Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.01 szerda, 14:55:19 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 ... 742   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 10142974 alkalommal)
0 Felhasználó és 8 vendég van a témában
proby
Vendég
« Új hozzászólás #600 Dátum: 2009.12.27 vasárnap, 15:45:47 »

  Üdv. Tudja valaki, 6006-os cd táras fejegységben van rca kimenet mélyládához?
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #601 Dátum: 2009.12.27 vasárnap, 16:01:43 »

  Üdv. Tudja valaki, 6006-os cd táras fejegységben van rca kimenet mélyládához?
Nincs.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
error
Vendég
« Új hozzászólás #602 Dátum: 2009.12.27 vasárnap, 17:16:55 »

Üdv Mindenkinek.Cégautót vettem,amihez csak a pótkulcs volt meg,a távirányítós nem.Olyan szinten nem volt meg,hogy azt sem tudták megmondani,hogy egyáltalán gyárilag volt-e hozzá.Gondolom ehhez a típushoz (2003/11 hó/Trend) mindegyikhez távirányítós kulcs jár  Huh? Honnan (Ford?)és mi alapján (mennyiért) lehet pótolni a kulcsot? help
Naplózva
Tádé
Vendég
« Új hozzászólás #603 Dátum: 2009.12.27 vasárnap, 19:21:45 »

Üdv Mindenkinek.Cégautót vettem,amihez csak a pótkulcs volt meg,a távirányítós nem.Olyan szinten nem volt meg,hogy azt sem tudták megmondani,hogy egyáltalán gyárilag volt-e hozzá.Gondolom ehhez a típushoz (2003/11 hó/Trend) mindegyikhez távirányítós kulcs jár  Huh? Honnan (Ford?)és mi alapján (mennyiért) lehet pótolni a kulcsot? help
Igen, mindegyikhez távirányítós kulcs jár.
Az alsó kép a cikkben... http://mondeotade.fanklub.hu/tavcsocso.pdf
Naplózva
gabbabacsi
Vendég
« Új hozzászólás #604 Dátum: 2009.12.27 vasárnap, 20:48:59 »

Üdv.Tudna valaki segíteni hogy lehet az első helyzetjelző izzókat kicserélni.Akárhogy matekoztam nem jöttem rá arra az egyre.
Előre köszi: G.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #605 Dátum: 2009.12.27 vasárnap, 21:17:55 »

Üdv.Tudna valaki segíteni hogy lehet az első helyzetjelző izzókat kicserélni.Akárhogy matekoztam nem jöttem rá arra az egyre.
Előre köszi: G.
hátulról ki kell szedni,ilyen bajonettzáras micsoda..... Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #606 Dátum: 2009.12.27 vasárnap, 21:24:37 »

Üdv.Tudna valaki segíteni hogy lehet az első helyzetjelző izzókat kicserélni.Akárhogy matekoztam nem jöttem rá arra az egyre.
Előre köszi: G.
Kivetted a komplett lámpatestet? Mert úgy kell!!!!!!
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #607 Dátum: 2009.12.27 vasárnap, 21:27:18 »

Kivetted a komplett lámpatestet? Mert úgy kell!!!!!!
vigyor3
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
gabbabacsi
Vendég
« Új hozzászólás #608 Dátum: 2009.12.27 vasárnap, 22:17:28 »

Igen kiszedtem a lámpatestet. bajonettzáras az index és mellette a helyzetjelző felett valóban bajonettzár van.ha azt leveszem alatta az izzó az nem jön ki mert mélyebben van, 3 szál drótot látok ami rámegy az izzóra de azt kompletten nem tudom kivenni mert mintha valami gyűrű tartaná a helyén. falbav lehet jobban tenném ha lefotóznám és úgy kérnék segítséget?
Naplózva
tomi3118
Vendég
« Új hozzászólás #609 Dátum: 2009.12.27 vasárnap, 22:23:20 »

Igen kiszedtem a lámpatestet. bajonettzáras az index és mellette a helyzetjelző felett valóban bajonettzár van.ha azt leveszem alatta az izzó az nem jön ki mert mélyebben van, 3 szál drótot látok ami rámegy az izzóra de azt kompletten nem tudom kivenni mert mintha valami gyűrű tartaná a helyén. falbav lehet jobban tenném ha lefotóznám és úgy kérnék segítséget?


