Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.07.03 szerda, 01:40:23 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 678 679 680 681 682 683 684 [685] 686 687 688 689 690 691 692 ... 1557   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 20624516 alkalommal)
0 Felhasználó és 156 vendég van a témában
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #34200 Dátum: 2012.01.21 szombat, 08:15:06 »

Ez jobbnak tűnik, mint az első,  eljen de ennek meg a jobb első lámpája párásodik, ha jól látom...
Vajh mi lehet az oka? Törés?  szomoru1

Inkább az, h kimosták a motrot  Undecided
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
napu
Vendég
« Új hozzászólás #34201 Dátum: 2012.01.21 szombat, 08:47:28 »

Ez szerintem 2001 év végi mert nincs írva hónap. A km-hez tegyél hozzá kb 250-et és ahoz képzelj állapotot. Ahol ilyen bután tekerik az órát ott butának nézik a vevőt is és általában csalódás, elpocsékolt idő, pénz, és  200/300-as vérnyomás a vége. Képen minden szép, élőben teljesen másra számíts.  Kerüld a kereskedéseket. A pestieket meg főleg! Hiába kérdezősködsz telefonon minden jó és szép, oda mész és gagyi a egész... Az ember még inkább.  Többet nézz egyszerre, ahol nincs mindenről kép ott takargatni való van általában.
Vigyél magaddal olyat aki látott már kocsit és most is lát a pályán.    Ezt jó pár ezer km, sok megnézett kocsi, sok potyaút, sok elpocsékolt idő és üzemanyag után tanácsolom  Wink

Kösz, ez építő, én is így gondolom, ezért keresnék innen a klubból vasat. Szerinted ha nem kereskedés, akkor merre nézzek szét?? Az expressz vagy más gagyibb oldalak is inkább nepperekkel vannak tele ...

Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #34202 Dátum: 2012.01.21 szombat, 09:24:54 »

Kösz, ez építő, én is így gondolom, ezért keresnék innen a klubból vasat. Szerinted ha nem kereskedés, akkor merre nézzek szét?? Az expressz vagy más gagyibb oldalak is inkább nepperekkel vannak tele ...



Magányszemélytől kellene venni de  sajnos az eladó kocsik kb  5-10%-a ilyen csak... 1 lehetőség van még, bármilyen márkakereskedésben beszámított kocsi.   Azt gondolom tudod,h a hahun a kép alatti felsorolás végén ha van további járművek ugyanitt akkor kereskedés ha nincs akkor talán nem?! Jó a express is, trader, bazár, és minden más a fent lentebb írtak szerint.
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
ezsolt
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1435



« Új hozzászólás #34203 Dátum: 2012.01.21 szombat, 09:43:13 »

Kösz, ez építő, én is így gondolom, ezért keresnék innen a klubból vasat. Szerinted ha nem kereskedés, akkor merre nézzek szét?? Az expressz vagy más gagyibb oldalak is inkább nepperekkel vannak tele ...
Vágódj fel a netre, osztrák vagy szlovák magánhirdetésekre.
Ha itthon veszel, akkor az autóra fogsz rengeteget rákölteni, hogy helyreállítsd a tisztességes állapotát!
Ha szomszédban, magánszemélytől, akkor a lepapírozás lesz a költség, de az autó jobb állapotban lehet.
Számolj kicsit, lehet, hogy érdemes. Nem próbáltam, de egy próbát megér.
Lehet, hogy nem lesz drágább a teljes járulékos költséged, mert a papírokra tán kevesebbet költesz, mint az autóra.... ne a nepper menjen ki a te autódért, hanem inkább te alkudozz érte. Valószínűleg nem fogsz órát tekergetni magadnak.
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.21 szombat, 09:45:08 írta ezsolt » Naplózva

2003/09* 2.0 TDCi EGR, kombi. A MÁSODIK Mondeó !
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #34204 Dátum: 2012.01.21 szombat, 10:37:22 »

Ez szerintem 2001 év végi mert nincs írva hónap. A km-hez tegyél hozzá kb 250-et és ahoz képzelj állapotot. Ahol ilyen bután tekerik az órát ott butának nézik a vevőt is és általában csalódás, elpocsékolt idő, pénz, és  200/300-as vérnyomás a vége. Képen minden szép, élőben teljesen másra számíts.  Kerüld a kereskedéseket. A pestieket meg főleg! Hiába kérdezősködsz telefonon minden jó és szép, oda mész és gagyi a egész... Az ember még inkább.  Többet nézz egyszerre, ahol nincs mindenről kép ott takargatni való van általában.
Vigyél magaddal olyat aki látott már kocsit és most is lát a pályán.    Ezt jó pár ezer km, sok megnézett kocsi, sok potyaút, sok elpocsékolt idő és üzemanyag után tanácsolom  Wink
Egy benzinesben csak nincs 400e km... És miért tekerik bután az órát? Mert épp 154.820 van benne? Még menni kellett volna vele 180km-t, hogy pont 155e-vel lehessen eladni? Hogy kell akkor szerinted jól órát tekerni? 130e-re? Vagy 129.934-re, mert az azért mégsem 130e? Szerintem meg kell nézni, mert mi van, ha tényleg ennyit ment?
Tudom hogy van ez az óratekergetés, és hogy tényleg a nagyrésze tekerve van, de mindig mondom apum autóját példának. '98-as benzines Passat, szalonból első tulajként átvéve, most van benne 113e km. Csak autópályázott, tehát állapotra még jobb. Ha el akarja adni, ki fog hinni neki? Ha beadjuk kereskedésbe, akkor visszatekerik 70e-re (mert úgy néz ki), és úgy hirdetik? Vagy épphogy előre tekerik 154e-re, mert azt inkább elhiszik mint a 113e-t?
Ahogy HZsolt92 is mondta korábban. Használt autónál nem km-t, hanem állapotot vesz az ember. Szerintem ne beszéljük le naput olyan autóról, amiről senki semmit nem tud, csak találgat, tippelget. El kell menni, meg kell nézni, és ott helyszínen lehet dönteni.

