Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.07.02 kedd, 17:20:39 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 302 303 304 305 306 307 308 [309] 310 311 312 313 314 315 316 ... 742   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 10560051 alkalommal)
0 Felhasználó és 45 vendég van a témában
koviker
Vendég
« Új hozzászólás #15400 Dátum: 2013.03.16 szombat, 10:11:45 »

KÖSZÖNÖM MINDENKINEK A SEGÍTSÉGET!
EZEK SZERINT VAGY A KIOLVASÁS, VAGY KI KELL SZERELNEM A RÁDIÓT. EZ AZ OLCSÓBB MEGOLDÁS.
HA KIVETTEM EL KELL KÜLDENEM VALAKINEK A SZÁMOT?
 KÖSZI:KOVIKER 
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #15401 Dátum: 2013.03.16 szombat, 10:42:56 »

Caps Lock     off......please!

(azért is, mert a netikett szerint a csupa nagybetűvel történő írás kiabálásnak számít)   wave
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
GG
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 240


WWW E-mail
« Új hozzászólás #15402 Dátum: 2013.03.16 szombat, 10:49:30 »

És/vagy ne nyomd a shiftet se!   nyes nyes
 wave
Naplózva

diesel, 2004, 130le, 6seb., B5Y
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #15403 Dátum: 2013.03.16 szombat, 10:51:48 »

KÖSZÖNÖM MINDENKINEK A SEGÍTSÉGET!
EZEK SZERINT VAGY A KIOLVASÁS, VAGY KI KELL SZERELNEM A RÁDIÓT. EZ AZ OLCSÓBB MEGOLDÁS.
HA KIVETTEM EL KELL KÜLDENEM VALAKINEK A SZÁMOT?
 KÖSZI:KOVIKER 
Ne írjál csupa nagybetűvel!
Ki kell szedni, számát leolvasni, privát üzenetben elküldeni, és kapod a kódot.
 wave
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #15404 Dátum: 2013.03.16 szombat, 10:53:33 »

KÖSZÖNÖM MINDENKINEK A SEGÍTSÉGET!
EZEK SZERINT VAGY A KIOLVASÁS, VAGY KI KELL SZERELNEM A RÁDIÓT. EZ AZ OLCSÓBB MEGOLDÁS.
HA KIVETTEM EL KELL KÜLDENEM VALAKINEK A SZÁMOT?
 KÖSZI:KOVIKER 

Mit akarsz kiolvasni? Szedd ki a rádiót 4db pl dekopír lappal, majd GSR által iderakott fénykép alapján írd be ide a sorozatszámot és kapni fogsz egy kódot. De küldheted privátban is annak, aki felajánlotta.
Naplózva
koviker
Vendég
« Új hozzászólás #15405 Dátum: 2013.03.16 szombat, 11:36:45 »

Köszönöm, így fogok tenni és nem írok többet nagybetűvel.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48473



« Új hozzászólás #15406 Dátum: 2013.03.16 szombat, 11:38:04 »

KÖSZÖNÖM MINDENKINEK A SEGÍTSÉGET!
EZEK SZERINT VAGY A KIOLVASÁS, VAGY KI KELL SZERELNEM A RÁDIÓT. EZ AZ OLCSÓBB MEGOLDÁS.
HA KIVETTEM EL KELL KÜLDENEM VALAKINEK A SZÁMOT?
 KÖSZI:KOVIKER 
szedd ki,és küld el nekem a számokat privátban!
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Big_Qba
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 694


WWW E-mail
« Új hozzászólás #15407 Dátum: 2013.03.16 szombat, 11:47:55 »

Dehogyis...csak gyujtáson kap tápot...ezért kell olyan szálról levenni ami csak gyújtáson megy....
ez a megoldás jóval egyszerűbbnek tűnik  taps

miután megcsináltad, esetleg tudnál egy rövid leírást csinálni, hogy és miként építetted be? leírás alapján meg tudom csinálni, de nélküle nem biztos...gányolni meg nem nagyon szeretnék  worship worship worship
Naplózva

