Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.01 szerda, 03:02:19 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 ... 742   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 10140861 alkalommal)
0 Felhasználó és 9 vendég van a témában
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #550 Dátum: 2009.12.16 szerda, 15:22:41 »

És tudja és tudja és tudja...
angel isten vagy köszi worship worship

Most már csak azt nem csinálja, hogy kettős zárás után nem villan fel az index!!


Akkó nem is zár be másodjára...... Roll Eyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
szeszka
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284



E-mail
« Új hozzászólás #551 Dátum: 2009.12.16 szerda, 16:23:39 »

És tudja és tudja és tudja...
angel isten vagy köszi worship worship

Most már csak azt nem csinálja, hogy kettős zárás után nem villan fel az index!!




Nem csak, hogy nem zár akkor másodikra hanem a riasztót sem élesíti  wave
Naplózva

2012. 2.0 TDCI 163 PS. Titanium S. Kombi...
2002. 1,8 benzin kombi- xenon, fólia, tempomat, kék belső......
Wah
Vendég
« Új hozzászólás #552 Dátum: 2009.12.16 szerda, 19:34:23 »

Sziasztok!

Eladó egy Ford Mondeo MkIII-as gyári xenon trafo és egy komplett gyári jobbos xenon fényszoró, és van még gyujtó kábel meg minden.Ha valakit érdekel vegye fel velem a kapcsolatott.Nem drágán adom őket, előre is kösz és ha valaki tud olyat akit érdekel az meg kérem értesítsen.Köszönöm!


Szia irtam neked priv.üzenetet.
Nekem van egy ugyanilyen balos, ha érdekel valaki együtt megvan egy szett.
Naplózva
KIR-ály
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 163



E-mail
« Új hozzászólás #553 Dátum: 2009.12.16 szerda, 19:42:01 »


Nem csak, hogy nem zár akkor másodikra hanem a riasztót sem élesíti  wave

A riasztó már az első zárás után élesedik. wave
Naplózva

Ford Mondeo MK3  1.8 Trend  125LE  2006.05.  5 ajtós
Tel:+36309684939
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3359



« Új hozzászólás #554 Dátum: 2009.12.16 szerda, 20:33:30 »

Szia irtam neked priv.üzenetet.
Nekem van egy ugyanilyen balos, ha érdekel valaki együtt megvan egy szett.

Ment p.ü. mindkettőtöknek. integet2
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #555 Dátum: 2009.12.16 szerda, 20:39:03 »

Kb 2 hónapja programoztam be az autómatikus ajtózárást.....ma először beis zárta egyik indulás után. eljen
nem egy gyors szerkezet,de meggondolta magát szerintem ,mert azóta se zárt be többet..... eplus2
Naplózva
rnagy8
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 457


E-mail
« Új hozzászólás #556 Dátum: 2009.12.16 szerda, 21:41:02 »

Kb 2 hónapja programoztam be az autómatikus ajtózárást.....ma először beis zárta egyik indulás után. eljen
nem egy gyors szerkezet,de meggondolta magát szerintem ,mert azóta se zárt be többet..... eplus2

Szerintem a hó miatt felbátorodtál és végre átlépted a bűvös 8km/h-t. Ha máskor is száguldozol, fog az még működni....  nyes vigyor3
Naplózva

Ford Mondeo Ghia 1.8 SCI, MKIII, fekete, 5 ajtós.
thevenin
Vendég
« Új hozzászólás #557 Dátum: 2009.12.17 csütörtök, 10:16:57 »

