Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.30 kedd, 09:54:17 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 63 64 ... 149   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 2316365 alkalommal)
0 Felhasználó és 64 vendég van a témában
svega
Vendég
« Új hozzászólás #2800 Dátum: 2012.02.14 kedd, 13:23:55 »

Vissza az óra/fedkomp cseréhez.
Elgondolkoztam egy kicsit azon, vajon milyen a FF (Fuel Flow) jel egy benzines kocsiban.
A Trabantban anno úgy oldották meg a benzin folyásának mérését, hogy egy kis propellert forgatott a folyó benzin, annak a jelét vették le. Egy mai modern benzines kocsiban biztosan nincsenek ilyenek, az elektronika a befecskendező szelepek nyitásából, nyitvatartási idejéből meg a fordulatszámból számítja ki, illetve generálja az FF jelet. A propelleres megoldás azért is nem jó, mert a benzinbefecskendezős rendszereknél az elektromos szivattyú mindig többletet szállít, a felesleg meg visszafolyik a második csövön a tankba. Ez a buborékmentesítéshez kell.
Másrészt nem hiszem el, hogy egy márka (Ford) csúcsmodelljéhez a tervezők úgy álltak hozzá, hogy a dízelesek le vannak fosva, nekik úgysem kell fogyasztási adat. Volt Omegám, dízelben, abban volt fedkomp gyárilag.
A dízelben sem megvalósítható a propelleres átfolyásmérés, mert ott is folyik vissza felesleg, ezzel melegítik a tankban levő gázolajat a dermedés megelőzésére. Vagyis szerintem a Mondenoban lennie kell valahol egy mesterségesen képzett fogyasztási (Fuel Flow) jelnek.
Izgat az a 8 vezeték, amelyik az adagolóra megy. Mivel a vezérlése illetve szabályozása teljesen mechanikus, nem kell neki drót. De kell a leállításhoz kell egy mágnesszelep, és vezérli a második bowdent működtető elektronikát is. Ezen felül potméter is van a gázkaron. Vajon minek?
Összefoglalva: ha jobb idő lesz, kimérem az adagoló vezetékeinek jelét. Ha isten is akarja, találok benne FF jelet. S akkor minden akadály elhárul a fedkomp dízelbe berakása elöl.
Naplózva
peppyke
Vendég
« Új hozzászólás #2801 Dátum: 2012.02.14 kedd, 17:21:07 »

Rádió kódot a keres-kínálban tudnak adni kedves kollegák. (van egy nyitott topic kódkérésre)
Tudnak CD-tárat vezérelni, legalább is amikre rá van írva. Smiley A fazon valszeg "CD-tár emulátor"-ra gondolt, mint pl. ez : http://www.grando.hu/auto-motor-alkatresz/auto-hifi/kiegeszito-tartozek/ford-mp3-usb-sd-aux-illeszto-ford-2-6-pin-cd-tar-csatlakozos-radiokhoz-1483402011.html?id=1483402011


Ahhhhhha.. Fő hogy lehet kapni! Lehet erre gondolt,de ö állítolag magának csinált ilyet!
Naplózva
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #2802 Dátum: 2012.02.14 kedd, 17:31:18 »

Ahhhhhha.. Fő hogy lehet kapni! Lehet erre gondolt,de ö állítolag magának csinált ilyet!

Gyári, kazettás fejegységhez olvastam még nagyon rég egy angol fórumon, hogy miként okosítottak rá egy line-in bemenetet (kesztyűtartóba). Szóval így rá lehetett dugni mp3 játékost vagy akármit aminek jack kimenete van. Persze szám váltáshoz az eszközt kellett nyomkodni, szóval nem megoldás a fent említett problémára, de nem is kerül annyiba. (És jobb minőségű mint a kazetta adapter vagy az fm transzmitter.)

