Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.19 péntek, 01:46:16 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 ... 28   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Autókozmetika, kívül-belül  (Megtekintve 490117 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Dátum: 2009.10.08 csütörtök, 22:07:52 »

- Kinek milyen szerek váltak be a legjobban. Autósampon, vax, polír, bőrápoló, bármi.

- Helyek, melyeket bártan ajánlunk, ha újjá akarjuk varázsolni kedvencünket. Autómosók, autóápoló helyek.

És minden, ami a témához kapcsolódik.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #1 Dátum: 2009.10.08 csütörtök, 22:10:55 »

Én pl. ide hordom a kocsit mosatni amióta nálam van. Tegnap este is kapott egy külső-belső mosást, felnitisztítást, meg valami védőviaszt a végén. Szerintem korrektül dolgoznak. Én a Mondeot máshol még nem is mosattam.

Nyáéron viszont gyengek-nél lemostuk kézzel a kocsikat, és valami olyan autósamponnal mostunk, amiben volt valamiféle vax. Na, azzal a szélvédőt nem szabad lemosni, mert az ablaktörlő nem annyira szereti. Amíg az a réteg le nem jött róla, folyamatosan csíkosan törölt. Egy filmréteget hagyott az ablakon.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2 Dátum: 2009.10.08 csütörtök, 22:16:03 »

Ez egy jó topic, köszi!
Az általad említett mosónál lakom gyakorlatialg, majd elugrom.
Én a XIV. és XVI. kerület határán lévő mosóba szoktam járni, a Füredi út legvégén a vasút mellett. Szépen és alaposan dolgoznak, de nem árt figyelni az értékeinkre, egy fúróm bánja...azóta mindig végignézem a mosást! Külső + Belső + vegyszeres elő + viasz = 4.000.- pénz.
Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #3 Dátum: 2009.10.08 csütörtök, 22:18:59 »

Ez egy jó topic, köszi!
Az általad említett mosónál lakom gyakorlatialg, majd elugrom.
Én a XIV. és XVI. kerület határán lévő mosóba szoktam járni, a Füredi út legvégén a vasút mellett. Szépen és alaposan dolgoznak, de nem árt figyelni az értékeinkre, egy fúróm bánja...azóta mindig végignézem a mosást! Külső + Belső + vegyszeres elő + viasz = 4.000.- pénz.
Akkor kb. egy árban lehetnek. Nekem aktív habos előmosás + felnitisztítás + külső mosás + belső mosás + védőviasz + gumiápolás: ez volt 4.150.

Amúgy azért ide vittem először, mert a szembe levő házban van az irodánk. És az fizető övezet, de ha beadom a kocsit mosatásra, akkor a mosás után a mélygarázsban hagyják amíg el nem viszem. Tehát ha reggel 8-kor leadom mosatni, és este 8-kor elviszem, akkor ingyen parkoltam egy napig Cheesy És még tiszta is lett  vigyor3
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
tomi3118
Vendég
« Új hozzászólás #4 Dátum: 2009.10.08 csütörtök, 22:49:14 »

Én vettem két éve WS Platinum Lack Protectort. Azóta kétszer rám lőttek Kalasnyikovval, de szerencsére a golyó lepattant.  nyes nyes nyes
Szóval felvinni alapvetően könnyű, folyékony cucc, hamar szárad, aztán csak le kell törölni. Utána olyan sima lesz a lakk, hogy a pók nem tudott rajta felmászni! De tényleg, láttam, össze-vissza csúszkált rajta. A víz is szépen összeáll rajta, utána a mosó szárazabban hagyja a kocsit, mert jobban lefújja a vizet.  Amúgy nem sokat ér, a galambsz a r ugyanúgy ráragad, meg a fagyanta is, bár talán kevésbé ragaszkodik. Úgyhogy Horst Fuchs bekaphattttya.

A fagyantát viszont le lehet vele polírozni - én ezt egyszer kézzel megcsináltam, hát a vállam szakadt le. De leviszi, az biztos.

