Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.27 szombat, 22:44:05 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 62 63 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 75 76 ... 170   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fék, ABS, ESP  (Megtekintve 2743557 alkalommal)
0 Felhasználó és 54 vendég van a témában
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #3400 Dátum: 2013.05.11 szombat, 17:16:25 »

Na ,ma végre felkerült az elejére az új brembo tárcsák és hozzá a textár betétek.
Az előző tulaj valami no name-t használt! Hát nem akartam elhinni a különbséget,
Érdekesség, hogy;
Nagyobb autószerviz ezt a műveletet 32e-ért csinálta volna /oldal valami no name cuccból. Egy kis szaki 35-ért csinálta a két oldalt, brembo és textar cuccból.
Azért kicsit elgondolkodtató.

A kis szakinak nem kell a bemutatószalon rezsijét (villanytól a takarításon át az ott üldögélő értékesítőkig) kitermelni a saját óradíjából, és a főnök haszna is a "saját zsebében" csörög. Smiley

Azt jó tudni, hogy az autókereskedéseket a szerviz tartja el, az értékesítésből egymagában simán éhen halnának...

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3401 Dátum: 2013.05.11 szombat, 17:35:16 »

Na ,ma végre felkerült az elejére az új brembo tárcsák és hozzá a textár betétek.
Az előző tulaj valami no name-t használt! Hát nem akartam elhinni a különbséget,
Érdekesség, hogy;
Nagyobb autószerviz ezt a műveletet 32e-ért csinálta volna /oldal valami no name cuccból. Egy kis szaki 35-ért csinálta a két oldalt, brembo és textar cuccból.
Azért kicsit elgondolkodtató.

Nagyobb autószerviz........noname cucc?
Ez elégé olyan bevett, megszokott általánosító, degradáló szöveg.

Mi az, hogy no name cucc? Mindennek van neve..... vannak drágább, jobb minőségűek és olcsóbbak, ahol a minőség lehet nem rosszabb, de nem kell az ismertebb nevet megfizetni.

Egyébként meg annyira nem kell hanyatt esni a Brembo névtől, mert ez a Brembo nem AZ a Brembo, ami a prémium és versenysportban van. Csak ugyanúgy írják...
Kár azt hinni, hogy azt a minőséget és mérnöki tudást kapod te utcára, ami ott van. Egyáltalán nem.
Pl. az utcai Brembo képtelen néhány márkára jó és megfelelő féktárcsát készíteni.

Ez ugyanúgy elmondható a textar-ról is.

Csak a nevek azonosak, de a minőség is az árhoz van illesztve. Szóval nincs tuti márka olcsóért. wave
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3402 Dátum: 2013.05.11 szombat, 17:36:12 »

A kis szakinak nem kell a bemutatószalon rezsijét (villanytól a takarításon át az ott üldögélő értékesítőkig) kitermelni a saját óradíjából, és a főnök haszna is a "saját zsebében" csörög. Smiley

Azt jó tudni, hogy az autókereskedéseket a szerviz tartja el, az értékesítésből egymagában simán éhen halnának...

AndyA

Pontosan!

Ezért is nem eladni kell tudni autót ügyfélnek.....hanem megtartani az ügyfelet!  Cool
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
farika84
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 442



E-mail
« Új hozzászólás #3403 Dátum: 2013.05.11 szombat, 17:46:20 »

Nagyobb autószerviz........noname cucc?
Ez elégé olyan bevett, megszokott általánosító, degradáló szöveg.

Mi az, hogy no name cucc? Mindennek van neve..... vannak drágább, jobb minőségűek és olcsóbbak, ahol a minőség lehet nem rosszabb, de nem kell az ismertebb nevet megfizetni.

Egyébként meg annyira nem kell hanyatt esni a Brembo névtől, mert ez a Brembo nem AZ a Brembo, ami a prémium és versenysportban van. Csak ugyanúgy írják...
Kár azt hinni, hogy azt a minőséget és mérnöki tudást kapod te utcára, ami ott van. Egyáltalán nem.
Pl. az utcai Brembo képtelen néhány márkára jó és megfelelő féktárcsát készíteni.