Egyébként az emulátornál rendesen lehet lépkedni a számok közt a hifiről mintha cd lenne? A 6 lemezt hogy emulálja? Egy mappa egy cd? (így x lemezes cd tárnak látszik?)
« Utoljára szerkesztve: 2012.02.14 kedd, 17:34:31 írta Pumukli23 » Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #2803 Dátum: 2012.02.14 kedd, 18:43:09 »

Gyári, kazettás fejegységhez olvastam még nagyon rég egy angol fórumon, hogy miként okosítottak rá egy line-in bemenetet (kesztyűtartóba). Szóval így rá lehetett dugni mp3 játékost vagy akármit aminek jack kimenete van. Persze szám váltáshoz az eszközt kellett nyomkodni, szóval nem megoldás a fent említett problémára, de nem is kerül annyiba. (És jobb minőségű mint a kazetta adapter vagy az fm transzmitter.)

Egyébként az emulátornál rendesen lehet lépkedni a számok közt a hifiről mintha cd lenne? A 6 lemezt hogy emulálja? Egy mappa egy cd? (így x lemezes cd tárnak látszik?)
ha jól tudom, korábban a klubon belül is készült már ilyen
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #2804 Dátum: 2012.02.14 kedd, 19:02:25 »

ha jól tudom, korábban a klubon belül is készült már ilyen

jól tudod, a főoldalon a tuning rovatban van 2 fajta rádiónak is "utólagos line-in bement készítés" leírása...
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #2805 Dátum: 2012.02.14 kedd, 19:15:23 »

jól tudod, a főoldalon a tuning rovatban van 2 fajta rádiónak is "utólagos line-in bement készítés" leírása...

Na akkor magyarul is van. Köszi Smiley  taps
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
Viló
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1815



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2806 Dátum: 2012.02.17 péntek, 16:41:02 »

A következő történt tegnap délután.
Megálltam a kocsival, tettem-vettem a garázsban és kb 20 perc után indulni akartam.
Gyújtás --> aztán semmi. a kesztyűtartó mögötti egyik relé kattan és kész.
Valamint az ora melletti piros led sűrűn villog. Ergo immo hiba.
kb 15 próbálkozás után minden ok és indult. Egész máig.
Gondoltam milyen jó idő van (épp szakad a hó) kicserélem az első féktárcsákat.
Hipp hopp kicseréltem, akarok visszaállni a ház elé és megint ugyanaz a szitu mint tegnap.
Most már fél órája küszködök vele és semmi.
Volt már valakinek hasonló tapasztalata?
Az immora ami az adagolón volt rámértem és ahol 12V-nak kellene lenni ott most semmi sincs.
elképzelhető, hogy megadta magát?
Naplózva

1997  1.8TD kombi fel-GHIA-sítva.

2004  F1 2.0 TDCi kombi automata.
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #2807 Dátum: 2012.02.17 péntek, 16:46:38 »

A következő történt tegnap délután.
Megálltam a kocsival, tettem-vettem a garázsban és kb 20 perc után indulni akartam.
Gyújtás --> aztán semmi. a kesztyűtartó mögötti egyik relé kattan és kész.
Valamint az ora melletti piros led sűrűn villog. Ergo immo hiba.
kb 15 próbálkozás után minden ok és indult. Egész máig.
Gondoltam milyen jó idő van (épp szakad a hó) kicserélem az első féktárcsákat.
Hipp hopp kicseréltem, akarok visszaállni a ház elé és megint ugyanaz a szitu mint tegnap.
Most már fél órája küszködök vele és semmi.
Volt már valakinek hasonló tapasztalata?
Az immora ami az adagolón volt rámértem és ahol 12V-nak kellene lenni ott most semmi sincs.
elképzelhető, hogy megadta magát?
melyik szálat mérted? az odautat, vagy a mágnesszelepét?
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Viló
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1815



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2808 Dátum: 2012.02.17 péntek, 16:55:22 »

melyik szálat mérted? az odautat, vagy a mágnesszelepét?

A mágnes szelepét.
Naplózva

1997  1.8TD kombi fel-GHIA-sítva.