2003. 12. TDCi Ghia kombi 130Le
www.wysocki.hu
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #15408 Dátum: 2013.03.16 szombat, 11:50:11 »

ez a megoldás jóval egyszerűbbnek tűnik  taps

miután megcsináltad, esetleg tudnál egy rövid leírást csinálni, hogy és miként építetted be? leírás alapján meg tudom csinálni, de nélküle nem biztos...gányolni meg nem nagyon szeretnék  worship worship worship

Szerintem nem lehet annyira bonyolult. Ki kell lámpázni, hogy melyik az a vezeték, amelyik akkor kap áramot, ha gyújtásra rakod.
Naplózva
Big_Qba
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 694


WWW E-mail
« Új hozzászólás #15409 Dátum: 2013.03.16 szombat, 11:54:11 »

Szerintem nem lehet annyira bonyolult. Ki kell lámpázni, hogy melyik az a vezeték, amelyik akkor kap áramot, ha gyújtásra rakod.
most megkövezhettek...de én azt sem tudom mi az a "lámpázás"  szomoru1
Amennyiben megvan, h mit hova kell kötni, megcsinálom  eljen
+ arra is kíváncsi lennék, h +12V-ból Bunyek hogy csinál +5V (Dominál egy szivargyújtó aljzatot raktak be és abba dugták be a kamera gyári csatlakozóját, esetleg ha máshogy és egyszerűbben is meg lehet oldani, akkor várom az ötleteket)  Huh?
Naplózva

2003. 12. TDCi Ghia kombi 130Le
www.wysocki.hu
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #15410 Dátum: 2013.03.16 szombat, 12:00:49 »

most megkövezhettek...de én azt sem tudom mi az a "lámpázás"  szomoru1
Amennyiben megvan, h mit hova kell kötni, megcsinálom  eljen
+ arra is kíváncsi lennék, h +12V-ból Bunyek hogy csinál +5V (Dominál egy szivargyújtó aljzatot raktak be és abba dugták be a kamera gyári csatlakozóját, esetleg ha máshogy és egyszerűbben is meg lehet oldani, akkor várom az ötleteket)  Huh?

A lámpázás annyi, hogy 2 db vezeték ráforrasztva egy foglalatra. Ha áramot kap a benne levő izzó, világít. Az egyiket szálat ráteszed a tesetre, a másik szálat pedig a világításkapcsolóhoz menő csatlakozó érintkezőire egyesével. Először gyújtás nélkül, majd gyújtáson. Majd megállapítod, hogy melyik az a csatlakozó, amelyiknél gyújtás nélkül nem világított, gyújtáson viszont igen. Na arról kell lehúzni a szálat.
Naplózva
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #15411 Dátum: 2013.03.16 szombat, 12:31:48 »

ez a megoldás jóval egyszerűbbnek tűnik  taps

miután megcsináltad, esetleg tudnál egy rövid leírást csinálni, hogy és miként építetted be? leírás alapján meg tudom csinálni, de nélküle nem biztos...gányolni meg nem nagyon szeretnék  worship worship worship

Nemolyan bonyolult....ha megkapom és beraktam akkor elmondom hogy csináltam.
Pl a coming home modul tápját is innen vettem le DLR vezérléshez...
Naplózva
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #15412 Dátum: 2013.03.16 szombat, 12:39:19 »

most megkövezhettek...de én azt sem tudom mi az a "lámpázás"  szomoru1
Amennyiben megvan, h mit hova kell kötni, megcsinálom  eljen
+ arra is kíváncsi lennék, h +12V-ból Bunyek hogy csinál +5V (Dominál egy szivargyújtó aljzatot raktak be és abba dugták be a kamera gyári csatlakozóját, esetleg ha máshogy és egyszerűbben is meg lehet oldani, akkor várom az ötleteket)  Huh?

