Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.30 kedd, 07:24:49 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 74 75 76 77 78 79 80 [81] 82 83 84 85 86 87 88 ... 149   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 2314920 alkalommal)
0 Felhasználó és 50 vendég van a témában
guriga27
Vendég
« Új hozzászólás #4000 Dátum: 2012.10.12 péntek, 20:00:40 »

Sziasztok,
El kellene egy kis segítség Smiley 
A turbó elektronikájával van problémám,folyamatosa villog az izzítás jelző, a Ford szalonban azt mondták,hogy cserélni kell. Van valakinek valami ötlete,hogy ezt,hogy lehet megoldani?
Naplózva
siky
Vendég
.
« Új hozzászólás #4001 Dátum: 2012.10.12 péntek, 23:23:35 »

Van valakinek eladó első-hátsó ködlámpás villanykapcsolója óccsóé?
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #4002 Dátum: 2012.10.13 szombat, 17:03:49 »

Van valakinek eladó első-hátsó ködlámpás villanykapcsolója óccsóé?

Tulajdonképpen van. Az occsó alatt mennyire gondolsz?  eplus2
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #4003 Dátum: 2012.10.13 szombat, 17:06:03 »

Sziasztok,
El kellene egy kis segítség Smiley 
A turbó elektronikájával van problémám,folyamatosa villog az izzítás jelző, a Ford szalonban azt mondták,hogy cserélni kell. Van valakinek valami ötlete,hogy ezt,hogy lehet megoldani?

MK1 topicba is írtam, hogy ez baromság. Nincs elektronikája a turbónak. Hogy is lenne...
Írd ki, hogy milyen autód van és abba a topicba tedd fel a kérdést, mert nem mindegy, hogy MK1/MK2 TD... Smiley
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #4004 Dátum: 2012.10.13 szombat, 18:43:01 »

MK1 topicba is írtam, hogy ez baromság. Nincs elektronikája a turbónak. Hogy is lenne...
Írd ki, hogy milyen autód van és abba a topicba tedd fel a kérdést, mert nem mindegy, hogy MK1/MK2 TD... Smiley
ez mk3 2005-2007 közötti tdci lesz vigyor3
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #4005 Dátum: 2012.10.13 szombat, 19:45:40 »

ez mk3 2005-2007 közötti tdci lesz vigyor3

Akkor mit keres ez a téma az MK1-2 villanytopicban?  vigyor3
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
siky
Vendég
« Új hozzászólás #4006 Dátum: 2012.10.14 vasárnap, 12:47:08 »

Tulajdonképpen van. Az occsó alatt mennyire gondolsz?  eplus2
Hát adsz nekem egy ezrest ha elviszem  eplus2

Nem tudom mennyi, ezért nem tudom mennyi az olcsó  Wink
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #4007 Dátum: 2012.10.14 vasárnap, 15:19:56 »

Hát adsz nekem egy ezrest ha elviszem  eplus2

Nem tudom mennyi, ezért nem tudom mennyi az olcsó  Wink

2500 postával együtt megfelel? (vaterán láttam nem ködlámpásat ennyiért, ezért gondolom, hogy ez okés ár... Smiley)
(jah, de Te fizeted, nem én !  eplus2)
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
siky
Vendég
« Új hozzászólás #4008 Dátum: 2012.10.15 hétfő, 20:02:47 »

2500 postával együtt megfelel? (vaterán láttam nem ködlámpásat ennyiért, ezért gondolom, hogy ez okés ár... Smiley)
(jah, de Te fizeted, nem én !  eplus2)
Tökéletes  worship Dobsz pü-ben számlaszámot?
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #4009 Dátum: 2012.10.16 kedd, 15:21:53 »

Tökéletes  worship Dobsz pü-ben számlaszámot?

Dobok persze, csak előtte postára adom a cuccot. Wink
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #4010 Dátum: 2012.10.16 kedd, 15:23:35 »

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem, mégpedig az hogy valaki megtudja e mondani 100% biztosra, hogy az MK I és az MK II V6 generátora teljes mértékben megegyezik e?
Előre is köszi a válaszokat. wave

Szia !

