Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.30 kedd, 02:44:57 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 71 72 73 74 75 76 77 [78] 79 80 81 82 83 84 85 ... 149   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 2312066 alkalommal)
0 Felhasználó és 59 vendég van a témában
david01
Vendég
« Új hozzászólás #3850 Dátum: 2012.09.15 szombat, 12:59:47 »

Üdvözlet mindenkinek! Egy újabb zsír problem rinya a két első hangszóró a kocsiba hol szol hol nem hol csak az egyik aztán mind a 2 és ha megnyomom a combommal a müszerfal oldalát a rádiónál akkor meg jo gyanítom a csatikkal lehet  gond de hogy lehet kivenni ezeket a rádiókat?? Undecided Cry
Naplózva
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #3851 Dátum: 2012.09.15 szombat, 14:10:34 »

Üdvözlet mindenkinek! Egy újabb zsír problem rinya a két első hangszóró a kocsiba hol szol hol nem hol csak az egyik aztán mind a 2 és ha megnyomom a combommal a müszerfal oldalát a rádiónál akkor meg jo gyanítom a csatikkal lehet  gond de hogy lehet kivenni ezeket a rádiókat?? Undecided Cry

4db 60-as szeget betolsz a lyukakba majd feszíted az ajtók felé, közben húzod kifelé...
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
david01
Vendég
« Új hozzászólás #3852 Dátum: 2012.09.15 szombat, 14:48:56 »

4db 60-as szeget betolsz a lyukakba majd feszíted az ajtók felé, közben húzod kifelé...
Köszönöm a segítséget! worship Cheesy
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #3853 Dátum: 2012.09.15 szombat, 21:21:01 »

Köszönöm a segítséget! worship Cheesy

Persze vigyázz a lyukakra, nehogy túlfeszítsd a szögeket és megnyomd a műanyagot. Smiley Egyébként bármilyen hasonló eszközzel ki lehet szedni, csak legyen belőlük 4db hasonló/egyforma. (lényegében egy rugalmas lemezt tolsz a rádió házának a falához, ami kiengedett állapotban ugye visszaugrik és befeszül a tartókeret elejéhez, ergo nem engedni, hogy ki lehessen húzni... de ezt kiszedés után majd látod Wink )
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
david01
Vendég
« Új hozzászólás #3854 Dátum: 2012.09.15 szombat, 21:36:11 »

Persze vigyázz a lyukakra, nehogy túlfeszítsd a szögeket és megnyomd a műanyagot. Smiley Egyébként bármilyen hasonló eszközzel ki lehet szedni, csak legyen belőlük 4db hasonló/egyforma. (lényegében egy rugalmas lemezt tolsz a rádió házának a falához, ami kiengedett állapotban ugye visszaugrik és befeszül a tartókeret elejéhez, ergo nem engedni, hogy ki lehessen húzni... de ezt kiszedés után majd látod Wink )

Áhh ne is mond  a rádió kiszedésével semmi gond csati megigazit kontaktspray-vel befuj tutin szól minden összerakom a szerkezetet  felkapcsolom a világítást és nem világít a rádió fölött a fűtés befuvásának erősségét állító kapcsoló rinya hát ilyen van? Huh?  falbav falbav
Naplózva
Piroska
Vendég
« Új hozzászólás #3855 Dátum: 2012.09.16 vasárnap, 09:03:28 »

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni. II-es TD kombi Mondeom van.
Helyzetjelzőim, hátsó világításom, műszerfal nem világítanak. Biztosítékok meg lettek nézve, mind jók. Égők jók.
Hol lehet a hiba???
Segítségeteket előre is köszönöm!!
Naplózva
Janny
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 965



E-mail
« Új hozzászólás #3856 Dátum: 2012.09.16 vasárnap, 09:35:10 »

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni. II-es TD kombi Mondeom van.
Helyzetjelzőim, hátsó világításom, műszerfal nem világítanak. Biztosítékok meg lettek nézve, mind jók. Égők jók.
Hol lehet a hiba???
Segítségeteket előre is köszönöm!!
A lámpa kapcsolót nézd meg, nincs-e összeégve.
A hátsó lámpáknál a csatit húzd le, hogy a test saruja nincs-e összeégve.
Ha egyik sem, akkor kábelköteget kell végignézegetni, mert ott lesz a hiba. Bár a bal és jobb oldal külön biztosítékról megy, szóval ha egyik oldal sem megy, akkor valószínű, hogy a lámpa kapcsoló van összeégve (a stekkere).
Naplózva

