Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.09.29 vasárnap, 04:25:12 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 577 578 579 580 581 582 583 [584] 585 586 587 588 589 590 591 ... 799   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK4 Általános kérdések  (Megtekintve 11738679 alkalommal)
0 Felhasználó és 59 vendég van a témában
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #29150 Dátum: 2015.11.26 csütörtök, 15:42:21 »

Én csak poénkodtam... És ha van olyan hülye, aki megveszi, vigye...  hehe Ha nem tőled veszi meg, akkor mástól vesz xart, és azzal fog összetörni, szóval akkor inkább te járj jól... vigyor3

terrorista drogot szedsz?  eplus2



vágtam, hogy poén
migránsterroristát  vigyor3
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #29151 Dátum: 2015.11.26 csütörtök, 15:50:09 »

Elsőre azt írtam, hogy egyedi esetet említesz mindenre igaz tényként!  nezze
Az pont nem tény, de amiket írsz egyik sem...... általános látásmód, vélemény. Amolyan "csordaszellem".
Lehet még van benne egy kis mesterséges gerjesztés is a gyártók felől, hogy vásárolj.....vásárolj...vásárolj...újat!  hehe

Értem.

Ettől még a 8+ - os használt téligumi hulladék...  eplus2 Aki mást mond, az nem egy álláspontot képvisel, hanem egyszerűen hazudik!

Aki használja is, az felelőtlen.  rinya
Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #29152 Dátum: 2015.11.26 csütörtök, 15:51:39 »


A slick nyugi már nincs meg, sztem már kotonként is elhasználták...  vigyor3


Qrvaélet!

 2funny 2funny 2funny
Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #29153 Dátum: 2015.11.26 csütörtök, 15:58:19 »

Nincs ezzel baj. Nekem is van egy pár 225/40 R18 gumim, pont ugyanilyen helyzetre. Illetve egy pár téli is. Arra a 2-3-4 napra, míg találok helyettük mást, jó lenne. Egyszer a nyári már jól jött.

Én most nyújtózkodom a szhopóálarcért azzal, hogy végül 19es télit vettem, mert most gyakorlatilag nincs tartalékom sem nyáriból, sem téliből. Azért vállaltam mégis, mert ugye ott a dömper, s édes a fájdalom ha azzal kell menni.  vigyor3
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #29154 Dátum: 2015.11.26 csütörtök, 16:42:32 »

Írok rá valamit, mert nekem írtad.

Lejött a gumiról a Védőréteg? Milyen védőréted?  Cheesy
Napfény kapott és kezd leépülni? Mi ez fényképező negatív?  Cheesy
Te is csak kikiáltod, hogy az 5 évnél idősebb gumi rizikós. Én meg láttam már olyan 2 éves gumit -állapotra, kinézettre-, hogy én mellé raknám az én jóval öregebb gumijaim és simán azt mondanád, hogy az a 2 éves és a valóban 2 éves a sokkal több! Szóval kár az általános szöveget hajtogatni.

Az a mondat, hogy "Aztán majd belerohan....."  Gyakorlatilag értelmetlen, mert csak feltételezés és előrevetített negatívum, ami lehet sosem következik be. Tehát igazából nulla az értéke a jó/nem jó mérlegen.

Akkor most én is mondok egy hasonló erejű, sőt erősebb dolgot.
Képzeld, hogy többen rohantak már bele buszmegállóba, előttük haladóba és ütöttek el gyalogost és okoztak balesetet, akiknek fiatal gumi volt az autójukon! Hopp. A gumik sem képesek csodákra! A legnagyobb gond a rosszul megválasztott sebesség, lassú reakció, szabályok be nem tartása.
Képzeld, egyszer sem kerül szóba -ha van utána- tárgyaláson, hogy 7-8 éves volt a gumi és emiatt történt. Valamint ha 1 éves gumi lett volna, nem történik semmi probléma....

