Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.01 szerda, 22:21:57 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 ... 28   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Autókozmetika, kívül-belül  (Megtekintve 492357 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #150 Dátum: 2012.05.06 vasárnap, 20:16:51 »

szípen kipuccantottam a mondit.csak a gumiszőnyeg maradt hátra.azt hogyan szoktátok csinálni  Huh?

illetve mivel kezelitek le.1 szer szilikon sprével fújtam be de nem lett jó mert nagyon csúszott  Sad
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
badzoli
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 219


a másik egy Honda CBR600RR '07...


E-mail
« Új hozzászólás #151 Dátum: 2012.05.07 hétfő, 00:26:34 »

szípen kipuccantottam a mondit.csak a gumiszőnyeg maradt hátra.azt hogyan szoktátok csinálni  Huh?

illetve mivel kezelitek le.1 szer szilikon sprével fújtam be de nem lett jó mert nagyon csúszott  Sad
Én a 4naposon pucoltam ki belülről. A gumiszőnyeget (nem gyári, akciós tecsós gumi+szövet) csak simán leporszívóztam. Lekenni felesleges, úgyis összetaposom...
Viszont a babapopsitörlő kendő fantasztikus a bőrülésekre. A hétvégén kívülről is akartam egy pucerájt, de ez a sz@r csepegő eső+szél olyan mocskot hordott rá, hogy el is ment a kedvem tőle. De kénytelen leszek lemosni, alig látni ki az első szélvédőn...
Naplózva

'05 mk3 kombi, 2.0 TDCi, F1 automata, GHIA+
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #152 Dátum: 2012.05.07 hétfő, 00:53:43 »

Én a 4naposon pucoltam ki belülről. A gumiszőnyeget (nem gyári, akciós tecsós gumi+szövet) csak simán leporszívóztam. Lekenni felesleges, úgyis összetaposom...
Viszont a babapopsitörlő kendő fantasztikus a bőrülésekre. A hétvégén kívülről is akartam egy pucerájt, de ez a sz@r csepegő eső+szél olyan mocskot hordott rá, hogy el is ment a kedvem tőle. De kénytelen leszek lemosni, alig látni ki az első szélvédőn...
nekem ez vált be bőrülésre:


puha lett tőle a bőr, és nem fényesedett ki. eljen

ha kell van belőle eladóm beka3
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #153 Dátum: 2012.05.07 hétfő, 07:03:41 »

nekem ez vált be bőrülésre:


puha lett tőle a bőr, és nem fényesedett ki. eljen

ha kell van belőle eladóm beka3
Wink nekem nem bőr ülésem van  Wink
 Sad viszont esik az eső így marad a gyári gumiszőnyeg puceráj  Sad
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
Feco66
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 863


feco66@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #154 Dátum: 2012.05.07 hétfő, 07:43:55 »

nekem ez vált be bőrülésre:


puha lett tőle a bőr, és nem fényesedett ki. eljen

ha kell van belőle eladóm beka3

Én is ezt használom nyes

Nem rossz, ellenben nagyon jó!
Naplózva

2001 MKIII Turnier TDDi 115Le Ghia; EGR OFF; Black Eye; No Katalizator by Ervin; Füthető - Hüthető börülés
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #155 Dátum: 2012.05.07 hétfő, 12:24:05 »

Én is a sajátomon fogom próbálni nemsoká. smile  De tudok neked olyat amit én használok és az sokkal olcsóbb. Ha érdekel akkor pü

Oksa majd jelentkezem egyenlőre legyen meg a fényezés, aztán ha esedékes lesz akkor majd jelentkezem  worship
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #156 Dátum: 2012.06.06 szerda, 17:59:27 »

Lehet hogy OFF lesz de ennél közelebbi topicot nem találtam.

Szóval, vágjátok vannak ezek az ambi pur car parfüm illatosítók. Mostanában nagyon felment az áruk az utántöltőknek mert annak idején 700-850ft között mozogtak a 7ml-s kiszerelések. Most meg már az 1500-öt verdesi egy utántöltő. Elvből nem akarok 1000ft-nál többet kiadni érte.