Abba nem fér be az ujjad, én egy csőrösfogót szoktam használni. Azzal a foglalatot ki tudod húzni, és akkor hozzáférsz az izzóhoz.
Naplózva
gabbabacsi
Vendég
« Új hozzászólás #610 Dátum: 2009.12.27 vasárnap, 22:34:53 »

Abba nem fér be az ujjad, én egy csőrösfogót szoktam használni. Azzal a foglalatot ki tudod húzni, és akkor hozzáférsz az izzóhoz.

Tomi3118 Ha azt elkezdem forgatni hogy kiszedjem azt a foglalatot akkor nem fogy az a vezeték elszakadni? mert mikor ma délután forgattam csőrösfogóval a vezetékek megfeszültek.az a bizonyos gyűrű amit írtam az előbb nem engedte hogy kijöjjön.De ha azt mondod hogy így kell akkor próbálkozom tovább.

Köszi
Naplózva
Kali 74
Vendég
« Új hozzászólás #611 Dátum: 2009.12.28 hétfő, 19:56:58 »

Heló mindenkinek.Ki tudná megmondani mi lehet a baj a hátsó ajtó zárjánál kombinál.Néha csak a távirányitó gombjával nyilik ki. wow1
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.28 hétfő, 20:34:36 írta Kali 74 » Naplózva
csaszti
Vendég
« Új hozzászólás #612 Dátum: 2009.12.28 hétfő, 20:16:17 »

Hello!

Uj vagyok ezzen az oldalon,szeretnék segitséget kérni hátha vki tudja a megoldást!!Van egy 2002-es TDCI Mondeom az automata váltos!!Olyan problémám lenne,hogy a kilométeróra digitális kijelzöje ki vonalazodik mikor beinditom az autot,és ezzel párhuzamosan a központi zár sem zár be mikor elindul az auto!!!Most vettem bele uj akkumlátort,de igy sem jó!!!Bármilyen ötletett szivessen fogadnék,hogy mi lehet a gond!!
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #613 Dátum: 2009.12.28 hétfő, 20:21:28 »

Hello!

Uj vagyok ezzen az oldalon,szeretnék segitséget kérni hátha vki tudja a megoldást!!Van egy 2002-es TDCI Mondeom az automata váltos!!Olyan problémám lenne,hogy a kilométeróra digitális kijelzöje ki vonalazodik mikor beinditom az autot,és ezzel párhuzamosan a központi zár sem zár be mikor elindul az auto!!!Most vettem bele uj akkumlátort,de igy sem jó!!!Bármilyen ötletett szivessen fogadnék,hogy mi lehet a gond!!
A csíkot passzolom!
A zárást itt megtalálod! Wink wave
http://mondeo.hu/index.php?page=94
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Kali 74
Vendég
« Új hozzászólás #614 Dátum: 2009.12.28 hétfő, 20:35:35 »

Heló mindenkinek.Ki tudná megmondani mi lehet a baj a hátsó ajtó zárjánál kombinál.Néha csak a távirányitó gombjával nyilik ki. wow1
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #615 Dátum: 2009.12.28 hétfő, 20:36:23 »


Kérdezd Ervint,ő nemrég javította az első zárát!
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
tomi3118
Vendég
« Új hozzászólás #616 Dátum: 2009.12.28 hétfő, 20:43:28 »

Tomi3118 Ha azt elkezdem forgatni hogy kiszedjem azt a foglalatot akkor nem fogy az a vezeték elszakadni? mert mikor ma délután forgattam csőrösfogóval a vezetékek megfeszültek.az a bizonyos gyűrű amit írtam az előbb nem engedte hogy kijöjjön.De ha azt mondod hogy így kell akkor próbálkozom tovább.