Vagdalózás ez kérem! A balesetek nagyon nagy százaléka emberi hibából történik és nem a gumi öregsége miatt!  eplus2

Minden gumin van egy olyan réteg, ami azért kerül rá, hogy a formából ki lehessen venni. Ez viszont elzárja a levegő útját a gumitól, így az nem öregszik

napfény: biztos hallottál már az UV sugárzásról és annak káros hatásairól. Gondolom azt is hallottad, hogy bizony a műanyagoknál némi sugárzás után olyan vegyi folyamatok mennek végbe, ami nem áll meg. Vagyis egy szezon után, ha lerakod a gumit a pincébe és csak 5 év múlva veszed elő, akkor a gumi tovább öregedett. Nyilván nem annyit, mintha 5 évig használtad volna, de jelen esetben nem is ez volt a példa.

Lehet, hogy csak én vagyok óvatos, de úgy gondolom, hogy valaki akkor felelősségteljes, ha törekszik arra, hogy minél kevesebb hibaforrás legyen (jó gumik, fékek, futómű, sebességhatár betartása...). Bár úgy érzem, hogy egy picit másfele viszed el a dolgot, de talán egyértelmű, hogy nem azt írtam, hogy minden baleset e miatt van. De fogadjunk, hogy ha egy olyan emberrel, aki hasonlóan gondolkodik, és a közeli hozzátartozóját ütik el és kihoznák, hogy e miatt, akkor már másképpen gondolná. Nem kívánok senkinek semmit, ne legyen félreértés.

Szóval nem mondtam, hogy csak ezért rohanhat bárki buszmegállóba, lehet infarktus is vagy akármi. De gondolom azzal mindenki egyetért, hogy ha lehet minimalizáljuk a kockázatot.

Azt sem mondtam, hogy nem lehet egy 2 éves gumi rosszabb állapotban (gondolom a taxisé is rosszabb állapotban van kétévesen, mint akármi 5 évesen), de ez nem azt jelenti, hogy az 5 éves gumi jó, ha már használt. Nyilván nem azt mondom, hogy minden 5 éves gumi ***, mert amit még nem használtak, az jó. amit használtak az 5 évesen ***.

Amúgy egyetértek, a balesetek többsége emberi hiba, mert a barom pl nem cserélte le az 5 éves gumiját, de úgy vezet vele, mintha új lenne. Egyetértek emberi hiba.

Nem vagdalkozom kérem, nem tudom miért mondod, de biztos igazad van. Én egy beszari apuka vagyok, aki szeretne sokáig élni és nem balesetet okozni. Ennek megfelelően folyamatosan karbantartok és figyelek a gumira is, nehogy ezen múljon. Ha ez vagdalkozás, akkor vagdalkozom és jól teszem.

« Utoljára szerkesztve: 2015.11.26 csütörtök, 16:59:54 írta KOTTA » Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26668


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #29155 Dátum: 2015.11.26 csütörtök, 16:51:42 »



 biztos hallottál már az IV sugárzásról és annak káros hatásairól



Én még nem...  eplus2
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #29156 Dátum: 2015.11.26 csütörtök, 17:00:35 »

Minden gumin van egy olyan réteg, ami azért kerül rá, hogy a formából ki lehessen venni. Ez viszont elzárja a levegő útját a gumitól, így az nem öregszik

napfény: biztos hallottál már az IV sugárzásról és annak káros hatásairól. Gondolom azt is hallottad, hogy bizony a műanyagoknál némi sugárzás után olyan vegyi folyamatok mennek végbe, ami nem áll meg. Vagyis egy szezon után, ha lerakod a gumit a pincébe és csak 5 év múlva veszed elő, akkor a gumi tovább öregedett. Nyilván nem annyit, mintha 5 évig használtad volna, de jelen esetben nem is ez volt a példa.

Lehet, hogy csak én vagyok óvatos, de úgy gondolom, hogy valaki akkor felelősségteljes, ha törekszik arra, hogy minél kevesebb hibaforrás legyen (jó gumik, fékek, futómű, sebességhatár betartása...). Bár úgy érzem, hogy egy picit másfele viszed el a dolgot, de talán egyértelmű, hogy nem azt írtam, hogy minden baleset e miatt van. De fogadjunk, hogy ha egy olyan emberrel, aki hasonlóan gondolkodik, és a közeli hozzátartozóját ütik el és kihoznák, hogy e miatt, akkor már másképpen gondolná. Nem kívánok senkinek semmit, ne legyen félreértés.

Szóval nem mondtam, hogy csak ezért rohanhat bárki buszmegállóba, lehet infarktus is vagy akármi. De gondolom azzal mindenki egyetért, hogy ha lehet minimalizáljuk a kockázatot.