Van ötletetek hogy mivel tölthetném meg az üvegcsét hogy hasonló hatást érjek el mintha boltba vennék egy másikat. Arcszesszel próbáltam már, nem rossz de hamar újra kell tölteni. Most almás illóolajat fogok kipróbálni.
Naplózva
chrispooh
Vendég
« Új hozzászólás #157 Dátum: 2012.08.08 szerda, 09:15:13 »

Tud valaki segíteni abban, hogy ha az ajtó élét rányitották valamiére, és ott sérült a festés, azt hogyan lehet szépen javítani - javíttatni?
Naplózva
Takiatti
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9466


30 / 993-7376


E-mail
« Új hozzászólás #158 Dátum: 2012.08.08 szerda, 09:44:44 »

Lehet hogy OFF lesz de ennél közelebbi topicot nem találtam.

Én alapból szeretem a vanília illatot.
Tehát vettem egy vaníliás illatosítót, és amikor kifogyott, akkor az ázsia centerben vettem egy otthoni ambi pur utántöltőt, csomagolás nélkül 380,-ért.
Igaz, hogy ez nem kifejezetten csak vanília, hanem még valamivel keverve van, de a vanília dominál.
Ebből inzulinos fecsivel anyag ki, az autóillatosítóba be, és lassan 2hónapja ezzel a feltöltéssel megy.
Igaz, hogy kevésbé intenzív az illata, de vaníliának vanília...
Lassan megint után kell töltenem, de még akkor sem leszek az "utántöltő" felénél sem... Azért 380,-ért minimum 3x feltölteni, (valszeg egy évig elég lesz az egész) az lényegesen olcsóbb, mint 1000-1500-ért havonta venni bele újat...
Ja meg ugye volt az autós egyszeri 890,-es költsége! De ez nem ambipurkár...
Az enyém az valami Dr.Marcus, de nem a sima, hanem a folyadékos, a tecsóba volt akciós, akkor vettem valamikor télen... 
Naplózva

2017.07. Renault Megane Intens 1,2TCe EDC7

Ex: 2004.09. 2.0TDCI, GHIA, Xenon, Zen, stb...  
"Nem véletlen, hogy nem építenek hülyék házát! Felemésztené az építőanyag készletet..."
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #159 Dátum: 2012.08.08 szerda, 10:39:31 »

Én alapból szeretem a vanília illatot.
Tehát vettem egy vaníliás illatosítót, és amikor kifogyott, akkor az ázsia centerben vettem egy otthoni ambi pur utántöltőt, csomagolás nélkül 380,-ért.
Igaz, hogy ez nem kifejezetten csak vanília, hanem még valamivel keverve van, de a vanília dominál.
Ebből inzulinos fecsivel anyag ki, az autóillatosítóba be, és lassan 2hónapja ezzel a feltöltéssel megy.
Igaz, hogy kevésbé intenzív az illata, de vaníliának vanília...
Lassan megint után kell töltenem, de még akkor sem leszek az "utántöltő" felénél sem... Azért 380,-ért minimum 3x feltölteni, (valszeg egy évig elég lesz az egész) az lényegesen olcsóbb, mint 1000-1500-ért havonta venni bele újat...
Ja meg ugye volt az autós egyszeri 890,-es költsége! De ez nem ambipurkár...
Az enyém az valami Dr.Marcus, de nem a sima, hanem a folyadékos, a tecsóba volt akciós, akkor vettem valamikor télen... 
én inkább nem szoktam telefingani az ülést, de te tudod  hehe
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #160 Dátum: 2012.08.08 szerda, 13:57:39 »

Lehet hogy OFF lesz de ennél közelebbi topicot nem találtam.

Szóval, vágjátok vannak ezek az ambi pur car parfüm illatosítók. Mostanában nagyon felment az áruk az utántöltőknek mert annak idején 700-850ft között mozogtak a 7ml-s kiszerelések. Most meg már az 1500-öt verdesi egy utántöltő. Elvből nem akarok 1000ft-nál többet kiadni érte.

