Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.10.06 vasárnap, 08:23:52 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 140 141 142 143 144 145 146 [147] 148 149 150 151 152 153 154 ... 1558   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 21491912 alkalommal)
0 Felhasználó és 71 vendég van a témában
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #7300 Dátum: 2006.05.17 szerda, 10:43:00 »

eccer az 1ik lurdys talin egy v6os sracnak (bocsi, elfelejtettem a nevet) mutattam az ajtoimat. O megkonnyebulve mondta, hogy hal istennek neki nem rohadnak az ajtajai. Nah, mondom muti csak... Hat persze, hogy rohadt neki is, csak kevesbe, mint az enyem.
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #7301 Dátum: 2006.05.17 szerda, 10:46:00 »

Ez a rozsdásodásos dolog szintén csak pár embernél jelentkezett nemde?
Én aszondom, hogy Kis Pista, és Nagy Jóska ótójának ajtajánál nem alkalmaztak különböző szigetelőanyagot a visszahajtásoknál Fordék. Ergo, mind rossz, vagy csak még nem mentek vele eleget esőben.
Ez olyan mint ronda nő nincs, csak keveset ittál.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #7302 Dátum: 2006.05.17 szerda, 10:49:00 »

Én aszondom, hogy Kis Pista, és Nagy Jóska ótójának ajtajánál nem alkalmaztak különböző szigetelőanyagot a visszahajtásoknál Fordék. Ergo, mind rossz, vagy csak még nem mentek vele eleget esőben.
Ez olyan mint ronda nő nincs, csak keveset ittál.
Neked rozsdásodik? a Tiéd még nem facelift ugye?
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #7303 Dátum: 2006.05.17 szerda, 10:49:00 »

En mar lattam facelistest is rohadni. Illetve emlekeim szerint a totalcar nepitelet rovataban is irtak errol. Tehat mind rossz, csak ido kerdese. Szerintem... Vagy legalabbis majdnem mind rossz.
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #7304 Dátum: 2006.05.17 szerda, 11:11:00 »

Story!Elmentem én a haverral egy céges ford fiesta vannal kötelező szervizre!
No itt nem is ez a lényeg hanem,volt ott egy mklll kombi TDCI 2003 évj.és azt láttam,hogy
a szerelő lába látszik ki a motortérből,
még ez sem baj!A lényeg,az autó német rendszámú
és tulajdonosú,erre kérdem én mi a probléma?
Mire ő!"Hát sajnos porlasztócsúcs,ezek a jó magyarországi gázolajak mostánában sűrűn kiütik
a csúcsokat,de nem csak a mondeonál stb....".Közben nézelődök jobbra-balra,megérkezik a német csóválja a fejét végez a szerelő,megy a német fizetni OK!
Ekkor én mondom a szerelőnek,hagy nézzem már meg az ajtót rozsdásodik-e(szerelö mosolyog)kinyitom az ajtót német szalad valamit nyafog,erre én felteszem a kezem és utánna mutatom a tényeket!Hát nem tudom,hogy szoktak németül káromkodni,de a német feje tiszta vörös lett és nagyon mondta,beült bevágta úgy az ajtót mint állat,aztán a hideg motorral ami a csövön ki fért úgy elhúzott.Rám meg úgy néztek mint ha az anyjukat szidtam volna:)))
Hát röviden ennyi a story!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #7305 Dátum: 2006.05.17 szerda, 11:17:00 »

Neked rozsdásodik? a Tiéd még nem facelift ugye?
Ez a rozsdásodás téma már egyszer palacsinta sütésbe torkolott:))))(valahol olvastam)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #7306 Dátum: 2006.05.17 szerda, 11:21:00 »

Ez a rozsdásodás téma már egyszer palacsinta sütésbe torkolott:))))(valahol olvastam)
De sebaj majd sok ajtót rendelünk egyszerre,
és úgy nagyobb kedvezményt kapunk
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #7307 Dátum: 2006.05.17 szerda, 11:23:00 »

Hol "kell" ennek rohadnia?
Megnézem a kicsikémet Cheesy
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37381



