Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.06.30 vasárnap, 10:46:39 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 ... 798   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK4 Általános kérdések  (Megtekintve 11272926 alkalommal)
0 Felhasználó és 46 vendég van a témában
gravitydave
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1002



« Új hozzászólás #2300 Dátum: 2008.02.29 péntek, 13:57:52 »

A következő nagytalira kötelező jönnöd!!!
Megsassoljuk a gépet!  wow1
akkora várakozási idők vannak hogy valszeg csak az őszire jönne meg az autója! wow1
de reméljük a legjobbakat! wave
Naplózva

2020 MK-5 2.0 Hibrid Kombi ST Line
2006 MK-3 1.8 b Szedan Ambiente
EX 2011 Fusion 2,5 SEL Szedan
EX 2008 Mk-4 1.6 b Kombi, Trend, LPG
EX 1997 Mk-2 1.8 b Ferdehatu GLX
Ex 2002 MK-3 1.8 b Kombi Ambiente
Ex 1996 Mk-1 1.6 b Kombi CLX
szisan86
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 163


szisan86@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2301 Dátum: 2008.02.29 péntek, 14:26:30 »

Tisztelt MKIV tulajok!

kérdés:
akinek az új gépsárkányon xenon lámpája van, mennyire elégedett vele?
szépen világít?jó a fénye? stb....
illetve akinek nem xenonja van, neki mi a véleménye az új mondeó fényszóroiról??
(esetleg kanyarkövető.....?)

válaszokat előre is köszönöm,

remélhetelőleg hamarosan MKIV tulaj


REF100 wave

Nekem síma mezei lámpám van, meg vagyok vele elégedve, jól világít!
Naplózva

Mondeo 2.0TDCi '07 Titanium
razsa
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 360


« Új hozzászólás #2302 Dátum: 2008.02.29 péntek, 20:30:18 »


Ez MKIV re is ,jó ,de amúgy S-Max dísztárcsa..
Naplózva

MK3 Ghia 2.0 145LE Benzin 2002/10 - 5 ajtós
Bazsa
Vendég
« Új hozzászólás #2303 Dátum: 2008.02.29 péntek, 20:36:40 »

Én ettől a sráctól vettem ugyan így a Vaterán ugyan ezt a dísztárcsát! Minőségi cuccai vannak.  eplus2
Akkor is ennyiért adta
Naplózva
razsa
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 360


« Új hozzászólás #2304 Dátum: 2008.02.29 péntek, 20:39:42 »

Én ettől a sráctól vettem ugyan így a Vaterán ugyan ezt a dísztárcsát! Minőségi cuccai vannak.  eplus2
Akkor is ennyiért adta


Na ez az MKIV.
Naplózva

MK3 Ghia 2.0 145LE Benzin 2002/10 - 5 ajtós
luli
Vendég
« Új hozzászólás #2305 Dátum: 2008.03.01 szombat, 20:24:26 »

Próbáld meg úgy mint az MK3-at!

Hello Scratch
Mi a trükk MK3-on? Megpróbálnám!

Kössz
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2306 Dátum: 2008.03.01 szombat, 21:53:25 »

Hello Scratch
Mi a trükk MK3-on? Megpróbálnám!

Kössz

Az oldalon a programozások alatt megtalálod a leírást!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
galaskog
Vendég
« Új hozzászólás #2307 Dátum: 2008.03.02 vasárnap, 07:25:02 »

ez meg mondjuk kifejezetten cumi, hogy mozog a motorháztető... de csak egyre jobb lesz, mire venni akarok mindent tudni fog!  eplus2 taps
A 2007 decemberi MKIV-en már van gy kb 100x70x30 (mm) kissé trapéz alakú gumi a motorháztető belsejére ragasztva, pont középre, a szélvédő elé. Nekem nem lebeg a motorháztetőm, lehet, hogy ez már a javító intézkedés?  Huh? A mozgó háztetőkön is rajt van?
Naplózva
galaskog
Vendég
« Új hozzászólás #2308 Dátum: 2008.03.02 vasárnap, 07:58:48 »

