Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.20 szombat, 04:49:02 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 ... 742   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 10101150 alkalommal)
0 Felhasználó és 13 vendég van a témában
Takiatti
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9466


30 / 993-7376


E-mail
« Új hozzászólás #300 Dátum: 2009.11.04 szerda, 11:57:04 »

Azt mondod, hogy ha kikapcsolt (legalsó) ablaktörlő állásban nyomod be a gombot és mosod az első szélvédőt akkor rükiben nem indul el a hátsó?! Ezt ki fogom próbálni.

Egyébként nekem csak annyi bajom van ezzel, hogy nem lehet deaktiválni -mint mondjuk az övre figyelmeztető jelzést. De ha valaki tudja, hogy lehet, ne titkolja  Wink

Szerintem nem, legalábbis Én még nem találkoztam ezzel a jelenséggel, de lehet, hogy csak nem figyeltem!  Wink
Én is meg fogom nézni...  worship

Azt nem tudom, hogy ki lehet-e kapcsolni, de talán valaki jobban képben van ezzel.
Naplózva

2017.07. Renault Megane Intens 1,2TCe EDC7

Ex: 2004.09. 2.0TDCI, GHIA, Xenon, Zen, stb...  
"Nem véletlen, hogy nem építenek hülyék házát! Felemésztené az építőanyag készletet..."
bagope ST220
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32

bagope


E-mail
« Új hozzászólás #301 Dátum: 2009.11.04 szerda, 12:04:33 »

Igen, azzal lehet kapcsolni.

És mi az IPS??? Nekem aksicsere után az elektromos ablak lefelé még autómatikusan egy gombnyomásra lemegy, de fölfelé már nem megy egy gombnyomásra, pedig előtte így volt. Plusz távirányitóval történő zárás esetén sem húzza föl az ablakokat, pedig aksicsere elött volt ez a funkció is. 5let valakinek?
köszi
Naplózva

ST220 Turnier----ennyi!!!!
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26655


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #302 Dátum: 2009.11.04 szerda, 12:08:57 »

És mi az IPS??? Nekem aksicsere után az elektromos ablak lefelé még autómatikusan egy gombnyomásra lemegy, de fölfelé már nem megy egy gombnyomásra, pedig előtte így volt. Plusz távirányitóval történő zárás esetén sem húzza föl az ablakokat, pedig aksicsere elött volt ez a funkció is. 5let valakinek?
köszi

ideje lenne elolvasnod a használati útmutatót. Újra kell tanítani az ablakokat, ami kb 12 másodperc plusz egy gyújtásráadás ideje...

ja és IPS= Intelligence Protection System (ez pedig ki van írva a hátsó ablakra...)
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Takiatti
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9466


30 / 993-7376


E-mail
« Új hozzászólás #303 Dátum: 2009.11.04 szerda, 12:10:39 »

ija és IPS= Intelligence Protection System (ez pedig ki van írva a hátsó ablakra...)

Már amelyikre...
Az enyémre nincs! Akkor nincs is benne?
Naplózva

2017.07. Renault Megane Intens 1,2TCe EDC7

Ex: 2004.09. 2.0TDCI, GHIA, Xenon, Zen, stb...  
"Nem véletlen, hogy nem építenek hülyék házát! Felemésztené az építőanyag készletet..."
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26655


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #304 Dátum: 2009.11.04 szerda, 12:11:27 »

Már amelyikre...
Az enyémre nincs! Akkor nincs is benne?

Vagy rommá volt törve hátulról...  eplus2 Mindegyikben van, de ez egy pharasztvakítás felcímkézés szerintem...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Takiatti
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9466


30 / 993-7376


E-mail
« Új hozzászólás #305 Dátum: 2009.11.04 szerda, 12:12:40 »

Vagy rommá volt törve hátulról...  eplus2

Még az is lehet...  vigyor3  Wink
De kit érdekel...  vigyor3
Amúgy üdv Neked, rég láttalak errefelé!  worship integet2
Naplózva

2017.07. Renault Megane Intens 1,2TCe EDC7

Ex: 2004.09. 2.0TDCI, GHIA, Xenon, Zen, stb...  
"Nem véletlen, hogy nem építenek hülyék házát! Felemésztené az építőanyag készletet..."
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26655


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #306 Dátum: 2009.11.04 szerda, 12:14:50 »

Még az is lehet...  vigyor3  Wink
De kit érdekel...  vigyor3
Amúgy üdv Neked, rég láttalak errefelé!  worship integet2

ez off...