A készletben van műanyag/üveg polírozó paszta, az nem sokat ér, egy régi mobiltelefon karcos képernyőjén próbáltam ki, igaz nem políroztam órákon át - úgy lehet, hogy működne. Van felnitisztító, a se sokat ér, bár arról is azt írják, hogy 24 óra alatt épít fel valami védőréteget a felnire. De a ráégett fékporból alig vitt le valamennyit. Van belső műanyag ápoló, azt nem használtam, mert ilyen nedves kendőkkel szoktam a port letörölni. Van külső műanyag ápoló, az a fekete lökhárító elemeknek szép fekete színt ad, az szerintem egész jó.

Szóval az egész cucc nem ér 12 000 jó magyar forintot. Átverés - parasztvakítás. És persze a "tojássütés a motorháztetőn" című magánszámot se szívesen adnám elő.
Naplózva
csaba14
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4343



E-mail
« Új hozzászólás #5 Dátum: 2009.10.08 csütörtök, 22:59:43 »

Én mosás után 3M fényesítőt szoktam használni , eltűnnek a kisebb karcok , és ez is csinál valami réteget 3-4 mosásig utána nem kell kezelni . Ezt egy autó lakkokat forgalmazó boltban ajánlották , jobb mint a polír , mert nem vesz le a festék rétegből ( legalábbis ezt mondták ) 2000 egypár száz forint egy kis flakon kb 3-4 szer elég a kocsira. Mondjuk elég strapás megcsinálni , de megéri.
Naplózva

2005 5 ajtós tdci 130 le ,bör,dvd navi ...
zsoel
Vendég
« Új hozzászólás #6 Dátum: 2009.10.10 szombat, 15:53:12 »

Én szinte teljesen ráálltam a turtle wax termékekre.
Csak saját kézzel, gőzborotvával mosok autót, utánna ha kell évente 2-3 alkalommal polírozom.
Most ezt használom:

http://www.homasita.hu/index.php?modul=3&term_id=30FG4088&kat=uq

Színazonos polír+ van hozzá egy kis ceruza, azzal az apróbb leverődéseket lehet javítani.

Belső tisztításra a Hippolit.
Tényleg visszanyeri eredeti színét a szövet, folt eltűnik és nagyon finom illat lesz utánna:

http://www.medikemia.hu/index.php?mid=44&prod=37
Naplózva
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #7 Dátum: 2009.10.11 vasárnap, 14:50:13 »

Én vettem két éve WS Platinum Lack Protectort. Azóta kétszer rám lőttek Kalasnyikovval, de szerencsére a golyó lepattant.  nyes nyes nyes
Szóval felvinni alapvetően könnyű, folyékony cucc, hamar szárad, aztán csak le kell törölni. Utána olyan sima lesz a lakk, hogy a pók nem tudott rajta felmászni! De tényleg, láttam, össze-vissza csúszkált rajta. A víz is szépen összeáll rajta, utána a mosó szárazabban hagyja a kocsit, mert jobban lefújja a vizet.  Amúgy nem sokat ér, a galambsz a r ugyanúgy ráragad, meg a fagyanta is, bár talán kevésbé ragaszkodik. Úgyhogy Horst Fuchs bekaphattttya.

A fagyantát viszont le lehet vele polírozni - én ezt egyszer kézzel megcsináltam, hát a vállam szakadt le. De leviszi, az biztos.

A készletben van műanyag/üveg polírozó paszta, az nem sokat ér, egy régi mobiltelefon karcos képernyőjén próbáltam ki, igaz nem políroztam órákon át - úgy lehet, hogy működne. Van felnitisztító, a se sokat ér, bár arról is azt írják, hogy 24 óra alatt épít fel valami védőréteget a felnire. De a ráégett fékporból alig vitt le valamennyit. Van belső műanyag ápoló, azt nem használtam, mert ilyen nedves kendőkkel szoktam a port letörölni. Van külső műanyag ápoló, az a fekete lökhárító elemeknek szép fekete színt ad, az szerintem egész jó.

Szóval az egész cucc nem ér 12 000 jó magyar forintot. Átverés - parasztvakítás. És persze a "tojássütés a motorháztetőn" című magánszámot se szívesen adnám elő.

Szia!

Nekem bejött a Platinum, előtte Turtle Vax-okat használtam, szerintem a Platinumot könnyebb használni és tartósabb, a műanyagápoló kifejezetten jó termék, nagyon szépen visszaadja a műanyagok fényét, úgy hogy nem ragad - sajnos ezt már elhasználtam, mert a bőrülésre is jó volt. A felni ápolót, ill a rovareltávolítót még nem használtam. Az üvegen az antirain viszont szépen lepergeti a vizet.
Valóban drága, de a 2 doboz lakk protektor nagyon sokáig elég. A műanyag ápolót meg külön is megvenném, ha lehetne kapni.