WWW E-mail
« Új hozzászólás #7308 Dátum: 2006.05.17 szerda, 11:25:00 »

Story!Elmentem én a haverral egy céges ford fiesta vannal kötelező szervizre!
No itt nem is ez a lényeg hanem,volt ott egy mklll kombi TDCI 2003 évj.és azt láttam,hogy
a szerelő lába látszik ki a motortérből,
még ez sem baj!A lényeg,az autó német rendszámú
és tulajdonosú,erre kérdem én mi a probléma?
Mire ő!"Hát sajnos porlasztócsúcs,ezek a jó magyarországi gázolajak mostánában sűrűn kiütik
a csúcsokat,de nem csak a mondeonál stb....".Közben nézelődök jobbra-balra,megérkezik a német csóválja a fejét végez a szerelő,megy a német fizetni OK!
Ekkor én mondom a szerelőnek,hagy nézzem már meg az ajtót rozsdásodik-e(szerelö mosolyog)kinyitom az ajtót német szalad valamit nyafog,erre én felteszem a kezem és utánna mutatom a tényeket!Hát nem tudom,hogy szoktak németül káromkodni,de a német feje tiszta vörös lett és nagyon mondta,beült bevágta úgy az ajtót mint állat,aztán a hideg motorral ami a csövön ki fért úgy elhúzott.Rám meg úgy néztek mint ha az anyjukat szidtam volna:)))
Hát röviden ennyi a story!
Tök rendes vagy, jól jönnek az ilyen emberek... remélem, nem fogunk találkozni.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #7309 Dátum: 2006.05.17 szerda, 11:26:00 »

Tök rendes vagy, jól jönnek az ilyen emberek... remélem, nem fogunk találkozni.
Mert?Miért?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #7310 Dátum: 2006.05.17 szerda, 11:31:00 »

Hol "kell" ennek rohadnia?
Megnézem a kicsikémet Cheesy
Az ajtók alsó pereme.
DE NEKEM MÉG MINDIG NEM ROHAD!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #7311 Dátum: 2006.05.17 szerda, 11:35:00 »

Hol "kell" ennek rohadnia?
Megnézem a kicsikémet Cheesy
Általában a hátsó ajtónál a szigetelő anyag mellet,és ha esetleg még nem rohad akkor diszkréten hólyagosodik!:(
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #7312 Dátum: 2006.05.17 szerda, 11:45:00 »

De tényleg hadjuk ezt a ajtó"rohadásos"témát,mert a kutya sem fogja
majdan meg venni tőlünk a mondinkat!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #7313 Dátum: 2006.05.17 szerda, 11:54:00 »

Neked rozsdásodik? a Tiéd még nem facelift ugye?
Mindkettőre IGEN a válasz.
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #7314 Dátum: 2006.05.17 szerda, 12:02:00 »

Alapvetoen a gond az lehet, hogy 1. viszonylag lassan alalkul ki a rozsda (kb. 2-3 ev alatt) 2. nem feltuno helyen van, igy sokan eszre sem veszik. Lasd. nemet kisiparos esetet. Namarmost, ha figyelembe vesszuk ezeket a tenyeket es azt, hogy egy oras ceg, mint pl. a Ford a meretebol adodoan ecceruen nem kepes gyors reakciokra, igy konnyen elofordulhat, hogy a hiba meg a 2004-2005-os verdsakon is jelentkezhet. Talan a legujabb 2006os modelleken mar kikuszoboltek a hiba okat. De ez majd kiderul par ev mulva...
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #7315 Dátum: 2006.05.17 szerda, 12:21:00 »

Nekem is van némi rozsda az ajtók aljában, de inkább csak úgy néz ki, mintha rozsdás vizet öntöttél volna oda, aztán megszáradt (kis rozsdapor).
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #7316 Dátum: 2006.05.17 szerda, 12:23:00 »

Más téma: klímafertőtlenítéssel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Meg lehet ezt házilag is csinálni? Nem mintha büdös lenne működés közben, csak eszembe jutott.
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #7317 Dátum: 2006.05.17 szerda, 12:41:00 »