Ha annyira rommá törték volna, akkor arról csak tudnál...
 vigyor3

Egyébként Üdv Néked is.. Háttérbe vonulok, leteszem a lantot, meg ilyenek... hehe
 
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
TZS
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



E-mail
« Új hozzászólás #307 Dátum: 2009.11.04 szerda, 13:04:24 »

Már amelyikre...
Az enyémre nincs! Akkor nincs is benne?
Az IPS felirat csak az első szériákon volt, mert akkor reklámozták, mint újdonságot. Olyan mint amikor feltalálták az ABS-t. Ott virított minden verda farán. Aztán mikor már hétköznapivá vált, cikis volt kérkedni vele. Tehát, benne van minden mondeo-ban az IPS, de nem menőznek vele, mert alap.
Naplózva

2016 MK-II facelift Kuga 2.0 TDCI AWD (Mondeo szívvel)
ex: 2011 MK-IV 2.0 TDCi
ex: 2003 MK-III facelift 2.0 TDCI
ex: 1993 MK-I 2.0 ZETEC

"Összejönni - jó kezdés. Együtt maradni - haladás. Együtt is dolgozni - siker." Henry Ford
rnagy8
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 457


E-mail
« Új hozzászólás #308 Dátum: 2009.11.04 szerda, 13:10:44 »

Az IPS felirat csak az első szériákon volt, mert akkor reklámozták, mint újdonságot. Olyan mint amikor feltalálták az ABS-t. Ott virított minden verda farán. Aztán mikor már hétköznapivá vált, cikis volt kérkedni vele. Tehát, benne van minden mondeo-ban az IPS, de nem menőznek vele, mert alap.
Hát az én 2006-osomban még biza ott van. Azt meg nem hiszem, hogy ennyire hosszú lett volna az első széria. (ja, nem volt rommá törve és nem tettek bele egy 2002-es üveget  Wink )
Naplózva

Ford Mondeo Ghia 1.8 SCI, MKIII, fekete, 5 ajtós.
KIR-ály
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 163



E-mail
« Új hozzászólás #309 Dátum: 2009.11.04 szerda, 19:00:09 »

Hát az én 2006-osomban még biza ott van. Azt meg nem hiszem, hogy ennyire hosszú lett volna az első széria. (ja, nem volt rommá törve és nem tettek bele egy 2002-es üveget  Wink )

Az enyémen is ott van, pedig ezis...... nyes
Naplózva

Ford Mondeo MK3  1.8 Trend  125LE  2006.05.  5 ajtós
Tel:+36309684939
TZS
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



E-mail
« Új hozzászólás #310 Dátum: 2009.11.04 szerda, 19:04:51 »

Az enyémen is ott van, pedig ezis...... nyes
Hátakkor passz.  banplz  vigyor3
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.04 szerda, 19:07:02 írta TZS » Naplózva

2016 MK-II facelift Kuga 2.0 TDCI AWD (Mondeo szívvel)
ex: 2011 MK-IV 2.0 TDCi
ex: 2003 MK-III facelift 2.0 TDCI
ex: 1993 MK-I 2.0 ZETEC

"Összejönni - jó kezdés. Együtt maradni - haladás. Együtt is dolgozni - siker." Henry Ford
BTomi
Vendég
« Új hozzászólás #311 Dátum: 2009.11.04 szerda, 19:24:33 »

Hátakkor passz.  banplz  vigyor3


Amennyire én tudom, a facelift előttieken nagy betükkel, messziről jól olvashatóan van rajta mintegy reklámként, a facelift utániakon is ott van, de sokkal kisebb betűkkel, alig észrevehetően.
Naplózva
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3359



« Új hozzászólás #312 Dátum: 2009.11.04 szerda, 21:05:47 »

Ha egy kicsit a normálisnál  gyengébb az aksid feszültsége, akkor láthatsz
ilyen csodát. A kicsit gyengébb azt jelenti, hogy képes utántölteni menet közben. Nekem is volt ilyen. Rátettem az akutöltőt egy éjszakára, azt megszünt. Grin

Most hogy mondod, nekem akksicsere óta nem csinálja... fejvakaras
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
octavia1
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 256



E-mail
« Új hozzászólás #313 Dátum: 2009.11.04 szerda, 21:14:28 »

Ez szerintem a legrosszabb mókusvakító extra a Fordban (Fiestámban is volt).
Képzeld el a szitut, hogy tök száraz időben, tiszta por az autód, a szélvédőn meg alig látsz ki a bogaraktól, mikor elindulsz a parkolóból. Első szélvédőre spriccelsz, töröl a lapát még hármat, majd megáll. Teszed a rükvercet, mire a hátsó ablaktörlő lapát húz egy pár jó kövéret szárazon a tiszta por hátsó szélvédőn... Mire feleszmélsz, már kész is nagy mű...  gun
Az a szép, hogy ezt nem csak az első ablaktörlés plusz szünet plusz utántörlés ideje alatt csinálja meg automatikusan hanem utána még egy pár másodpercig is, hogy biztosan belefuss párszor a szituba. Nem kell sok ilyen, hogy karcos legyen a szélvédő...  rinya

Sokkal nehezebb ezt a marhaságot mindig észben tartani és figyelni rá, mint manuálisan letöröltetni, amikor szükséged van rá.

