Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.25 csütörtök, 18:21:25 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 585 586 587 588 589 590 591 [592] 593 594 595 596 597 598 599 ... 742   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 10119766 alkalommal)
0 Felhasználó és 12 vendég van a témában
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #29550 Dátum: 2016.02.11 csütörtök, 08:37:52 »

Sziasztok
Tudom hogy nem itt kellene érdeklődnőm
De sajnos a másik topic ban nincs válasz.
Aszt szeretném megtudni hogy a jobb első ajtó kívülről már nagyon nehezen nyitható mi a megoldás?

Már kaptál választ. 2-t is.  integet2
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #29551 Dátum: 2016.02.11 csütörtök, 08:40:05 »

Az egy 90A-es generátor az arra a teljesítményre van tervezve. Ez azt jelenti hogy ha a fesz. szabályzó teljes gerjesztő áramot
enged a forgó részre akkor az álló rész kb 90A-t tud leadni... De mivel ez egy tervezett rendszer ezt ha kell
napokig képes tartani meghibásodás nélkül mivel a hűtése is erre van tervezve...
De a lényeg hogy ha csúcson járatás közben vmi tönkre megy az nem a fesz szabályzó lesz hanem az álló vagy a forgó rész...
A fesz szabályzónak tök mind1 mekkora a terhelés közelében nem jár annak hogy ez tönkre tegye.
A másik dolog....
A mai korszerű dieseleknél egyetlen dolog ami képe csúcsra járatni a generátort az a előfűtés.
Ez nem csak a fordnál van így hanem szinte az összes utóbbi 10 évben gyártott igényesebb dieselnél...
Pl a Mercimben 150A-es generátor van csak is kizárólag az előfűtés miatt...
Ezt tudni kellett volna a szakidnak...
De mivel gondolom a "mérésre" az autóval mentél ott már kizárt hogy aktiválni tudtátok volna mivel tuti volt 71C-os a hengerfej.
Ha egy hideg reggelen indítod akkor biztosan bekapcsol és közel 90A-en jár a generátor...
De még akkor is a ford smart charge rendszere figyeli és kordában tartja az áram felvételeket.
Lényeg:
1. csúcsra járatástól nem megy tönkre a fesz. szabályzó
2. Egy értelmetlen "mérést" csináltattak veled (remélem nem fizettél érte)
   Gondolom rárakott egy lakatfogót te meg vadul kapcsolgattad a világítást Smiley
3. Ha egy "szaki" ennyi sületlenséget hord össze akkor az vagy pék ,vagy esetleg csak ladát javít, vagy át akar baxni....

Remélem érthetően fogalmaztam...


Majdnem. Amikor egy Mondeo szélvédőfűtés két fele 25-25A, plusz a hátsó még legalább 10A, a világítás másik 10A (halogén fényszórókkal), plusz ülésfűtés, plusz szellőztetés ventilátora, és máris simán a 90A közelében vagy izzítás nélkül is.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #29552 Dátum: 2016.02.11 csütörtök, 08:43:09 »

Köszi, tényleg egy láncreakcióról volt szó, egyszerűen egy LED meghalt és sorra lepusztult utána a többi is....
Izzóval minden meg, kivéve egy dolgot, sajnos a kis kijelző ahol a kinti hőmérsékletet mutatja nem világít.
Ennek az oka a foglaltban rejlik ami már a korábbi tulajnál megsérült.
Lehet ezt valahogy javítani?
http://kepfeltoltes.hu/view/160211/IMG_0513_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Nem igazán. Megpróbálhatod azzal a javítóval kipótolni, amivel a hátsó ablak fűtésének szakadt szálait szokták javítani, de ne várj csodákat. Inkább megpróbálnám egy pár centis vékony vezetékkel, amit az izzóra valahová ráforrasztasz, majd a helyére csavarva a nyákon egy alkalmas helyre beforrasztod a másik végét is.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
grubi
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84



E-mail
« Új hozzászólás #29553 Dátum: 2016.02.11 csütörtök, 12:00:50 »

Köszi, tényleg egy láncreakcióról volt szó, egyszerűen egy LED meghalt és sorra lepusztult utána a többi is....
Izzóval minden meg, kivéve egy dolgot, sajnos a kis kijelző ahol a kinti hőmérsékletet mutatja nem világít.
Ennek az oka a foglaltban rejlik ami már a korábbi tulajnál megsérült.
Lehet ezt valahogy javítani?
http://kepfeltoltes.hu/view/160211/IMG_0513_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Szia,

Veszel egy ilyen http://www.dx.com/p/t10-socket-car-bulb-holder-adapter-13cm-cable-123110 foglalatot és ráforrasztod a két kis forrpontra. Így izzót is könnyebben lehet később cserélni. taps
Naplózva