Mindenesetre az mar egy jo hir, hogy a Ford tud a hibarol. Az, hogy tett-e megelozo intezkedeseket, az kizart dolog mert nemtudom, de van mar belso utasitas a problema megoldasara. Vagy fenyezes, vagy ajto csere.
Egyebkent ezzel kapcsolatban minap volt egy eszrevetelem. Ugye nekem mar megcsinalta a Solymari szerviz mind a 4 ajtomat. De most az 1iknel mintha ujra latnam a rozsdasodas kezdeti fazisat. Namost felmerult benne a gyanu, hogy 1. xarul csinaltak meg. 2. nem kapartak le a rozsdat, csak rapacsmagoltak egy reteg festeket. Ez utobbiert asszem utni fogok
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #7318 Dátum: 2006.05.17 szerda, 12:41:00 »

Más téma: klímafertőtlenítéssel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Meg lehet ezt házilag is csinálni? Nem mintha büdös lenne működés közben, csak eszembe jutott.
Nekem is valószínű, hogy fel kell töltenem a klímát... Tehát ez a válasz engem is érdekelne...
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #7319 Dátum: 2006.05.17 szerda, 12:43:00 »

kisber,
 
keki kollega fertotlenitesrol beszelt, TE meg feltoltesrol. A 2 nem ua.
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #7320 Dátum: 2006.05.17 szerda, 12:46:00 »

kei,
 
sajna a dolog nem ilyen ecceru. Ugyanis ha megnezed az ajto peremet, akkor ott van egy ilyen dudor, vagyis szigetelo reteg. Nah, az alatt kezd rohadni a vas, ami az elejen meg nem latszik, de aztan annyira megeszi a rozsda, hogy azt a tomitest siman kezzel le tudod szedni, alatta meg ott virit mr. rozsda. Magyaran szolva ala rohad a tomitesnek.
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #7321 Dátum: 2006.05.17 szerda, 13:01:00 »

kei,
 
sajna a dolog nem ilyen ecceru. Ugyanis ha megnezed az ajto peremet, akkor ott van egy ilyen dudor, vagyis szigetelo reteg. Nah, az alatt kezd rohadni a vas, ami az elejen meg nem latszik, de aztan annyira megeszi a rozsda, hogy azt a tomitest siman kezzel le tudod szedni, alatta meg ott virit mr. rozsda. Magyaran szolva ala rohad a tomitesnek.
Úgy látom vannak itt olyan emeberek is,akik látják a fától az erdőt,de valószínő,hogy előbb vagy utóbb palacsintát kell sütnie
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #7322 Dátum: 2006.05.17 szerda, 13:16:00 »

ooo izeee, mijeza palacsinta dolog ?
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #7323 Dátum: 2006.05.17 szerda, 13:20:00 »

ooo izeee, mijeza palacsinta dolog ?
Valmelyik topic-ban olvastam erről a rozsda témáról és egyszer csak átment
palacsinta sütésbe!
Mindjárt vissza keresem,már régebben olvastam valahol!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #7324 Dátum: 2006.05.17 szerda, 13:31:00 »

Az"off topic"-ban a 9171-es hozzászólás után,rozsdáról palacsintára vált a téma:)
Én meg csak lestem,hogy hol tartunk
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #7325 Dátum: 2006.05.17 szerda, 13:38:00 »

kei,
 
sajna a dolog nem ilyen ecceru. Ugyanis ha megnezed az ajto peremet, akkor ott van egy ilyen dudor, vagyis szigetelo reteg. Nah, az alatt kezd rohadni a vas, ami az elejen meg nem latszik, de aztan annyira megeszi a rozsda, hogy azt a tomitest siman kezzel le tudod szedni, alatta meg ott virit mr. rozsda. Magyaran szolva ala rohad a tomitesnek.
Mondjuk még a tömítés a helyén van, a rozsdaporon kívül más rendellenességet nem látni. Ah, inkább nem is foglalkozom ezzel a dologgal, nehogy idegesítsem magam.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #7326 Dátum: 2006.05.17 szerda, 13:40:00 »