5V-ot kér a cucc?
fogsz egy szivargyújtós kábelt levágod a végét és bekötöd tápra......ráadásul kapcsoló üzemű táp is...teljesen jó..kb 2000ft.
Naplózva
Big_Qba
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 694


WWW E-mail
« Új hozzászólás #15413 Dátum: 2013.03.16 szombat, 12:52:29 »

A lámpázás annyi, hogy 2 db vezeték ráforrasztva egy foglalatra. Ha áramot kap a benne levő izzó, világít. Az egyiket szálat ráteszed a tesetre, a másik szálat pedig a világításkapcsolóhoz menő csatlakozó érintkezőire egyesével. Először gyújtás nélkül, majd gyújtáson. Majd megállapítod, hogy melyik az a csatlakozó, amelyiknél gyújtás nélkül nem világított, gyújtáson viszont igen. Na arról kell lehúzni a szálat.
így már értem, köszi...sztem alkalmazni is fogom!  eljen
Naplózva

2003. 12. TDCi Ghia kombi 130Le
www.wysocki.hu
Big_Qba
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 694


WWW E-mail
« Új hozzászólás #15414 Dátum: 2013.03.16 szombat, 12:57:33 »

Nemolyan bonyolult....ha megkapom és beraktam akkor elmondom hogy csináltam.
Pl a coming home modul tápját is innen vettem le DLR vezérléshez...

ok, majd várom a beszámolót  wave
5V-ot kér a cucc?
fogsz egy szivargyújtós kábelt levágod a végét és bekötöd tápra......ráadásul kapcsoló üzemű táp is...teljesen jó..kb 2000ft.
ezt most nem igazán értem...ha veszek egy szivargyújtós kábelt és levágom, akkor 12V lesz, nem pedig 5V, hisz az elektronikai része ami a szivargyújtóba megy, pont h nem lenne használva. Esetleg egy linket tudnál küldeni, h mire gondolsz? Vizuálisan talán megértem  hehe

Az jutott még eszembe, hogy a gyári szivargyújtó aljzatot bombázom szét és arra forrasztok, de akkor a biztosítékot ki lesz iktatva. Kell hozzá biztosíték? Érdemes berakni egyet?
Naplózva

2003. 12. TDCi Ghia kombi 130Le
www.wysocki.hu
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #15415 Dátum: 2013.03.16 szombat, 19:59:15 »

ok, majd várom a beszámolót  :wave:ezt most nem igazán értem...ha veszek egy szivargyújtós kábelt és levágom, akkor 12V lesz, nem pedig 5V, hisz az elektronikai része ami a szivargyújtóba megy, pont h nem lenne használva. Esetleg egy linket tudnál küldeni, h mire gondolsz? Vizuálisan talán megértem  hehe

Az jutott még eszembe, hogy a gyári szivargyújtó aljzatot bombázom szét és arra forrasztok, de akkor a biztosítékot ki lesz iktatva. Kell hozzá biztosíték? Érdemes berakni egyet?


Na ma megdöglött a kulcsom és felkellett programoznom a másikat, ugyhogy lefényképeztem hogy lásd mire gondoltam.

A lámpázás kb ez...


Én innen veszem le konkrétam a 12V-ot majd.

a szivargyújtót ugy gondoltam hogy szétszedni és nyilván az elektronikát bennehagyni.
Naplózva
Big_Qba
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 694


WWW E-mail
« Új hozzászólás #15416 Dátum: 2013.03.16 szombat, 20:38:58 »

Na ma megdöglött a kulcsom és felkellett programoznom a másikat, ugyhogy lefényképeztem hogy lásd mire gondoltam.

A lámpázás kb ez...