Azt sem mondtam, hogy nem lehet egy 2 éves gumi rosszabb állapotban (gondolom a taxisé is rosszabb állapotban van kétévesen, mint akármi 5 évesen), de ez nem azt jelenti, hogy az 5 éves gumi jó, ha már használt. Nyilván nem azt mondom, hogy minden 5 éves gumi ***, mert amit még nem használtak, az jó. amit használtak az 5 évesen ***.

Amúgy egyetértek, a balesetek többsége emberi hiba, mert a barom pl nem cserélte le az 5 éves gumiját, de úgy vezet vele, mintha új lenne. Egyetértek emberi hiba.

Nem vagdalkozom kérem, nem tudom miért mondod, de biztos igazad van. Én egy beszari apuka vagyok, aki szeretne sokáig élni és nem balesetet okozni. Ennek megfelelően folyamatosan karbantartok és figyelek a gumira is, nehogy ezen múljon. Ha ez vagdalkozás, akkor vagdalkozom és jól teszem.




Én meg ha olyan helyzetben lennék, hogy 1-2 évente lecserélném az autóm, akkor kijelenteném és mindenhol erősen hangoztatnám, hogy a 3 évnél öregebb autó szhar! Nem biztonságos, szétesik, kopott, elhasznált.....stb.  eplus2
« Utoljára szerkesztve: 2015.11.26 csütörtök, 17:02:15 írta GSR » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #29157 Dátum: 2015.11.26 csütörtök, 17:01:07 »

Én még nem...  eplus2

javítva Cheesy

miért csak az én elgépelésemet találod meg?  hehe
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #29158 Dátum: 2015.11.26 csütörtök, 17:03:34 »


Én meg ha olyan helyzetben lennék, hogy 1-2 évente lecserélném az autóm, akkor kijelenteném és mindenhol erősen hangoztatnám, hogy a 3 évnél öregebb autó ***! Nem biztonságos, szétesik, kopott, elhasznált.....stb.  eplus2

ezt most nagyon sarkítod, aminek semmi értelme. semmi gond, te szeretsz 10 éves gumikon közlekedni, míg mások ezt veszélyesnek tartják. Ha nem akarsz/tudsz értelmesen vitázni, akkor inkább hagyjuk. Győztél  taps , ha majd lesz egy meleg helyzeted e miatt, akkor jusson eszedbe ez a poszt-vita
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26668


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #29159 Dátum: 2015.11.26 csütörtök, 17:03:58 »


Én meg ha olyan helyzetben lennék, hogy 1-2 évente lecserélném az autóm, akkor kijelenteném és mindenhol erősen hangoztatnám, hogy a 3 évnél öregebb autó szhar! Nem biztonságos, szétesik, kopott, elhasznált.....stb.  eplus2

Akkor ezt most fordítsd meg. Azért igazolod, hogy jó az öreg gumi, mert százéves van a fűnyírón...

Azaz nem vagy objektív, lehet Tonyo sem,de te sem.

Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26668


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #29160 Dátum: 2015.11.26 csütörtök, 17:04:36 »

ezt most nagyon sarkítod, aminek semmi értelme. semmi gond, te szeretsz 10 éves gumikon közlekedni, míg mások ezt veszélyesnek tartják. Ha nem akarsz/tudsz értelmesen vitázni, akkor inkább hagyjuk. Győztél  taps , ha majd lesz egy meleg helyzeted e miatt, akkor jusson eszedbe ez a poszt-vita

Tibcsinek csak meleg helyzetei vannak...  eplus2
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6478


E-mail
« Új hozzászólás #29161 Dátum: 2015.11.26 csütörtök, 18:20:17 »

Ez egy teljesen más kávéház, nincs is vele baj! Nekem is van mindenből tarcsim, feleség, kolléga, cipő...stb. De egyiket sem használom napi szinten!  vigyor3


taps
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #29162 Dátum: 2015.11.26 csütörtök, 18:36:56 »

Akkor ezt most fordítsd meg. Azért igazolod, hogy jó az öreg gumi, mert százéves van a fűnyírón...

Azaz nem vagy objektív, lehet Tonyo sem,de te sem.