2004  F1 2.0 TDCi kombi automata.
voto
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 549


AKINEKSZERENCSÉJESINCS 0036705007081

vototomi@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #2809 Dátum: 2012.02.17 péntek, 19:22:58 »

A következő történt tegnap délután.
Megálltam a kocsival, tettem-vettem a garázsban és kb 20 perc után indulni akartam.
Gyújtás --> aztán semmi. a kesztyűtartó mögötti egyik relé kattan és kész.
Valamint az ora melletti piros led sűrűn villog. Ergo immo hiba.
kb 15 próbálkozás után minden ok és indult. Egész máig.
Gondoltam milyen jó idő van (épp szakad a hó) kicserélem az első féktárcsákat.
Hipp hopp kicseréltem, akarok visszaállni a ház elé és megint ugyanaz a szitu mint tegnap.
Most már fél órája küszködök vele és semmi.
Volt már valakinek hasonló tapasztalata?
Az immora ami az adagolón volt rámértem és ahol 12V-nak kellene lenni ott most semmi sincs.
elképzelhető, hogy megadta magát?

Ha jól emléxem neked BOSCH van fenn...

Akkor ha minden igaz csak 1 átkötést kell eszközölni a motortéri biztitáblában és kész is volt nincs immo....
Holnap megnézem ,hogy honnan hova megy a delej....
Meg azt is megnézem ,hogy melyik csatiról megy az adagoló.....
Naplózva

'97/12 1.8 TD BOSCH adagoló Romos kasztni faxa motor....
'07/09 2,2 TDCI Transit családi csapatszállító...
Viló
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1815



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2810 Dátum: 2012.02.17 péntek, 19:28:54 »

Ha jól emléxem neked BOSCH van fenn...

Akkor ha minden igaz csak 1 átkötést kell eszközölni a motortéri biztitáblában és kész is volt nincs immo....
Holnap megnézem ,hogy honnan hova megy a delej....
Meg azt is megnézem ,hogy melyik csatiról megy az adagoló.....

 party0038
Naplózva

1997  1.8TD kombi fel-GHIA-sítva.

2004  F1 2.0 TDCi kombi automata.
Viló
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1815



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2811 Dátum: 2012.02.18 szombat, 15:47:56 »

A következő történt tegnap délután.
Megálltam a kocsival, tettem-vettem a garázsban és kb 20 perc után indulni akartam.
Gyújtás --> aztán semmi. a kesztyűtartó mögötti egyik relé kattan és kész.
Valamint az ora melletti piros led sűrűn villog. Ergo immo hiba.
kb 15 próbálkozás után minden ok és indult. Egész máig.
Gondoltam milyen jó idő van (épp szakad a hó) kicserélem az első féktárcsákat.
Hipp hopp kicseréltem, akarok visszaállni a ház elé és megint ugyanaz a szitu mint tegnap.
Most már fél órája küszködök vele és semmi.
Volt már valakinek hasonló tapasztalata?
Az immora ami az adagolón volt rámértem és ahol 12V-nak kellene lenni ott most semmi sincs.
elképzelhető, hogy megadta magát?

Végre elindult a gép és semmi baja.
Nem is immo hiba volt.
A motortéri biztosíték dobozban az egyik 20A-es bizti szállt el.
Lásd a képen a 9-es számút. (Motorvezérlő, hidegindítás)



És íme a tettes:

Naplózva

1997  1.8TD kombi fel-GHIA-sítva.

2004  F1 2.0 TDCi kombi automata.
tomi781107
Vendég
« Új hozzászólás #2812 Dátum: 2012.02.20 hétfő, 21:29:44 »

Sziasztok!