Szerintem a hó miatt felbátorodtál és végre átlépted a bűvös 8km/h-t. Ha máskor is száguldozol, fog az még működni....  nyes vigyor3

vagy tonkrement a zar. eleg szarok. nalam cserelni kellett a mesterajto zarat mert neha sajat elgondolasa alapjan allapotot valtott es persze iranyitotta a tobbi ajtot is.Vagy bezart vagy kinyitott.eleg idegesito volt, szabalyosan gyomorgorcsom volt amig a motor jart en meg nyitottam a garazskaput.Ha akkor gondolja ugy hogy bezar akkor nezhettem volna amig ki nem fogy az uzemanyag.A frod szervizben aszontak nem az enyem az elso. ezek ilyenek neha.Nekem hidegben kezdodtek a bajok, aztan kesobb ma rnem fuggott a homerseklettol.
Naplózva
roberto76
Vendég
« Új hozzászólás #558 Dátum: 2009.12.17 csütörtök, 20:39:38 »

Akkó nem is zár be másodjára...... Roll Eyes

Igen mára kiderült a bal hátsó záram meghalt.rinya  Ez veri ki a biztit  falbav
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.17 csütörtök, 20:45:00 írta roberto76 » Naplózva
Varga Elemér
Vendég
« Új hozzászólás #559 Dátum: 2009.12.18 péntek, 11:35:27 »

Sziasztok!
Nagyon megörültem amikor megláttam, hogy Zoleex megalkotta a diesel változatát, a gyári tempomat utólagos beszerelésének. Már régóta szerettem volna megoldani az autómon. Neki is álltam, hogy majd most, amikor jött a pofon.  A gond ott van, hogy a doksiban leírt, illetve lefotózott ecu csatlakozó még csak nem is hasonlít az én autómban lévőhöz. Az autóm 2006-os gyártású, trend felszereltségű. Biztosan van megoldás, ha Valaki tudja, kérem segítsen.
Mellékelném a képet a csatiról, ha tudnám hogyan kell.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #560 Dátum: 2009.12.18 péntek, 11:44:37 »

Sziasztok!
Nagyon megörültem amikor megláttam, hogy Zoleex megalkotta a diesel változatát, a gyári tempomat utólagos beszerelésének. Már régóta szerettem volna megoldani az autómon. Neki is álltam, hogy majd most, amikor jött a pofon.  A gond ott van, hogy a doksiban leírt, illetve lefotózott ecu csatlakozó még csak nem is hasonlít az én autómban lévőhöz. Az autóm 2006-os gyártású, trend felszereltségű. Biztosan van megoldás, ha Valaki tudja, kérem segítsen.
Mellékelném a képet a csatiról, ha tudnám hogyan kell.

Vik kartárs tud ebben segíteni! Wink
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #561 Dátum: 2009.12.18 péntek, 12:39:18 »

Sziasztok!
Nagyon megörültem amikor megláttam, hogy Zoleex megalkotta a diesel változatát, a gyári tempomat utólagos beszerelésének. Már régóta szerettem volna megoldani az autómon. Neki is álltam, hogy majd most, amikor jött a pofon.  A gond ott van, hogy a doksiban leírt, illetve lefotózott ecu csatlakozó még csak nem is hasonlít az én autómban lévőhöz. Az autóm 2006-os gyártású, trend felszereltségű. Biztosan van megoldás, ha Valaki tudja, kérem segítsen.
Mellékelném a képet a csatiról, ha tudnám hogyan kell.

Ezek szerint hiányzik a pedálkapcsolók vezetékelése, jól értem?
Tegyél fel képeket (pl. kepfeltoltes.hu -ra, illeszd be a "direkt link a képhez" pontban látható linket tagek közé - kép beszúrása gomb) megszakértjük. Zoleex cikke TDDI-re készült. A TDCi sem lesz nagyon más, ecu lábkiosztást meg tudunk nézni.
Tempomat alkatrészek megvannak?
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Varga Elemér
Vendég
« Új hozzászólás #562 Dátum: 2009.12.18 péntek, 14:01:46 »

Ezek szerint hiányzik a pedálkapcsolók vezetékelése, jól értem?
Tegyél fel képeket (pl. kepfeltoltes.hu -ra, illeszd be a "direkt link a képhez" pontban látható linket tagek közé - kép beszúrása gomb) megszakértjük. Zoleex cikke TDDI-re készült. A TDCi sem lesz nagyon más, ecu lábkiosztást meg tudunk nézni.
Tempomat alkatrészek megvannak?