Az oldalon a programozások alatt megtalálod a leírást!
Nekem ezen az oldalon nem jött be, de itt megtaláltam.
http://www.mondeo.hu/
Naplózva
galaskog
Vendég
« Új hozzászólás #2309 Dátum: 2008.03.02 vasárnap, 09:23:08 »

Műszerfal és vezérlés önteszt:
Jobb oldali kormánygomb (OK) megnyom.
Gyujtás ráad, gomb tovább nyom kb 5mp-ig.
Ekkor a gomb nyomkodásával lehet lépkedni a következők között 1 irányban. (Nem jegyeztem fel mindet... Sad )
Műszermotor teszt
Kijelző pixel teszt
LED teszt
Központi vezérlő számítógép teszt
....
Naplózva
zsoel
Vendég
« Új hozzászólás #2310 Dátum: 2008.03.02 vasárnap, 11:08:04 »

A 2007 decemberi MKIV-en már van gy kb 100x70x30 (mm) kissé trapéz alakú gumi a motorháztető belsejére ragasztva, pont középre, a szélvédő elé. Nekem nem lebeg a motorháztetőm, lehet, hogy ez már a javító intézkedés?  Huh? A mozgó háztetőkön is rajt van?

Csak azt nem értem, hogy ezt az autót Mariska nénin kivül már mindenki tesztelte, és mégis ilyen amatőr hibák derülnek ki!  Huh?
Naplózva
JOCi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



E-mail
« Új hozzászólás #2311 Dátum: 2008.03.02 vasárnap, 12:22:25 »

A 2007 decemberi MKIV-en már van gy kb 100x70x30 (mm) kissé trapéz alakú gumi a motorháztető belsejére ragasztva, pont középre, a szélvédő elé. Nekem nem lebeg a motorháztetőm, lehet, hogy ez már a javító intézkedés?  Huh? A mozgó háztetőkön is rajt van?
Szerintem túl van misztifikálva ez a motorháztető dolog! Nekem 1* azaz egyszer látszott, de olyan oldalszélben, ahol más kocsik nem is nagyon tudtak normálisan haladni én pedig a saját tempómban húztam. Előtte és utána semmi különös!
Nekem is van ez a kis trapéz. Szerintem biztos erre találták ki.
A népítéletben olvastam 1-2 hátborzongató dolgot. Például az oldalsó ablakban tükröződik a szellőző króm kerete meg a műszerfal!  rinya
Meg az ablakemelő gombjai rossz helyen vannak. Szerintem ezekkel semmi gond nincs. A hátsó ablakemelők zárja nagyon kitekert kézzel kapcsolható. Majd én leengedem nekik az ablakot, ha akarom!!
Naplózva

2007.06. ezüst "cápa" Ghia kombi TDCi Mondi + BMW Motorrad
A Mondeo elkelt!!!!
razsa
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 360


« Új hozzászólás #2312 Dátum: 2008.03.02 vasárnap, 13:23:50 »

Szerintem túl van misztifikálva ez a motorháztető dolog! Nekem 1* azaz egyszer látszott, de olyan oldalszélben, ahol más kocsik nem is nagyon tudtak normálisan haladni én pedig a saját tempómban húztam. Előtte és utána semmi különös!
Nekem is van ez a kis trapéz. Szerintem biztos erre találták ki.
A népítéletben olvastam 1-2 hátborzongató dolgot. Például az oldalsó ablakban tükröződik a szellőző króm kerete meg a műszerfal!  rinya
Meg az ablakemelő gombjai rossz helyen vannak. Szerintem ezekkel semmi gond nincs. A hátsó ablakemelők zárja nagyon kitekert kézzel kapcsolható. Majd én leengedem nekik az ablakot, ha akarom!!

