Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.25 csütörtök, 23:40:06 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 ... 28   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Autókozmetika, kívül-belül  (Megtekintve 491217 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Gr3g
Vendég
« Új hozzászólás #50 Dátum: 2011.07.20 szerda, 21:42:16 »

Tudsz feltenni 1 képet a gépedről?


mire gondolsz???

még csak a glx van meg, az meg külsőre még gyári... majd ha ősszel meglesz az st, majd azt fogom alakítgatni...
Naplózva
sendrew
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332



E-mail
« Új hozzászólás #51 Dátum: 2011.07.20 szerda, 21:45:19 »

mire gondolsz???

még csak a glx van meg, az meg külsőre még gyári... majd ha ősszel meglesz az st, majd azt fogom alakítgatni...

Azt hittem már elkezdtem gyúrni a vasat Smiley
Naplózva

2008. Ford S-MAX 2.0 Titanium 145LE
2008. Ford Focus 1.6    101LE

EX:
2001. Ford Ka 1.3 60LE
2004. Ford Mondeo Turnier Trend 1.8 16V 125LE  LPG
2007. Ford Fiesta 1.25    75LE

Az autó nyomokban Ghia elemeket tartalmazott
Gr3g
Vendég
« Új hozzászólás #52 Dátum: 2011.07.20 szerda, 21:49:11 »

Azt hittem már elkezdtem gyúrni a vasat Smiley

vannak terveim a glx-el, de azoknak addig nem tudok nekiesni míg családi autó...

majd ha az st meglesz, akkor azt picit, szolidan... a glx-ből meg még az is lehet, hogy el camino style lesz Cheesy
Naplózva
Balázs.
Vendég
« Új hozzászólás #53 Dátum: 2011.07.24 vasárnap, 23:42:08 »

hát nem tudom.... fa alatt van a helyem a lakóparkban, szóval kb 3 naponta mosatok.... nem hiszem, hogy azt a ragacsos ***t ami esik rá távol tartaná a nano-wax....

az ST-t meg gondolkozom, hogy körbe carbonoztatom majd...
A waxolásnak csak komoly gépi polír után van értelme mert így lesz elég tiszta a felület és tartós a wax. Lényege a védelem. Napsütés, bogarak, kosz ne süljön rá, könnyebb mosni stb. Van sokféle, kézi, gépi, viasz, kemény viasz, olcsóbb drágább.  A metáloknál úgy kiemeli a szemcséket, h a gazdája csak csodálkozik. A kupecok is szeretik mert ragyog a kocsi és a vevőnek ez kell. Időnként meg kell ismételni és hosszú távon nagyon jó. A nano még jobb csak nagyon drága. Így már látod értelmét?
Naplózva
Gr3g
Vendég
« Új hozzászólás #54 Dátum: 2011.07.25 hétfő, 08:31:38 »

A waxolásnak csak komoly gépi polír után van értelme mert így lesz elég tiszta a felület és tartós a wax. Lényege a védelem. Napsütés, bogarak, kosz ne süljön rá, könnyebb mosni stb. Van sokféle, kézi, gépi, viasz, kemény viasz, olcsóbb drágább.  A metáloknál úgy kiemeli a szemcséket, h a gazdája csak csodálkozik. A kupecok is szeretik mert ragyog a kocsi és a vevőnek ez kell. Időnként meg kell ismételni és hosszú távon nagyon jó. A nano még jobb csak nagyon drága. Így már látod értelmét?

könyörgöm ne akarjatok meggyőzni.....

szarok én a nanowaxolásra.... pontosan tudom mire jó, a mosósommal már többször beszéltünk róla... egyszerűen nem hat meg....

nem mellesleg ha az ST fóliázva lesz, pont mindegy, hogy alatta van e nanowaxolva vagy sem, a GLX-et meg már pont le......

amúgy meg így is tökéletesen mosható....
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #55 Dátum: 2011.08.02 kedd, 12:51:18 »

hát nem tudom.... fa alatt van a helyem a lakóparkban, szóval kb 3 naponta mosatok.... nem hiszem, hogy azt a ragacsos ***t ami esik rá távol tartaná a nano-wax....