Ez ugyanúgy elmondható a textar-ról is.

Csak a nevek azonosak, de a minőség is az árhoz van illesztve. Szóval nincs tuti márka olcsóért. wave


Az lehet.
De azért szerintem egy alap minőséget képvisel ha rányomták a nevet, ha nem is sport színvonal de nem kopik el egy év alatt(remélem)
No name, azért volt az mert annyit tudott mondani a műhely vezető, hogy valami külföldi márka, de nagyon jó.
És a viszonyítás képen rákérdeztem ugyan erre az összeállításra, hát elég csúnyán beszélt a szájával a bácsi mikor számokat próbált formálni...
 wow1 wow1
Naplózva

2003'  Mondeo Trend MK3 2.0 TDCI Facelift 115LE
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #3404 Dátum: 2013.05.11 szombat, 17:55:09 »

Tehát normális a jelenség.

Azt tudtam, hogy miért van elől nagyobb tárcsa, csak abban nem voltam biztos, hogy normális-e, hogy olyan meleg legyen az első felni közepe, hogy süti a praclimat.

Kár volt nem bejáratni az új betéteket.
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #3405 Dátum: 2013.05.11 szombat, 18:00:10 »


Az lehet.
De azért szerintem egy alap minőséget képvisel ha rányomták a nevet, ha nem is sport színvonal de nem kopik el egy év alatt(remélem)
No name, azért volt az mert annyit tudott mondani a műhely vezető, hogy valami külföldi márka, de nagyon jó.
És a viszonyítás képen rákérdeztem ugyan erre az összeállításra, hát elég csúnyán beszélt a szájával a bácsi mikor számokat próbált formálni...
 wow1 wow1


Csak nehogy meglepődj, és pár száz km után rázzon a kormányod fékezéskor.
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
farika84
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 442



E-mail
« Új hozzászólás #3406 Dátum: 2013.05.11 szombat, 18:06:45 »

Csak nehogy meglepődj, és pár száz km után rázzon a kormányod fékezéskor.
Akkor flexel kijavítom, mert az elmúlt 1 hónapban sok bosszúságot okozott
De tudod ezzel egyébként meg az a baj, hogy mindenkinek más a tapasztalata és véleménye.
Nagyon sokat ültem itt a fórum előtt, hogy mit is lenne érdemes, de meggyőző véleményt nem lehet kialakítani a különboző vélemények miatt.
Ezért lett ez a választás. Reménykedem hogy beválik.
 szomoru1
Naplózva

2003'  Mondeo Trend MK3 2.0 TDCI Facelift 115LE
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #3407 Dátum: 2013.05.11 szombat, 18:07:31 »

Pontosan!

Ezért is nem eladni kell tudni autót ügyfélnek.....hanem megtartani az ügyfelet!  Cool

Sajnos nem. Eladni kell tudni. Az ügyfél meg addig lesz ügyfél, amíg garanciális az autója. Addig a márkaképviselet fizet mindent, tehát megfelelő számú autót kell eladni ahhoz, hogy a szerviz eltartsa a kereskedést. Ez kb. minden munkanapra 1 db autó. És azt még azon az áron is el kell adni, hogy nincs egyáltalán haszon az eladáson...

Kicsit leegyszerűsítve, és szigorúan csak Magyarországra alkalmazható módon, de nagyjából erről van szó.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #3408 Dátum: 2013.05.11 szombat, 18:11:49 »

Akkor flexel kijavítom, mert az elmúlt 1 hónapban sok bosszúságot okozott
De tudod ezzel egyébként meg az a baj, hogy mindenkinek más a tapasztalata és véleménye.
Nagyon sokat ültem itt a fórum előtt, hogy mit is lenne érdemes, de meggyőző véleményt nem lehet kialakítani a különboző vélemények miatt.
Ezért lett ez a választás. Reménykedem hogy beválik.
 szomoru1

