Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.09.21 szombat, 09:48:03 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 1317 1318 1319 1320 1321 1322 1323 [1324] 1325 1326 1327 1328 1329 1330 1331 ... 1557   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 21335471 alkalommal)
0 Felhasználó és 161 vendég van a témában
Bleky
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1640



« Új hozzászólás #66150 Dátum: 2015.12.28 hétfő, 12:26:12 »

Ha csak a jobb első nem működik, akkor a bal első nem lehet rossz. (ráadásul 2004-es a vas, tehát FL-es zárak vannak benne)

De így akkor megválaszoltad, hogy a jobb első rossz.  nyes nyes nyes
Viccet félretéve, meg kell nézni előbb. Hátha csak valami szöszmösz ragadt a zárszerkezetbe.
Mikor én cseréltem, nekem nem nyílt a BE JE és a csomagtartó. Kicseréltem a BE-t, minden megjavult, kivéve a JE. Azt is ki kellett cserélni külön.
Vagyis akkor a vezető oldali mindet vezérli, kivéve a JE-t?
Naplózva

2001.03.03 MK3 mondeo 2.0L benzin Duratec HE SEFI CJBA B4Y Ghia sedan panther black, 440e+km
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48500



« Új hozzászólás #66151 Dátum: 2015.12.28 hétfő, 12:27:16 »



Nincs csak 1 érzékelő a jobb térdnél. 
Lebonthatod, de nem lesz ott semmi......max egy mikrofon, ha van kihangosítód.
attól még kimehet megnézni a semmit -7ben....ne vedd el a kedvét. eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Bleky
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1640



« Új hozzászólás #66152 Dátum: 2015.12.28 hétfő, 12:29:24 »



Nincs csak 1 érzékelő a jobb térdnél. 
Lebonthatod, de nem lesz ott semmi......max egy mikrofon, ha van kihangosítód.

Remélem így lesz, kell a hely a mikrofonnak.
Naplózva

2001.03.03 MK3 mondeo 2.0L benzin Duratec HE SEFI CJBA B4Y Ghia sedan panther black, 440e+km
Bleky
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1640



« Új hozzászólás #66153 Dátum: 2015.12.28 hétfő, 12:31:53 »

attól még kimehet megnézni a semmit -7ben....ne vedd el a kedvét. eplus2

Akkor is megnézem most már ha feketére fagy az újjam. Össze vissza irogattok mindent. Majd én fényképpel ledokumentálom.
Naplózva

2001.03.03 MK3 mondeo 2.0L benzin Duratec HE SEFI CJBA B4Y Ghia sedan panther black, 440e+km
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #66154 Dátum: 2015.12.28 hétfő, 12:33:48 »

De így akkor megválaszoltad, hogy a jobb első rossz.  nyes nyes nyes
Viccet félretéve, meg kell nézni előbb. Hátha csak valami szöszmösz ragadt a zárszerkezetbe.
Mikor én cseréltem, nekem nem nyílt a BE JE és a csomagtartó. Kicseréltem a BE-t, minden megjavult, kivéve a JE. Azt is ki kellett cserélni külön.
Vagyis akkor a vezető oldali mindet vezérli, kivéve a JE-t?

Nem!
Mert lehet vezeték hiba is.

A bal első mindet vezérli, illetve jelet ad és a GEM vezérli/működteti a zárakat.
« Utoljára szerkesztve: 2015.12.28 hétfő, 12:36:01 írta GSR » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
okros1
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 68



E-mail
« Új hozzászólás #66155 Dátum: 2015.12.28 hétfő, 12:41:21 »

De így akkor megválaszoltad, hogy a jobb első rossz.  nyes nyes nyes
Viccet félretéve, meg kell nézni előbb. Hátha csak valami szöszmösz ragadt a zárszerkezetbe.
Mikor én cseréltem, nekem nem nyílt a BE JE és a csomagtartó. Kicseréltem a BE-t, minden megjavult, kivéve a JE. Azt is ki kellett cserélni külön.
Vagyis akkor a vezető oldali mindet vezérli, kivéve a JE-t?

Hát akkor ha jobb idő lesz, megpróbálom szétszedni, aztán lesz ami lesz. Gondoltam hátha van valami típushiba, amire már kb van egy valószínűleg sikeres javítási módszer mint pl az elektromos ülésemelés problematikájára (egy úriember külön erre szakosodott, és alkatrészt gyárt hozzá).
Azért köszi mindenkienk.
Naplózva

Ford Mondeo 2.0 TDCI Trend 2004 B5Y, 130 hp, startdust silver
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48500



« Új hozzászólás #66156 Dátum: 2015.12.28 hétfő, 12:43:40 »

Akkor is megnézem most már ha feketére fagy az újjam. Össze vissza irogattok mindent. Majd én fényképpel ledokumentálom.
az összevisszaság max a te fejedben van.egyértelmű választ kaptál többektől(is).Az a mikrofon helye,a két szélső pedig a riasztó érzékelőjé.
Engem nem zavar,ha feketére fagy a kezed,de tudnod kell,hogy ilyen időben esetleg több kárt csinálsz mint hasznot,ugyanis a műanyag ilyenkor rideg,és azonnal elpattan,ha feszegeted.Sajnálnám,ha ez történne.
Vagy esetleg ha komolyan gondolod,akkor hosszabbító,és vigyél magaddal hajszárítót,gy talán nem törik el semmi,ha felmelegíted kicsit azt a műanyagot,amit feszegetnél. Wink
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Csabi77
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1146



E-mail
« Új hozzászólás #66157 Dátum: 2015.12.28 hétfő, 15:33:16 »

De így akkor megválaszoltad, hogy a jobb első rossz.  nyes nyes nyes
Viccet félretéve, meg kell nézni előbb. Hátha csak valami szöszmösz ragadt a zárszerkezetbe.
Mikor én cseréltem, nekem nem nyílt a BE JE és a csomagtartó. Kicseréltem a BE-t, minden megjavult, kivéve a JE. Azt is ki kellett cserélni külön.
Vagyis akkor a vezető oldali mindet vezérli, kivéve a JE-t?