Ilyen régi autót meg behozni szerintem nem nagyon éri meg, mert magas reg.adó van rá. És semmi garancia nincs rá, hogy kint, az eladás előtt nem pörgették vissza 290e-ről 129.913-ra (csak hogy "okosan" csinálják).
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Csalinger
Vendég
« Új hozzászólás #34205 Dátum: 2012.01.21 szombat, 11:15:32 »


Ilyen régi autót meg behozni szerintem nem nagyon éri meg, mert magas reg.adó van rá. És semmi garancia nincs rá, hogy kint, az eladás előtt nem pörgették vissza 290e-ről 129.913-ra (csak hogy "okosan" csinálják).
Teljes mértékben egyet kell értsek Domi hozzászólásával  kinti autóknál és pl SK-ba nagyon nagy iparág az óra visszatekerés sőt ott még használnak valami sürű anyagot amit  beleöntenek a motorba  és jelentősen lecsökkenti a problémás zajok meglétét úgy 1000-1500km-re utána meg szét esik a kocsi alattad. Ha le papíroztad akkor már buktál i lóvét ha gond van az autóval, itthon pedig legalább meg van az esélyed hogy leverd a veséjét ha  nem tudtok megegyezni eplus2
Naplózva
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #34206 Dátum: 2012.01.21 szombat, 12:00:30 »

használtautónál állapotot veszünk, nem km állást Wink
jaaaaj de szépen fogalmaztál Cheesy és milyen igazat.
látszik, hogy egyetemre jársz  nyes Grin

előttem szólókhoz, csak annyit tennék hozzá, hogy kereskedőben ne bízz, csak magadban és az érzékeidben.
én anno az autónézegetést úgy kezdtem el, hogy beültem könyöklő, kormány, pedál és apróságok alapján saccoltam magamnak egy km állást, utána ráadtam egy gyújtást, műszerfalra néz, elmosolyodik.
4 ajtó szélének az állapotát néztem meg, mennyire rohad, vagy kezd.
kereskedővel helycsere kocsi mögé áll nézi jön-e füst. de általában nem jött, nem hiába. eltüntetik ők azt a bajt.

csak annyit tudok ajánlani, hogy próbálj ki sok mondit tesztkörön. a többit neked kell érezni és összehasonlítani őket. melyik volt dinamikusabb, stb stb.

bocs a hosszú postért. csak gondoltam megemlítem, az én példámat, hogyan is kerestem (az igazit).  nyes nyes
Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23822


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #34207 Dátum: 2012.01.21 szombat, 12:13:28 »

jaaaaj de szépen fogalmaztál Cheesy és milyen igazat.
látszik, hogy egyetemre jársz  nyes Grin


duhos2 vigyor3

magyarországon autóvásárláskor csak a kereskedőnek, szervízkönyvnek és a km állásnak nem szabad hinni vigyor3 nyes
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #34208 Dátum: 2012.01.21 szombat, 12:23:30 »

duhos2 vigyor3

magyarországon autóvásárláskor csak a kereskedőnek, szervízkönyvnek és a km állásnak nem szabad hinni vigyor3 nyes

Csak ha majd 1,5 év múlva eladjuk az öregebb Mondeot mondd meg nekem kérlek,ki a franc fogja megvenni 300ezer feletti kmóra állással? (És még vagy 70-80ezerrel a motorban...) Holott semmi baja,napi használatban van. Igaz volt törve az eleje 2szer(egyszer egy Omega oldalról,most a napokban egy róka előlről),a lökösbe hátulról is belecsúsztak,vannak rajta karcok és egyszer megverte a jég...És akkor majd én fogok valakinek fizetni,hogy elvigye,mi?  nyes falbav
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #34209 Dátum: 2012.01.21 szombat, 12:28:38 »

