Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.29 hétfő, 16:59:24 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 615 616 617 618 619 620 621 [622] 623 624 625 626 627 628 629 ... 742   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 10134042 alkalommal)
0 Felhasználó és 17 vendég van a témában
Tomi76
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 204



E-mail
« Új hozzászólás #31050 Dátum: 2016.11.07 hétfő, 21:57:15 »

Megint jelentkezett a 4.5A-es terhelés a kocsi lehűlt állapotában. Sikerült kimérni, hogy a pozitív aksi saru egyik kábelén jelentkezik a  terhelés, azon amin a generátor és az önindító van.Most már csak az a kérdés mi lehet ami csak bizonyos körülmények között vesz fel 4.5A-t.
Rossz csatlakozás, generátorban esetleg dióda vagy tekercs hiba, önindítóban valami ?
Attól tartók, hogy akár a generátor akár az önindító , leszerelés után nem biztos hogy fogja produkálni a hibát.

Szia!

Sajna nekem is előjött az általad említett hiba, nyugalmi állapotban 4,8A fogyasztást mértem.
Ami érdekes, hogy amikor átvizsgáltam a villamosrendszert, a motor már kihült, viszont a generátor még langyos volt.
A 4-5A-es fogyasztást nálam nem állandóan produkálta. Ha egy pillanatra megszakítottam a mérőkört, (azaz elvettem a tápot az autótól) akkor elő tudtam idézni a többlet fogyasztást (kb. 10 megszakításból 1szer biztos előjött a hiba) . 
Amikor folyamatosan 4,8 A mértem, akkor megbontottam a generátorra csatlakoztatott piros kábelt és érdekes módon a többletfogyasztás megszünt. (ezt 3X játszottam el, ellenőrzés képpen.)
A gerjesztő csatit is széthúztam, de a túlfogyi megmaradt.
A generátort már kétszer újítottam a Kertész u-ban, legutóbb idén nyáron... szomoru1   Pechemre még nem találtam meg a generátor gari levelét.

Remélem tudtam segíteni.

Tamás
Naplózva

Ford Mondeo MK3 2003.09 Turnier 2.0 TDCi Trend
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #31051 Dátum: 2016.11.08 kedd, 08:09:39 »

Szia!

Sajna nekem is előjött az általad említett hiba, nyugalmi állapotban 4,8A fogyasztást mértem.
Ami érdekes, hogy amikor átvizsgáltam a villamosrendszert, a motor már kihült, viszont a generátor még langyos volt.
A 4-5A-es fogyasztást nálam nem állandóan produkálta. Ha egy pillanatra megszakítottam a mérőkört, (azaz elvettem a tápot az autótól) akkor elő tudtam idézni a többlet fogyasztást (kb. 10 megszakításból 1szer biztos előjött a hiba) . 
Amikor folyamatosan 4,8 A mértem, akkor megbontottam a generátorra csatlakoztatott piros kábelt és érdekes módon a többletfogyasztás megszünt. (ezt 3X játszottam el, ellenőrzés képpen.)
A gerjesztő csatit is széthúztam, de a túlfogyi megmaradt.
A generátort már kétszer újítottam a Kertész u-ban, legutóbb idén nyáron... szomoru1   Pechemre még nem találtam meg a generátor gari levelét.

Remélem tudtam segíteni.

Tamás

Szerintem beszélj velük, hogy mi van, nem szoktak problémát csinálni abból, hogy tegnap járt le a 6 hónap gari. Viszont ezt mielőbb...

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
b.joci1979
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36


E-mail
« Új hozzászólás #31052 Dátum: 2016.11.09 szerda, 20:15:48 »

Üdvözlök mindenkit!
A gyári távirányítóm utasajtókat nyitó mikrokapcsolója tönkrement, gondolom elfáradt. Számítottam már rá, így egy autokulcsokat forgalmazó websopból vásároltam, hozzá való kapcsolót, régit ki, újjat beforrasztottam. Kipróbáltam az autón, tökéletesen működött. Másnap reggel azonban már nem nyitott, nem reagált rá az autó. Elemcsere, esetleg lemerült. Majd újból csere, hátha ez az elem is rossz. Az ajtók továbbra sem nyíltak. Az oldalon olvastam, hogy vegyem le az akkumulátor sarukat, 5 perc múlva vissza és próbáljam. A gombokra továbbra sem reagált, azonban néhány perc múlva kollégák szoltak, hogy lent vannak az ablakaim. A manuálisan bezárt autó, az után, hogy ott hagytam leeresztette az összes ablakot (ez eredetileg be volt programozva a nyitógomb kétszeri megnyomására) és kinyitotta az ajtókat. Arra gondoltam, a forrasztás során tönkretettem a távirányítót, ezért rendeltem eredeti, felújított és bevizsgált chippet a kulcshoz. Összeraktam a távirányítót, az oldalon talált módon hozzá programoztam az autóhoz. Tökéletesen működött minden funkciója. Azonban egy bevásárlást követően már ez sem működik. Újra az autóhoz programozást nem engedi az autó. Manuális zárás nyitás után van, hogy az egyik- egyik gomb működik, de véletlenszerűen.
Kérlek, ha van valakinek ötlete, netán megoldása a problémára, az írja meg nekem. Előre is köszönöm Joci
Naplózva
Vagyokabajnok
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3548