Ford Mondeo 2.0 TDDI Trend Kombi 2002
vityirobert
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 86



E-mail
« Új hozzászólás #29554 Dátum: 2016.02.11 csütörtök, 12:35:43 »

Szia,

Veszel egy ilyen http://www.dx.com/p/t10-socket-car-bulb-holder-adapter-13cm-cable-123110 foglalatot és ráforrasztod a két kis forrpontra. Így izzót is könnyebben lehet később cserélni. taps

Köszi a tippeket Smiley
Ha rászánom magam megint szétkapni a belsőt (amit kifejezetten "szeretek"), hogy beforrasszam akkor szólok hogy sült el.  worship
Naplózva

Ford Mondeo 2003 MK3 Hatchback 1.8 125PS
bubika30
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32


« Új hozzászólás #29555 Dátum: 2016.02.11 csütörtök, 19:08:54 »

Kapcsolj egy hátramenetet, és amikor sípol, óvatosan, ujjheggyel érintsd meg a 4 szenzort sorban. Érezni fogod a pulzálást, ha működik. Ha valamelyik nem, akkor az cserés. Bontósoktól kapsz másikat.

Kevésbé peches esetben csatlakozó.

AndyA
Köszönöm, megoldódott a sípolás probléma. Érintkezési hiba volt az egyik szenzornál.
Naplózva

2003/4 Mondeo Mk3 2.0  16v (145Le) Ghia kombi (BWY)
akosm92
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 174


E-mail
« Új hozzászólás #29556 Dátum: 2016.02.13 szombat, 10:34:04 »

Valaki esetleg tudja, hogy x3non lámpának belsejét át lehet rakni sima lámpába?

Üdv, 
Ákos
Naplózva

2003 Mondeo Ghia 2.0 Tdci PantherblackEGR off
2004 Mondeo Ghia Business 2.0 Tdci flPantherblack *INA  EGR off
Heineken76
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új hozzászólás #29557 Dátum: 2016.02.13 szombat, 16:01:35 »

Sziasztok !!!

A héten vettem egy 2.0 benzines 2006-os évjáratú mondeót giah felszereltséggel.A kérdésem az lenne hogy az elektromos tükör behajtása nem szuperál rendesen. Az anyósülés felöl csak félig hajlik be és ez kicsit mozog is előre hátra.A másik behajlik rendesen szerintem.Valaki tudna egy képet felrakni hogy menyire hajlik be a tükör.Valamint a jobboldalnak mi lehet a baja?
A választ előre is köszönöm!!!
Naplózva
Hektor
Vendég
« Új hozzászólás #29558 Dátum: 2016.02.13 szombat, 22:42:15 »

Majdnem. Amikor egy Mondeo szélvédőfűtés két fele 25-25A, plusz a hátsó még legalább 10A, a világítás másik 10A (halogén fényszórókkal), plusz ülésfűtés, plusz szellőztetés ventilátora, és máris simán a 90A közelében vagy izzítás nélkül is.

AndyA

Akkor még is csak helytálló lehet a diagnózis?
Köszönöm a válaszaitokat, most jó az autó, remélem így is marad.

Viktor
Naplózva
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #29559 Dátum: 2016.02.14 vasárnap, 08:52:53 »

Valaki esetleg tudja, hogy x3non lámpának belsejét át lehet rakni sima lámpába?

Üdv, 
Ákos
Más a hátulja, más a prizma rész, a vezetékelés, sőt a plexi is más, mert a xenonoson még az e jel is más. Egyébként viszont bármit meg lehet csinálni, csak hozzáértés és kreativítás kérdése.
Naplózva
vajdarobee
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9

Charlesrop Charlesrop
WWW E-mail
« Új hozzászólás #29560 Dátum: 2016.02.14 vasárnap, 09:07:14 »

Sziasztok! Tud valaki eladó tetőantennát talppal mk3 mondeohoz? Üdv. Robi
Naplózva

Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #29561 Dátum: 2016.02.14 vasárnap, 09:09:46 »

Sziasztok! Tud valaki eladó tetőantennát talppal mk3 mondeohoz? Üdv. Robi

Nézz körül a keres-kínál autóbontások vagy mondeohoz kínálok topikban.
Naplózva
vajdarobee
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9

Charlesrop Charlesrop
WWW E-mail
« Új hozzászólás #29562 Dátum: 2016.02.14 vasárnap, 19:37:21 »

Nézz körül a keres-kínál autóbontások vagy mondeohoz kínálok topikban.