MK IV kombi, 2009 2,0 TDCi, 115 ló
MK II kombi, 1997, 2,0 benzin
"Full throttle and no brakes… Save the planet, kill yourself!"
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #3857 Dátum: 2012.09.16 vasárnap, 15:30:44 »

Áhh ne is mond  a rádió kiszedésével semmi gond csati megigazit kontaktspray-vel befuj tutin szól minden összerakom a szerkezetet  felkapcsolom a világítást és nem világít a rádió fölött a fűtés befuvásának erősségét állító kapcsoló rinya hát ilyen van? Huh?  falbav falbav

Óóó, ez sajnos olyan, mint az óracsoport. Kiveszed cserélni az egyik izzót, visszarakod nem ég egy másik... Viszont a klímánál szívás van, mert ha jól emlékszem digit-klímát mondtál és ott az egész klímavezérlő modult ki és szét kell szerelni az izzócseréhez, amit a mai napig nem lehet beszerezni... Egyszerűbb ha kibontottad a vezérlőt (ki kell venni az egész középkonzolt, rádióstul, mindenestül) és a vezérlőegység szétbontása után a kivett 1-1 izzó helyett vagy sima rizsszem izzót forrasztasz direktbe a lábainál az érintkezőkhöz, vagy led-eket. Az egy elfuserált dolog ott...
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
david01
Vendég
« Új hozzászólás #3858 Dátum: 2012.09.16 vasárnap, 16:17:51 »

Óóó, ez sajnos olyan, mint az óracsoport. Kiveszed cserélni az egyik izzót, visszarakod nem ég egy másik... Viszont a klímánál szívás van, mert ha jól emlékszem digit-klímát mondtál és ott az egész klímavezérlő modult ki és szét kell szerelni az izzócseréhez, amit a mai napig nem lehet beszerezni... Egyszerűbb ha kibontottad a vezérlőt (ki kell venni az egész középkonzolt, rádióstul, mindenestül) és a vezérlőegység szétbontása után a kivett 1-1 izzó helyett vagy sima rizsszem izzót forrasztasz direktbe a lábainál az érintkezőkhöz, vagy led-eket. Az egy elfuserált dolog ott...

Már kiszedtem a vezérlőt csak nemtudom szétszedni nem is nagyon merem feszgetni mert félek hogy eltörik Sad
Naplózva
david01
Vendég
« Új hozzászólás #3859 Dátum: 2012.09.16 vasárnap, 16:20:11 »

Valaki tudja hogy lehet szétszedni a 2-es mondeo digit klima vezérlöjét izzócseréhez??
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #3860 Dátum: 2012.09.16 vasárnap, 16:23:53 »

Óóó, ez sajnos olyan, mint az óracsoport. Kiveszed cserélni az egyik izzót, visszarakod nem ég egy másik... Viszont a klímánál szívás van, mert ha jól emlékszem digit-klímát mondtál és ott az egész klímavezérlő modult ki és szét kell szerelni az izzócseréhez, amit a mai napig nem lehet beszerezni... Egyszerűbb ha kibontottad a vezérlőt (ki kell venni az egész középkonzolt, rádióstul, mindenestül) és a vezérlőegység szétbontása után a kivett 1-1 izzó helyett vagy sima rizsszem izzót forrasztasz direktbe a lábainál az érintkezőkhöz, vagy led-eket. Az egy elfuserált dolog ott...
milyen foglalatú izzó az, amit nem lehet beszerezni?
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Piroska
Vendég
« Új hozzászólás #3861 Dátum: 2012.09.16 vasárnap, 16:53:06 »

A lámpa kapcsolót nézd meg, nincs-e összeégve.
A hátsó lámpáknál a csatit húzd le, hogy a test saruja nincs-e összeégve.
Ha egyik sem, akkor kábelköteget kell végignézegetni, mert ott lesz a hiba. Bár a bal és jobb oldal külön biztosítékról megy, szóval ha egyik oldal sem megy, akkor valószínű, hogy a lámpa kapcsoló van összeégve (a stekkere).


