Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.30 kedd, 05:11:20 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 54 55 ... 149   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 2313542 alkalommal)
0 Felhasználó és 55 vendég van a témában
derrik
Vendég
« Új hozzászólás #2350 Dátum: 2011.11.27 vasárnap, 11:39:32 »

Aki szeretné a fűtő motort kivenni.
Kiszerelés :
-Vedd ki a kesztyűtartót
-Búj be alája
-A fűtőmotor csatlakozója mellett található egy kis fül, melyen kifelé mutató nyíl van, ezt a padlólemez irányába óvatosan húzd meg, s közben a motortestet fordítsd el a függőleges tengelye körül.
Így a ventilátor motor a lapáttal együtt kijön.
-Majd a motorház oldalán 3db gumibak rögzítőjét a motor tengely irányában be kell nyomni
Így a motor kijön a házból. Az alsó csapágyazás könnyen hozzáférhető. A felső csapágyhoz egy kis furat készítésével lehet hozzáférni. Vigyázat! A furat készítése excentrikus forgást eredményezhet!
Beépítés:
-Fordított sorrendben
Ne keseredj el ha zajosabb lett mint volt! Elég pontos az illesztése. Két három berakás ill. némi mozgatás után megtalálható az optimális helyzet. 
Jó fűtést, és csendes utasteret mindenkinek!
Naplózva
Mobidik
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1941


MK II 1,8 TD.


E-mail
« Új hozzászólás #2351 Dátum: 2011.11.27 vasárnap, 16:33:41 »

én letéptem a matricát, és az oldalán, ahol elvileg kipárologhatna a fölöstleg, egy pici csavrhúzót bedugtam, és elkezdtem húzni felfelé, aztán szépen nyílt is. ez az exide excell volt. haver varta akksijánál sem működött
Mert az a szemét varta le van ragasztva.  falbav
Naplózva

Otthonom a nagyvilág, vallásom a jó cselekedet.
balinnyu
Vendég
« Új hozzászólás #2352 Dátum: 2011.11.27 vasárnap, 18:39:43 »

Üdvözletem kedves Mondeosok Wink

Életem első mondeoját vásároltam egy elég hanyag gazditól!
Segitségre lenne szükségem világitás kapcsolom körüli jelzőfény nem működik,ablakemelő kapcsoló működés jelző fénye nem működik és a csomagtartó világitásom sem! szerviz vagy bele merjek mászni?
a csomagtartó izzó  jó nincsen kiégve a többit nem mertem szétszedni!

remélem valaki tud segíteni!

köszönettel
Naplózva
derrik
Vendég
« Új hozzászólás #2353 Dátum: 2011.11.27 vasárnap, 19:24:55 »

Üdvözletem kedves Mondeosok Wink

Életem első mondeoját vásároltam egy elég hanyag gazditól!
Segitségre lenne szükségem világitás kapcsolom körüli jelzőfény nem működik,ablakemelő kapcsoló működés jelző fénye nem működik és a csomagtartó világitásom sem! szerviz vagy bele merjek mászni?
a csomagtartó izzó  jó nincsen kiégve a többit nem mertem szétszedni!

remélem valaki tud segíteni!

köszönettel
Gondolom lesz segítség.....Smiley Én is egy romhalmazt vettem villamoságilag is. Itt okosítom magam Smiley Kérdezz bátran, és merjél belenyúlni.... Biztosítékokat nézd át! Letölthető a gépkönyv. Nagyon sok a kontakt hiba. Amire, mint itt kiderült az orvosság a WD40. Én már a tejbegrízbe is teszek, csak jobb lehet tőle!
Az első...azt nemtom
A második: az nekem villogott, itt vettem egy másikat  kb. 5 perc volt betenni. Azóta OK.
A harmadik: lásd az előzőeket.....
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #2354 Dátum: 2011.11.27 vasárnap, 19:49:08 »

Mert az a szemét varta le van ragasztva.  falbav
neked is olyan?
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
svega
Vendég
« Új hozzászólás #2355 Dátum: 2011.11.28 hétfő, 07:34:00 »