Köszi, megnézem
Naplózva

Laci 78
Vendég
« Új hozzászólás #29563 Dátum: 2016.02.17 szerda, 18:25:52 »

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni valakitől.

Van egy 2001-es 90Le-s Bosch Vp 44-s adagolós Mondeóm, aminek az elektronikája halt meg. Az elektronikát megcsinálták, ami zárlatos lett, de mint kiderült az előtöltési mágnesszelep tette zárlatossá. Tehát az elketronika elvileg jó, de kellene nekem egy ilyen előtöltési mágnesszelep, aminek a Bosch száma: 0281002432.

Ha bárki tud segíteni, hogy hol tudnék ilyet szerezni, az írjon.

Előre is köszönöm a segítséget.

Laci
Naplózva
schnee
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 34


« Új hozzászólás #29564 Dátum: 2016.02.17 szerda, 20:34:20 »

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, az egyik Xenon lámpája a kocsimnak elkezdett rendetlenkedni. Elöször csak vibrált, villogot. Megnéztem az izzókat, mivel régiek voltak kicseréltem őket. Kb 1 hónapig semmi probléma nem volt, majd újra el kezdett villogni ugyan az a lámpa. Most már nem csak villog, hanem néha felvillan (úgy mint bekapcsoláskor), majd pár perc után elalszik. Az az érdekes, hogy van amikor hosszú ideig (40+ perc) működik, van amikor meg 3 percenként elalszik. Ki és bekapcsolásr mindig visszakapcsol.

Következő lépésként meg fogom az elektronikákat cserélni a két oldal között, de elötte jó lenne tudni, hogy ezzel nem tehetem-e tönkre a másik elektronikát is? Egyáltalán ez elektronika hiba vagy inkább a gyújtót kellene cserélni?

Van valaki aki ilyen elektronikákat javít, vagy tudtok valami jó leírást? Interneten nagyon keveset lehet találni az Al Bosch elektronikákról:
- leírás, hogy hogyan lehet egy működő elektronikából több fényt kinyerni
- egy orosz fórum, ahol az egyik MFET cseréjét mutatják be (L2910SZ)


Köszi

Naplózva

Schnee

----
Mondeo MK3 TDCi 2.0 Kombi 2004 Ghia
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #29565 Dátum: 2016.02.17 szerda, 21:27:34 »

Hi,

Vajon miert kapcsol be a legkondi ebben az szfh-ban, amikor be se kapcsoltam ? Tovabb megyek, ha teljesen ki van kapcsolva a szellozteto rendszer akkor is bekapcsol. Porgeti a ventillatort es feleslegesen fogyaszt. Raadasul van nemi olaj szivargasom a kompresszornal, es tavasszal akartam megcsinaltatni. E miatt nem is szandekoztam hasznalni, hogy ne porogjon "szarazon" a kompresszor.
Szoval mi a retekert onalositotta magat ez a fhostaliga  Huh?
Volt mar valakinek ilyen hibaja ?
Naplózva

blah blah blah
Bleky
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1640



« Új hozzászólás #29566 Dátum: 2016.02.17 szerda, 21:54:04 »

Hi,

Vajon miert kapcsol be a legkondi ebben az szfh-ban, amikor be se kapcsoltam ? Tovabb megyek, ha teljesen ki van kapcsolva a szellozteto rendszer akkor is bekapcsol. Porgeti a ventillatort es feleslegesen fogyaszt. Raadasul van nemi olaj szivargasom a kompresszornal, es tavasszal akartam megcsinaltatni. E miatt nem is szandekoztam hasznalni, hogy ne porogjon "szarazon" a kompresszor.
Szoval mi a retekert onalositotta magat ez a fhostaliga  Huh?
Volt mar valakinek ilyen hibaja ?

Nekem ha auton volt és átkapcsolom manuálisba, akkor külön be és ki kell kapcsoljam a klímát ahhoz, hogy teljesen leálljon a kompresszor és vele a ventilátor. Nekem is ezt csinálja és nem tudom, ez hiba e, vagy ilyen béna a rendszer. Nem emlékszem rá, hogy ez mindig ilyen volt vagy már megszoktam.
Naplózva

2001.03.03 MK3 mondeo 2.0L benzin Duratec HE SEFI CJBA B4Y Ghia sedan panther black, 440e+km
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #29567 Dátum: 2016.02.17 szerda, 21:58:37 »

Nekem ha auton volt és átkapcsolom manuálisba, akkor külön be és ki kell kapcsoljam a klímát ahhoz, hogy teljesen leálljon a kompresszor és vele a ventilátor. Nekem is ezt csinálja és nem tudom, ez hiba e, vagy ilyen béna a rendszer. Nem emlékszem rá, hogy ez mindig ilyen volt vagy már megszoktam.