Joci egyet értek, hülyeség az egész, a motorháztető NEM lebeg! Meg milyen hülyeség már ez, valaki ezt kitalálta és azóta mondja itt mindenki mint a gép,h LEBEG..mi ez, repülő szőnyeg? Az első szérián sem lebeg, inkább berezeg kicsit, azon kívül az egész motorháztető mizéria azért van, mert ebbe senki nem gondol bele,hogy ugye MKIVnek már gyalogos védelemben is teljesíteni kell egy bizonyos szintet, így nem lehett olyan merevre csinálni mint MKIII-nál. Cserébe az első daraboknál beremegett, nabumm, kijavították úgyhogy erről ennyit! Az ablakemelő gombokkal meg nekem sem volt még sohasem gondom, sztem a hátsók sincsenek vészes helyen, és különben is azt majd húzogatják a hátul ülők maguknak.
« Utoljára szerkesztve: 2008.03.02 vasárnap, 13:26:02 írta razsa » Naplózva

MK3 Ghia 2.0 145LE Benzin 2002/10 - 5 ajtós
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2313 Dátum: 2008.03.02 vasárnap, 15:20:22 »

Nekem ezen az oldalon nem jött be, de itt megtaláltam.
http://www.mondeo.hu/


A mondeo.hu-n gondoltam én is. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
JOCi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



E-mail
« Új hozzászólás #2314 Dátum: 2008.03.02 vasárnap, 21:03:57 »

taps taps taps worship worship worship
Naplózva

2007.06. ezüst "cápa" Ghia kombi TDCi Mondi + BMW Motorrad
A Mondeo elkelt!!!!
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2315 Dátum: 2008.03.03 hétfő, 09:16:58 »

Csak azt nem értem, hogy ezt az autót Mariska nénin kivül már mindenki tesztelte, és mégis ilyen amatőr hibák derülnek ki!  Huh?

Talan mert a teszteles csak kampo marketing duma. Van itt egy kollega aki melozott a fordnak. Majd kifaggatom, hogy muxik a teszteles. Mar ha van ilyen egyaltalan.
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2316 Dátum: 2008.03.03 hétfő, 09:25:37 »

Joci egyet értek, hülyeség az egész, a motorháztető NEM lebeg! Meg milyen hülyeség már ez, valaki ezt kitalálta és azóta mondja itt mindenki mint a gép,h LEBEG..mi ez, repülő szőnyeg?
Passz, szerintem csak egy motorhazteto  nyes
Válasz
Az első szérián sem lebeg, inkább berezeg kicsit, azon kívül az egész motorháztető mizéria azért van, mert ebbe senki nem gondol bele,hogy ugye MKIVnek már gyalogos védelemben is teljesíteni kell egy bizonyos szintet, így nem lehett olyan merevre csinálni mint MKIII-nál.
Ertem, tehat ez nem bug hanem feature. LOL  nyes
Ezt ugye te sem gondoltad komolyan ?
Válasz
Cserébe az első daraboknál beremegett, nabumm, kijavították úgyhogy erről ennyit!
Tehat ezzel azt akarod mondani, hogy a javitott verziok mar nem felelnek meg az elvart gyalogosvedelemnek ? fejvakaras
Válasz
Az ablakemelő gombokkal meg nekem sem volt még sohasem gondom, sztem a hátsók sincsenek vészes helyen, és különben is azt majd húzogatják a hátul ülők maguknak.
Szerintem itt arrol van szo, hogy a gombokat nagyon beraktak az ajto fogantyu ala, es nehezen erhetoek el. Lehet utolag terveztek meg a fogantyut, vagy a gombokat es mar nem volt piiz a normalis attervezesre. Amivel nincs is baj, ha normalisan kezelhetok a gombok.
Naplózva

blah blah blah
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #2317 Dátum: 2008.03.03 hétfő, 12:28:09 »


teccik az ijjen hsz. tapasztalat hiányában hihetetlen, h mennyire át látod (szeretnéd átlátni hehe) a dolgokat eplus2 eplus2 eplus2
azért ha nem nagy baj én jobban hiszek azoknak akik használják a IV-es mondit. nagyon kevés az, ha már próbáltál ki egyet ... mert a használat másról szól.
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2318 Dátum: 2008.03.03 hétfő, 13:14:24 »

teccik az ijjen hsz. tapasztalat hiányában hihetetlen, h mennyire át látod (szeretnéd átlátni hehe) a dolgokat eplus2 eplus2 eplus2
azért ha nem nagy baj én jobban hiszek azoknak akik használják a IV-es mondit. nagyon kevés az, ha már próbáltál ki egyet ... mert a használat másról szól.