Nem igazolom, csak cáfoltam, hogy azt a kijelentést, miszerint rossz.  Cool

Nincs százéves a fűnyírón....ez milyen hülyeség.  eplus2
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #29163 Dátum: 2015.11.26 csütörtök, 18:40:18 »

ezt most nagyon sarkítod, aminek semmi értelme. semmi gond, te szeretsz 10 éves gumikon közlekedni, míg mások ezt veszélyesnek tartják. Ha nem akarsz/tudsz értelmesen vitázni, akkor inkább hagyjuk. Győztél  taps , ha majd lesz egy meleg helyzeted e miatt, akkor jusson eszedbe ez a poszt-vita

Huh?  Te mondod?
Ki hozta fel példának azt, hogy... HA beleszállsz egy buszmegállóba ...stb.   Ez értelmes indok?
A feltételezéseknek ugye pont az a közös pontja, hogy nincs/nem történt meg. Tehát csak duma....   hehe
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Candle
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2087


E-mail
« Új hozzászólás #29164 Dátum: 2015.11.26 csütörtök, 19:00:12 »

... Én egy beszari apuka vagyok, aki szeretne sokáig élni és nem balesetet okozni. Ennek megfelelően folyamatosan karbantartok és figyelek a gumira is, nehogy ezen múljon. Ha ez vagdalkozás, akkor vagdalkozom és jól teszem.


Abszolút egyetértek a hsz-dal, bár a védőrétegről még én sem hallottam.
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #29165 Dátum: 2015.11.26 csütörtök, 19:42:37 »

Abszolút egyetértek a hsz-dal, bár a védőrétegről még én sem hallottam.

Nagyon ne is gondolkozz rajta. Az azért van rajta, hogy a formából könnyen kijöjjön gyártáskor.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #29166 Dátum: 2015.11.26 csütörtök, 19:44:44 »

Nagyon ne is gondolkozz rajta. Az azért van rajta, hogy a formából könnyen kijöjjön gyártáskor.


Akkor inkább formaleválasztónak hívják.
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #29167 Dátum: 2015.11.26 csütörtök, 19:54:59 »



Akkor inkább formaleválasztónak hívják.

Pontosan.  wave   (Nem védő réteg   Grin )
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
danidoki
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 768



E-mail
« Új hozzászólás #29168 Dátum: 2015.11.26 csütörtök, 21:18:11 »

Szerintem gumifüggő is a kérdés. Pld. egy Michelin energy saver öt év után biztos használhatatlan, ha már fenn volt az autón. Nem tudom miből van, nem egy kopós gumi, de rohadtul szakadnak, röpködnek ki belőle a darabok, sőt, még az oldalfal is reped. Nem is kell öt év se neki.

Tény, hogy a gumik az évek során egyre inkább keményednek (ha már fenn vannak/voltak). Erről a fedőrétegről, védőrétegről nem hallottam ugyan, de valóban, egy gumi ha nem használják, s jól tárolják még 5 év után is puha marad.

Találkoztam két alkalommal is két olyan gumival, ami 20 éven keresztül pihent a pótkeréktartóban ( 5-er BMW). Új szaga volt, de olyan kemény volt, hogy nem tudtam a körmömmel benyomni a gumit. Nem tudom, hogy 20 éve milyen kemény gumikat gyártottak, de biztos életveszély lett volna feltenni. Nem volt UV, semmi fény, semmi használat, mégis kő lett belőle. Hinta lesz a játszótéren Smiley) Egyébként gyönyörű gumik, ha lehet ilyet mondani egy abroncsra. Én pld. imádok új gumikat feltenni az autóra, s menni vele. Tök jó feeling. Ami gond, hogy viszonyítás nehéz, mert nyilvánvalóan már egy kopottabb gumit hasonlítok egy újhoz. Kivéve mostanság, mikor egy év után adok el újszerű gumikat.