Üdv: V.Tamás
Naplózva
tomi3118
Vendég
« Új hozzászólás #8 Dátum: 2009.10.11 vasárnap, 19:35:31 »

Szia!

Nekem bejött a Platinum, előtte Turtle Vax-okat használtam, szerintem a Platinumot könnyebb használni és tartósabb, a műanyagápoló kifejezetten jó termék, nagyon szépen visszaadja a műanyagok fényét, úgy hogy nem ragad - sajnos ezt már elhasználtam, mert a bőrülésre is jó volt. A felni ápolót, ill a rovareltávolítót még nem használtam. Az üvegen az antirain viszont szépen lepergeti a vizet.
Valóban drága, de a 2 doboz lakk protektor nagyon sokáig elég. A műanyag ápolót meg külön is megvenném, ha lehetne kapni.

Üdv: V.Tamás

Tényleg könnyű vele dolgozni, ha nem akarod polírozni is. A folyadékot nem kell erővel szétkenni. Az is feltétlenül igaz, hogy sokáig elég a két flakon - én évente kétszer átkenem az autót, több, mint két éve vettem és most kezdtem meg a második flakont. Nekem nincs antirain, meg rovaroldó, mert ez egy régebbi csomag.
Én a Wolfnak a vízlepergetőjét használtam egyszer, az nekem nem tetszett, mert 60 km/h felett klassz, mert a levegőtől tényleg a víz nagy része lefolyik, viszont ha az ablaktörlőt kellett használni, akkor meg egy durva filmréteget kent az üvegre és semmit se láttam. És persze aztán már nem jön le az Úristennek se az üvegről. Az antirain bírja a törlőt?
Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #9 Dátum: 2009.10.12 hétfő, 09:09:09 »

Én szinte teljesen ráálltam a turtle wax termékekre.

Belső tisztításra a Hippolit.
Külsőre én is a Turtle Wax valamelyik kencéjét szoktam használni. Nagyon feldobja a kocsi fényét. Megéri!

Belül nem szoktam saját kezűleg tisztogatni, az nekem a kézimosóban csinálják. Sajnos nem kertesházban lakom, így nincs alkalmam a kocsit saját kezűleg tisztogatni, pedig szeretek szórakozni vele.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #10 Dátum: 2009.10.12 hétfő, 09:10:40 »

Én a Wolfnak a vízlepergetőjét használtam egyszer, az nekem nem tetszett, mert 60 km/h felett klassz, mert a levegőtől tényleg a víz nagy része lefolyik, viszont ha az ablaktörlőt kellett használni, akkor meg egy durva filmréteget kent az üvegre és semmit se láttam. És persze aztán már nem jön le az Úristennek se az üvegről. Az antirain bírja a törlőt?
Én nyáron RainX-et kentem az oldalsó ablakokra. Szélvédőre az itt leírt rossz tapastalatok miatt nem mertem. A víz olyan szépen siklott az oldalüvegeken, hogy öröm volt nézni. Jó volt, hogy láttam a tükörből hátra.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
PádárZoli
Vendég
« Új hozzászólás #11 Dátum: 2009.10.12 hétfő, 09:19:13 »

Sziasztok!

Én eddig nem is láttam ezt a topicot.  vigyor3
Annyit szeretnék megosztani veletek, ha egy kicsit kímélni akarjátok a pénztárcát, és retkes a kárpit belülről, hogy tudjátok olcsón megúszni a takarítást.
Mivel nekem a legvilágosabb plüssös a belseje, és iszonyat retkes volt, mikor megvettem, elvittem szakihoz. Ki is takarították szépen, 2-3 napig csinálták, egy 20as lett a vége.
Kárpittisztító gépem van, azzal próbálkoztam én is + Vanish kombinációval. Jó illata lett, de a retkek benne maradt.
Viszont! A régi, rendes hagyományos mosószappan, a büdös, az a legtutibb. Benedvesít a kárpit, ez a szappan beledörzsöl, 1-2 percig állni hagyni, puha körömkefével kicsit megdörzsöl, majd kiszívat. Vanish-sel csak a végén, hogy jó illat legyen. 1-2-3 kör ezzel a szappannal, és szinte hófehér lesz a plüss tőle.
Csak ajánalni tudom mindenkinek.
Naplózva
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #12 Dátum: 2009.10.12 hétfő, 18:34:11 »