A másik idegesítő "segítség" az automatikus utántörlés. Miért nem lehet ezeket deaktiválni?!  falbav


Mikor, valakinek már semmivel sem lehet a kedvébe járni falbav falbav falbav
Naplózva

2004 nov. Mondeo turnier 2.0 TDCI 96kW autom. fekete "gyöngy" EGR Újra ON
rnagy8
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 457


E-mail
« Új hozzászólás #314 Dátum: 2009.11.05 csütörtök, 08:19:07 »

Szerintem nem, legalábbis Én még nem találkoztam ezzel a jelenséggel, de lehet, hogy csak nem figyeltem!  Wink
Én is meg fogom nézni...  worship

Azt nem tudom, hogy ki lehet-e kapcsolni, de talán valaki jobban képben van ezzel.
Törli ez biza minden ablakmosó állásban a hátsót is ha hátramanetet kapcsolsz.
Mondom, poros autón első szélvédőt mosni + hátramenetet kapcsolni nem jó...
Naplózva

Ford Mondeo Ghia 1.8 SCI, MKIII, fekete, 5 ajtós.
rnagy8
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 457


E-mail
« Új hozzászólás #315 Dátum: 2009.11.05 csütörtök, 08:27:38 »


Mikor, valakinek már semmivel sem lehet a kedvébe járni falbav falbav falbav
Dehogynem. Marketingszagú "fícsörök" legyenek kiiktathatók. Vagy még jobbat tudok: legyenek profin megcsinálva és ne jusson eszébe a usernak, hogy ez bizony többet árt mint használ.  falbav
-utántörlés többnyire már csak maszatol az ablakon, jobb lenne ha én csinálhatnám akkor amikor indokolt - az pedig erősen körülményfüggő.
-hátsó ablaktörlő automata elindulása pedig jó poén, vakulnak rajta a mókusok de ha egyszer becsíkozza a szélvédődet mert szárazon húz bele akkor hamar rájösz, hogy inkább indítottad volna kézzel amikor nagy ritkán egyszerre volt vizes és tolatni akartál....  levele
Naplózva

Ford Mondeo Ghia 1.8 SCI, MKIII, fekete, 5 ajtós.
Wah
Vendég
« Új hozzászólás #316 Dátum: 2009.11.05 csütörtök, 20:20:31 »

Üdv. a leírások alapján beállítottam, hogy az elindulást követően bezárjon az autó, a bajom csak az,ha leállítom a motort, nem nyít vissza. Ez normális? csak akkor nyit ki, ha meghúzom a nyítót, és akkor mind a 4 ajtót nyitja...( be van állítva, hogy csak a vezető oldal nyít első gombnyomásra) Ez is így jó?
Naplózva
bagope ST220
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32

bagope


E-mail
« Új hozzászólás #317 Dátum: 2009.11.05 csütörtök, 20:34:05 »

ideje lenne elolvasnod a használati útmutatót. Újra kell tanítani az ablakokat, ami kb 12 másodperc plusz egy gyújtásráadás ideje...

ja és IPS= Intelligence Protection System (ez pedig ki van írva a hátsó ablakra...)
Hát igen! A kezelési útmutató nem olvasása nem mentesit az alól ami benne van!!! Ideje lenne elolvasnom,csak nem gondoltam benne van! Mint ahogy az sincs benne hogy kapcsoljuk be a központi záródást a 3km/h elérésekor. Szóval köszönöm,megtaláltam benne,csak talán kicsit szebb lett volna ha azt írod,hogy: a kezelési könyvben megtalálod vagy ha nincs könyved,letöltheted innen, mint az ideje lenne olvasnod felszólítás!! Ezek után nem is merem mondani és kérdezni, hogy nem is az IPS-t akartam kérdezni, hanem az IDS-t. De ez is biztos megtalálható valahol,csak olvasnom kéne inkább mint kérdezősködni Smiley
Naplózva

ST220 Turnier----ennyi!!!!
TZS
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



E-mail
« Új hozzászólás #318 Dátum: 2009.11.05 csütörtök, 22:22:40 »

Hát igen! A kezelési útmutató nem olvasása nem mentesit az alól ami benne van!!! Ideje lenne elolvasnom,csak nem gondoltam benne van! Mint ahogy az sincs benne hogy kapcsoljuk be a központi záródást a 3km/h elérésekor. Szóval köszönöm,megtaláltam benne,csak talán kicsit szebb lett volna ha azt írod,hogy: a kezelési könyvben megtalálod vagy ha nincs könyved,letöltheted innen, mint az ideje lenne olvasnod felszólítás!! Ezek után nem is merem mondani és kérdezni, hogy nem is az IPS-t akartam kérdezni, hanem az IDS-t. De ez is biztos megtalálható valahol,csak olvasnom kéne inkább mint kérdezősködni Smiley

IDS-Integrated Diagnostic System. Ez a ford gyári szintű diagnosztikai rendszere.
Naplózva

2016 MK-II facelift Kuga 2.0 TDCI AWD (Mondeo szívvel)
ex: 2011 MK-IV 2.0 TDCi
ex: 2003 MK-III facelift 2.0 TDCI
ex: 1993 MK-I 2.0 ZETEC

"Összejönni - jó kezdés. Együtt maradni - haladás. Együtt is dolgozni - siker." Henry Ford
bigdaddy2
Vendég
« Új hozzászólás #319 Dátum: 2009.11.05 csütörtök, 22:50:34 »

A csoda mondeomhoz keresek kompjuteres index kapcsolot jó a bontott is csak mukődj legyen mint Uli mondaná.
 
