Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.30 kedd, 02:31:56 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 70 71 72 73 74 75 76 [77] 78 79 80 81 82 83 84 ... 149   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 2311936 alkalommal)
0 Felhasználó és 60 vendég van a témában
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #3800 Dátum: 2012.08.26 vasárnap, 12:40:29 »

egy foglalatba csak egy relé fér  hehe
duhos2 action
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #3801 Dátum: 2012.08.26 vasárnap, 19:20:27 »

viló nem kell már a dologhoz mert levettem mindent a polcáról ami kell hozzá
(mivel az unakatesóm)  nyes
műszerfal kábelköteg csere nélkül nem oldható meg? a padlótérbe bevan húzva ott már rá is van dugva az ülésre csak a kapcsolóhoz kell kábel

Tudom, hülyéskedtem Grin
Ja és megoldható természetesen új madzag nélkül is...
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #3802 Dátum: 2012.08.26 vasárnap, 19:21:29 »

egy foglalatba csak egy relé fér  hehe
eplus2 taps
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Kázsmér
Vendég
« Új hozzászólás #3803 Dátum: 2012.08.26 vasárnap, 23:43:07 »

Tudom, hülyéskedtem Grin
Ja és megoldható természetesen új madzag nélkül is...

nagyszerű már csak a leírást kérném  taps  angel
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #3804 Dátum: 2012.08.27 hétfő, 12:11:13 »

nagyszerű már csak a leírást kérném  taps  angel
Parancsolj. Wink
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Viló
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1815



WWW E-mail
« Új hozzászólás #3805 Dátum: 2012.09.01 szombat, 20:50:04 »

Remélem másnak is van hasonló problémája és tud is segíteni.   eplus2

Ha indexelek, akkor a hátsó ködlámpa visszajelzőm halványan villog.
Ha közben rálépek a fékre is akkor még erősebb a fénye.
Hátul pedig az a helyzet, hogy ha fel van rakva a tompított és indexelek vagy fékezek, akkor elhalványul a helyzetjelző.
Gondolom valami test probléma lehet, de hogy álljak neki a keresésnek és, hogy javítsam meg?
Naplózva

1997  1.8TD kombi fel-GHIA-sítva.

2004  F1 2.0 TDCi kombi automata.
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #3806 Dátum: 2012.09.01 szombat, 20:56:52 »

Remélem másnak is van hasonló problémája és tud is segíteni.   eplus2

Ha indexelek, akkor a hátsó ködlámpa visszajelzőm halványan villog.
Ha közben rálépek a fékre is akkor még erősebb a fénye.
Hátul pedig az a helyzet, hogy ha fel van rakva a tompított és indexelek vagy fékezek, akkor elhalványul a helyzetjelző.
Gondolom valami test probléma lehet, de hogy álljak neki a keresésnek és, hogy javítsam meg?

Két dolgot néznék meg. Hátsó lámpa csatlakozója nincs e összeégve (contat spray a csatikhoz ahol rendben van minden). Nekem volt hasonló, sokáig nem találtuk, majd kiderült hogy egy vezeték oda volt csípve a kasztnihoz, és ott testet kapott az is aminek nem kellett volna. Talán a hátsó lámpával csípődött oda.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Viló
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1815



WWW E-mail
« Új hozzászólás #3807 Dátum: 2012.09.01 szombat, 21:11:49 »

Két dolgot néznék meg. Hátsó lámpa csatlakozója nincs e összeégve (contat spray a csatikhoz ahol rendben van minden). Nekem volt hasonló, sokáig nem találtuk, majd kiderült hogy egy vezeték oda volt csípve a kasztnihoz, és ott testet kapott az is aminek nem kellett volna. Talán a hátsó lámpával csípődött oda.

Köszi. Holnap lecsekkolom.
Naplózva

1997  1.8TD kombi fel-GHIA-sítva.