Én megmondom őszintén, hogy nem tudom ! Cheesy Ezért inkább nem is mondom azt, hogy tuti olyan. Wink
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Kusti1
Vendég
« Új hozzászólás #4011 Dátum: 2012.10.16 kedd, 15:32:30 »

Szia !

Én megmondom őszintén, hogy nem tudom ! Cheesy Ezért inkább nem is mondom azt, hogy tuti olyan. Wink
Köszi. taps
Naplózva
siky
Vendég
« Új hozzászólás #4012 Dátum: 2012.10.16 kedd, 20:17:47 »

Dobok persze, csak előtte postára adom a cuccot. Wink
Ez fordítva szokás  wow1
Kéne hozzá a csatlakozó is meg az égőnek a foglalata. Azok is megvannak?
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #4013 Dátum: 2012.10.16 kedd, 20:56:48 »

Ez fordítva szokás  wow1
Kéne hozzá a csatlakozó is meg az égőnek a foglalata. Azok is megvannak?

Fordítva szokás, de én próbálom a postát és a lóvét azonos időre belőni. Smiley

Nem, azok nincsenek... Sad Talán egy csatit elő tudok bányászni a madzagok közül, de a kapcsoló háza nincsen meg. Vagy Te nem a fehér dobozra gondolsz a sziluettekkel, hanem csak az izzó foglalatára? (a szürke cuccra?) Olyan foglalatom lehet, hogy van. Nem biztos.
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
siky
Vendég
« Új hozzászólás #4014 Dátum: 2012.10.16 kedd, 21:42:33 »

Fordítva szokás, de én próbálom a postát és a lóvét azonos időre belőni. Smiley

Nem, azok nincsenek... Sad Talán egy csatit elő tudok bányászni a madzagok közül, de a kapcsoló háza nincsen meg. Vagy Te nem a fehér dobozra gondolsz a sziluettekkel, hanem csak az izzó foglalatára? (a szürke cuccra?) Olyan foglalatom lehet, hogy van. Nem biztos.
Nem, én csak arra a lengő biszbaszra gondolok amibe az izzót teszem. A kapcsoló műanyag része nekem jó, csak a csatlakozó része égett össze.
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #4015 Dátum: 2012.10.17 szerda, 02:11:33 »

Nem, én csak arra a lengő biszbaszra gondolok amibe az izzót teszem. A kapcsoló műanyag része nekem jó, csak a csatlakozó része égett össze.

Értem, értem. Megnézem, hátha találok a kábelek közt olyat. Tudom egyébként mire gondolsz, nekem is már az van, benne, bár 90%, hogy visszacserélem az MK1-es lámpamodulra, mert jobban tetszik a két tekerő. Smiley (plusz ott lehetőség van a fényerő szabályzó háttérvilágítására is Grin )
A csatlakozót is megkeresem, az biztos, hogy megvan valamerre.
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #4016 Dátum: 2012.10.17 szerda, 08:48:09 »

Nem, én csak arra a lengő biszbaszra gondolok amibe az izzót teszem. A kapcsoló műanyag része nekem jó, csak a csatlakozó része égett össze.

Megvan a csati, kábelekkel (10-12cm van) és ugye a kapcsoló. Azt a szürke bizbaszt nem lelem, de ugyanaz a foglalat, mint a lábtérvilágításé és ha jól emlékszem a kesztyűtartóban is olyan van, abba kell bedugni az izzót. Elforgatós. 4 db megoldás :
1. kikapod a kesztyűtartót majd lecsavarozod a fölső műanyagot és lecsippented a foglalatot és pótolod egy LED panellel, vagy akármilyen fényforrással
2. lecsippented a lábtérvilágítás foglalatait (akkor már 2db is lesz! Grin) és oda helyezel LED panelt vagy egyebet
3. itt a fórumban keresel vagy lábtérfény foglalatot, vagy kesztyűtartó stroboszkóp foglalatot (az enyémet eladom Neked... őő, 5e forint 1db !  eplus2)
4. vásárolsz itt vagy bemész a közeli autósboltba és kérsz Lada műszerfal világításhoz való cuccost. Smiley

