Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.06.20 csütörtök, 13:30:19 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 ... 742   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 10444301 alkalommal)
0 Felhasználó és 22 vendég van a témában
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #1050 Dátum: 2010.03.02 kedd, 11:56:19 »

mindent jól mutat csak a pillanatnyit nem.
mindegy nem magam miatt vettem, majd ha eladom jól jön hogy a paraszt látja "húdejó ebbe ilyen is van".... eplus2
Ha szerencséd van akkor olyan lesz aki még nem látott ilyet eplus2
Naplózva
Koronczai
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 46


koronczai.zsolt@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #1051 Dátum: 2010.03.02 kedd, 19:45:15 »

Sziasztok!

2001 -es évjáratnál elképzelhetetlen hogy működne a fogyasztás mérő?
Naplózva

Ford Mondeo Turner 2.0 tddi
andrasc
Vendég
« Új hozzászólás #1052 Dátum: 2010.03.03 szerda, 05:33:57 »

Sziasztok, hirtelen felindulásbol 1 hete vettem 1 MK3-as TDCI MONDEOT magyarországon. volt 3 napom rá, a hirtelen felindulás meg 1 héttel korábban jött... kocsi kellett,, nagyon és hirtelen. 2004es trend 5 ajtos, meglepően jó álapotban, de nem ez a lényeg. 1 hét alatt beletoltam 2ezer kmtert és tegnap szembesültem az elsö problémával/rejtvénnyel.
este megszünt müködni az ablakmosó,, hátul rendben müködik , spriccel ha a kart magamfele húzom (5 ajtós). Valahol azt olvastam hogy 1 moso szivattyú van és ez látja el elsö ill. hátsó ablakmosó fuvokát (lámpamoso nincs) tehát szivattyú müködik. Ablaktörlő szintugy jó. De mintha nem érzékelné a kar végén a gomb benyomását.

a trükk az egészben hogy bizony nem magyarországon vagyok ill. dolgozom , kicsit északabbra és tegnap délután pl , szakadt a hó, és ónos esö volt északa.
Itt alapbol sokkal párásabb a levegö és sok csapadék esik (hessen tartomány) , minden körülmény adott a kontakt hibákhoz csak nem tudom hol keressem a probléma forrását. Amugy imádom a MONDEÓT . Vasárnap északa jöttem vissza , pont akkor mikor a frankfurt környékén tombolt a szélvihar, elöttem a kamionokat sávtol sávig tolta a szél, mondeoval meg stabilan  , kényelmesen tartottam a 160at, max kicsit néha megrázta a széllökés de biztonságosan , kézbentartva lehetett vezetni. Oké, apró hibának tünik (azért fontos )de ha van rá mód , ha kontakt hiba akkor megpróbálom megjavitani, tisztitani , befujni ( wd40 ?) de hól?
találkozott már valaki ilyen hibával?



Naplózva
andrasc
Vendég
« Új hozzászólás #1053 Dátum: 2010.03.03 szerda, 05:41:06 »

elözöhöz, bocsi az esetleges helyesirási hibákért, hosszú nap volt mögöttem, most jön az alvás....
 Smiley és annyira nem volt az hirtelen 3 hónapja keresgéltem elméleti szinten, aztán gyakorlati lett belöle hirtelen.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1054 Dátum: 2010.03.03 szerda, 08:04:09 »

Sziasztok, hirtelen felindulásbol 1 hete vettem 1 MK3-as TDCI MONDEOT magyarországon. volt 3 napom rá, a hirtelen felindulás meg 1 héttel korábban jött... kocsi kellett,, nagyon és hirtelen. 2004es trend 5 ajtos, meglepően jó álapotban, de nem ez a lényeg. 1 hét alatt beletoltam 2ezer kmtert és tegnap szembesültem az elsö problémával/rejtvénnyel.
este megszünt müködni az ablakmosó,, hátul rendben müködik , spriccel ha a kart magamfele húzom (5 ajtós). Valahol azt olvastam hogy 1 moso szivattyú van és ez látja el elsö ill. hátsó ablakmosó fuvokát (lámpamoso nincs) tehát szivattyú müködik. Ablaktörlő szintugy jó. De mintha nem érzékelné a kar végén a gomb benyomását.