Igen, a vezetékelés hiányzik, a kormány- és pedálkapcsolók megvannak.
Kép csak egy van, íme:

És kössz a feltöltési segítséget.
Naplózva
Varga Elemér
Vendég
« Új hozzászólás #563 Dátum: 2009.12.18 péntek, 14:02:51 »

Vik kartárs tud ebben segíteni! Wink
Köszi.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #564 Dátum: 2009.12.18 péntek, 14:25:12 »

Köszi.
Már csak azért is,mert neki megvan az ecu csatlakozóba a bekötési rajz.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Varga Elemér
Vendég
« Új hozzászólás #565 Dátum: 2009.12.18 péntek, 23:02:53 »

Már csak azért is,mert neki megvan az ecu csatlakozóba a bekötési rajz.

És hogy tudom felvenni Vikkel a kapcsolatot?
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #566 Dátum: 2009.12.19 szombat, 08:50:51 »

És hogy tudom felvenni Vikkel a kapcsolatot?
Ment neked PÜ!
 Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
david03
Vendég
« Új hozzászólás #567 Dátum: 2009.12.21 hétfő, 07:36:18 »

Sziasztok!

Az ablakmosó szivattyúval kapcsolatban szeretnék egy kis segítséget kérni. Valahol kontakt hiba lehet, vagy a kapcsolónál, vagy a szivattyú motor környékén. Egyszer nyomja az ablakmosót, egyszer nem. Konkrétan 3 napig nem működött, tegnap gondolt egyet és megjavult magától. Össz-vissz 3-4 órát működött, aztán megint megadta magát. A motor tuti jó, idáig azt hittem ott lehet a baj - de tegnap bebizonyosodott, hogy nem. Hol érdemes keresgélni? Mi lehet a hiba legvalószínűbb oka (már ha van ilyen)

Köszi,

Dávid
Naplózva
tomi3118
Vendég
« Új hozzászólás #568 Dátum: 2009.12.21 hétfő, 07:59:12 »

Sziasztok!

Az ablakmosó szivattyúval kapcsolatban szeretnék egy kis segítséget kérni. Valahol kontakt hiba lehet, vagy a kapcsolónál, vagy a szivattyú motor környékén. Egyszer nyomja az ablakmosót, egyszer nem. Konkrétan 3 napig nem működött, tegnap gondolt egyet és megjavult magától. Össz-vissz 3-4 órát működött, aztán megint megadta magát. A motor tuti jó, idáig azt hittem ott lehet a baj - de tegnap bebizonyosodott, hogy nem. Hol érdemes keresgélni? Mi lehet a hiba legvalószínűbb oka (már ha van ilyen)

Köszi,

Dávid
A legegyszerűbb megnézni a mosótartály elektromos csatlakozóját, hogy az érintkezők nincsenek-e eloxidálódva, vagy nem mozog-e benne a vezeték.
Amúgy a motor nem is megy? Azt ugyebár hallani, ha megy a motor, de nem sprickol. Merthogyakkormeg dugulásod van.  vigyor3
Naplózva
david03
Vendég
« Új hozzászólás #569 Dátum: 2009.12.21 hétfő, 09:29:48 »

A legegyszerűbb megnézni a mosótartály elektromos csatlakozóját, hogy az érintkezők nincsenek-e eloxidálódva, vagy nem mozog-e benne a vezeték.
Amúgy a motor nem is megy? Azt ugyebár hallani, ha megy a motor, de nem sprickol. Merthogyakkormeg dugulásod van.  vigyor3

A motor abszolút meg sem nyekken. Tehát az már biztos, hogy a csövek nem csúsztak le. Ezért is gyanakszok valami elektromos hibára. Akkor valamikor megsasolom a szivattyúnál lévő csatikat, bár azt hittem van valami "típushiba" Smiley

Köszi,
Dávid
Naplózva
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #570 Dátum: 2009.12.21 hétfő, 16:50:40 »

Sziasztok!