En nemtom mennyire zavaro a gombok elhelyezese. Nekem pl. furanak tunt. De lehet a mindennapi hasznalat soran no problem. A motorteto lebegest meg nem en talaltam ki, hanem az MKIV userek.  wave
Nekik ebben tobb a tapasztalatuk.
Naplózva

blah blah blah
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #2319 Dátum: 2008.03.03 hétfő, 13:22:53 »

En nemtom mennyire zavaro a gombok elhelyezese. Nekem pl. furanak tunt. De lehet a mindennapi hasznalat soran no problem. A motorteto lebegest meg nem en talaltam ki, hanem az MKIV userek.  wave
Nekik ebben tobb a tapasztalatuk.

A lebegés lehet üzemszerű így pulzálással többletlevegőt juttat a motortérbe  beka3
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2320 Dátum: 2008.03.03 hétfő, 13:37:08 »

A lebegés lehet üzemszerű így pulzálással többletlevegőt juttat a motortérbe  beka3

LOL  nyes worship
Naplózva

blah blah blah
Norbu
Vendég
« Új hozzászólás #2321 Dátum: 2008.03.03 hétfő, 18:37:39 »

A lebegés lehet üzemszerű így pulzálással többletlevegőt juttat a motortérbe  beka3

Igaz,torlónyómás a légszűrőbe,nem rossz,a motorkerékpároknál használják már.  worship
Naplózva
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #2322 Dátum: 2008.03.03 hétfő, 18:49:59 »

En nemtom mennyire zavaro a gombok elhelyezese. Nekem pl. furanak tunt. De lehet a mindennapi hasznalat soran no problem. A motorteto lebegest meg nem en talaltam ki, hanem az MKIV userek.  wave
Nekik ebben tobb a tapasztalatuk.

a lebegő géptető sztem 1 irgalmatlan hüjjeség. elhiszem, h remeg v valami hasonló tünete van a dolognak, de ez nem repülőszőnyeg. mellesleg ha valóban szó szerinti lebegésről lenne szó akkor várható lenne a felcsapódása bármikor 100km/h fölött ... ijjet + ugye nem olvastunk. megrögzött off mániások akik beültek most 1 mondeoba azt mondanak amit akarnak ... számomra a véleményük nem mérvadó. azt is elhiszem, h az elődökben stabilabb volt ez a dolog, de ezt így emlegetni: "Ertem, tehat ez nem bug hanem feature. LOL  Ezt ugye te sem gondoltad komolyan ?" hülyeség .. már bocs.
az autógyárak rá vannak kényszerítve szabványok betartására, ami esetenként az autótulaj rovására is mehet ... sajnos ez is 1 ilyen dolog. szal nem feature, hanem 1 járulékos rossz de "OKOSEMBEREK" akiknek semmi közük az autók szerkezetéhez, ezt a törvényt hozták.
ha jobban megnézed akkor a mostani autók lényegesen véknyabb lemezből készülnek mint 20 évvel ezelőtt. és nem azéé mert elfogyott a vas 20 év alatt, és még csak nem is 100%-ban a súlycsökkentés a hunyó (bár ez benne van), hanem az esetleges ütközésben a kisebb résztvevők védelmére zet találták ki ... hagy hajoljon a nagyautók lemeze, addig is nyeli az ütést. pedig amikor 2004ben volt itt miskolc környékén az a jó nagy jégeső akkor az A8 gazdáknak jól jött volna a vastagabb lemez. az én 18 éves Sierrámon szétporladtak a teniszlabda nagyságú jegek, alig pár horpadással úszta meg az autó pont a legkeményebb helyen (két kezemen megszámolható a horpadás) míg a legnagyobb luxusautók (SEL, A8, BMW 7 ... stb) úgy néztek ki mint a tojástartó.
akkor most ez is feature eladáskor? full-full-full extra mert a tojást menetszéllel hűtve lehet szállítani, és még csak fel sem borul!? ... nane.
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
JOCi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