Van ötletetek hogy mivel tölthetném meg az üvegcsét hogy hasonló hatást érjek el mintha boltba vennék egy másikat. Arcszesszel próbáltam már, nem rossz de hamar újra kell tölteni. Most almás illóolajat fogok kipróbálni.
Öblítő?
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
FokaDriver
Vendég
« Új hozzászólás #161 Dátum: 2012.08.22 szerda, 09:21:01 »

Mk3-as Mondeo hűtőjét szeretném megpucolni, mert tele van bogárral.

Mit javasoltok ? Milyen szert vegyek hozzá ? Hogyan érdemes csinálni ?

kösz, FD.
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #162 Dátum: 2012.08.22 szerda, 09:40:50 »

Mk3-as Mondeo hűtőjét szeretném megpucolni, mert tele van bogárral.

Mit javasoltok ? Milyen szert vegyek hozzá ? Hogyan érdemes csinálni ?

kösz, FD.
pl:  Domestos kicsit felhígítva. Vagy erősen lúgos tisztítószer. Levegővel kifújatod szárazon.  Beáztatod, vársz, aztán steri. Arra figyelj, h csak a hűtőre merőlegesen, és ne közelről!
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #163 Dátum: 2012.08.22 szerda, 10:52:36 »

Mk3-as Mondeo hűtőjét szeretném megpucolni, mert tele van bogárral.

Mit javasoltok ? Milyen szert vegyek hozzá ? Hogyan érdemes csinálni ?

kösz, FD.

Veszel hozzá mérethelyes radiátorfésűt. Az tutti, de elsőre inkább próbálkoznék tisztítószerekkel, áztatással, sűrített levegővel, az olcsóbb, és ha a kosz 90%-a kijön, már nem érdemes a maradékon gyökölni.

Figyulim! Felszólít! Nagynyomású mosó eszedbe ne jusson, mert úgy összekócolja a lamellákat, hogy azután fésülgetheted túlórában! A maximum a kerti slag vagy a zuhany.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
FokaDriver
Vendég
« Új hozzászólás #164 Dátum: 2012.08.22 szerda, 12:03:22 »

Veszel hozzá mérethelyes radiátorfésűt. Az tutti, de elsőre inkább próbálkoznék tisztítószerekkel, áztatással, sűrített levegővel, az olcsóbb, és ha a kosz 90%-a kijön, már nem érdemes a maradékon gyökölni.

Figyulim! Felszólít! Nagynyomású mosó eszedbe ne jusson, mert úgy összekócolja a lamellákat, hogy azután fésülgetheted túlórában! A maximum a kerti slag vagy a zuhany.

AndyA


Köszönöm a tanácsokat !
FD.
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #165 Dátum: 2012.08.22 szerda, 12:06:17 »

Van valakinek ilyen überfaxa vízlepergető nano-szélvédőbevonata? Tényleg jó a cucc vagy csak parasztvakítás? Tényleg nem ragad rá a dzsuva, tényleg ledobja a vizet, tényleg két ablaktörlés a rászáradt bogártetemek eltávolítása? Nem jön le a szorgos ablaktörlőzéstől?

Ha ez mind igaz, akkor hol csinálják valóban jól, úgy, hogy tudja is mindezt, mondjuk első körben Budapesten?

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #166 Dátum: 2012.08.22 szerda, 12:53:08 »

Figyulim! Felszólít! Nagynyomású mosó eszedbe ne jusson, mert úgy összekócolja a lamellákat, hogy azután fésülgetheted túlórában! A maximum a kerti slag vagy a zuhany
Miért kócolná össze? Ha nem próbáltam volna az enyémen akkor nem is írtam volna, h sterizze. Arra a 2 dologra kell figyelni amit írtam és nem lesz semmi baja. 
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #167 Dátum: 2012.08.22 szerda, 12:55:49 »

Miért kócolná össze? Ha nem próbáltam volna az enyémen akkor nem is írtam volna, h sterizze. Arra a 2 dologra kell figyelni amit írtam és nem lesz semmi baja. 