Köszi

Nem kell forgatni, egyszerűen fogd meg a műanyag foglalatot, amibe a vezetékek belemennek és húzd kifelé! Nem csavaros, csak nagyon passzentos a helye, nem is tartja semmi. Én éppen tegnap cseréltem ki, mert éppen kiégett. Ha esetleg nem megy, akkor írd meg és lefényképezem az enyémet és meg tudod néni, te is azt látod-e a te lámpádon. El tudok képzelni valamilyen kóros elváltozást a lámpatesten... nyes
Csak mégegyszer tisztázzuk: MKIII és az első helyzetjelző izzójáról beszélünk. Ugye?
Naplózva
gygabi
Vendég
« Új hozzászólás #617 Dátum: 2009.12.28 hétfő, 21:06:14 »


Nekem ugyan ezt csinálja néha, főleg ha elkoszolódik  nyes érdekes egy mosás után tökéletesen mükszik  vigyor3
Naplózva
TZS
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



E-mail
« Új hozzászólás #618 Dátum: 2009.12.28 hétfő, 21:17:15 »

Nekem ugyan ezt csinálja néha, főleg ha elkoszolódik  nyes érdekes egy mosás után tökéletesen mükszik  vigyor3
http://mondeo.hu/index.php?page=120
Hátha...
Naplózva

2016 MK-II facelift Kuga 2.0 TDCI AWD (Mondeo szívvel)
ex: 2011 MK-IV 2.0 TDCi
ex: 2003 MK-III facelift 2.0 TDCI
ex: 1993 MK-I 2.0 ZETEC

"Összejönni - jó kezdés. Együtt maradni - haladás. Együtt is dolgozni - siker." Henry Ford
gygabi
Vendég
« Új hozzászólás #619 Dátum: 2009.12.28 hétfő, 21:21:40 »

Köszi én inkább többször lemosom  nyes
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #620 Dátum: 2009.12.28 hétfő, 21:28:59 »

Wazz.azt olvastam,hogy bal hátsó zárral! falbav falbav

Neki tényleg hasznos lehet a kapcsicsereprogram!! nyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #621 Dátum: 2009.12.29 kedd, 17:38:02 »

Hatalmas  worship worship fusimnak!!

Ma délelőtt ugyanis meleget lehelt az ülésembe! Megcsinálta az ülésfűtésemet. Nem véletlenül nem azt írtam hogy megcsináltuk, ugyanis az én feladatkötöm meglehetősen korlátozott volt Smiley Persze ahol tudtam segítettem, de ez elég ritka volt.
Viszont megy az ülésfűtés, és nagyon jó ez a meleg  nyes Mellesleg az ülés kiszerelésnél meg kellett rángatni az ülést, így a régóta beakadt ülésmagasság-állításon is újra üzemel. Ezt persze nem használom, de ha van, akkor jó ha használható is eljen

Tehát mégegyszer  worship fusimnak a műveletért! Jövőre majd teszek be pár képet is, de most nem nagyon van erre időm.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
kovacsgergo
Vendég
« Új hozzászólás #622 Dátum: 2009.12.29 kedd, 17:48:40 »

Hatalmas  worship worship fusimnak!!

Ma délelőtt ugyanis meleget lehelt az ülésembe! Megcsinálta az ülésfűtésemet. Nem véletlenül nem azt írtam hogy megcsináltuk, ugyanis az én feladatkötöm meglehetősen korlátozott volt Smiley Persze ahol tudtam segítettem, de ez elég ritka volt.
Viszont megy az ülésfűtés, és nagyon jó ez a meleg  nyes Mellesleg az ülés kiszerelésnél meg kellett rángatni az ülést, így a régóta beakadt ülésmagasság-állításon is újra üzemel. Ezt persze nem használom, de ha van, akkor jó ha használható is eljen

Tehát mégegyszer  worship fusimnak a műveletért! Jövőre majd teszek be pár képet is, de most nem nagyon van erre időm.