Naplózva
gyengek
Vendég
« Új hozzászólás #320 Dátum: 2009.11.06 péntek, 09:58:41 »

A csoda mondeomhoz keresek kompjuteres index kapcsolot jó a bontott is csak mukődj legyen mint Uli mondaná.

Keres-Kínál topicban bontanak Mondeokat. Talán ott érdeklődj.
Naplózva
bagope ST220
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32

bagope


E-mail
« Új hozzászólás #321 Dátum: 2009.11.06 péntek, 13:37:51 »

IDS-Integrated Diagnostic System. Ez a ford gyári szintű diagnosztikai rendszere.


Köszönöm.....
Naplózva

ST220 Turnier----ennyi!!!!
TZS
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



E-mail
« Új hozzászólás #322 Dátum: 2009.11.08 vasárnap, 21:58:01 »

A rüki vs abalaktörlős témához:
 És az is milyen gáz, mikor valaki jön mögöttem és elsötétedik a belső tükör, erre rakom a rükit és kivilágosodik! Az ám az igazi parasztvakítás!  hehe uglystupid2 Nem?
Naplózva

2016 MK-II facelift Kuga 2.0 TDCI AWD (Mondeo szívvel)
ex: 2011 MK-IV 2.0 TDCi
ex: 2003 MK-III facelift 2.0 TDCI
ex: 1993 MK-I 2.0 ZETEC

"Összejönni - jó kezdés. Együtt maradni - haladás. Együtt is dolgozni - siker." Henry Ford
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #323 Dátum: 2009.11.08 vasárnap, 22:11:18 »

A rüki vs abalaktörlős témához:
 És az is milyen gáz, mikor valaki jön mögöttem és elsötétedik a belső tükör, erre rakom a rükit és kivilágosodik! Az ám az igazi parasztvakítás!  hehe uglystupid2 Nem?

Egyik témában sem értek egyet veletek. Bár a jelenlegi Mondeomban nincs sem fényre sötétedő tükör, sem cseppérzékelős ablaktörlő, de az előző autómban volt.

Én pl nagyon örülök, higy a hátsó ablaktörlő bekapcsol tolatáskor, mert szerintem hasznos. Eddig nekem mindig jó volt. Ráadásúl az előző járgányomban tanúlt a cucc, vagyis ha be volt kapcsolva az automatika, akkor érzékelte, hogy milyen mennyiségnél kapcsolom kézzel még rá vagy le az ablaktörlőt. Néhány hónap alatt annyira jó lett, hogy folyamatosan auto-ban volt.

A fényresötétedő visszapillantó meg nagyon hasznos, mert most nekem kell kapcsolgatni és biza annyira nem tetszik így. Ráadásúl tolatásnál jó ha mindent látok és ezért cool, hogy visszakapcsol a kütyü.

Nekem bejönnek, de legutóbb csak 1.8 ambiente-re futotta. A következő már minimum ghia lesz.

Üdv
Csaba
Naplózva
TZS
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



E-mail
« Új hozzászólás #324 Dátum: 2009.11.08 vasárnap, 22:28:23 »

Csak vicceltem az előbb!  integet2 Én is imádom az ilyen villanyos fícsöröket! Csak szerettem volna ironizálni.  vigyor3 A haverom multkor azt mondta, utálja az ülésfűtést, mert olyan langyos érzés, mint ha maga alá vizelt volna.  falbav  Mondtam neki, akkor fagyjon be a valagad!  eplus2
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.08 vasárnap, 22:32:55 írta TZS » Naplózva

2016 MK-II facelift Kuga 2.0 TDCI AWD (Mondeo szívvel)
ex: 2011 MK-IV 2.0 TDCi
ex: 2003 MK-III facelift 2.0 TDCI
ex: 1993 MK-I 2.0 ZETEC

"Összejönni - jó kezdés. Együtt maradni - haladás. Együtt is dolgozni - siker." Henry Ford
octavia1
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 256



E-mail
« Új hozzászólás #325 Dátum: 2009.11.09 hétfő, 00:06:11 »

Egyik témában sem értek egyet veletek. Bár a jelenlegi Mondeomban nincs sem fényre sötétedő tükör, sem cseppérzékelős ablaktörlő, de az előző autómban volt.