Egy benzinesben csak nincs 400e km... És miért tekerik bután az órát? Mert épp 154.820 van benne? Még menni kellett volna vele 180km-t, hogy pont 155e-vel lehessen eladni? Hogy kell akkor szerinted jól órát tekerni? 130e-re? Vagy 129.934-re, mert az azért mégsem 130e? Szerintem meg kell nézni, mert mi van, ha tényleg ennyit ment?
Tudom hogy van ez az óratekergetés, és hogy tényleg a nagyrésze tekerve van, de mindig mondom apum autóját példának. '98-as benzines Passat, szalonból első tulajként átvéve, most van benne 113e km. Csak autópályázott, tehát állapotra még jobb. Ha el akarja adni, ki fog hinni neki? Ha beadjuk kereskedésbe, akkor visszatekerik 70e-re (mert úgy néz ki), és úgy hirdetik? Vagy épphogy előre tekerik 154e-re, mert azt inkább elhiszik mint a 113e-t?
Ahogy HZsolt92 is mondta korábban. Használt autónál nem km-t, hanem állapotot vesz az ember. Szerintem ne beszéljük le naput olyan autóról, amiről senki semmit nem tud, csak találgat, tippelget. El kell menni, meg kell nézni, és ott helyszínen lehet dönteni.

Ilyen régi autót meg behozni szerintem nem nagyon éri meg, mert magas reg.adó van rá. És semmi garancia nincs rá, hogy kint, az eladás előtt nem pörgették vissza 290e-ről 129.913-ra (csak hogy "okosan" csinálják).

Menj el nézz meg párat(mindenfélét nem csak mondeot) és majd megérted miről beszélek Wink   

Azért van bután tekerve mert 200 alatt van. Az 20ezer sincs évente ami kizárt 1 ilyen kocsinál.  Apukád autója eladó? Gondolom nem mert nincs értelme eladni. Ezért nem találsz olyat és hasonlót sem a neten. Ha mégis, pár nap alatt elkel.  Ha eladjátok  akkor csak otthonról és sokkal többet kaptok érte mint ha beszámoltatjátok, és el is fogják hinni mert az állapota  mutatja. De jóval drágábban tegyétek ki mint a többit!  Ez a kocsi nem új hirdetés, tehát nem valószínű, h olyan jó amilyennek látszik.   2 hete vettünk apósoméknak 2001-es 1.8as sedan mondeot.  Nem kereskedésbe.  Csak azért volt meg mert 270-t mutatott a óra és a sok bírka el sem tudja képzelni,h 151 után is van élet. Ez már reálisnak mondható talán. A kocsi teljesen jó, tulaj elmondta mit cserélt stb. Ja és 150-ig könyves! Addig volt a 1. tulajnál.

Regadó: 2001 10. havi  1.8 benzin  220.000-  Szerintem nem sok wave
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23822


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #34210 Dátum: 2012.01.21 szombat, 12:30:16 »

Csak ha majd 1,5 év múlva eladjuk az öregebb Mondeot mondd meg nekem kérlek,ki a franc fogja megvenni 300ezer feletti kmóra állással? (És még vagy 70-80ezerrel a motorban...) Holott semmi baja,napi használatban van. Igaz volt törve az eleje 2szer(egyszer egy Omega oldalról,most a napokban egy róka előlről),a lökösbe hátulról is belecsúsztak,vannak rajta karcok és egyszer megverte a jég...És akkor majd én fogok valakinek fizetni,hogy elvigye,mi?  nyes falbav
azért mert csattant a lökösön egy róka, még nem kéne töröttnek mondani Wink lecseréled a lököst, és senki nem mondja meg. + a műanyag elemeken rétegvastagságot sem tudnak mérni Wink

na ezek meg vannak törve nyes











én nem azt mondtam, hogy eladáskor nem kell megtekerni az órát eplus2 (anélkül itthon tényleg nem lehet eladni), hanem azt, hogy vásárláskor nem azt kell nézni Wink

ha ott tartasz, hogy fizetnél érte, hogy elvigyék, csak szólj én INGYEN is elviszem eplus2
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #34211 Dátum: 2012.01.21 szombat, 12:32:16 »

Csak ha majd 1,5 év múlva eladjuk az öregebb Mondeot mondd meg nekem kérlek,ki a franc fogja megvenni 300ezer feletti kmóra állással? (És még vagy 70-80ezerrel a motorban...) Holott semmi baja,napi használatban van. Igaz volt törve az eleje 2szer(egyszer egy Omega oldalról,most a napokban egy róka előlről),a lökösbe hátulról is belecsúsztak,vannak rajta karcok és egyszer megverte a jég...És akkor majd én fogok valakinek fizetni,hogy elvigye,mi?  nyes falbav

Valószínűleg ismerősöd fogja megvenni vagy innen valaki és örülni fog neki. Ha mégsem, akkor a szokásos: a kereslet határozza meg a kínálatot eplus2
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23822


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #34212 Dátum: 2012.01.21 szombat, 12:33:57 »