Csatlakozom az előttem szólóhoz!:) Merthogy Fusim ma az én ülésfűtésemet is helyrepofozta!:) De köszönöm Dominak is, mert addigra már ki volt művelve a témában és helyettem is ő segített a Mesternek!:)
Nagyszerű emberek, köszönöm szépen!:)
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #623 Dátum: 2009.12.29 kedd, 18:38:04 »

Csatlakozom az előttem szólóhoz!:) Merthogy Fusim ma az én ülésfűtésemet is helyrepofozta!:) De köszönöm Dominak is, mert addigra már ki volt művelve a témában és helyettem is ő segített a Mesternek!:)
Nagyszerű emberek, köszönöm szépen!:)
Hatalmas  worship worship fusimnak!!

Ma délelőtt ugyanis meleget lehelt az ülésembe! Megcsinálta az ülésfűtésemet. Nem véletlenül nem azt írtam hogy megcsináltuk, ugyanis az én feladatkötöm meglehetősen korlátozott volt Smiley Persze ahol tudtam segítettem, de ez elég ritka volt.
Viszont megy az ülésfűtés, és nagyon jó ez a meleg  nyes Mellesleg az ülés kiszerelésnél meg kellett rángatni az ülést, így a régóta beakadt ülésmagasság-állításon is újra üzemel. Ezt persze nem használom, de ha van, akkor jó ha használható is eljen

Tehát mégegyszer  worship fusimnak a műveletért! Jövőre majd teszek be pár képet is, de most nem nagyon van erre időm.
Grat nektek,és áldott legyen a mester! eljen Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
GiN
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1950



E-mail
« Új hozzászólás #624 Dátum: 2009.12.29 kedd, 19:36:39 »

Ablakfűtés automatizmusát nem lehet kikapcsolni vhogy? minden indítás után bekapcsol .. (talán +4 fokig?) .. még napsütésben is.
Naplózva

Ranger XLT 2.2 TDCi.
2017-ig: 2006/2, Mondeo Turnier 2.0 TDCi Titanium, remap 160LE, MMT6, Forge Silicone Hoses,
Tempomat, EGR off, decat, LLumar, ZEN INA, Futásteljesítmény: ~225e km.
Tádé
Vendég
« Új hozzászólás #625 Dátum: 2009.12.29 kedd, 19:37:30 »

Ablakfűtés automatizmusát nem lehet kikapcsolni vhogy? minden indítás után bekapcsol .. (talán +4 fokig?) .. még napsütésben is.
Biztosítékot ki kell venni... Cheesy
Naplózva
GiN
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1950



E-mail
« Új hozzászólás #626 Dátum: 2009.12.29 kedd, 19:51:30 »

Biztosítékot ki kell venni... Cheesy

Ennél cukibb megoldásra vadásznék! De Kösz!  nyes  wave
Naplózva

Ranger XLT 2.2 TDCi.
2017-ig: 2006/2, Mondeo Turnier 2.0 TDCi Titanium, remap 160LE, MMT6, Forge Silicone Hoses,
Tempomat, EGR off, decat, LLumar, ZEN INA, Futásteljesítmény: ~225e km.
Tádé
Vendég
« Új hozzászólás #627 Dátum: 2009.12.29 kedd, 20:03:58 »

Ennél cukibb megoldásra vadásznék! De Kösz!  nyes  wave
Ki kell fúrkálni a műszerfalat és egy robur billenőkapcsolóval kapcsolhatóvá kell tenni a tápot...  eplus2

Szerintem ha ez a fícsör kikapcsolható, azt szagszervízben tudják csak az IDS-sel...
Naplózva
GiN
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1950



E-mail
« Új hozzászólás #628 Dátum: 2009.12.29 kedd, 20:14:43 »

Ki kell fúrkálni a műszerfalat és egy robur billenőkapcsolóval kapcsolhatóvá kell tenni a tápot...  eplus2

Szerintem ha ez a fícsör kikapcsolható, azt szagszervízben tudják csak az IDS-sel...
Attól tartok én is.  szomoru1
Pedig egy olyan rávarázslás, mint amilyen a biztonsági öv csipogtatásának kikapcsolásakor történt, nem ártana.