Mondjuk még a tömítés a helyén van, a rozsdaporon kívül más rendellenességet nem látni. Ah, inkább nem is foglalkozom ezzel a dologgal, nehogy idegesítsem magam.
A többi már csak idő kérdése
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37381



WWW E-mail
« Új hozzászólás #7327 Dátum: 2006.05.17 szerda, 13:42:00 »

Mert?Miért?
Szeginy friccre ráhoztad a frászt.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #7328 Dátum: 2006.05.17 szerda, 13:50:00 »

Szeginy friccre ráhoztad a frászt.
Pedig nem volt szándékom!
Csak próbáltam megmagyarázni,hogy mit akartam
megnézni!
De ahogy ismerem hallásból a "fricceket",ha haza ér szerintem meggyújtja mondit,tégla a gázpedálra és elindítja a legközelebbi FORD kereskedésbe:)
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #7329 Dátum: 2006.05.17 szerda, 13:53:00 »

mndi boy,
 
gondolom ez mar neki sokk lehetett. Nem eleg, hogy porlasztot kellett cserelni, raadasul emg rohad is az ajtaja
Hogy miert kell az egyebkent nacceru autokat gyarilag igy elqrni...
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #7330 Dátum: 2006.05.17 szerda, 14:30:00 »

mndi boy,
 
gondolom ez mar neki sokk lehetett. Nem eleg, hogy porlasztot kellett cserelni, raadasul emg rohad is az ajtaja
Hogy miert kell az egyebkent nacceru autokat gyarilag igy elqrni...
Hát ez a rozsda dolog ez kutya!
Főleg azért,mert ha az ember csak jatítgatja(javítatja)az olyan fél megoldás sajnos!
Valószínű a tiédet is megcsinálták rendesen,csak hát ahol a rozsda egyszer dolgozni kezd ott már annyi!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #7331 Dátum: 2006.05.17 szerda, 15:23:00 »

Gyerekek, és akkor hogy van ez a 12 év átrozsdásodásra szóló garancia? Nézegetem a szervizfüzetemet, eddig három szerviz volt, de csak az elejére pecsételtek, hátulra a karosszériás részhez nem. Az előző tulaj rendesen hordta a kötelező szervizekre, mindent megcsináltatott, ami elő van írva. Akkor most mi van?
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #7332 Dátum: 2006.05.17 szerda, 15:27:00 »

mndi boy,
 
"Úgy látom vannak itt olyan emeberek is,akik látják a fától az erdőt"
 
igyexem a lehetosegekhez kepest objektiven ertekelni, bar ez neha eleg nehez, mert kisse elfogult vagyok
De ezektol a hibaktol eltekeintve a Mondeo szerintem egy borzaszto jo verda ar/teljesitmeny tekintetben es szeretem olyannak amilyen, bar az ajto rohadastol azert szivesen el tudnek tekinteni. De szerintem semmivel sem rosszabb, mint egy japcsi verda. Azoknak is megvan a maga hiabai. Belso ter minosege ultra gagyi, zorog, mt valto ujjonan hulladek stb. Tehat tokeletes auto nincs. A Mondejo sem az, de en igy szeretem. A tokeletes auto, ha lenne ilyen szamomra unalmas lenne. Az meg kizart, hogy engem megfosszanak olyan nyalanksagoktol, hogy utolag beletoljam a verdaba a tempomatot stb. Cool En szeretek foglalkozni az autommal es az apro csepro problemakat magam szeretem megoldani, emrt ecceruen oromomet lelem benne. Persze vannak olyanok, akik csak hazsnalni szeretnek es nem akarnak hozzanyulni meg akkor sem ha valami gigszer van, mint pl. bratyom az OFF lianahoz ON. Eredeti japanban keszult darab, de az elejetol fogva kopog a hatso futomuben valami. Valceg a torony szilent. De xarik ra. En nem ilyen vagyok.
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #7333 Dátum: 2006.05.17 szerda, 15:29:00 »

keki,
 
Az atrozsdasodas gari csak akkor ervenyes, ha vezetett a szervizkonyv. Ha kihagytak egy szervizt, akkor bukta van. Ez mondjuk hatalmas nagy mocsoksag a Ford reszerol. De ezt mar eccer kitargyaltuk. Inkabb megyek sutni palacsintat
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #7334 Dátum: 2006.05.17 szerda, 15:32:00 »