2004  F1 2.0 TDCi kombi automata.
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #3808 Dátum: 2012.09.01 szombat, 21:35:25 »

Remélem másnak is van hasonló problémája és tud is segíteni.   eplus2

Ha indexelek, akkor a hátsó ködlámpa visszajelzőm halványan villog.
Ha közben rálépek a fékre is akkor még erősebb a fénye.
Hátul pedig az a helyzet, hogy ha fel van rakva a tompított és indexelek vagy fékezek, akkor elhalványul a helyzetjelző.
Gondolom valami test probléma lehet, de hogy álljak neki a keresésnek és, hogy javítsam meg?
Test hiánya okozza, nézd meg legelőször a csatlakozóját, elég gagyi, előfordul, hogy kontaktos lesz
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #3809 Dátum: 2012.09.01 szombat, 22:02:18 »

Remélem másnak is van hasonló problémája és tud is segíteni.   eplus2

Ha indexelek, akkor a hátsó ködlámpa visszajelzőm halványan villog.
Ha közben rálépek a fékre is akkor még erősebb a fénye.
Hátul pedig az a helyzet, hogy ha fel van rakva a tompított és indexelek vagy fékezek, akkor elhalványul a helyzetjelző.
Gondolom valami test probléma lehet, de hogy álljak neki a keresésnek és, hogy javítsam meg?

Valszeg kábelügy lesz, ahogy az előttem szólók is mondták, én azért az AWS lámpa-ellen.modulját is lehúznám és picit dobálnám. Smiley
(Az a sz*r egy rémálom...)
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
F. Joci
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 94


Kezdő


E-mail
« Új hozzászólás #3810 Dátum: 2012.09.09 vasárnap, 17:03:42 »

Ki tudna segíteni? Ki szeretném venni az akksit,de nem tudom a rádió kódját(5000RDS).Külföldről behozott,kereskedőnél vásárolt autóm van.Előélete:Huh?Huh??. worship worship :worship:Előre is köszönöm!
Naplózva

ex:'98 Mk2 1.8 TD Turnier GLX(?) fehér,   '05 2.2 tdci egr off trend kombi
david01
Vendég
« Új hozzászólás #3811 Dátum: 2012.09.10 hétfő, 22:34:51 »

Sziasztok vettem egy mk2-es ford mondeot és ki szeretném cserélni a szivargyújtó izzóját a hamutál felöl ha benyulok ki tudom nyomni a szivargyújtót  vagy le kell bontanom az elötte lévö burkolatot???
Naplózva
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #3812 Dátum: 2012.09.10 hétfő, 23:16:15 »

Ki tudna segíteni? Ki szeretném venni az akksit,de nem tudom a rádió kódját(5000RDS).Külföldről behozott,kereskedőnél vásárolt autóm van.Előélete:Huh?Huh??. worship worship :worship:Előre is köszönöm!

Azt hiszem alf a te embered.
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #3813 Dátum: 2012.09.10 hétfő, 23:26:01 »

Sziasztok vettem egy mk2-es ford mondeot és ki szeretném cserélni a szivargyújtó izzóját a hamutál felöl ha benyulok ki tudom nyomni a szivargyújtót  vagy le kell bontanom az elötte lévö burkolatot???

Hú már vagy százszor szedtem szét a kocsi belsejét, de most hirtelen ha lelőnének sem tudnám megmondani eplus2 de ha jól rémlik ki kell hozzá szedni a középső gardán boxot és alulról hozzá lehet férni, de a hülyeségre úgy is hamarabb jön a válsz mint az okos kérdésekre  vigyor3
Üdv a mondeósok közt  integet2
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
szuperhangya
Vendég
« Új hozzászólás #3814 Dátum: 2012.09.10 hétfő, 23:38:02 »