a trükk az egészben hogy bizony nem magyarországon vagyok ill. dolgozom , kicsit északabbra és tegnap délután pl , szakadt a hó, és ónos esö volt északa.
Itt alapbol sokkal párásabb a levegö és sok csapadék esik (hessen tartomány) , minden körülmény adott a kontakt hibákhoz csak nem tudom hol keressem a probléma forrását. Amugy imádom a MONDEÓT . Vasárnap északa jöttem vissza , pont akkor mikor a frankfurt környékén tombolt a szélvihar, elöttem a kamionokat sávtol sávig tolta a szél, mondeoval meg stabilan  , kényelmesen tartottam a 160at, max kicsit néha megrázta a széllökés de biztonságosan , kézbentartva lehetett vezetni. Oké, apró hibának tünik (azért fontos )de ha van rá mód , ha kontakt hiba akkor megpróbálom megjavitani, tisztitani , befujni ( wd40 ?) de hól?
találkozott már valaki ilyen hibával?

Valószinűleg le van esve a szivattyúról a mosócső.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
spyware
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 222



E-mail
« Új hozzászólás #1055 Dátum: 2010.03.03 szerda, 10:43:16 »

Sziasztok!

Nekem a 2006-os mondeon a index kar végén nincs funkcióválasztó gomb. A kijelző csak a hőmérsékletet mutatja.
Akkor most nem lehet állítani semmit rajta pl.fogyasztásmérésre?
Naplózva

Ford Mondeo 2.0 TDCI 115LE, 2006
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #1056 Dátum: 2010.03.03 szerda, 11:22:30 »

Sziasztok!

Nekem a 2006-os mondeon a index kar végén nincs funkcióválasztó gomb. A kijelző csak a hőmérsékletet mutatja.
Akkor most nem lehet állítani semmit rajta pl.fogyasztásmérésre?
Gondolom ambiente a felszereltség amiben nincs fedcomp, tehát semmit.
Naplózva
NemTom
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1077



E-mail
« Új hozzászólás #1057 Dátum: 2010.03.03 szerda, 11:36:28 »

Ha szerencséd van akkor olyan lesz aki még nem látott ilyet eplus2

Nekem is sikerült aktiválni, de elég fura dolgokat mutat. De még tesztelés alatt áll a dolog.
Naplózva

2.0 TDCI 115le EU4 - MTX75 - Mondeo Ghia Kombi - 2004/05 - EGR & Kat OFF; ZEN; DRL; SAMCO turbócső; Kartergáz leválasztó "bödön"Smiley
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #1058 Dátum: 2010.03.03 szerda, 11:51:43 »

Nekem is sikerült aktiválni, de elég fura dolgokat mutat. De még tesztelés alatt áll a dolog.

Azért ír ki furcsa dolgokat, mert nem aktiváltál semmit, csak össze-vissza nullázgatod a átlag fogyasztásmérőt...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
spyware
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 222



E-mail
« Új hozzászólás #1059 Dátum: 2010.03.03 szerda, 14:05:38 »

Gondolom ambiente a felszereltség amiben nincs fedcomp, tehát semmit.

Elméletileg Trend.
Naplózva

Ford Mondeo 2.0 TDCI 115LE, 2006
andrasc
Vendég
« Új hozzászólás #1060 Dátum: 2010.03.03 szerda, 15:00:50 »

halihó, ablakmosó gond még mindig, biztos hogy kontakthiba mert motorháztetö lecsukása után kisidöre müködött.
igaz megrángattam , mozgattam minden elérhetö kábelköteget a müszerfal alatt is és a szivattyú környékén. hol lehet valami kábel csati amit érdemes megnézni?
itt várható még az esö, trutyi, jólenne ha müködne a moso. olyan mintha nem érzékelné a gomb benyomását, ablaktörlö se indul el. hátul meg müködik rendesen.
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #1061 Dátum: 2010.03.03 szerda, 15:07:00 »

Elméletileg Trend.