Mehet a cucc?
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
siky
Vendég
« Új hozzászólás #4017 Dátum: 2012.10.17 szerda, 10:03:35 »

Megvan a csati, kábelekkel (10-12cm van) és ugye a kapcsoló. Azt a szürke bizbaszt nem lelem, de ugyanaz a foglalat, mint a lábtérvilágításé és ha jól emlékszem a kesztyűtartóban is olyan van, abba kell bedugni az izzót. Elforgatós. 4 db megoldás :
1. kikapod a kesztyűtartót majd lecsavarozod a fölső műanyagot és lecsippented a foglalatot és pótolod egy LED panellel, vagy akármilyen fényforrással
2. lecsippented a lábtérvilágítás foglalatait (akkor már 2db is lesz! Grin) és oda helyezel LED panelt vagy egyebet
3. itt a fórumban keresel vagy lábtérfény foglalatot, vagy kesztyűtartó stroboszkóp foglalatot (az enyémet eladom Neked... őő, 5e forint 1db !  eplus2)
4. vásárolsz itt vagy bemész a közeli autósboltba és kérsz Lada műszerfal világításhoz való cuccost. Smiley

Mehet a cucc?

Jöhet  nyes
Naplózva
koridor
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


E-mail
« Új hozzászólás #4018 Dátum: 2012.10.17 szerda, 12:50:23 »

Két kérdésem lenne:
Nem világítanak az első helyzetjelzőim a biztosítékokat átnézem, izzókat  kicseréltem. Mit kéne még megnéznem?
A kulcsban (tojás) kb. 3 hónap alatt elfogy az elem. Lehet javíttatni vagy csere?
« Utoljára szerkesztve: 2012.10.17 szerda, 12:51:54 írta koridor » Naplózva

2000 márciusi, kék 5 ajtos, 1.8 benzines GLX
siky
Vendég
« Új hozzászólás #4019 Dátum: 2012.10.17 szerda, 13:02:51 »

Két kérdésem lenne:
Nem világítanak az első helyzetjelzőim a biztosítékokat átnézem, izzókat  kicseréltem. Mit kéne még megnéznem?
A kulcsban (tojás) kb. 3 hónap alatt elfogy az elem. Lehet javíttatni vagy csere?
Nézd meg, hogy parkoló állásban világítanak e! Ha igen akkor szerintem a kapcsoló lesz a ludas  integet2
Naplózva
koridor
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


E-mail
« Új hozzászólás #4020 Dátum: 2012.10.17 szerda, 13:08:31 »

Nézd meg, hogy parkoló állásban világítanak e! Ha igen akkor szerintem a kapcsoló lesz a ludas  integet2

Akkor is csak a hátsok világitanak.
Naplózva

2000 márciusi, kék 5 ajtos, 1.8 benzines GLX
siky
Vendég
« Új hozzászólás #4021 Dátum: 2012.10.17 szerda, 23:03:16 »

Akkor is csak a hátsok világitanak.
Akkor a kapcsoló jó.  nemtudom
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #4022 Dátum: 2012.10.18 csütörtök, 01:49:55 »

Akkor is csak a hátsok világitanak.

AWS-ed van? Ha van, a lámpaellenőrző modult érdemes lenne lehúzni, majd visszadugni. Hátha. Smiley (szürke doboz, vezető biz.tábla körül, olyan 10x10-es egy keskeny, de hosszabb csatival)
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Viló
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1815



WWW E-mail
« Új hozzászólás #4023 Dátum: 2012.10.18 csütörtök, 09:16:06 »

AWS-ed van? Ha van, a lámpaellenőrző modult érdemes lenne lehúzni, majd visszadugni. Hátha. Smiley (szürke doboz, vezető biz.tábla körül, olyan 10x10-es egy keskeny, de hosszabb csatival)

...és kék relével.   vigyor3
Naplózva

1997  1.8TD kombi fel-GHIA-sítva.