Vágódj fel a netre, osztrák vagy szlovák magánhirdetésekre.
Ha itthon veszel, akkor az autóra fogsz rengeteget rákölteni, hogy helyreállítsd a tisztességes állapotát!
Ha szomszédban, magánszemélytől, akkor a lepapírozás lesz a költség, de az autó jobb állapotban lehet.
Számolj kicsit, lehet, hogy érdemes. Nem próbáltam, de egy próbát megér.
Lehet, hogy nem lesz drágább a teljes járulékos költséged, mert a papírokra tán kevesebbet költesz, mint az autóra.... ne a nepper menjen ki a te autódért, hanem inkább te alkudozz érte. Valószínűleg nem fogsz órát tekergetni magadnak.
pontosan, nem kell leragadni az itthoni kínálatnál Wink

nálunk is ha elmegy az off, akkor megvan a terv, kintről hozott autó, +regadó + futomű, fék, motorcsere, és erősebb lesz a szériánál és még mindig olcsóbb lesz mint itthon a legdrágább vigyor3 és akkor tudom hogy rendben van
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.21 szombat, 12:36:03 írta HZsolt92 » Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #34213 Dátum: 2012.01.21 szombat, 12:34:45 »

azért mert csattant a lökösön egy róka, még nem kéne töröttnek mondani Wink lecseréled a lököst, és senki nem mondja meg. + a műanyag elemeken rétegvastagságot sem tudnak mérni Wink

na ezek meg vannak törve nyes

[img]http://www.mondeo-st220.de/galerie/bilder/bild-2603.jpg[/img
[img]http://www.mondeo-st220.de/galerie/bilder/bild-2602.jpg[/img
[img]http://www.mondeo-st220.de/galerie/bilder/bild-2601.jpg[/img

[img]http://www.mondeo-st220.de/galerie/bilder/bild-2757.jpg[/img

[img width=450 height=600]http://www.mondeo-st220.de/galerie/bilder/bild-2277.jpg[/img

[img]http://www.mondeo-st220.de/galerie/bilder/bild-1993.jpg[/img

én nem azt mondtam, hogy eladáskor nem kell megtekerni az órát eplus2 (anélkül itthon tényleg nem lehet eladni), hanem azt, hogy vásárláskor nem azt kell nézni Wink

ha ott tartasz, hogy fizetnél érte, hogy elvigyék, csak szólj én INGYEN is elviszem eplus2

Az lesz,csak most ugye OFF is karosszériásnál van,addig a Mondeo most sportos mert a cooler szépen kilóg és kapja a zoxigént  eplus2 eplus2

Valószínűleg ismerősöd fogja megvenni vagy innen valaki és örülni fog neki. Ha mégsem, akkor a szokásos: a kereslet határozza meg a kínálatot eplus2

Amúgy sanszos,hogy innen fogja valaki megvenni,mert más ember nem nagyon vesz autót 150 ezer alatt. Majd szerzek bele egy új bőrkormányt,körbekenem szilikonnal,eltűnik a szervizkönyv és 130 ezer lesz benne  nyes ...vagy majd Zsolti megveszi olcsóért  eplus2
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.21 szombat, 16:17:02 írta AndyA » Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #34214 Dátum: 2012.01.21 szombat, 12:36:30 »

azért mert csattant a lökösön egy róka, még nem kéne töröttnek mondani Wink lecseréled a lököst, és senki nem mondja meg. + a műanyag elemeken rétegvastagságot sem tudnak mérni

én nem azt mondtam, hogy eladáskor nem kell megtekerni az órát eplus2 (anélkül itthon tényleg nem lehet eladni), hanem azt, hogy vásárláskor nem azt kell nézni Wink

 eljen taps   Az utolsó előtti feketéből teljesen jó kocsit lehet csinálni, látványos a törés nem gáz.  A többi kuka
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23822


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #34215 Dátum: 2012.01.21 szombat, 12:38:17 »

eljen taps   Az utolsó előtti feketéből teljesen jó kocsit lehet csinálni, látványos a törés nem gáz.  A többi kuka
csak ezeket találtam hirtelen, aki nagyon akar, az első ezüstből is autót csinál eplus2
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #34216 Dátum: 2012.01.21 szombat, 12:40:48 »

csak ezeket találtam hirtelen, aki nagyon akar, az első ezüstből is autót csinál eplus2

Azt bármibő' lehet  eplus2

Am lehet az lesz majd,ha ezt az öreget lecseréljük,hogy veszünk egy másik utolsó szériás 3as Mondeot,valami felszereltebbet,a mostani "újba" kerül egy új motor,ha szarakodna(kb 2 év múlva túl lesz a 350ezren) és utána happy mindenki  taps taps
Naplózva
cscsabi30
Vendég
« Új hozzászólás #34217 Dátum: 2012.01.21 szombat, 15:28:46 »

Hali!
Váltógombot hogyan tudom lekapni??
Köszi worship
Naplózva
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #34218 Dátum: 2012.01.21 szombat, 15:36:29 »

Hali!
Váltógombot hogyan tudom lekapni??
Köszi worship

Erősen kezd el lefelé csavarni Smiley
Naplózva
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #34219 Dátum: 2012.01.21 szombat, 15:52:39 »

tud valaki olcsó és szépen dolgozó céget aki Krómozást vállal?
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26994