Reméljük neked más tapasztalatod lesz. Ha vissza olvasol nem is olyan régen írta be valaki hogy alig 500km ment az új brembo tárcsákkal és üt mint a fene.. de off autóval nekem is ez a tapasztalat volt. De rengeteget olvasni itt a fórumon is. szomoru1
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
farika84
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 442



E-mail
« Új hozzászólás #3409 Dátum: 2013.05.11 szombat, 18:14:09 »

Reméljük neked más tapasztalatod lesz. Ha vissza olvasol nem is olyan régen írta be valaki hogy alig 500km ment az új brembo tárcsákkal és üt mint a fene.. de off autóval nekem is ez a tapasztalat volt. De rengeteget olvasni itt a fórumon is. szomoru1
Bácsi adott számlát és azt mondta, hogy ha bármi probléma lenne , menjek és cseréli vagy megcsinálja gari alatt!
Egyébként meg hamar ki jön ha nem az amire számítok a terméktől. Heti 2000 km... csak meló miatt.
Naplózva

2003'  Mondeo Trend MK3 2.0 TDCI Facelift 115LE
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #3410 Dátum: 2013.05.11 szombat, 18:14:41 »

Reméljük neked más tapasztalatod lesz. Ha vissza olvasol nem is olyan régen írta be valaki hogy alig 500km ment az új brembo tárcsákkal és üt mint a fene.. de off autóval nekem is ez a tapasztalat volt. De rengeteget olvasni itt a fórumon is. szomoru1

Nekem is Brembo tárcsáim vannak fenn sokezer km óta. Hibátlanok. De nem sokáig, ha minden jól megy, jövő héten mennek fel a 320-as Textarok.

Egy kis csendélet:

http://www.kephost.com/images4/2013/5/11/a1_2013_5_11_ccnnrk7bcm.jpg

 eplus2 eplus2 eplus2 eplus2 eplus2

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3411 Dátum: 2013.05.11 szombat, 18:16:14 »

Sajnos nem. Eladni kell tudni. Az ügyfél meg addig lesz ügyfél, amíg garanciális az autója. Addig a márkaképviselet fizet mindent, tehát megfelelő számú autót kell eladni ahhoz, hogy a szerviz eltartsa a kereskedést. Ez kb. minden munkanapra 1 db autó. És azt még azon az áron is el kell adni, hogy nincs egyáltalán haszon az eladáson...

Kicsit leegyszerűsítve, és szigorúan csak Magyarországra alkalmazható módon, de nagyjából erről van szó.

AndyA

Nem szeretnék vitatkozni.....
Nyilván eladni is tudni kell, de megtartani az ügyfelet nagyon fontos!
9 évet dolgoztam márkakereskedésben, van némi rálátásom.  Nem csak addig volt ügyfél az ügyfél nálunk, amíg garanciális volt az autója. Utána is ügyfél maradt.
Sőt, sok másik márkakereskedéstől is átjöttek hozzánk, mert azt a korrekt szolgáltatást és bánásmódot kapták, amire vágytak.De még több száz km-ről inkább feljártak hozzám/hozzánk, mert meg volt a bizalom, jó tapasztalat.

Az eladáson 0-30e forint a haszon. De az ügyfél úgyis belealkudik ezt-azt és azonnal 0-ra vagy mínuszra változik a vége.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
farika84
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 442



E-mail
« Új hozzászólás #3412 Dátum: 2013.05.11 szombat, 18:17:00 »

Na ezt szívesen megcsinálnám a nyergekkel én is, csak sajnos sík hülye vagyok hozzá, így nem merek neki  állni!
Cad-ben már megterveztem meg jól mutat, de a valóság.....
 worship
Naplózva

2003'  Mondeo Trend MK3 2.0 TDCI Facelift 115LE
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3413 Dátum: 2013.05.11 szombat, 18:18:15 »

Bácsi adott számlát és azt mondta, hogy ha bármi probléma lenne , menjek és cseréli vagy megcsinálja gari alatt!
Egyébként meg hamar ki jön ha nem az amire számítok a terméktől. Heti 2000 km... csak meló miatt.

Ne érts félre, nem rosszindulatból írom.
A bácsi mit javít meg? Meghúz egy csavart?
Gari?  Hát a folyamatot nincs kedvem leírni, de nem egyszerű egy féktárcsát elintézni gariba.

