05.12 csütörtök, 22:31:39 »

Visszaolvastam néhány évet, de nem találtam ilyesmit, ezért leírom.
Mentem lefele egy hegyről, és menet közben elkezdett világítani a műszerfalon a fékrendszer figyelmeztető lámpa.
Aztán elaludt magától, később újra világítani kezdett. Azóta folyamatosan ez megy, ha van kedve világít, ha nincs elalszik, de több időt világít, mint amit nem.
A fékfolyadék kb 2-3mm-el a minimum szint felett van.
Elől a tárcsafék betét alig használt.
Hátul a dobfék nem tudom milyen, mert nem látok bele.
Mit tanácsoltok? 
próbálj meg kicsit önteni a tartályba, az a min+2mm már nem túl sok. mondjuk félig felöntve kéne megpróbálni
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Csimbió
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 639


E-mail
« Új hozzászólás #567 Dátum: 2016.05.13 péntek, 09:57:39 »

próbálj meg kicsit önteni a tartályba, az a min+2mm már nem túl sok. mondjuk félig felöntve kéne megpróbálni
Köszi. Nem szoktam nézni a szintet, nem tudom mennyi volt régen, de ha lecsökken a szint, az természetes dolog, vagy valami rendellenesség?
Naplózva

1993 1,8TD kombi
1997 1,6 16V kombi
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #568 Dátum: 2016.05.13 péntek, 10:14:07 »

Köszi. Nem szoktam nézni a szintet, nem tudom mennyi volt régen, de ha lecsökken a szint, az természetes dolog, vagy valami rendellenesség?

természetes
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Csimbió
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 639


E-mail
« Új hozzászólás #569 Dátum: 2016.05.13 péntek, 15:33:38 »

természetes

És hova tűnik ?
Mert anyag nem vész el ...........
Naplózva

1993 1,8TD kombi
1997 1,6 16V kombi
xrobe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1284



E-mail
« Új hozzászólás #570 Dátum: 2016.05.13 péntek, 16:41:43 »

És hova tűnik ?
Mert anyag nem vész el ...........
Ahogy kopnak a betétek, a dugattyúk egyre kijjebb vannak, és az így felszabadult teret a folyadék tölti be.
Naplózva

Mondeo MKIV Trend 2010 2.0 TDCI 140LE 5 ajtó
Mondeo MKIV Titanium 2008 2.0 TDCI 140LE (170LE - PowerFord) 5 ajtó
Mondeo MKIII Titanium-X 2004 2.2 ST TDCI Kispusi edition 5 ajtó
Ex: Mondeo MKI Ghia 1993 1.8i 115LE 5 ajtó
Csimbió
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 639


E-mail
« Új hozzászólás #571 Dátum: 2016.05.14 szombat, 19:05:47 »

Ahogy kopnak a betétek, a dugattyúk egyre kijjebb vannak, és az így felszabadult teret a folyadék tölti be.
Akkor ezek szerint, ha cserélném a betétet, visszanőne a folyadékszint. Ez jó.
Az első betéteken még biztos sok van, a hátsót nem látom.
A hátsó dobfék betétjét hogy lehet megnézni?
Naplózva

1993 1,8TD kombi
1997 1,6 16V kombi
xrobe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1284



E-mail
« Új hozzászólás #572 Dátum: 2016.05.14 szombat, 21:04:22 »

Akkor ezek szerint, ha cserélném a betétet, visszanőne a folyadékszint. Ez jó.
Az első betéteken még biztos sok van, a hátsót nem látom.
A hátsó dobfék betétjét hogy lehet megnézni?

Ha visszanyomod a dugattyút, akkor emelkedik a szint. Ha tele a tartály érdemes figyelni, különben kifolyik a felesleg.
Ha leszeded a dobot, akkor látod, de ahhoz eléggé meg kell kínálni a kalapáccsal  vigyor3
Naplózva

Mondeo MKIV Trend 2010 2.0 TDCI 140LE 5 ajtó
Mondeo MKIV Titanium 2008 2.0 TDCI 140LE (170LE - PowerFord) 5 ajtó
Mondeo MKIII Titanium-X 2004 2.2 ST TDCI Kispusi edition 5 ajtó
Ex: Mondeo MKI Ghia 1993 1.8i 115LE 5 ajtó
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #573 Dátum: 2016.05.21 szombat, 10:50:49 »

Ha visszanyomod a dugattyút, akkor emelkedik a szint. Ha tele a tartály érdemes figyelni, különben kifolyik a felesleg.
Ha leszeded a dobot, akkor látod, de ahhoz eléggé meg kell kínálni a kalapáccsal  vigyor3
ha karban volt tartva akkor simán lejon . Kalapáccsal meg sosem kéne bántani mert vehetsz másik dobot
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Csimbió
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 639