Neked facelift előtti kocsid van(aláírás) ahol elég gyakori a bal első vezérlő zár hiba.Ez a csomagtartó nem nyílik a leginkább nyomravezető.Itt szerintem elromlott az "elromolhatatlan",vagy cserélhették a jobb első zárat régebbire,vagy nem kap jelet/áramot a zár.
Naplózva

2004 MK3 Hatchback Trend+ 1.8 125PS
Bleky
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1640



« Új hozzászólás #66158 Dátum: 2015.12.28 hétfő, 15:49:57 »

az összevisszaság max a te fejedben van.egyértelmű választ kaptál többektől(is).Az a mikrofon helye,a két szélső pedig a riasztó érzékelőjé.
Engem nem zavar,ha feketére fagy a kezed,de tudnod kell,hogy ilyen időben esetleg több kárt csinálsz mint hasznot,ugyanis a műanyag ilyenkor rideg,és azonnal elpattan,ha feszegeted.Sajnálnám,ha ez történne.
Vagy esetleg ha komolyan gondolod,akkor hosszabbító,és vigyél magaddal hajszárítót,gy talán nem törik el semmi,ha felmelegíted kicsit azt a műanyagot,amit feszegetnél. Wink

Na itt vagyok. Igen, összevisszaság volt a fejemben mert, bár igaz, te mondtad mi a helyzet, de aztán jött valaki, aki magabiztosan az ellenkezőjét állította.  szomoru1
Szóval, pirospont jár Metatronnak és Alfnak  taps , LiZo kolléga pedig azonnal menjen ki az udvarra és nyomjon le 10 fekvőtámaszt mert feleslegesen dolgoztatott és megingatott hitemben.  hehe
Az alábbi kép szerint nincs ott semmi, vagyis, mive auto klímám van, az a gyári kihangosító mikrofon helye. Köszönjük a nyomozó munkát, nekem.



Na most, kérdem Alfot vagy Metatront  hehe  hehe  hehe, ha veszek FL-es konzolt, amiben vannak ilyen "légyszemek" az oldalán, akkor át tudom rakni ezeket a borzalmakat oda? :
Megjegyzem, ez nem utólagos beszerelés, így hoztam ki a szalonból 0 km-el.




Naplózva

2001.03.03 MK3 mondeo 2.0L benzin Duratec HE SEFI CJBA B4Y Ghia sedan panther black, 440e+km
Csabi77
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1146



E-mail
« Új hozzászólás #66159 Dátum: 2015.12.28 hétfő, 16:26:33 »

2001-ben még nem létezett az a riasztós világítás-szemüvegtartós kombó.Emiatt neked a borzalom a gyári megoldás amit utólag belefaragott pár szorgos szerelő mielőtt lepengetted az árát(mennyi volt akkoriban?) és érezni kezdted a különbséget.Amúgy a "légyszemes" cucc nem ilyen érzékelőket tartalmaz(egy doboz egység ha jól emlékszek) és el se fér a burkolat alatt...szerintem.Vezetékek elérnének odáig alapból?...szerinted.  wave
Naplózva

2004 MK3 Hatchback Trend+ 1.8 125PS
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #66160 Dátum: 2015.12.28 hétfő, 16:34:03 »

Na itt vagyok. Igen, összevisszaság volt a fejemben mert, bár igaz, te mondtad mi a helyzet, de aztán jött valaki, aki magabiztosan az ellenkezőjét állította.  szomoru1
Szóval, pirospont jár Metatronnak és Alfnak  taps , LiZo kolléga pedig azonnal menjen ki az udvarra és nyomjon le 10 fekvőtámaszt mert feleslegesen dolgoztatott és megingatott hitemben.  hehe
Az alábbi kép szerint nincs ott semmi, vagyis, mive auto klímám van, az a gyári kihangosító mikrofon helye. Köszönjük a nyomozó munkát, nekem.



Na most, kérdem Alfot vagy Metatront  hehe  hehe  hehe, ha veszek FL-es konzolt, amiben vannak ilyen "légyszemek" az oldalán, akkor át tudom rakni ezeket a borzalmakat oda? :
Megjegyzem, ez nem utólagos beszerelés, így hoztam ki a szalonból 0 km-el.





De bizony utólagos!

A gyári a belső világításba van beszerelve, aminek emiatt más a belső felépítése és ugye a vezeték is ott van, ami a GEM-hez vezet, ami szintén riasztós és "tudja", hogy vannak UH érzékelők is.
Tehát nem biztos, hogy egy utólagos (mert a riasztód is az) riasztóhoz való UH érzékelő kompatibilis tud lenni egy gyári (GEM-ben lévő) riasztóval és a gyári UH az utólagos riasztóval.


Ez a gyári:


« Utoljára szerkesztve: 2015.12.28 hétfő, 16:38:16 írta GSR » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Bleky
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1640



« Új hozzászólás #66161 Dátum: 2015.12.28 hétfő, 16:58:05 »

De bizony utólagos!