Lehet hogy már volt erről szó régebben, de milyen izzók valók a műszerfalba? Legalábbis azon részébe, ahol a fordulatszám mérőt, meg a km órát kéne megvilágítani. Sima rizsszemizzók vannak mögötte?
Köszi
Üdv
Tomi
Naplózva
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #2813 Dátum: 2012.02.20 hétfő, 22:00:00 »

Sziasztok!
Lehet hogy már volt erről szó régebben, de milyen izzók valók a műszerfalba? Legalábbis azon részébe, ahol a fordulatszám mérőt, meg a km órát kéne megvilágítani. Sima rizsszemizzók vannak mögötte?
Köszi
Üdv
Tomi

Valami másféle vicces izzók. Kecskeméten csak egy autósboltban találtam (kb 4 helyen néztem), ott is azért mert az egyik eladó srácnak is mondeoja van vigyor3 Olyan se nem kicsi, se nem nagy izzók, pontos típust nem tudok, ettől eggyel nagyobb fejű
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
tomi781107
Vendég
« Új hozzászólás #2814 Dátum: 2012.02.20 hétfő, 22:05:30 »

Valami másféle vicces izzók. Kecskeméten csak egy autósboltban találtam (kb 4 helyen néztem), ott is azért mert az egyik eladó srácnak is mondeoja van vigyor3 Olyan se nem kicsi, se nem nagy izzók, pontos típust nem tudok, ettől eggyel nagyobb fejű
Aha, akkor egyértelműbb, ha kiveszek egyet, zsebre vágom, és a nyakamba veszem a várost (Székesfehérvár) hátha szerencsével járok.
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #2815 Dátum: 2012.02.20 hétfő, 22:05:46 »

Valami másféle vicces izzók. Kecskeméten csak egy autósboltban találtam (kb 4 helyen néztem), ott is azért mert az egyik eladó srácnak is mondeoja van vigyor3 Olyan se nem kicsi, se nem nagy izzók, pontos típust nem tudok, ettől eggyel nagyobb fejű
tungsram mintaboltban pl kapható
Naplózva
Viló
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1815



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2816 Dátum: 2012.02.20 hétfő, 22:10:01 »

Aha, akkor egyértelműbb, ha kiveszek egyet, zsebre vágom, és a nyakamba veszem a várost (Székesfehérvár) hátha szerencsével járok.

Vagy veszel bontóstól.   Wink
Naplózva

1997  1.8TD kombi fel-GHIA-sítva.

2004  F1 2.0 TDCi kombi automata.
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #2817 Dátum: 2012.02.21 kedd, 08:58:48 »

tungsram mintaboltban pl kapható
Linket! Linket! Csak mert én nem találtam a neten. worship
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #2818 Dátum: 2012.02.21 kedd, 09:23:52 »

Linket! Linket! Csak mert én nem találtam a neten. worship

Nagyban segíti a keresést, ha tudod, hogy mi a pontos neve annak, amit keresel. Mert van neki, de nem ám az, hogy Mondeoba való kilóméteróra világítás izzója.

Állítólag valaki most nyelvvizsgázott angolból. Ja, gondolom a Rigó utcai nyelvjárás ilyen szavakat nem ismer. eplus2

http://lmgtfy.com/?q=T6.5+wedge+bulb#

Meg ilyen is van:
http://www.google.com/search?hl=hu&safe=active&pws=0&q=T6.5%20dash%20bulb&gs_sm=3&gs_upl=9504l14037l0l14334l6l6l0l0l0l0l281l468l0.1.1l2l0&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=4FRDT6WWBcLN4QTz-9WnCA&biw=1280&bih=792&sei=EFVDT97SGOSl4gT8kbCdCA
 
De Ebay-en a legkönnyebb találni. És ha már csere van, akkor érdemes ledest beletenni. NEm sokkal drágább, de sokkal szebb és tartósabb. (nem ég ki)

http://stores.ebay.com/warden-jp2002/24-T6-5-Dash-Wedge-Bulbs-/_i.html?_fsub=19885543
« Utoljára szerkesztve: 2012.02.21 kedd, 09:26:43 írta drof » Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #2819 Dátum: 2012.02.21 kedd, 09:37:28 »

Nagyban segíti a keresést, ha tudod, hogy mi a pontos neve annak, amit keresel. Mert van neki, de nem ám az, hogy Mondeoba való kilóméteróra világítás izzója.