Reméljük soha nem lesz rá szükséged megtudni.
 wave
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
farika84
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 442



E-mail
« Új hozzászólás #3414 Dátum: 2013.05.11 szombat, 18:23:51 »

Ne érts félre, nem rosszindulatból írom.
A bácsi mit javít meg? Meghúz egy csavart?
Gari?  Hát a folyamatot nincs kedvem leírni, de nem egyszerű egy féktárcsát elintézni gariba.

Reméljük soha nem lesz rá szükséged megtudni.
 wave

Gondolom nem egy csavaron múlik.....
De ha *** akkor csere és a rosszat intézze el ahogy tudja. az már ne legyen az én problémám.
Remélem én sem lesz vele gond.
Naplózva

2003'  Mondeo Trend MK3 2.0 TDCI Facelift 115LE
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3415 Dátum: 2013.05.11 szombat, 18:29:10 »

Gondolom nem egy csavaron múlik.....
De ha *** akkor csere és a rosszat intézze el ahogy tudja. az már ne legyen az én problémám.
Remélem én sem lesz vele gond.

"De ha *** akkor csere és a rosszat intézze el ahogy tudja. az már ne legyen az én problémám."

Dehogynem!

Intézze el, ahogy tudja?
Igen, leszereli a tárcsád visszaküldi...és ha szerencséd van, akkor akár 1 hónapon belül meg is lesz a vizsgálat eredménye!
Addig mész féktárcsa nélkül?  (A bácsinál sem állhat a kocsid felemelve.....)
.....mert a bácsi a saját zsebből nem vesz neked és te sem szeretnél másikat venni. Ingyen ugye nem adják oda.
Az eredménytől függően vagy kicserélik vagy nem. De ha elfékezed, az megállapítható és nem lesz gari....

Mondom, sose éld át. wave
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
joxer
Vendég
« Új hozzászólás #3416 Dátum: 2013.05.11 szombat, 18:52:34 »

Kár volt nem bejáratni az új betéteket.
Te mit értesz bejáratás alatt?

Kb. két hónappal ezelőtt ment a vita, hogy hogyan fékezzünk az új betéttel. Óvatosabban vagy erősebben. Hát volt pro és kontra bőven.
Naplózva
Jenci82
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 553


E-mail
« Új hozzászólás #3417 Dátum: 2013.05.11 szombat, 18:56:36 »

Mitől rozsdálnak a hátsó féktárcsáim még mindig?Elsők szép fényesek,de a hátsók nem annyira.Új tárcsa+betét elöl hátul.Féknyereg lesz?Kézifék még mindig fennt fog,de kiold szépen mert megkentem a kart a nyeregnél.Ha ráálítok lehet javul a helyzet?
Naplózva

MK3 2.0 TDCI 115Le 2006.kombi Egr,Dpf off La-chip tuning
joxer
Vendég
« Új hozzászólás #3418 Dátum: 2013.05.11 szombat, 19:01:04 »

Nekem is Brembo tárcsáim vannak fenn sokezer km óta. Hibátlanok. De nem sokáig, ha minden jól megy, jövő héten mennek fel a 320-as Textarok.

Egy kis csendélet:

http://www.kephost.com/images4/2013/5/11/a1_2013_5_11_ccnnrk7bcm.jpg

 eplus2 eplus2 eplus2 eplus2 eplus2

AndyA
Kiskanál mihez kellett? Ettél is közben? eplus2
Naplózva
joxer
Vendég
« Új hozzászólás #3419 Dátum: 2013.05.11 szombat, 19:01:56 »

Mitől rozsdálnak a hátsó féktárcsáim még mindig?Elsők szép fényesek,de a hátsók nem annyira.Új tárcsa+betét elöl hátul.Féknyereg lesz?Kézifék még mindig fennt fog,de kiold szépen mert megkentem a kart a nyeregnél.Ha ráálítok lehet javul a helyzet?
Hátul fog egyáltalán a féked?
Naplózva
Jenci82
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 553