Én innen veszem le konkrétam a 12V-ot majd.

a szivargyújtót ugy gondoltam hogy szétszedni és nyilván az elektronikát bennehagyni.
Kösziiiiii  worship worship worship worship

Lámpakapcsolót hogy lehet/kell kiszedni? Cheesy Elektronika elé raksz majd külön biztosítékot?  Huh?
Naplózva

2003. 12. TDCi Ghia kombi 130Le
www.wysocki.hu
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #15417 Dátum: 2013.03.16 szombat, 22:02:33 »

Kösziiiiii  worship worship worship worship

Lámpakapcsolót hogy lehet/kell kiszedni? Cheesy Elektronika elé raksz majd külön biztosítékot?  Huh?

hátulról kell kipattintani....nem hiszem hogy kellene de egy lengő biztit lehet beteszek.
Naplózva
MEDVEMANCS
Vendég
« Új hozzászólás #15418 Dátum: 2013.03.17 vasárnap, 13:25:42 »

Szép jó napot mindenkinek  worship

2005 évjáratú Mondeom van (a neve MANCS   Tongue ) 1.8 benzin stb.
mint már sokan tudjátok van benne egy 2 ujjas indításgátló
szeretnék beszerelni én is egy kis-kapcsolót naaaagyon rejtekes helyre
van valami ötletetek hogy esetleg a gyári indításgátló vezetéket szakíthatom meg a kapcsolóval vagy valami más variációt keressek Huh?
esetleg volt ez téma már??

előre is köszi a segítséget!!

Medve
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #15419 Dátum: 2013.03.17 vasárnap, 13:28:15 »

Szép jó napot mindenkinek  worship

2005 évjáratú Mondeom van (a neve MANCS   Tongue ) 1.8 benzin stb.
mint már sokan tudjátok van benne egy 2 ujjas indításgátló
szeretnék beszerelni én is egy kis-kapcsolót naaaagyon rejtekes helyre
van valami ötletetek hogy esetleg a gyári indításgátló vezetéket szakíthatom meg a kapcsolóval vagy valami más variációt keressek Huh?
esetleg volt ez téma már??

előre is köszi a segítséget!!

Medve

Azt sokták ilyenkor pl. megoldásnak csinálni,hogy a trafóra menő vezetékre kötnek egy kapcsolót. Gyújtás van,de mégem indítható, mert a trafó nem kap áramot.
Naplózva
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #15420 Dátum: 2013.03.17 vasárnap, 13:32:55 »

Szép jó napot mindenkinek  worship

2005 évjáratú Mondeom van (a neve MANCS   Tongue ) 1.8 benzin stb.
mint már sokan tudjátok van benne egy 2 ujjas indításgátló
szeretnék beszerelni én is egy kis-kapcsolót naaaagyon rejtekes helyre
van valami ötletetek hogy esetleg a gyári indításgátló vezetéket szakíthatom meg a kapcsolóval vagy valami más variációt keressek Huh?
esetleg volt ez téma már??

előre is köszi a segítséget!!

Medve
"mint már sokan tudjátok van benne egy 2 ujjas indításgátló" ezt kik tudják és miért?
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #15421 Dátum: 2013.03.17 vasárnap, 13:36:41 »

Azt sokták ilyenkor pl. megoldásnak csinálni,hogy a trafóra menő vezetékre kötnek egy kapcsolót. Gyújtás van,de mégem indítható, mert a trafó nem kap áramot.

Aztán máris van hibakód.....így kiolvasáskor vagy valós a hiba vagy a kapcsolgatás miatt keletkezett.  vigyor3
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #15422 Dátum: 2013.03.17 vasárnap, 13:39:54 »

Aztán máris van hibakód.....így kiolvasáskor vagy valós a hiba vagy a kapcsolgatás miatt keletkezett.  vigyor3

Ez csak egy lehetséges megoldásra volt egy tipp.  integet2
Naplózva
joxer
Vendég
« Új hozzászólás #15423 Dátum: 2013.03.17 vasárnap, 14:03:36 »