A gyári a belső világításba van beszerelve, aminek emiatt más a belső felépítése és ugye a vezeték is ott van, ami a GEM-hez vezet, ami szintén riasztós és "tudja", hogy vannak UH érzékelők is.
Tehát nem biztos, hogy egy utólagos (mert a riasztód is az) riasztóhoz való UH érzékelő kompatibilis tud lenni egy gyári (GEM-ben lévő) riasztóval és a gyári UH az utólagos riasztóval.

Ez a gyári:




Mondom, hogy így hoztam ki a szalonból. 0 km-el, ráadásul rendeltem az autót, tehát nem kiválasztottam egyet szalonban és elhoztam. Rendelésre jött. Majdnem egy évet vártam rá. Egyetlen valaha is volt tulajdonosa vagyok. Amit te mutatsz az nem egy későbbi széria?
Mikor először megláttam én is azt gondoltam, hogy tuti ott szerelték be utólag a szalonban, miután az autó megérkezett és mielőtt én elmentem volna érte, de nem foglalkoztam vele.
Hidd el, nem utólag tetettem bele. Én már csak tudnám.

@Csabi: 15 éve volt, azt tudom, hogy 6 milla volt, de arra már nem emlékszem, hogy kicsit alatta volt vagy felette. Asszem 5.8 volt.

Ilyen az enyém:


« Utoljára szerkesztve: 2015.12.28 hétfő, 17:03:26 írta Bleky » Naplózva

2001.03.03 MK3 mondeo 2.0L benzin Duratec HE SEFI CJBA B4Y Ghia sedan panther black, 440e+km
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #66162 Dátum: 2015.12.28 hétfő, 17:04:16 »

Mondom, hogy így hoztam ki a szalonból. 0 km-el, ráadásul rendeltem az autót, tehát nem kiválasztottam egyet szalonban és elhoztam. Rendelésre jött. Majdnem egy évet vártam rá. Egyetlen valaha is volt tulajdonosa vagyok. Amit te mutatsz az nem egy későbbi széria?
Mikor először megláttam én is azt gondoltam, hogy tuti ott szerelték be utólag a szalonban, miután az autó megérkezett és mielőtt én elmentem volna érte, de nem foglalkoztam vele.

@Csabi: 15 éve volt, azt tudom, hogy 6 milla volt, de araa már nem emlék szem, hogy kicsit alatta volt vagy felette. Asszem 5.8 volt.

Ilyen az enyém:




Mondom, hogy utólagos!

Olyanról nem hallottál, hogy a szalonba szerelnek bele ezt-azt, amit te kértél? Mert vagy nem rendelhető úgy vagy anélkül veszik meg és utólag szerelik bele a kért valamit?
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Bleky
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1640



« Új hozzászólás #66163 Dátum: 2015.12.28 hétfő, 17:12:41 »

Mondom, hogy utólagos!

Olyanról nem hallottál, hogy a szalonba szerelnek bele ezt-azt, amit te kértél? Mert vagy nem rendelhető úgy vagy anélkül veszik meg és utólag szerelik bele a kért valamit?

Ezt mondom én is, hogy nem gyári, de mégis az, mert az utólagos azt jelenti, ha azután szereltetek be valamit, miután kihoztam a szalonból.
Addig minden "gyári". Én a megrendelő lapon beikszeltem a riasztót, és mikor elmentem a kocsiért, benne volt, tehát gyári.  hehe hehe
puszzantás

Innen nézzük, vagy onnan, ez van benne és kész, és el szeretném tűntetni.
Naplózva

2001.03.03 MK3 mondeo 2.0L benzin Duratec HE SEFI CJBA B4Y Ghia sedan panther black, 440e+km
Metatron13
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 972



E-mail
« Új hozzászólás #66164 Dátum: 2015.12.28 hétfő, 17:30:10 »

Mivel a tiéd olyan mint az enyém kiadásra, és én is most cseréltem le az fl utánira amit te is szeretnél ultrahangos simán bemegy ennek ami most van (fl előtti) a helyére.
A tiéd fl előtti így valószínű, hogy a gyárban szerelték be azokat a z ultrahangos förmedvényeket, melyet ha most kicserélsz fl utánira, melyben benne van az ultrahangos érzékelő, azok eltűnhetnek, csak át kell vezetékezni az fl utáni ultrahangos érzékelősbe.  worship
Naplózva

2001 Ford Mondeo MK3 2.0 16V (146 HP)B4Y wilting

Tel.: 06-30-331-4175
Bleky
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1640



« Új hozzászólás #66165 Dátum: 2015.12.28 hétfő, 17:37:07 »

Mivel a tiéd olyan mint az enyém kiadásra, és én is most cseréltem le az fl utánira amit te is szeretnél ultrahangos simán bemegy ennek ami most van (fl előtti) a helyére.
A tiéd fl előtti így valószínű, hogy a gyárban szerelték be azokat a z ultrahangos förmedvényeket, melyet ha most kicserélsz fl utánira, melyben benne van az ultrahangos érzékelő, azok eltűnhetnek, csak át kell vezetékezni az fl utáni ultrahangos érzékelősbe.  worship

Én is valami ilyesmire gondolok. Annak idején ez volt az egyik első autó ami bejött. Nagyon az első szériák között volt. Lehet hogy még nem volt megoldva a riasztó dolog az első pár autónál ezért a márkakereskedők szerelnek be valami "gyárias" megoldást. De attól még gondolom ez a Ford áldása alatt történik. Csak azért lássuk be, béna egy megoldás.
Naplózva

2001.03.03 MK3 mondeo 2.0L benzin Duratec HE SEFI CJBA B4Y Ghia sedan panther black, 440e+km
Bleky
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1640



« Új hozzászólás #66166 Dátum: 2015.12.28 hétfő, 17:41:06 »

Következő kérdés amire sejtem a választ, de megerősítést kérek szépen:

A FL-es mondin láttam a fényszóró kapcsolón van "auto" fokozat. Ha az enyémet (amin nincs auto) kicserélem ilyenre, működni fog az auto fokozat?