Hú már vagy százszor szedtem szét a kocsi belsejét, de most hirtelen ha lelőnének sem tudnám megmondani eplus2 de ha jól rémlik ki kell hozzá szedni a középső gardán boxot és alulról hozzá lehet férni, de a hülyeségre úgy is hamarabb jön a válsz mint az okos kérdésekre  vigyor3
Üdv a mondeósok közt  integet2
le kell venni az anyós oldalon a lábtér burkolatot mást nem kell.Onnan benyúlva le kell húzni a csatikat majd szépen szét lehet csavarozni a két részt és kivenni.Össszeszerelés értelemszerűen....
Naplózva
david01
Vendég
« Új hozzászólás #3815 Dátum: 2012.09.11 kedd, 08:05:28 »

Na jó reggelt mindenkinek megyek és megbontom akkor azt a szivargyujtót!! smile
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #3816 Dátum: 2012.09.11 kedd, 10:05:06 »

... a középső gardán boxot és ...
Huh? He? fejvakaras
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #3817 Dátum: 2012.09.11 kedd, 14:40:51 »

Huh? He? fejvakaras

Kardánbox lesz az. Smiley A kardán-alagútra felfekvő utastéri felépítmény -> könyöklő és társai Grin
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #3818 Dátum: 2012.09.11 kedd, 16:30:51 »

Huh? He? fejvakaras

Nincs ilyen szó a szótáramban, nem tudom mit akarhatsz,  kifejtenéd bővebben? Roll Eyes


Kardánbox lesz az. Smiley A kardán-alagútra felfekvő utastéri felépítmény -> könyöklő és társai Grin

Ugye ugye, aki akarja érteni az megérti smile
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #3819 Dátum: 2012.09.11 kedd, 17:57:41 »

Kardánbox lesz az. Smiley ...
Te vagy az apja, hogy kijavítod helyette a hibáit? nyes

Nincs ilyen szó a szótáramban, nem tudom mit akarhatsz,  kifejtenéd bővebben? Roll Eyes

Ugye ugye, aki akarja érteni az megérti smile
Grin Aranyosi, Szikora csajozási módzser. Keresd meg jutyúbon.

Sejtettem, csak nem gondoltam. Nekem is hiányos a szótáram nyes.
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #3820 Dátum: 2012.09.11 kedd, 18:09:50 »

Te vagy az apja, hogy kijavítod helyette a hibáit? nyes
 Grin Aranyosi, Szikora csajozási módzser. Keresd meg jutyúbon.

Sejtettem, csak nem gondoltam. Nekem is hiányos a szótáram nyes.

Jaja ! A "HE?!" teljesen jó módszer. Jót röhögtem rajta. Cheesy

Ha már az apja vagyok, íme fiam : https://www.youtube.com/watch?v=tMwVbwt6BR0 , tanulj csajozni ! idiota Grin
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
david01
Vendég
« Új hozzászólás #3821 Dátum: 2012.09.11 kedd, 20:35:05 »

Na ma se éltünk hiába szivargyújtó világítás kész kocsi kitakarítva köszönöm a segítséget!! taps Grin jó éjt all integet2
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #3822 Dátum: 2012.09.12 szerda, 00:37:04 »

Na ma se éltünk hiába szivargyújtó világítás kész kocsi kitakarítva köszönöm a segítséget!! taps Grin jó éjt all integet2

Nagyszerű ! Smiley Jó éjt Neked is !  integet2
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
david01
Vendég
« Új hozzászólás #3823 Dátum: 2012.09.12 szerda, 19:36:06 »

Üdvözlet ma megnéztem az óra csatlakozóját és a csatiba 16 vezeték megy viszont az órának csak 8 lába van akkor valószínű hogy benne van a fed komp-hoz szükséges többi vezeték?
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #3824 Dátum: 2012.09.12 szerda, 20:24:38 »

Üdvözlet ma megnéztem az óra csatlakozóját és a csatiba 16 vezeték megy viszont az órának csak 8 lába van akkor valószínű hogy benne van a fed komp-hoz szükséges többi vezeték?