A sima nagynyomású nem kócolta össze nekem se. De a forgófejes toldattal biztos nem próbálnám ki.
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #168 Dátum: 2012.08.22 szerda, 12:56:58 »

A sima nagynyomású nem kócolta össze nekem se. De a forgófejes toldattal biztos nem próbálnám ki.

A forgófej az brutál. Nekem a bőrt szedte le a lábamról... vigyor3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #169 Dátum: 2012.08.22 szerda, 13:05:55 »

A forgófej az brutál. Nekem a bőrt szedte le a lábamról... vigyor3
az nem lábmosásra való  hehe
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #170 Dátum: 2012.08.22 szerda, 13:14:53 »

az nem lábmosásra való  hehe

Kísérletezéssel és kíváncsisággal másztunk le a fáról...   Cheesy

A forgófej az brutál. Nekem a bőrt szedte le a lábamról... vigyor3

"Emberkozmetika, kívül-belül" topik
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #171 Dátum: 2012.08.22 szerda, 13:15:16 »

az nem lábmosásra való  hehe

Na jó, de ha egy ilyen a kezedbe kerül, és esetleg ott van a környéken egy-két haver, akkor simán eljár az ember keze.

Jön a ködfüggöny, meg a fenékpucolás, meg minden baromság...  vigyor3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #172 Dátum: 2012.08.22 szerda, 13:25:48 »

Na jó, de ha egy ilyen a kezedbe kerül, és esetleg ott van a környéken egy-két haver, akkor simán eljár az ember keze.

Jön a ködfüggöny, meg a fenékpucolás, meg minden baromság...  vigyor3

 2funny
Naplózva
mcskot
Vendég
« Új hozzászólás #173 Dátum: 2012.08.22 szerda, 23:04:12 »

Lehet hogy OFF lesz de ennél közelebbi topicot nem találtam.

Szóval, vágjátok vannak ezek az ambi pur car parfüm illatosítók. Mostanában nagyon felment az áruk az utántöltőknek mert annak idején 700-850ft között mozogtak a 7ml-s kiszerelések. Most meg már az 1500-öt verdesi egy utántöltő. Elvből nem akarok 1000ft-nál többet kiadni érte.

Van ötletetek hogy mivel tölthetném meg az üvegcsét hogy hasonló hatást érjek el mintha boltba vennék egy másikat. Arcszesszel próbáltam már, nem rossz de hamar újra kell tölteni. Most almás illóolajat fogok kipróbálni.


Air-Wick (kék tengeri koral) pumpás textil- és légfrissítő. Kb: 1000-1200 (akciósan 690) Ft.
Nagyon szépen porlaszt. Befújtam a kárpitot, üléseket, kalaptartót.
12 órás hatás van ráírva, de nálam még 3 hét után is nagyon jó illata van.
Így a flakon, elég lesz vagy 2-2,5 évre.
Szerintem, ez elég gazdaságos!
Naplózva
Jym20
Vendég
« Új hozzászólás #174 Dátum: 2012.08.23 csütörtök, 00:37:21 »

Van valakinek ilyen überfaxa vízlepergető nano-szélvédőbevonata? Tényleg jó a cucc vagy csak parasztvakítás? Tényleg nem ragad rá a dzsuva, tényleg ledobja a vizet, tényleg két ablaktörlés a rászáradt bogártetemek eltávolítása? Nem jön le a szorgos ablaktörlőzéstől?

Ha ez mind igaz, akkor hol csinálják valóban jól, úgy, hogy tudja is mindezt, mondjuk első körben Budapesten?