Állítólag valaki most nyelvvizsgázott angolból. Ja, gondolom a Rigó utcai nyelvjárás ilyen szavakat nem ismer. eplus2

http://lmgtfy.com/?q=T6.5+wedge+bulb#

Meg ilyen is van:
http://www.google.com/search?hl=hu&safe=active&pws=0&q=T6.5%20dash%20bulb&gs_sm=3&gs_upl=9504l14037l0l14334l6l6l0l0l0l0l281l468l0.1.1l2l0&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=4FRDT6WWBcLN4QTz-9WnCA&biw=1280&bih=792&sei=EFVDT97SGOSl4gT8kbCdCA
 
De Ebay-en a legkönnyebb találni. És ha már csere van, akkor érdemes ledest beletenni. NEm sokkal drágább, de sokkal szebb és tartósabb. (nem ég ki)

http://stores.ebay.com/warden-jp2002/24-T6-5-Dash-Wedge-Bulbs-/_i.html?_fsub=19885543
Nagyon szépen köszönöm a kedvességed, hogy ismét belinkelted a dolgokat, amit már legalább 2x, amikor pl. kérdeztem tőled a Led-es dolgokat. worship

Viszont én Yooccoo Tungsram mintaboltos linkjére lennék kíváncsi, hogy ő hol találta, mert nekem még nem sikerült a Tungsram internetes boltjában ilyen izzót találni.
Mivel én nem tudok ebay-ról rendelni, és mást sem szeretnék megkérni rá egyelőre, így is túl sokat kértem már, és köszönöm nekik az eddigi segítséget.
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #2820 Dátum: 2012.02.21 kedd, 09:46:24 »

Nagyon szépen köszönöm a kedvességed, hogy ismét belinkelted a dolgokat, amit már legalább 2x, amikor pl. kérdeztem tőled a Led-es dolgokat. worship

Viszont én Yooccoo Tungsram mintaboltos linkjére lennék kíváncsi, hogy ő hol találta, mert nekem még nem sikerült a Tungsram internetes boltjában ilyen izzót találni.
Mivel én nem tudok ebay-ról rendelni, és mást sem szeretnék megkérni rá egyelőre, így is túl sokat kértem már, és köszönöm nekik az eddigi segítséget.
misi107 tudja, én csak elmentem érte a boltba
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #2821 Dátum: 2012.02.21 kedd, 09:51:52 »

Nagyon szépen köszönöm a kedvességed, hogy ismét belinkelted a dolgokat, amit már legalább 2x, amikor pl. kérdeztem tőled a Led-es dolgokat. worship

Viszont én Yooccoo Tungsram mintaboltos linkjére lennék kíváncsi, hogy ő hol találta, mert nekem még nem sikerült a Tungsram internetes boltjában ilyen izzót találni.
Mivel én nem tudok ebay-ról rendelni, és mást sem szeretnék megkérni rá egyelőre, így is túl sokat kértem már, és köszönöm nekik az eddigi segítséget.

Mi a baj az E-bayes rendeléssel? Nincs bankkártya? Vagy nem olyan, amit elfogadnak?

Van itt olyan topic, ahol segítenek ebben.
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #2822 Dátum: 2012.02.21 kedd, 09:57:26 »

Ha bemész a legközelebbi komolyabb autós boltba (nem a Homasitába), vagy a tungsram boltba és kérsz T 6.5-ös izzót még válogathatsz is, hogy 2W, vagy 3W teljesítményű legyen.

Kómaxban is van, igaz ott foglalattal együtt.

Ezt a "neten nem találok" dolgot el kell felejteni, a ritkán keresett dolgok nincsek a webshopok listáin, néha a kínálatukban sem. Ott azok vannak, amikből sok fogy. Személyesen kérve bármit tudnak rendelni neked.
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #2823 Dátum: 2012.02.21 kedd, 14:37:39 »

Mi a baj az E-bayes rendeléssel? Nincs bankkártya? Vagy nem olyan, amit elfogadnak?

Van itt olyan topic, ahol segítenek ebben.
Nem vagyok gyakorlott ebay-on, és németül sem tudok. Bankkártya dolgot nem tudom.

Igen, tudom, mint említettem, már kaptam segítséget.