Igen. Viszont a fogyasztás része akkor sem fog működni sajnos, továbbá az átlagsebesség és a napi km-számlálójához át kell kötni az egyik szálat, mert vagy üres (hiába van ott a szál... Huh? ), vagy nincs bekötve. A VSS jel kábele. Nekem is ott van fizikailag a szál, de nem csinált semmit. Rá kéne már szánnom magam, hogy átlőjem a vezetéket... Cheesy
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Viló
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1815



WWW E-mail
« Új hozzászólás #3825 Dátum: 2012.09.13 csütörtök, 08:13:03 »

Igen. Viszont a fogyasztás része akkor sem fog működni sajnos, továbbá az átlagsebesség és a napi km-számlálójához át kell kötni az egyik szálat, mert vagy üres (hiába van ott a szál... Huh? ), vagy nincs bekötve. A VSS jel kábele. Nekem is ott van fizikailag a szál, de nem csinált semmit. Rá kéne már szánnom magam, hogy átlőjem a vezetéket... Cheesy

Egész pontosan a számlap mögötti jobb oldali stekker fehér-kék szálját kell átkötni.   Wink
Naplózva

1997  1.8TD kombi fel-GHIA-sítva.

2004  F1 2.0 TDCi kombi automata.
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #3826 Dátum: 2012.09.13 csütörtök, 08:20:40 »

Egész pontosan a számlap mögötti jobb oldali stekker fehér-kék szálját kell átkötni.   Wink

Jaja, vagy a rádiótól is el lehet húzni. (ott is fehér-kék, az sebességfüggő hangerőszabályzó vezetéke is VSS jel) Smiley
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
david01
Vendég
« Új hozzászólás #3827 Dátum: 2012.09.13 csütörtök, 10:43:10 »

Vettem ma két hangszórót a kocsiba egy olyan problémám lenne hogy mennyire fog örülni a gyári rádió ha a 4 gyári hangszórón felül még plusz 2-t rákötök??
 Huh?
Naplózva
david01
Vendég
« Új hozzászólás #3828 Dátum: 2012.09.13 csütörtök, 10:44:18 »

Huuu ezt a fed komp-os témát meg kéne csinálni minél hamarabb de ne lenne ilyen drága  Cry
Naplózva
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #3829 Dátum: 2012.09.13 csütörtök, 10:54:07 »

Vettem ma két hangszórót a kocsiba egy olyan problémám lenne hogy mennyire fog örülni a gyári rádió ha a 4 gyári hangszórón felül még plusz 2-t rákötök??
 Huh?

Ki akarod vágni a kalaptartót? wow1 miért nem az első ajtóba teszed őket a régiek helyére?
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #3830 Dátum: 2012.09.13 csütörtök, 11:09:14 »

Vettem ma két hangszórót a kocsiba egy olyan problémám lenne hogy mennyire fog örülni a gyári rádió ha a 4 gyári hangszórón felül még plusz 2-t rákötök??
 Huh?
és hova kötöd rá?
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #3831 Dátum: 2012.09.13 csütörtök, 13:43:34 »

Ki akarod vágni a kalaptartót? wow1 miért nem az első ajtóba teszed őket a régiek helyére?

Nah azt nehéz lenne kombinál... Cheesy Szerintem a csomagtérajtó műanyagjába szeretné belevarázsolni. Máshova nemigen lehet... Smiley

és hova kötöd rá?

Gondolom sorosan a hátsók 2-2 vezetékére... csak az baj, hogy akkor a 4 ohmból hirtelen 2 lesz oldalanként...

Vettem ma két hangszórót a kocsiba egy olyan problémám lenne hogy mennyire fog örülni a gyári rádió ha a 4 gyári hangszórón felül még plusz 2-t rákötök??
 Huh?