E-mail
« Új hozzászólás #31053 Dátum: 2016.11.09 szerda, 20:25:45 »

Üdvözlök mindenkit!
A gyári távirányítóm utasajtókat nyitó mikrokapcsolója tönkrement, gondolom elfáradt. Számítottam már rá, így egy autokulcsokat forgalmazó websopból vásároltam, hozzá való kapcsolót, régit ki, újjat beforrasztottam. Kipróbáltam az autón, tökéletesen működött. Másnap reggel azonban már nem nyitott, nem reagált rá az autó. Elemcsere, esetleg lemerült. Majd újból csere, hátha ez az elem is rossz. Az ajtók továbbra sem nyíltak. Az oldalon olvastam, hogy vegyem le az akkumulátor sarukat, 5 perc múlva vissza és próbáljam. A gombokra továbbra sem reagált, azonban néhány perc múlva kollégák szoltak, hogy lent vannak az ablakaim. A manuálisan bezárt autó, az után, hogy ott hagytam leeresztette az összes ablakot (ez eredetileg be volt programozva a nyitógomb kétszeri megnyomására) és kinyitotta az ajtókat. Arra gondoltam, a forrasztás során tönkretettem a távirányítót, ezért rendeltem eredeti, felújított és bevizsgált chippet a kulcshoz. Összeraktam a távirányítót, az oldalon talált módon hozzá programoztam az autóhoz. Tökéletesen működött minden funkciója. Azonban egy bevásárlást követően már ez sem működik. Újra az autóhoz programozást nem engedi az autó. Manuális zárás nyitás után van, hogy az egyik- egyik gomb működik, de véletlenszerűen.
Kérlek, ha van valakinek ötlete, netán megoldása a problémára, az írja meg nekem. Előre is köszönöm Joci
Szia.
Első kör: a vasad adatait add meg(profilodban az aláírás rovatba),így könnyebb a segítség. (FL elötti vagy FL utáni,mert a BE zár is lehet a ludas).Ha az új távnyó biztosan jó,akkor vezetékeket is meg kéne nézni az ajtó toldásoknál,és egy szakadásvizsgálat is elkelne.
Naplózva

2011.12  1.6 Panther Black BA7
Ex:
2013. Focus 1.6 Tdci trend+
2001 Mondeo mk3 2.0   GHIA   145 LE   (B5Y)  esp. tempomat. fűthető-hűthető fekete bőr.   300+
b.joci1979
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36


E-mail
« Új hozzászólás #31054 Dátum: 2016.11.10 csütörtök, 08:09:31 »

Szia.
Első kör: a vasad adatait add meg(profilodban az aláírás rovatba),így könnyebb a segítség. (FL elötti vagy FL utáni,mert a BE zár is lehet a ludas).Ha az új távnyó biztosan jó,akkor vezetékeket is meg kéne nézni az ajtó toldásoknál,és egy szakadásvizsgálat is elkelne.
Naplózva
b.joci1979
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36


E-mail
« Új hozzászólás #31055 Dátum: 2016.11.10 csütörtök, 08:31:42 »

Szia.
Első kör: a vasad adatait add meg(profilodban az aláírás rovatba),így könnyebb a segítség. (FL elötti vagy FL utáni,mert a BE zár is lehet a ludas).Ha az új távnyó biztosan jó,akkor vezetékeket is meg kéne nézni az ajtó toldásoknál,és egy szakadásvizsgálat is elkelne.
Köszönöm a hozzászólást!
Az autó 2001-es évjáratú 2.0 TDDI Trend kombi.
A vezető oldali ajtó toldásánál lévő csatlakozókat, az eredeti távirányító meghibásodásánál szétszedtem és kitakarítottam, ezt tettem a vezető oldali ajtózárral is, mert hozza a MK3 Mondeora jellemző típusbetegséget, hogy az ajtózárak nem mindig nyílnak és záródnak, ez a bal hátsó ajtót szokta érinteni. A csomagtér ajtó pedig csak a távirányítóról nyílt, sem bentről, sem az ajtóról nem reagált az elektromos nyitásra.
A csatlakozók és zárszerkezet szétszerelés és tisztítás után aznap még nyitotta és zárta az ajtókat, a csomagtér ajtó a műszerfalról és az ajtón lévő gombbal is működött, de csak, ha a kulcsot manuálisan, a vezető oldali zárban használtam. Az eredeti távirányító ekkor sem működött. Ezért is rendeltem meg az ugyan használt, de az eladó weboldal által garantáltan bevizsgáltnak meghirdetett távirányító chipet. A vásárlást megelőzte, a chip pontos beazonosítását szolgáló egyeztetés, mert 6-8 különböző chip létezik. A kulcs chip valószínűleg tényleg jó, mert az az autóhoz programozás után, működött is.
A hiba ettől függetlenül természetesen lehet szálszakadás, kontakt hiba, és lehet a vezető oldali zár hibája is. Azonban szerintem a távirányítónak, akkor azért kellett volna működnie a zárszerkezet és csatlakozók szétszedése és tisztítása után.