E-mail
« Új hozzászólás #34220 Dátum: 2012.01.21 szombat, 16:15:51 »

Csak ha majd 1,5 év múlva eladjuk az öregebb Mondeot mondd meg nekem kérlek,ki a franc fogja megvenni 300ezer feletti kmóra állással? (És még vagy 70-80ezerrel a motorban...) Holott semmi baja,napi használatban van. Igaz volt törve az eleje 2szer(egyszer egy Omega oldalról,most a napokban egy róka előlről),a lökösbe hátulról is belecsúsztak,vannak rajta karcok és egyszer megverte a jég...És akkor majd én fogok valakinek fizetni,hogy elvigye,mi?  nyes falbav

Szerintem lesz olyan kisebb pénzű fórumtárs, aki simán. Inkább fog hinni neked és a 300-nak, mint a hasznaltauto.hu-nak.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #34221 Dátum: 2012.01.21 szombat, 16:18:45 »

Szerintem lesz olyan kisebb pénzű fórumtárs, aki simán. Inkább fog hinni neked és a 300-nak, mint a hasznaltauto.hu-nak.

AndyA

Jogos...Am is vigyázva van rá(jó,a rókakoma most nem jött jól,de meg lesz javítva nemsokára...) Smiley De ez még szerencsére(?) nem aktuális.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48473



« Új hozzászólás #34222 Dátum: 2012.01.21 szombat, 18:12:22 »

tud valaki olcsó és szépen dolgozó céget aki Krómozást vállal?
miklóson ismerek egy céget aki krómozik is(meg horganyoz is),de nem tudom,hogy olcsó- és szép-e......
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #34223 Dátum: 2012.01.21 szombat, 18:47:27 »

miklóson ismerek egy céget aki krómozik is(meg horganyoz is),de nem tudom,hogy olcsó- és szép-e......

A Sírókróm? Ha fémre kell felvinni, állítólag ők az egyik legjobbak. De szerintem ők műanyagra nem visznek fel.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
szferi.78
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 213


E-mail
« Új hozzászólás #34224 Dátum: 2012.01.21 szombat, 18:54:30 »

Sziasztok!  Vettem egy 2003 Ford Mondeo 2.0 tdci-t .Bekapcsolt klimánál alapjáraton néha hallok egy kattanást,ezt szabad csinálnia?
Naplózva

MK4 ghia 2009.02. 2.0 145LE, 5 ajtó
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #34225 Dátum: 2012.01.21 szombat, 19:44:41 »

Sziasztok!  Vettem egy 2003 Ford Mondeo 2.0 tdci-t .Bekapcsolt klimánál alapjáraton néha hallok egy kattanást,ezt szabad csinálnia?
Mivel automata klima, valószínű ekkor kapcsol be vagy ki a klima kuplung.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48473



« Új hozzászólás #34226 Dátum: 2012.01.21 szombat, 20:58:31 »

A Sírókróm? Ha fémre kell felvinni, állítólag ők az egyik legjobbak. De szerintem ők műanyagra nem visznek fel.
ők arra készítik amit odaviszel előkészítve.Ha eléred,hogy a műanyagot galvanizálják rézzel valahol máshol,akkor ők is tudnak műanyagot krómozni. vigyor3
Amúgy meg fogalmam sincs hogy ilyet vállalnak-e.Krómozni krómoznak,az biztos.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #34227 Dátum: 2012.01.21 szombat, 22:58:55 »

ők arra készítik amit odaviszel előkészítve.Ha eléred,hogy a műanyagot galvanizálják rézzel valahol máshol,akkor ők is tudnak műanyagot krómozni. vigyor3
Amúgy meg fogalmam sincs hogy ilyet vállalnak-e.Krómozni krómoznak,az biztos.

Én már kérdeztem... nem vállalják. A műanyagra valahogy ráfújják a krómot. A Zsoel csináltatta párszor, mindig azt mondta, most tuti, örök életű lesz, aztán vhogy mégsem...
A gőzborotva leszedte.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #34228 Dátum: 2012.01.21 szombat, 23:38:58 »

Használt autó vásárlás/eladás témához szólnék hozzá.

A kormány, a váltó, a könyöklő, a pedálok, az ülések állapota is lehet félrevezető. Ezeket (relatív) aprópénzből rendberakatják a "dílerek", és már nincs is árulkodó jel a visszatekert órás autóban. A Srác aki monoron bőröz (néhány klubtársnak már csinált kormány bőrözést, persze nem eladás, hanem igényességük miatt), mondta, hogy sorban állnak nála a "dílerek" és szépen adnak neki munkát, ezért nehéz, nála időpontot kapni, mert ugye szépen dolgozik.

A másik téma, hogy kiveszi majd meg a 300000 Km-t futott autót. Megjön arra is a vevő, csak ki kell várni, azt aki állapotot vesz és nem km-t, van még éppeszű ember. Szerintem a korábbi töréseket, sem kell eltitkolni. Kérdezik mondod, és azt is hogy tisztességesen lett kijavítva (már ha így volt), így legalább az is látszik, hogy egyenes vagy / korrekt. Aki ettől hátatfordít, az meg nem a te vevőd.