Én pl nagyon örülök, higy a hátsó ablaktörlő bekapcsol tolatáskor, mert szerintem hasznos. Eddig nekem mindig jó volt. Ráadásúl az előző járgányomban tanúlt a cucc, vagyis ha be volt kapcsolva az automatika, akkor érzékelte, hogy milyen mennyiségnél kapcsolom kézzel még rá vagy le az ablaktörlőt. Néhány hónap alatt annyira jó lett, hogy folyamatosan auto-ban volt.

A fényresötétedő visszapillantó meg nagyon hasznos, mert most nekem kell kapcsolgatni és biza annyira nem tetszik így. Ráadásúl tolatásnál jó ha mindent látok és ezért cool, hogy visszakapcsol a kütyü.

Nekem bejönnek, de legutóbb csak 1.8 ambiente-re futotta. A következő már minimum ghia lesz.

Üdv
Csaba

Csabikám, nagyon egyet értek veled taps
Akinek ilyen problémái vannak, az miért nem maradt a TRABANT-nál eplus2
Ott sem hátsó ablaktörlés, sem sötét tükör!!!
Naplózva

2004 nov. Mondeo turnier 2.0 TDCI 96kW autom. fekete "gyöngy" EGR Újra ON
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #326 Dátum: 2009.11.09 hétfő, 10:41:37 »

Csabikám, nagyon egyet értek veled taps
Akinek ilyen problémái vannak, az miért nem maradt a TRABANT-nál eplus2
Ott sem hátsó ablaktörlés, sem sötét tükör!!!
Vagy vegyen 4 ajtós szedánt, mert azon nincs hátsó törlő. Smiley Azzal lehet esős ablakkal is tolatni.  eplus2
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #327 Dátum: 2009.11.09 hétfő, 10:43:06 »

Csak vicceltem az előbb!  integet2 Én is imádom az ilyen villanyos fícsöröket! Csak szerettem volna ironizálni.  vigyor3 A haverom multkor azt mondta, utálja az ülésfűtést, mert olyan langyos érzés, mint ha maga alá vizelt volna.  falbav  Mondtam neki, akkor fagyjon be a valagad!  eplus2

Smiley
Naplózva
hun507@vipmail.hu
Vendég
« Új hozzászólás #328 Dátum: 2009.11.09 hétfő, 15:29:23 »

Sziasztok!
írtam nemrég hogy a kombi csomagtartómat csak a kulcsról lehet nyitni, úgy döntöttem megvárom ezt a hideg időt, hátha majd megjavul végül is kulcsról is ki tudom nyitni.
ma viszont nekiállt menet közben kinyitogatni a csomagtartóajtót villogott a lámpa is meg a hangját is hallottam, sőt mikor már kiszálltam, kulcs ki stb. akkor is nyitogatta: na így ez már nem poén mert elvileg bármikor nyitva lehet a csomagtartóm, meg ha sokat nyitogatja az még az akksinak se tesz jót.
Légyszi segítsetek hogy minél előbb meg tudjam oldani ezt.
Előre  is köszi! Üdv: Dávid
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #329 Dátum: 2009.11.09 hétfő, 16:40:59 »

Sziasztok!
írtam nemrég hogy a kombi csomagtartómat csak a kulcsról lehet nyitni, úgy döntöttem megvárom ezt a hideg időt, hátha majd megjavul végül is kulcsról is ki tudom nyitni.
ma viszont nekiállt menet közben kinyitogatni a csomagtartóajtót villogott a lámpa is meg a hangját is hallottam, sőt mikor már kiszálltam, kulcs ki stb. akkor is nyitogatta: na így ez már nem poén mert elvileg bármikor nyitva lehet a csomagtartóm, meg ha sokat nyitogatja az még az akksinak se tesz jót.
Légyszi segítsetek hogy minél előbb meg tudjam oldani ezt.
Előre  is köszi! Üdv: Dávid

Javaslatom:
1. nézd meg a mikrokapcsolót a csomagtér fedélben. Keress vízre utaló nyomokat, majd kontakt spray. (szerintem bizti ez lesz a gond.

2. Ha belső nyitó probléma, akkor húzd le a belső nyitó kapcsolójáról a csatit és nézd meg, hogy az okozhata-e a gondot.

Biztos vagyok, hogy ennél nem bonyolúltabb a kérdés.

üdv
Csaba
Naplózva
Levis
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1113


engineer76@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #330 Dátum: 2009.11.10 kedd, 13:40:49 »

Hali,

a napi negatív élmény: nem enged be az autóm..  rinya falbav

A story röviden:

szeptemberben egy hetet állt az autóm amikor nyaralni voltunk. Amikor hazaértünk annyira lemerült az akksim, hogy csak kattant egyet és ennyi.. Egy kicsit megtoltuk és be is indult. Azóta semmi gond nem volt vele, bár az is igaz, hogy folyamatosan használtam minden nap.

Sajnos most már több mint egy hete nyomom az ágyat, ma végre eljutottam a garázsba, hogy ránézzek a kocsira. De sajnos be sem tudtam ülni, mert az ajtót sem tudom kinyitni.. Még kulccsal sem... asszem ebből akksi csere lesz.
kérdéseim:

1. milyen akksi van egy 2005-ös 2.2 TDCi-ben, 75ah?