E-mail
« Új hozzászólás #3420 Dátum: 2013.05.11 szombat, 19:26:53 »

Hátul fog egyáltalán a féked?
Ha nagyon belesatuzok akkor megcsúszik a hátulja is.Lehet enyhe fékezéskor nem fog,azért rozsdál?Kézifék elég lájtos,vagy 7 kattanás,akkor sem csúszik meg.Ha megoldom a kéziféket,akkor javulhat a hátsó fék is nem?Vagy csak az új szett nehezen kopik össze.(de ebbe nem ringatom magam).
Naplózva

MK3 2.0 TDCI 115Le 2006.kombi Egr,Dpf off La-chip tuning
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3421 Dátum: 2013.05.11 szombat, 19:31:22 »

Ha nagyon belesatuzok akkor megcsúszik a hátulja is.Lehet enyhe fékezéskor nem fog,azért rozsdál?Kézifék elég lájtos,vagy 7 kattanás,akkor sem csúszik meg.Ha megoldom a kéziféket,akkor javulhat a hátsó fék is nem?Vagy csak az új szett nehezen kopik össze.(de ebbe nem ringatom magam).

ABS-el hogyan csúszik meg a hátulja?  fejvakaras
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Jenci82
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 553


E-mail
« Új hozzászólás #3422 Dátum: 2013.05.11 szombat, 19:37:26 »

ABS-el hogyan csúszik meg a hátulja?  fejvakaras
Megcsúszik az eleje is és a hátulja is.A jobb lábamat azt darálja,de akkor is megbír csúszni.Ez baj?
Naplózva

MK3 2.0 TDCI 115Le 2006.kombi Egr,Dpf off La-chip tuning
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #3423 Dátum: 2013.05.11 szombat, 19:41:56 »

Hát érdekes ez a fék téma....énis cserélni akarok tárcsákat és betéteket és nyilván énis informálodtam mit érdemes venni...ez kb 3 megyében autószerelőket jelent, és az összes nagyobb kereskedőt...
Hát jelenleg már csak DELPHI és TRW között vacilálok...DELPHI lett téve az opelembe és abszolút megvagyok elégedve vele, totál olyan mint a gyári ami eddig volt..de semmivel nem rosszabb...
Gariról csak annyit hogy kereskedők kb annyit mondtak hogy ha sz@r akkor mi van....nem tudják,passz,stb...
Naplózva
joxer
Vendég
« Új hozzászólás #3424 Dátum: 2013.05.11 szombat, 19:53:53 »

Hát érdekes ez a fék téma....énis cserélni akarok tárcsákat és betéteket és nyilván énis informálodtam mit érdemes venni...ez kb 3 megyében autószerelőket jelent, és az összes nagyobb kereskedőt...
Hát jelenleg már csak DELPHI és TRW között vacilálok...DELPHI lett téve az opelembe és abszolút megvagyok elégedve vele, totál olyan mint a gyári ami eddig volt..de semmivel nem rosszabb...
Gariról csak annyit hogy kereskedők kb annyit mondtak hogy ha sz@r akkor mi van....nem tudják,passz,stb...
Kopóalkatrészekre (fék, ékszíj) nem szokott garancia lenni. Volt olyan, hogy a klímakompresszor, amit eladtunk megállt, ékszíj elszakadt. Klímakompresszor garis lett, de az ékszíj és a kompresszorcsere miatt betöltött gáz sem.
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3425 Dátum: 2013.05.11 szombat, 19:54:53 »

Megcsúszik az eleje is és a hátulja is.A jobb lábamat azt darálja,de akkor is megbír csúszni.Ez baj?