Köszi, utánanézek komolyabb autósboltnak.
Unix az komolyabb?
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #2824 Dátum: 2012.02.21 kedd, 14:41:21 »

Nem vagyok gyakorlott ebay-on, és németül sem tudok. Bankkártya dolgot nem tudom.

Igen, tudom, mint említettem, már kaptam segítséget.

Köszi, utánanézek komolyabb autósboltnak.
Unix az komolyabb?

Unix, Bárdi, Láng mind jó.

De én egy pici helyre járok, eddig minden spec igényemet ki tudták szolgálni.

www.fridcar.hu wave
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2825 Dátum: 2012.02.21 kedd, 15:53:05 »

Unix, Bárdi, Láng mind jó.

De én egy pici helyre járok, eddig minden spec igényemet ki tudták szolgálni.

www.fridcar.hu wave
akkor az tényleg jó hely lehet...tág sheggű tyúkot is árulnak? eplus2
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Viló
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1815



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2826 Dátum: 2012.02.21 kedd, 17:54:39 »

akkor az tényleg jó hely lehet...tág sheggű tyúkot is árulnak? eplus2

Minek az neked?   conf vigyor3
Naplózva

1997  1.8TD kombi fel-GHIA-sítva.

2004  F1 2.0 TDCi kombi automata.
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #2827 Dátum: 2012.02.21 kedd, 17:55:27 »

akkor az tényleg jó hely lehet...tág sheggű tyúkot is árulnak? eplus2
neki minek?  Huh?
miniegér  eplus2
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #2828 Dátum: 2012.02.21 kedd, 17:56:31 »

akkor az tényleg jó hely lehet...tág sheggű tyúkot is árulnak? eplus2

Azt hogyan? Annak mi köze az én igényeimhez? Ha szűk seggű lenne, azt még érteném, de tág? Milyen tág? Sontag?

MivanveledRezső? Elfogyott a pálesz, vagymiafax? eplus2
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2829 Dátum: 2012.02.21 kedd, 19:16:54 »

Azt hogyan? Annak mi köze az én igényeimhez? Ha szűk ***ű lenne, azt még érteném, de tág? Milyen tág? Sontag?

MivanveledRezső? Elfogyott a pálesz, vagymiafax? eplus2
mert a szűk sheggűbe nem fér bele a nyelved duhos2
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
drof
Vendég
« Új hozzászólás #2830 Dátum: 2012.02.21 kedd, 20:04:03 »

mert a szűk sheggűbe nem fér bele a nyelved duhos2

Dehogyisnem. vigyor3
Naplózva
ducse79
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 184


MK2 98  5 ajtós 1.8 Zetec


« Új hozzászólás #2831 Dátum: 2012.02.24 péntek, 19:27:01 »

Sziasztok  integet2

Fényszóró állításban kérném a segítségeteket:
nemrég cseréltem izzót elől, és amióta vissza raktam a lámpát,
jóval magasabbra megy a fénye, mint a másik oldalon.
A kocsiban van elektromos állító, de be van halva - amióta a kocsi nálam van.
Kérdésem: hogyan kell manuálisan beállítani a fényszóró magasságát 98-as MK2-esben?

Előre THX!
Naplózva

ducse
BeG 2.5/V6
Vendég
« Új hozzászólás #2832 Dátum: 2012.02.24 péntek, 19:35:37 »

Sziasztok  integet2

Fényszóró állításban kérném a segítségeteket:
nemrég cseréltem izzót elől, és amióta vissza raktam a lámpát,
jóval magasabbra megy a fénye, mint a másik oldalon.
A kocsiban van elektromos állító, de be van halva - amióta a kocsi nálam van.
Kérdésem: hogyan kell manuálisan beállítani a fényszóró magasságát 98-as MK2-esben?

Előre THX!

Elméletileg a tetején van 2db álítóka és ott tudod beállítani.  vigyor3
De ha jót akarsz akkor elviszed műhelybe és ott géppel pontosan belövik.
Mert valszeg sajnos te ugysem fogod tudni úgy beálítani, hogy az arra pilácsoljón amerre kell. eplus2
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #2833 Dátum: 2012.02.24 péntek, 21:43:12 »

szerintem nincs a helyén a foglalatban normálisan ....
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #2834 Dátum: 2012.02.24 péntek, 21:51:53 »

szerintem nincs a helyén a foglalatban normálisan ....