Én is 245000 km-el adtam el az előző Mondeomat, nem klubtársnak, de azóta, már regisztrált és egy Mini t.-n is megjelent, tetszik neki a klub.
Eszembe se jutott, hogy visszatekertessem az órát! Minek? Az autón úgy is látszott, hogy gondos gazdája voltam, az állapota magáért beszélt.

Én azt gondolom, hogy ha én korrekt km-es autót szeretnék venni (ami vagy sikerül vagy nem), tehát ez az igényem, szeretném, hogy így működjön, akkor amikor eladok, akkor az a minimum, hogy én magam is korrekt vagyok minden tekintetben (km, autó élettörténete / szervíztörténete, stb.)  integet2
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #34229 Dátum: 2012.01.21 szombat, 23:44:25 »

Használt autó vásárlás/eladás témához szólnék hozzá.

A kormány, a váltó, a könyöklő, a pedálok, az ülések állapota is lehet félrevezető. Ezeket (relatív) aprópénzből rendberakatják a "dílerek", és már nincs is árulkodó jel a visszatekert órás autóban. A Srác aki monoron bőröz (néhány klubtársnak már csinált kormány bőrözést, persze nem eladás, hanem igényességük miatt), mondta, hogy sorban állnak nála a "dílerek" és szépen adnak neki munkát, ezért nehéz, nála időpontot kapni, mert ugye szépen dolgozik.

A másik téma, hogy kiveszi majd meg a 300000 Km-t futott autót. Megjön arra is a vevő, csak ki kell várni, azt aki állapotot vesz és nem km-t, van még éppeszű ember. Szerintem a korábbi töréseket, sem kell eltitkolni. Kérdezik mondod, és azt is hogy tisztességesen lett kijavítva (már ha így volt), így legalább az is látszik, hogy egyenes vagy / korrekt. Aki ettől hátatfordít, az meg nem a te vevőd.

Én is 245000 km-el adtam el az előző Mondeomat, nem klubtársnak, de azóta, már regisztrált és egy Mini t.-n is megjelent, tetszik neki a klub.
Eszembe se jutott, hogy visszatekertessem az órát! Minek? Az autón úgy is látszott, hogy gondos gazdája voltam, az állapota magáért beszélt.

Én azt gondolom, hogy ha én korrekt km-es autót szeretnék venni (ami vagy sikerül vagy nem), tehát ez az igényem, szeretném, hogy így működjön, akkor amikor eladok, akkor az a minimum, hogy én magam is korrekt vagyok minden tekintetben (km, autó élettörténete / szervíztörténete, stb.)  integet2

Teljesen egyetértek azzal,amit írsz. Eddig ami kocsi kikerült tőlünk(1 kivételével) bőven 250ezer fölött volt az összes valós futásteljesítménye. Az egyik ex-autónkat néha még mindig látom a városban,ugyanolyan állapotban,mint mikor eladtuk a Mondeo vételekor.
Szerintem mi se fogjuk visszatekergetni,hiszen értelme nincsen...Akik itt vagytok a fórumon,úgyis tudjátok,másrészt nem szokásunk másokat átverni. Ha meg kereskedésbe lesz beadva,nagyon valószínű,h visszatekerik és kiglancolják... szomoru1
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #34230 Dátum: 2012.01.21 szombat, 23:53:31 »

Teljesen egyetértek azzal,amit írsz. Eddig ami kocsi kikerült tőlünk(1 kivételével) bőven 250ezer fölött volt az összes valós futásteljesítménye. Az egyik ex-autónkat néha még mindig látom a városban,ugyanolyan állapotban,mint mikor eladtuk a Mondeo vételekor.
Szerintem mi se fogjuk visszatekergetni,hiszen értelme nincsen...Akik itt vagytok a fórumon,úgyis tudjátok,másrészt nem szokásunk másokat átverni. Ha meg kereskedésbe lesz beadva,nagyon valószínű,h visszatekerik és kiglancolják... szomoru1

Kereskedésbe beadva nehéz jól járni az eladónak. Érdemesebb inkább hírdetni, kiemelni a hírdetést, és megvárni a vevőt.

PL. Korrekt infót akar az autóról amit megvenne, járjunk jól mindketten, és hagyjuk ki a kereskedőt, keressen közvetlenül engem.  wave
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #34231 Dátum: 2012.01.21 szombat, 23:59:03 »

Kereskedésbe beadva nehéz jól járni az eladónak. Érdemesebb inkább hírdetni, kiemelni a hírdetést, és megvárni a vevőt.