2. ha kicserélem, kell tanítani az autót, mint az MKI-nél? ennek mi a menete? Riasztó, stb nem fog megőrülni?

3. van benne egy műholdkövető rendszer, de nincs jelenleg előfizetve, viszont villog, meg riaszt, ha járó motor mellett nyitva van az ajtóm.. Lehet hogy ez a rendszer szívja le az akksim, és valójában az akksi ok? Tudtok egy jó autóvillamos szerelőt, aki ki tudja ezt a rendszert kötni?

4 Még mindig a Banner a legjobb akksi a piacon?

előre is köszi,
Levis
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.10 kedd, 14:42:12 írta Levis » Naplózva

Most: Ford Mondeo MKV 2.0 TDCi Titanium Individual, 2015/04, MT6
        
Volt:  Ford Mondeo MKIII 2.2 TDCi Ghia, 2004/12, MT6
        Ford Mondeo MKI 1.8 B Ghia, 1993/08
tádé
Vendég
« Új hozzászólás #331 Dátum: 2009.11.10 kedd, 16:15:49 »

a napi negatív élmény: nem enged be az autóm..  rinya falbav

A válasz röviden:

1. 75ah? Jau lesz bele.

2. ha kicserélem, kell tanítani az autót, mint az MKI-nél? ennek mi a menete? Riasztó, stb nem fog megőrülni?
               http://mondeotade.fanklub.hu/mk3prog.pdf
               http://mondeotade.fanklub.hu/tavcsocso.pdf

3. van benne egy műholdkövető rendszer, de nincs jelenleg előfizetve, viszont villog, meg riaszt, ha járó motor mellett nyitva van az ajtóm.. Lehet hogy ez a rendszer szívja le az akksim, és valójában az akksi ok? Tudtok egy jó autóvillamos szerelőt, aki ki tudja ezt a rendszert kötni?
             Az utólagos dolgok könnyen okozhatnak ilyeneket, fordulj Vikhez szerintem...

4 Még mindig a Banner a legjobb akksi a piacon?
             A megfizethető kategóriában igen.

Szívesen,
Tádé

Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #332 Dátum: 2009.11.10 kedd, 20:21:41 »

3. van benne egy műholdkövető rendszer, de nincs jelenleg előfizetve, viszont villog, meg riaszt, ha járó motor mellett nyitva van az ajtóm.. Lehet hogy ez a rendszer szívja le az akksim, és valójában az akksi ok? Tudtok egy jó autóvillamos szerelőt, aki ki tudja ezt a rendszert kötni?

Szinte biztos lehetsz benne, hogy ez szopta le az akkudat.
www.stadigabi.com. Szombatonként fordos villamossági ember rendel nála.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Zigee
Vendég
« Új hozzászólás #333 Dátum: 2009.11.11 szerda, 10:40:26 »

Sziasztok!
Olyan gondom lenne, hogy a kpi zár néha hülyéskedik velem.
Van hogy csak a vezetőoldalt akarom kinyitni és kinyitja az összeset, van hogy csak a 3. nyitásra nyitja ki az összes ajtót.
Csinál olyat hogy indulás után vagy bezár engem is, vagy kinyitja a többi ajtót.
És az egyik ajtót csak belülről lehet kinyitni, nem érzékel semmit.
Van erre valami házi megoldás, vagy szervizbe kellene vinnem?
Köszönöm!
Naplózva
TZS
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



E-mail
« Új hozzászólás #334 Dátum: 2009.11.11 szerda, 11:04:58 »

Sziasztok!
Olyan gondom lenne, hogy a kpi zár néha hülyéskedik velem.
Van hogy csak a vezetőoldalt akarom kinyitni és kinyitja az összeset, van hogy csak a 3. nyitásra nyitja ki az összes ajtót.
Csinál olyat hogy indulás után vagy bezár engem is, vagy kinyitja a többi ajtót.
És az egyik ajtót csak belülről lehet kinyitni, nem érzékel semmit.
Van erre valami házi megoldás, vagy szervizbe kellene vinnem?
Köszönöm!
Hát, így konkrétan az ördögűzés jut eszembe mint megoldás. vigyor3
Amúgy valami kontakt lehet, mondjuk az ajtóátvezető kábeleknél.
Naplózva

2016 MK-II facelift Kuga 2.0 TDCI AWD (Mondeo szívvel)
ex: 2011 MK-IV 2.0 TDCi
ex: 2003 MK-III facelift 2.0 TDCI
ex: 1993 MK-I 2.0 ZETEC

"Összejönni - jó kezdés. Együtt maradni - haladás. Együtt is dolgozni - siker." Henry Ford
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #335 Dátum: 2009.11.11 szerda, 16:38:38 »

www.stadigabi.com. Szombatonként fordos villamossági ember rendel nála.

Sziasztok!