A trendekben van fedcomp. (legalábbis az eredetileg magyarországra szállítottakban)
Naplózva
szeszka
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284



E-mail
« Új hozzászólás #1062 Dátum: 2010.03.03 szerda, 15:18:33 »

Nekem is sikerült aktiválni, de elég fura dolgokat mutat. De még tesztelés alatt áll a dolog.

Tegnap sikerült a pill fogyasztás aktiválnom az 50 felett pedálok nem nyomva nullázás tartva, igazatok volt, mert a pill fogyasztás tényleg 0 ról indul felfelé az átlag fogyasztás pedig 99,9 ről lefelé.


Köszönöm integet2
Naplózva

2012. 2.0 TDCI 163 PS. Titanium S. Kombi...
2002. 1,8 benzin kombi- xenon, fólia, tempomat, kék belső......
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #1063 Dátum: 2010.03.03 szerda, 15:52:28 »

Tegnap sikerült a pill fogyasztás aktiválnom az 50 felett pedálok nem nyomva nullázás tartva, igazatok volt, mert a pill fogyasztás tényleg 0 ról indul felfelé az átlag fogyasztás pedig 99,9 ről lefelé.
Köszönöm integet2
Akkor neked sincs ez a funkció. Ez nem pillanatnyi fogyasztás mérés csak átlag fogyasztasmérő nullázása. Már csak azért se mert  a pillanatnyi fogyasztás nem mutat többet 50 nél és direkt megnéztem most 2,3-nál kevesebbet nem mutat. Ha kevesebb akkor - - az amit mutatna.
Naplózva
elefant
Vendég
« Új hozzászólás #1064 Dátum: 2010.03.03 szerda, 16:17:22 »

Sziasztok!

A távirányító a vezetőoldali ajtó zárását, nyitását nem végzi, a többi ajtót vezérli. Korábban is volt ilyen problémám, de néhány nap múlva megjavult. Most viszont már egy hónapja kulccsal kell nyitni-zárni az ajtót. Tudtok valami megoldást a hibára?

Előre is köszi.
Naplózva
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #1065 Dátum: 2010.03.03 szerda, 16:27:33 »

A trendekben van fedcomp. (legalábbis az eredetileg magyarországra szállítottakban)

az tévedés,enyémben sem volt.
Naplózva
sam47
Vendég
« Új hozzászólás #1066 Dátum: 2010.03.03 szerda, 18:05:24 »

Ez nem pillanatnyi fogyasztás mérés csak átlag fogyasztasmérő nullázása.

Igy igaz! Délután én is eljátszottam vele. A különbség az állóhelyzeti nullázáshoz képest, hogy nem 99.9-ről, hanem 2.5-ről indul. Kb. 60 km után beállt 6.2-re és nem is nagyon mozdul onnan.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48467



« Új hozzászólás #1067 Dátum: 2010.03.03 szerda, 18:06:46 »

Igy igaz! Délután én is eljátszottam vele. A különbség az állóhelyzeti nullázáshoz képest, hogy nem 99.9-ről, hanem 2.5-ről indul. Kb. 60 km után beállt 6.2-re és nem is nagyon mozdul onnan.
ezt 2 éve én is megettem! nyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Peter01
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 324



E-mail
« Új hozzászólás #1068 Dátum: 2010.03.03 szerda, 18:21:45 »

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok!
Mk3 200TDCi 2002-es trent tulajdonos vagyok és a problémám a műszercsoportal lenne! Menet közben az összes műszer lemegy alap állásba majd 2-3mp után visszaáll a megfelelő értékre (ez többször előfordul egymás után)  amíg alapállásban vannak a mutatók addig világit a töltésjelző és az összes többi visszajelő lámpa! Nem igazán értem,hogy mi lehet a gond vele! Rá lett már dugva szerelőnél gépre, hibakódot nem tárolt el!
Tapasztalt már valaki közzülettek hasonló jelenséget? Mi lehet a probléma,hol keressem?