Az ablakmosó szivattyúval kapcsolatban szeretnék egy kis segítséget kérni. Valahol kontakt hiba lehet, vagy a kapcsolónál, vagy a szivattyú motor környékén. Egyszer nyomja az ablakmosót, egyszer nem. Konkrétan 3 napig nem működött, tegnap gondolt egyet és megjavult magától. Össz-vissz 3-4 órát működött, aztán megint megadta magát. A motor tuti jó, idáig azt hittem ott lehet a baj - de tegnap bebizonyosodott, hogy nem. Hol érdemes keresgélni? Mi lehet a hiba legvalószínűbb oka (már ha van ilyen)

Köszi,

Dávid
Nyáron ugyanez a jelenség volt nálam is...ablakmosó motor csere...jó bele a II-es mondeoé is, kevesebb mint felébe kerül(kb 7 ezer) gyáriban,  a III-é 19e. levele
Vedd le a jobb első kereket, és szedd  ki a műanyag dob előtt levő műanyag légterelőt, valamint a sárvédő dob elejét is pattintsd ki...csak így férsz hozzá, és ne engedd hogy levegyék a lököst, mert nem szükséges!
Mielőtt nekiállsz vidd meleg helyre az autót jó pár órára, mert különben minden műanyagot összetörsz... Wink wave
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #571 Dátum: 2009.12.21 hétfő, 16:56:39 »

Nyáron ugyanez a jelenség volt nálam is...ablakmosó motor csere...jó bele a II-es mondeoé is, kevesebb mint felébe kerül(kb 7 ezer) gyáriban,  a III-é 19e. levele
Vedd le a jobb első kereket, és szedd  ki a műanyag dob előtt levő műanyag légterelőt, valamint a sárvédő dob elejét is pattintsd ki...csak így férsz hozzá, és ne engedd hogy levegyék a lököst, mert nem szükséges!
Mielőtt nekiállsz vidd meleg helyre az autót jó pár órára, mert különben minden műanyagot összetörsz... Wink wave
Már ellinkeltem a leírásodat! Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
david03
Vendég
« Új hozzászólás #572 Dátum: 2009.12.21 hétfő, 16:57:35 »

Nyáron ugyanez a jelenség volt nálam is...ablakmosó motor csere...jó bele a II-es mondeoé is, kevesebb mint felébe kerül(kb 7 ezer) gyáriban,  a III-é 19e. levele
Vedd le a jobb első kereket, és szedd  ki a műanyag dob előtt levő műanyag légterelőt, valamint a sárvédő dob elejét is pattintsd ki...csak így férsz hozzá, és ne engedd hogy levegyék a lököst, mert nem szükséges!
Mielőtt nekiállsz vidd meleg helyre az autót jó pár órára, mert különben minden műanyagot összetörsz... Wink wave

Ez a motor megteszi? Bár alfot kérdeztem, ő azt mondta beépíthető.
http://kepkezelo.com/images/h2wnx6xhw0mbwl4n29tb.jpg

Köszi,
Dávid
Naplózva
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #573 Dátum: 2009.12.21 hétfő, 17:05:08 »

Ez a motor megteszi? Bár alfot kérdeztem, ő azt mondta beépíthető.
http://kepkezelo.com/images/h2wnx6xhw0mbwl4n29tb.jpg

Köszi,
Dávid
Nem írtam volna ha nem.. vigyor3..az enyémben is ez van most, és legalább annyira visz mint az eredeti.
Az elektromos csati az ugyanaz, a cső kivezetések nem függőlegesen állnak mint a III-én, de odaér, vagy ha abszolút biztosra akarsz menni kb 200 ft plusszköltségből(szerintem még olcsóbb volt hehe) betoldod a tömlőket ablakmosó csődarabbal meg 2db toldóval.
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #574 Dátum: 2009.12.21 hétfő, 17:08:59 »