BUÉK wave
Naplózva

Ranger XLT 2.2 TDCi.
2017-ig: 2006/2, Mondeo Turnier 2.0 TDCi Titanium, remap 160LE, MMT6, Forge Silicone Hoses,
Tempomat, EGR off, decat, LLumar, ZEN INA, Futásteljesítmény: ~225e km.
ggyuri
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


E-mail
« Új hozzászólás #629 Dátum: 2009.12.29 kedd, 22:20:40 »

Sziasztok. Ismételten egy kis infóra lenne szükségem.
Mivel nem világít rendesen a tompított, és a magasságállítás nem működik, és nem találtam erre vonatkozó biztosítékot, így megbontottuk a lámpát. Az a helyzet, hogy a motorba ami emel, bemegy 3 vezeték, a végén egy lapos csatlakozóval, hasonló mint a számítógép reset/power/led csatlakozói. De a motornak nem három tű áll ki amire rá lehetne húzni ezt, hanem alul 3 érintkező van! Lehetséges hogy más generációs Mondeobol került bele a lámpa, és ezért más? Mielőtt megbarkácsoljuk, szeretném ha valaki írni a tapasztalatot ezzel kapcsolatban.

Majd elfelejtettem: A ködlámpa honnan kapja az áramot? az egyik oldalon megtaláltuk (igaz kicsit csonkán) a csatlakozóját, de a másik oldalon (jobb) sehol sincs nyoma a kábelnek...
Használt és sérült autót gondozni kell, ha már az előző tulaj sz..t bele.

Kösznönöm
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.29 kedd, 22:31:55 írta ggyuri » Naplózva

Mondeo Mk3 2.0 TDCi, 130Le (2002)
error
Vendég
« Új hozzászólás #630 Dátum: 2009.12.29 kedd, 22:59:08 »

Igen, mindegyikhez távirányítós kulcs jár.
Az alsó kép a cikkben... http://mondeotade.fanklub.hu/tavcsocso.pdf
Köszi,az egyik kérdés kilőve.Talán majd a Fordnál adnak kulcsot->megpróbálom... Roll Eyes
Naplózva
gabbabacsi
Vendég
« Új hozzászólás #631 Dátum: 2009.12.29 kedd, 23:00:55 »

Nem kell forgatni, egyszerűen fogd meg a műanyag foglalatot, amibe a vezetékek belemennek és húzd kifelé! Nem csavaros, csak nagyon passzentos a helye, nem is tartja semmi. Én éppen tegnap cseréltem ki, mert éppen kiégett. Ha esetleg nem megy, akkor írd meg és lefényképezem az enyémet és meg tudod néni, te is azt látod-e a te lámpádon. El tudok képzelni valamilyen kóros elváltozást a lámpatesten... nyes
Csak mégegyszer tisztázzuk: MKIII és az első helyzetjelző izzójáról beszélünk. Ugye?
Köszi sikerült. ez tényleg passzentos volt.
Naplózva
ggyuri
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


E-mail
« Új hozzászólás #632 Dátum: 2009.12.30 szerda, 13:30:36 »

Előzmény
Nos, képek az inkompatibilitásról:




A képen látszik, hogy a csatlakozó lapos, és egy anya, az ajzat pedig egy érintkezős valami.
Valaki tud rá biztos megoldást, persze ha nem, akkor jól megbarkácsoljuk.
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.30 szerda, 13:38:27 írta ggyuri » Naplózva

Mondeo Mk3 2.0 TDCi, 130Le (2002)
ezsolt
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1434



« Új hozzászólás #633 Dátum: 2009.12.30 szerda, 14:07:07 »

Valamit nem értek. Amikor megállok, és leveszem a gyújtást, a középkonzol mögül morajlást és 2-3 kattanást hallani. Olyan, mintha egy szögesdrótot húznának át a szellőzők mögött. Nincs köze a klímához, mert akkor is hallani, ha csak a gyújtást veszem le, kb. 2-3 másodpercig tart. Fura, nem hiszem, hogy ez természetes. (Lehet, hogy azt hallani, ahogy sóhajt, majd egy résbe visszavackolja magát az őrangyalom. De azért a körmeit előtte levághatná)  Grin
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.30 szerda, 14:09:17 írta ezsolt » Naplózva