Néztem ezt a linket és azon belül az ülésfűtést. Én hátra szeretnék ilyet az 5 ajtos Mondi bőrülése alá. Csináltatott már valaki ilyet? Ismeritek a Fordos villamossági embert? Elérhető telefonon, egy-két szakai kérdés miatt?
Az 5 ajtósokban gyárilag létezett ilyen?

Üdv: V.Tamás
Naplózva
szeszka
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284



E-mail
« Új hozzászólás #336 Dátum: 2009.11.12 csütörtök, 11:21:20 »

Hali mindenkinek.

Kérdésem lenne, hogy a mk3 mondeo vezetékelése elbírja e az 55W-os utólagosan beszerelt xenont, vagy kell bele valamilyen relé........?
Jelenleg 35W-os van benne, de egy haverom 55 W-os szeretne, ezért kérdezném?

Köszönöm.

szeszka
Naplózva

2012. 2.0 TDCI 163 PS. Titanium S. Kombi...
2002. 1,8 benzin kombi- xenon, fólia, tempomat, kék belső......
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26655


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #337 Dátum: 2009.11.12 csütörtök, 11:35:20 »

Hali mindenkinek.

Kérdésem lenne, hogy a mk3 mondeo vezetékelése elbírja e az 55W-os utólagosan beszerelt xenont, vagy kell bele valamilyen relé........?
Jelenleg 35W-os van benne, de egy haverom 55 W-os szeretne, ezért kérdezném?

Köszönöm.

szeszka

Miért szeretne a haverod 55 wattost? Az izzó ott is 35 wattos. És a gyári halogén is 55w, tehát ha azt elbírta, akkor ezt is el fogja.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
szeszka
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284



E-mail
« Új hozzászólás #338 Dátum: 2009.11.12 csütörtök, 12:01:18 »

Miért szeretne a haverod 55 wattost? Az izzó ott is 35 wattos. És a gyári halogén is 55w, tehát ha azt elbírta, akkor ezt is el fogja.

Azt mondta, hogy ilyet rendelt a neten és szerinte az izzó 55 w-os.
Naplózva

2012. 2.0 TDCI 163 PS. Titanium S. Kombi...
2002. 1,8 benzin kombi- xenon, fólia, tempomat, kék belső......
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #339 Dátum: 2009.11.12 csütörtök, 12:43:20 »

Azt mondta, hogy ilyet rendelt a neten és szerinte az izzó 55 w-os.

Tévedés, a lámpaellenőrzés miatt fejlesztettek 55W terhelést mutató trafókat. (Ne jelezzenek lámpahibát a felszereltebb járgányok.már MKII AWS is jelez, ha nem 55W terhelést lát a tompítottban)
55W os Xenont talán a rally autókban használnak, de közúton max 35W engedélyezett, ha jól tudom!
Naplózva
szeszka
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284



E-mail
« Új hozzászólás #340 Dátum: 2009.11.12 csütörtök, 12:58:17 »

Tévedés, a lámpaellenőrzés miatt fejlesztettek 55W terhelést mutató trafókat. (Ne jelezzenek lámpahibát a felszereltebb járgányok.már MKII AWS is jelez, ha nem 55W terhelést lát a tompítottban)
55W os Xenont talán a rally autókban használnak, de közúton max 35W engedélyezett, ha jól tudom!

Ok. Biztos nektek van igazatok én csak azt tudom amit a haverom mondott.

Köszönök mindent.
Naplózva

2012. 2.0 TDCI 163 PS. Titanium S. Kombi...
2002. 1,8 benzin kombi- xenon, fólia, tempomat, kék belső......
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #341 Dátum: 2009.11.12 csütörtök, 20:37:12 »

Hali mindenkinek.

Kérdésem lenne, hogy a mk3 mondeo vezetékelése elbírja e az 55W-os utólagosan beszerelt xenont, vagy kell bele valamilyen relé........?
Jelenleg 35W-os van benne, de egy haverom 55 W-os szeretne, ezért kérdezném?

Köszönöm.

szeszka



Ha sima lámpája (tehát nem vetítőlencsés = projektoros), akkor a közösség kímélése érdekében maradjon a 35W 4300K-nál. Ekkora szórt fénnyel az 55W-os xenon nagyon zavaró lesz a szembejövőnek/előtte autózónak. A vezetékeléssel amúgy nincs gond. Szerintem még a 100W-ot is elbírná. De a szembejövő...