Köszönöm válaszod! A lámpa kapcsoló stekkere sincs összeégve. Már megnéztem ezt is.  Van-e valami relé ami kapcsolja a helyzetjelzőket?
Köszi.
Naplózva
david01
Vendég
« Új hozzászólás #3862 Dátum: 2012.09.16 vasárnap, 21:18:15 »

Összeraktam a müszerfalat beraktam a rádiót bekötöttem (gyári rádió) beirtam a kódot és kiirta hogy phone Huh? mit tudok ezzel csinálni??
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #3863 Dátum: 2012.09.17 hétfő, 00:54:18 »


Köszönöm válaszod! A lámpa kapcsoló stekkere sincs összeégve. Már megnéztem ezt is.  Van-e valami relé ami kapcsolja a helyzetjelzőket?
Köszi.

Az AWS lámpaellenőrzőjét lekötötted már és vissza? Az egy gonosz doboz! Cheesy
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #3864 Dátum: 2012.09.17 hétfő, 01:07:36 »

Összeraktam a müszerfalat beraktam a rádiót bekötöttem (gyári rádió) beirtam a kódot és kiirta hogy phone Huh? mit tudok ezzel csinálni??
Nem tudom milyen rádiód van, de lényegében ezen a képen is meg tudom mutatni (Ford 5000 RDS EON fejegység) :



Neked az "(E)" jelű csatin a 4-es számú kábelt kéne ellenőrizned, lehet, hogy testet kap, vagy jelet, ilyesmit. Ha van az autóban utólagos telefonkihangosító, vágd ki a fenébe... Smiley Ha nincs és a vezeték is hibátlan, akkor egyszerűen csippentsd el, szigeteld le a két véget és majd ha lesz kihangosítód, akkor tudni fogod, hogy oda kell kötni a "telefon némítást". Wink

Szerk.: A vezérlő szétszedése nem bonyolult, csak több helyen is alá kell nyúlni a pöcköknek és finoman kicsúsztatni őket egyszerre. A fehéreknek.
« Utoljára szerkesztve: 2012.09.17 hétfő, 01:12:51 írta [ Error ] » Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #3865 Dátum: 2012.09.17 hétfő, 01:17:12 »

milyen foglalatú izzó az, amit nem lehet beszerezni?

Ilyen :

Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
david01
Vendég
« Új hozzászólás #3866 Dátum: 2012.09.17 hétfő, 08:31:50 »

Ilyen :



Jó reggelt mindenkinek most megyek a cromax-hoz meglátjuk van e ilyen izzójuk! Roll Eyes
Naplózva
david01
Vendég
« Új hozzászólás #3867 Dátum: 2012.09.17 hétfő, 08:34:01 »

Végre müködik a rádió  eljen Köszi a segítséget [ Error ] worship
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #3868 Dátum: 2012.09.17 hétfő, 09:49:27 »

Ilyen :

kép
Nem lehet, hogy ez ilyen?
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #3869 Dátum: 2012.09.17 hétfő, 10:27:17 »

Nem lehet, hogy ez ilyen?

Elképzelhető. Hasonlót autósboltban minta alapján mutattak, csak annak fekete volt a foglalta és azt mondták, hogy az nem jó...  Undecided Ez olyannak tűnik. Lehet, hogy beszerzek belőle, köszi ! Smiley

Végre müködik a rádió  eljen Köszi a segítséget [ Error ] worship

Nagyon szívesen ! Wink
(Cromaxban nem hiszem, hogy lesz, itt nem tudtak adni... sőt a Ford Hoványnál sem... Sad )
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Piroska
Vendég
« Új hozzászólás #3870 Dátum: 2012.09.18 kedd, 07:53:28 »

Az AWS lámpaellenőrzőjét lekötötted már és vissza? Az egy gonosz doboz! Cheesy

Hol találom az AWS lámpa ellenőrző dobozát??
Minden működik kivéve a műszerfal és a hátsó lámpák világítását  szomoru1
Az égők biztosan jók, mivel parkoló állásban a helyzetjelző világít!
Köszönöm a segítsége!!!!
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #3871 Dátum: 2012.09.18 kedd, 09:21:06 »

Hol találom az AWS lámpa ellenőrző dobozát??
Minden működik kivéve a műszerfal és a hátsó lámpák világítását  szomoru1
Az égők biztosan jók, mivel parkoló állásban a helyzetjelző világít!
Köszönöm a segítsége!!!!