Tényleg könnyű vele dolgozni, ha nem akarod polírozni is. A folyadékot nem kell erővel szétkenni. Az is feltétlenül igaz, hogy sokáig elég a két flakon - én évente kétszer átkenem az autót, több, mint két éve vettem és most kezdtem meg a második flakont. Nekem nincs antirain, meg rovaroldó, mert ez egy régebbi csomag.
Én a Wolfnak a vízlepergetőjét használtam egyszer, az nekem nem tetszett, mert 60 km/h felett klassz, mert a levegőtől tényleg a víz nagy része lefolyik, viszont ha az ablaktörlőt kellett használni, akkor meg egy durva filmréteget kent az üvegre és semmit se láttam. És persze aztán már nem jön le az Úristennek se az üvegről. Az antirain bírja a törlőt?

Szia!

A szélvédőn valóban képződik egy enyhén zsíros hatású réteg, ami a felvitelt követően, kevés eső mellett , az elején kicsit zavaró lehet, de egy idő után "eldolgozódik". (Vagy már megszoktam  nyes) Nekem bejön a dolog.
Egy ötlet ami segít zsíros maszat, vízkő eltávolításban: háztartási ecetes ronggyal jól átkenni, kicsit várni, tiszta vízzel bőven öblíteni. A régi autómat egyszer nyáron parklocsoláskor locsolták a tűző napon. A metálkék kocsi csupa masszív fehér pötty lett, az üvegről csak ez hozta le.
Naplózva
Ifju Balázs
Vendég
« Új hozzászólás #13 Dátum: 2009.10.17 szombat, 12:34:57 »

Az lenne a kérdésem, hogy mivel tudom leszedni a fehér ajtóról a kék festéket, amit "kedves" autóstársam felvitt az enyémre, amikor kinyitotta az övét??
Naplózva
tádé
Vendég
« Új hozzászólás #14 Dátum: 2009.10.17 szombat, 15:34:49 »

Az lenne a kérdésem, hogy mivel tudom leszedni a fehér ajtóról a kék festéket, amit "kedves" autóstársam felvitt az enyémre, amikor kinyitotta az övét??
Vidd el a verdát políroztatni, tízezer körülből megvan és megszépül az autó is, és eltűnik a festék is.
Esetleg vegyél egy doboz turtle wax-ot, és azzal maszírozd át.  eljen
Naplózva
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #15 Dátum: 2009.10.17 szombat, 17:36:01 »

Az lenne a kérdésem, hogy mivel tudom leszedni a fehér ajtóról a kék festéket, amit "kedves" autóstársam felvitt az enyémre, amikor kinyitotta az övét??

Szia!

Ha egyszerűen, olcsón szeretnéd eltüntetni, próbáld meg fogkrémmel. Nyomj egy nedves rongyra egy kicsit és finomam dörzsöld le. Utána egy kis vax jót tenne neki.

Üdv: V.Tamás
Naplózva
Ifju Balázs
Vendég
« Új hozzászólás #16 Dátum: 2009.10.17 szombat, 20:34:10 »

Vidd el a verdát políroztatni, tízezer körülből megvan és megszépül az autó is, és eltűnik a festék is.
Esetleg vegyél egy doboz turtle wax-ot, és azzal maszírozd át.  eljen
Szia!
Ha egyszerűen, olcsón szeretnéd eltüntetni, próbáld meg fogkrémmel. Nyomj egy nedves rongyra egy kicsit és finomam dörzsöld le. Utána egy kis vax jót tenne neki.
Üdv: V.Tamás

Tádé, Tamás!