Válaszotokat előre is köszönöm!
Naplózva

2009 MK4 Titánium turnier Red Candy

EX:1998 MK2 Mondeo 1.8TD sedan

EX: 2002 MK3 Mondeo Turnier 2.0 TDCI 8x elektromos Bézs bőr, 4x üllésfűtés, facelift belső
szeszka
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284



E-mail
« Új hozzászólás #1069 Dátum: 2010.03.03 szerda, 18:38:12 »

ezt 2 éve én is megettem! nyes

Ok, akkor a kérdés ezt külön kell aktiválni, mint a tempomatot?
Az én műszeregységem 2004-es. az autóm 2002. benzines.
Naplózva

2012. 2.0 TDCI 163 PS. Titanium S. Kombi...
2002. 1,8 benzin kombi- xenon, fólia, tempomat, kék belső......
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #1070 Dátum: 2010.03.03 szerda, 18:46:11 »

Ok, akkor a kérdés ezt külön kell aktiválni, mint a tempomatot?
Az én műszeregységem 2004-es. az autóm 2002. benzines.

nyugodj meg az a pillanatnyi ahogy csináltad....van akinek nem sikerül, de neked sikerült átállitani.... eplus2
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48467



« Új hozzászólás #1071 Dátum: 2010.03.03 szerda, 20:50:46 »

Ok, akkor a kérdés ezt külön kell aktiválni, mint a tempomatot?
Az én műszeregységem 2004-es. az autóm 2002. benzines.
igen,de lehet hogy működik a hókuszpók is. vigyor3
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48467



« Új hozzászólás #1072 Dátum: 2010.03.03 szerda, 20:51:11 »

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok!
Mk3 200TDCi 2002-es trent tulajdonos vagyok és a problémám a műszercsoportal lenne! Menet közben az összes műszer lemegy alap állásba majd 2-3mp után visszaáll a megfelelő értékre (ez többször előfordul egymás után)  amíg alapállásban vannak a mutatók addig világit a töltésjelző és az összes többi visszajelő lámpa! Nem igazán értem,hogy mi lehet a gond vele! Rá lett már dugva szerelőnél gépre, hibakódot nem tárolt el!
Tapasztalt már valaki közzülettek hasonló jelenséget? Mi lehet a probléma,hol keressem?

Válaszotokat előre is köszönöm!
Akku vagy testkábel hiba!
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
szeszka
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284



E-mail
« Új hozzászólás #1073 Dátum: 2010.03.03 szerda, 22:14:13 »

igen,de lehet hogy működik a hókuszpók is. vigyor3

Azt gondolom ez hókuszpók lesz, mert nem reagál a gázadásra gyorsan, bár nem tudom milyen gyorsnak kellene lennie. A bmw-be a mutató gázadásra rögtön maxra ugrik, nem tudom nekünk, hogy kellene működnie.
 integet2
Naplózva

2012. 2.0 TDCI 163 PS. Titanium S. Kombi...
2002. 1,8 benzin kombi- xenon, fólia, tempomat, kék belső......
ilona
Vendég
« Új hozzászólás #1074 Dátum: 2010.03.03 szerda, 22:24:34 »

Üdv. Most léptem be,bár már 7 éve Mondeos vagyok. Ma reggelre lemerült az akkumlátor a 2007-es TDCI-ben .Vettem bele egy újat,de letiltott a rendszer.és nem indul.Villog a piros led az órában jó gyorsan,minden világít a műszerfalon,de az önindító meg sem szólal.
Mi a teendő? Vitessem szervizbe,vagy van valami trükk. Az előző kettő Mondeom nem okozott ilyen meglepit.

Üdv.
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #1075 Dátum: 2010.03.03 szerda, 22:43:34 »

Üdv. Most léptem be,bár már 7 éve Mondeos vagyok. Ma reggelre lemerült az akkumlátor a 2007-es TDCI-ben .Vettem bele egy újat,de letiltott a rendszer.és nem indul.Villog a piros led az órában jó gyorsan,minden világít a műszerfalon,de az önindító meg sem szólal.
Mi a teendő? Vitessem szervizbe,vagy van valami trükk. Az előző kettő Mondeom nem okozott ilyen meglepit.