Üdv
Csaba
Naplózva
mike1
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 249



WWW E-mail
« Új hozzászólás #342 Dátum: 2009.11.12 csütörtök, 22:02:02 »

sziasztok,

nekem olyan nyavalyám lenne, hogy úgy érzem a projektoros xenon lámpa fénye nem valami nagy szám...másnak tapasztalat?
Állítani ugye ezt belűről nem lehet és az autó előtti fénymennyiség nem valami kielégítő, sőt, azt mondanám, hogy vacak...más xenonos vagy normál foncsoros autóhoz képest...A lámpa búra elméletileg be van állítva, mert nemrég műszakin volt az autó és ott nézték ezt is,...tehát a vetített fény helyzete az rendben van.
Másak is ilyen? 
Naplózva

2002/10 Ford Mondeo Turnier MK3 TDCI GHIA, f2 optika, 130LE 5 MT., Xenon, new PCS, EGR-off, SunGuard G35 fólia by Szunyi, Forge turbocső kit, 
www.streamaudio.hu
www.multi-room.hu
(http://mondeo.hu/index.php?action=mgallery;sa=item;id=104)
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #343 Dátum: 2009.11.12 csütörtök, 22:46:18 »

sziasztok,

nekem olyan nyavalyám lenne, hogy úgy érzem a projektoros xenon lámpa fénye nem valami nagy szám...másnak tapasztalat?
Állítani ugye ezt belűről nem lehet és az autó előtti fénymennyiség nem valami kielégítő, sőt, azt mondanám, hogy vacak...más xenonos vagy normál foncsoros autóhoz képest...A lámpa búra elméletileg be van állítva, mert nemrég műszakin volt az autó és ott nézték ezt is,...tehát a vetített fény helyzete az rendben van.
Másak is ilyen? 

Elcserélem veled a sima lámpámat Smiley H7-es xenonnal.

Üdv
Csaba
Naplózva
mike1
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 249



WWW E-mail
« Új hozzászólás #344 Dátum: 2009.11.12 csütörtök, 22:48:41 »

Elcserélem veled a sima lámpámat Smiley H7-es xenonnal.

Üdv
Csaba


Köszi, de kihagyom a lehetőséget  smile, csak a többiek tapasztalatára vagyok kíváncsi  wave
Naplózva

2002/10 Ford Mondeo Turnier MK3 TDCI GHIA, f2 optika, 130LE 5 MT., Xenon, new PCS, EGR-off, SunGuard G35 fólia by Szunyi, Forge turbocső kit, 
www.streamaudio.hu
www.multi-room.hu
(http://mondeo.hu/index.php?action=mgallery;sa=item;id=104)
rnagy8
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 457


E-mail
« Új hozzászólás #345 Dátum: 2009.11.12 csütörtök, 23:06:43 »

Úgy rémlik valaki említette, hogy illik 3 évente "izzót" cserélni. Az biztos, hogy az idővel növekszik a Kelvin (színhőmérséklet), ezzel pedig csökken a Lumen (fényerősség)
Tedd fel a kérdés a generáció független/xenon, izzó stb rovatban is.
Naplózva

Ford Mondeo Ghia 1.8 SCI, MKIII, fekete, 5 ajtós.
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #346 Dátum: 2009.11.12 csütörtök, 23:07:47 »


Köszi, de kihagyom a lehetőséget  smile, csak a többiek tapasztalatára vagyok kíváncsi  wave

Bocsi, a dolog csak egy picit piszkálódó volt Smiley  Elnézést kérek.

1. Ha a csöved a lámpában már öreg (3 évnél öregebb), akkor lehet, hogy cserélned kell
2. Elképzelhető, hogy koszos a lencse, akkor ki kell tisztítani.

Üdv
Csaba
Naplózva
mike1
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 249



WWW E-mail
« Új hozzászólás #347 Dátum: 2009.11.13 péntek, 07:09:11 »

Köszi, ez már segítség....nem gondoltam volna, hogy a xenon ilyet tud művelni...bár a színhőmérséklet ha pl fal elé állok akkor jónak tűnik (nem kékes, hanem fehéres,) de persze ez nem biztos , hogy jelent valamit...
Felteszem a mások totyikban a kérdést aztán közben megnézem koszos-e a lencse....
köszi
Mike
Naplózva

2002/10 Ford Mondeo Turnier MK3 TDCI GHIA, f2 optika, 130LE 5 MT., Xenon, new PCS, EGR-off, SunGuard G35 fólia by Szunyi, Forge turbocső kit, 
www.streamaudio.hu
www.multi-room.hu
(http://mondeo.hu/index.php?action=mgallery;sa=item;id=104)
Rob21
Vendég
« Új hozzászólás #348 Dátum: 2009.11.14 szombat, 07:16:32 »

Sziasztok!
Cserélt már valaki izzót a bal visszapillantóban? Úgy nézki, hogy beadta a kulcsot, és nem akarom szétbarmolni. Ha valahol trükkösen nyílik, azt jobb előbb megtudni, mint utólag. Milyen pilács kell bele?
Naplózva
Zigee
Vendég
« Új hozzászólás #349 Dátum: 2009.11.14 szombat, 13:44:40 »

Hát, így konkrétan az ördögűzés jut eszembe mint megoldás. vigyor3
Amúgy valami kontakt lehet, mondjuk az ajtóátvezető kábeleknél.

Szia!
Oké, azokat a kábeleket hol találom pontosan és mit csináljak vele? Smiley
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 ... 742   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.067 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.