2004  F1 2.0 TDCi kombi automata.
koridor
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


E-mail
« Új hozzászólás #4024 Dátum: 2012.10.18 csütörtök, 09:22:50 »

Nincs AWS-em.
Naplózva

2000 márciusi, kék 5 ajtos, 1.8 benzines GLX
Makos
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 104



E-mail
« Új hozzászólás #4025 Dátum: 2012.10.19 péntek, 09:23:53 »

Sziasztok!
Olyan gondom van, hogy néha bezár a központi zár, majd ki nyit. Elindulás után csinálja Tíz indulásból háromszor.
Van hogy csak a hangját hallom, de a kilincsek nem mozdulnak. Mi ez?
És ah gyújtásra teszem kellene-e világítani motor ellenőrző lámpának?
Köszönöm!
Naplózva

'00 Mk II 2.0 Ghia kombi Párduc fekete metko Smiley
pilot001
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 163


Cruiser

pilot001@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #4026 Dátum: 2012.10.19 péntek, 10:01:34 »


Hello !

Bocsi e`kezet nem lesz...

Jelzo fenyek kell hogy menjenek gyujtasnal me az a teszt re`sze. ha jol tudom. Ajtozar.. elvileg (focusnal is) valami vezerles hiba lehet illetve a vezeto ajtoban a zar egysegben valami erinkezo hiba.

Naplózva

2004 10. Mondeo Mk3, Saloon (sedan) , 1.8i 16V.
TEL.. 70 247 65 nyolcvankettő.
Lengyelország (*Székesfehérvár*)
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #4027 Dátum: 2012.10.21 vasárnap, 04:52:41 »

Nincs AWS-em.

Érdemes lenne kiszedni a lámpatestet és a lehúzott csatin megnézni, hogy van-e delej.
(a jobb-bal parkolófényt próbáltad kulcs nélkül? nem a helyzetjelzőt !:) )
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
don80
Vendég
« Új hozzászólás #4028 Dátum: 2012.10.22 hétfő, 10:53:36 »

sziasztok!!egy kérdésem lenne.szoval a riaszto kilett iktatva a kocsibol mert már nem birta és megörült.a másik hogy a vezetöoldalrol nem tudom nyitni a kocsit csak zárni.és ha zárom nem mindig zár le az összes ajto.a kérdésem az lenne ha vennék bele másik központi zárat amit beleraknának akkor megoldodna ez a gond?semmi riasztás csak központi zár ami gombnyomásra nyit zár.az asszony kocsija is ilyen és tök jo hogy minden ajto nyitodik zárodik ahogy kell.szoval szerintetek ez orvosolná a gondomat?
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #4029 Dátum: 2012.10.22 hétfő, 12:23:48 »

sziasztok!!egy kérdésem lenne.szoval a riaszto kilett iktatva a kocsibol mert már nem birta és megörült.a másik hogy a vezetöoldalrol nem tudom nyitni a kocsit csak zárni.és ha zárom nem mindig zár le az összes ajto.a kérdésem az lenne ha vennék bele másik központi zárat amit beleraknának akkor megoldodna ez a gond?semmi riasztás csak központi zár ami gombnyomásra nyit zár.az asszony kocsija is ilyen és tök jo hogy minden ajto nyitodik zárodik ahogy kell.szoval szerintetek ez orvosolná a gondomat?
abban az esetben, ha az új rendszer komplett. motorokkal és vezérlővel együtt. mert ha a jelenlegire kötik rá, megmarad ez a tünet. ezt a jelenlegit kellene meggyógyítani. legvalószínűbb, hogy valami kontakt hiba.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
szuperhangya
Vendég
« Új hozzászólás #4030 Dátum: 2012.10.22 hétfő, 16:06:08 »