Szerintem sincs. Cserénél megesik. Reboot (kivesz-berak). integet2
Naplózva
ducse79
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 184


MK2 98  5 ajtós 1.8 Zetec


« Új hozzászólás #2835 Dátum: 2012.02.24 péntek, 22:08:30 »

Szerintem sincs. Cserénél megesik. Reboot (kivesz-berak). integet2

Szerintem a helyén van. De azért ránézek egyszer holnap, ha már ketten is írjátok...
de ha a helyén találom... jöhet a fiiiinomhangolás  Wink
Naplózva

ducse
deis
Vendég
« Új hozzászólás #2836 Dátum: 2012.02.24 péntek, 22:26:53 »

Sziasztok  integet2

Fényszóró állításban kérném a segítségeteket:
nemrég cseréltem izzót elől, és amióta vissza raktam a lámpát,
jóval magasabbra megy a fénye, mint a másik oldalon.
A kocsiban van elektromos állító, de be van halva - amióta a kocsi nálam van.
Kérdésem: hogyan kell manuálisan beállítani a fényszóró magasságát 98-as MK2-esben?

Előre THX!
Megtaláltam, én is tőle vettem a magasságállítót. http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_felszereles_szemelygepkocsi/autovillamossagi_alkatresz/fenyszoro_bura_izzo/ford_mondeo_ii_fenyszoro_magassag_allito_motor_2_1554233252.html Szerintem is nézz rá az izzóra, lehet nincs a helyén.
« Utoljára szerkesztve: 2012.02.24 péntek, 23:08:45 írta deis » Naplózva
ducse79
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 184


MK2 98  5 ajtós 1.8 Zetec


« Új hozzászólás #2837 Dátum: 2012.02.25 szombat, 19:51:58 »


Hali! Megnéztem, az izzó a helyén volt, úgyhogy belekezdtem az álligatásba.
Tulajdonképpen sikerült is. A lényeget beállítottam: a fény magassága mostmár stimmel.
Jól lekövette a fény iránya az állításaimat, viszont ami a vízstintes beállítást illeti,
ott szinte semmi változást nem láttam, hiába tekertem Smiley ... kissé talán széttart a két
lámpa fénye - de csak kicsit.
Köszi a segítséget!
Naplózva

ducse
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2838 Dátum: 2012.02.25 szombat, 20:39:44 »

Asszem ide illik a legjobban... a fiestában 6000-es rádió van, tud CD-t kezelni. Ismeri valaki a CD tár vezérlését? Konkrétan az érdekelne, lehetne-e erre hekkelni aux bemenetet.
Gondolom a rádiónak van hang bemenete, és csak az a kérdés: melyik lábakon várja a jelet, és ha csak simán benyomom a cd bemenetet, már akkor is fogadja?
MP3 lejátszót szeretnék rá kötni.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #2839 Dátum: 2012.02.25 szombat, 20:58:35 »

Asszem ide illik a legjobban... a fiestában 6000-es rádió van, tud CD-t kezelni. Ismeri valaki a CD tár vezérlését? Konkrétan az érdekelne, lehetne-e erre hekkelni aux bemenetet.
Gondolom a rádiónak van hang bemenete, és csak az a kérdés: melyik lábakon várja a jelet, és ha csak simán benyomom a cd bemenetet, már akkor is fogadja?
MP3 lejátszót szeretnék rá kötni.
http://www.mondeo.hu/ftp/pdf/tuning/auxin6000.pdf

vagy ha nem akarod szétbarmolni a gyárit, akkor nekem van egy 5000-es kazis eladóm, arra is megcsinálható: http://www.mondeo.hu/ftp/pdf/tuning/auxin5000.pdf
vagy még egyszerűbb, adok vele kazi adaptert vigyor3
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #2840 Dátum: 2012.02.27 hétfő, 11:36:31 »

Sziasztok!