 
Naplózva
synaptic
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42


E-mail
« Új hozzászólás #31056 Dátum: 2016.11.10 csütörtök, 10:54:54 »

Vettem egy nyers kulcsot elektronikával együtt. Beletettem az elemet , de nem tudom életre lehelni. Tudom hogyan kellene programozni , 2 állás majd 1-2 1-2 1-2 1-2 sípolás után csomagtér) A másik kulccsal megy is de ezzel nem csinál semmit. Gyári hibás lehet , vagy mi a bánat ?
Naplózva

Mondeo 3 TDCI 2002/6
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #31057 Dátum: 2016.11.10 csütörtök, 10:57:20 »

Vettem egy nyers kulcsot elektronikával együtt. Beletettem az elemet , de nem tudom életre lehelni. Tudom hogyan kellene programozni , 2 állás majd 1-2 1-2 1-2 1-2 sípolás után csomagtér) A másik kulccsal megy is de ezzel nem csinál semmit. Gyári hibás lehet , vagy mi a bánat ?

A távirányítót vagy magát a kulcsot nem tudod életre kelteni?
Naplózva
synaptic
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42


E-mail
« Új hozzászólás #31058 Dátum: 2016.11.10 csütörtök, 11:00:48 »

A távirányítót vagy magát a kulcsot nem tudod életre kelteni?

A távirányítót.
Naplózva

Mondeo 3 TDCI 2002/6
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #31059 Dátum: 2016.11.10 csütörtök, 11:05:01 »

A távirányítót.

Akkor szerintem vagy az elem rossz vagy nem érintkezik rendesen. Van két érintkező, ami az elemtől jön. Ott szokott olyan előfordulni, hogy nem ér hozzá a NYÁK laphoz. Volt olyan is, hogy az a kis műanyag fedlap, ami a nyákon van elmozdult és becsúszott az érintkező és a nyák lap közé.
Naplózva
synaptic
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42


E-mail
« Új hozzászólás #31060 Dátum: 2016.11.10 csütörtök, 11:33:56 »

Akkor szerintem vagy az elem rossz vagy nem érintkezik rendesen. Van két érintkező, ami az elemtől jön. Ott szokott olyan előfordulni, hogy nem ér hozzá a NYÁK laphoz. Volt olyan is, hogy az a kis műanyag fedlap, ami a nyákon van elmozdult és becsúszott az érintkező és a nyák lap közé.


Igen ezen sajna már túl vagyok. A régi kulcs megy az új hátlapjával + elemével is , de az új sehogy sem műxik. Akkor kuka a kínai vacak Smiley

Egyébként ez volt az : http://www.ebay.com/itm/131905554170?_trksid=p2057872.m2749.l2648&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
« Utoljára szerkesztve: 2016.11.10 csütörtök, 11:37:11 írta synaptic » Naplózva

Mondeo 3 TDCI 2002/6
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #31061 Dátum: 2016.11.10 csütörtök, 18:57:21 »

Igen ezen sajna már túl vagyok. A régi kulcs megy az új hátlapjával + elemével is , de az új sehogy sem műxik. Akkor kuka a kínai vacak Smiley

Egyébként ez volt az : http://www.ebay.com/itm/131905554170?_trksid=p2057872.m2749.l2648&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Ennyiért 2 db bicskakulcsot is tudtál volna venni.  wow1 Merre laksz? Hátha személyesen többet tudnék segíteni. (talán még nyers bicskakulcsom is akad).
Naplózva
synaptic
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42


E-mail
« Új hozzászólás #31062 Dátum: 2016.11.10 csütörtök, 19:30:06 »

Ennyiért 2 db bicskakulcsot is tudtál volna venni.  wow1 Merre laksz? Hátha személyesen többet tudnék segíteni. (talán még nyers bicskakulcsom is akad).

2800 ft sok lett volna érte ? Smiley

Kiskunhalas és vidéke  Wink
Naplózva

Mondeo 3 TDCI 2002/6
LLJ666
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6



E-mail
« Új hozzászólás #31063 Dátum: 2016.11.10 csütörtök, 19:49:42 »

Sziasztok!