E-mail
« Új hozzászólás #2323 Dátum: 2008.03.03 hétfő, 19:27:19 »

En nemtom mennyire zavaro a gombok elhelyezese. Nekem pl. furanak tunt. De lehet a mindennapi hasznalat soran no problem. A motorteto lebegest meg nem en talaltam ki, hanem az MKIV userek.  wave
Nekik ebben tobb a tapasztalatuk.
zacci!
Ma átléptem a 28 ezer km-t és én hiszek MKIV-ben! És hittem a III-ban is, azt is hajtottam közel 100 ezer km-t. Ha annyi hibája lesz minden autómnak, mint a jelenleginek eddig, akkor no para! Nekem kényelmes (nem lenézve a III-t, még kényelmesebb is mint az!), tetszetősebb (nem lenézve a III-t, még ...), érzésre minőségibb (nem lenézve a III-t, még ...). A gyorsulása nekem érzésre nem olyan, mint a III., ezt elismerem! De ha az kell azért ez is szedi a lábait!
És tényleg úgy néz ki, hogy csak az fikázza ezeket az autókat aki vagy nem is ült benne vagy ment vele két kört! + népítélet!  szomoru1 Használd egy hónapig, áááá elég lesz két hét és kicsit furcsa lesz visszaülni a III-ba! És akkor nem csak rossz "tapasztalatokat" fogsz írni a IV-ről!
zacci! Ez nem személyeskedésből íródott, semmi problémám veled vagy más kritikussal!  worship

MKIV strapálók! Elő a hibalistával és a negatívumokkal!  wow1
Naplózva

2007.06. ezüst "cápa" Ghia kombi TDCi Mondi + BMW Motorrad
A Mondeo elkelt!!!!
FeGa
Vendég
« Új hozzászólás #2324 Dátum: 2008.03.03 hétfő, 19:33:20 »

azt is elhiszem, h az elődökben stabilabb volt ez a dolog,
IV-es tulajok megnyugtatása végett, 120-as tempónál, 100-120Km/h széllökésekkel szemben úgy lebegett a motorháztető a II-es mondin, hogy megálltam lecsukni.  vigyor3
Mikor az ajtót alig bírtam kinyitni a széltől, rájöttem, nincs mit lecsukni. Jobban figyelve, nem is volt vészes a lebegés, csak ugye a szokatlan dolgok felnagyítódnak az autóért aggódó sofőr szemében.
Naplózva
razsa
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 360


« Új hozzászólás #2325 Dátum: 2008.03.03 hétfő, 19:35:03 »

Passz, szerintem csak egy motorhazteto  :nyes:Ertem, tehat ez nem bug hanem feature. LOL  nyes
Ezt ugye te sem gondoltad komolyan ?Tehat ezzel azt akarod mondani, hogy a javitott verziok mar nem felelnek meg az elvart gyalogosvedelemnek ? :fejvakaras:Szerintem itt arrol van szo, hogy a gombokat nagyon beraktak az ajto fogantyu ala, es nehezen erhetoek el. Lehet utolag terveztek meg a fogantyut, vagy a gombokat es mar nem volt piiz a normalis attervezesre. Amivel nincs is baj, ha normalisan kezelhetok a gombok.


hiába írsz minden kommented után LOL-t attól nem lesz rossabb az MKIV :)Úgy van, a kijavított verziók már nem felelnek meg a gyalogosvédelemnek  vigyor3...JAh mert szted csak az a megoldás,h merevebbé teszik a motorháztetőt....hát ez a LOL! Egyébként pár hsz-el már elhangzott,h hogyan jaívották ki a rezgést..
Naplózva