(sejtésem az, hogy ez egy kicsit bonyolultabb annál és kell még hozzá érzékelő meg elektronika)
Naplózva

2001.03.03 MK3 mondeo 2.0L benzin Duratec HE SEFI CJBA B4Y Ghia sedan panther black, 440e+km
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #66167 Dátum: 2015.12.28 hétfő, 17:43:26 »

Következő kérdés amire sejtem a választ, de megerősítést kérek szépen:

A FL-es mondin láttam a fényszóró kapcsolón van "auto" fokozat. Ha az enyémet (amin nincs auto) kicserélem ilyenre, működni fog az auto fokozat?

(sejtésem az, hogy ez egy kicsit bonyolultabb annál és kell még hozzá érzékelő meg elektronika)
jók a sejtéseid.
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
Bleky
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1640



« Új hozzászólás #66168 Dátum: 2015.12.28 hétfő, 17:47:45 »

jók a sejtéseid.

Fene, akkor kapcsolgatok... rinya
Naplózva

2001.03.03 MK3 mondeo 2.0L benzin Duratec HE SEFI CJBA B4Y Ghia sedan panther black, 440e+km
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #66169 Dátum: 2015.12.28 hétfő, 17:49:30 »

Mondom, hogy utólagos!

Olyanról nem hallottál, hogy a szalonba szerelnek bele ezt-azt, amit te kértél? Mert vagy nem rendelhető úgy vagy anélkül veszik meg és utólag szerelik bele a kért valamit?


 eljen
És némelyik szalonban annyira "tehetséges" szerelők dolgoznak........ falbav
Kértünk az új autókba 1-2 dolgot utólag.  Többek között riasztót is amit sikerült úgy beépíteni, hogy az A oszlop burkolatokat nekünk kellett rendesen visszarakni.  Ennél már csak a plató (víz)szigetelése sikerült "szebben".......a fekete autót sikerült szürke, fehér, és színtelen szilóval gyönyörűen összetaknyolni.....de legalább még mindig beázik.   hehe
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
rstwingo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1131


csak vagyok


E-mail
« Új hozzászólás #66170 Dátum: 2015.12.28 hétfő, 17:49:54 »

Következő kérdés amire sejtem a választ, de megerősítést kérek szépen:

A FL-es mondin láttam a fényszóró kapcsolón van "auto" fokozat. Ha az enyémet (amin nincs auto) kicserélem ilyenre, működni fog az auto fokozat?

(sejtésem az, hogy ez egy kicsit bonyolultabb annál és kell még hozzá érzékelő meg elektronika)

Az automata lámpa kapcsolás csak akkor ér valamit, ha nappali fényed is van,
de
saját tapasztalat, számomra túl hamar kapcsol fel, igy nem is használom

azt meg szerintem nem lehet állítani, hogy milyen fényerőnél kapcsolódjon fel, pedig jó volna ha lehetne
Naplózva

2012-s MK4 2.0 TDCI Titanium Luxury  Lunar Sky kombi- Full extra - 190 paci - 4 memoriás ülés
2005/03/31-TDCI 2.0 TURNIER VIVA X - kombi-130 pacis-Mashine Silv
Bleky
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1640



« Új hozzászólás #66171 Dátum: 2015.12.28 hétfő, 18:05:41 »

Az automata lámpa kapcsolás csak akkor ér valamit, ha nappali fényed is van,
de
saját tapasztalat, számomra túl hamar kapcsol fel, igy nem is használom

azt meg szerintem nem lehet állítani, hogy milyen fényerőnél kapcsolódjon fel, pedig jó volna ha lehetne

Én arra gondoltam, hogy az auto itt csupán annyit jelent, hogy nem kell kapcsolgatni a lámpát, vagyis nem tudod "úgy hagyni". Ha megy a motor ég a lámpa, ha nem megy, nincs lámpa.
Általában nem lekapcsolni szoktam elfelejteni mert ordít, hanem felkapcsolni. Néha.
Ha jól tudom a kressz szerint állandóan be kell lennie kapcsolva a tompítottnak ha megy az autó. Vagy a modern autókon van egy ilyen "utcai világítás" szerű, ami nem a hagyományos tompított, de autó láthatóságát segíti nappal.
Mindegy az enyém ilyen vén marad.
Naplózva

2001.03.03 MK3 mondeo 2.0L benzin Duratec HE SEFI CJBA B4Y Ghia sedan panther black, 440e+km
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #66172 Dátum: 2015.12.28 hétfő, 18:12:50 »

Én arra gondoltam, hogy az auto itt csupán annyit jelent, hogy nem kell kapcsolgatni a lámpát, vagyis nem tudod "úgy hagyni". Ha megy a motor ég a lámpa, ha nem megy, nincs lámpa.
Általában nem lekapcsolni szoktam elfelejteni mert ordít, hanem felkapcsolni. Néha.
Ha jól tudom a kressz szerint állandóan be kell lennie kapcsolva a tompítottnak ha megy az autó. Vagy a modern autókon van egy ilyen "utcai világítás" szerű, ami nem a hagyományos tompított, de autó láthatóságát segíti nappal.
Mindegy az enyém ilyen vén marad.