Tudja valaki hogyan lehet hozzá férni, cserélni a tükörben levő izzót LED-re szeretném
Titanium X elektromos tükör
Naplózva
geri93
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 299


« Új hozzászólás #31064 Dátum: 2016.11.10 csütörtök, 20:28:30 »

Köszönöm a hozzászólást!
Az autó 2001-es évjáratú 2.0 TDDI Trend kombi.
A vezető oldali ajtó toldásánál lévő csatlakozókat, az eredeti távirányító meghibásodásánál szétszedtem és kitakarítottam, ezt tettem a vezető oldali ajtózárral is, mert hozza a MK3 Mondeora jellemző típusbetegséget, hogy az ajtózárak nem mindig nyílnak és záródnak, ez a bal hátsó ajtót szokta érinteni. A csomagtér ajtó pedig csak a távirányítóról nyílt, sem bentről, sem az ajtóról nem reagált az elektromos nyitásra.
A csatlakozók és zárszerkezet szétszerelés és tisztítás után aznap még nyitotta és zárta az ajtókat, a csomagtér ajtó a műszerfalról és az ajtón lévő gombbal is működött, de csak, ha a kulcsot manuálisan, a vezető oldali zárban használtam. Az eredeti távirányító ekkor sem működött. Ezért is rendeltem meg az ugyan használt, de az eladó weboldal által garantáltan bevizsgáltnak meghirdetett távirányító chipet. A vásárlást megelőzte, a chip pontos beazonosítását szolgáló egyeztetés, mert 6-8 különböző chip létezik. A kulcs chip valószínűleg tényleg jó, mert az az autóhoz programozás után, működött is.
A hiba ettől függetlenül természetesen lehet szálszakadás, kontakt hiba, és lehet a vezető oldali zár hibája is. Azonban szerintem a távirányítónak, akkor azért kellett volna működnie a zárszerkezet és csatlakozók szétszedése és tisztítása után.




 

Szia!
A csomagtartó nem nyitás tipikus bal első ajtózár, legalább is nekem ugyan ezt produkálta. Nem tudom, hogy próbáltad e a wd40 kúrát. Ha az segít akkor tuti az.
Naplózva

2001 05 MK3 Kombi 2.0 TDDI 115LE D6BA EGR
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #31065 Dátum: 2016.11.10 csütörtök, 20:44:21 »

Sziasztok!

Tudja valaki hogyan lehet hozzá férni, cserélni a tükörben levő izzót LED-re szeretném
Titanium X elektromos tükör

T10-es LED izzó kell, ami oldalra világít:

http://www.dx.com/p/d-z-f106c-t10-1-2w-125lm-7000k-6-smd-5050-led-white-light-car-floor-lamps-white-2-pcs-152385

(Ez konkrétan már nem kapható, csak mutatóba küldöm, hogy milyen kell.)

A lámpatest az autó felőli oldalon fix, körmös rögzítésű, csak törni lehet, úgyhogy azt ne feszegesd. Az autótól távolabbi, keskenyebb oldalán fogja egy rugós fül. A tükörlapot hajtsd fel, és alatta világíts be egy lámpával, és meg fogod látni, és egy kicsi, vékony csavarhúzóval vagy pengével ki tudod akasztani, és simán kifordul lefelé.

A többi már adja magát. Próbáld ki, mielőtt visszapattintod, hogy a LED izzó polaritása is helyes legyen. Smiley

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Ford IMI
Vendég
« Új hozzászólás #31066 Dátum: 2016.11.10 csütörtök, 22:24:12 »

Sziasztok!Szeretném megtudni  ,hogy ti halltatok vagy jártatok e már ugy hogy izomból párásodik a kocsi.Az enyém igen és nem kell hozzá még nő sem nyes pillanatok alatt Csutka pára minden.Digit klímás 2001 es a gép és a probléma szerintem az hogy belső levegő keringetésben maradt a fűtés.Hiába kapcsolom ki be semmi.
Ma volt fél órám.Kibontottam a kesztyűtartónál mindent és valóban bármire állitom érezni hogy belső levegőt szîv.
Pollenszűrőnél is kibontottam és látni hogy zárva van az a szürkésfehér lamella ami szabályozná a külső levegőt
Szerintetek mi legyen?Vagy járt már igy valaki.Valahogy szedjem le a motort aztán fordítsam át a lapátot?
Naplózva
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #31067 Dátum: 2016.11.11 péntek, 08:10:57 »