Én év elején vettem Würth-ös , nagyon jó valóban lepergeti a vizet és a bogarak se száradnak rá. Ajánlom mindenkinek, pláne hogy egy adag elég két autóra legalább is nálunk elég volt. 1 évig tart a hatása. Smiley Jah és télen nem fagy be a szélvédő +
Naplózva
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #175 Dátum: 2012.08.23 csütörtök, 05:00:09 »



Air-Wick (kék tengeri koral) pumpás textil- és légfrissítő. Kb: 1000-1200 (akciósan 690) Ft.
Nagyon szépen porlaszt. Befújtam a kárpitot, üléseket, kalaptartót.
12 órás hatás van ráírva, de nálam még 3 hét után is nagyon jó illata van.
Így a flakon, elég lesz vagy 2-2,5 évre.
Szerintem, ez elég gazdaságos!

Ezt a módszert én is próbáltam, nagyon jó cucc. Sokféle illat is van belőle és ugye vízalapú így semmi nyomot nem hagy a kárpiton. Dohányszagot is nagyon jól semlegesít (ezt nem az autóba próbáltam, enni, dohányozni és alkoholt tilos fogyasztani az autómba). Én olyan 3 napig éreztem az esőerdő illatot, és a kárpitot is felfrissítette. Próbálkoztam az üvegcsébe töltéssel de nagyon gyorsan elpárolgott, most újra áttértem a klasszikus fenyőfához.


De azt kell hogy mondjam tényleg ez az Air-Wick a legjobb megoldás, majd rendszeresítek egy Frissen mosott ruha illatút a kocsiba mert az a legjobb. Tongue
Naplózva
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #176 Dátum: 2012.08.23 csütörtök, 10:08:02 »

Van valakinek ilyen überfaxa vízlepergető nano-szélvédőbevonata? Tényleg jó a cucc vagy csak parasztvakítás? Tényleg nem ragad rá a dzsuva, tényleg ledobja a vizet, tényleg két ablaktörlés a rászáradt bogártetemek eltávolítása? Nem jön le a szorgos ablaktörlőzéstől?

Ha ez mind igaz, akkor hol csinálják valóban jól, úgy, hogy tudja is mindezt, mondjuk első körben Budapesten?

AndyA

én rain-x -et használok és nekem bevált
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #177 Dátum: 2012.08.23 csütörtök, 10:11:44 »

én rain-x -et használok és nekem bevált

Dominak is bejött.
 hehe  vigyor3

Én a zuhanykabinra használtam fel. Egy ideig szépen leperegtette a vizet. Viszont egy szivacssal vittem fel, ami olyan büdös lett tőle, hogy kiraktam a garázsba. Rá egy hétre szétporladt, seprűvel szedtem össze... wow1
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #178 Dátum: 2012.08.23 csütörtök, 10:17:04 »

Dominak is bejött.
 hehe  vigyor3

Én a zuhanykabinra használtam fel. Egy ideig szépen leperegtette a vizet. Viszont egy szivacssal vittem fel, ami olyan büdös lett tőle, hogy kiraktam a garázsba. Rá egy hétre szétporladt, seprűvel szedtem össze... wow1


Vagy tizenéve én is próbálkoztam eggyel, de az összefutott cseppekbe a mosdókagyló felületén. Smiley

Mi a cucc és hol kapni pontosan azt, ami nektek bevált?

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #179 Dátum: 2012.08.23 csütörtök, 10:19:52 »

Én a zuhanykabinra használtam fel. Egy ideig szépen leperegtette a vizet.

Kicsit offolunk... az Alföldi porcelán kapható vízlepergető változatban. Valami lakkot/miafenét tesznek a porcelánra, ami eltömíti a pórusokat, és úgy lepereg a víz, mint a fene.
A zuhanykabin-pergető jó ötlet.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #180 Dátum: 2012.08.23 csütörtök, 10:20:03 »

Vagy tizenéve én is próbálkoztam eggyel, de az összefutott cseppekbe a mosdókagyló felületén. Smiley

Mi a cucc és hol kapni pontosan azt, ami nektek bevált?

AndyA

Hát a Rain-x.