MK3 Ghia 2.0 145LE Benzin 2002/10 - 5 ajtós
razsa
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 360


« Új hozzászólás #2326 Dátum: 2008.03.03 hétfő, 19:39:26 »

zacci!
Ma átléptem a 28 ezer km-t és én hiszek MKIV-ben! És hittem a III-ban is, azt is hajtottam közel 100 ezer km-t. Ha annyi hibája lesz minden autómnak, mint a jelenleginek eddig, akkor no para! Nekem kényelmes (nem lenézve a III-t, még kényelmesebb is mint az!), tetszetősebb (nem lenézve a III-t, még ...), érzésre minőségibb (nem lenézve a III-t, még ...). A gyorsulása nekem érzésre nem olyan, mint a III., ezt elismerem! De ha az kell azért ez is szedi a lábait!
És tényleg úgy néz ki, hogy csak az fikázza ezeket az autókat aki vagy nem is ült benne vagy ment vele két kört! + népítélet!  szomoru1 Használd egy hónapig, áááá elég lesz két hét és kicsit furcsa lesz visszaülni a III-ba! És akkor nem csak rossz "tapasztalatokat" fogsz írni a IV-ről!
zacci! Ez nem személyeskedésből íródott, semmi problémám veled vagy más kritikussal!  worship

MKIV strapálók! Elő a hibalistával és a negatívumokkal!  wow1

"A gyorsulása nekem érzésre nem olyan, mint a III., ezt elismerem!"

A számok viszont nem csalnak, az MKIV 2.0dízel(0-100:9,5) gyorsabban szedi a lábait mint az MKIII.(0-100: 9,8s)
Naplózva

MK3 Ghia 2.0 145LE Benzin 2002/10 - 5 ajtós
JOCi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



E-mail
« Új hozzászólás #2327 Dátum: 2008.03.03 hétfő, 19:41:59 »

"A gyorsulása nekem érzésre nem olyan, mint a III., ezt elismerem!"

A számok viszont nem csalnak, az MKIV 2.0dízel(0-100:9,5) gyorsabban szedi a lábait mint az MKIII.(0-100: 9,8s)
Azért írtam, hogy nekem érzésre! De lehet, hogy csöndesebb az utastér. Nekem ez szintén nem hiba! Én sajnálom az autót nyúzni.  wave
Naplózva

2007.06. ezüst "cápa" Ghia kombi TDCi Mondi + BMW Motorrad
A Mondeo elkelt!!!!
MondESU
Vendég
« Új hozzászólás #2328 Dátum: 2008.03.04 kedd, 09:11:47 »

Én sajnálom az autót nyúzni.  wave
Szia Joci!
Így ahogy írod.  eljen Én apukámtól a vigyázó odafigyelést tanultam az autó iránt. Nincs tuti autó, csak mindenre odafigyelő autós. Bár szekciónk egyik jeles tagjának előjött pár dolog, hogy rezgett a léc, megválik kedvencétől  wilting,  pedig kíméli. Van más vélemény, hogy ütni vágni kell az autót, hagy szokja.
Én is azon vagyok, hogy vigyázunk rá amink van. Kíváncsi vagyok, évek múlva jelentkeznek-e nálam azok a dolgok, melyek most előfordulnak a használtan vásárolt enyémfajta benyásoknál. Az idő mondja meg a választ.
És ha már Mondeo, a talin aki ott volt aktív érdeklődő ismerősöd, vett már valamit?
Üdv:  wave
Naplózva
JOCi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



E-mail
« Új hozzászólás #2329 Dátum: 2008.03.04 kedd, 09:52:00 »