Segítsíg!
Ma éjszakás voltam és ezen a télen először fagyott be a szélvédőm reggelre. És természetesen az első szélvédőfűtésem (amiért tulajdonképpen a Mondeót választottam) nem működik.  Cry
Tudom, kapcsoló, biztosíték, relé ellenőrzés, de nappal aludnom kellene, vagyis nincs most időm átolvasni az elektromos témát, vagyis tudna valaki gyorsan pár tanácsot adni, hol keressen a hibát, hol a biztosíték és hol a relé? (hogy mérhessek). Arra mennyi az esély, hogy valamennyi szál szakadt legyen az ablakban? Hogyan mennek tönkre, sávok és foltok maradnak ki?
Még annyit, hogy a kapcsolóban levő visszajelző ég és ki is alszik pár perc múlva, vagyis a relé és az időzítő szerintem jó.
Előre is köszönöm a segítséget.
Naplózva
derrik
Vendég
« Új hozzászólás #2356 Dátum: 2011.11.28 hétfő, 08:49:06 »

Segítsíg!
Ma éjszakás voltam és ezen a télen először fagyott be a szélvédőm reggelre. És természetesen az első szélvédőfűtésem (amiért tulajdonképpen a Mondeót választottam) nem működik.  Cry
Tudom, kapcsoló, biztosíték, relé ellenőrzés, de nappal aludnom kellene, vagyis nincs most időm átolvasni az elektromos témát, vagyis tudna valaki gyorsan pár tanácsot adni, hol keressen a hibát, hol a biztosíték és hol a relé? (hogy mérhessek). Arra mennyi az esély, hogy valamennyi szál szakadt legyen az ablakban? Hogyan mennek tönkre, sávok és foltok maradnak ki?
Még annyit, hogy a kapcsolóban levő visszajelző ég és ki is alszik pár perc múlva, vagyis a relé és az időzítő szerintem jó.
Előre is köszönöm a segítséget.
.......drága barátom, én nem ezért vettem Mondeo-t. De nálam is világít a visszajelző és hasonló. De mint kiderült a szélvédőt cserélték és nem fűthetőt tettek bele.....így jártam Sad
-Valamikor fűtött az a szélvédő??
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #2357 Dátum: 2011.11.28 hétfő, 09:30:25 »

Életem első mondeoját vásároltam egy elég hanyag gazditól!
Segitségre lenne szükségem világitás kapcsolom körüli jelzőfény nem működik,ablakemelő kapcsoló működés jelző fénye nem működik és a csomagtartó világitásom sem! szerviz vagy bele merjek mászni?
a csomagtartó izzó  jó nincsen kiégve a többit nem mertem szétszedni!
Hi!
Ha tudnánk, hogy merre laksz (profil), akkor esetleg lenne közeledben jelentkező, vagy tudnánk ajánlani a pénteki minitalilt.
Sajnos ezen hibák legtöbbje nem igazán távgyógyítható, vagy belemászol, vagy összejössz valaki hozzáértőbbel.
Szerintem.


Segítsíg!
Ma éjszakás voltam és ezen a télen először fagyott be a szélvédőm reggelre. És természetesen az első szélvédőfűtésem (amiért tulajdonképpen a Mondeót választottam) nem működik.  Cry
Tudom, kapcsoló, biztosíték, relé ellenőrzés, de nappal aludnom kellene, vagyis nincs most időm átolvasni az elektromos témát, vagyis tudna valaki gyorsan pár tanácsot adni, hol keressen a hibát, hol a biztosíték és hol a relé? (hogy mérhessek). Arra mennyi az esély, hogy valamennyi szál szakadt legyen az ablakban? Hogyan mennek tönkre, sávok és foltok maradnak ki?
Ha közel hajolsz a szélvédőhöz, akkor a fűthető esetén látszódnak a vékony hullámos szálak.
Ha hibás, akkor sávokban nem megy az olvasztás.
Ha a szélvédő előtt levő műanyagot leveszed, akkor láthatod a csatlakozókat (2 db), amiken lehet mérni a fűtőszál ellenállást.
De előbb inkább bizti ell., de sajnos hirtelen nem tudom, hogy hol van - motortér v. utastér.
« Utoljára szerkesztve: 2011.11.28 hétfő, 09:33:43 írta HegeGabi » Naplózva
SPANNER
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2579


spannerattila@freemail.hu
« Új hozzászólás #2358 Dátum: 2011.11.28 hétfő, 10:21:38 »