Fürdőszobába igazi tutti szert még nem találtam. Zuhanykabint így mindig lehúzom...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #181 Dátum: 2012.08.23 csütörtök, 10:22:10 »

Kicsit offolunk... az Alföldi porcelán kapható vízlepergető változatban. Valami lakkot/miafenét tesznek a porcelánra, ami eltömíti a pórusokat, és úgy lepereg a víz, mint a fene.
A zuhanykabin-pergető jó ötlet.

Alföldi, meg még pár cég próbálkozik ilyen marketing szöveggel...

Nekem Laufen, Villeroy, meg Hüppe cuccaim vannak ilyen-olyan felületkezeléssel, de egy parasztvakítás az egész...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
sendrew
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332



E-mail
« Új hozzászólás #182 Dátum: 2012.08.23 csütörtök, 12:00:09 »

Van valakinek ilyen überfaxa vízlepergető nano-szélvédőbevonata? Tényleg jó a cucc vagy csak parasztvakítás? Tényleg nem ragad rá a dzsuva, tényleg ledobja a vizet, tényleg két ablaktörlés a rászáradt bogártetemek eltávolítása? Nem jön le a szorgos ablaktörlőzéstől?

Ha ez mind igaz, akkor hol csinálják valóban jól, úgy, hogy tudja is mindezt, mondjuk első körben Budapesten?

AndyA

Hello!

Én az Ibizámra rakattam az EzWash-nál, fantasztikus jó volt. 60körül szoktam csak ablaktörlőt kapcsolni, mert az esőcseppek egészen egyszerüen leszédültek róla. A rovarok pedig gellert kapva lepattantak róla.
Kb 6 hónapig garantálják a bevonatot. Kb 1 óra míg felkerül, rászárad, utána lepolírozzák róla. 8-10 ezer asszem.
Naplózva

2008. Ford S-MAX 2.0 Titanium 145LE
2008. Ford Focus 1.6    101LE

EX:
2001. Ford Ka 1.3 60LE
2004. Ford Mondeo Turnier Trend 1.8 16V 125LE  LPG
2007. Ford Fiesta 1.25    75LE

Az autó nyomokban Ghia elemeket tartalmazott
csaba14
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4343



E-mail
« Új hozzászólás #183 Dátum: 2012.08.23 csütörtök, 19:14:19 »

Alföldi, meg még pár cég próbálkozik ilyen marketing szöveggel...

Nekem Laufen, Villeroy, meg Hüppe cuccaim vannak ilyen-olyan felületkezeléssel, de egy parasztvakítás az egész...
De legalább pár évig nem esik szét a zuhanykabinod.
A vízlepergetés olyan , mint a gombamentes szilo ,na olyan sincs  eplus2
Naplózva

2005 5 ajtós tdci 130 le ,bör,dvd navi ...
gabe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1478


MKIII 2005 F1 2.0 TDCi MMT6 Trend


E-mail
« Új hozzászólás #184 Dátum: 2012.09.24 hétfő, 00:32:26 »


Most vettem egyet én is az ebay-ről. Meglátom hogyan viselik az ülések...
Naplózva

2005 MKIII 2.0 TDCi MMT6 Trend, EGR OFF, Tempomat, tolatóradar, ZEN, ST-futómű, F2 optika, fűthető fekete bőr, kisebb egyedi dogok, 320e km GYÁRI CSÚCSOKKAL
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #185 Dátum: 2012.10.01 hétfő, 11:18:04 »

Most vettem egyet én is az ebay-ről. Meglátom hogyan viselik az ülések...
nekem jól viselik, jó puhák tőle, ha 3-4 havonta lekened vele Wink jah, alcantarára ez a fajta nem jó, ha esetleg olyanod van!!!
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #186 Dátum: 2012.10.01 hétfő, 17:51:46 »

nekem jól viselik, jó puhák tőle, ha 3-4 havonta lekened vele Wink jah, alcantarára ez a fajta nem jó, ha esetleg olyanod van!!!
Alcantarára mi a jó?
Mármint hogyan érdemes ápolni a félig bőr, félig alcantara ülést?
« Utoljára szerkesztve: 2012.10.01 hétfő, 17:56:54 írta Sakos » Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Fürge Teknős
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5823