Ja, tapasztalat: Kumho Wintercraft WP50. Szépen tartja az autót, jól kanyarodik, de hangosabb mint a Firestone WHawk 3-as. Lassú kanyarodásnál, fékezésnél leginkább. Szárazon nem tudtam még megnyekkenteni. Meglássuk.
Naplózva

Mk4 2.0 TDCI - 140PS Ghia Tournier, VorFL - 2008.
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #29169 Dátum: 2015.11.26 csütörtök, 21:28:49 »

Pontosan.  wave   (Nem védő réteg   Grin )

lehet nyelvészkedni, de úgy látom, hogy nagyon felületesen olvastok és még felületesebben próbáljátok megérteni amit írtam. Azért idézek a gyengébbek kedvéért:

"Minden gumin van egy olyan réteg, ami azért kerül rá, hogy a formából ki lehessen venni."

Hoppá, kéne olvasni. Most egy picit kezdetek idegesíteni azzal, hogy nem megérteni akartok egy álláspontot, hanem a sajátotokat másokra ráerőltetni valamilyen vélt sértés, bántás (franc sem tudja mi) miatt.

Köszönöm, hogy meg sem próbáljátok értelmezni amit ír valaki, a parttalan és értelmetlen viták mindig így folynak ezen a fórumon. Lehet tovább sz@rozni a postomat, részemről lezártam ezt a baromságot.
Naplózva
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6478


E-mail
« Új hozzászólás #29170 Dátum: 2015.11.27 péntek, 07:06:21 »

lehet nyelvészkedni, de úgy látom, hogy nagyon felületesen olvastok és még felületesebben próbáljátok megérteni amit írtam. Azért idézek a gyengébbek kedvéért:

"Minden gumin van egy olyan réteg, ami azért kerül rá, hogy a formából ki lehessen venni."

Hoppá, kéne olvasni. Most egy picit kezdetek idegesíteni azzal, hogy nem megérteni akartok egy álláspontot, hanem a sajátotokat másokra ráerőltetni valamilyen vélt sértés, bántás (franc sem tudja mi) miatt.

Köszönöm, hogy meg sem próbáljátok értelmezni amit ír valaki, a parttalan és értelmetlen viták mindig így folynak ezen a fórumon. Lehet tovább sz@rozni a postomat, részemről lezártam ezt a baromságot.
Mrg! Na mostmár tudod, miért kell este féle alapozni ( pias), néhány poszt elolvasása után meg lezárni a vitát ( pias)
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #29171 Dátum: 2015.11.27 péntek, 07:25:45 »

Mrg! Na mostmár tudod, miért kell este féle alapozni ( pias), néhány poszt elolvasása után meg lezárni a vitát ( pias)

Szerintem nem kell neked ahhoz ok sem.  Cheesy
Két eset van. Ha van rá okod és ha nincs!  eplus2
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Candle
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2087


E-mail
« Új hozzászólás #29172 Dátum: 2015.11.27 péntek, 07:51:42 »

Szerintem gumifüggő is a kérdés. Pld. egy Michelin energy saver öt év után biztos használhatatlan, ha már fenn volt az autón. Nem tudom miből van, nem egy kopós gumi, de rohadtul szakadnak, röpködnek ki belőle a darabok, sőt, még az oldalfal is reped. Nem is kell öt év se neki.
...

Tavaly dobtam le az asszony autójáról az energy saver-eket. 6 évesek voltak, nullára koptak, de makulátlan állapotban vettem le őket.
Naplózva
danidoki
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 768



E-mail
« Új hozzászólás #29173 Dátum: 2015.11.27 péntek, 09:48:40 »

Ennek örülök Smiley
Naplózva

Mk4 2.0 TDCI - 140PS Ghia Tournier, VorFL - 2008.
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #29174 Dátum: 2015.11.27 péntek, 10:25:15 »

Ennek örülök Smiley

Mésfelől pedig:


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Még a felirat is a "helyén"! 2007 - es, kollégám kocsiján volt...

Statement partly confirmed!  szomoru1

Szerk: Pilot Primacy volt, nem es...
Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
norbull
Vendég
« Új hozzászólás #29175 Dátum: 2015.11.28 szombat, 16:05:19 »

Üdv mindenkinek!

Nincs valakinek véletlenül rossz, vagy akár törött lámpatest MK4-hez? Nem xenon.
A tompított csatlakozójára lenne szükségem. Valószínűleg rossz érintkezés miatt melegedett és megolvadt.
Most megcsináltam működik, de ki kellene cserélni. Nem szeretnék komplett lámpát cserélni ez miatt, nincs más baj vele.
Ha esetleg van valakinek, és tud segíteni azt megköszönöm. Árat megbeszéljük.
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #29176 Dátum: 2015.11.28 szombat, 16:07:59 »

Üdv mindenkinek!