sziasztok!!egy kérdésem lenne.szoval a riaszto kilett iktatva a kocsibol mert már nem birta és megörült.a másik hogy a vezetöoldalrol nem tudom nyitni a kocsit csak zárni.és ha zárom nem mindig zár le az összes ajto.a kérdésem az lenne ha vennék bele másik központi zárat amit beleraknának akkor megoldodna ez a gond?semmi riasztás csak központi zár ami gombnyomásra nyit zár.az asszony kocsija is ilyen és tök jo hogy minden ajto nyitodik zárodik ahogy kell.szoval szerintetek ez orvosolná a gondomat?
a zár problémád nem egyedi,elég sok helyen olvashatsz infot.A megoldás első körben,hogy leszeded az ajtókárpitot,a zár csatiját befújod.Ha nem jó,akkor megbízható helyről vegyél egy bontott zárat.Nekem az anyósoldaliról nem lehetett nyitni-zárni,aztán kiderült,hogy a 4 ajtóból háromban volt rossz a zár.Ha már nekiláttam,kicseréltem mindet.Azóta boldogság van.A távirányítós kp. zárat tényleg csak utána rakd be.
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #4031 Dátum: 2012.10.22 hétfő, 17:12:23 »

a zár problémád nem egyedi,elég sok helyen olvashatsz infot.A megoldás első körben,hogy leszeded az ajtókárpitot,a zár csatiját befújod.Ha nem jó,akkor megbízható helyről vegyél egy bontott zárat.Nekem az anyósoldaliról nem lehetett nyitni-zárni,aztán kiderült,hogy a 4 ajtóból háromban volt rossz a zár.Ha már nekiláttam,kicseréltem mindet.Azóta boldogság van.A távirányítós kp. zárat tényleg csak utána rakd be.

Egyetértek. Először a cseréld le valami épre a zárszerkezeteket, majd mikor mind okés, akkor menjen bele a távirányító. Nekem eddig tökéletesen működött a régi jó infrás cucc, aztán jól szétbarmolta a villanyász paraszt az MK2-es zárjaival, meg vezérlőjével és perpill. egyedül a bal hátsó ajtó dolgozik gombnyomásra...  falbav Előtte mind az 5 ajtó zárt és reteszelt. (duplareteszes volt)
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
david01
Vendég
« Új hozzászólás #4032 Dátum: 2012.10.22 hétfő, 20:31:29 »

Üdvözlet mindenkinek ujra itt!! smile Hatalmas nagy a problémám  rinya rinya Reggel beinditottam a kocsit melóba menet hogy melegedjen és járó motornál lezárt az összes ajtó ugyhogy nem tudtam bejutni a kocsiba muszály voltam a jobb hátsó kilincset letörni mert más megoldást nem leltem reggel sajnos falbav falbav rinya Mitöl lehet ez a dolog mert nem akarok még egyszer igy járni! Undecided Cry
Naplózva
koridor
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


E-mail
« Új hozzászólás #4033 Dátum: 2012.10.22 hétfő, 20:51:49 »

Érdemes lenne kiszedni a lámpatestet és a lehúzott csatin megnézni, hogy van-e delej.
(a jobb-bal parkolófényt próbáltad kulcs nélkül? nem a helyzetjelzőt !:) )

Köszönöm megoldodot, kontakt hiba volt.
Naplózva

2000 márciusi, kék 5 ajtos, 1.8 benzines GLX
koridor
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


E-mail
« Új hozzászólás #4034 Dátum: 2012.10.22 hétfő, 20:56:03 »

Üdvözlet mindenkinek ujra itt!! smile Hatalmas nagy a problémám  rinya rinya Reggel beinditottam a kocsit melóba menet hogy melegedjen és járó motornál lezárt az összes ajtó ugyhogy nem tudtam bejutni a kocsiba muszály voltam a jobb hátsó kilincset letörni mert más megoldást nem leltem reggel sajnos falbav falbav rinya Mitöl lehet ez a dolog mert nem akarok még egyszer igy járni! Undecided Cry

Én is jártam igy, de hazafelé a melobol. Cserencsére nem csuktam be teljesen az ajtót és egy fémpálcával benyultam a résen és leengedtem az ablakot. Párszor volt olyan is hogy menetközben bezárt a köszponti zár.
Naplózva