PL. Korrekt infót akar az autóról amit megvenne, járjunk jól mindketten, és hagyjuk ki a kereskedőt, keressen közvetlenül engem.  wave

Persze,csak ugye az átlag magyar(=birka) azt akarja,hogy a 9 éves dízel kombiban 120ezer km legyen...Csak nem gondol bele,hogy ő is minimum 25-30 ezret tenne bele évente(így egy átlagos futás simán lehet a 230-270ezer egy ilyen idős autónál). Inkább elmegy a kereskedésbe,és megveszi a 90-110 ezret futott,kintről behozott csodát,aztán írja a népítéletbe,hogy *** a Mondeo,mert 150ezernél pcs-csere van meg stb...
Nálunk az első számú kocsi mindig éves szinten 55-60ezret megy,a másik kettő max 12-16ezret. Sose veszünk újat,mert arra nem telik általában,de 2-3 éveset már meg lehet venni. Mondjuk 130-140ezer(reális km-el). Abba 3 év alatt máris 300ezer felett van,és már nem lehet eladni. Holott 80%ban egyedül van használva,és a maradék 20%ban van benne a család többi tagja is,szóval a belsejéről megnem mondaná senki a magas futást.
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #34232 Dátum: 2012.01.22 vasárnap, 00:08:02 »

Persze,csak ugye az átlag magyar(=birka) azt akarja,hogy a 9 éves dízel kombiban 120ezer km legyen...Csak nem gondol bele,hogy ő is minimum 25-30 ezret tenne bele évente(így egy átlagos futás simán lehet a 230-270ezer egy ilyen idős autónál). Inkább elmegy a kereskedésbe,és megveszi a 90-110 ezret futott,kintről behozott csodát,aztán írja a népítéletbe,hogy *** a Mondeo,........

Erre mondtam, hogy az nem a te embered, a matek példát "azilyenkilóméterfutásonhátrahökkölőknek" le lehet vezetni, majd jó vásárlást kell nekik kívánni, és megmutatni nekik a kaput. Higgyen amit akar. Emilszam, aki az autómat megvette, úgy jött hozzám, hogy Ő állapotot vesz nem km-t.  worship Ő is az a fajta vevő aki nemcsak cipeli az agyát a fejében, hanem használja is.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #34233 Dátum: 2012.01.22 vasárnap, 00:08:57 »

Erre mondtam, hogy az nem a te embered, a matek példát "azilyenkilóméterfutásonhátrahökkölőknek" le lehet vezetni, majd jó vásárlást kell nekik kívánni, és megmutatni nekik a kaput. Higgyen amit akar. Emilszam, aki az autómat megvette, úgy jött hozzám, hogy Ő állapotot vesz nem km-t.  worship Ő is az a fajta vevő aki nemcsak cipeli az agyát a fejében, hanem használja is.

Akkor neked szerencséd volt Smiley Sajnos még nem az ilyen vevők vannak túlsúlyban  szomoru1
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #34234 Dátum: 2012.01.22 vasárnap, 00:10:48 »

Akkor neked szerencséd volt Smiley Sajnos még nem az ilyen vevők vannak túlsúlyban  szomoru1

Én úgy döntöttem, hogy kivárom a vevőmet, de kereskedőnek nem adom oda. Persze nem voltam szorult helyzetben és megtehettem.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #34235 Dátum: 2012.01.22 vasárnap, 00:12:31 »

Én úgy döntöttem, hogy kivárom a vevőmet, de kereskedőnek nem adom oda. Persze nem voltam szorult helyzetben és megtehettem.

Nekünk is lehet az lesz,hogy elkezdjük előbb hirdetni a régit,és ha eladjuk,utána megvesszük a kiszemeltet. Másképp nem nagyon menne... szomoru1
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #34236 Dátum: 2012.01.22 vasárnap, 00:16:51 »

Nekünk is lehet az lesz,hogy elkezdjük előbb hirdetni a régit,és ha eladjuk,utána megvesszük a kiszemeltet. Másképp nem nagyon menne... szomoru1

Én tovább kerestem a mostanit, mint amennyi idő alatt eladtam a régit. Az a baj, ha nincs alattad autó és nagyon kellene, akkor lehet hogy kapkodsz és olyat veszel, amit nem "kényszer helyzetben" nem vennél meg. Nagyobb a hibázás lehetősége nyomás alatt.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
jozsef.kovacs
Vendég
« Új hozzászólás #34237 Dátum: 2012.01.22 vasárnap, 00:33:34 »

Én tovább kerestem a mostanit, mint amennyi idő alatt eladtam a régit. Az a baj, ha nincs alattad autó és nagyon kellene, akkor lehet hogy kapkodsz és olyat veszel, amit nem "kényszer helyzetben" nem vennél meg. Nagyobb a hibázás lehetősége nyomás alatt.
Naplózva
skyjezus
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 321


E-mail
« Új hozzászólás #34238 Dátum: 2012.01.22 vasárnap, 09:58:29 »

sziasztok!
Hol tudom megnézni, hogy milyen felszereltséggel adták ki az autómat???
mert érdekességeket találok és érdekelne Cheesy
előre is köszönöm
Naplózva

2003/6 MK3 TDCI 2.0 GHIA (130 Le); EGR off, egy kis carbonozás
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #34239 Dátum: 2012.01.22 vasárnap, 09:59:18 »

sziasztok!
Hol tudom megnézni, hogy milyen felszereltséggel adták ki az autómat???
mert érdekességeket találok és érdekelne Cheesy
előre is köszönöm