Hi!
Ha tudnánk, hogy merre laksz (profil), akkor esetleg lenne közeledben jelentkező, vagy tudnánk ajánlani a pénteki minitalilt.
Sajnos ezen hibák legtöbbje nem igazán távgyógyítható, vagy belemászol, vagy összejössz valaki hozzáértőbbel.
Szerintem.

Ha közel hajolsz a szélvédőhöz, akkor a fűthető esetén látszódnak a vékony hullámos szálak.
Ha hibás, akkor sávokban nem megy az olvasztás.
Ha a szélvédő előtt levő műanyagot leveszed, akkor láthatod a csatlakozókat (2 db), amiken lehet mérni a fűtőszál ellenállást.
De előbb inkább bizti ell., de sajnos hirtelen nem tudom, hogy hol van - motortér v. utastér.

És egy kép a kolléga által leírtakhoz:

http://kepfeltoltes.hu/111128/P6180134_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Naplózva

MK4 2.0L 16V 146LE 2008-as AOBA Duratec HE Titanium-X Sedan Manual Stardust Silver
EX: MK3 2.0L 16V 146LE 2004-es CJBA Duratec HE Ghia Sedan Manual Octane Blue
EX: MK2 2.0L 16V 131LE 1998-as Zetec Ghia Limusine Manual Petrol Blue
EX: MK2 1.8L 16V 115LE 1997-es Zetec Ghia Kombi Manual Black
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #2359 Dátum: 2011.11.28 hétfő, 13:15:29 »

És egy kép a kolléga által leírtakhoz:

http://kepfeltoltes.hu/111128/P6180134_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Cheesy Te PhotoMaster!
Fűthető szélvédőspricniről nincs képed? nyes Grin
Naplózva
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #2360 Dátum: 2011.11.28 hétfő, 16:28:31 »

http://viewitem.eim.ebay.hu/ELM327-USB-To-OBDII-Car-Diagnostic-Cable-for-All-Models/130586623794/item

hali! Ez a keszülek jo mk2 mondihoz!
Valamint a kidobott hibakodokhoz van valahol valmi leiras hogy melyik mit jelent?
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
svega
Vendég
« Új hozzászólás #2361 Dátum: 2011.11.28 hétfő, 16:46:20 »

Üdv!

Nem fűt szélvédőm. Lebontottam a szélvédő alatti burkolatot, rámértem a csatira, illetve ellenőrző lámpáztam, a delej kijut a csatiig. A csati ellenpárjában megmértem az ellenállást és azt találtam, hogy a szélvédő ellenállása végtelen, vagyis szakadt. A szélvédő gyári, a szálak benne vannak. Létezik az, hogy teljesen szakadt lenne a szélvédő minden szála? Mindenesetre kapott egy WD40 kezelést, várom a holnap reggelt. Egyébként mennyire gyakori az, hogy teljesen tönkremegy a szélvédőfűtés?
Naplózva
derrik
Vendég
« Új hozzászólás #2362 Dátum: 2011.11.28 hétfő, 16:55:15 »

http://viewitem.eim.ebay.hu/ELM327-USB-To-OBDII-Car-Diagnostic-Cable-for-All-Models/130586623794/item

hali! Ez a keszülek jo mk2 mondihoz!
Valamint a kidobott hibakodokhoz van valahol valmi leiras hogy melyik mit jelent?
.....ezt a minap néztem én is. Én nem tudom jó-e. De én is örülnék ha kiderülne mit lehet vele elkövetni, mert így nem tűnik egy nagy pénznek. Lehet valakinek már van itt ilyen. És ír tapasztalatot. De az is lehet hogy mk2 esetében a viszonylagos egyszerűsége miatt csak kidobott pénz lenne. 
Naplózva
SPANNER
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2579


spannerattila@freemail.hu
« Új hozzászólás #2363 Dátum: 2011.11.28 hétfő, 17:38:37 »