A lábtéri biztosítéktábla mellett/fölött valahol a doblemez és az ajtó közti helyen. Kb. 10x10x3cm-s szürke doboz. (ha jól emlékszem) Egy keskenyebb, de hosszú csatlakozósor megy rá, sok-sok vezettékkel.
Viszont szerintem Nálad is inkább a lámpakapcsoló lesz a ludas, vagy annak vezetékei.
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
david01
Vendég
« Új hozzászólás #3872 Dátum: 2012.09.18 kedd, 10:50:57 »

Tegnap megjártam a cromax-ot  debrecenben 1880 magyar forint / darab áron adták volna az izzókat Shocked hát ezt az opciót nem választottam inkább ugyhogy 500ft -bol megusztam beforrasztottam két ledet ellenállással és kész! laugh
Viszont a műszerfal bontásakor találtam pár vak csatlakozót ami csak ugy volt és nem tudom hogy milyen extra lehet de csináltam pár képet:

http://kepfeltoltes.hu/view/120918/20120916216_2__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/120918/20120917218_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #3873 Dátum: 2012.09.18 kedd, 11:06:07 »

...
Viszont a műszerfal bontásakor találtam pár vak csatlakozót ami csak ugy volt és nem tudom hogy milyen extra lehet de csináltam pár képet:
http://kepfeltoltes.hu/view/120918/20120916216_2__www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/120918/20120917218_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Két szélső ülésfűtés (lila és fehér), a "középső" (asszem az a szürke) pedig kipörgésgátló.
« Utoljára szerkesztve: 2012.09.18 kedd, 11:08:34 írta HegeGabi » Naplózva
david01
Vendég
« Új hozzászólás #3874 Dátum: 2012.09.18 kedd, 11:21:43 »

Két szélső ülésfűtés (lila és fehér), a "középső" (asszem az a szürke) pedig kipörgésgátló.


És ez azt jelenti hogy csak kapcsoló kéne az ülésfütéshez vagy ehhez ülést is kell cserélni??
Naplózva
Viló
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1815



WWW E-mail
« Új hozzászólás #3875 Dátum: 2012.09.19 szerda, 06:44:06 »

És ez azt jelenti hogy csak kapcsoló kéne az ülésfütéshez vagy ehhez ülést is kell cserélni??

Természetesen üléseket is kell cserélni hozzá.
Viszont előtte nézz be az ülés alá is, hogy ott is megvannak-e a stekkerek.
Fekete négyszög alakút kell keresni. Az az ülésfűtésé.
Ha érdekel fűthető ülésgarnitúra, tudok adni kedvező áron.

Üdv.
Naplózva

1997  1.8TD kombi fel-GHIA-sítva.

2004  F1 2.0 TDCi kombi automata.
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #3876 Dátum: 2012.09.19 szerda, 10:52:26 »

Természetesen üléseket is kell cserélni hozzá.
Viszont előtte nézz be az ülés alá is, hogy ott is megvannak-e a stekkerek.
Fekete négyszög alakút kell keresni. Az az ülésfűtésé.
Ha érdekel fűthető ülésgarnitúra, tudok adni kedvező áron.

Üdv.

Mög relék is köllenek hozzá. Smiley
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Viló
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1815



WWW E-mail
« Új hozzászólás #3877 Dátum: 2012.09.19 szerda, 11:42:58 »

Mög relék is köllenek hozzá. Smiley

Bizony, de az benne van az ülésszettbe.  Smiley
Naplózva

1997  1.8TD kombi fel-GHIA-sítva.

2004  F1 2.0 TDCi kombi automata.
Viló
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1815



WWW E-mail
« Új hozzászólás #3878 Dátum: 2012.09.19 szerda, 11:45:16 »

Azért ez nem játék, vidd el egy villamossági szerelőhöz az kiméri pik pakk hol a hiba. lene égjen az autód  hehe

Nem viszem.   Cool
Megtalálom én a hibát.   nyes
Annyi a plusz fejlemény, hogy a rendszámvilágítás sem megy.
Viszont ha berakom a 30-as biztit akkor bent minden oké, de a rendszámnál a fényerő kb 2%-át produkálják az izzót.
Szóval szerintem ott lesz a bibi.
Naplózva

1997  1.8TD kombi fel-GHIA-sítva.