Gyerekek, és akkor hogy van ez a 12 év átrozsdásodásra szóló garancia? Nézegetem a szervizfüzetemet, eddig három szerviz volt, de csak az elejére pecsételtek, hátulra a karosszériás részhez nem. Az előző tulaj rendesen hordta a kötelező szervizekre, mindent megcsináltatott, ami elő van írva. Akkor most mi van?
A 12év csak akkor valós,ha legalább fedett helységben +18c fokban teljesen páramentes helyen és maximum 250km az is kavics mentesen
padlószönyegen vagy szalagparkettán használjuk:).Akkor nem fog talán sehol rozsdálni!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #7335 Dátum: 2006.05.17 szerda, 15:32:00 »

Más téma: klímafertőtlenítéssel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Meg lehet ezt házilag is csinálni? Nem mintha büdös lenne működés közben, csak eszembe jutott.
A büdöset úgy tudod eltüntetni, hogy veszel bármelyik autósboltban 2eHUF-ért egy olyan spray-t, amihez adnak egy kb. fél méteres múa. csövet. ezt a csövet be kell dugni az összes szellőzőnyílásba, és fel kell dugni a klíma kondenzvíz kifolyó csövén ameddig csak megy. És benyomni a fehér habot ami kijön a flakonból. Összes lyukba ki lehet nyomni az egészet.
Utána meg járatni a gépet pár percig.
Ennyit csinál a szervíz is 12ezerér. Már aki ad érte ennyit.
A Klíma ha nem hűt az más, oda gázt lefejteni, majd újratölteni kell. Az már sajna nem otthoni.
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #7336 Dátum: 2006.05.17 szerda, 15:35:00 »

mndi boy,
 
talan, de ne vegyel ra merget
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #7337 Dátum: 2006.05.17 szerda, 15:36:00 »

A büdöset úgy tudod eltüntetni, hogy veszel bármelyik autósboltban 2eHUF-ért egy olyan spray-t, amihez adnak egy kb. fél méteres múa. csövet. ezt a csövet be kell dugni az összes szellőzőnyílásba, és fel kell dugni a klíma kondenzvíz kifolyó csövén ameddig csak megy. És benyomni a fehér habot ami kijön a flakonból. Összes lyukba ki lehet nyomni az egészet.
Utána meg járatni a gépet pár percig.
Ennyit csinál a szervíz is 12ezerér. Már aki ad érte ennyit.
A Klíma ha nem hűt az más, oda gázt lefejteni, majd újratölteni kell. Az már sajna nem otthoni.
És nehogy TECSÓ parkolóban!!!!!
A marhák pár ezresért simán rátöltenek neked a klímádra lefejtés nélkül!!!
Kérdem én! Akkor honnan tudja, hogy mennyi kell bele?Huh? Ezek a pancserok ráteszik a nyomásmérőt és a tudatlan kuncsafttal közlik, hogy mennyi hiányzik!!!! ÁTVERÉS!!!
Csak úgy lehet, hogy: lefejtés, mérlegen mérés, katalógus alapján mennyiség beállítás, visszafejtés! És olaj hozzásadása! Nehogy bedőljön valaki, mert ha túltöltik akkor okozhat parát! Azért van gyárilag megállapított mennyiség, mert a nyomásérzékelő arra van behangolva.  
Erre jó figyelni!
Nekem is a profi klímás magyarázta el miután már eccer bedőltem egy ilyennek még 5 évvel ezelőtt.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #7338 Dátum: 2006.05.17 szerda, 15:36:00 »