Ez csak egy lehetséges megoldásra volt egy tipp.  integet2
Meg lehet szakítani az önindító jelét is és a üa. szivattyú jelét is. Nekem szaki mondta.
Naplózva
MEDVEMANCS
Vendég
« Új hozzászólás #15424 Dátum: 2013.03.17 vasárnap, 14:25:13 »

Meg lehet szakítani az önindító jelét is és a üa. szivattyú jelét is. Nekem szaki mondta.

akkor valószínű hogy a szivattyút választom Smiley
Naplózva
mazlitulla
Vendég
« Új hozzászólás #15425 Dátum: 2013.03.17 vasárnap, 19:58:40 »

Sziasztok!
Irtam regebben hogy nem kapcsol be a tempomat az automban probaltam mar mindent amit eddig irtak ra de semmi nem jott be  ( motor inditas elott nyomtam ont, menet kozben on+set+) de semmi nem hasznal sima onra nem is reagal meg a muszerfalon se jelen meg semmi ha a set+ bagy set- gombot nyomom be akkor megjelenik a muszerfalon de akkor sem mukodik:S Valakinek vmi otlete?
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48473



« Új hozzászólás #15426 Dátum: 2013.03.17 vasárnap, 20:00:13 »

Sziasztok!
Irtam regebben hogy nem kapcsol be a tempomat az automban probaltam mar mindent amit eddig irtak ra de semmi nem jott be  ( motor inditas elott nyomtam ont, menet kozben on+set+) de semmi nem hasznal sima onra nem is reagal meg a muszerfalon se jelen meg semmi ha a set+ bagy set- gombot nyomom be akkor megjelenik a muszerfalon de akkor sem mukodik:S Valakinek vmi otlete?
gyári diagra jelentkezz be.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #15427 Dátum: 2013.03.17 vasárnap, 20:19:47 »

Sziasztok!
Irtam regebben hogy nem kapcsol be a tempomat az automban probaltam mar mindent amit eddig irtak ra de semmi nem jott be  ( motor inditas elott nyomtam ont, menet kozben on+set+) de semmi nem hasznal sima onra nem is reagal meg a muszerfalon se jelen meg semmi ha a set+ bagy set- gombot nyomom be akkor megjelenik a muszerfalon de akkor sem mukodik:S Valakinek vmi otlete?

Ha tudod mikor jössz haza, akkor beszélj meg vik-el egy találkozót. Ő segít neked. Itt a fórumon megtalálod. Ja és persze autóval kellene hazajönnöd. De ha jobban végiggondolom, akkor jobban jársz (olcsóbb), ha ott mész el egy HIVATALOS Ford szervizbe és ők megoldják neked.
Naplózva
Big_Qba
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 694


WWW E-mail
« Új hozzászólás #15428 Dátum: 2013.03.18 hétfő, 13:18:13 »

hátulról kell kipattintani....nem hiszem hogy kellene de egy lengő biztit lehet beteszek.
kösziii  worship
Naplózva

2003. 12. TDCi Ghia kombi 130Le
www.wysocki.hu
mazlitulla
Vendég
« Új hozzászólás #15429 Dátum: 2013.03.20 szerda, 11:00:36 »

sziasztok!

A sebesseg erzekelo rossz a kocsiban valamint az alapjarati fordulatszam szabalyzo szelep hibas ezek okozzak a problemat nalam a vicc hogy ezt egy ford szalonban nem tudtak kideriteni (vagy nem akartak) es egy maszek kb 10 perc alatt megmondta.
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #15430 Dátum: 2013.03.20 szerda, 11:16:37 »

sziasztok!