2004  F1 2.0 TDCi kombi automata.
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #3879 Dátum: 2012.09.19 szerda, 15:10:32 »

Nem viszem.   Cool
Megtalálom én a hibát.   nyes
Annyi a plusz fejlemény, hogy a rendszámvilágítás sem megy.
Viszont ha berakom a 30-as biztit akkor bent minden oké, de a rendszámnál a fényerő kb 2%-át produkálják az izzót.
Szóval szerintem ott lesz a bibi.
Akkor tényleg ott lesz a bibi. Másik típussal nekem is volt hasonló problem. Belevaló biztit azonnal kicsapta, nagyobbal tovább bírta, de idővel azt is levágta. Végignézve a dolgokat, kiderült, hogy a rendszámtábla világításnál volt valami gixer, és a kábelpár legalább 30 centi hosszan összeolvadt Cheesy.
Nem jó játék ez, nézz utána mihamarabb.
Naplózva
siky
Vendég
« Új hozzászólás #3880 Dátum: 2012.09.19 szerda, 16:00:04 »

Akkor tényleg ott lesz a bibi. Másik típussal nekem is volt hasonló problem. Belevaló biztit azonnal kicsapta, nagyobbal tovább bírta, de idővel azt is levágta. Végignézve a dolgokat, kiderült, hogy a rendszámtábla világításnál volt valami gixer, és a kábelpár legalább 30 centi hosszan összeolvadt Cheesy.
Nem jó játék ez, nézz utána mihamarabb.
Emberek! Nagyobb biztit még viccből is TILOS használni, mint az előírt! Azért van benne pl. 15A-os, mert az adott áramkör ennél nagyobb terhelést már nem bír, és ez TÜZET OKOZHAT! Inkább mérd meg egy multiméterrel, hogy hány amper folyik át az adott biztin (illetve a helyén) és abból tudsz következtetni --> ha elfüstöl a multiméter, nagy a baj  eplus2
Naplózva
david01
Vendég
« Új hozzászólás #3881 Dátum: 2012.09.19 szerda, 19:26:18 »

Természetesen üléseket is kell cserélni hozzá.
Viszont előtte nézz be az ülés alá is, hogy ott is megvannak-e a stekkerek.
Fekete négyszög alakút kell keresni. Az az ülésfűtésé.
Ha érdekel fűthető ülésgarnitúra, tudok adni kedvező áron.

Üdv.

Az a nagy fejlemény hogy találtam egy fekete csatit  a szönyeg alatt de abba megy a magasságállító csatija szóval nemtudom hogy most hanyas a kabát Huh? esetleg egy képet tudnál a csatirol mutatni hogy milyet keressek??  vigyor3
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #3882 Dátum: 2012.09.19 szerda, 20:02:25 »

Az a nagy fejlemény hogy találtam egy fekete csatit  a szönyeg alatt de abba megy a magasságállító csatija szóval nemtudom hogy most hanyas a kabát Huh? esetleg egy képet tudnál a csatirol mutatni hogy milyet keressek??  vigyor3

A padló felől:

Az ülés alatt:



Naplózva
Tomo7
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 151


E-mail
« Új hozzászólás #3883 Dátum: 2012.09.19 szerda, 20:04:17 »

Az a nagy fejlemény hogy találtam egy fekete csatit  a szönyeg alatt de abba megy a magasságállító csatija szóval nemtudom hogy most hanyas a kabát Huh? esetleg egy képet tudnál a csatirol mutatni hogy milyet keressek??  vigyor3

Hány drót megy a csatira 2 vagy 3?
ha kettő akkor csak fix 12 v van az ülésállítónak.
Naplózva

ex 1997.03. MKII. Mondeo Turnier 1.6
ex 2000.05. MKII. Mondeo Turnier 1.8TD

2008 S-max 1,8TDCI
david01
Vendég
« Új hozzászólás #3884 Dátum: 2012.09.19 szerda, 21:35:31 »

A padló felől:

Az ülés alatt:





Egyetlen egy ilyen fekete csati van az ülés alatt amiböl  2 szál vezeték jön ki


Akkor most még bonyolultabb a beszerelés??
Naplózva
Tomo7
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 151


E-mail
« Új hozzászólás #3885 Dátum: 2012.09.19 szerda, 21:47:55 »

Egyetlen egy ilyen fekete csati van az ülés alatt amiböl  2 szál vezeték jön ki


Akkor most még bonyolultabb a beszerelés??

igen mert így az ülés alatt nincs ott a kapcsolt +12v

Naplózva

ex 1997.03. MKII. Mondeo Turnier 1.6
ex 2000.05. MKII. Mondeo Turnier 1.8TD

2008 S-max 1,8TDCI
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #3886 Dátum: 2012.09.20 csütörtök, 08:32:38 »

igen mert így az ülés alatt nincs ott a kapcsolt +12v



Hacsak nincsen eldugva, összeszalagozva a plusz csati a kábelen, jó Ford szokás szerint. Smiley Mivel az övé eléggé felszerelt autó, meglepő lenne, ha nem pakoltak volna madzagot az ülésfűtéshez... Bár a Ford mérnökeit nem lehet megérteni. idiota Cheesy

Itt van némi okosság Fusim jóvoltából, utólagos fenékrotyogtatás ügyében.
« Utoljára szerkesztve: 2012.09.20 csütörtök, 08:36:34 írta [ Error ] » Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Viló
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1815



WWW E-mail
« Új hozzászólás #3887 Dátum: 2012.09.20 csütörtök, 09:18:14 »

igen mert így az ülés alatt nincs ott a kapcsolt +12v



Mondjuk érdekes, hogy a GHIA-ban nincs előkészítve az ülésfűtés.
Naplózva

1997  1.8TD kombi fel-GHIA-sítva.

2004  F1 2.0 TDCi kombi automata.
david01
Vendég
« Új hozzászólás #3888 Dátum: 2012.09.20 csütörtök, 09:45:46 »

Mondjuk érdekes, hogy a GHIA-ban nincs előkészítve az ülésfűtés.

Én is csodálkozok rajta de lehet hogy csak én voltam bamba és nem találtam meg vigyor3 majd ha aktuálisabb lesz a történet akkor ugyis ki kell venni az ülést és szétnézek jobban odalent!  smile
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #3889 Dátum: 2012.09.20 csütörtök, 10:11:29 »

Az ülés alatt:
kép
Milyen kábel(ek) van(nak) elvágva?

Mondjuk érdekes, hogy a GHIA-ban nincs előkészítve az ülésfűtés.
Lehet, hogy elő van készítve a padlókötegben, csak ugye david01 nem tud odakukkolni, mert bent van az ülés. Szerintem.
Ha kivette a züllést, akkor többet fog - és mi is - tudni. Cheesy
« Utoljára szerkesztve: 2012.09.20 csütörtök, 10:13:57 írta HegeGabi » Naplózva
Viló
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1815



WWW E-mail
« Új hozzászólás #3890 Dátum: 2012.09.20 csütörtök, 11:28:31 »

Milyen kábel(ek) van(nak) elvágva?
Lehet, hogy elő van készítve a padlókötegben, csak ugye david01 nem tud odakukkolni, mert bent van az ülés. Szerintem.
Ha kivette a züllést, akkor többet fog - és mi is - tudni. Cheesy

Ha teljesen előre tolja akkor azért lehet látni mi van odalent.
Naplózva

1997  1.8TD kombi fel-GHIA-sítva.

2004  F1 2.0 TDCi kombi automata.
drof
Vendég
« Új hozzászólás #3891 Dátum: 2012.09.20 csütörtök, 11:45:11 »

Milyen kábel(ek) van(nak) elvágva?
Lehet, hogy elő van készítve a padlókötegben, csak ugye david01 nem tud odakukkolni, mert bent van az ülés. Szerintem.
Ha kivette a züllést, akkor többet fog - és mi is - tudni. Cheesy

Lehet találgatni, hogy mi van gyárilag az ülés alatt 4/5 ajtósban (kombiban a csomagtérben van), ami nekem a kép szerint már nincs ott. Megvan? wave  
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #3892 Dátum: 2012.09.20 csütörtök, 13:26:36 »