Nem egészen így van.....
Létezik mk3-hoz is gyári DRL funkció, ami gyújtásra kapcsolja a fényszórókat. TIS-ben benne van. 
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
Vagyokabajnok
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3548



E-mail
« Új hozzászólás #66173 Dátum: 2015.12.28 hétfő, 18:17:42 »



Nem egészen így van.....
Létezik mk3-hoz is gyári DRL funkció, ami gyújtásra kapcsolja a fényszórókat. TIS-ben benne van. 
A pre facelifthez is létezik ezek szerint?
Naplózva

2011.12  1.6 Panther Black BA7
Ex:
2013. Focus 1.6 Tdci trend+
2001 Mondeo mk3 2.0   GHIA   145 LE   (B5Y)  esp. tempomat. fűthető-hűthető fekete bőr.   300+
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #66174 Dátum: 2015.12.28 hétfő, 18:18:13 »

A pre facelifthez is létezik ezek szerint?


Igen.
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
Bleky
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1640



« Új hozzászólás #66175 Dátum: 2015.12.28 hétfő, 18:38:12 »


Nem egészen így van.....


Vagy valami ilyesmi, kb. 25 éve tettem le a jogsit, nem tudom már mi hogy van pontosan... szomoru1
Naplózva

2001.03.03 MK3 mondeo 2.0L benzin Duratec HE SEFI CJBA B4Y Ghia sedan panther black, 440e+km
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #66176 Dátum: 2015.12.28 hétfő, 21:44:56 »

Létezik mk3-hoz is gyári DRL funkció, ami gyújtásra kapcsolja a fényszórókat. TIS-ben benne van. 

programozható ez valahogy?
a Sprinteremen fedkompból tudom állítani, és be van kapcsolva. eléggé kényelmes dolog Smiley mondjuk az igazi az lenne ha a Mondeo is indításra kapcsolna nem gyújtásra.
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
Cs12
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5605



« Új hozzászólás #66177 Dátum: 2015.12.28 hétfő, 22:17:51 »



Igen.

na erről mesélj!  wow1 worship wave
Naplózva

2016.06. MKV 2.0 TDCI BiTurbo ST-Line, 211LE, FULL

Ex:2009.08. MKIV 2.0 TDCI Titanium-S, 165LE CHIP, Automata, EGR+DPF OFF, FULL
Ex:2001.11. MKIII 2.0 TDDI GHIA,150LE,CHIP(BUNYEK),EGR OFF, FULL
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48500



« Új hozzászólás #66178 Dátum: 2015.12.28 hétfő, 22:19:56 »

programozható ez valahogy?
a Sprinteremen fedkompból tudom állítani, és be van kapcsolva. eléggé kényelmes dolog Smiley mondjuk az igazi az lenne ha a Mondeo is indításra kapcsolna nem gyújtásra.
A gem -ben kell bekapcsolni ezt a funkciót ids-el.persze a hw-t kikell építeni,ahhoz kell a TIS.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Bleky
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1640



« Új hozzászólás #66179 Dátum: 2015.12.28 hétfő, 22:23:42 »

A gem -ben kell bekapcsolni ezt a funkciót ids-el.persze a hw-t kikell építeni,ahhoz kell a TIS.

Erre gondolsz Alf? http://www.fordwiki.co.uk/index.php/Daytime_Running_Lights
De nekem most már ilyen kell:  eplus2  eplus2 http://www.thhe.dk/auto_lights.htm
Ááá, inkább kapcsolgatom. Relékhez meg villanyhoz nagyon láma vagyok.
Máshoz is.... szomoru1 nyes
Naplózva

2001.03.03 MK3 mondeo 2.0L benzin Duratec HE SEFI CJBA B4Y Ghia sedan panther black, 440e+km
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #66180 Dátum: 2015.12.28 hétfő, 22:25:40 »

A gem -ben kell bekapcsolni ezt a funkciót ids-el.persze a hw-t kikell építeni,ahhoz kell a TIS.

Nem kell GEM a -fényszóró- DRL-ként működéséhez.
Át/be kell kötni ezt-azt, bizti...stb.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48500



« Új hozzászólás #66181 Dátum: 2015.12.28 hétfő, 22:35:21 »

Nem kell GEM a -fényszóró- DRL-ként működéséhez.
Át/be kell kötni ezt-azt, bizti...stb.
igazad van.mk3,nem mk4....
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #66182 Dátum: 2015.12.28 hétfő, 22:56:30 »

mivel most 10.éig szabin vagyok lehet, h lesz még ebből énekes halott ... bár az elvárások magasak nyes
mivel a másik autó az etalon etéren ezért ennek is indításra kell működnie, a lámpakapcsolónak pedig kikapcsolni a rendszert, és az ott beállított szerint működni tovább.
vezetékelni úgyis kell, mert a ködlámpa szellőzőjébe be akarok tenni 1 W5W izzót, kíváncsi vagyok mi fényt ad úgy ki (lehetne menetfény, ha elegendő a fényerő), és a jobbos kilépőfény is javításra szorul mert ha véletlenül működésbe lép akkor stroboszkópozik mint 1 retro diszkó Cheesy
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #66183 Dátum: 2015.12.29 kedd, 10:47:08 »