Ez amit irsz az normalis. nalam mindig manualon van, es azt ugy lehet elerni, hogy eloszor AUTO majd 2x megnyomod az A/C gombot. De most nem errol van szo, hanem arrol, hogy tenylegesen kikapcsolt klima mellett is bekapcsol ez a fhos. Ha nyomok egy OFF-ot, a belso venti szepen leall, de akkor is bekapcsol a kompresszor. Mintha kulon eletet elne.  falbav

Van egy B1242 hibam, de az regi es koze nincs ahhoz, hogy a kompresszor bekapcsol.
« Utoljára szerkesztve: 2016.02.17 szerda, 22:39:24 írta zacci » Naplózva

blah blah blah
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #29568 Dátum: 2016.02.18 csütörtök, 11:53:44 »

Ez amit irsz az normalis. nalam mindig manualon van, es azt ugy lehet elerni, hogy eloszor AUTO majd 2x megnyomod az A/C gombot. De most nem errol van szo, hanem arrol, hogy tenylegesen kikapcsolt klima mellett is bekapcsol ez a fhos. Ha nyomok egy OFF-ot, a belso venti szepen leall, de akkor is bekapcsol a kompresszor. Mintha kulon eletet elne.  falbav

Van egy B1242 hibam, de az regi es koze nincs ahhoz, hogy a kompresszor bekapcsol.

Reléje nincs összetapadva? PCM-nek mintha lenne olyan PID-je, hogy van-e klíma igény. Vagy hogy ő kivezérel-e. Vagy ilyesmi.
Naplózva
Shydra
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59


E-mail
« Új hozzászólás #29569 Dátum: 2016.02.18 csütörtök, 21:25:47 »

Sziasztok !

Megjöttek az új kulcsaim úgy tűnik minden rendben lenne,
a távirányítót azonnal sikerült feltanítani.
de annyi a problémám hogy a "szűz" transponderrel szállították.
Ez ilyenkor hogyan működik ?
Valamit fel kellene programozni a transpondernek amit megtaníttatok az autóval...
Vigyem el a kulcsoshoz hogy random programozzon rá vmit ?
Vagy az se mindegy hogy mit programoznak rá ?

Köszönöm
Naplózva

2003 Mondeo 2.0 TDCI Tournier Ghia (aut)
Vagyokabajnok
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3548



E-mail
« Új hozzászólás #29570 Dátum: 2016.02.19 péntek, 05:30:27 »

Sziasztok !

Megjöttek az új kulcsaim úgy tűnik minden rendben lenne,
a távirányítót azonnal sikerült feltanítani.
de annyi a problémám hogy a "szűz" transponderrel szállították.
Ez ilyenkor hogyan működik ?
Valamit fel kellene programozni a transpondernek amit megtaníttatok az autóval...
Vigyem el a kulcsoshoz hogy random programozzon rá vmit ?
Vagy az se mindegy hogy mit programoznak rá ?

Köszönöm
Szia.
Wiki-ben az   mk3  Inditásgátló(PATS)programozás-ban minden infó megtalálható.  vigyor3
Az immo mind1,hogy zsir új vagy használt csak működőképes legyen.
« Utoljára szerkesztve: 2016.02.19 péntek, 05:35:18 írta Vagyokabajnok » Naplózva

2011.12  1.6 Panther Black BA7
Ex:
2013. Focus 1.6 Tdci trend+
2001 Mondeo mk3 2.0   GHIA   145 LE   (B5Y)  esp. tempomat. fűthető-hűthető fekete bőr.   300+
etekefiloz
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347


E-mail
« Új hozzászólás #29571 Dátum: 2016.02.19 péntek, 09:24:53 »

Hali!

Valaki találkozott már olyannal, hogy 2.0 benzin 2002 hűtőventilátora minden ok nélkül elindulgat. Új a termosztát, amiben a jeladó van+ vízpumpa is. Ugyanez a jelenség áll egy 1.8 benzinnél is. Ötlet?
Naplózva

2006 MK3 kombi 2.2 TDCI QJBB Egr szoftveresen OFF,  Chip sok ló!
Vagyokabajnok
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3548



E-mail
« Új hozzászólás #29572 Dátum: 2016.02.19 péntek, 09:43:34 »

Hali!