És ha már Mondeo, a talin aki ott volt aktív érdeklődő ismerősöd, vett már valamit?
Üdv:  wave
Igen vett kocsit. De nem Mondeo-t, mert amit a kereskedőknél találtunk az több, mint katasztrófa! Voltak igényei is és ilyen Mondit nem talált. Aztán vett egy A4-t.
De már beszéltük vele, hogy a Nagy Talira eljönne velem.  integet2
Naplózva

2007.06. ezüst "cápa" Ghia kombi TDCi Mondi + BMW Motorrad
A Mondeo elkelt!!!!
Gabo
Vendég
« Új hozzászólás #2330 Dátum: 2008.03.04 kedd, 10:20:50 »

Joci egyet értek, hülyeség az egész, a motorháztető NEM lebeg! Meg milyen hülyeség már ez, valaki ezt kitalálta és azóta mondja itt mindenki mint a gép,h LEBEG..mi ez, repülő szőnyeg? Az első szérián sem lebeg, inkább berezeg kicsit, azon kívül az egész motorháztető mizéria azért van, mert ebbe senki nem gondol bele,hogy ugye MKIVnek már gyalogos védelemben is teljesíteni kell egy bizonyos szintet, így nem lehett olyan merevre csinálni mint MKIII-nál. Cserébe az első daraboknál beremegett, nabumm, kijavították úgyhogy erről ennyit! Az ablakemelő gombokkal meg nekem sem volt még sohasem gondom, sztem a hátsók sincsenek vészes helyen, és különben is azt majd húzogatják a hátul ülők maguknak.
Ha valaki akar látni "lebegő" motorháztetőt, az jöjjön velem a Subival 200 -al. Na az megemelkedik vagy 3 centit.
Naplózva
MondESU
Vendég
« Új hozzászólás #2331 Dátum: 2008.03.04 kedd, 10:49:37 »

Ha valaki akar látni "lebegő" motorháztetőt, az jöjjön velem a Subival 200 -al. Na az megemelkedik vagy 3 centit.
Én, én , én!!!! ( 1x megígérted nekem...)
Üdv: integet2
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #2332 Dátum: 2008.03.04 kedd, 11:19:53 »

Ha valaki akar látni "lebegő" motorháztetőt, az jöjjön velem a Subival 200 -al. Na az megemelkedik vagy 3 centit.
200  wow1 Öregszel vagy csak nem megy többet  fejvakaras eplus2 wave
ui:
tudom szemét vagyok  bohoc
Naplózva
mACSman
Vendég
« Új hozzászólás #2333 Dátum: 2008.03.04 kedd, 11:25:31 »

200  wow1 Öregszel vagy csak nem megy többet  fejvakaras eplus2 wave
ui:
tudom szemét vagyok  bohoc
Csak neked akar jót. Wink
200-nál kéne kint ülnöd a motorháztetőn.   taps nyes taps
Naplózva
JOCi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



E-mail
« Új hozzászólás #2334 Dátum: 2008.03.04 kedd, 12:45:18 »

Ha valaki akar látni "lebegő" motorháztetőt, az jöjjön velem a Subival 200 -al. Na az megemelkedik vagy 3 centit.
Én is, én is!!!!!!!  eplus2
Naplózva

2007.06. ezüst "cápa" Ghia kombi TDCi Mondi + BMW Motorrad
A Mondeo elkelt!!!!
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2335 Dátum: 2008.03.04 kedd, 12:52:40 »

Ha valaki akar látni "lebegő" motorháztetőt, az jöjjön velem a Subival 200 -zal. Na az megemelkedik vagy 3 centit.