Üdv.
Immobiliser bolondulhatott meg. Próbáld meg még egyszer levenni az akksit utána vissza, hátha lesz valami. ha nem akkor szerviz.
Naplózva
octavia1
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 256



E-mail
« Új hozzászólás #1076 Dátum: 2010.03.04 csütörtök, 17:33:48 »

Már bocs, de egy kicsit már sza** már a harmadik oldalon olvasni ezt az istenverte fedcomp
témát. gun gun gun
 A szerencsétlen, külfőldőn dolgozó, ablakmosó problémával küzködő kollégának a kérése
meg mintha meg sem jelent volna! Azért valaki Őt is észrevehetné!

Mégegyszer bocs

Üdv Bandi
Naplózva

2004 nov. Mondeo turnier 2.0 TDCI 96kW autom. fekete "gyöngy" EGR Újra ON
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48467



« Új hozzászólás #1077 Dátum: 2010.03.04 csütörtök, 18:32:46 »

Már bocs, de egy kicsit már sza** már a harmadik oldalon olvasni ezt az istenverte fedcomp
témát. gun gun gun
 A szerencsétlen, külfőldőn dolgozó, ablakmosó problémával küzködő kollégának a kérése
meg mintha meg sem jelent volna! Azért valaki Őt is észrevehetné!

Mégegyszer bocs

Üdv Bandi
fejvakaras http://mondeo.hu/index.php?topic=1591.msg496374#msg496374
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48467



« Új hozzászólás #1078 Dátum: 2010.03.04 csütörtök, 18:34:23 »

Azt gondolom ez hókuszpók lesz, mert nem reagál a gázadásra gyorsan, bár nem tudom milyen gyorsnak kellene lennie. A bmw-be a mutató gázadásra rögtön maxra ugrik, nem tudom nekünk, hogy kellene működnie.
 integet2
Ne aggódj!Ha működne,induláskor nagykövér gázzal felmegy akár 50l fölé a pillanatnyi,aztán szinte azonnal visszaesik a normálra.Azonnal reagál!
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #1079 Dátum: 2010.03.04 csütörtök, 18:35:37 »

Ne aggódj!Ha működne,induláskor nagykövér gázzal felmegy akár 50l fölé a pillanatnyi,aztán szinte azonnal visszaesik a normálra.Azonnal reagál!
55 a max  2,3 a min és valóban azonnal reagál
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48467



« Új hozzászólás #1080 Dátum: 2010.03.04 csütörtök, 18:39:20 »

55 a max  2,3 a min és valóban azonnal reagál
vigyor3  a maxot vágom..... nyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4943



E-mail
« Új hozzászólás #1081 Dátum: 2010.03.04 csütörtök, 19:31:06 »

halihó, ablakmosó gond még mindig, biztos hogy kontakthiba mert motorháztetö lecsukása után kisidöre müködött.
igaz megrángattam , mozgattam minden elérhetö kábelköteget a müszerfal alatt is és a szivattyú környékén. hol lehet valami kábel csati amit érdemes megnézni?
itt várható még az esö, trutyi, jólenne ha müködne a moso. olyan mintha nem érzékelné a gomb benyomását, ablaktörlö se indul el. hátul meg müködik rendesen.


Egészen biztos, hogy a motortérben és a szivattyúnál nem lehet kontakthiba. Két vezeték megy a szivattyúra és a feszültség polaritása határozza meg, hogy előre vagy hátra forog a motor és arra tolja a vizet. Tehát ha bármelyik irányban működik, akkor a kábelezés jó!
Próbáld meg csendes környezetben leállított motorral, ráadott gyújtásnál működtetni az első mosót. Ha hallod, hogy zúg a szivattyú, de nem jön a víz, akkor vagy lecsúszott a mosócső vagy eldugult valahol a rendszer, esetleg meg van törve a cső.
Ha nincs hang, akkor az ablaktörlő kapcsolóban égett meg a mosó kapcsoló érintkezője. Ilyet már láttam, és szinte biztos vagyok benne, hogy Nálad is ez a hiba oka. Az ablaktörlő kar 1 perc alatt cserélhető és semmilyen szerszám sem kell hozzá.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48467



« Új hozzászólás #1082 Dátum: 2010.03.04 csütörtök, 19:47:23 »