Éppen most permetezte le vmi xar fa a frissen waxolt autót. A kasznin nem lácccik semmi, viszont az ablakról suvickolhatom...

Én csinálom, te meg csak hallottál róla. Wink
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Gr3g
Vendég
« Új hozzászólás #56 Dátum: 2011.08.02 kedd, 12:53:26 »

Éppen most permetezte le vmi xar fa a frissen waxolt autót. A kasznin nem lácccik semmi, viszont az ablakról suvickolhatom...

Én csinálom, te meg csak hallottál róla. Wink

te csinálod, én meg leszarom.... az eleje óta azt pofázom, hogy ne akarjatok meggyőzni...

nem csak hallottam róla, de végülis tök mindegy...
Naplózva
ducse79
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 184


MK2 98  5 ajtós 1.8 Zetec


« Új hozzászólás #57 Dátum: 2011.08.08 hétfő, 21:47:22 »

Sziasztok!

Fenyőgyantát mivel lehetne eltávolítani a motorháztetőről?
Tudna ebben valaki segíteni, egy fenyőfa alá álltam ... sajnos.... help
Naplózva

ducse
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #58 Dátum: 2011.08.08 hétfő, 22:20:45 »

Sziasztok!

Fenyőgyantát mivel lehetne eltávolítani a motorháztetőről?
Tudna ebben valaki segíteni, egy fenyőfa alá álltam ... sajnos.... help
A sonaxnak van kifejezetten fenyőgyanta eltávolítója, én a Norautónál látttam ilyet. http://www.sonax.hu/index.php?module=termekek&tid=17
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
ducse79
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 184


MK2 98  5 ajtós 1.8 Zetec


« Új hozzászólás #59 Dátum: 2011.08.08 hétfő, 22:40:51 »

A sonaxnak van kifejezetten fenyőgyanta eltávolítója, én a Norautónál látttam ilyet. http://www.sonax.hu/index.php?module=termekek&tid=17

Megnézem - köszi!
Naplózva

ducse
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #60 Dátum: 2011.08.09 kedd, 10:01:27 »

Sziasztok!

Fenyőgyantát mivel lehetne eltávolítani a motorháztetőről?
Tudna ebben valaki segíteni, egy fenyőfa alá álltam ... sajnos.... help

Denaturalt szesz? A fenyezesnek tutti nem art, ablakmosoba is szoktak rakni telen fagyas ellen, nyaron a bogartetemek ellen.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #61 Dátum: 2011.08.09 kedd, 10:20:11 »

Megnézem - köszi!

Maximum ilyen sonax-os cuccot használj, mert ha sokat csiszitolod az koptatja a fényezést. Sok mosással majd lassan lejön az, ne izgulj...

Én a bogarak lemosását sem eröltetem annyira, csak finoman mosogatom, tél végére mégis mind eltűnik...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #62 Dátum: 2011.08.09 kedd, 10:24:35 »



Ha már itt járunk...

Hallot már valaki erről a cuccról?

http://www.autoglym.com/enGB/product-proddetail.asp?v06VQ=HJ

Én egy hónapja olvasgattam és ezt mondták a legegyszerűbbnek és legjobbnak akkor. Hát vettem, megcsinátam. Vizes autóra ráfújod és mikroszálassal törlöd, elég egyszerű és gyors. És csillog villog.

1 hónapja csináltam meg az autót, azóta volt mosva, volt eső, de még mindig összeáll cseppekbe rajta a víz, szóval úgy tűnik nem kopik le gyorsan.

Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
teo
Vendég
« Új hozzászólás #63 Dátum: 2011.08.09 kedd, 11:01:22 »


Ha már itt járunk...