2000 márciusi, kék 5 ajtos, 1.8 benzines GLX
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #4035 Dátum: 2012.10.23 kedd, 09:12:30 »

Üdvözlet mindenkinek ujra itt!! smile Hatalmas nagy a problémám  rinya rinya Reggel beinditottam a kocsit melóba menet hogy melegedjen és járó motornál lezárt az összes ajtó ugyhogy nem tudtam bejutni a kocsiba muszály voltam a jobb hátsó kilincset letörni mert más megoldást nem leltem reggel sajnos falbav falbav rinya Mitöl lehet ez a dolog mert nem akarok még egyszer igy járni! Undecided Cry

Sok hibája lehet, valamelyik zárszerkezet, esetleg a vezérlő egység, zárhelyzet érzékelő... Én a legegyszerűbb megoldásnak azt tartom, hogy legyen pótkulcsod és legyen nálad. Smiley (én is mindig viszek magammal, mondjuk elsősorban azért, mert hidegben/melegben 1 perc-es boltba beugrásért nem állítom le a motort, csak bezárom az ajtót)
Ajtónyitáshoz a legmezeibb kulcs is jó. Sőt akár egy kulcsszár, valami apróbb kapaszkodási lehetőséggel is elég. Továbbá azt el is lehet rejteni kívülről a kasztniban, így mindig ott lesz, ha "beokoskodik" a központi... Wink
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
david01
Vendég
« Új hozzászólás #4036 Dátum: 2012.10.23 kedd, 18:54:00 »

Sok hibája lehet, valamelyik zárszerkezet, esetleg a vezérlő egység, zárhelyzet érzékelő... Én a legegyszerűbb megoldásnak azt tartom, hogy legyen pótkulcsod és legyen nálad. Smiley (én is mindig viszek magammal, mondjuk elsősorban azért, mert hidegben/melegben 1 perc-es boltba beugrásért nem állítom le a motort, csak bezárom az ajtót)
Ajtónyitáshoz a legmezeibb kulcs is jó. Sőt akár egy kulcsszár, valami apróbb kapaszkodási lehetőséggel is elég. Továbbá azt el is lehet rejteni kívülről a kasztniban, így mindig ott lesz, ha "beokoskodik" a központi... Wink

Köszike akkor nem is nagyon zargatom ezt a kérdést inkább másoltatok egy kulcsot!! Grin
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #4037 Dátum: 2012.10.23 kedd, 21:32:12 »


Köszike akkor nem is nagyon zargatom ezt a kérdést inkább másoltatok egy kulcsot!! Grin

Egyszerűbb és kevesebb ideget zabáltat az emberrel, mint a "központizáras játék", az tuti... Wink
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Kázsmér
Vendég
« Új hozzászólás #4038 Dátum: 2012.10.25 csütörtök, 17:41:59 »

Helló! Sziasztok!
Gyors segítséget kérnék egy hozzáértőtől.
Olyan problémám lenne hogy nem régiben történt egy ledesítés a műszerfalvilágításon illetve az összes kapcsolón amik rendben is működnek ( amíg le nem kapcsolom a világításkapcsolót ) ugyan is ha lekapcsolt állapotban megyek a rádiónak világítani kell, eddig pipa is a dolog, viszont fékezéskor elmegy a fénye teljesen és helyette a fűthető első hátsó szélvédő kapcsolója villan fel.
a kapcsolókat kiszedtem minden az eredetinek megfelelően lett átalakítva.
Valakinek hasonló tapasztalat vagy esetleg ötlete a hiba okára?  worship angel
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #4039 Dátum: 2012.10.25 csütörtök, 21:55:37 »