Cheesy Te PhotoMaster!
Fűthető szélvédőspricniről nincs képed? nyes Grin

Arról sajnos nincsen mert azt nagyon hamar elvitték egyben az egész rendszert! De neked magáról a spricniről kellene kép vagy a spricnihez vezető csatis kábelről? Valahol még asszem van belőle ha nem felejtem el akkor a hétvégén lövök neked képet róla vagy miért kérdezted?
Naplózva

MK4 2.0L 16V 146LE 2008-as AOBA Duratec HE Titanium-X Sedan Manual Stardust Silver
EX: MK3 2.0L 16V 146LE 2004-es CJBA Duratec HE Ghia Sedan Manual Octane Blue
EX: MK2 2.0L 16V 131LE 1998-as Zetec Ghia Limusine Manual Petrol Blue
EX: MK2 1.8L 16V 115LE 1997-es Zetec Ghia Kombi Manual Black
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #2364 Dátum: 2011.11.28 hétfő, 19:01:06 »

.....ezt a minap néztem én is. Én nem tudom jó-e. De én is örülnék ha kiderülne mit lehet vele elkövetni, mert így nem tűnik egy nagy pénznek. Lehet valakinek már van itt ilyen. És ír tapasztalatot. De az is lehet hogy mk2 esetében a viszonylagos egyszerűsége miatt csak kidobott pénz lenne. 
Nekem van, igaz a tokozása nem pont ez, de ugyanaz az elm327-es proci van benne.
Én vaterán vettem, egy pécsi fickótól. Működik. Nagy csodát ne várj tőlük, hibakódot tudsz vele olvasni, törölni. A többi érték értelmezéséhez tapasztalat, ismeret, tudás szükséges, így alap júzernek sokat nem mond. Legalábis nekem, pedig bizergálom egy ideje, meg a gázosítás miatt belememásztam a témába, de igazából ez még mindig kevés. Egyébként meg valóban nem sokat tud a Mondeo diagnosztikája.Bármi kérdés van szívesen válaszolok, akár pü-ben is.
Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #2365 Dátum: 2011.11.28 hétfő, 19:55:00 »

Arról sajnos nincsen mert azt nagyon hamar elvitték egyben az egész rendszert! De neked magáról a spricniről kellene kép vagy a spricnihez vezető csatis kábelről? Valahol még asszem van belőle ha nem felejtem el akkor a hétvégén lövök neked képet róla vagy miért kérdezted?
Csak poénkodtam!  Cheesy Gondoltam, hogyha már mindenre tudsz képet linkelni, akkor pont erre miért ne tudnál? Smiley
Amúgy nem kell kép, köszi.
Naplózva
derrik
Vendég
« Új hozzászólás #2366 Dátum: 2011.11.28 hétfő, 20:19:25 »

Nekem van, igaz a tokozása nem pont ez, de ugyanaz az elm327-es proci van benne.
Én vaterán vettem, egy pécsi fickótól. Működik. Nagy csodát ne várj tőlük, hibakódot tudsz vele olvasni, törölni. A többi érték értelmezéséhez tapasztalat, ismeret, tudás szükséges, így alap júzernek sokat nem mond. Legalábis nekem, pedig bizergálom egy ideje, meg a gázosítás miatt belememásztam a témába, de igazából ez még mindig kevés. Egyébként meg valóban nem sokat tud a Mondeo diagnosztikája.Bármi kérdés van szívesen válaszolok, akár pü-ben is.
....szóval : halottnak egy pof! én így nem szeretném beleásni magam, csak jól duruzsoljon a verda oszt ennyi.   
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #2367 Dátum: 2011.11.28 hétfő, 20:38:55 »

http://viewitem.eim.ebay.hu/ELM327-USB-To-OBDII-Car-Diagnostic-Cable-for-All-Models/130586623794/item

hali! Ez a keszülek jo mk2 mondihoz!
Valamint a kidobott hibakodokhoz van valahol valmi leiras hogy melyik mit jelent?