Sziasztok!Szeretném megtudni  ,hogy ti halltatok vagy jártatok e már ugy hogy izomból párásodik a kocsi.Az enyém igen és nem kell hozzá még nő sem nyes pillanatok alatt Csutka pára minden.Digit klímás 2001 es a gép és a probléma szerintem az hogy belső levegő keringetésben maradt a fűtés.Hiába kapcsolom ki be semmi.
Ma volt fél órám.Kibontottam a kesztyűtartónál mindent és valóban bármire állitom érezni hogy belső levegőt szîv.
Pollenszűrőnél is kibontottam és látni hogy zárva van az a szürkésfehér lamella ami szabályozná a külső levegőt
Szerintetek mi legyen?Vagy járt már igy valaki.Valahogy szedjem le a motort aztán fordítsam át a lapátot?
Nekem külsőn maradt annó, így vettük. A lapát tengelyében lévő "négyszög" alakú luk nyalódott el.
Az egész boxot kellene cserélni, ami full cucli, helyett: én a helyén szétfeszegetve ki tudtam cserélni, macera és felesleges.
A lapát tengelyében hosszabb a luk van, mint amennyire a motor tengelye benyúlik. Ha a motor tengelyét meg tudod hosszabbítani, akkor talán csatát tudsz nyerni. Pl veszel még egy motort, és lefűrészelsz a tengelyéből egy darabot, és azt ragasztva, csavarozva rögzíted. Nem próbáltam, csak utólag ötleteltem, miután ki/beszenvedtem az enyémben a cserelapátot.
Olyan nagy nyomaték átvitel nincs, ha nem is NASA ragasztót használsz, sztem akkor is működhet. Ha nem marad a komplett csere, vagy feszgetős csere.
Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #31068 Dátum: 2016.11.11 péntek, 15:00:05 »

2800 ft sok lett volna érte ? Smiley

Kiskunhalas és vidéke  Wink

Attól függ, honnan nézzük. Bicskakulcs van az ebay-en 1100 ft-ért is. http://www.ebay.com/itm/New-Style-3-Button-Flip-Remote-Key-Fob-Case-Shell-for-Ford-Mondeo-Fiesta-Focus-/391572050889?hash=item5b2b8353c9:g:UtsAAOSwNRdX5d7R&vxp=mtr A Cromaxnál csak a toll 2600 ft, a távirányító 24e. Bontóstól tudsz venni kompletten 4e ft körül. Annak 90% az esélye, hogy gyárit kapsz és minden működik, csak a tollat és az immo kapszulát kell átrakni, illetve a távirányítót betanítani.
Naplózva
LLJ666
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6



E-mail
« Új hozzászólás #31069 Dátum: 2016.11.11 péntek, 18:43:57 »


Köszi szépen a segítséget, esetleg tudna valaki linkelni egy magyar oldalt ahol van, keresem de egyenlőre nem találom, sajnos külföldről nem tudok rendelni...
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #31070 Dátum: 2016.11.11 péntek, 19:01:08 »

Köszi szépen a segítséget, esetleg tudna valaki linkelni egy magyar oldalt ahol van, keresem de egyenlőre nem találom, sajnos külföldről nem tudok rendelni...
használd jobb oldalon a válasz gombot!
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
b.joci1979
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36


E-mail
« Új hozzászólás #31071 Dátum: 2016.11.11 péntek, 19:38:19 »

Attól függ, honnan nézzük. Bicskakulcs van az ebay-en 1100 ft-ért is. http://www.ebay.com/itm/New-Style-3-Button-Flip-Remote-Key-Fob-Case-Shell-for-Ford-Mondeo-Fiesta-Focus-/391572050889?hash=item5b2b8353c9:g:UtsAAOSwNRdX5d7R&vxp=mtr A Cromaxnál csak a toll 2600 ft, a távirányító 24e. Bontóstól tudsz venni kompletten 4e ft körül. Annak 90% az esélye, hogy gyárit kapsz és minden működik, csak a tollat és az immo kapszulát kell átrakni, illetve a távirányítót betanítani.
Szia! Én az autokulcs.hu webáruházból már rendeltem távirányító alkatrészeket, ott vanna bicskakulcsok is különböző kivitelben.
Most azonban a http://bolthely.hu/obddiag/lista/4f2e8b3e79xa7_TAVIRANYITOK#25053 oldalról rendeltem eredeti kulcs chipet 6500ft-ért. Úgy tünik ez is beválik.
Naplózva
b.joci1979
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36


E-mail
« Új hozzászólás #31072 Dátum: 2016.11.11 péntek, 19:47:46 »

Szia!
A csomagtartó nem nyitás tipikus bal első ajtózár, legalább is nekem ugyan ezt produkálta. Nem tudom, hogy próbáltad e a wd40 kúrát. Ha az segít akkor tuti az.

Szia! Igen próbáltam már, korábban már működött, most a kontakt sprayt is bevetettem, de sajnos másnap már nem működött.
A távirányítóval történő nyitással kapcsolatban, azonban van fejlemény, ráadásul pozitív! A távirányítót szétszedtem, valószínűleg érintkezés probléma lehetett a baj, az elem érintkezésével, mert összerakva működik. Tesztelgetem, egyszer ismét nem nyitott, azonban némi ütögetés segített.
Köszönöm mindenkinek a segítséget!
Naplózva
Z1
Vendég
« Új hozzászólás #31073 Dátum: 2016.11.13 vasárnap, 14:27:38 »

Sziasztok! A pár napja csukott ajtó mellett is vilàgít az ajtó visszajelző a műszerfalon. Fizikálisan minden zár, reteszel csak az index nem villanik fel ugye. Mivel a belső világítás kialszik magától , az a tippem, hogy a csomagtérajtó visszajelzője lehet( MK3 2002 Ghia Sedan)
Volt vkinek hasonló problèmája már? Javítható vagy csere az egèsz illetve a csomagtérajtón hol van ez az érzèkelő, 'mert a többi ajtón ugye egyértelmű.