2003/09* 2.0 TDCi EGR, kombi. A MÁSODIK Mondeó !
hayabusa
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52



« Új hozzászólás #634 Dátum: 2009.12.30 szerda, 22:57:14 »



Helló Mindenkinek!   wave

HELP...
Van 1 kis gondom a világításkapcsolóval.
Ha csak helyzetjelzőre kapcsolom, kapcsolja a tompitottat, ha fordítok rajta még 1-et tompitottra, nem változik semmi,
marad ugyanúgy,
tehát a vill.kapcs 1-es, és 2-es fokozata ugyanaz...(tompitott)
Sőt, ha mindezt úgy csinálom hogy nincs benne a sluszkulcs, a vill. kapcs 2-es fokozatánál RÁADJA a gyújtást!!
 kulcs nélkűl... hihetetlen de igaz!!! falbav falbav falbav falbav
Már 3 vill.kapcsolót is kipróbáltam, de a jelenség ugyanaz...
Járt már így valakiHuh?
Köszi előre is!!!
B.U.É.K!
Üdv: Roby.
Naplózva

2001.05. MKIII TDDI kombi
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #635 Dátum: 2009.12.31 csütörtök, 10:13:35 »


Helló Mindenkinek!   wave

HELP...
Van 1 kis gondom a világításkapcsolóval.
Ha csak helyzetjelzőre kapcsolom, kapcsolja a tompitottat, ha fordítok rajta még 1-et tompitottra, nem változik semmi,
marad ugyanúgy,
tehát a vill.kapcs 1-es, és 2-es fokozata ugyanaz...(tompitott)
Sőt, ha mindezt úgy csinálom hogy nincs benne a sluszkulcs, a vill. kapcs 2-es fokozatánál RÁADJA a gyújtást!!
 kulcs nélkűl... hihetetlen de igaz!!! falbav falbav falbav falbav
Már 3 vill.kapcsolót is kipróbáltam, de a jelenség ugyanaz...
Járt már így valakiHuh?
Köszi előre is!!!
B.U.É.K!
Üdv: Roby.
Szaladj el 1 villamosságihoz!Valamelyik relé összeéghetett a biztitáblában a motortérben!
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
KOVIZ
Vendég
« Új hozzászólás #636 Dátum: 2009.12.31 csütörtök, 12:46:11 »

Sziasztok !

Azt szeretném megtudni , hogy az első szélvédő fütéssel mit lehet csinálni hogy a teljes szélvédőn müködjön. Az a gáz hogy csak csikokban müködik , mit lehet vele csinálni ?
Ha valaki már javította vagy csak érzékelőt tisztított segítsen , hogy jó legyen.
Előre is köszi mindenkinek !!

Boldog új Évet  !!
Naplózva
gravitydave
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1002



« Új hozzászólás #637 Dátum: 2009.12.31 csütörtök, 13:30:00 »

Sziasztok !

Azt szeretném megtudni , hogy az első szélvédő fütéssel mit lehet csinálni hogy a teljes szélvédőn müködjön. Az a gáz hogy csak csikokban müködik , mit lehet vele csinálni ?
Ha valaki már javította vagy csak érzékelőt tisztított segítsen , hogy jó legyen.
Előre is köszi mindenkinek !!

Boldog új Évet  !!


ez sajnos csak szelvedo cserevel orvosolhato!
Naplózva

2020 MK-5 2.0 Hibrid Kombi ST Line
2006 MK-3 1.8 b Szedan Ambiente
EX 2011 Fusion 2,5 SEL Szedan
EX 2008 Mk-4 1.6 b Kombi, Trend, LPG
EX 1997 Mk-2 1.8 b Ferdehatu GLX
Ex 2002 MK-3 1.8 b Kombi Ambiente
Ex 1996 Mk-1 1.6 b Kombi CLX
BTomi
Vendég
« Új hozzászólás #638 Dátum: 2009.12.31 csütörtök, 21:55:03 »