E-mail
« Új hozzászólás #574 Dátum: 2016.05.28 szombat, 09:32:28 »

próbálj meg kicsit önteni a tartályba, az a min+2mm már nem túl sok. mondjuk félig felöntve kéne megpróbálni
Töltöttünk rá fékfolyadékot max-ig, így egyből elaludt a lámpa.
Most már csak akkor világít, ha behúzom a kéziféket.  wave
Naplózva

1993 1,8TD kombi
1997 1,6 16V kombi
Gaba61
Vendég
« Új hozzászólás #575 Dátum: 2016.08.17 szerda, 08:37:48 »

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, a kézifékem tönkre ment azaz a karhoz tartozó szerkezet elkopott. lehet-e valahol venni mert a neten nem találok. Ford Mondeo 1993 1.6 benzin kombi
előre is köszönöm
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #576 Dátum: 2016.08.18 csütörtök, 14:06:13 »

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, a kézifékem tönkre ment azaz a karhoz tartozó szerkezet elkopott. lehet-e valahol venni mert a neten nem találok. Ford Mondeo 1993 1.6 benzin kombi
előre is köszönöm
Szia!
Az adok-veszek részben nézzél körül.
Naplózva
motosrac
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


E-mail
« Új hozzászólás #577 Dátum: 2017.03.03 péntek, 17:37:47 »

Üdv! Van egy elöl hátul tárcsafékes 4x4 mondim, aminek fékrendszer problémái vannak. Az ABS és traction control lámpa párszáz méter után elkezd világítani, ezt gondolom a jeladók leellenőrzése megoldja.
A nagyobb problémám az, hogy egy erősebb fékezésnél kivétel nélkül mindig csak a bal első kerék csúszik meg. A fékpedál nem fog mélyen, viszont eléggé kemény. A fékeket megnéztem, van elég fékpofa még, légtelenítettem, de nem jött levegő sehol, a fékpofák elengedik megfelelően a féktárcsát amikor nem fékezek, kínomban már szétszedtem az úszóágy csapjait és bekentem ATE pasztával és bejárattam hogy könnyen mozogjon hátha az szorul meg. Mindezek után ugyanúgy szinte csak a bal első kerék fékez.
Valaki tudna tanácsot adni hogy mit érdemes átnézni következőre?
előre is köszönöm!
Naplózva

'95 MkI 4x4 2.0 kombi GHIA
Cirkáló
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26



« Új hozzászólás #578 Dátum: 2017.03.04 szombat, 15:00:26 »

Üdv! Van egy elöl hátul tárcsafékes 4x4 mondim, aminek fékrendszer problémái vannak. Az ABS és traction control lámpa párszáz méter után elkezd világítani, ezt gondolom a jeladók leellenőrzése megoldja.
A nagyobb problémám az, hogy egy erősebb fékezésnél kivétel nélkül mindig csak a bal első kerék csúszik meg. A fékpedál nem fog mélyen, viszont eléggé kemény. A fékeket megnéztem, van elég fékpofa még, légtelenítettem, de nem jött levegő sehol, a fékpofák elengedik megfelelően a féktárcsát amikor nem fékezek, kínomban már szétszedtem az úszóágy csapjait és bekentem ATE pasztával és bejárattam hogy könnyen mozogjon hátha az szorul meg. Mindezek után ugyanúgy szinte csak a bal első kerék fékez.
Valaki tudna tanácsot adni hogy mit érdemes átnézni következőre?
előre is köszönöm!
Szia! Megkell keresni az ABS hiba okát. Nekem ABS vezérlő egységet kellett cserélnem anno, igaz nem 4X4-s volt az enyém, de annak igazán nem sok köze van az ABS rendszer hibájához.
Naplózva

Ford a márka,
Ford vezet,
Fordnál jobb, csak
Ford lehet!
Ez volt a 79-s Ford rally csapat szlogenje.
motosrac
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


E-mail
« Új hozzászólás #579 Dátum: 2017.07.06 csütörtök, 09:22:03 »

Szia! Megkell keresni az ABS hiba okát. Nekem ABS vezérlő egységet kellett cserélnem anno, igaz nem 4X4-s volt az enyém, de annak igazán nem sok köze van az ABS rendszer hibájához.