Valaki találkozott már olyannal, hogy 2.0 benzin 2002 hűtőventilátora minden ok nélkül elindulgat. Új a termosztát, amiben a jeladó van+ vízpumpa is. Ugyanez a jelenség áll egy 1.8 benzinnél is. Ötlet?
Szia.
Nálam is volt ilyen,a ventillátornál lévő csatlakozót szétszedtem,ha nagyon xar akkor csere.kontaktot ellenőrízd(wd40 stb).
Az indulás után 15 mp elindult csati kontakt javítás után csak akkor indul,ha kell.Vezetékelést is ott nézd át.
Naplózva

2011.12  1.6 Panther Black BA7
Ex:
2013. Focus 1.6 Tdci trend+
2001 Mondeo mk3 2.0   GHIA   145 LE   (B5Y)  esp. tempomat. fűthető-hűthető fekete bőr.   300+
Bleky
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1640



« Új hozzászólás #29573 Dátum: 2016.02.19 péntek, 09:51:03 »

Hali!

Valaki találkozott már olyannal, hogy 2.0 benzin 2002 hűtőventilátora minden ok nélkül elindulgat. Új a termosztát, amiben a jeladó van+ vízpumpa is. Ugyanez a jelenség áll egy 1.8 benzinnél is. Ötlet?

 +1 amit Bajnok ír, de azt is nézd meg, hogy csak a ventllátor indul e, vagy valójában a klíma és az magával vonja a ventilátort is.
Pár hozzászólással előtted Zacci kínlódik hasonlóval.
Naplózva

2001.03.03 MK3 mondeo 2.0L benzin Duratec HE SEFI CJBA B4Y Ghia sedan panther black, 440e+km
Szili
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 450


+36309729832


E-mail
« Új hozzászólás #29574 Dátum: 2016.02.19 péntek, 10:58:37 »

Hali.Hullámzóan villog a (led) belső világítás,lábtér,kilépőfény,műszerfal  és minél több v. nagyobb a terhelés annál jobban villog. Ötlet a probléma megoldására?
Naplózva

2004.08... Ford Mondeo 2.0 TDCi GHIA  5 ajtó,EGR OFF,Visteon szabadonfutó, 1 db kormány,4 alukerék+1 pot stb.
R 1 3 5  
 └-┼┼┤   
   2 4 6
schnee
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 34


« Új hozzászólás #29575 Dátum: 2016.02.19 péntek, 11:18:46 »

Hali.Hullámzóan villog a (led) belső világítás,lábtér,kilépőfény,műszerfal  és minél több v. nagyobb a terhelés annál jobban villog. Ötlet a probléma megoldására?

Milyen frekvencián (sebességgel) hullámzik? Motor fordulatszámtól függ a hullámzás? Ha a generátorról le van húzva a computer vezérlése, akkor is hullámzik?

Az okosok szerint vagy computer, vagy gerátor. Nekem generátor csere lett a vége...
Naplózva

Schnee

----
Mondeo MK3 TDCi 2.0 Kombi 2004 Ghia
Szili
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 450


+36309729832


E-mail
« Új hozzászólás #29576 Dátum: 2016.02.19 péntek, 12:22:47 »

Milyen frekvencián (sebességgel) hullámzik? Motor fordulatszámtól függ a hullámzás? Ha a generátorról le van húzva a computer vezérlése, akkor is hullámzik?

Az okosok szerint vagy computer, vagy gerátor. Nekem generátor csere lett a vége...
Egyenletes a hullámzás csak az erőssége változik annak függvényébe,hogy mekkora a terhelés.Minél nagyobb annál erősebb/jobban látható,ha kikapcsolok minden fogyasztót akkor én nem látok hullámzást jelzem led izzokról beszélünk ha meg leállítom a motort akkor teljesen megszünik.
Naplózva

2004.08... Ford Mondeo 2.0 TDCi GHIA  5 ajtó,EGR OFF,Visteon szabadonfutó, 1 db kormány,4 alukerék+1 pot stb.
R 1 3 5  
 └-┼┼┤   
   2 4 6
Vagyokabajnok
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3548



E-mail
« Új hozzászólás #29577 Dátum: 2016.02.19 péntek, 12:30:31 »

+1 amit Bajnok ír, de azt is nézd meg, hogy csak a ventilátor indul e, vagy valójában a klíma és az magával vonja a ventilátort is.
Pár hozzászólással előtted Zacci kínlódik hasonlóval.
Ja azt nem mondtam,hogy nekem ha beindítottam és nem volt se klíma se a belsőlevegő keringetés bekapcsolva akkor is elindult 10-15 mp múlva a ventilátor.
 falbav
Naplózva

2011.12  1.6 Panther Black BA7
Ex:
2013. Focus 1.6 Tdci trend+
2001 Mondeo mk3 2.0   GHIA   145 LE   (B5Y)  esp. tempomat. fűthető-hűthető fekete bőr.   300+
schnee
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 34


« Új hozzászólás #29578 Dátum: 2016.02.19 péntek, 12:35:26 »

Egyenletes a hullámzás csak az erőssége változik annak függvényébe,hogy mekkora a terhelés.Minél nagyobb annál erősebb/jobban látható,ha kikapcsolok minden fogyasztót akkor én nem látok hullámzást jelzem led izzokról beszélünk ha meg leállítom a motort akkor teljesen megszünik.