Valamit nem értek. Amikor megállok, és leveszem a gyújtást, a középkonzol mögül morajlást és 2-3 kattanást hallani. Olyan, mintha egy szögesdrótot húznának át a szellőzők mögött. Nincs köze a klímához, mert akkor is hallani, ha csak a gyújtást veszem le, kb. 2-3 másodpercig tart. Fura, nem hiszem, hogy ez természetes. (Lehet, hogy azt hallani, ahogy sóhajt, majd egy résbe visszavackolja magát az őrangyalom. De azért a körmeit előtte levághatná)  Grin

Szia!

Ezt már volt téma itt a fórumon és senki sem tudta biztosra (vagy legalábbis nem írta meg), de különböző elméletek születtek. Az enyém szerint ilyenkor lezárja a külső levegő beömlést az utastérbe, mások szerint a levegő terelő lapátokat állítja vissza alapállásba a rendszer.
Szóval nincs gáz, ezt másnak is csinálja, nincs baja a tiednek!
Naplózva
ezsolt
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1434



« Új hozzászólás #639 Dátum: 2010.01.01 péntek, 18:28:42 »

Szia!

Ezt már volt téma itt a fórumon és senki sem tudta biztosra (vagy legalábbis nem írta meg), de különböző elméletek születtek. Az enyém szerint ilyenkor lezárja a külső levegő beömlést az utastérbe, mások szerint a levegő terelő lapátokat állítja vissza alapállásba a rendszer.
Szóval nincs gáz, ezt másnak is csinálja, nincs baja a tiednek!
Köszi szépen, tehát nincs gáz!
Akkor gázt bele!  taps
Naplózva

2003/09* 2.0 TDCi EGR, kombi. A MÁSODIK Mondeó !
Tádé
Vendég
« Új hozzászólás #640 Dátum: 2010.01.01 péntek, 18:31:00 »

Köszi szépen, tehát nincs gáz!
Akkor gázt bele!  taps
Mondjam, melyik vezetéket kell elcsípni? A pirosat, vagy a kéket?  eplus2
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #641 Dátum: 2010.01.02 szombat, 19:46:56 »

Köszi szépen, tehát nincs gáz!
Akkor gázt bele!  taps

Szia,

Nekem is csinálja, bár eléggé halkan, de ugyan ilyen hangot hallok, amikor átkapcsolom belső keringetésre a levegőt, ezért én is a lezárja a beömlő elméletre szavazok.

Üdv
Kotta

Ja és BUÉK Smiley
Naplózva
Koniman
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2563



WWW
« Új hozzászólás #642 Dátum: 2010.01.02 szombat, 20:12:36 »

Köszi szépen, tehát nincs gáz!
Akkor gázt bele!  taps

Szia!

Nekem is ugyan ezt csinálja, de Én is az elöttem szólók véleményét tudom megerősíteni. Baj nincs csak alapállásba áll vagy lezárja a belső levegő bejutását.
Naplózva

2002 MKIII TDCi kombi Ghia + tempomat (130 Le).
Pirelli P7 Cinturato + Pirelli Snowcontroll 3 Túl a 450.000 Km-en
Konica Minolta új, felújított, bemutatótermi multifunkciós gépek , nyomtatók eladása, bérbeadása, javítása.
rnagy8
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 457


E-mail
« Új hozzászólás #643 Dátum: 2010.01.02 szombat, 21:41:16 »

Szia!