Hallot már valaki erről a cuccról?

http://www.autoglym.com/enGB/product-proddetail.asp?v06VQ=HJ

Én egy hónapja olvasgattam és ezt mondták a legegyszerűbbnek és legjobbnak akkor. Hát vettem, megcsinátam. Vizes autóra ráfújod és mikroszálassal törlöd, elég egyszerű és gyors. És csillog villog.

1 hónapja csináltam meg az autót, azóta volt mosva, volt eső, de még mindig összeáll cseppekbe rajta a víz, szóval úgy tűnik nem kopik le gyorsan.

Itt vannak a hozzáértők: http://www.autodetailer.hu/forum/index.php/topic,251.0.html
Megkérdezheted/elolvashatod.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #64 Dátum: 2011.08.09 kedd, 11:02:00 »

Sziasztok!

Fenyőgyantát mivel lehetne eltávolítani a motorháztetőről?
Tudna ebben valaki segíteni, egy fenyőfa alá álltam ... sajnos.... help

Alkohol, vagy benzin.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #65 Dátum: 2011.08.09 kedd, 11:06:25 »

Itt vannak a hozzáértők: http://www.autodetailer.hu/forum/index.php/topic,251.0.html
Megkérdezheted/elolvashatod.

Igazából egy ajánlónak szántam az írást. Mivel Én is meg vagyok vele elégedve.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
teo
Vendég
« Új hozzászólás #66 Dátum: 2011.08.09 kedd, 11:50:28 »

Igazából egy ajánlónak szántam az írást. Mivel Én is meg vagyok vele elégedve.

Emlékeztet arra a hatásra, amit kézimosókban lehet kérni. Öblítés előtt rápermetezik, és slaggal terítik. Viasznak nevezik. Tényleg jobban fénylik, és tényleg megmarad 2-3 mosás erejéig.
Naplózva
teo
Vendég
« Új hozzászólás #67 Dátum: 2011.08.09 kedd, 11:52:03 »

Igazából egy ajánlónak szántam az írást. Mivel Én is meg vagyok vele elégedve.

Mellesleg, a linkelt fórum elég jó, akit érdekel a téma. Vannak ott szakik!
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #68 Dátum: 2011.08.09 kedd, 12:21:55 »

Emlékeztet arra a hatásra, amit kézimosókban lehet kérni. Öblítés előtt rápermetezik, és slaggal terítik. Viasznak nevezik. Tényleg jobban fénylik, és tényleg megmarad 2-3 mosás erejéig.

Na annál ez ezerszer jobb, pont azért csináltam mert azzal a lötykölős viasszal nem voltam megelégedve.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
szabotom
Vendég
« Új hozzászólás #69 Dátum: 2011.08.13 szombat, 17:03:08 »

Szépen ki volt vikszolva-vaxolva az autó. Elmentünk egy ismerősömékhez és csak kint tudtunk megállni a házuk előtt. Ott lehettünk kb 2-3 óráig . Ezalatt a szomszéd beindította a locsolóját , ami elérte a kocsi bal hátulját . Azóta eltelt kb 1 hét . Ma ismét lemostam ahogy illik , de ott ahol érte multkor a víz annyira csíkos lett hogy nem tudok vele mit kezdeni. (nem tudom mivel locsolt az öreg )  falbav

Valakinek valami ötlete ? A drótkorongon kívül mivel jönne le ?  szomoru1


Naplózva
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #70 Dátum: 2011.08.13 szombat, 17:33:13 »

Szépen ki volt vikszolva-vaxolva az autó. Elmentünk egy ismerősömékhez és csak kint tudtunk megállni a házuk előtt. Ott lehettünk kb 2-3 óráig . Ezalatt a szomszéd beindította a locsolóját , ami elérte a kocsi bal hátulját . Azóta eltelt kb 1 hét . Ma ismét lemostam ahogy illik , de ott ahol érte multkor a víz annyira csíkos lett hogy nem tudok vele mit kezdeni. (nem tudom mivel locsolt az öreg )  falbav

Valakinek valami ötlete ? A drótkorongon kívül mivel jönne le ?  szomoru1




 wow1 Nem is láttam még ilyet. Olyan mintha a vaxod feloldódott volna, mikor locsolták és csíkokban ahogy lefolyt úgy száradt volna vissza. Próbáltad esetleg újra vaxolni azt a részt?