Mik az érdekességek? Amúgy szerintem E-tisben alvázszám alapján kiír pár adatot,talán a felszereltséget is  integet2
Naplózva
skyjezus
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 321


E-mail
« Új hozzászólás #34240 Dátum: 2012.01.22 vasárnap, 10:28:55 »

Mik az érdekességek? Amúgy szerintem E-tisben alvázszám alapján kiír pár adatot,talán a felszereltséget is  integet2

a bővítettebb leírásra gondoltam, hogy alapból mik voltak benne. mert nagyon látok (használtautón .... ) ahol ugyan így nézne ki a középkonzol, vagy csak nem néztem elég autót
csomagtér nyitó gomb -- ESP kapcsoló ---- ülésfűtés helye Cheesy -----  pohártartó
és kváncsi lettem csupán érdekesség képpen saját magamnak Cheesy

http://kepfeltoltes.hu/120122/DSC_6153_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Naplózva

2003/6 MK3 TDCI 2.0 GHIA (130 Le); EGR off, egy kis carbonozás
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #34241 Dátum: 2012.01.22 vasárnap, 10:32:21 »

a bővítettebb leírásra gondoltam, hogy alapból mik voltak benne. mert nagyon látok (használtautón .... ) ahol ugyan így nézne ki a középkonzol, vagy csak nem néztem elég autót
csomagtér nyitó gomb -- ESP kapcsoló ---- ülésfűtés helye Cheesy -----  pohártartó
és kváncsi lettem csupán érdekesség képpen saját magamnak Cheesy

http://kepfeltoltes.hu/120122/DSC_6153_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szerintem az első résszel nincsen semmi baj,ez így normális. Legalábbis facelift előtt. Mert utána,nem tudom már mikor,de eltűnt a csomagtérnyitó gomb.
Naplózva
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3363



« Új hozzászólás #34242 Dátum: 2012.01.22 vasárnap, 10:33:09 »

a tartály alján a szivattyúról szokik lecsúszni a cső.ott keresd először! Wink

Köszi, megnézem. worship

A hőmérőre tipp? Mitől mérhet pontatlanul?
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
skyjezus
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 321


E-mail
« Új hozzászólás #34243 Dátum: 2012.01.22 vasárnap, 10:48:52 »

Szerintem az első résszel nincsen semmi baj,ez így normális. Legalábbis facelift előtt. Mert utána,nem tudom már mikor,de eltűnt a csomagtérnyitó gomb.

ja akkor stimm Cheesy
Naplózva

2003/6 MK3 TDCI 2.0 GHIA (130 Le); EGR off, egy kis carbonozás
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48473



« Új hozzászólás #34244 Dátum: 2012.01.22 vasárnap, 11:14:56 »

Köszi, megnézem. worship

A hőmérőre tipp? Mitől mérhet pontatlanul?
szerintem az mindenkinek pontatlan.....nekem is.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3363



« Új hozzászólás #34245 Dátum: 2012.01.22 vasárnap, 11:17:10 »

szerintem az mindenkinek pontatlan.....nekem is.

Mi számít pontatlannak? 5-6fokos eltérés elég sok szerintem...Nekem eddig teljesen jó volt.
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48473



« Új hozzászólás #34246 Dátum: 2012.01.22 vasárnap, 11:21:03 »

Mi számít pontatlannak? 5-6fokos eltérés elég sok szerintem...Nekem eddig teljesen jó volt.
Próbáld befújni kontakt tisztítóval a csatiját.lehet,hogy oxidos.Jobb első lámpa alatt a löksiben találod.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3363



« Új hozzászólás #34247 Dátum: 2012.01.22 vasárnap, 11:23:27 »

Próbáld befújni kontakt tisztítóval a csatiját.lehet,hogy oxidos.Jobb első lámpa alatt a löksiben találod.

Megnézem a talán lehúzódott csővel együtt. vigyor3

Köszi. integet2
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #34248 Dátum: 2012.01.22 vasárnap, 14:30:04 »

ha ezen leírás szerint programozok kulcsot akkor az nyitni, zárni, indítani fogja a verdát??

http://mondeo.hu/wiki/index.php/Ind%C3%ADt%C3%A1sg%C3%A1tl%C3%B3_(PATS)_programoz%C3%A1s
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #34249 Dátum: 2012.01.22 vasárnap, 14:36:55 »

ha ezen leírás szerint programozok kulcsot akkor az nyitni, zárni, indítani fogja a verdát??

http://mondeo.hu/wiki/index.php/Ind%C3%ADt%C3%A1sg%C3%A1tl%C3%B3_(PATS)_programoz%C3%A1s
Vettél bicskakulcsot talán?Huh?
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
Oldalak: 1 ... 678 679 680 681 682 683 684 [685] 686 687 688 689 690 691 692 ... 1557   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.135 másodperc alatt készült el 20 lekéréssel.