Fene, akkor kapcsolgatok... rinya
sokat nem vesztettél,hogy nem automata a fenyszorod.mivel ha vilagitania kell akkor már a gyújtás raadasatol vilagit folyamatosan  nem csak a motor indítás után.
Értelme csak akkor érvényesül ha van menetfenyed amivel kozlekedhetsz lakotteruleten kívül és szurkuletkor az automata felkapcsolja a világítást.
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #66184 Dátum: 2015.12.29 kedd, 12:53:04 »

na erről mesélj!  wow1 worship wave


Itt van róla minden:






Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
Cs12
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5605



« Új hozzászólás #66185 Dátum: 2015.12.29 kedd, 16:15:08 »



Itt van róla minden:








jeeeee!  vigyor3
 worship
ezt meg is lesem, bár ilyen időben tuti nem állok neki!  hehe
Naplózva

2016.06. MKV 2.0 TDCI BiTurbo ST-Line, 211LE, FULL

Ex:2009.08. MKIV 2.0 TDCI Titanium-S, 165LE CHIP, Automata, EGR+DPF OFF, FULL
Ex:2001.11. MKIII 2.0 TDDI GHIA,150LE,CHIP(BUNYEK),EGR OFF, FULL
breakbeat
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 161



E-mail
« Új hozzászólás #66186 Dátum: 2015.12.29 kedd, 18:07:06 »

Műszaki előtt ilik kivenni a dugót az egr elől ?
Nem.
Nekem semmi problémát nem okozott műszakin. Jók voltak az értékek. Normál (nem hátszeles) vizsgán. Persze befolyásolja a motor állapota is. Üdv.
Naplózva

2002/04 Mondeo  Tournier Trend TDDI/85KW
szucstamas20
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 87


E-mail
« Új hozzászólás #66187 Dátum: 2015.12.29 kedd, 19:02:02 »

Üdv Urak!

Mai nap én is kicseréltem az izzítógyertyákat. Rég izgultam már ennyire mint a szerelés közben. Sokat segített a László által készített leírás. Én is nyomatékkulccsal vágtam neki és 4-ből 3 szépen kijött kb 5 perc alatt a 4. viszont feladta a leckét, majd 1 óráig tartott mire kiimádkoztam, de sikerült. A fagyasztó spray nagyon hasznos volt és már ráfért a csere a gyertyákra is.  smile

Üdv: Tomi
Naplózva

2001-es Ford Mondeo mk3 TDDI sedan
Gepetto
Vendég
« Új hozzászólás #66188 Dátum: 2015.12.29 kedd, 19:58:12 »

Kérlek javítsatok ki ha tévedek, de tudtommal legális a sárga helyzetjelző izzó elől, ugye? Smiley
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #66189 Dátum: 2015.12.29 kedd, 20:03:11 »

Kérlek javítsatok ki ha tévedek, de tudtommal legális a sárga helyzetjelző izzó elől, ugye? Smiley

Legális. Amerikában vagy olyan amerikai autón, ami amerikai rendszámmal közlekedik.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
rstwingo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1131


csak vagyok


E-mail
« Új hozzászólás #66190 Dátum: 2015.12.29 kedd, 20:33:03 »

Legális. Amerikában vagy olyan amerikai autón, ami amerikai rendszámmal közlekedik.

Szerintem nem egészen igy van, mert pl a BMW-knek az első refikbe oldalt ott van a sárga helyzetjelző ledek
A ford tgk-nál az első oldalsó indexek üzemelnek helyzetjelzőként

szóval szerintem ez is csak megfelelő jelőlésü sárga lámpán mulik
Naplózva

2012-s MK4 2.0 TDCI Titanium Luxury  Lunar Sky kombi- Full extra - 190 paci - 4 memoriás ülés
2005/03/31-TDCI 2.0 TURNIER VIVA X - kombi-130 pacis-Mashine Silv
adrian007
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 666


Emailt irj ha kérdésed van.


E-mail
« Új hozzászólás #66191 Dátum: 2015.12.30 szerda, 06:51:47 »

Sziasztok jo reggelt. Szeptemberben volt a szervo olaj csere. Minden oda vissza út után nézem a motor teret ( víz, olaj stb... ) most biztos lesz olyan aki azt mondja hogy ez h.ü.lye de en torodok a kocsival. Es tegnap reggel azt vettem észre hogy a minimumnal van a szervo olajam Sad nezelodtem sehol nem látok folyast, olaj nyomot a motor térben. Szeretnek ma venni olajat atf 3 olaj unixal vagy Bárdi ? Mind1 ? Hat ha valaki tudja. Ez normális hogy lement a szint ??  Maxig feltoltom hideg állapotban. Tegnap mentem egy karikát a városban leallitas után maxon volt
Válaszotok előre is köszönöm

Huh? Olaj meg van
3000 Ft volt 1 liter :/
Maxig mehet Huh??

Motor olaj csere is lenne. Milyen levegő szűrő, gázolaj szűrő, olaj szűrő kene ?? Olajat vagy Fordot vagy mannol veszek. Mannol megegyezik a Ford olajjal??? Unixba azt mondtak.
Velemenyetekre lennék kiváncsi es legyszi írjatok meg milyen szűrők kellenek. Köszönöm
Naplózva

2002 Ford mondeo turnier trend 2.0 tdci 130 LE  kombi
Vagyokabajnok
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3548



E-mail
« Új hozzászólás #66192 Dátum: 2015.12.30 szerda, 07:09:52 »

Huh? Olaj meg van
3000 Ft volt 1 liter :/
Maxig mehet Huh??