Nekem a régebbi autómat locsolták meg így egyszer a tűző napon (parkolóban), de az nem ilyen volt, hanem a cseppek helyein csapodott ki a vízkő  még az üvegen is. Üvegről ecettel szettem le, a kasznit meg vaxxal dörzsöltem át. Közbe + szidtam mindenkit, de legfőképpen a közterületes locsolókat.
« Utoljára szerkesztve: 2011.08.13 szombat, 17:38:38 írta V.Tamás » Naplózva
szabotom
Vendég
« Új hozzászólás #71 Dátum: 2011.08.13 szombat, 17:42:21 »

wow1 Nem is láttam még ilyet. Olyan mintha a vaxod feloldódott volna, mikor locsolták és csíkokban ahogy lefolyt úgy száradt volna vissza. Próbáltad esetleg újra vaxolni azt a részt?

Nekem a régebbi autómat locsolták meg így egyszer a tűző napon (parkolóban), de az nem ilyen volt, hanem a cseppek helyein csapodott ki a vízkő  még az üvegen is. Üvegről ecettel szettem le, a kasznit meg vaxxal dörzsöltem át. Közbe + szidtam mindenkit, de legfőképpen a közterületes locsolókat.

Az a probléma , hogy ez a kép már újra vaxolás után készült   rinya rinya
Naplózva
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #72 Dátum: 2011.08.13 szombat, 17:51:34 »

Az a probléma , hogy ez a kép már újra vaxolás után készült   rinya rinya

Az gáz szomoru1. De szerintem a locsolóvízból rakodott ki rá valami, lehetséges, hogy finom vékony rétegben vízkő és ezen a felületen másként tapad fel a vax.
Nem merem nyugodt szívvel ajánlani, de én lehet, hogy valami vízkőoldót esetleg ecetet egy kis felületen kipróbálnék. Szerintem a fényezéseden most ott van egy kirakódott valami réteg, amit le kéne oldani, valami nem túl agressziv vegyszerrel NO DE MIVEL?

Remélhetőleg lesz itt valaki aki megmondja.
Naplózva
szabotom
Vendég
« Új hozzászólás #73 Dátum: 2011.08.13 szombat, 18:06:33 »

Az gáz szomoru1. De szerintem a locsolóvízból rakodott ki rá valami, lehetséges, hogy finom vékony rétegben vízkő és ezen a felületen másként tapad fel a vax.
Nem merem nyugodt szívvel ajánlani, de én lehet, hogy valami vízkőoldót esetleg ecetet egy kis felületen kipróbálnék. Szerintem a fényezéseden most ott van egy kirakódott valami réteg, amit le kéne oldani, valami nem túl agressziv vegyszerrel NO DE MIVEL?

Remélhetőleg lesz itt valaki aki megmondja.

Én is reménykedem benne  worship
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #74 Dátum: 2011.08.13 szombat, 18:10:46 »

Az gáz szomoru1. De szerintem a locsolóvízból rakodott ki rá valami, lehetséges, hogy finom vékony rétegben vízkő és ezen a felületen másként tapad fel a vax.
Nem merem nyugodt szívvel ajánlani, de én lehet, hogy valami vízkőoldót esetleg ecetet egy kis felületen kipróbálnék. Szerintem a fényezéseden most ott van egy kirakódott valami réteg, amit le kéne oldani, valami nem túl agressziv vegyszerrel NO DE MIVEL?

Remélhetőleg lesz itt valaki aki megmondja.