 Köszi előre is!

Virág Zoli (Szombathely)
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #31074 Dátum: 2016.11.13 vasárnap, 14:30:19 »

Sziasztok! A pár napja csukott ajtó mellett is vilàgít az ajtó visszajelző a műszerfalon. Fizikálisan minden zár, reteszel csak az index nem villanik fel ugye. Mivel a belső világítás kialszik magától , az a tippem, hogy a csomagtérajtó visszajelzője lehet( MK3 2002 Ghia Sedan)
Volt vkinek hasonló problèmája már? Javítható vagy csere az egèsz illetve a csomagtérajtón hol van ez az érzèkelő, 'mert a többi ajtón ugye egyértelmű.

 Köszi előre is!

Virág Zoli (Szombathely)
én tipp helyett diaggal pontosítanék a helyedben. Wink

vagy: http://mondeo.hu/index.php?topic=5055.0
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Z1
Vendég
« Új hozzászólás #31075 Dátum: 2016.11.13 vasárnap, 15:23:31 »

Köszi! Megtörtént. Index villant egyet majd 3 sípolás és akkor villant fel az ajtóvisszajelző ikon. Ez pontosan mit is mutat azon kívül, hogy nem ok vele valami?



én tipp helyett diaggal pontosítanék a helyedben. Wink

vagy: http://mondeo.hu/index.php?topic=5055.0
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #31076 Dátum: 2016.11.13 vasárnap, 15:52:32 »

Köszi! Megtörtént. Index villant egyet majd 3 sípolás és akkor villant fel az ajtóvisszajelző ikon. Ez pontosan mit is mutat azon kívül, hogy nem ok vele valami?



az egyik ajtót nyitva érzékeli.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #31077 Dátum: 2016.11.13 vasárnap, 16:26:52 »

Lehet valahonnan olyan jelet szerezni az autóban, hogy jár-e a motor? Nem gyújtás, hanem ténylegesen járó motor, de ha pl. a generátor töltésvezérléséről kapható valami ezzel egyenértékű információ, vagy bármi hasonló alternatívát tudtok mondani, az is pont jó lenne.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #31078 Dátum: 2016.11.13 vasárnap, 17:15:41 »

Lehet valahonnan olyan jelet szerezni az autóban, hogy jár-e a motor? Nem gyújtás, hanem ténylegesen járó motor, de ha pl. a generátor töltésvezérléséről kapható valami ezzel egyenértékű információ, vagy bármi hasonló alternatívát tudtok mondani, az is pont jó lenne.

AndyA
sebességjel a rádióról? Roll Eyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #31079 Dátum: 2016.11.13 vasárnap, 17:53:55 »

A rádióról nem "jön" sebesség jel.
A rádióhoz megy "sebesség jel", ami valójában egy digitális jel és a motorvezérlő küldi rá az adat BUS-ra.

Egy feszültség kapcsoló áramkör, pl. 13.5V felett kapcsol egy tranzisztort, majd egy relét és így már bármit. (Pl. az ilyen rendszerű DRL-ek vezérlődoboza is ilyen)
Esetleg egy minimális feszültség jelenlétére kapcsoló szintén áramkör, majd relé. Ezt meg lehet vezérelni a CKP-ről, mivel induktív jeladó.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
jancsoj
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 387



E-mail
« Új hozzászólás #31080 Dátum: 2016.11.13 vasárnap, 18:26:49 »

Sziasztok! A pár napja csukott ajtó mellett is vilàgít az ajtó visszajelző a műszerfalon. Fizikálisan minden zár, reteszel csak az index nem villanik fel ugye. Mivel a belső világítás kialszik magától , az a tippem, hogy a csomagtérajtó visszajelzője lehet( MK3 2002 Ghia Sedan)
Volt vkinek hasonló problèmája már? Javítható vagy csere az egèsz illetve a csomagtérajtón hol van ez az érzèkelő, 'mert a többi ajtón ugye egyértelmű.

 Köszi előre is!

Virág Zoli (Szombathely)
Szia!
Nekem szakadtak már vezetékek a csomagtér ajtó gumi átvezetőjében, (rendszám világítás, ajtó nyitás nem működött) lehúztam a gumi átvezetőt a vezetékekről és átnéztem a vezetékeket. A külső szigetelés nem volt sérült csak belül a vezeték volt szakadt.
Naplózva

2010. 2.0 TDCI 140 Le
EX:2005 TDCI Ghia 130Le
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #31081 Dátum: 2016.11.13 vasárnap, 20:23:13 »

A rádióról nem "jön" sebesség jel.
A rádióhoz megy "sebesség jel", ami valójában egy digitális jel és a motorvezérlő küldi rá az adat BUS-ra.