Köszönöm szépen! worship
Naplózva
hun507@vipmail.hu
Vendég
« Új hozzászólás #17 Dátum: 2009.11.02 hétfő, 11:40:46 »

Sziasztok!
Karcos alufelnire mit ajánlanátok?(csak kis karcok)
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #18 Dátum: 2009.11.02 hétfő, 11:44:59 »

Sziasztok!
Karcos alufelnire mit ajánlanátok?(csak kis karcok)

Konyhai ciff Wink utána polir
Naplózva
csehors
Vendég
« Új hozzászólás #19 Dátum: 2011.01.24 hétfő, 21:43:54 »

Ki milyen bőrápolót tud ajánlani az ülésekhez?
Naplózva
pety065
Vendég
« Új hozzászólás #20 Dátum: 2011.01.25 kedd, 08:24:50 »

Sziasztok

Én a külső mosást az IMO nál szoktam csináltatni ha sietek, amugy meg magam mosom a melóhelyemen.
Polirozásnál azt csak is a 3M durva polirt használom. Volt már rá példa hogy kevertem a durva polirt a finommal és még jobb hatást lehetett elérni. A belső takaritásnál, ülések kárpitok ki, (autó 2 napra leállit) és alapos Wanish és körömkefe párositás és egy alapos porszivózás. Müanyagok ápolására popsitörlő a bevált megoldás.
Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #21 Dátum: 2011.01.25 kedd, 08:36:47 »

Ki milyen bőrápolót tud ajánlani az ülésekhez?
Egyik fórumtársunk ajánlására én még korábban ezt a készletet vettem meg az oldtimerperfekt cégtől: http://www.oldtimerperfekt.hu/bolt/product_info.php?cPath=39&products_id=102
Gondoltam hogy ha oldtimer autók bőrének felújításához jó, akkor nekem is jó lesz karbantartásnak Smiley És tényleg: hibátlan.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
sendrew
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332



E-mail
« Új hozzászólás #22 Dátum: 2011.07.10 vasárnap, 06:55:36 »

Sziasztok!

Èn az EZ Wash-ra esküszöm. Nagyon szépen és gyorsan dolgoznak, arról nem is beszélve, hogy a szárazgőzös technikának köszönhetően 4-5l vízből le van mosva a kocsi  nyes

Naplózva

2008. Ford S-MAX 2.0 Titanium 145LE
2008. Ford Focus 1.6    101LE

EX:
2001. Ford Ka 1.3 60LE
2004. Ford Mondeo Turnier Trend 1.8 16V 125LE  LPG
2007. Ford Fiesta 1.25    75LE

Az autó nyomokban Ghia elemeket tartalmazott
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #23 Dátum: 2011.07.10 vasárnap, 08:10:34 »

Egyik fórumtársunk ajánlására én még korábban ezt a készletet vettem meg az oldtimerperfekt cégtől: http://www.oldtimerperfekt.hu/bolt/product_info.php?cPath=39&products_id=102
Gondoltam hogy ha oldtimer autók bőrének felújításához jó, akkor nekem is jó lesz karbantartásnak Smiley És tényleg: hibátlan.
Mennyiért vesztegetik?
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
teo
Vendég
« Új hozzászólás #24 Dátum: 2011.07.10 vasárnap, 08:56:58 »

Sziasztok!

Èn az EZ Wash-ra esküszöm. Nagyon szépen és gyorsan dolgoznak, arról nem is beszélve, hogy a szárazgőzös technikának köszönhetően 4-5l vízből le van mosva a kocsi  nyes



Hol vannak?
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48446



« Új hozzászólás #25 Dátum: 2011.07.10 vasárnap, 10:52:23 »

Hol vannak?
lurdy ház mélygarázs!pl
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
sendrew
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332



E-mail
« Új hozzászólás #26 Dátum: 2011.07.10 vasárnap, 19:14:58 »

lurdy ház mélygarázs!pl

Illetve az Árkádban. Én oda szoktam menni, korrektek a srácok. Rakattam fel a szévédőre nanobevonatot, jó cucc  taps

http://www.ezwash.hu/
Naplózva

2008. Ford S-MAX 2.0 Titanium 145LE
2008. Ford Focus 1.6    101LE

EX:
2001. Ford Ka 1.3 60LE
2004. Ford Mondeo Turnier Trend 1.8 16V 125LE  LPG
2007. Ford Fiesta 1.25    75LE

Az autó nyomokban Ghia elemeket tartalmazott
teo
Vendég
« Új hozzászólás #27 Dátum: 2011.07.10 vasárnap, 19:28:08 »

Illetve az Árkádban. Én oda szoktam menni, korrektek a srácok. Rakattam fel a szévédőre nanobevonatot, jó cucc  taps

http://www.ezwash.hu/


Nano-miafenét?? Mire jó? Smiley
Naplózva
sendrew
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332