Citromle, amit utana azonnal bo vizzel le kell mosni, rajta hagyni nem szabad! Kevesbe agressziv az ecetsavnal. Kinyomott, kidobasra varo fel citrommal at kell dorgolni, azutan meglatjuk, mi lesz.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #75 Dátum: 2011.08.13 szombat, 18:24:04 »

Az a probléma , hogy ez a kép már újra vaxolás után készült   rinya rinya
ez vizkö.citromlé felken rögtön lemos száraz ruha áttöröl vax
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
szabotom
Vendég
« Új hozzászólás #76 Dátum: 2011.08.13 szombat, 18:36:51 »



Igen  citromlé lesz a megoldás   köszönöm  worship worship
Naplózva
Balázs.
Vendég
« Új hozzászólás #77 Dátum: 2011.08.13 szombat, 21:32:14 »


Igen  citromlé lesz a megoldás   köszönöm  worship worship

Polírpasztával is megpróbálhatod. Az is leszedi a vízkövet és még fényesebb is lesz. wave
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #78 Dátum: 2011.09.18 vasárnap, 14:36:44 »

ma felkentem egy ilyet a bőrre:


és nagyon jó lett a végeredmény taps

teljesen puha és matt lett eljen
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #79 Dátum: 2011.09.19 hétfő, 12:25:11 »

Nem rég políroztam az autómat "Turtle Wax polírpaszta metál fényre" kicsit jobb eredményre számítottam bár így is sokat javított a le mattult részeken, lehet hogy legközelebb már géppel kellene nekiállni vigyor3 2 kérdésem lenne:

1. Aki ismeri ezt a turtle wax terméket, neki milyen tapasztalatai vannak azt illetően hogy mennyi ideig nyújt védelemét illetve hány mosást bír ki? És hogy milyen időközönként szokta alkalmazni?

2. Mikor az autó foltosan szárad meg egy eső után, vagy a reggeli harmattól mi a legjobb megoldás ezeknek az eltüntetésére. Persze az autót lemosni lenne a legkönnyebb/garázsban tartani de valami trükkre gondolok hogy hogyan lenne a legkönnyebb illetve a legszárazabban megúszni. Eddig az ezüst metál astrán nem volt szembetűnő az ilyen de ezen a metál zöld mondin eléggé irritál.. nyes most egy polírozó kendővel töröltem át lehet hogy ez a legjobb megoldás? Wink
« Utoljára szerkesztve: 2011.09.19 hétfő, 12:29:10 írta Makker » Naplózva
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #80 Dátum: 2011.09.19 hétfő, 12:28:06 »

Nem rég políroztam az autómat "Turtle Wax polírpaszta metál fényre" kicsit jobb eredményre számítottam bár így is sokat javított a le mattult részeken, lehet hogy legközelebb már géppel kellene nekiállni vigyor3 2 kérdésem lenne:

1. Aki ismeri ezt a turtle wax terméket, neki milyen tapasztalatai vannak azt illetően hogy mennyi ideig nyújt védelemét illetve hány mosást bír ki? És hogy milyen időközönként szokta alkalmazni?

2. Mikor az autó foltosan szárad meg egy eső után, vagy a reggeli harmattól mi a legjobb megoldás ezeknek az eltüntetésére. Persze az autót lemosni lenne a legkönnyebb/garázsban tartani de valami trükkre gondolok hogy hogyan lenne a legkönnyebb illetve a legszárazabban megúszni. Eddig az ezüst metál astrán nem volt szembetűnő az ilyen de ezen a metál zöld mondin eléggé irritál.. nyes



erre a termékre gondolok a doboz szerint 1 éves védelmet ad de én ezt egy kicsit szkeptikusan fogadtam.  worship
Naplózva
Black
Vendég
« Új hozzászólás #81 Dátum: 2011.09.19 hétfő, 12:52:07 »



erre a termékre gondolok a doboz szerint 1 éves védelmet ad de én ezt egy kicsit szkeptikusan fogadtam.  worship
Ecetes-vizes viledával töröld át, amikor még vizes egy kicsit
Naplózva
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #82 Dátum: 2011.09.19 hétfő, 12:57:25 »