A sebesseg erzekelo rossz a kocsiban valamint az alapjarati fordulatszam szabalyzo szelep hibas ezek okozzak a problemat nalam a vicc hogy ezt egy ford szalonban nem tudtak kideriteni (vagy nem akartak) es egy maszek kb 10 perc alatt megmondta.

 taps Meg is lett csinálva és már működik a tempomat? A maszek valószínű, azért tudta megmondani, mert 10-20 éve foglalkozik forddal, míg a szalonban 1-2 éve van ott az adott szerelő és még nem találkozott ezzel a problémával. Hozzáteszem én sem szalonba hordom az autót szereltetni, hanem olyanhoz, akiről tudom, hogy ért hozzá. A szalonban horror áron nem csinálnak semmit, illetve (sok esetben) cseréltetik ki az egész motort egy izzítógyertya hiba miatt.
Naplózva
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #15431 Dátum: 2013.03.20 szerda, 11:20:41 »

taps Meg is lett csinálva és már működik a tempomat? A maszek valószínű, azért tudta megmondani, mert 10-20 éve foglalkozik forddal, míg a szalonban 1-2 éve van ott az adott szerelő és még nem találkozott ezzel a problémával. Hozzáteszem én sem szalonba hordom az autót szereltetni, hanem olyanhoz, akiről tudom, hogy ért hozzá. A szalonban horror áron nem csinálnak semmit, illetve (sok esetben) cseréltetik ki az egész motort egy izzítógyertya hiba miatt.

Eléggé OFF, nekem nem működött az esőérzékelő, márkaszervizben megnézettük. Retardált szerelő fogja a slagot, nyomatja a szélvédőre, és mivel így törölt, szerinte minden rendben volt. Az nem zavarta, hogy mondtuk neki, hogy esőben soha nem hajlandó törölni. Akkor vittük oda a kocsit utoljára.
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #15432 Dátum: 2013.03.20 szerda, 11:26:35 »

Eléggé OFF, nekem nem működött az esőérzékelő, márkaszervizben megnézettük. Retardált szerelő fogja a slagot, nyomatja a szélvédőre, és mivel így törölt, szerinte minden rendben volt. Az nem zavarta, hogy mondtuk neki, hogy esőben soha nem hajlandó törölni. Akkor vittük oda a kocsit utoljára.

Na én ugyanígy vagyok az Asztalos S. utcsi szervizzel (gondolom sokan tudják, hogy melyikről beszélek). Egyszer állították be sz.rul a futóművet az autón. Pedig még vissza is vittem még aznap és akkor sem sikerült. Azóta sem voltam ott.
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #15433 Dátum: 2013.03.20 szerda, 12:25:18 »

Eléggé OFF, nekem nem működött az esőérzékelő, márkaszervizben megnézettük. Retardált szerelő fogja a slagot, nyomatja a szélvédőre, és mivel így törölt, szerinte minden rendben volt. Az nem zavarta, hogy mondtuk neki, hogy esőben soha nem hajlandó törölni. Akkor vittük oda a kocsit utoljára.

Én spriccelni szoktam, esőt szimulálva.  Smiley
Nincs elválva a szenzor a szélvédőtől? Nem lett buborékos?  Ilyenkor érzéketlenebb....
Sok egyéb márkánál még inicializálni is kell az érzékelőket, Ford-nál nem.

Naplózva

Imádom a dízeleket!    
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #15434 Dátum: 2013.03.20 szerda, 12:50:40 »

Én spriccelni szoktam, esőt szimulálva.  Smiley
Nincs elválva a szenzor a szélvédőtől? Nem lett buborékos?  Ilyenkor érzéketlenebb....
Sok egyéb márkánál még inicializálni is kell az érzékelőket, Ford-nál nem.



Azóta meglett a probléma, a szenzor és az üveg között lévő átlátszó szilikon (?) réteg hiányzott, gondolom egy szélvédőcsere alkalmával jött le az érzékelőről.
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #15435 Dátum: 2013.03.20 szerda, 13:23:02 »

Azóta meglett a probléma, a szenzor és az üveg között lévő átlátszó szilikon (?) réteg hiányzott, gondolom egy szélvédőcsere alkalmával jött le az érzékelőről.