Hááát nem örül neki szerintem. Milyenek és mekkora teljesítményűek? Döngetésre inkább első komponens szett kellene + szub hátra erősítővel.
Vagy ha mindenáron +X hangszórót szeretnél bele akkor kellene egy külön kis erősítő a plusz hangszóróknak és rádió hangszórójelét átkonvertáló kütyüre. (ami vonal szintű bemenetet csinál a hangszóró jelekből...) Persze ez az egész nem ér annyit, ill. a hangzás is messze elmarad 4db "jó" hangszórónál...
« Utoljára szerkesztve: 2012.09.13 csütörtök, 13:53:11 írta [ Error ] » Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
david01
Vendég
« Új hozzászólás #3832 Dátum: 2012.09.13 csütörtök, 13:50:45 »

Nah azt nehéz lenne kombinál... Cheesy Szerintem a csomagtérajtó műanyagjába szeretné belevarázsolni. Máshova nemigen lehet... Smiley

Neem nem vagdosok én szét semmit  vigyor3 isten ments semmi extra ugy vettem az autot hogy a csomagtartóba ahova ez eü csomag meg elakadásjelző 3szög meg az ilyen dolgok mennek annak a burkolatába van belevágva az ovál hangszórónak hely de am szerencsére nem kókány igényesen megvan csinálva aztán azért gondoltam hogy mivel a vezeték is be van huzva teszek be én is egyet egyet mind a két oldalra csak nemtudom hogy nem e fogja kinyirni a rádiót a plusz két hangszóró?   Huh?
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #3833 Dátum: 2012.09.13 csütörtök, 13:55:43 »

Neem nem vagdosok én szét semmit  vigyor3 isten ments semmi extra ugy vettem az autot hogy a csomagtartóba ahova ez eü csomag meg elakadásjelző 3szög meg az ilyen dolgok mennek annak a burkolatába van belevágva az ovál hangszórónak hely de am szerencsére nem kókány igényesen megvan csinálva aztán azért gondoltam hogy mivel a vezeték is be van huzva teszek be én is egyet egyet mind a két oldalra csak nemtudom hogy nem e fogja kinyirni a rádiót a plusz két hangszóró?   Huh?

Attól függ mennyire akarod megtartani a gyári rádiót. Wink
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
david01
Vendég
« Új hozzászólás #3834 Dátum: 2012.09.13 csütörtök, 14:00:28 »

Attól függ mennyire akarod megtartani a gyári rádiót. Wink

Hát szeretném mert cd táras meg minden ugy hogy jo lenne! Grin
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #3835 Dátum: 2012.09.13 csütörtök, 15:54:25 »

Hát szeretném mert cd táras meg minden ugy hogy jo lenne! Grin

Hát ez esetben elsőkörben kellene egy ilyen (direkt nem az 1500-2000 forint körüli SAL-t ajánlom, mert a SAL-okról, hát, hogy is mondjam... megvan a véleményem Smiley ), ekkor már kapsz RCA-s normális sztereo jelet a rádióból, majd kéne mondjuk egy ilyen (használtat is vehetsz, pl. itt a mondeo.hu-n, lehet más márka is, csak "márka" legyen, de fost a Mondeo-sok nem használnak/használtak Grin ) és ezután mehetnek be a hangszórók. Bármekkora, bármilyen, a gyári fej végfokát nem fogja kinyírni, max az erősítőt, de ahhoz is kell azért komoly igénybevétel. Smiley
Ez az általam javasolt (nem olcsó, de biztonságos ill. bármikor bővíthető) járható út. (amennyiben mindenképp a gyári fejet akarod használni vagy +2 hangszórót akarsz beletenni) Persze a megoldások végtelenek. Személy szerint, én vennék inkább két, ép hátsó borítást a csomagtartóba és a gyári hangszórókat cserélném le elsőnek.
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Viló
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1815



WWW E-mail
« Új hozzászólás #3836 Dátum: 2012.09.13 csütörtök, 20:57:48 »

Sziasztok!

Ma egyik pillanatról a másikra eltűnt a műszerfal világításom.
Néztem a 31-es biztit, de rögtön levágja a másikat is.
Szóval valahol gebax van.
Volt már valakinek hasonló problémája ahol elkezdhetném a keresést?
Naplózva

1997  1.8TD kombi fel-GHIA-sítva.

2004  F1 2.0 TDCi kombi automata.
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #3837 Dátum: 2012.09.13 csütörtök, 21:09:54 »

Sziasztok!