Ecetes-vizes viledával töröld át, amikor még vizes egy kicsit


gondoltam hogy valami házi praktikával lehet segíteni ezeken a foltokon, köszönöm  worship
Naplózva
Black
Vendég
« Új hozzászólás #83 Dátum: 2011.09.19 hétfő, 13:12:27 »

gondoltam hogy valami házi praktikával lehet segíteni ezeken a foltokon, köszönöm  worship
Vagy a mosás végén az uccsó öblítővízbe tegyél 1-2 deci ecetet. Persze így vödörből kell önteni, nem tudsz slaggal öblíteni. Én már csak tudom a fekete autómmal. rinya
Nem is mosom már itthon, csak nagyon ritkán. Nyílt egy önkiszolgáló mosó a környéken. 5-6 száz forintból csilli-villire mosom a kocsit cseppmentesen.
Naplózva
fügelaci
Vendég
« Új hozzászólás #84 Dátum: 2011.09.19 hétfő, 16:55:26 »

Vagy a mosás végén az uccsó öblítővízbe tegyél 1-2 deci ecetet. Persze így vödörből kell önteni, nem tudsz slaggal öblíteni. Én már csak tudom a fekete autómmal. rinya
Nem is mosom már itthon, csak nagyon ritkán. Nyílt egy önkiszolgáló mosó a környéken. 5-6 száz forintból csilli-villire mosom a kocsit cseppmentesen.

Egy ötösből itt is le lehet mosni nagyon szépen, ozmózis vízzel, cseppmentesen szárad. És tényleg, eddig mosás után gyors Viledás törlés, és szép. Most mosás, aztán usgyi. Nem pöttyös. +00 meleg mosószeres körbe, 200 hideg öblítés, oszt..
Naplózva
Feco66
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 863


feco66@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #85 Dátum: 2011.09.19 hétfő, 19:00:34 »

Segitséget kérnék.

Hétvégén fogom beszerelni a vajbőrülés szetett.
Elötte azonban alaposan letakaritanám. Illetve bőrápolóval is kezelném.

Mivel soha nem volt bőrös ülésem.
Ezért segitséget kérnék, hogy mivel lehet/szabad tisztani az ilyen ülés szetett?
Valamint az ápolásnál is ugyan ez a kérdésem?
Naplózva

2001 MKIII Turnier TDDi 115Le Ghia; EGR OFF; Black Eye; No Katalizator by Ervin; Füthető - Hüthető börülés
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #86 Dátum: 2011.09.19 hétfő, 19:15:22 »

Segitséget kérnék.

Hétvégén fogom beszerelni a vajbőrülés szetett.
Elötte azonban alaposan letakaritanám. Illetve bőrápolóval is kezelném.

Mivel soha nem volt bőrös ülésem.
Ezért segitséget kérnék, hogy mivel lehet/szabad tisztani az ilyen ülés szetett?
Valamint az ápolásnál is ugyan ez a kérdésem?
nemrég linkeltem olyat, amit én használok most. nekem ez bevált  eljen 

van bőrtisztító is, ez hivatott a koszos réteg eltávolításáért.

jah, láttam az ülésszettet, nem nagyon kell azt takarítgatni, csak jó alaposan le kell bőrápolózni. Wink am az hűzhető is nem??
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Feco66
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 863


feco66@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #87 Dátum: 2011.09.19 hétfő, 19:22:37 »

nemrég linkeltem olyat, amit én használok most. nekem ez bevált  eljen 

van bőrtisztító is, ez hivatott a koszos réteg eltávolításáért.

jah, láttam az ülésszettet, nem nagyon kell azt takarítgatni, csak jó alaposan le kell bőrápolózni. Wink am az hűzhető is nem??

Tudsz mondani egy nevet vagy hogy hol vetted azt amit Te használsz?

Az ám. Turbócserénél meg beis fogják kötni, hogy működjön is  Wink
Naplózva

2001 MKIII Turnier TDDi 115Le Ghia; EGR OFF; Black Eye; No Katalizator by Ervin; Füthető - Hüthető börülés
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #88 Dátum: 2011.09.19 hétfő, 19:27:46 »

Tudsz mondani egy nevet vagy hogy hol vetted azt amit Te használsz?