Erre kezdtem utalni......  Wink

Azt a "hozzértő" szélvédős elfelejtette pótolni. Újat kell nyomni rá. (spec)
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #15436 Dátum: 2013.03.20 szerda, 13:24:58 »

Erre kezdtem utalni......  Wink

Azt a "hozzértő" szélvédős elfelejtette pótolni. Újat kell nyomni rá. (spec)

Vettem Hzsolttól egy másik érzékelőt egy ezresért  vigyor3
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26994


E-mail
« Új hozzászólás #15437 Dátum: 2013.03.20 szerda, 14:25:05 »

Erre kezdtem utalni......  Wink

Azt a "hozzértő" szélvédős elfelejtette pótolni. Újat kell nyomni rá. (spec)

Mivel/hogyan lehet pótolni? Honnan lehet tudni, ha nincs a helyén (szélvédőcsere előtt állok)?

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #15438 Dátum: 2013.03.20 szerda, 15:14:14 »

Mivel/hogyan lehet pótolni? Honnan lehet tudni, ha nincs a helyén (szélvédőcsere előtt állok)?

AndyA

Lehet venni ilyen kis fecskendővel (két komponensű). jobb szélvédő forgalmazó helyeken lehet kapni.
Van egy műveleti/technológiai sorrend ahogyan alkalmazni kell. Talán adják is hozzá kis papíron, márkafüggő.
Vagy nézz utána a neten hogyan kell alkalmazni. (youtube pl.)

A végén a szenzor és az üveg között nem lehet buborék.
« Utoljára szerkesztve: 2013.03.20 szerda, 15:16:38 írta GSR » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26994


E-mail
« Új hozzászólás #15439 Dátum: 2013.03.20 szerda, 15:17:38 »

Lehet venni ilyen kis fecskendővel (két komponensű). jobb szélvédő forgalmazó helyeken lehet kapni.
Van egy műveleti/technológiai sorrend ahogyan alkalmazni kell. Talán adják is hozzá kis papíron, márkafüggő.
Vagy nézz utána a neten hogyan kell alkalmazni. (youtube pl.)

Honnan tudni, hogy nincs ott? Nekem alapvetően működik az avtomát, de néha túlságosan "idegbajos" még a 6-os állásban is, néha meg 2-3-asban sem töröl elég gyakran, 1-esbe kapcsolva meg azonnal átvált folyamatos törlésre.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Zoza
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 81


E-mail
« Új hozzászólás #15440 Dátum: 2013.03.20 szerda, 19:10:15 »

olvastam a fentieket,nekem is volt szélvédő csere,s azóta az esőérzékelő nem működik,illetve egyszer egy szakadó esőben azért ment egy párat,ebből gondolo,hogy a csatlakozás ok,csak az érzékelés nem...ehhez villamossági szakember kel vagy mit ajánlotok?
tudtok linkelni képet erről az átlátszó fóliáról ami hiányozhat?szabad szemmel ezt láthatnám,ha megvizsgálnám alaposabban?

köszi!:)
Naplózva

Mondeo MK3 2004 TDCI-130LE, 6 seb.,5 ajtós
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #15441 Dátum: 2013.03.20 szerda, 21:51:53 »

Honnan tudni, hogy nincs ott? Nekem alapvetően működik az avtomát, de néha túlságosan "idegbajos" még a 6-os állásban is, néha meg 2-3-asban sem töröl elég gyakran, 1-esbe kapcsolva meg azonnal átvált folyamatos törlésre.

AndyA

Azt nem igazán értem, hogy van automata állás, amit ugye az esőérzékelő jele vezérel és emellett van manuális fokozatos intervallum kapcsoló is....  fejvakaras
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #15442 Dátum: 2013.03.20 szerda, 22:05:47 »

olvastam a fentieket,nekem is volt szélvédő csere,s azóta az esőérzékelő nem működik,illetve egyszer egy szakadó esőben azért ment egy párat,ebből gondolo,hogy a csatlakozás ok,csak az érzékelés nem...ehhez villamossági szakember kel vagy mit ajánlotok?
tudtok linkelni képet erről az átlátszó fóliáról ami hiányozhat?szabad szemmel ezt láthatnám,ha megvizsgálnám alaposabban?