Helló! Sziasztok!
Gyors segítséget kérnék egy hozzáértőtől.
Olyan problémám lenne hogy nem régiben történt egy ledesítés a műszerfalvilágításon illetve az összes kapcsolón amik rendben is működnek ( amíg le nem kapcsolom a világításkapcsolót ) ugyan is ha lekapcsolt állapotban megyek a rádiónak világítani kell, eddig pipa is a dolog, viszont fékezéskor elmegy a fénye teljesen és helyette a fűthető első hátsó szélvédő kapcsolója villan fel.
a kapcsolókat kiszedtem minden az eredetinek megfelelően lett átalakítva.
Valakinek hasonló tapasztalat vagy esetleg ötlete a hiba okára?  worship angel
test hiba.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #4040 Dátum: 2012.10.26 péntek, 09:39:22 »

Helló! Sziasztok!
Gyors segítséget kérnék egy hozzáértőtől.
Olyan problémám lenne hogy nem régiben történt egy ledesítés a műszerfalvilágításon illetve az összes kapcsolón amik rendben is működnek ( amíg le nem kapcsolom a világításkapcsolót ) ugyan is ha lekapcsolt állapotban megyek a rádiónak világítani kell, eddig pipa is a dolog, viszont fékezéskor elmegy a fénye teljesen és helyette a fűthető első hátsó szélvédő kapcsolója villan fel.
a kapcsolókat kiszedtem minden az eredetinek megfelelően lett átalakítva.
Valakinek hasonló tapasztalat vagy esetleg ötlete a hiba okára?  worship angel

Valami ott el lett kötve, vagy hozzáér egy vezeték a kasztnihoz, esetleg más vezetékhez... Rádió ki és nézd át a kábeleit. Smiley
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
szepi2001
Vendég
« Új hozzászólás #4041 Dátum: 2012.10.27 szombat, 17:26:07 »

Sziasztok! Bal fényszóróm lejjebb világít mint a jobb. Sajnos az állító motorok közül már egyik sem működik (egy darabig a jobbos még működött, de most már az sem...  Sad ) Kérdésem, hogy manuálisan hogyan tudnám a balost feljebb igazítani? Köszönöm.
Naplózva
Janny
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 965



E-mail
« Új hozzászólás #4042 Dátum: 2012.10.27 szombat, 17:28:28 »

Sziasztok! Bal fényszóróm lejjebb világít mint a jobb. Sajnos az állító motorok közül már egyik sem működik (egy darabig a jobbos még működött, de most már az sem...  Sad ) Kérdésem, hogy manuálisan hogyan tudnám a balost feljebb igazítani? Köszönöm.
Ha a motorháztetőt felnyitod, a lámpa tetején látsz 2 műanyag csavart. Jó széles csavarhúzóval lehet tekergetni őket. Egyik a fel/le, másik a jobbra/balra állítója a lámpának. A csavarok mellett ott van a jele is, hogy melyik merre/mire való.
Naplózva

MK IV kombi, 2009 2,0 TDCi, 115 ló
MK II kombi, 1997, 2,0 benzin
"Full throttle and no brakes… Save the planet, kill yourself!"
szuperhangya
Vendég
« Új hozzászólás #4043 Dátum: 2012.10.27 szombat, 19:30:38 »

Ha a motorháztetőt felnyitod, a lámpa tetején látsz 2 műanyag csavart. Jó széles csavarhúzóval lehet tekergetni őket. Egyik a fel/le, másik a jobbra/balra állítója a lámpának. A csavarok mellett ott van a jele is, hogy melyik merre/mire való.
Ezzel csak az a gond,hogy nem erre valók.Jobban járnál első körben,ha vennél kettő állító motort.Miután kicserélted őket találsz leírást a helyes fényszóró pozíció beállításról.Különben anyád ge...ci módon csuklani fog....
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #4044 Dátum: 2012.10.28 vasárnap, 10:38:11 »

Sziasztok! Bal fényszóróm lejjebb világít mint a jobb. Sajnos az állító motorok közül már egyik sem működik (egy darabig a jobbos még működött, de most már az sem...  Sad ) Kérdésem, hogy manuálisan hogyan tudnám a balost feljebb igazítani? Köszönöm.