Egészen biztos, hogy a motortérben és a szivattyúnál nem lehet kontakthiba. Két vezeték megy a szivattyúra és a feszültség polaritása határozza meg, hogy előre vagy hátra forog a motor és arra tolja a vizet. Tehát ha bármelyik irányban működik, akkor a kábelezés jó!
Próbáld meg csendes környezetben leállított motorral, ráadott gyújtásnál működtetni az első mosót. Ha hallod, hogy zúg a szivattyú, de nem jön a víz, akkor vagy lecsúszott a mosócső vagy eldugult valahol a rendszer, esetleg meg van törve a cső.
Ha nincs hang, akkor az ablaktörlő kapcsolóban égett meg a mosó kapcsoló érintkezője. Ilyet már láttam, és szinte biztos vagyok benne, hogy Nálad is ez a hiba oka. Az ablaktörlő kar 1 perc alatt cserélhető és semmilyen szerszám sem kell hozzá.
csak 1 új kar. vigyor3
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
octavia1
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 256



E-mail
« Új hozzászólás #1083 Dátum: 2010.03.04 csütörtök, 21:52:51 »

 wave wave ALF wave wave wave

halihó, ablakmosó gond még mindig, biztos hogy kontakthiba mert motorháztetö lecsukása után kisidöre müködött.
igaz megrángattam , mozgattam minden elérhetö kábelköteget a müszerfal alatt is és a szivattyú környékén. hol lehet valami kábel csati amit érdemes megnézni?
itt várható még az esö, trutyi, jólenne ha müködne a moso. olyan mintha nem érzékelné a gomb benyomását, ablaktörlö se indul el. hátul meg müködik rendesen.


      knuppel2   Én is erre gondoltam!!! appl appl appl


 party0038

« Utoljára szerkesztve: 2010.03.04 csütörtök, 22:00:42 írta octavia1 » Naplózva

2004 nov. Mondeo turnier 2.0 TDCI 96kW autom. fekete "gyöngy" EGR Újra ON
Leni
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 600



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1084 Dátum: 2010.03.05 péntek, 18:45:35 »

Sziasztok!!

Kérnék egy szívességet. Ha van valakinek kombi mondija, amiben van és működik a gyári riasztó, (plusz egy kis szabadideje) megnézne nekem 1 dolgot. A bal hátsó lámpa mögötti takarónál van egy köteg vezeték(ami a riasztóé)szivacsba csomagolva. Található benne 2 csatlakozó és egy ellenállás. Meg még valami.... arra lennék kíváncsi. Nekem ott két lila vezeték(1 sima lila, és egy fehér csíkos)le van vágva és szigetelőzve. Nemtudom, hogy most azon is egy ellenállásnak kell lennie, vagy csak simán össze kell kötni öket? Öt ajtósban is van gondolom csak nemtudom hol.......

köszi előre is  worship
Naplózva

volt:2001 TDDi, Kombi, Ghia, Facelift hűtőrács,  Egrus Kipufogó-vég,
Skoda Octavia 1.8 TSI (2011)
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1085 Dátum: 2010.03.05 péntek, 22:04:31 »

Sziasztok!!

Kérnék egy szívességet. Ha van valakinek kombi mondija, amiben van és működik a gyári riasztó, (plusz egy kis szabadideje) megnézne nekem 1 dolgot. A bal hátsó lámpa mögötti takarónál van egy köteg vezeték(ami a riasztóé)szivacsba csomagolva. Található benne 2 csatlakozó és egy ellenállás. Meg még valami.... arra lennék kíváncsi. Nekem ott két lila vezeték(1 sima lila, és egy fehér csíkos)le van vágva és szigetelőzve. Nemtudom, hogy most azon is egy ellenállásnak kell lennie, vagy csak simán össze kell kötni öket? Öt ajtósban is van gondolom csak nemtudom hol.......