Schmidi-től 8000-ert BT-ost tudsz venni. En is olyat hasznalok Androidos telefonnal, Torque sw-el.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Mobidik
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1941


MK II 1,8 TD.


E-mail
« Új hozzászólás #2368 Dátum: 2011.11.28 hétfő, 20:49:09 »

neked is olyan?
Igen.  falbav
Naplózva

Otthonom a nagyvilág, vallásom a jó cselekedet.
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #2369 Dátum: 2011.11.28 hétfő, 21:23:53 »

Schmidi-től 8000-ert BT-ost tudsz venni. En is olyat hasznalok Androidos telefonnal, Torque sw-el.

laptoppal mukszik? annyira nem lenyeg meg mert hibatlan a gep ˝egyenlore˝ de azert kivancsisagból bele pislognek majd!
majd egy minitalira szerintem elugrok majd egyszer  smile
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
derrik
Vendég
« Új hozzászólás #2370 Dátum: 2011.11.29 kedd, 07:47:02 »

Schmidi-től 8000-ert BT-ost tudsz venni. En is olyat hasznalok Androidos telefonnal, Torque sw-el.
.....magához az Androidhoz konyítok rendesen Smiley Magát a szoftot nem ismerem de sokan töltik az biztos. 
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #2371 Dátum: 2011.11.29 kedd, 10:34:53 »

laptoppal mukszik? annyira nem lenyeg meg mert hibatlan a gep ˝egyenlore˝ de azert kivancsisagból bele pislognek majd!
majd egy minitalira szerintem elugrok majd egyszer  smile

Ha van bt a laptopban, akkor gondolom igen
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
svega
Vendég
« Új hozzászólás #2372 Dátum: 2011.11.30 szerda, 07:17:13 »

Hali!

Létezhet olyan. hogy a szélvédő fűtés mindkét oldalában minden szál szakadt legyen egy 10 éves kocsiban? A csatiban van áram.
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #2373 Dátum: 2011.11.30 szerda, 07:22:05 »

Hali!

Létezhet olyan. hogy a szélvédő fűtés mindkét oldalában minden szál szakadt legyen egy 10 éves kocsiban? A csatiban van áram.
létezhet akár, de az is lehet, hogy az üveg tövében van megtörve a kábel
Naplózva
derrik
Vendég
« Új hozzászólás #2374 Dátum: 2011.11.30 szerda, 16:28:54 »

S.O.S !!!
behalt az aksim totál. Ha valakinek Miskolc/Borsod lenne egy aksija ami telet kihúzza kérem jelentkezzen!
/a szimering csere miatt nincsen pénzem új aksira/
Naplózva
gyulaba55
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 436



E-mail
« Új hozzászólás #2375 Dátum: 2011.12.01 csütörtök, 08:46:51 »

Sziasztok,TD-ben mostanábban kigyuladnak a ABS,meg a kézifék pillácsok a müszerfalon,van hogy nem is alszik el,ez valami kontakt hiba ,de nem tudom merre keresem a hibát.Valakinek hasonló problémája volt?
Naplózva

Nagyvarad-MK1-1993.10.-1,6,16V,CLXtre,sedan,4 ajtos,560.000 km-el,elbontva,de akkor meg nagyon jol ment,mai nap is sajnálom.
                MK1-1996.04.-1,6,GLX,Turnier,elektr. ablak elol,elekrt.tukor,kodlampa,2 legzsak,szine turkisz zold.
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #2376 Dátum: 2011.12.01 csütörtök, 08:55:32 »

Sziasztok,TD-ben mostanábban kigyuladnak a ABS,meg a kézifék pillácsok a müszerfalon,van hogy nem is alszik el,ez valami kontakt hiba ,de nem tudom merre keresem a hibát.Valakinek hasonló problémája volt?
Nézd meg a fékolaj szintet.
Naplózva
gyulaba55
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 436



E-mail
« Új hozzászólás #2377 Dátum: 2011.12.01 csütörtök, 09:02:44 »