E-mail
« Új hozzászólás #28 Dátum: 2011.07.10 vasárnap, 19:36:53 »

Nano-miafenét?? Mire jó? Smiley

Smiley
Csekkold a 2. videót  taps
http://www.ezwash.hu/nanotechnologia
Naplózva

2008. Ford S-MAX 2.0 Titanium 145LE
2008. Ford Focus 1.6    101LE

EX:
2001. Ford Ka 1.3 60LE
2004. Ford Mondeo Turnier Trend 1.8 16V 125LE  LPG
2007. Ford Fiesta 1.25    75LE

Az autó nyomokban Ghia elemeket tartalmazott
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #29 Dátum: 2011.07.10 vasárnap, 19:39:45 »

Nano-miafenét?? Mire jó? Smiley
kárdezd Domit róla hehe
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
sendrew
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332



E-mail
« Új hozzászólás #30 Dátum: 2011.07.10 vasárnap, 19:41:03 »

kárdezd Domit róla hehe

Csak nem ráfaragott vele?  wow1
Naplózva

2008. Ford S-MAX 2.0 Titanium 145LE
2008. Ford Focus 1.6    101LE

EX:
2001. Ford Ka 1.3 60LE
2004. Ford Mondeo Turnier Trend 1.8 16V 125LE  LPG
2007. Ford Fiesta 1.25    75LE

Az autó nyomokban Ghia elemeket tartalmazott
teo
Vendég
« Új hozzászólás #31 Dátum: 2011.07.10 vasárnap, 19:41:51 »

Smiley
Csekkold a 2. videót  taps
http://www.ezwash.hu/nanotechnologia


Ez vicces! Smiley És miért csak a szélvédőre? Financiális megfontolásból?
Naplózva
sendrew
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332



E-mail
« Új hozzászólás #32 Dátum: 2011.07.10 vasárnap, 19:45:52 »

Ez vicces! Smiley És miért csak a szélvédőre? Financiális megfontolásból?

Ha az egész autót és a kárpitot is betudnám vonatni, akkor nem itt a fórumon próbálnék bontott alkatrészeket vadászni :p
Naplózva

2008. Ford S-MAX 2.0 Titanium 145LE
2008. Ford Focus 1.6    101LE

EX:
2001. Ford Ka 1.3 60LE
2004. Ford Mondeo Turnier Trend 1.8 16V 125LE  LPG
2007. Ford Fiesta 1.25    75LE

Az autó nyomokban Ghia elemeket tartalmazott
teo
Vendég
« Új hozzászólás #33 Dátum: 2011.07.10 vasárnap, 19:48:23 »

Ha az egész autót és a kárpitot is betudnám vonatni, akkor nem itt a fórumon próbálnék bontott alkatrészeket vadászni :p


Tetszik a dolog. Egyszer én is lemosatok ott, és rakatok bevonatot. Majd az esős évszak előtt.
Naplózva
sendrew
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332



E-mail
« Új hozzászólás #34 Dátum: 2011.07.10 vasárnap, 19:52:15 »

Tetszik a dolog. Egyszer én is lemosatok ott, és rakatok bevonatot. Majd az esős évszak előtt.

Jó dolog, 50 körüli tempónál nincsen szükség ablaktörlőre, leszédülnek az esőcseppek az üvegről  nyes
Naplózva

2008. Ford S-MAX 2.0 Titanium 145LE
2008. Ford Focus 1.6    101LE

EX:
2001. Ford Ka 1.3 60LE
2004. Ford Mondeo Turnier Trend 1.8 16V 125LE  LPG
2007. Ford Fiesta 1.25    75LE

Az autó nyomokban Ghia elemeket tartalmazott
Gr3g
Vendég
« Új hozzászólás #35 Dátum: 2011.07.10 vasárnap, 20:41:51 »

Ez vicces! Smiley És miért csak a szélvédőre? Financiális megfontolásból?

máshol kérlek magyarázd el mi értelme lenne?

ahova én hordom mosatni a vasat, ott is mondta a srác, hogy csinálnak ilyen nanowax-olást, meg a sajátján megmutatta milyen, de a szélvédőkön kívül nem látom értelmét.... (de ez csak a privát véleményem)
Naplózva
teo
Vendég
« Új hozzászólás #36 Dátum: 2011.07.10 vasárnap, 21:19:37 »

máshol kérlek magyarázd el mi értelme lenne?