Töltő feszülséget mérted már az akkumlátoron? Az is hullámzik? Szerintem probáld meg lehúzni a computer vezérlést a generátorról. Ha akkor is hullámzik, akkor valószínűleg generátor.
Naplózva

Schnee

----
Mondeo MK3 TDCi 2.0 Kombi 2004 Ghia
Bleky
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1640



« Új hozzászólás #29579 Dátum: 2016.02.19 péntek, 12:36:08 »

Hali.Hullámzóan villog a (led) belső világítás,lábtér,kilépőfény,műszerfal  és minél több v. nagyobb a terhelés annál jobban villog. Ötlet a probléma megoldására?

Generátor csere vagy felújítás lesz.
http://mondeo.hu/wiki/index.php/Villog%C3%B3_f%C3%A9nyek-avagy,hogyan_cser%C3%A9lj%C3%BCnk_bronzkef%C3%A9ket_a_gener%C3%A1torban
http://www.mondeo.hu/ftp/pdf/szerviz/bronzkefe_csere.pdf
« Utoljára szerkesztve: 2016.02.19 péntek, 12:38:24 írta Bleky » Naplózva

2001.03.03 MK3 mondeo 2.0L benzin Duratec HE SEFI CJBA B4Y Ghia sedan panther black, 440e+km
Shydra
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59


E-mail
« Új hozzászólás #29580 Dátum: 2016.02.19 péntek, 15:18:32 »

Szia.
Wiki-ben az   mk3  Inditásgátló(PATS)programozás-ban minden infó megtalálható.  vigyor3
Az immo mind1,hogy zsir új vagy használt csak működőképes legyen.

És igen igazad volt simán elfogadta a kulcsot...
Az zavart meg hogy a kínai nyomtékosan felhívta a figyelmemet hogy szűz transponder van benne...
Így ez a kulcs jó üzlet volt Smiley Olyan mint az mk4 kulcsa de mk3 kompatibilis távvezzel és immoval
kompletten 12usd és nagyon igényesen kidolgozva szép darab....
Ráadásul minden működött elsőre szépen...
Annyi hogy a kulcsmásoló nagyon elbarmolta a szárat de az már más téma....

Kösz a segítséget
Naplózva

2003 Mondeo 2.0 TDCI Tournier Ghia (aut)
Vagyokabajnok
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3548



E-mail
« Új hozzászólás #29581 Dátum: 2016.02.19 péntek, 16:09:41 »

És igen igazad volt simán elfogadta a kulcsot...
Az zavart meg hogy a kínai nyomtékosan felhívta a figyelmemet hogy szűz transponder van benne...
Így ez a kulcs jó üzlet volt Smiley Olyan mint az mk4 kulcsa de mk3 kompatibilis távvezzel és immoval
kompletten 12usd és nagyon igényesen kidolgozva szép darab....
Ráadásul minden működött elsőre szépen...
Annyi hogy a kulcsmásoló nagyon elbarmolta a szárat de az már más téma....

Kösz a segítséget
eljen
még cifrázhatod: http://mondeo.hu/wiki/index.php/Programoz%C3%A1sok_Mondeo_Mk3
Naplózva

2011.12  1.6 Panther Black BA7
Ex:
2013. Focus 1.6 Tdci trend+
2001 Mondeo mk3 2.0   GHIA   145 LE   (B5Y)  esp. tempomat. fűthető-hűthető fekete bőr.   300+
Shydra
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59


E-mail
« Új hozzászólás #29582 Dátum: 2016.02.19 péntek, 18:17:45 »


Igen ezeket tudtam. Csak mondom a szűz transponder chip fogalmával nem voltam tisztában...
Naplózva

2003 Mondeo 2.0 TDCI Tournier Ghia (aut)
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #29583 Dátum: 2016.02.19 péntek, 23:33:46 »

Meghalódófélben van a klímakompresszorom tengelyén a kuplung.

Van valakiunek ötlete, ilyet honnan? Fordtól 55 rugó baráti áron, de még így sem barátom...

Kici kínai aliexpress-en feléért adja, de nem szeretnék lyukra futni vele, és olyat rendelni, ami nem jó.

Szóval?

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Shydra
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59


E-mail
« Új hozzászólás #29584 Dátum: 2016.02.19 péntek, 23:43:43 »

Meghalódófélben van a klímakompresszorom tengelyén a kuplung.