A 12év csak akkor valós,ha legalább fedett helységben +18c fokban teljesen páramentes helyen és maximum 250km az is kavics mentesen
padlószönyegen vagy szalagparkettán használjuk:).Akkor nem fog talán sehol rozsdálni!
A 12évvel az a helyzet, hogy 3 éves korától 12-ig elég sok év van. És minden évbe vinni kell rozsdaeltüntetésre, mer az olyan hogy kijön megint. Ez már azé proli dolog. A 10 éves OFF Ladától elvárom hogy rozsdáljon de a 3 éves Monditól meg az ellenkezőjét várom el. Sajna hiába. Még ezt sem tudja. Így marad az évente 2-3 nap tuti szervízben festés miatt.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #7339 Dátum: 2006.05.17 szerda, 15:36:00 »

mndi boy,
 
"Úgy látom vannak itt olyan emeberek is,akik látják a fától az erdőt"
 
igyexem a lehetosegekhez kepest objektiven ertekelni, bar ez neha eleg nehez, mert kisse elfogult vagyok
De ezektol a hibaktol eltekeintve a Mondeo szerintem egy borzaszto jo verda ar/teljesitmeny tekintetben es szeretem olyannak amilyen, bar az ajto rohadastol azert szivesen el tudnek tekinteni. De szerintem semmivel sem rosszabb, mint egy japcsi verda. Azoknak is megvan a maga hiabai. Belso ter minosege ultra gagyi, zorog, mt valto ujjonan hulladek stb. Tehat tokeletes auto nincs. A Mondejo sem az, de en igy szeretem. A tokeletes auto, ha lenne ilyen szamomra unalmas lenne. Az meg kizart, hogy engem megfosszanak olyan nyalanksagoktol, hogy utolag beletoljam a verdaba a tempomatot stb. Cool En szeretek foglalkozni az autommal es az apro csepro problemakat magam szeretem megoldani, emrt ecceruen oromomet lelem benne. Persze vannak olyanok, akik csak hazsnalni szeretnek es nem akarnak hozzanyulni meg akkor sem ha valami gigszer van, mint pl. bratyom az OFF lianahoz ON. Eredeti japanban keszult darab, de az elejetol fogva kopog a hatso futomuben valami. Valceg a torony szilent. De xarik ra. En nem ilyen vagyok.
Állj!Nem azt mondtam,hogy rossz autó
a mondi!Én is szeretem,csak meg kell  
látni a negativ dolgot is mérlegelni
+ beszélni(írni)róla.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #7340 Dátum: 2006.05.17 szerda, 15:43:00 »

A 12évvel az a helyzet, hogy 3 éves korától 12-ig elég sok év van. És minden évbe vinni kell rozsdaeltüntetésre, mer az olyan hogy kijön megint. Ez már azé proli dolog. A 10 éves OFF Ladától elvárom hogy rozsdáljon de a 3 éves Monditól meg az ellenkezőjét várom el. Sajna hiába. Még ezt sem tudja. Így marad az évente 2-3 nap tuti szervízben festés miatt.
Erősen rá kell állni a 2005-2006-os mondi bontott ajtókra,és még az sem garancia semmire!
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #7341 Dátum: 2006.05.17 szerda, 15:46:00 »

agostonb,
 
Ha ez a helyzet, es nalam tenyleg ujra elkezd rohadni, akkor irni fogok a Fordnak, hogy csereljek ki az ajtoimat, mert nem vagyok hajlando fel evente ujra festetni. Es ragaszkodom ahhoz, hogy egy 12ev atrozsdasodas garis gepsarkannyal legalabb 12evig ne legyen gond. Az nem garancialis megoldas, hogy evente festetem. Van egy olyan torveny, bar nemtom, hogy az autokra ra lehet e huzni, de ha egy alkatresz tobbszoris javitas utan is elromlik, akkor a tulaj kerheti annak cserejet. 12ev sok ido, de hamarabb fog elfogyni az ajto, ha ez iy megy tovabb
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #7342 Dátum: 2006.05.17 szerda, 15:48:00 »