ahova én hordom mosatni a vasat, ott is mondta a srác, hogy csinálnak ilyen nanowax-olást, meg a sajátján megmutatta milyen, de a szélvédőkön kívül nem látom értelmét.... (de ez csak a privát véleményem)

A videók alapján egyformán hat a szélvédőre és a karosszériára. A leírás is ezt sugallja. Nem tudom eldönteni innen, mi a valóság.
Naplózva
Gr3g
Vendég
« Új hozzászólás #37 Dátum: 2011.07.10 vasárnap, 23:04:13 »

A videók alapján egyformán hat a szélvédőre és a karosszériára. A leírás is ezt sugallja. Nem tudom eldönteni innen, mi a valóság.

ez idáig tiszta...

és a kasznin mond már el mi értelme van, hogy lepereg a víz??? mert a szélvédőnél érthető... X sebességnél nem szükséges az ablaktörlő használata, biztosabb látás nagy esőben is, nem kopik úgy a gumi a lapáton stb....

a kasznin nem látom értelmét...
Naplózva
teo
Vendég
« Új hozzászólás #38 Dátum: 2011.07.10 vasárnap, 23:12:46 »

ez idáig tiszta...

és a kasznin mond már el mi értelme van, hogy lepereg a víz??? mert a szélvédőnél érthető... X sebességnél nem szükséges az ablaktörlő használata, biztosabb látás nagy esőben is, nem kopik úgy a gumi a lapáton stb....

a kasznin nem látom értelmét...

Ne velem vitatkozz, én kérdést tettem fel a témaindítónak. Inkább az EZ Wash oldalán!
Naplózva
Gr3g
Vendég
« Új hozzászólás #39 Dátum: 2011.07.10 vasárnap, 23:21:54 »

Ne velem vitatkozz, én kérdést tettem fel a témaindítónak. Inkább az EZ Wash oldalán!

én nem vitázom Cheesy

csak gondoltam, ha érdekel az egész kaszni waxolása, el tudod magyarázni mi volna az értelme Cheesy

ezt a kört már én lefutottam az én mosómnál Cheesy és nem tudtak meggyőzni Cheesy
Naplózva
sendrew
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332



E-mail
« Új hozzászólás #40 Dátum: 2011.07.11 hétfő, 10:24:45 »

én nem vitázom Cheesy

csak gondoltam, ha érdekel az egész kaszni waxolása, el tudod magyarázni mi volna az értelme Cheesy

ezt a kört már én lefutottam az én mosómnál Cheesy és nem tudtak meggyőzni Cheesy

Az a lényeg urak, hogy klímás autóból a legjobb stírölni a hőségben nekivetkezett nőstényeket  beka3
Naplózva

2008. Ford S-MAX 2.0 Titanium 145LE
2008. Ford Focus 1.6    101LE

EX:
2001. Ford Ka 1.3 60LE
2004. Ford Mondeo Turnier Trend 1.8 16V 125LE  LPG
2007. Ford Fiesta 1.25    75LE

Az autó nyomokban Ghia elemeket tartalmazott
Gr3g
Vendég
« Új hozzászólás #41 Dátum: 2011.07.11 hétfő, 12:07:45 »

Az a lényeg urak, hogy klímás autóból a legjobb stírölni a hőségben nekivetkezett nőstényeket  beka3


ezt adom Cheesy

Naplózva
sendrew
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332



E-mail
« Új hozzászólás #42 Dátum: 2011.07.15 péntek, 14:02:42 »

ezt adom Cheesy



Nem árt, ha le van sötétítva, hogy ne lássák a bámulást :p
Naplózva

2008. Ford S-MAX 2.0 Titanium 145LE
2008. Ford Focus 1.6    101LE

EX:
2001. Ford Ka 1.3 60LE
2004. Ford Mondeo Turnier Trend 1.8 16V 125LE  LPG
2007. Ford Fiesta 1.25    75LE

Az autó nyomokban Ghia elemeket tartalmazott
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #43 Dátum: 2011.07.19 kedd, 10:34:10 »

ez idáig tiszta...

és a kasznin mond már el mi értelme van, hogy lepereg a víz???