Motor olaj csere is lenne. Milyen levegő szűrő, gázolaj szűrő, olaj szűrő kene ?? Olajat vagy Fordot vagy mannol veszek. Mannol megegyezik a Ford olajjal??? Unixba azt mondtak.
Velemenyetekre lennék kiváncsi es legyszi írjatok meg milyen szűrők kellenek. Köszönöm
Szia.
Maxig mehet.Ford olajat vegyél 5w30.szürőben a go.szűrő csak gyári Ford,a többi pénztárca függő.(champion szűrő) de nem azért,mert a név kötelez. nyes
Naplózva

2011.12  1.6 Panther Black BA7
Ex:
2013. Focus 1.6 Tdci trend+
2001 Mondeo mk3 2.0   GHIA   145 LE   (B5Y)  esp. tempomat. fűthető-hűthető fekete bőr.   300+
szucstamas20
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 87


E-mail
« Új hozzászólás #66193 Dátum: 2015.12.30 szerda, 07:18:16 »

Huh? Olaj meg van
3000 Ft volt 1 liter :/
Maxig mehet Huh??

Motor olaj csere is lenne. Milyen levegő szűrő, gázolaj szűrő, olaj szűrő kene ?? Olajat vagy Fordot vagy mannol veszek. Mannol megegyezik a Ford olajjal??? Unixba azt mondtak.
Velemenyetekre lennék kiváncsi es legyszi írjatok meg milyen szűrők kellenek. Köszönöm

Szia!

Olajból jó a gyári, ha jól tudom 6 liter kell 5w30. Üzemanyagszűrőből gyárit vagy mann-filtert vagy bosch-t vegyél, az olcsóbb után gyártottaknál a csatlakozók nem biztos, hogy jól zárnak(levegősödés). Sajnos én így jártam, az előző tulaj rossz minőségű u.gy szűrőt rakatott a kocsiba, aminek hála ki kellett cserélni a szűrőre menő csöveket, mert csak roncsolással tudtam leszedni a régi szűrőről. Én bosch-t vettem mert az volt épp raktáron. Olajszűrőből is jó a mann, de lehet olcsóbb (Armafilt, Champion stb) is éppúgy mint a levegőszűrőből. Nem tudom, hogy az olajleeresztő csavarod milyen állapotban van, lehet azt sem ártana lecserélni (~ 1000 ft tömítéssel). Alkatrészeket a Nagyautónál (itt a forumon megtalálod) vagy az alkatreszek.hu-n vagy a mindenamiford.hu-n nézelődhetsz.

Üdv: Tomi
Naplózva

2001-es Ford Mondeo mk3 TDDI sedan
adrian007
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 666


Emailt irj ha kérdésed van.


E-mail
« Új hozzászólás #66194 Dátum: 2015.12.30 szerda, 07:25:51 »

Szia.
Maxig mehet.Ford olajat vegyél 5w30.szürőben a go.szűrő csak gyári Ford,a többi pénztárca függő.(champion szűrő) de nem azért,mert a név kötelez. nyes

Ok köszönöm Smiley nem tudom hova kett a szervo olaj Sad
Naplózva

2002 Ford mondeo turnier trend 2.0 tdci 130 LE  kombi
adrian007
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 666


Emailt irj ha kérdésed van.


E-mail
« Új hozzászólás #66195 Dátum: 2015.12.30 szerda, 07:30:24 »

Szia!

Olajból jó a gyári, ha jól tudom 6 liter kell 5w30. Üzemanyagszűrőből gyárit vagy mann-filtert vagy bosch-t vegyél, az olcsóbb után gyártottaknál a csatlakozók nem biztos, hogy jól zárnak(levegősödés). Sajnos én így jártam, az előző tulaj rossz minőségű u.gy szűrőt rakatott a kocsiba, aminek hála ki kellett cserélni a szűrőre menő csöveket, mert csak roncsolással tudtam leszedni a régi szűrőről. Én bosch-t vettem mert az volt épp raktáron. Olajszűrőből is jó a mann, de lehet olcsóbb (Armafilt, Champion stb) is éppúgy mint a levegőszűrőből. Nem tudom, hogy az olajleeresztő csavarod milyen állapotban van, lehet azt sem ártana lecserélni (~ 1000 ft tömítéssel). Alkatrészeket a Nagyautónál (itt a forumon megtalálod) vagy az alkatreszek.hu-n vagy a mindenamiford.hu-n nézelődhetsz.

Üdv: Tomi
Köszönöm. Kovacsnal szoktam venni.
Unixal drága lenne ?? Sokkal drágább ?? Csak azért mert jövőre nyitnak csak. Es lehet hogy 7 mar kint kell lennem Sad

Gázolaj szűrőt soha nem cseréltem meg soha. Az a sok cső radugast el lehet cseszni??? Hogy kell gázolajjal feltölteni Huh? Mennyi olaj kell bele ??
Pár dolgot mar szereltem tudjatok. De ahogy írtam mar ilyet nem csináltam meg :/ bocsi a hülye kérdésért
Naplózva

2002 Ford mondeo turnier trend 2.0 tdci 130 LE  kombi
szucstamas20
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 87


E-mail
« Új hozzászólás #66196 Dátum: 2015.12.30 szerda, 07:46:37 »

Köszönöm. Kovacsnal szoktam venni.
Unixal drága lenne ?? Sokkal drágább ?? Csak azért mert jövőre nyitnak csak. Es lehet hogy 7 mar kint kell lennem Sad

Gázolaj szűrőt soha nem cseréltem meg soha. Az a sok cső radugast el lehet cseszni??? Hogy kell gázolajjal feltölteni Huh? Mennyi olaj kell bele ??
Pár dolgot mar szereltem tudjatok. De ahogy írtam mar ilyet nem csináltam meg :/ bocsi a hülye kérdésért

Szia!