Van valakiunek ötlete, ilyet honnan? Fordtól 55 rugó baráti áron, de még így sem barátom...

Kici kínai aliexpress-en feléért adja, de nem szeretnék lyukra futni vele, és olyat rendelni, ami nem jó.

Szóval?

AndyA

Mi a problémája a kuplungnak ?
A szíjtárcsában a csapágy csrélhető.
A tárcsa gumibakjai már nehezebb ügy...
Naplózva

2003 Mondeo 2.0 TDCI Tournier Ghia (aut)
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #29585 Dátum: 2016.02.20 szombat, 00:01:40 »

Mi a problémája a kuplungnak ?
A szíjtárcsában a csapágy csrélhető.
A tárcsa gumibakjai már nehezebb ügy...

A gumibak biztosan. A csapágy nem biztos, de azt valóban nem nagy ügy cserélni.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Shydra
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59


E-mail
« Új hozzászólás #29586 Dátum: 2016.02.20 szombat, 08:13:16 »

A gumibak biztosan. A csapágy nem biztos, de azt valóban nem nagy ügy cserélni.

AndyA

Amikor az enyém haldoklott utána jártam és csak a kuplung beszerezhető kb 20e ft körül.
De ha tudsz vkit akinek fullos kedvezménye van az unix-nál a kompresszor is csak 43e ft...
Ha Szeged vagy Kecskemét környéki vagy esetleg segíthetek....
Naplózva

2003 Mondeo 2.0 TDCI Tournier Ghia (aut)
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #29587 Dátum: 2016.02.20 szombat, 09:51:49 »

Amikor az enyém haldoklott utána jártam és csak a kuplung beszerezhető kb 20e ft körül.
De ha tudsz vkit akinek fullos kedvezménye van az unix-nál a kompresszor is csak 43e ft...
Ha Szeged vagy Kecskemét környéki vagy esetleg segíthetek....

Hol kapni ilyet? Ez kéne nekem is.

Teljes kompresszor csere mérsékelten jó ötlet, mert ahhoz a szárítót is cserélni kell, ami másik 20-25 ezer, plusz masszív munkadíj, és máris a 80-100 ezer körül jár az ember.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #29588 Dátum: 2016.02.20 szombat, 09:53:03 »

Amikor az enyém haldoklott utána jártam és csak a kuplung beszerezhető kb 20e ft körül.
De ha tudsz vkit akinek fullos kedvezménye van az unix-nál a kompresszor is csak 43e ft...
Ha Szeged vagy Kecskemét környéki vagy esetleg segíthetek....

Hol kapni ilyet? Ez kéne nekem is.

Teljes kompresszor csere mérsékelten jó ötlet, mert ahhoz a szárítót is cserélni kell, ami másik 20-25 ezer, plusz masszív munkadíj, és máris a 80-100 ezer körül jár az ember.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3359



« Új hozzászólás #29589 Dátum: 2016.02.20 szombat, 10:57:36 »

És igen igazad volt simán elfogadta a kulcsot...
Az zavart meg hogy a kínai nyomtékosan felhívta a figyelmemet hogy szűz transponder van benne...
Így ez a kulcs jó üzlet volt Smiley Olyan mint az mk4 kulcsa de mk3 kompatibilis távvezzel és immoval
kompletten 12usd és nagyon igényesen kidolgozva szép darab....
Ráadásul minden működött elsőre szépen...
Annyi hogy a kulcsmásoló nagyon elbarmolta a szárat de az már más téma....

Kösz a segítséget

Szia,

pontosan milyen a kulcs? Dobnál egy linket róla?

Üdv: Zoli
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
Shydra
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59


E-mail
« Új hozzászólás #29590 Dátum: 2016.02.20 szombat, 12:10:52 »

Szia,

pontosan milyen a kulcs? Dobnál egy linket róla?

Üdv: Zoli

http://www.aliexpress.com/item/433MHz-3-Button-Flip-Key-Fob-Transponder-Chip-Flip-key-case-For-Ford-1998-2005-FOCUS/32518043038.html


Igényes darab és mindene működik...
Ford embléma nincs benne csak a helye de az van a jófogáson 600ft-ért
12usd... Az eobd-sek is árulják 14.000.-ért
Naplózva

2003 Mondeo 2.0 TDCI Tournier Ghia (aut)
Shydra
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59


E-mail
« Új hozzászólás #29591 Dátum: 2016.02.20 szombat, 12:12:57 »

Hol kapni ilyet? Ez kéne nekem is.

Teljes kompresszor csere mérsékelten jó ötlet, mert ahhoz a szárítót is cserélni kell, ami másik 20-25 ezer, plusz masszív munkadíj, és máris a 80-100 ezer körül jár az ember.