Te csak a 4. sebességet ismered? Van ott még...
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
sgabo
Vendég
« Új hozzászólás #2336 Dátum: 2008.03.04 kedd, 17:17:28 »

A 2007 decemberi MKIV-en már van gy kb 100x70x30 (mm) kissé trapéz alakú gumi a motorháztető belsejére ragasztva, pont középre, a szélvédő elé. Nekem nem lebeg a motorháztetőm, lehet, hogy ez már a javító intézkedés?  Huh? A mozgó háztetőkön is rajt van?

na, erről beszélek. a decemberi verziókban a piros műszerfalat is lecserélték egy kultúrált barnára. még egy év és minden kapkodás kiforrott technológiává válik! és ekkor jön el az én időm!  eplus2 taps wave
Naplózva
luli
Vendég
« Új hozzászólás #2337 Dátum: 2008.03.04 kedd, 21:25:46 »

Sziasztok!
-motorháztető lebegés: 3 hét alatt 1700km, de semmi (január végi gyártás)
-computer teszt: mint MK3 (fed. comp. OK nyomva, gyújtás ráad)
-indulás után ajtók bezárásának felprogramozása worship: MK3 trükk nem jött be, de ha tudja valaki, érdekel
-és minden más rá-leprogramozás is érdekel!

Jó a VAS!
Naplózva
oszi
Vendég
« Új hozzászólás #2338 Dátum: 2008.03.05 szerda, 14:10:26 »

http://www.origo.hu/auto/20080305-ford-mondeo-25-t-autosmozi.html
Ilyen Mondikába szívesen beleülnék! worship
Naplózva
razsa
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 360


« Új hozzászólás #2339 Dátum: 2008.03.06 csütörtök, 20:50:53 »

Nem semmi..

http://www.youtube.com/watch?v=lqon_Y5DhXc
« Utoljára szerkesztve: 2008.03.06 csütörtök, 20:53:45 írta razsa » Naplózva

MK3 Ghia 2.0 145LE Benzin 2002/10 - 5 ajtós
Bazsusz
Vendég
« Új hozzászólás #2340 Dátum: 2008.03.09 vasárnap, 00:27:03 »

10 év és veszek ideit szeret
Naplózva
sabat
Vendég
« Új hozzászólás #2341 Dátum: 2008.03.11 kedd, 14:42:52 »

Egyre több kollégám kap új Mondeot, az egyikük kérdése, hogy az 1.8 TDCi-be be lehet-e utólag olcsón a tempomatot szerelni oly módon, mint a dízel III-asokba?
Naplózva
razsa
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 360


« Új hozzászólás #2342 Dátum: 2008.03.30 vasárnap, 17:32:30 »

http://www.autobild.de/artikel/vier-kombis-im-test_611060.html
Naplózva

MK3 Ghia 2.0 145LE Benzin 2002/10 - 5 ajtós
zsoel
Vendég
« Új hozzászólás #2343 Dátum: 2008.03.30 vasárnap, 17:53:51 »


Már megint a ford az első!  nyes
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #2344 Dátum: 2008.03.30 vasárnap, 20:16:44 »

Egyre több kollégám kap új Mondeot, az egyikük kérdése, hogy az 1.8 TDCi-be be lehet-e utólag olcsón a tempomatot szerelni oly módon, mint a dízel III-asokba?

Kormányon hol vannak a gombok ? ez itt a kérdés.
Naplózva
razsa
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 360


« Új hozzászólás #2345 Dátum: 2008.03.30 vasárnap, 22:11:21 »

Kormányon hol vannak a gombok ? ez itt a kérdés.

A két küllő között, különálló a kormánytól, sztem nem lehet megcsinálni...
Naplózva

MK3 Ghia 2.0 145LE Benzin 2002/10 - 5 ajtós
zsoel
Vendég
« Új hozzászólás #2346 Dátum: 2008.03.30 vasárnap, 22:54:38 »

A két küllő között, különálló a kormánytól, sztem nem lehet megcsinálni...

Szóljatok a Zacci-nak!  smile
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2347 Dátum: 2008.03.31 hétfő, 12:24:21 »

Már megint a ford az első!  nyes

Mar megen lefizettek valakit  nyes
Naplózva

blah blah blah
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2348 Dátum: 2008.03.31 hétfő, 12:31:11 »

Mar megen lefizettek valakit  nyes

Vagy mégis te tévedsz.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #2349 Dátum: 2008.04.14 hétfő, 15:00:57 »

Törésteszt
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
Oldalak: 1 ... 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 ... 798   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.071 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.