Janny válasza költségkímélő, ill. gyorsmegoldásnak jó, de azok tényleg nem arra valók, hanem a pontos, műszeres fényszóró-beállításhoz. (plusz a Mondeok fényszóróinak igen-igen kicsi a lejtésaránya, ezért fontos a pontos beállítás... meg, hogy láss Smiley )
szuperhangyának adok igazat, cseréld mielőbb a motorokat és utána csináltass egy műszeres fényszóróbeállítást (1-2 ezres max.), mert a lámpák nem játékból vannak, plusz ahogy Ő is mondta, elég sokan megszidnak majd, hogy a pofájukba világítasz... (akár a yard is elővehet)
« Utoljára szerkesztve: 2012.10.28 vasárnap, 10:39:45 írta [ Error ] » Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
vica
Vendég
« Új hozzászólás #4045 Dátum: 2012.10.28 vasárnap, 13:32:21 »

Sziasztok!Kis segitséget kérnék:Mk2 es van 1.8td és az a problémám,h inditás előtt a dúsító motor behúzza a bowdent és nem engedi vissza.A motort szédszedtem minden rendesen működik a motor nincs leégve és a fogas kerekek nincsenek lekopva.Nem tudom mi a probléma és h mi vezérli,miért nem áll vissza alaphelyzetbe?Segítségeteket elöre is köszi
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #4046 Dátum: 2012.10.29 hétfő, 07:53:57 »

Janny válasza költségkímélő, ill. gyorsmegoldásnak jó, de azok tényleg nem arra valók, hanem a pontos, műszeres fényszóró-beállításhoz. (plusz a Mondeok fényszóróinak igen-igen kicsi a lejtésaránya, ezért fontos a pontos beállítás... meg, hogy láss Smiley )
szuperhangyának adok igazat, cseréld mielőbb a motorokat és utána csináltass egy műszeres fényszóróbeállítást (1-2 ezres max.), mert a lámpák nem játékból vannak, plusz ahogy Ő is mondta, elég sokan megszidnak majd, hogy a pofájukba világítasz... (akár a yard is elővehet)
ha a szarul beállított utólagos keszonosokat nem veszik ki, akkor nem ezért fogják őt sem csesztetni ..
ennél sokkal fontosabb szempont az, hogy ő jól lásson ..
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #4047 Dátum: 2012.10.29 hétfő, 12:51:56 »

ha a szarul beállított utólagos keszonosokat nem veszik ki, akkor nem ezért fogják őt sem csesztetni ..
ennél sokkal fontosabb szempont az, hogy ő jól lásson ..
Az utólagos xenonosok azért nem bazzztatják már a yardok, mert lassan nem tudni, hogy melyikben gyári, melyikben nem. Azért a xenonos suzukik, civicek, Opelok, Ladák, stb, eltűntek már... Smiley (régi autóban már nincs utólagos xenon, legalábbis én már jóformán egyet sem látok - sz*rul belőttet viszont sokat)
Természetesen fontos, hogy lásson, de legalább ilyen fontos az is, hogy ne vakítsa el a szembejövőt...
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #4048 Dátum: 2012.10.29 hétfő, 12:58:52 »

mert lassan nem tudni, hogy melyikben gyári, melyikben nem.
ezt ugye te se gondolod komolyan?  eplus2
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #4049 Dátum: 2012.10.29 hétfő, 13:05:10 »

Az utólagos xenonosok azért nem bazzztatják már a yardok, mert lassan nem tudni, hogy melyikben gyári, melyikben nem. Azért a xenonos suzukik, civicek, Opelok, Ladák, stb, eltűntek már... Smiley (régi autóban már nincs utólagos xenon, legalábbis én már jóformán egyet sem látok - sz*rul belőttet viszont sokat)
Természetesen fontos, hogy lásson, de legalább ilyen fontos az is, hogy ne vakítsa el a szembejövőt...
linkeljek bejegyzést egy másik fórumról, ahol éppen ebből az okból vették el a forgalmit?
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Oldalak: 1 ... 74 75 76 77 78 79 80 [81] 82 83 84 85 86 87 88 ... 149   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.078 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.