WWW E-mail
« Új hozzászólás #187 Dátum: 2012.10.01 hétfő, 18:01:05 »

De legalább pár évig nem esik szét a zuhanykabinod.
A vízlepergetés olyan , mint a gombamentes szilo ,na olyan sincs  eplus2
Van kimondottan gombás sziló is?
Eddig csak ecetest láttam  vigyor3
Naplózva

"Szitrhoén, kréátív tehnolozsíí" Smiley
Bernoldi
Vendég
« Új hozzászólás #188 Dátum: 2012.10.29 hétfő, 22:33:44 »

nemsoká lesz mondeóm! Ki lehet valahogy szedni a a kocsiból a cigiszagot? Ezen akadtam fenn, az egész kárpit büdös. Vagy csak a kozmetikás?
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #189 Dátum: 2012.10.30 kedd, 00:19:19 »

nemsoká lesz mondeóm! Ki lehet valahogy szedni a a kocsiból a cigiszagot? Ezen akadtam fenn, az egész kárpit büdös. Vagy csak a kozmetikás?

gratula hozzá. Ki lehet szedni kárpit vegytisztítással és a lochtite-nak van egy tísztató gáza ami jó erre. Azonban csak nyáron próbálkozz, mert a kárpit tisztítás után az autó nedves belül és ki kell száradnia.

Én ugyan ebben voltam, ma már semmi gond.
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #190 Dátum: 2012.10.30 kedd, 07:31:36 »

gratula hozzá. Ki lehet szedni kárpit vegytisztítással és a lochtite-nak van egy tísztató gáza ami jó erre. Azonban csak nyáron próbálkozz, mert a kárpit tisztítás után az autó nedves belül és ki kell száradnia.

Én ugyan ebben voltam, ma már semmi gond.
Linket tudsz dobni a loktájtról?  Elég sok cigis kocsival találkozok, de igazán jó megoldást még nem találtam.    Ilyenkor is  lehet kárpitozni, csak ki kell tenni 1-2 napot száradni. Na nem akkor mikor esik az eső, hó.
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #191 Dátum: 2012.10.30 kedd, 14:10:26 »

Linket tudsz dobni a loktájtról?  Elég sok cigis kocsival találkozok, de igazán jó megoldást még nem találtam.    Ilyenkor is  lehet kárpitozni, csak ki kell tenni 1-2 napot száradni. Na nem akkor mikor esik az eső, hó.

Persze, itten is van:
http://www.loctite.hu/cps/rde/xchg/henkel_huu/hs.xsl/hrek-esemenyek-5347_mp-news-8104-loctite-hygiene-spray-8104_HUU_HTML.htm

én ezt használom. Minden évben egyszer (én mondjuk tavasszal) ezt használom, mert fertőtleníti a légkondi rendszert is. Eddig bevált.
Naplózva
tyavi
Vendég
« Új hozzászólás #192 Dátum: 2012.12.29 szombat, 10:19:12 »

Sziasztok


A szovet szonyeget ti hogy tisztitjatok, na nem a porszivora gondolok:)
Lehet mosogepbe tenni?

Koszi
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #193 Dátum: 2012.12.29 szombat, 10:41:50 »

Sziasztok


A szovet szonyeget ti hogy tisztitjatok, na nem a porszivora gondolok:)
Lehet mosogepbe tenni?

Koszi
magasnyomásúval.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Gabee
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 68



E-mail
« Új hozzászólás #194 Dátum: 2013.02.18 hétfő, 19:08:52 »

Sziasztok,

Arra lennék kíváncsi, hogy Ti milyen pasztát használtok kocsimosás után?  help
Mert ebben a latyakos időben olyan gyorsan összekoszolódik a kocsi és arra gondoltam, hogy amint az idő engedi lemosom és átkenem valami pasztával, hogy ne tudjon olyan könnyen megmaradni rajta a kosz. Csak nem tudom, hogy milyet vegyek! Tudnátok ajánlani nekem valamit, ami Nektek bevált már?