köszi előre is  worship

Holnap megnézem, ha elfelejtem írj holnap is! Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
andrasc
Vendég
« Új hozzászólás #1086 Dátum: 2010.03.06 szombat, 04:35:31 »

srácok köszönöm a tippeket . vasárnap megnézem... most jöttem haza északa a munkábol , hóviharban.... marburg... Jó trükk a szélvédö fütés... Cool 
majd jelzem hogy mire jutottam tanulságképp. de ugyrémlik abszolult csöndes a szivattyú  és ablaktörlö se mozdul meg, azaz semmi hang ha nyomom a gombot. ellenben ha a hátsót müködtetem akkor kicsit köp az elsö is.
de én is a gombra tippelek. üdv minkenkinek.
Naplózva
Leni
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 600



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1087 Dátum: 2010.03.06 szombat, 15:43:58 »

Holnap megnézem, ha elfelejtem írj holnap is! Smiley

okés  Wink  worship
Naplózva

volt:2001 TDDi, Kombi, Ghia, Facelift hűtőrács,  Egrus Kipufogó-vég,
Skoda Octavia 1.8 TSI (2011)
zsolt_z
Vendég
« Új hozzászólás #1088 Dátum: 2010.03.06 szombat, 20:02:03 »

Sziasztok!

A távirányító a vezetőoldali ajtó zárását, nyitását nem végzi, a többi ajtót vezérli. Korábban is volt ilyen problémám, de néhány nap múlva megjavult. Most viszont már egy hónapja kulccsal kell nyitni-zárni az ajtót. Tudtok valami megoldást a hibára?

Előre is köszi.
Hello. Volt ien problemam es meg van is. eloszor a bal hatsoval kezdodott. azt akkor szetszettem kapcsolgattam egy parszor es csodalkozom hogy meg mindeg megy. megjavult. 2szer zar mikor csak egyszer kellene de azelott nem is zart egyszer se. mindeg kezzel kellett bezarni. az enyemet most nem tudom mire veljem. itt olvastam hogy ezek a ford hibai. hidegben nem mukodnek jol. (nem mindeggyik autonal).Volt mar olyan is hogy egyszeruen kizart es a kulcs benne. szerencsere itthon voltam es van potkolcs. Van meg olyan is hogy menetbe csak gondol eggyett es bezarja az osszes ajtot. Meg kell fujkalni A bal elso zarszerkezetett ha jol irom WD40 el. En mar csinaltam, nekem nem hasznalt. Ki fogom cserelni a zarat a bal elsot. Csak attol felek hogy elobb utobb az is bekrepal.
Naplózva
sanyikabacsi
Vendég
« Új hozzászólás #1089 Dátum: 2010.03.06 szombat, 20:11:41 »

Hello!
azt a Vik-et keresném aki a tempomatot,. meg a villanyos dolgokat keni-vágja nagyon, valaki +adná az elérhetőségét? köszi
Naplózva
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #1090 Dátum: 2010.03.06 szombat, 21:53:08 »

beraktam a fűthető bőr szettet és villog a légzsák lámpám azóta...
az üllés alatti csatlakozó konzolról nincs valakinek infója,rajza,vagy tud esetleg segiteni valaki mit köthettem el?
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48467



« Új hozzászólás #1091 Dátum: 2010.03.07 vasárnap, 10:39:39 »

beraktam a fűthető bőr szettet és villog a légzsák lámpám azóta...
az üllés alatti csatlakozó konzolról nincs valakinek infója,rajza,vagy tud esetleg segiteni valaki mit köthettem el?

Biztosan jó benne a légzsák?Nem lehet,hogy elpukkant már?Bár ezt csak diaggal  fogod megtudni.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48467



« Új hozzászólás #1092 Dátum: 2010.03.07 vasárnap, 10:40:50 »

Hello!
azt a Vik-et keresném aki a tempomatot,. meg a villanyos dolgokat keni-vágja nagyon, valaki +adná az elérhetőségét? köszi
Ment pü!
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
sanyikabacsi
Vendég
« Új hozzászólás #1093 Dátum: 2010.03.07 vasárnap, 10:51:45 »

Ment pü!
köszönöm mindenkinek a válaszokat, kaptam 1 csomót, és meg1ezik mind, akkor hiba nem lehet bennük wave
Naplózva
elefant
Vendég
« Új hozzászólás #1094 Dátum: 2010.03.07 vasárnap, 12:03:08 »