Nézd meg a fékolaj szintet.
Ok,kőszi,megnézük.
Naplózva

Nagyvarad-MK1-1993.10.-1,6,16V,CLXtre,sedan,4 ajtos,560.000 km-el,elbontva,de akkor meg nagyon jol ment,mai nap is sajnálom.
                MK1-1996.04.-1,6,GLX,Turnier,elektr. ablak elol,elekrt.tukor,kodlampa,2 legzsak,szine turkisz zold.
szell.n
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290


E-mail
« Új hozzászólás #2378 Dátum: 2011.12.01 csütörtök, 18:25:41 »

Sziasztok!
Két kérdésem lenne:
Az első ködlámpa fehér reléje hol található?
Az ülésfűtés relék milyen színüek?

köszi a választ.
Naplózva

Mr.Windd
picur21
Vendég
« Új hozzászólás #2379 Dátum: 2011.12.02 péntek, 13:25:36 »

Sziasztok.
Lehet hogy volt már tárgyalva de az a kérdésem hogy 4-et villan a légzsák visszajelzőm. Már szétszedtem és minden létező csatit befújtam wd-40-nel. De sajna maradt a villogás. lehet hogy ki kell olvastatni szervizbe? esetleg tudtok valakit aki olcsón kiolvassa a hibákat? Mert van még 1 problémám.
Még pedig hogy az ABS lámpám is néha felvillan és akkor nincs ABS. de ha nem ég akkor jó és müködik. Van valakinek ötlete?
Köszi
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #2380 Dátum: 2011.12.02 péntek, 13:39:22 »

Sziasztok.
Lehet hogy volt már tárgyalva de az a kérdésem hogy 4-et villan a légzsák visszajelzőm. Már szétszedtem és minden létező csatit befújtam wd-40-nel. De sajna maradt a villogás. lehet hogy ki kell olvastatni szervizbe? esetleg tudtok valakit aki olcsón kiolvassa a hibákat? Mert van még 1 problémám.
Még pedig hogy az ABS lámpám is néha felvillan és akkor nincs ABS. de ha nem ég akkor jó és müködik. Van valakinek ötlete?
Köszi
le lett írva,hogy az övfeszítő az.én is végigjártam az utat,egy hete kicseréltem bontottra.Azóta nyugi van.
Naplózva
picur21
Vendég
« Új hozzászólás #2381 Dátum: 2011.12.02 péntek, 17:04:14 »

le lett írva,hogy az övfeszítő az.én is végigjártam az utat,egy hete kicseréltem bontottra.Azóta nyugi van.

Ok. de melyik? mind a 2 vagy csak az egyik?
Naplózva
Viló
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1815



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2382 Dátum: 2011.12.03 szombat, 12:28:55 »

Sziasztok!
Két kérdésem lenne:
Az első ködlámpa fehér reléje hol található?
Az ülésfűtés relék milyen színüek?

köszi a választ.

Hali.

A ködlámpa relék helyét nem tudom, de az ülésfűtésé barna színű és a kesztyűtartó mögött található elvileg kék aljzatban.
Naplózva

1997  1.8TD kombi fel-GHIA-sítva.

2004  F1 2.0 TDCi kombi automata.
balinnyu
Vendég
« Új hozzászólás #2383 Dátum: 2011.12.04 vasárnap, 12:17:46 »

Hi!
Ha tudnánk, hogy merre laksz (profil), akkor esetleg lenne közeledben jelentkező, vagy tudnánk ajánlani a pénteki minitalilt.
Sajnos ezen hibák legtöbbje nem igazán távgyógyítható, vagy belemászol, vagy összejössz valaki hozzáértőbbel.
Szerintem.

Ha közel hajolsz a szélvédőhöz, akkor a fűthető esetén látszódnak a vékony hullámos szálak.
Ha hibás, akkor sávokban nem megy az olvasztás.
Ha a szélvédő előtt levő műanyagot leveszed, akkor láthatod a csatlakozókat (2 db), amiken lehet mérni a fűtőszál ellenállást.
De előbb inkább bizti ell., de sajnos hirtelen nem tudom, hogy hol van - motortér v. utastér.
Naplózva
Gab013
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 133



E-mail
« Új hozzászólás #2384 Dátum: 2011.12.05 hétfő, 14:03:39 »

Sziasztok!