Egy feszültség kapcsoló áramkör, pl. 13.5V felett kapcsol egy tranzisztort, majd egy relét és így már bármit. (Pl. az ilyen rendszerű DRL-ek vezérlődoboza is ilyen)
Esetleg egy minimális feszültség jelenlétére kapcsoló szintén áramkör, majd relé. Ezt meg lehet vezérelni a CKP-ről, mivel induktív jeladó.
tipikus.nem mindegy,hogy jön vagy megy?ott van és kész.értem,hogy digitális,ezért nem jó.
A legegyszerűbb a drl kis dobozkája,ami csak akkor kapcsol,amikor a töltőfesz megjön.ennyi.építeni sem kell.
« Utoljára szerkesztve: 2016.11.13 vasárnap, 20:30:24 írta alf® » Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Z1
Vendég
« Új hozzászólás #31082 Dátum: 2016.11.13 vasárnap, 20:46:11 »

Szia!
Köszi az infót és látod ez könnyen lehet. Mellette szól,  hogy a csomagtartót a saját kapcsolójálval nem tudom nyitni( a mikrokapcsolós részt cseréltem már azóta) csak távirànyítóval, a kulccsal vagy bentről nyílik.
Igy viszont kell egy elektriker szaki, mert nem tudom magam kimérni melyik vezeték szakadt.


Szia!
Nekem szakadtak már vezetékek a csomagtér ajtó gumi átvezetőjében, (rendszám világítás, ajtó nyitás nem működött) lehúztam a gumi átvezetőt a vezetékekről és átnéztem a vezetékeket. A külső szigetelés nem volt sérült csak belül a vezeték volt szakadt.
Naplózva
Bekecsalàd
Vendég
« Új hozzászólás #31083 Dátum: 2016.11.13 vasárnap, 22:58:20 »

Sziasztok remélem azért van itt élet, hátha, 2004-es mondeo gyárinavigációm frissíteném, mi a ennek a módja ki foglalkozik ilyesmivel ?
Naplózva
rstwingo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1123


csak vagyok


E-mail
« Új hozzászólás #31084 Dátum: 2016.11.14 hétfő, 06:17:08 »

Sziasztok remélem azért van itt élet, hátha, 2004-es mondeo gyárinavigációm frissíteném, mi a ennek a módja ki foglalkozik ilyesmivel ?

Ha a megfelelő topikban teszed fel a kérdésed, akkor ott megleled a választ is

http://mondeo.hu/index.php?topic=5.0
Naplózva

2012-s MK4 2.0 TDCI Titanium Luxury  Lunar Sky kombi- Full extra - 190 paci - 4 memoriás ülés
2005/03/31-TDCI 2.0 TURNIER VIVA X - kombi-130 pacis-Mashine Silv
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #31085 Dátum: 2016.11.14 hétfő, 08:20:08 »

Sziasztok remélem azért van itt élet, hátha, 2004-es mondeo gyárinavigációm frissíteném, mi a ennek a módja ki foglalkozik ilyesmivel ?

Értelmes friss térkép nincs már hozzá. Telefon+Waze.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #31086 Dátum: 2016.11.14 hétfő, 12:48:37 »

Sziasztok remélem azért van itt élet, hátha, 2004-es mondeo gyárinavigációm frissíteném, mi a ennek a módja ki foglalkozik ilyesmivel ?

Milyen fajta navigáció? Denso, Blaupunkt?
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #31087 Dátum: 2016.11.15 kedd, 15:53:47 »

Hogyan méri a TDCi-ben az olajnyomást az autó? Hagyományos gomba, ami zárja az áramkört, ha megfelelő a nyomás? Ha igen, hol lehetne ehhez kényelmesen hozzáférni, és elektronikusan "megcsapolni"? Legrosszabb esetben akár a műszerfalon az olajnyomás visszajelzőjét is Smiley, de jobb lenne a motortérben.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Attila925
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 108



E-mail
« Új hozzászólás #31088 Dátum: 2016.11.15 kedd, 17:24:19 »

Sziasztok. A TDCI mondeoban a műszerfalon a kis akkumulátor jel a generátor hibáját jelzi csak vagy az akksi hibáját is?
A válaszokat előre is köszönöm!  vigyor3
Naplózva

Ford Mondeo 2.0 TDCi 2004 131LE N7BA
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #31089 Dátum: 2016.11.15 kedd, 17:45:20 »

Sziasztok. A TDCI mondeoban a műszerfalon a kis akkumulátor jel a generátor hibáját jelzi csak vagy az akksi hibáját is?
A válaszokat előre is köszönöm!  vigyor3

A töltés hiányát jelzi. Smiley

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #31090 Dátum: 2016.11.15 kedd, 19:01:06 »

Hogyan méri a TDCi-ben az olajnyomást az autó? Hagyományos gomba, ami zárja az áramkört, ha megfelelő a nyomás? Ha igen, hol lehetne ehhez kényelmesen hozzáférni, és elektronikusan "megcsapolni"? Legrosszabb esetben akár a műszerfalon az olajnyomás visszajelzőjét is Smiley, de jobb lenne a motortérben.