Ma egyik pillanatról a másikra eltűnt a műszerfal világításom.
Néztem a 31-es biztit, de rögtön levágja a másikat is.
Szóval valahol gebax van.
Volt már valakinek hasonló problémája ahol elkezdhetném a keresést?
világítás kapcsolót nézd meg. lehet a csatinál össze van égve valami...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Viló
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1815



WWW E-mail
« Új hozzászólás #3838 Dátum: 2012.09.13 csütörtök, 21:15:12 »

világítás kapcsolót nézd meg. lehet a csatinál össze van égve valami...

A világításkapcsolónak mi köze van a műszerfal világításhoz?
Naplózva

1997  1.8TD kombi fel-GHIA-sítva.

2004  F1 2.0 TDCi kombi automata.
Zseby
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591


0620/938-9837


E-mail
« Új hozzászólás #3839 Dátum: 2012.09.13 csütörtök, 21:21:19 »



Gondolom sorosan a hátsók 2-2 vezetékére... csak az baj, hogy akkor a 4 ohmból hirtelen 2 lesz oldalanként...


HA sorba kötné, akkor nem lenne baj. Szerintem te a párhuzamos kötésről beszélsz
Naplózva

MK4 2011.11  2.0 TDci Titanium
Zseby
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591


0620/938-9837


E-mail
« Új hozzászólás #3840 Dátum: 2012.09.13 csütörtök, 21:23:19 »

A világításkapcsolónak mi köze van a műszerfal világításhoz?

HA ott össze van égve a csatlakozó, akkor tud ilyen mókát. Sőt nekem nem csak a műszerfal nem világított, hanem a hátsó lámpák sem
Naplózva

MK4 2011.11  2.0 TDci Titanium
Janny
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 965



E-mail
« Új hozzászólás #3841 Dátum: 2012.09.13 csütörtök, 21:26:27 »

A világításkapcsolónak mi köze van a műszerfal világításhoz?
Amint írtam, a műszerfal világítás a helyzetjelzőről megy. És a lámpakapcsolóval kapcsolod a helyzetjelzőt is ugyebár.
Naplózva

MK IV kombi, 2009 2,0 TDCi, 115 ló
MK II kombi, 1997, 2,0 benzin
"Full throttle and no brakes… Save the planet, kill yourself!"
Viló
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1815



WWW E-mail
« Új hozzászólás #3842 Dátum: 2012.09.13 csütörtök, 21:31:02 »

Amint írtam, a műszerfal világítás a helyzetjelzőről megy. És a lámpakapcsolóval kapcsolod a helyzetjelzőt is ugyebár.

Igaz. Bár helyzetjelzőm van elöl és hátul is.
Akkor majd holnap lecsekkolom a kapcsolót.

Köszi mindenkinek.    worship
Naplózva

1997  1.8TD kombi fel-GHIA-sítva.

2004  F1 2.0 TDCi kombi automata.
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #3843 Dátum: 2012.09.14 péntek, 04:43:07 »

Igaz. Bár helyzetjelzőm van elöl és hátul is.
Akkor majd holnap lecsekkolom a kapcsolót.

Köszi mindenkinek.    worship

Én még javaslom a fényerő szabályzó átnézését is, mert egyszer valamit félrerontottam és az sült meg elsőre... A bizti nem... Majd láttam, hogy a 7.5 helyett, 20-as volt benne...  falbav

HA sorba kötné, akkor nem lenne baj. Szerintem te a párhuzamos kötésről beszélsz

Igazad van, kavarom... Cheesy
« Utoljára szerkesztve: 2012.09.14 péntek, 04:44:53 írta [ Error ] » Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #3844 Dátum: 2012.09.14 péntek, 04:44:01 »

HA sorba kötné, akkor nem lenne baj. Szerintem te a párhuzamos kötésről beszélsz

Igazad van, kavarom... Cheesy
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
david01
Vendég
« Új hozzászólás #3845 Dátum: 2012.09.14 péntek, 11:53:22 »