köszi!:)

Zselé az általában.  Smiley



http://www.youtube.com/watch?v=DDOpSKmZf7I





« Utoljára szerkesztve: 2013.03.20 szerda, 22:08:42 írta GSR » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #15443 Dátum: 2013.03.20 szerda, 23:28:57 »

olvastam a fentieket,nekem is volt szélvédő csere,s azóta az esőérzékelő nem működik,illetve egyszer egy szakadó esőben azért ment egy párat,ebből gondolo,hogy a csatlakozás ok,csak az érzékelés nem...ehhez villamossági szakember kel vagy mit ajánlotok?
tudtok linkelni képet erről az átlátszó fóliáról ami hiányozhat?szabad szemmel ezt láthatnám,ha megvizsgálnám alaposabban?

köszi!:)

https://www.dropbox.com/s/1vf6943mkj4fata/2012-12-07%2008.53.55.jpg
Itt a felsőn rajta van a takony, az alsóról hiányzik.
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26994


E-mail
« Új hozzászólás #15444 Dátum: 2013.03.21 csütörtök, 07:37:00 »

https://www.dropbox.com/s/1vf6943mkj4fata/2012-12-07%2008.53.55.jpg
Itt a felsőn rajta van a takony, az alsóról hiányzik.

És hogyan pótolható, ha nincs rajta? Van valami Fordtól kapható izémizé, amit rá kell rakni?

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23822


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #15445 Dátum: 2013.03.21 csütörtök, 07:46:41 »

És hogyan pótolható, ha nincs rajta? Van valami Fordtól kapható izémizé, amit rá kell rakni?

AndyA
ez a szenzoron van, és le kell szedni a szélvédőről, ha rátapadt volna
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #15446 Dátum: 2013.03.21 csütörtök, 07:47:55 »

És hogyan pótolható, ha nincs rajta? Van valami Fordtól kapható izémizé, amit rá kell rakni?

AndyA

Szerintem kapható a ford-nál is, de lehet, hogy ott csak új szenzor kapható, amin rajta van gyárilag.
Írtam, hogy érdeklődj autóüveg forgalmazóknál....kell tudni adni ott is.


http://windscreenaccessories.co.uk/index.php?main_page=product_info&products_id=10
« Utoljára szerkesztve: 2013.03.21 csütörtök, 07:51:43 írta GSR » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23822


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #15447 Dátum: 2013.03.21 csütörtök, 07:50:34 »

És hogyan pótolható, ha nincs rajta? Van valami Fordtól kapható izémizé, amit rá kell rakni?

AndyA
vagy vegyél motorcrafttól szenzort, nem hiszem, hogy sokat kérne érte...
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
DomeSL
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2047


demeter.l@3i.hu
E-mail
« Új hozzászólás #15448 Dátum: 2013.03.21 csütörtök, 19:16:19 »

5 napig állt a kocsim és lemerült az aksim, de totál.
Ötlet?
Nagyon rosszul esett mert ku.vára otthon akartam volna lenni 1 hét folyamatos autózás (céges) után és nem szerelgetni a cégnél még előtte.
« Utoljára szerkesztve: 2013.03.21 csütörtök, 19:20:15 írta DomeSL » Naplózva

2004 Mk3 2.0 TDCI kombi
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #15449 Dátum: 2013.03.21 csütörtök, 19:35:56 »

5 napig állt a kocsim és lemerült az aksim, de totál.
Ötlet?
Nagyon rosszul esett mert ku.vára otthon akartam volna lenni 1 hét folyamatos autózás (céges) után és nem szerelgetni a cégnél még előtte.

Intelligens töltővel adjál neki, egy 12-14 órás töltést.  wave
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Oldalak: 1 ... 302 303 304 305 306 307 308 [309] 310 311 312 313 314 315 316 ... 742   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.153 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.