Köszi előre is!  wave
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Ghia kombi 2004
Intruder007
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


E-mail
« Új hozzászólás #195 Dátum: 2013.02.18 hétfő, 19:38:11 »

Sziasztok,

Arra lennék kíváncsi, hogy Ti milyen pasztát használtok kocsimosás után?  help
Mert ebben a latyakos időben olyan gyorsan összekoszolódik a kocsi és arra gondoltam, hogy amint az idő engedi lemosom és átkenem valami pasztával, hogy ne tudjon olyan könnyen megmaradni rajta a kosz. Csak nem tudom, hogy milyet vegyek! Tudnátok ajánlani nekem valamit, ami Nektek bevált már?

Köszi előre is!  wave

Autoglym HD Wax
Bár nem olcsó, de fél évig simán kitart egy kezeléssel, és kb 20-30 kezelésre elég.
Próbáltam már sokfélét, de a legtöbb 3-4 mosást bírt csak ki.
Naplózva

2006 MK3 2.0 TDCI Turnier Ghia Executive
Gabee
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 68



E-mail
« Új hozzászólás #196 Dátum: 2013.02.19 kedd, 18:28:03 »

Autoglym HD Wax
Bár nem olcsó, de fél évig simán kitart egy kezeléssel, és kb 20-30 kezelésre elég.
Próbáltam már sokfélét, de a legtöbb 3-4 mosást bírt csak ki.


Köszi szépen a választ!  worship

Még annyit meg tudál írni, hogy Te hol szoktad beszerezni? Én ezt találtam: http://autofejlesztes.hu/autoglym-high-definition-tobbszorosen-tesztgyoztes-carnauba-p-7240.html
Illetve, hogy ez vajon minden színű kocsira megfelelő wax lehet? (Mert az én kocsim metál-fekete, dde van egy piros OFF is a családban...)

Üdv,
Gábor
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Ghia kombi 2004
BDWTeam
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2763



WWW E-mail
« Új hozzászólás #197 Dátum: 2013.02.19 kedd, 18:39:58 »

Köszi szépen a választ!  worship

Még annyit meg tudál írni, hogy Te hol szoktad beszerezni? Én ezt találtam: http://autofejlesztes.hu/autoglym-high-definition-tobbszorosen-tesztgyoztes-carnauba-p-7240.html
Illetve, hogy ez vajon minden színű kocsira megfelelő wax lehet? (Mert az én kocsim metál-fekete, dde van egy piros OFF is a családban...)

Üdv,
Gábor
Még, szerencse, hogy lehet kapni!  wow1 Majd egy huszast egy tubus kencéért! Smiley  11.-ért lehet kapni 3M Expressz Pluszt is.
Naplózva

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem ha kioktatnak!"
S.W.Churchill

----------------------------------------------------
Lancia Delta 1.6 Multijet (2011) #szarolasz
Gabee
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 68



E-mail
« Új hozzászólás #198 Dátum: 2013.02.19 kedd, 18:59:34 »

Még, szerencse, hogy lehet kapni!  wow1 Majd egy huszast egy tubus kencéért! Smiley  11.-ért lehet kapni 3M Expressz Pluszt is.

Hát meglepődtem az árán én is  vigyor3

Ez a 3M cucc kézi felvitelre való?
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Ghia kombi 2004
BDWTeam
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2763



WWW E-mail
« Új hozzászólás #199 Dátum: 2013.02.19 kedd, 19:05:41 »

Hát meglepődtem az árán én is  vigyor3

Ez a 3M cucc kézi felvitelre való?
Amiről beszéltem az konkrétan gépi felvitelre való, de itt van kézi felvitelre való 3M-es holmi is.....4900.-ért.



http://www.szefiautocolor.hu/products/3M-Imperial-K%C3%A9zi-Pol%C3%ADrpaszta.html
Naplózva

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem ha kioktatnak!"
S.W.Churchill

----------------------------------------------------
Lancia Delta 1.6 Multijet (2011) #szarolasz
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 ... 28   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.076 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.