Hello. Volt ien problemam es meg van is. eloszor a bal hatsoval kezdodott. azt akkor szetszettem kapcsolgattam egy parszor es csodalkozom hogy meg mindeg megy. megjavult. 2szer zar mikor csak egyszer kellene de azelott nem is zart egyszer se. mindeg kezzel kellett bezarni. az enyemet most nem tudom mire veljem. itt olvastam hogy ezek a ford hibai. hidegben nem mukodnek jol. (nem mindeggyik autonal).Volt mar olyan is hogy egyszeruen kizart es a kulcs benne. szerencsere itthon voltam es van potkolcs. Van meg olyan is hogy menetbe csak gondol eggyett es bezarja az osszes ajtot. Meg kell fujkalni A bal elso zarszerkezetett ha jol irom WD40 el. En mar csinaltam, nekem nem hasznalt. Ki fogom cserelni a zarat a bal elsot. Csak attol felek hogy elobb utobb az is bekrepal.

Fújtam rá WD40-et, nem használt. Remélem, ha melegszik az idő, majd megjavul.
Naplózva
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #1095 Dátum: 2010.03.07 vasárnap, 18:00:12 »

Biztosan jó benne a légzsák?Nem lehet,hogy elpukkant már?Bár ezt csak diaggal  fogod megtudni.

hát az azért talán látszana egy bőr ülésnél szerintem ha eldurrant.....
rádugom a gépet majd aszem....
Naplózva
zsolt_z
Vendég
« Új hozzászólás #1096 Dátum: 2010.03.07 vasárnap, 18:33:17 »

Igy hogy a legzsak felol erdeklodunk... Amig a legzsak ego elalszik addig mukodokepes? Kijon ha utkozes van?
Naplózva
fgabor
Vendég
« Új hozzászólás #1097 Dátum: 2010.03.07 vasárnap, 22:00:50 »

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Az autóm egy darabig a következőket produkálta: autót kinyitottam, ajtók kinyíltak, csomagtartó zárva maradt ahogy kell. Majd teljesen szabálytalan időközönként a csomagtartó kinyílt. Hol menet közben, hol álló motornál gyújtás nélkül. Aztán utoljára járó motornál amikor becsuktam az ajtótmat. Miután ez megszűnt, azóta nem lehet a belső gombbal kinyitni, csak kulcsal. Ha valakinek lenne ötlete, előre is köszönöm.
Az autó 2004-es TDCI 115LE Amb.

Üdv.: fgabor
Naplózva
hun507@vipmail.hu
Vendég
« Új hozzászólás #1098 Dátum: 2010.03.08 hétfő, 07:52:30 »

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Az autóm egy darabig a következőket produkálta: autót kinyitottam, ajtók kinyíltak, csomagtartó zárva maradt ahogy kell. Majd teljesen szabálytalan időközönként a csomagtartó kinyílt. Hol menet közben, hol álló motornál gyújtás nélkül. Aztán utoljára járó motornál amikor becsuktam az ajtótmat. Miután ez megszűnt, azóta nem lehet a belső gombbal kinyitni, csak kulcsal. Ha valakinek lenne ötlete, előre is köszönöm.
Az autó 2004-es TDCI 115LE Amb.

Üdv.: fgabor

Hali!
Nekem is ezt csinálta de az itteni cikk alapján sikerült megcsinálnom. Mikrokapcsoló probléma volt, és tényleg egy egér mikrokapcsolójával orvosoltam:D
http://mondeo.hu/index.php?page=120    (kombi csomagtartó mikrokapcsoló cseréje)
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48467



« Új hozzászólás #1099 Dátum: 2010.03.08 hétfő, 08:53:08 »

Hali!
Nekem is ezt csinálta de az itteni cikk alapján sikerült megcsinálnom. Mikrokapcsoló probléma volt, és tényleg egy egér mikrokapcsolójával orvosoltam:D
http://mondeo.hu/index.php?page=120    (kombi csomagtartó mikrokapcsoló cseréje)
eljen Wink
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Oldalak: 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 ... 742   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.038 másodperc alatt készült el 20 lekéréssel.