Hát ugye ezt így nehezen lehet elhinni..... Kizártnak tartom.
A blokkolásgátló a blokkolást gátolja. Ha működik.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #3426 Dátum: 2013.05.11 szombat, 19:58:52 »

Na kicseréltem ma az első fékbetéteket. A csúszkának valóban 19-es kulcs kell, viszont a féknyeregcsavar 12-es, ellentétben a már több helyen leírt 13-as kulccsal. No sebaj, volt 12-es kulcs is kéznél, ezzel nem volt gond. Írtam már tegnap, hogy csörög valami a jobb első féknél. Hát kiderült a bibi. Az egyik betét feszítő rugója adta meg magát, és ezért volt a csörgés. A régi betét Mintex volt. Most új betéttel nincs csörgés. Viszont az egyik féknyeregcsavar annyira makacs volt, hogy nem akarta magát megadni. Lesarkaltam rendesen a 12-es kulccsal. Pici csőfogóval tudtam csak megindítani a csavart miután WD40-et is küldtem rá. Kicsit megjárattam a gépet és erőteljeseket fékezgettem az autóval. Az normális, hogy a hátsó felni közepe kézmeleg, az első felnik közepe meg süt? Ez csak a fékpróba eredménye?
Nyeregfestés volt? Milyen színű lett?
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #3427 Dátum: 2013.05.11 szombat, 19:59:59 »

Hát jelenleg már csak DELPHI és TRW között vacilálok.....
És miért csak ez a kettő maradt? TRW milyen gyártmány?
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Jenci82
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 553


E-mail
« Új hozzászólás #3428 Dátum: 2013.05.11 szombat, 20:00:37 »

Hát ugye ezt így nehezen lehet elhinni..... Kizártnak tartom.
A blokkolásgátló a blokkolást gátolja. Ha működik.
Lehet akkor ott lesz a gondja.Igazából aszfalton nem hagy guminyomot maga után,de csúszósabb helyen simán blokkol(szakaszosan).Gondolom padon lenne az igazi...
Naplózva

MK3 2.0 TDCI 115Le 2006.kombi Egr,Dpf off La-chip tuning
Cs12
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5605



« Új hozzászólás #3429 Dátum: 2013.05.11 szombat, 20:10:49 »

Nekem is Brembo tárcsáim vannak fenn sokezer km óta. Hibátlanok. De nem sokáig, ha minden jól megy, jövő héten mennek fel a 320-as Textarok.

Egy kis csendélet:

http://www.kephost.com/images4/2013/5/11/a1_2013_5_11_ccnnrk7bcm.jpg

 eplus2 eplus2 eplus2 eplus2 eplus2

AndyA

makettfestékkel festetted?  wow1
Naplózva

2016.06. MKV 2.0 TDCI BiTurbo ST-Line, 211LE, FULL

Ex:2009.08. MKIV 2.0 TDCI Titanium-S, 165LE CHIP, Automata, EGR+DPF OFF, FULL
Ex:2001.11. MKIII 2.0 TDDI GHIA,150LE,CHIP(BUNYEK),EGR OFF, FULL
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #3430 Dátum: 2013.05.11 szombat, 20:14:52 »

A jobb első fékbetét jobban el van kopva, mint a másik 3. Ez mitől lehet?
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #3431 Dátum: 2013.05.11 szombat, 20:20:30 »

Tegnap én is eljutottam a festegetésig.

Ilyen volt:


Ilyen lett:





Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Jenci82
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 553


E-mail
« Új hozzászólás #3432 Dátum: 2013.05.11 szombat, 20:20:53 »

A jobb első fékbetét jobban el van kopva, mint a másik 3. Ez mitől lehet?
Nah,erre én is kíváncsi lennék.Mindet cseréltem,a jobb első vason volt majdnem,az összes többi meg 3mm.
Naplózva

MK3 2.0 TDCI 115Le 2006.kombi Egr,Dpf off La-chip tuning
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3433 Dátum: 2013.05.11 szombat, 20:29:17 »

És miért csak ez a kettő maradt? TRW milyen gyártmány?

Jó a TRW, sok alkatrészt gyárt, amit több márka épít az autójába. Tehát gyári beszállító márka is a TRW.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3434 Dátum: 2013.05.11 szombat, 20:31:30 »

Tegnap én is eljutottam a festegetésig.