Hello,

sajnos még mindig nem sikerült megjavítani a problémát, és nem tudom hogyan kéne tovább haladnom. Az összes jeladót kimértem, kicseréltem az ABS egységet (bár itt egyelőre traction control nélkülit sikerült csak szereznem és az van benne, ami megoldotta a másik fék problémámat), az ABS lámpaa mégis kigyullad 50-100 méter után és nem működik az ABS.
Tudnátok ötletet adni, hogy mit tudok még megnézni, vagy hogy hol lehet a probléma?

köszi előre is
Naplózva

'95 MkI 4x4 2.0 kombi GHIA
deerman
Vendég
« Új hozzászólás #580 Dátum: 2017.07.21 péntek, 22:10:41 »

Hello,

sajnos még mindig nem sikerült megjavítani a problémát, és nem tudom hogyan kéne tovább haladnom. Az összes jeladót kimértem, kicseréltem az ABS egységet (bár itt egyelőre traction control nélkülit sikerült csak szereznem és az van benne, ami megoldotta a másik fék problémámat), az ABS lámpaa mégis kigyullad 50-100 méter után és nem működik az ABS.
Tudnátok ötletet adni, hogy mit tudok még megnézni, vagy hogy hol lehet a probléma?

köszi előre is
Az ABS részére nincs egyszerű ötletem, de az asszimetrikus fékhatást akár egy rossz, leszűkült keresztmetszetű gumifékcső is okozhat, vagy főfékhenger probléma. Némelyik (fékekre szakosodott) szerelőműhelyben van eszköz a nyomásmérésre a fékcsövek végein.
Naplózva
motosrac
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


E-mail
« Új hozzászólás #581 Dátum: 2017.07.22 szombat, 10:07:01 »

Az ABS részére nincs egyszerű ötletem, de az asszimetrikus fékhatást akár egy rossz, leszűkült keresztmetszetű gumifékcső is okozhat, vagy főfékhenger probléma. Némelyik (fékekre szakosodott) szerelőműhelyben van eszköz a nyomásmérésre a fékcsövek végein.

pár hónapja kicseréltem mind a négy gumifékcsövet, kb 2 hete pedig a főfékhengert is. Most a fékek nagyjából egyenletesen fognak.
Vettem a kocsiba egy ASR-es ABS egységet, ami elvileg hibátlanul működött, gyakorlatilag egyáltalán nem működött a vezérlő része, ahogy rátettem a gyújtást a kocsira egyből világított folyamatosan a Traction control és az ABS hibalámpa.
Mivel olyan jól hozzáférhető helyen van az ABS tömb, hogy  nem kell szopni vele 2 órát mire kiveszi meg visszateszi az ember, úgy gondoltam, hogy kiveszem az egységet és annak a mechanikus részeit összeépítem a kocsi eredeti egységének elektromos részével. Szóval potom 2 óra forrasztgatás és 2 óra motortérben turkálás után visszakerült minden a helyére, indításkor villog hármat mindkét visszajelző lámpa majd elalszanak.

A történet szomorú vége hogy ettől fuggetlenül továbbra se működik az abs, habár hibát nem jelez, a Traction control lámpája pedig pár km után elkezd világítani ismét.

Szerintem egyelőre ennyiben marad a dolog, mert csak teljesen feleslegesen idegeskedek rajta, és annyi helyen lehet baja hogy sose fogok rájönni, főleg hogy nyilván benne van a pakliban, hogy továbbra is csak az ABS egységgel van probléma.
Naplózva

'95 MkI 4x4 2.0 kombi GHIA
vajoczki1
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10



E-mail
« Új hozzászólás #582 Dátum: 2018.02.04 vasárnap, 11:10:12 »

Sziasztok!

A szervómhoz adtak egy folyadékot (boltban) ami állítólag jó bele, de az utasításon fékolajnak van írva. Beleönthetem a tartályba? Az olaj neve SCT Brake fluid dot-4, egyébként a fék olaj jele van a dobozon.

Naplózva
Vagol
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 227


« Új hozzászólás #583 Dátum: 2018.02.04 vasárnap, 17:36:07 »

Sziasztok!

A szervómhoz adtak egy folyadékot (boltban) ami állítólag jó bele, de az utasításon fékolajnak van írva. Beleönthetem a tartályba? Az olaj neve SCT Brake fluid dot-4, egyébként a fék olaj jele van a dobozon.



Én nem önteném bele, az valóban fékolaj. A szervóba ATF automata és szervóolaj kell Pl. Castrol gyártmányú, 2000-3000 Ft. között már jó minőséget lehet venni, 1 liter bőven elég bele.

Üdv: László
Naplózva

1998-as MK-2  2,5 V6, "RS" benzines, automata váltós
vajoczki1
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10



E-mail
« Új hozzászólás #584 Dátum: 2018.02.05 hétfő, 19:44:27 »

Én nem önteném bele, az valóban fékolaj. A szervóba ATF automata és szervóolaj kell Pl. Castrol gyártmányú, 2000-3000 Ft. között már jó minőséget lehet venni, 1 liter bőven elég bele.

Üdv: László
Köszönöm a választ, vettem kormányszervóhoz olajat
Naplózva
Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 [12]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.062 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.