Kicsi segítség kéne.
Ha távirányítóval zárom a kocsit, bezár, majd azonnal vissza is nyit. Ha kulccsal zárom rendben müxik, viszont nyitáskor a bal elsőt nem nyitja.
Korábban mintha már olvastam volna itt ilyenről, de nem találom a topikban.
Naplózva

'97 MK II 2,5 V6 Automata Tournier Ghia
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #2385 Dátum: 2011.12.05 hétfő, 14:59:09 »

Sziasztok!

Kicsi segítség kéne.
Ha távirányítóval zárom a kocsit, bezár, majd azonnal vissza is nyit. Ha kulccsal zárom rendben müxik, viszont nyitáskor a bal elsőt nem nyitja.
Korábban mintha már olvastam volna itt ilyenről, de nem találom a topikban.
valószínűleg behalt a zárban a kapcsoló.
Naplózva
derrik
Vendég
« Új hozzászólás #2386 Dátum: 2011.12.05 hétfő, 19:25:11 »

valószínűleg behalt a zárban a kapcsoló.
....ez igaz lehet arra is ami nálam történik? Az nálam is előfordul, hogy az első nyitási lépcső kimarad, vagy a kettő szinte összemosódik. Menet közben pedig néha kattannak a zárak mintha rám csukná az egész kócerájt. De nem. 
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #2387 Dátum: 2011.12.05 hétfő, 19:45:30 »

....ez igaz lehet arra is ami nálam történik? Az nálam is előfordul, hogy az első nyitási lépcső kimarad, vagy a kettő szinte összemosódik. Menet közben pedig néha kattannak a zárak mintha rám csukná az egész kócerájt. De nem. 

A menet közbeni kattanás az normális, kóbor jelet szed össze, nem kell vele foglalkozni.
Figyeld meg, hogy mindíg ugyanazon az útszakaszon csinálja!  integet2
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
derrik
Vendég
« Új hozzászólás #2388 Dátum: 2011.12.05 hétfő, 20:01:30 »

A menet közbeni kattanás az normális, kóbor jelet szed össze, nem kell vele foglalkozni.
Figyeld meg, hogy mindíg ugyanazon az útszakaszon csinálja!  integet2
köszike.....
Más. Az önindító ugyan működik, de most javításkor a kábeleket az indítómotorról nem mertük leszedni mert a kábel rögzítő csavaroknál a műanyag szét törött és valami lemezke is el van csúszva alatta. Itt a teljes önindítót cserélni kell?
Naplózva
fügelaci
Vendég
« Új hozzászólás #2389 Dátum: 2011.12.05 hétfő, 20:04:32 »

A menet közbeni kattanás az normális, kóbor jelet szed össze, nem kell vele foglalkozni.
Figyeld meg, hogy mindíg ugyanazon az útszakaszon csinálja!  integet2
Háááát!
Nekem nem úgy tűnik. Inkább valahol ki van kopva valamelyik vezeték a kötegben, és attól van. Párás, esős időben egész sűrűn kattog nekem is, száraz időben talán ha kétszer fordult elő. És még néha a hátsó 5. ajtó kapcsolója is kattog. Nem hinném, hogy bármiféle külső zavaró kóbor  :vigyor3:jel, vagy körülmény okozná.
Naplózva
levaipeti
Vendég
« Új hozzászólás #2390 Dátum: 2011.12.05 hétfő, 21:56:50 »

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy nem tud valaki egy index-vészvillogó relét? Szükségem lenne rá. Mert így kézzel kell fel-le huzogatni az kart. Egy kicsit idegesít már. Néztem több helyen, de nem találtam. Ezek konkrét autós boltok voltak. De ha valaki tud egy olyan helyet ahol van és ezt meg is osztaná velem.  Smiley Köszi!  worship
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2391 Dátum: 2011.12.05 hétfő, 22:21:03 »