Nekem is ugyan ezt csinálja, de Én is az elöttem szólók véleményét tudom megerősíteni. Baj nincs csak alapállásba áll vagy lezárja a belső levegő bejutását.
Szerintem ezt a tézist könnyen lehetne igazolni vagy cáfolni ha leállítás előtt pár 10 másodperccel OFF-ba teszitek a klímát. Elvileg az OFF-ra is alaphelyzetbe mennek a lapátok/lezárja a külső zsilipet stb. Ha ezek után nagy csend lesz motor leállításkor akkor ennyi a magyarázat, ha mégis végigjátssza a hangokat akkor lehet valami más a magyarázat a hangra vagy éppen mégse megy minden alap helyzetbe a klíma OFF-fal  wave
Naplózva

Ford Mondeo Ghia 1.8 SCI, MKIII, fekete, 5 ajtós.
ezsolt
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1434



« Új hozzászólás #644 Dátum: 2010.01.03 vasárnap, 11:10:32 »

Szerintem ezt a tézist könnyen lehetne igazolni vagy cáfolni ha leállítás előtt pár 10 másodperccel OFF-ba teszitek a klímát. Elvileg az OFF-ra is alaphelyzetbe mennek a lapátok/lezárja a külső zsilipet stb. Ha ezek után nagy csend lesz motor leállításkor akkor ennyi a magyarázat, ha mégis végigjátssza a hangokat akkor lehet valami más a magyarázat a hangra vagy éppen mégse megy minden alap helyzetbe a klíma OFF-fal  wave

OFF-ban van a klíma, mégis van kaparászó morajló hang
Naplózva

2003/09* 2.0 TDCi EGR, kombi. A MÁSODIK Mondeó !
hiatalgabor
Vendég
« Új hozzászólás #645 Dátum: 2010.01.03 vasárnap, 12:41:38 »

Hello Tagok!

Egy 2004.évi 115 LE-s TDCI mondeom van, amiben a denso navi mostanában gyengélkedik. Gyakran bekapcsolás után teljesen máshol (akár más országban is) jelentkezik be a térképpel. Pozícionálás után általában nagyjából jól vezet, de kb 50 m-el le van maradva. A bolygószerű szimbólumot mutatja a TMC szimbólum alatt, ami a könyv szerint csökkent műholdjelet jelent.
Nem tudom hol álljak neki a felderítésnek, és az állandó pozícionálás kissé macerás. Ha valaki már találkozott ilyennel, kérem segítsen!

Előre is köszi!  H.G. 
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #646 Dátum: 2010.01.03 vasárnap, 13:04:57 »

OFF-ban van a klíma, mégis van kaparászó morajló hang

Szerintem ha a klima off-ban van (nekem télen általában off-ban van) akkor is le kell zárni a légbeömlőt, mert nem csak belső keringetésen használom az autót (és gondolom mások sem). Szóval ha télen klíma nélkül használod a fűtést és kívülről fújod be a levegőt, akkor leállítás után le kell zárnia a légbeömlőt.

Szerintem

Üdv
Csaba
Naplózva
skorpio79
Vendég
« Új hozzászólás #647 Dátum: 2010.01.03 vasárnap, 14:48:39 »

sziasztok 60 AMPERES BIZTOSÍTÉK A MONDIHOZ TÉNYLEG 1770 Ft
valakinek nincs jobb öltette?Szerintem nem reális
Naplózva
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #648 Dátum: 2010.01.03 vasárnap, 14:53:37 »

na most kezd telelenni a tököm a ford eletronikákkal...
Kiállok a garázsból, visszamegyek becsukni a garázsajtókat és a kocsi járó motornál bezár....mondom faxa...még szerencse hogy barátnőm bennt ült.
Ugy tudta kinyitani az ajtókat hogy kocsi leállit kulcs kivesz és ajtó kinyit távirányitóval.....nem tudta kinyitani a belső ajtónyitó gombbal sem.
Járt már valaki igy,ma többször nem csinálta eddig,és ez volt az első. (Meg az utolsó is mert kikurom belőle az egészet  eplus2)
Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #649 Dátum: 2010.01.03 vasárnap, 15:00:59 »

OFF-ban van a klíma, mégis van kaparászó morajló hang
Nekem - nagynavis a kocsim - ilyenkor a fejegységben levő CD-vel szórakozik még valamit. Leálítja, vagy a fejet teszi 0 állásba, nem tudom. De ha a gyújtást leveszem, akkor van nekem is kattogás. Persze nem hangos, meg nem elviselhetetlen. És én gyújtás-le előtt mindig OFF-ra teszem a klímát.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 ... 742   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.073 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.