Ajánlott meleg időben cserélni, mert a csőrögzítők szeretnek elpattanni.. A csere amúgy annyi, hogy az említett biztosítókat kipattintod, csöveket lehúzod, az új szűrőt feltöltöd go-val( max fél liter go, tölcsér), régi szűrő ki, új be, csövek vissza+biztosítók és indít. Nem tudom ki hogy van vele, én mikor indítóztam nyomtam a gázpedált is és emelt fordulaton dolgoztattam ki a levegőt.

Én Unixtól nem rendeltem, de neten összetudod hasonlítani az árakat és eldöntöd, hogy megéri-e vagy sem. Állítólag van a forumnak Unixos kedvezménye, de azt nem tudom, hogy kin keresztül kell intézni.

Üdv: Tomi
Naplózva

2001-es Ford Mondeo mk3 TDDI sedan
adrian007
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 666


Emailt irj ha kérdésed van.


E-mail
« Új hozzászólás #66197 Dátum: 2015.12.30 szerda, 07:50:11 »

Bugo hang csapagy miatt Smiley ilyen volt a hátsó agy. Nem tudod tekerni kézzel :/ megakad

Váltó tartó meg ilyen volt


http://kepfeltoltes.hu/view/151230/174284967image_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/151230/1402377878image_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/151230/777543282image_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Naplózva

2002 Ford mondeo turnier trend 2.0 tdci 130 LE  kombi
adrian007
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 666


Emailt irj ha kérdésed van.


E-mail
« Új hozzászólás #66198 Dátum: 2015.12.30 szerda, 07:55:02 »

Szia!

Ajánlott meleg időben cserélni, mert a csőrögzítők szeretnek elpattanni.. A csere amúgy annyi, hogy az említett biztosítókat kipattintod, csöveket lehúzod, az új szűrőt feltöltöd go-val( max fél liter go, tölcsér), régi szűrő ki, új be, csövek vissza+biztosítók és indít. Nem tudom ki hogy van vele, én mikor indítóztam nyomtam a gázpedált is és emelt fordulaton dolgoztattam ki a levegőt.

Én Unixtól nem rendeltem, de neten összetudod hasonlítani az árakat és eldöntöd, hogy megéri-e vagy sem. Állítólag van a forumnak Unixos kedvezménye, de azt nem tudom, hogy kin keresztül kell intézni.

Üdv: Tomi

Köszönöm. Hat nekem cserélni kene. Mert mar 25 ezer km van benne. Valaki azt mondja minden olaj cserenel kell valaki azt minden második :/ így múltkor azt kihagytam :/
Naplózva

2002 Ford mondeo turnier trend 2.0 tdci 130 LE  kombi
rstwingo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1131


csak vagyok


E-mail
« Új hozzászólás #66199 Dátum: 2015.12.30 szerda, 07:57:17 »

Köszönöm. Kovacsnal szoktam venni.
Unixal drága lenne ?? Sokkal drágább ?? Csak azért mert jövőre nyitnak csak. Es lehet hogy 7 mar kint kell lennem Sad

Gázolaj szűrőt soha nem cseréltem meg soha. Az a sok cső radugast el lehet cseszni??? Hogy kell gázolajjal feltölteni Huh? Mennyi olaj kell bele ??
Pár dolgot mar szereltem tudjatok. De ahogy írtam mar ilyet nem csináltam meg :/ bocsi a hülye kérdésért

Én se cseréltem még soha azelőtt és 5 perc alatt megvolt

A go szűrőn nyilak jelzik a go útját
a csatlakozókon levő fehér mondjuk ugy hogy zégereket húzd ki  és akkor jön le a csatlakozó a go szűrőről (pár másodpercbe került mire rájöttem  Grin )

 hát a feltöltés nálam kicsit érdekesen történt:  ugy gondoltam, hogy mint a benzinnél az üzemanyagszivattyú  , ennél is van valami ilyesmi ami saját magát feltudja tölteni (nagynyomású)
Hát nincs vagy nálam nem működőt, szóval mikor összeraktam, elkezdtem indítózni, hogy feltöltsem a rendszert, ami igy nem sikerült, addig indítóztam, hogy már alig bírta tekerni
ekkor fogtam egy mipolán csövet és a go szúró kimenetére tettem és hát saját számmal vákuumot keltve a csőben töltöttem fel a szűrőt, mikor a mipolánba megjelent a go, akkor visszacsatlakoztattam a csövet és egy utolsó indítózással az autó beindult, járattam picit, mert az elején még köhögőt picit

szóval én így csináltam
Naplózva

2012-s MK4 2.0 TDCI Titanium Luxury  Lunar Sky kombi- Full extra - 190 paci - 4 memoriás ülés
2005/03/31-TDCI 2.0 TURNIER VIVA X - kombi-130 pacis-Mashine Silv
Oldalak: 1 ... 1317 1318 1319 1320 1321 1322 1323 [1324] 1325 1326 1327 1328 1329 1330 1331 ... 1557   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.105 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.