Már ellinkeltem a leírásodat! Wink wave
Ja, most látom! Köszi! wave
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
david03
Vendég
« Új hozzászólás #575 Dátum: 2009.12.21 hétfő, 18:09:23 »

Ja, most látom! Köszi! wave

Nagyon köszi srácok mindenkinek a segítséget!  worship Még egy kérdésem van még mielőtt nekiállok. Milyen szerszámokra lesz szükségem a motor kibontásához?

Naplózva
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #576 Dátum: 2009.12.21 hétfő, 19:11:01 »

Nagyon köszi srácok mindenkinek a segítséget!  worship Még egy kérdésem van még mielőtt nekiállok. Milyen szerszámokra lesz szükségem a motor kibontásához?


A műanyagok levételéhez csillag csavarhúzó, 8-as dugókulcs, meg nemtudom hányas(kicsi) torx szerű most nem jut eszembe nevű kihajtó kell, magát a motort simán ki kell húzni a tartályból, amiben gumiágyban van.
Jó munkát! wave
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
david03
Vendég
« Új hozzászólás #577 Dátum: 2009.12.21 hétfő, 19:15:08 »

A műanyagok levételéhez csillag csavarhúzó, 8-as dugókulcs, meg nemtudom hányas(kicsi) torx szerű most nem jut eszembe nevű kihajtó kell, magát a motort simán ki kell húzni a tartályból, amiben gumiágyban van.
Jó munkát! wave

Este neki állok, remélem összejön Smiley

Mégegyszer köszi mindenkinek a segítséget!

Üdv,
Dávid
Naplózva
sanyi_bp
Vendég
« Új hozzászólás #578 Dátum: 2009.12.22 kedd, 09:28:08 »

Sziasztok!

Az ablakmosó motornak van biztosítéka? (én a táblán nem találom...)
Remélem, nem motor csere lesz nekem is..

Kellemes ünnepeket kívánok mindenkinek!
Naplózva
fish
Vendég
« Új hozzászólás #579 Dátum: 2009.12.22 kedd, 10:05:45 »

Sziasztok!

Tegnap teljes belső kárpit tisztításon esett át mostanában vásárolt TDDI kombi autóm. Gőzzel tisztították és a középkonzolon lévő klíma és fűtés szabályozóknál se kép se hang. :-( Ha beindítom az autót automatán beindul a fűtés szerintem a gyári 22,5 fokra küldi ezerrel, gondolom míg be nem melegszik.
Azt mondták egy két nap és kiszárad!!! Történt valakivel ilyesmi? Mit nézzek meg?

Köszönet előre is.

fish
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #580 Dátum: 2009.12.22 kedd, 10:27:10 »

Sziasztok!

Tegnap teljes belső kárpit tisztításon esett át mostanában vásárolt TDDI kombi autóm. Gőzzel tisztították és a középkonzolon lévő klíma és fűtés szabályozóknál se kép se hang. :-( Ha beindítom az autót automatán beindul a fűtés szerintem a gyári 22,5 fokra küldi ezerrel, gondolom míg be nem melegszik.
Azt mondták egy két nap és kiszárad!!! Történt valakivel ilyesmi? Mit nézzek meg?