Lehet találgatni, hogy mi van gyárilag az ülés alatt 4/5 ajtósban (kombiban a csomagtérben van), ami nekem a kép szerint már nincs ott. Megvan? wave  
Jaaaa! Tényleg! Cheesy
Kis időbe beletelt mire rájöttem, mert nekem nincs olyan, és kombiban is csak véletlenül láttam élőben. Ha nem láttam volna, nem jövök rá.
 eljen
Naplózva
Viló
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1815



WWW E-mail
« Új hozzászólás #3893 Dátum: 2012.09.20 csütörtök, 14:05:00 »

Lehet találgatni, hogy mi van gyárilag az ülés alatt 4/5 ajtósban (kombiban a csomagtérben van), ami nekem a kép szerint már nincs ott. Megvan? wave  

CD tár?   vigyor3
Naplózva

1997  1.8TD kombi fel-GHIA-sítva.

2004  F1 2.0 TDCi kombi automata.
drof
Vendég
« Új hozzászólás #3894 Dátum: 2012.09.20 csütörtök, 16:37:43 »

CD tár?   vigyor3

Honnan találtad ki?  eplus2
Naplózva
Viló
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1815



WWW E-mail
« Új hozzászólás #3895 Dátum: 2012.09.20 csütörtök, 20:41:19 »

Honnan találtad ki?  eplus2

 eplus2
Naplózva

1997  1.8TD kombi fel-GHIA-sítva.

2004  F1 2.0 TDCi kombi automata.
Viló
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1815



WWW E-mail
« Új hozzászólás #3896 Dátum: 2012.09.20 csütörtök, 20:44:17 »

Akkor tényleg ott lesz a bibi. Másik típussal nekem is volt hasonló problem. Belevaló biztit azonnal kicsapta, nagyobbal tovább bírta, de idővel azt is levágta. Végignézve a dolgokat, kiderült, hogy a rendszámtábla világításnál volt valami gixer, és a kábelpár legalább 30 centi hosszan összeolvadt Cheesy.
Nem jó játék ez, nézz utána mihamarabb.

Ott is volt a bibi.
Nemrég cseréltem ki a rendszámtábla világítás egyik ablakát és az égőtartó lemezeket fordítva raktam be.
Így nem befele hanem kifele hajlott. A sarukat rádugtam és éppen hozzáért a csomiajtó lemezéhez, ami kidörzsölte a saru védőburkát.
És már kész is a zárlat.
Lemez fordít és minden okés.   wave
Naplózva

1997  1.8TD kombi fel-GHIA-sítva.

2004  F1 2.0 TDCi kombi automata.
david01
Vendég
« Új hozzászólás #3897 Dátum: 2012.09.20 csütörtök, 22:05:35 »

Milyen kábel(ek) van(nak) elvágva?
Lehet, hogy elő van készítve a padlókötegben, csak ugye david01 nem tud odakukkolni, mert bent van az ülés. Szerintem.
Ha kivette a züllést, akkor többet fog - és mi is - tudni. Cheesy

Ha egy kicsit jobb idö lesz akkor alábújok az ülésnek és megvizsgálom a dolgokat  vigyor3 majd csinálok pár képet aztán fellököm ti biztos többet tudtok róla mondani mint én  Wink
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #3898 Dátum: 2012.09.20 csütörtök, 22:13:26 »

Ha egy kicsit jobb idö lesz akkor alábújok az ülésnek és megvizsgálom a dolgokat  vigyor3 majd csinálok pár képet aztán fellököm ti biztos többet tudtok róla mondani mint én  Wink
nem biztos, hogy ki van húzva a csati a szőnyeg alól...
a sima glx mk1-ekben is benne van...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #3899 Dátum: 2012.09.21 péntek, 08:11:21 »

nem biztos, hogy ki van húzva a csati a szőnyeg alól...
a sima glx mk1-ekben is benne van...

eztetöt mondottam én is vala Cheesy (bár ezek már "spórólt" MK2-esek  eplus2 ) Lehet dobálni kővel... Grin
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Oldalak: 1 ... 71 72 73 74 75 76 77 [78] 79 80 81 82 83 84 85 ... 149   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.074 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.