AndyA
kontakt.az olajhűtőn lakik a gomba.akár ott helyben csapra verheted. vigyor3
de van drl-ed is,nem? arról is letudod venni a járó motor jelét.....
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #31091 Dátum: 2016.11.15 kedd, 20:47:40 »

kontakt.az olajhűtőn lakik a gomba.akár ott helyben csapra verheted. vigyor3
de van drl-ed is,nem? arról is letudod venni a járó motor jelét.....

Honnan lenne? Gyárilag olyan nem volt az MK3-ban.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #31092 Dátum: 2016.11.16 szerda, 11:21:27 »

A jobb hátsó ajtó, szórakoztat mostanában. Ha a központi zár csukva, belülről nem nyílik, nem lehet kiszállni, ill. a központi zárás és reteszelés is jól hallható késéssel történik meg benne. Ha kinyitom a vezető ajtót és nyit minden, onnantól kezdve működik.

Egyelőre még nem játszottam vele, rossz idő volt hétvégén, úgyhogy akármi is lehet. De azért a tippek jöhetnek. Smiley

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #31093 Dátum: 2016.11.16 szerda, 11:44:50 »

A jobb hátsó ajtó, szórakoztat mostanában. Ha a központi zár csukva, belülről nem nyílik, nem lehet kiszállni, ill. a központi zárás és reteszelés is jól hallható késéssel történik meg benne. Ha kinyitom a vezető ajtót és nyit minden, onnantól kezdve működik.

Egyelőre még nem játszottam vele, rossz idő volt hétvégén, úgyhogy akármi is lehet. De azért a tippek jöhetnek. Smiley

AndyA

A reteszelésnek nem az a lényege, hogy ne lehessen belülről se nyitni?
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #31094 Dátum: 2016.11.16 szerda, 13:13:12 »

A reteszelésnek nem az a lényege, hogy ne lehessen belülről se nyitni?

De ha benne ülsz, nem szoktad reteszelni, és az indulásra bezáró központi zár sem tesz ilyet.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #31095 Dátum: 2016.11.16 szerda, 14:15:28 »

A jobb hátsó ajtó, szórakoztat mostanában. Ha a központi zár csukva, belülről nem nyílik, nem lehet kiszállni, ill. a központi zárás és reteszelés is jól hallható késéssel történik meg benne. Ha kinyitom a vezető ajtót és nyit minden, onnantól kezdve működik.

Egyelőre még nem játszottam vele, rossz idő volt hétvégén, úgyhogy akármi is lehet. De azért a tippek jöhetnek. Smiley

AndyA

Nekem pontosan ugyanezt csinálta bal hátsó a dizli mk3-ban pár hete. Zárszerkezet csere lett. Pedig már facelift utáni ez is.
Naplózva
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #31096 Dátum: 2016.11.16 szerda, 15:16:20 »

De ha benne ülsz, nem szoktad reteszelni, és az indulásra bezáró központi zár sem tesz ilyet.

AndyA

Mikor megvettem az enyémet, akkor a bal első záram játszott ilyet, hogy automatikus zárásnál reteszelte. Cseréltem a zárat, azóta nem ejt rabul Cheesy
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #31097 Dátum: 2016.11.16 szerda, 15:28:05 »

De ha benne ülsz, nem szoktad reteszelni, és az indulásra bezáró központi zár sem tesz ilyet.

AndyA

Lehet, hogy mégis?
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #31098 Dátum: 2016.11.16 szerda, 15:37:05 »

Lehet, hogy mégis?

Nemtom. Lehet, hogy a nyitókar kapcsolója rossz, amivel kinyitná a zárt ajtót. Mindegy, lesz másik helyette.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Shad
Vendég
« Új hozzászólás #31099 Dátum: 2016.11.16 szerda, 16:25:10 »

Sziasztok!
A Sony 6cd-s fejegységem végleg megadta magát. Évekig úgy használtam, hogy csak a rádió szólt, de halk sistergésen kívül már semmi nem jön ki belőle. Kérdésem, hogy ez a set nekem jó, ha valami nem gyári rádiót szeretnék majd bele venni?
http://www.ebay.com/itm/FORD-MONDEO-2003-2007-CD-RADIO-STEREO-FASCIA-FACIA-PANEL-CT24FD08-FITTING-KIT-/291068345965?hash=item43c5067e6d:g:DokAAOxyUrZS6R2E

A leírásnál az írják, hogy FORD MONDEO : 2003-2007 With Visteon Stereo. Mi a bánat az a visteon stereo?  smile
Naplózva
Oldalak: 1 ... 615 616 617 618 619 620 621 [622] 623 624 625 626 627 628 629 ... 742   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.136 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.