Hát ez esetben elsőkörben kellene egy ilyen (direkt nem az 1500-2000 forint körüli SAL-t ajánlom, mert a SAL-okról, hát, hogy is mondjam... megvan a véleményem Smiley ), ekkor már kapsz RCA-s normális sztereo jelet a rádióból, majd kéne mondjuk egy ilyen (használtat is vehetsz, pl. itt a mondeo.hu-n, lehet más márka is, csak "márka" legyen, de fost a Mondeo-sok nem használnak/használtak Grin ) és ezután mehetnek be a hangszórók. Bármekkora, bármilyen, a gyári fej végfokát nem fogja kinyírni, max az erősítőt, de ahhoz is kell azért komoly igénybevétel. Smiley
Ez az általam javasolt (nem olcsó, de biztonságos ill. bármikor bővíthető) járható út. (amennyiben mindenképp a gyári fejet akarod használni vagy +2 hangszórót akarsz beletenni) Persze a megoldások végtelenek. Személy szerint, én vennék inkább két, ép hátsó borítást a csomagtartóba és a gyári hangszórókat cserélném le elsőnek.

Üdvözlet! Grin Ezt az erősítős dolgot most inkább hanyagolom ennyire nem akartam beruházni vagy kicserélem valamelyik két gyárit vagy majd később beteszem öket ha lessz erősítő de azért köszönöm a segítséget!! worship Most a motorba kéne belenézni inkább amibe bele kell tenni a lovét takarosan porlasztó adagoló stb  Cry
Naplózva
siky
Vendég
« Új hozzászólás #3846 Dátum: 2012.09.14 péntek, 11:56:42 »

HA sorba kötné, akkor nem lenne baj. Szerintem te a párhuzamos kötésről beszélsz
Lehet, hogy én tudom rosszul, de hangszórókat nem tudsz sorba kötni, csak párhuzamosan, mivel a feszültségkülönbség váltakozása mozgatja a membránt  wave
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #3847 Dátum: 2012.09.14 péntek, 14:32:49 »

Lehet, hogy én tudom rosszul, de hangszórókat nem tudsz sorba kötni, csak párhuzamosan, mivel a feszültségkülönbség váltakozása mozgatja a membránt  wave
igen!
te tudod rosszul wave
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Viló
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1815



WWW E-mail
« Új hozzászólás #3848 Dátum: 2012.09.14 péntek, 21:56:36 »

Én még javaslom a fényerő szabályzó átnézését is, mert egyszer valamit félrerontottam és az sült meg elsőre... A bizti nem... Majd láttam, hogy a 7.5 helyett, 20-as volt benne...  falbav

Igazad van, kavarom... Cheesy

Na ma lehúztam az első lámpák stekkereit, a hátsókét illetve mindent belül aminek világítania kellene.
És ugyanúgy leveri a biztit. Persze a 20A-t már nem. Azt bent hagytam egy darabig, hátha elkezd füstölni valami vagy égett szag lesz de nem volt semmi.
Remélem nem a műszerfali kábelköteg sérült meg valahol.
Naplózva

1997  1.8TD kombi fel-GHIA-sítva.

2004  F1 2.0 TDCi kombi automata.
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #3849 Dátum: 2012.09.14 péntek, 22:53:37 »

Na ma lehúztam az első lámpák stekkereit, a hátsókét illetve mindent belül aminek világítania kellene.
És ugyanúgy leveri a biztit. Persze a 20A-t már nem. Azt bent hagytam egy darabig, hátha elkezd füstölni valami vagy égett szag lesz de nem volt semmi.
Remélem nem a műszerfali kábelköteg sérült meg valahol.

Azért ez nem játék, vidd el egy villamossági szerelőhöz az kiméri pik pakk hol a hiba. lene égjen az autód  hehe
« Utoljára szerkesztve: 2012.09.15 szombat, 19:25:56 írta Kalap ur » Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
Oldalak: 1 ... 70 71 72 73 74 75 76 [77] 78 79 80 81 82 83 84 ... 149   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.087 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.