agostonb,
 
Ha ez a helyzet, es nalam tenyleg ujra elkezd rohadni, akkor irni fogok a Fordnak, hogy csereljek ki az ajtoimat, mert nem vagyok hajlando fel evente ujra festetni. Es ragaszkodom ahhoz, hogy egy 12ev atrozsdasodas garis gepsarkannyal legalabb 12evig ne legyen gond. Az nem garancialis megoldas, hogy evente festetem. Van egy olyan torveny, bar nemtom, hogy az autokra ra lehet e huzni, de ha egy alkatresz tobbszoris javitas utan is elromlik, akkor a tulaj kerheti annak cserejet. 12ev sok ido, de hamarabb fog elfogyni az ajto, ha ez iy megy tovabb
Ha ez neked bejön,akkor a ford nehéz napok elébe néz:))
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #7343 Dátum: 2006.05.17 szerda, 15:48:00 »

mndi boy,
 
azert, mert a Ford elbaxott valami, nehogyma nekem kelljen uj ajtokat venni az automra. Ezert van az rozsda gari. Najo, befejezem, mert a vegen fehuzom magam mint a fricc es meggyujtom amondimat es neki iranyitom egy ford kereskedesnek
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #7344 Dátum: 2006.05.17 szerda, 15:56:00 »

mndi boy,
 
azert, mert a Ford elbaxott valami, nehogyma nekem kelljen uj ajtokat venni az automra. Ezert van az rozsda gari. Najo, befejezem, mert a vegen fehuzom magam mint a fricc es meggyujtom amondimat es neki iranyitom egy ford kereskedesnek
Egyébként van 1 elméletünk a haverral,hogy
mitől lettek hirtelen ilyen olcsók a mondik
nyugaton.Meghát hozták(hozzák)is szép számmal kis hazánkba,mert a nyugat lehet ,hogy rá jött a dologra és szabadul tőle!
De ez csak elmélet és lehet,hogy hülyéül gondoljuk!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #7345 Dátum: 2006.05.17 szerda, 16:13:00 »

A büdöset úgy tudod eltüntetni, hogy veszel bármelyik autósboltban 2eHUF-ért egy olyan spray-t, amihez adnak egy kb. fél méteres múa. csövet. ezt a csövet be kell dugni az összes szellőzőnyílásba, és fel kell dugni a klíma kondenzvíz kifolyó csövén ameddig csak megy. És benyomni a fehér habot ami kijön a flakonból. Összes lyukba ki lehet nyomni az egészet.
Utána meg járatni a gépet pár percig.
Ennyit csinál a szervíz is 12ezerér. Már aki ad érte ennyit.
A Klíma ha nem hűt az más, oda gázt lefejteni, majd újratölteni kell. Az már sajna nem otthoni.
És a klíma kondenzvíz cső merre található körülbelül?
Egyébként mikor érdemes fertőtleníteni? Ráér, amikor már büdös, vagy időnként érdemes rámenni az anyaggal?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #7346 Dátum: 2006.05.17 szerda, 16:14:00 »

keki,
 
Az atrozsdasodas gari csak akkor ervenyes, ha vezetett a szervizkonyv. Ha kihagytak egy szervizt, akkor bukta van. Ez mondjuk hatalmas nagy mocsoksag a Ford reszerol. De ezt mar eccer kitargyaltuk. Inkabb megyek sutni palacsintat
A szervizkönyv rendesen vezetett, csak a karosszériás rész nincs kitöltve... Lehet, hogy csak lustaságból, vagy nem volt meg a karosszéria átvizsgálás?
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #7347 Dátum: 2006.05.17 szerda, 16:14:00 »

mndi boy,
 
azert ennyire nem rossz a helyzet
Ne essunk at azon bizonyos lo masik oldalara
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #7348 Dátum: 2006.05.17 szerda, 16:15:00 »

Es akkor a Francia autokkal mi a helyzet ? Azoknal xarabbat meg nem hordott hatan a fold
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #7349 Dátum: 2006.05.17 szerda, 16:16:00 »

keki,
 
azt szerintem nem szoktak toltogetni. eleg, ha van pocset oszt jovan
Naplózva

blah blah blah
Oldalak: 1 ... 140 141 142 143 144 145 146 [147] 148 149 150 151 152 153 154 ... 1558   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.136 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.