Köszönet előre is.

fish


Ilyen időben merész dolog volt ez a kárpittisztítás...

az a baj, hogy a mondeo nem az a fajta, aki egy kis állástól, meg pár szép szótól meggondolná magát szomoru1
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
fish
Vendég
« Új hozzászólás #581 Dátum: 2009.12.22 kedd, 11:01:06 »

Ilyen időben merész dolog volt ez a kárpittisztítás...

az a baj, hogy a mondeo nem az a fajta, aki egy kis állástól, meg pár szép szótól meggondolná magát szomoru1


Köszi, ettől féltem én is. :-( Azt esetleg tudod (vagy valaki más), hogy ennek a résznek külön van egy központi kapcsoló vagy biztosíték része? Mert konzekvensen se az AC se a belső keringtetés, ventilátor, illetve, hogy "hova fújja a levegőt" kapcsolók nem működnek mintha nem kapnának áramot.
Naplózva
sanyi_bp
Vendég
« Új hozzászólás #582 Dátum: 2009.12.22 kedd, 12:16:07 »

Ez lenne az ablakmosó motor biztosítéka?
"F94 - 20A - Wash/Wipe"

Van első-hátsó "wiper" bizti is külön. Ez valami központi ablaktörlő biztosíték plusz ablakmotor mosó bizti egyben?
Naplózva
szotyi
Vendég
« Új hozzászólás #583 Dátum: 2009.12.22 kedd, 12:16:59 »

Helló mindenkinek!
Olyat tapasztaltam az autómnál, hogy leállt a jobboldali ablaktörlőm, viszont helyette megy a hátsó. Mivel -13 C fok van odakint, ezért szeretném megkérdezni valakitől, hogy merre keressem a hibát. Én a kapcsolóra gondolok...
Üdv.!
Naplózva
sanyi_bp
Vendég
« Új hozzászólás #584 Dátum: 2009.12.22 kedd, 14:43:57 »

Ez lenne az ablakmosó motor biztosítéka?
"F94 - 20A - Wash/Wipe"

Van első-hátsó "wiper" bizti is külön. Ez valami központi ablaktörlő biztosíték plusz ablakmotor mosó bizti egyben?

Nem az volt... Van egyáltalán biztosítéka az ablakmosó motornak?
Help! help
Naplózva
szotyi
Vendég
« Új hozzászólás #585 Dátum: 2009.12.22 kedd, 15:06:00 »

Már sikerült megcsinálnom. Az összekötőléc egy gömbcsuklója elrohadt, Megfordítottam, fél évet még elmegy...
Naplózva
jasper
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 90

jasper@vnet.hu
E-mail
« Új hozzászólás #586 Dátum: 2009.12.24 csütörtök, 14:07:09 »

Sziasztok!

Így ünnepek közepén tudna nekem valaki segíteni ?

Bal első ülésfütésem nem működik. A főoldalon található leírás szerint szétszedtem, meg is találtam a szakadást amit kijavítottam. Viszont ülésfűtésem még mindig nem jó. Hol lehet még a hiba? Jobb elsőn működik.
Esetleg lehet külön biztósítékon? (Én nem találtam ami nem jelenti azt , hogy nincs )

Minden segítséget  ötletet előre is köszönök.

Kellemes Ünnepeket mindenkinek

Üdv: Jasper
Naplózva

Üdv Jasper

 2014. MK4 Turnier Tit 2.0TDCi 140PS
Ex:2004 Mondeo  Tdci 2.0
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #587 Dátum: 2009.12.24 csütörtök, 15:07:21 »

Sziasztok!

Így ünnepek közepén tudna nekem valaki segíteni ?

Bal első ülésfütésem nem működik. A főoldalon található leírás szerint szétszedtem, meg is találtam a szakadást amit kijavítottam. Viszont ülésfűtésem még mindig nem jó. Hol lehet még a hiba? Jobb elsőn működik.
Esetleg lehet külön biztósítékon? (Én nem találtam ami nem jelenti azt , hogy nincs )

Minden segítséget  ötletet előre is köszönök.