Két kérdésem lenne a szakikhoz. A rádió alatti kapcsolósorban mi a 4. kapcsoló? Balülésfűtés-kiprgésgátló- X -jobbülésfűtés. X = ?    Smiley

Lehet, hogy téves az információm, de úgy tudom, hogy a kombi változatnak (vagy a nemkombiknak is) lehet valahol műszerfalon egy csomagtérajtó nyitó kapcsoló. Vagy ezt csak valaki utólagosan oldotta meg valahogy?

Köszi, Üdv, HegeGabi.
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2841 Dátum: 2012.02.27 hétfő, 13:01:27 »

Sziasztok!

Két kérdésem lenne a szakikhoz. A rádió alatti kapcsolósorban mi a 4. kapcsoló? Balülésfűtés-kiprgésgátló- X -jobbülésfűtés. X = ?    Smiley

Lehet, hogy téves az információm, de úgy tudom, hogy a kombi változatnak (vagy a nemkombiknak is) lehet valahol műszerfalon egy csomagtérajtó nyitó kapcsoló. Vagy ezt csak valaki utólagosan oldotta meg valahogy?

Köszi, Üdv, HegeGabi.
az x az üres alapban. páran raktak be oda másik kacsolót, pl még egy tcs kapcsolót, amire köthet az ember ilyen kütyüket...de gyárilag az csak dugózva van.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #2842 Dátum: 2012.02.27 hétfő, 13:02:04 »

az x az üres alapban. páran raktak be oda másik kacsolót, pl még egy tcs kapcsolót, amire köthet az ember ilyen kütyüket...de gyárilag az csak dugózva van.
vagy valami visszajelző ledet
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2843 Dátum: 2012.02.27 hétfő, 13:12:16 »

vagy valami visszajelző ledet
nekem oda került az utánfutó index visszajelzés...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #2844 Dátum: 2012.02.28 kedd, 11:12:44 »

Köszi néktek.
Lehet, belehkkelek egy csomagtérnyitó kapcsolót. Smiley
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #2845 Dátum: 2012.02.29 szerda, 06:46:32 »

nekem oda került az utánfutó index visszajelzés...

nekem a nitro légtelenítő gombja van ott, mellette pedig a fékezőernyő gomb...  eplus2
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
BeG 2.5/V6
Vendég
« Új hozzászólás #2846 Dátum: 2012.02.29 szerda, 06:55:01 »

Én azon gondolkoztam hogy az IMRC motor működési visszajelzőjét kötöm be oda. Narancssárga led-del. 
Csak a hideg még nem engedte meg a lehetőséget.  eplus2
Naplózva
Viló
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1815



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2847 Dátum: 2012.02.29 szerda, 09:14:59 »

Én azon gondolkoztam hogy az IMRC motor működési visszajelzőjét kötöm be oda. Narancssárga led-del. 
Csak a hideg még nem engedte meg a lehetőséget.  eplus2

Akkor itt az idő! Ma reggel már 12 fok volt.   Wink
Naplózva

1997  1.8TD kombi fel-GHIA-sítva.

2004  F1 2.0 TDCi kombi automata.
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2848 Dátum: 2012.02.29 szerda, 09:43:20 »

Én azon gondolkoztam hogy az IMRC motor működési visszajelzőjét kötöm be oda. Narancssárga led-del. 
Csak a hideg még nem engedte meg a lehetőséget.  eplus2
azt a műszercsoportba kötném. van elég üres piktogram az órában...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
BeG 2.5/V6
Vendég
« Új hozzászólás #2849 Dátum: 2012.02.29 szerda, 19:48:12 »

Akkor itt az idő! Ma reggel már 12 fok volt.   Wink

ÁLtalában mikor lefekszem aludni akkor kel fel a nap és amikor már lement akkor kellek.  eplus2
Valszeg csak szabadnapomon lesz belőle valami.  smile
Naplózva
Oldalak: 1 ... 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 63 64 ... 149   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.084 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.