Az ám. Turbócserénél meg beis fogják kötni, hogy működjön is  Wink
ebay-ről van... de van vaterán is 2x annyiért. vagy bmw kereskedésben sokszor annyiért Sad

http://www.ebay.co.uk/itm/BMW-Leather-Lotion-UV-Protection-375ml-Genuine-BMW-/220788564461?pt=UK_Car_Accessories_Car_Care_Cleaning&hash=item33680621ed


majd megírod, hogy mekkora meló bekötni a hűtést?? worship

jah és a régi turbót el ne felejtsd nyes worship
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Gabor77
Vendég
« Új hozzászólás #89 Dátum: 2011.11.07 hétfő, 22:37:57 »

Sziasztok!

Tudtok ajánlani Bp-en olyen helyet, ahol korrekt áron vállalnak horpadásjavítást illetve szélvédő kavicsfelverődés javítást?
Naplózva
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3359



« Új hozzászólás #90 Dátum: 2011.11.07 hétfő, 22:46:03 »

Sziasztok!

Tudtok ajánlani Bp-en olyen helyet, ahol korrekt áron vállalnak horpadásjavítást illetve szélvédő kavicsfelverődés javítást?

http://www.carmechanix.hu/  Azt nem tudom kavicsfelverődést javítanak-e...
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3359



« Új hozzászólás #91 Dátum: 2011.11.07 hétfő, 22:47:44 »

Off autón nagyon durván ki vannak fakulva a külső fekete műanyagok. Mivel lehetne kicsit ápolni, felfrissíteni a színüket?
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #92 Dátum: 2011.11.07 hétfő, 22:51:37 »

Off autón nagyon durván ki vannak fakulva a külső fekete műanyagok. Mivel lehetne kicsit ápolni, felfrissíteni a színüket?
fekete cipőbox. de nem a folyadék, hanem a paszta.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3359



« Új hozzászólás #93 Dátum: 2011.11.07 hétfő, 22:56:20 »

fekete cipőbox. de nem a folyadék, hanem a paszta.

Az nem csak bőrre jó? vigyor3 Kipróbált dolog, nyugodtan kipróbálhatom? Mondjuk kárt nem nagyon tud okozni... vigyor3
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #94 Dátum: 2011.11.07 hétfő, 22:57:07 »

Az nem csak bőrre jó? vigyor3
nem. kipróbáltam, nem szivatlak wave
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3359



« Új hozzászólás #95 Dátum: 2011.11.08 kedd, 09:31:00 »

nem. kipróbáltam, nem szivatlak wave

Az a szivacsos végű tubusos? Vagy melyik a paszta? vigyor3
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #96 Dátum: 2011.11.08 kedd, 09:40:21 »

fekete cipőbox. de nem a folyadék, hanem a paszta.
egy képet rakhantál be, hogy milíen, mert egy amit én próbáltam, tényleg szép utána, de egy hónap után megint ugyan úgy néz ki Undecided
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #97 Dátum: 2011.11.08 kedd, 10:21:07 »

Az a szivacsos végű tubusos? Vagy melyik a paszta? vigyor3
nem. a klasszikus cipőpaszta. a tubusos, az egy hígított motyó.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #98 Dátum: 2011.11.08 kedd, 10:21:43 »

egy képet rakhantál be, hogy milíen, mert egy amit én próbáltam, tényleg szép utána, de egy hónap után megint ugyan úgy néz ki Undecided
hát igen...ez ilyen. vigyor3
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #99 Dátum: 2011.11.08 kedd, 10:30:24 »

egy képet rakhantál be, hogy milíen, mert egy amit én próbáltam, tényleg szép utána, de egy hónap után megint ugyan úgy néz ki Undecided

Korberagasztod montirszalaggal es lefujod matt fekete spray-vel? Vegulis muanyagfele, ennek elvileg mukodnie kellene.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 ... 28   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.057 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.