Kellemes Ünnepeket mindenkinek

Üdv: Jasper


A baloldali ülésfűtés biztiei a bal térd előtt:
F81
F65
A motortérben az F5 relé

De lehet maga a kapcsoló is gagyirex! Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
jasper
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 90

jasper@vnet.hu
E-mail
« Új hozzászólás #588 Dátum: 2009.12.24 csütörtök, 15:25:49 »

Köszönöm a választ. Cheesy 
Megnézem .. igaz jelek  szerint nem ezekkel a biztikkel kezdenék Wink

Műszerfal világításnak vannak biztósitékai? igaz azok szép lassan egymás után aludtak ki ( nem egyszerre)
most már egy sem világít csak a digitális ablakok. Sad

Még egyszer köszönöm.

ui: ha világítanak az ülésfütés kapcsoló ledjei az még nem jelenti azt , hogy jó is ?
Naplózva

Üdv Jasper

 2014. MK4 Turnier Tit 2.0TDCi 140PS
Ex:2004 Mondeo  Tdci 2.0
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #589 Dátum: 2009.12.24 csütörtök, 15:31:20 »

Köszönöm a választ. Cheesy 
Megnézem .. igaz jelek  szerint nem ezekkel a biztikkel kezdenék Wink

Műszerfal világításnak vannak biztósitékai? igaz azok szép lassan egymás után aludtak ki ( nem egyszerre)
most már egy sem világít csak a digitális ablakok. Sad

Még egyszer köszönöm.

ui: ha világítanak az ülésfütés kapcsoló ledjei az még nem jelenti azt , hogy jó is ?
Műszerfalvilágítás cserét megtalálod cikkben a főoldalon!
A led éghet ha a kapcsoló nem jó! Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
jasper
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 90

jasper@vnet.hu
E-mail
« Új hozzászólás #590 Dátum: 2009.12.24 csütörtök, 15:54:44 »

Nekünk sincs jobb dolgunk mint itt irogatni. Cheesy  , de már egy pár órát elcsesztem vele és bosszant , hogy még mindig nem jó. Ülés ki be már nagyon megy Wink direkt kivettem még 1x , hogy megnézzem, hogy mindent jól raktam-e vissza.
Sajnos igen. Sad  Biztiket megnéztem azok is jók. most kicsit megtorpantam.

Műszerfal világítás lesz a következő.. remélem több sikerrel.  Reméltem hogy annak is van biztije.... hátha megúszom annyival.

Még egy dolog aztán mára befejezem.  egy hónapja a turbónál kirepedt egy cső és bekerült hibaüzenetnek. cső kicserélve hibakódot ki lehet törölni valahogy házilag  vagy megint fizetnem kell érte?

Köszönet a rengeteg jó és hasznos leírásért.

Üdv Jasper
Naplózva

Üdv Jasper

 2014. MK4 Turnier Tit 2.0TDCi 140PS
Ex:2004 Mondeo  Tdci 2.0
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #591 Dátum: 2009.12.24 csütörtök, 15:58:57 »

Nekünk sincs jobb dolgunk mint itt irogatni. Cheesy  , de már egy pár órát elcsesztem vele és bosszant , hogy még mindig nem jó. Ülés ki be már nagyon megy Wink direkt kivettem még 1x , hogy megnézzem, hogy mindent jól raktam-e vissza.
Sajnos igen. Sad  Biztiket megnéztem azok is jók. most kicsit megtorpantam.

Műszerfal világítás lesz a következő.. remélem több sikerrel.  Reméltem hogy annak is van biztije.... hátha megúszom annyival.

Még egy dolog aztán mára befejezem.  egy hónapja a turbónál kirepedt egy cső és bekerült hibaüzenetnek. cső kicserélve hibakódot ki lehet törölni valahogy házilag  vagy megint fizetnem kell érte?

Köszönet a rengeteg jó és hasznos leírásért.

Üdv Jasper
Január elején gyere el az első minitalira a Lurdy parkolóba(minitalik topic),és ott kitöröljük a hibakódodat!Azé sem kell fizetni...!
Az aláírásodba meg tedd be a verdád típusát,úgy könnyebb bármit megtalálni az autódhoz! Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
teambee
Vendég
« Új hozzászólás #592 Dátum: 2009.12.24 csütörtök, 17:04:07 »

hello!

villamos állófűtást szeretnék a tdci mondeóba. Tud valaki segíteni hova építsem be, hogy ne kelljen kis szivattyút használni?