Pl a korrózió?
Hogy nem ragad meg rajta a kosz, meg a sok muslica? És ezekből adódóan kevesebbet kell mosni?

Kb...
Ezért szoktam tavasszal körbe waxolni az egész autót...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #44 Dátum: 2011.07.19 kedd, 10:35:51 »

Csak nem ráfaragott vele?  wow1

Vagy Ő, vagy akivel csináltatta, sztem rosszul vitte fel az anyagot. Jól el kell azt dolgozni...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Gr3g
Vendég
« Új hozzászólás #45 Dátum: 2011.07.19 kedd, 11:06:49 »

Pl a korrózió?
Hogy nem ragad meg rajta a kosz, meg a sok muslica? És ezekből adódóan kevesebbet kell mosni?

Kb...
Ezért szoktam tavasszal körbe waxolni az egész autót...

hát nem tudom.... fa alatt van a helyem a lakóparkban, szóval kb 3 naponta mosatok.... nem hiszem, hogy azt a ragacsos szart ami esik rá távol tartaná a nano-wax....

az ST-t meg gondolkozom, hogy körbe carbonoztatom majd...
Naplózva
sendrew
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332



E-mail
« Új hozzászólás #46 Dátum: 2011.07.19 kedd, 14:58:00 »

hát nem tudom.... fa alatt van a helyem a lakóparkban, szóval kb 3 naponta mosatok.... nem hiszem, hogy azt a ragacsos ***t ami esik rá távol tartaná a nano-wax....

az ST-t meg gondolkozom, hogy körbe carbonoztatom majd...

Nagyon dögösek a körbefóliázott gépek! Látni 1-2-t pesten, főleg a nagy terepjárókon.
Biztos ismeritek ezt a gépet, élőben én még nem láttam... Sad


Naplózva

2008. Ford S-MAX 2.0 Titanium 145LE
2008. Ford Focus 1.6    101LE

EX:
2001. Ford Ka 1.3 60LE
2004. Ford Mondeo Turnier Trend 1.8 16V 125LE  LPG
2007. Ford Fiesta 1.25    75LE

Az autó nyomokban Ghia elemeket tartalmazott
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #47 Dátum: 2011.07.19 kedd, 15:08:14 »

Nagyon dögösek a körbefóliázott gépek! Látni 1-2-t pesten, főleg a nagy terepjárókon.
Biztos ismeritek ezt a gépet, élőben én még nem láttam... Sad

nyes Clint gépe
« Utoljára szerkesztve: 2011.08.02 kedd, 12:45:51 írta Joe » Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Gr3g
Vendég
« Új hozzászólás #48 Dátum: 2011.07.19 kedd, 15:40:24 »

Nagyon dögösek a körbefóliázott gépek! Látni 1-2-t pesten, főleg a nagy terepjárókon.
Biztos ismeritek ezt a gépet, élőben én még nem láttam... Sad

mondjuk én még nem tudom pontosan hogy lesz... olyat akarok csinálni ami nem csak beáll a sorba a többi fóliázott mögé, hanem egyedi....

lehet hogy valami carbon-os megoldás lesz, lehet valami fólia és lakkozás, majd meglátjuk...

függetlenül ettől, a nano-wax-nak nem látom értelmét a kasznin... az üvegen igen, a kasznin nem....

Naplózva
sendrew
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332



E-mail
« Új hozzászólás #49 Dátum: 2011.07.20 szerda, 21:32:55 »

mondjuk én még nem tudom pontosan hogy lesz... olyat akarok csinálni ami nem csak beáll a sorba a többi fóliázott mögé, hanem egyedi....

lehet hogy valami carbon-os megoldás lesz, lehet valami fólia és lakkozás, majd meglátjuk...

függetlenül ettől, a nano-wax-nak nem látom értelmét a kasznin... az üvegen igen, a kasznin nem....



Tudsz feltenni 1 képet a gépedről?
Naplózva

2008. Ford S-MAX 2.0 Titanium 145LE
2008. Ford Focus 1.6    101LE

EX:
2001. Ford Ka 1.3 60LE
2004. Ford Mondeo Turnier Trend 1.8 16V 125LE  LPG
2007. Ford Fiesta 1.25    75LE

Az autó nyomokban Ghia elemeket tartalmazott
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 ... 28   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.103 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.