AndyA

Ha jól emlékszem cool4u nál volt 3 nap szállítással
Ha gondolod hétfőn utána kérdezek...

Naplózva

2003 Mondeo 2.0 TDCI Tournier Ghia (aut)
Shydra
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59


E-mail
« Új hozzászólás #29592 Dátum: 2016.02.20 szombat, 12:16:55 »

És egy gyors kérdés....
Kopottak a kulcsaim ahhoz hogy normálisan kódra másolni lehessen őket...
A kis kulcs cetli nincs már meg...
A szervíz könyvben nincs benne a kulcs kód..
Szal nincs más hátra mint kiszerelni és szétszedni egy zárat a lamellákról lenézni a kódot...
Melyiket a legegyszerűbb kiszerelni ?
Valaki csinált már ilyet ?
Naplózva

2003 Mondeo 2.0 TDCI Tournier Ghia (aut)
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #29593 Dátum: 2016.02.20 szombat, 12:25:40 »

És egy gyors kérdés....
Kopottak a kulcsaim ahhoz hogy normálisan kódra másolni lehessen őket...
A kis kulcs cetli nincs már meg...
A szervíz könyvben nincs benne a kulcs kód..
Szal nincs más hátra mint kiszerelni és szétszedni egy zárat a lamellákról lenézni a kódot...
Melyiket a legegyszerűbb kiszerelni ?
Valaki csinált már ilyet ?
Fogja tudni a köszörűs.
Naplózva
bihu
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 175



E-mail
« Új hozzászólás #29594 Dátum: 2016.02.20 szombat, 12:31:43 »

Sziasztok!

Forscanban ha működik az utóizzítás, azt látnom kellene?
Amikor indítok látom hogy "on", de kikapcsol, és úgy is marad, mintha nem lenne utóizzítás.
Illetve, indításnál nem kellene megemelnie a fordulatot picit?
Naplózva

2002 130LE 2.0 TDCI Automata    6,42 l/100km
Shydra
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59


E-mail
« Új hozzászólás #29595 Dátum: 2016.02.20 szombat, 12:49:02 »

Fogja tudni a köszörűs.

Igen a köszörűs mondta hogy vigyek neki zárat...
De a köszörűs ne szedje szét az autómat mert a végén még ideges lennék Smiley
A motortér zárral teszek egy próbát sztem hátha hozzá férnék vhogy a lamellákhoz....
Naplózva

2003 Mondeo 2.0 TDCI Tournier Ghia (aut)
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #29596 Dátum: 2016.02.20 szombat, 15:05:22 »

Igen a köszörűs mondta hogy vigyek neki zárat...
De a köszörűs ne szedje szét az autómat mert a végén még ideges lennék Smiley
A motortér zárral teszek egy próbát sztem hátha hozzá férnék vhogy a lamellákhoz....
inkább egy másik köszörűsnél Tegyél próbát.ne rajtad gyakoroljon.nem kell kiszedni semmilyen zárat.ha annyira ragaszkodik hozzá Menjen ki a parkolóba es vegyen ugy mintát.akik nyitják az autót azok is ugy csinalnak hozzá kulcsot ha bezáródik es azt a megoldást választod.
De te tudod mivel a te autód.
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
Bangesz
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


E-mail
« Új hozzászólás #29597 Dátum: 2016.02.20 szombat, 16:55:05 »

Sziasztok!
Pár hete vettem egy 2001-es ,1.8-as benzin motoros mk 3 -as mondeot. Az a problémám,hogy a bal első ajtót nem zárja a központi zár, külön a kulccsal tudom lezárni.Ha valaki tud valami megoldást kérem ossza meg velem.Előre is köszi a válaszokat. 
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #29598 Dátum: 2016.02.20 szombat, 17:36:57 »

Sziasztok!

Forscanban ha működik az utóizzítás, azt látnom kellene?
Amikor indítok látom hogy "on", de kikapcsol, és úgy is marad, mintha nem lenne utóizzítás.
Illetve, indításnál nem kellene megemelnie a fordulatot picit?

nem.nem.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #29599 Dátum: 2016.02.20 szombat, 17:37:15 »

Sziasztok!
Pár hete vettem egy 2001-es ,1.8-as benzin motoros mk 3 -as mondeot. Az a problémám,hogy a bal első ajtót nem zárja a központi zár, külön a kulccsal tudom lezárni.Ha valaki tud valami megoldást kérem ossza meg velem.Előre is köszi a válaszokat. 
zárcsere.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Oldalak: 1 ... 585 586 587 588 589 590 591 [592] 593 594 595 596 597 598 599 ... 742   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.09 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.