Hogy én ezt mennyire feleslegesnek és szintén haszontalannak tartom.....  eplus2
Persze, ilyenkor szép. Aztán a fékportól rondább lesz, mintha nem lenne lefestve és úgy poros.  Wink
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
joxer
Vendég
« Új hozzászólás #3435 Dátum: 2013.05.11 szombat, 20:32:24 »

Nyeregfestés volt? Milyen színű lett?
Észak-Alföldi topicban van kép is. integet2
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #3436 Dátum: 2013.05.11 szombat, 20:33:15 »

Hogy én ezt mennyire feleslegesnek és szintén haszontalannak tartom.....  eplus2
Persze, ilyenkor szép. Aztán a fékportól rondább lesz, mintha nem lenne lefestve és úgy poros.  Wink
De én mosom is az autót!  beka3
Amúgy meg bekentem fékpor taszítóval! Wink
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3437 Dátum: 2013.05.11 szombat, 20:34:49 »

Lehet akkor ott lesz a gondja.Igazából aszfalton nem hagy guminyomot maga után,de csúszósabb helyen simán blokkol(szakaszosan).Gondolom padon lenne az igazi...

Padon nem működik a blokkolásgátló, mert a pad kb. 6 km/h-val forog és ennél a sebességnél még nem működik az ABS.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3438 Dátum: 2013.05.11 szombat, 20:36:04 »

De én mosom is az autót!  beka3
Amúgy meg bekentem fékpor taszítóval! Wink

Le szoktad venni a kerekeket és féktisztítóval lemosni a féknyergeket?  Na persze.....  nyes
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #3439 Dátum: 2013.05.11 szombat, 20:37:02 »

Le szoktad venni a kerekeket és féktisztítóval lemosni a féknyergeket?  Na persze.....  nyes
Igen. Miért? Te nem?  Wink
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3440 Dátum: 2013.05.11 szombat, 20:38:09 »

Igen. Miért? Te nem?  Wink

Nem. De képzeld, mégis prímán fognak a fékek.....  beka3
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #3441 Dátum: 2013.05.11 szombat, 20:38:51 »

De én mosom is az autót!  beka3
Amúgy meg bekentem fékpor taszítóval! Wink
ja.meg reszelőzsírral..... zavart2 nevetes1
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #3442 Dátum: 2013.05.11 szombat, 20:41:39 »

ja.meg reszelőzsírral..... zavart2 nevetes1
Ez  "zavart2" jó!   nyes
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #3443 Dátum: 2013.05.11 szombat, 20:42:21 »

Ez  "zavart2" jó!   nyes

ez a "hasbaakasztósduma" szmájli.... eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #3444 Dátum: 2013.05.11 szombat, 20:44:30 »

A jobb első fékbetét jobban el van kopva, mint a másik 3. Ez mitől lehet?

Mert azzal jobban fékezel. vigyor3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #3445 Dátum: 2013.05.11 szombat, 20:46:14 »

Mert azzal jobban fékezel. vigyor3
Már vártam, hogy megjelensz és mondasz valami olyat, ami nekem nem jutott eszembe!   zavart2
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
joxer
Vendég
« Új hozzászólás #3446 Dátum: 2013.05.11 szombat, 20:47:06 »

Tegnap én is eljutottam a festegetésig.

Ilyen volt:
Ilyen lett:
Ez még az enyémnél is jobban tetszik. wow1
Naplózva
joxer
Vendég
« Új hozzászólás #3447 Dátum: 2013.05.11 szombat, 20:47:59 »

Már vártam, hogy megjelensz és mondasz valami olyat, ami nekem nem jutott eszembe!   zavart2
Mondjuk én is ezt akartam írni csak Balogh Tomi megelőzött. falbav
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3448 Dátum: 2013.05.11 szombat, 20:50:11 »

Már vártam, hogy megjelensz és mondasz valami olyat, ami nekem nem jutott eszembe!   zavart2

Egyébként a kerekeket visszaraktad?  eplus2
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #3449 Dátum: 2013.05.11 szombat, 20:50:49 »

Már vártam, hogy megjelensz és mondasz valami olyat, ami nekem nem jutott eszembe!   zavart2
taps látom használod a szmájlit.... eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Oldalak: 1 ... 62 63 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 75 76 ... 170   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.08 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.