üdv
Naplózva
ggyuri
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


E-mail
« Új hozzászólás #593 Dátum: 2009.12.26 szombat, 22:02:18 »

Sziasztok!

Nemrégen lettünk egy 2002/8 Sedan 2l TDCi (Trend) Mondeo boldog gazdái. Olyan kérdések merültek fel, hogy hol tudnánk a legolcsóbban átnézetni, főként az elektronikus hibalista érdekelne minket, persze minden más is.
Valamint mivel már mentem vele pár száz km-t kezdésnek, érdekelne hogyan tudnám a külső hőmérő helyére előcsalni az átlagfogyasztást? A gyári leírást megnéztem itt, de mivel nincs info gombos indexkar, így nem tudom hogy lehetne átállítani.
Naplózva

Mondeo Mk3 2.0 TDCi, 130Le (2002)
robin2005
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 76


E-mail
« Új hozzászólás #594 Dátum: 2009.12.27 vasárnap, 08:56:48 »

Sziasztok!
Olyna gondom van hogy egy be zárva központi zár nem zárja be a hátsó ajtókat, de kettőre bezárja mi lehet a gond?
Köszi
Naplózva

Ford Mondeo Tournier Ambiente 2.0 TDDI 2001 115 Le
Ford Mondeo Tournier Ghia  2.0 TDCI 2004 130 Le (Euro 4)
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #595 Dátum: 2009.12.27 vasárnap, 09:44:14 »

Sziasztok!
Olyna gondom van hogy egy be zárva központi zár nem zárja be a hátsó ajtókat, de kettőre bezárja mi lehet a gond?
Köszi
Az általános kérdések topicban tegnap pár dolgot írtunk erről..... wave
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #596 Dátum: 2009.12.27 vasárnap, 10:02:16 »

Sziasztok!

Nemrégen lettünk egy 2002/8 Sedan 2l TDCi (Trend) Mondeo boldog gazdái. Olyan kérdések merültek fel, hogy hol tudnánk a legolcsóbban átnézetni, főként az elektronikus hibalista érdekelne minket, persze minden más is.
Valamint mivel már mentem vele pár száz km-t kezdésnek, érdekelne hogyan tudnám a külső hőmérő helyére előcsalni az átlagfogyasztást? A gyári leírást megnéztem itt, de mivel nincs info gombos indexkar, így nem tudom hogy lehetne átállítani.
Ez nem fog menni nálad!
A hibalistát a januári minitalin kiolvassa neked valaki a lurdy parkolójában!Minitalik topic! Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #597 Dátum: 2009.12.27 vasárnap, 10:04:07 »

Sziasztok!
Olyna gondom van hogy egy be zárva központi zár nem zárja be a hátsó ajtókat, de kettőre bezárja mi lehet a gond?
Köszi
Nem lehet,hogy rosszul van progizva a központizár?
Nyomd 5-7 s-ig a nyitás és zárás gombot 1szerre,majd próbáld újra a központit! Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Tádé
Vendég
« Új hozzászólás #598 Dátum: 2009.12.27 vasárnap, 10:08:34 »

Többször előferdült már, hogy a rakoncátlankodó kpzárat egy tartós akksilevétel megjavította...
Naplózva
robin2005
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 76


E-mail
« Új hozzászólás #599 Dátum: 2009.12.27 vasárnap, 12:25:06 »

Nem lehet,hogy rosszul van progizva a központizár?
Nyomd 5-7 s-ig a nyitás és zárás gombot 1szerre,majd próbáld újra a központit! Wink wave


Köszi megprobálom
Naplózva

Ford Mondeo Tournier Ambiente 2.0 TDDI 2001 115 Le
Ford Mondeo Tournier Ghia  2.0 TDCI 2004 130 Le (Euro 4)
Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 ... 742   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.073 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.