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy nem tud valaki egy index-vészvillogó relét? Szükségem lenne rá. Mert így kézzel kell fel-le huzogatni az kart. Egy kicsit idegesít már. Néztem több helyen, de nem találtam. Ezek konkrét autós boltok voltak. De ha valaki tud egy olyan helyet ahol van és ezt meg is osztaná velem.  Smiley Köszi!  worship
bontó
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #2392 Dátum: 2011.12.05 hétfő, 22:23:06 »

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy nem tud valaki egy index-vészvillogó relét? Szükségem lenne rá. Mert így kézzel kell fel-le huzogatni az kart. Egy kicsit idegesít már. Néztem több helyen, de nem találtam. Ezek konkrét autós boltok voltak. De ha valaki tud egy olyan helyet ahol van és ezt meg is osztaná velem.  Smiley Köszi!  worship

szia!

ha erre gondoltál akkor itt egy link

http://www.cromax.hu/index.php?katid=47336584&termek_al_id=132&katnev=Von%C3%B3horog%20n%C3%A9lk%C3%BCl%20%283%20l%C3%A1bas%29
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
levaipeti
Vendég
« Új hozzászólás #2393 Dátum: 2011.12.05 hétfő, 22:36:19 »



Szia! Úgy tűnik, hogy ez lesz az, már csak azt nem tudom, hogy az a vonóhorog nélkül az mit takarhat?  Shocked
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2394 Dátum: 2011.12.05 hétfő, 22:38:57 »


Szia! Úgy tűnik, hogy ez lesz az, már csak azt nem tudom, hogy az a vonóhorog nélkül az mit takarhat?  Shocked
a vonóhorognak van külön visszajelző köre
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
levaipeti
Vendég
« Új hozzászólás #2395 Dátum: 2011.12.05 hétfő, 22:51:07 »

Akkor renben van, nagyon szépen köszönöm a segítséget mindenkinek aki segített!!  Smiley
Naplózva
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #2396 Dátum: 2011.12.05 hétfő, 22:52:33 »


Szia! Úgy tűnik, hogy ez lesz az, már csak azt nem tudom, hogy az a vonóhorog nélkül az mit takarhat?  Shocked

ha nincs vonóhorgod akkor ne foglalkozz vele...

de itt a vonóhorgos is ha érdekel...
http://www.cromax.hu/index.php?katid=47342159&termek_al_id=11135&katnev=1992.11.15-2000.06.15.
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
Viló
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1815



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2397 Dátum: 2011.12.05 hétfő, 22:53:00 »

a vonóhorognak van külön visszajelző köre

Így van. A reléből kijön 2 vezeték a végén egy kis izzóval, ami a képen látható zöld visszajelző ablakhoz (a fényszóró magasságállító gomb mellet) vezet.

Naplózva

1997  1.8TD kombi fel-GHIA-sítva.

2004  F1 2.0 TDCi kombi automata.
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #2398 Dátum: 2011.12.06 kedd, 08:44:58 »

Háááát!
Nekem nem úgy tűnik. Inkább valahol ki van kopva valamelyik vezeték a kötegben, és attól van. Párás, esős időben egész sűrűn kattog nekem is, száraz időben talán ha kétszer fordult elő. És még néha a hátsó 5. ajtó kapcsolója is kattog. Nem hinném, hogy bármiféle külső zavaró kóbor  :vigyor3:jel, vagy körülmény okozná.

Akkor kiegészítem a korábbi hozzászólásomat, hogy nálam az volt, azt tapasztaltam.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
sendrew
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332



E-mail
« Új hozzászólás #2399 Dátum: 2011.12.06 kedd, 08:56:15 »

Akkor kiegészítem a korábbi hozzászólásomat, hogy nálam az volt, azt tapasztaltam.

Csak precízen Smiley
Naplózva

2008. Ford S-MAX 2.0 Titanium 145LE
2008. Ford Focus 1.6    101LE

EX:
2001. Ford Ka 1.3 60LE
2004. Ford Mondeo Turnier Trend 1.8 16V 125LE  LPG
2007. Ford Fiesta 1.25    75LE

Az autó nyomokban Ghia elemeket tartalmazott
Oldalak: 1 ... 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 54 55 ... 149   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.069 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.