Nincs valakinek véletlenül rossz, vagy akár törött lámpatest MK4-hez? Nem xenon.
A tompított csatlakozójára lenne szükségem. Valószínűleg rossz érintkezés miatt melegedett és megolvadt.
Most megcsináltam működik, de ki kellene cserélni. Nem szeretnék komplett lámpát cserélni ez miatt, nincs más baj vele.
Ha esetleg van valakinek, és tud segíteni azt megköszönöm. Árat megbeszéljük.


Szerintem kb 15-20e Huf körül kapsz bontott lámpát.
Naplózva
norbull
Vendég
« Új hozzászólás #29177 Dátum: 2015.11.28 szombat, 16:18:02 »

Köszi, de nem szeretnék sem bontott sem új lámpát, akkor várok, ha nincs most senkinek, majd hátha találok bontóban töröttet.
Vagy ha jobb idő lesz szétszedem újra és rakok rá normál foglalatot, a rögzítését meg megoldom. ( nem arról van szó hogy nincs rá pénzem, de egy megolvadt csati miatt nem veszek másik lámpát.)
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #29178 Dátum: 2015.11.28 szombat, 16:23:14 »

Üdv mindenkinek!

Nincs valakinek véletlenül rossz, vagy akár törött lámpatest MK4-hez? Nem xenon.
A tompított csatlakozójára lenne szükségem. Valószínűleg rossz érintkezés miatt melegedett és megolvadt.
Most megcsináltam működik, de ki kellene cserélni. Nem szeretnék komplett lámpát cserélni ez miatt, nincs más baj vele.
Ha esetleg van valakinek, és tud segíteni azt megköszönöm. Árat megbeszéljük.


A H7-es foglalatot le kell cserélni.
Például: http://coolautoo.hu/egyeb-vilagitastechnikai-eszkozok/6895-izzofoglalat-h7-keramia.html
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
norbull
Vendég
« Új hozzászólás #29179 Dátum: 2015.11.28 szombat, 16:27:56 »

Köszönöm. Az autó-alkatrészes haver mutatott ilyen csatit, de ennek ugye nincs meg az a része amit ráhúzol a sínre ami a helyén tartja az egészet. Izzót csatit. De lehet ez lesz a megoldás. Majd még meg kell néznem hogyan tudom berögzíteni. Remélhetőleg nem kell sűrűn kiszedni.
Csak azért írtam, hogy nincs e valakinek törött lámpa, mert hát az lenne a legjobb, egyszerűbb, arról levágni, és kicserélni.
Naplózva
Carmaged
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 590


MKIV 2007 2.0 TDCi Ghia Executive


« Új hozzászólás #29180 Dátum: 2015.11.28 szombat, 17:02:51 »

Jó a tipp, de marad a matrac. Smiley Leendő gyermekem anyjáról beszélünk. Smiley

Más:
Tud valaki jó, megbízható, lökhárítóst/fényezőt?
Reggel sikeresen belémszálltak az M2-esen.
Hál' Istennek ránézésre nincs nagy baj, csak alig észrevehető puklik a lökösön, meg pókhálós lett a fényezés helyenként. Szerintem egyébként egy kis egyengetés és polír is megoldaná a problémát...
Megnézetném valakivel, de lehet inkább hagyom így, fél éven belül ez a második, hogy belémszálltak, így kár egy fillért is költeni rá azért, hogy megint ez legyen a vége.
Budapest-Dunakeszi előnyben.

Esetleg bontót, bontott hátsó lököst 2010-es kombira?
Kék-sárga, márkaszervíz, semmibe nem kerül. Nekem a 2007-es autón cseréltek merevítőt, lököst és tolatóradart, miután egy Golf lebontotta róla. Semmibe nem került
Naplózva
zsoltford
Vendég
« Új hozzászólás #29181 Dátum: 2015.11.28 szombat, 19:42:33 »

sziasztok, mk4 saloon-hoz láttatok "körbe" spoilereket?
láttam, egy franko szettet,de csak kombihoz árulnak hátsó spoilert...

üdv zsolt
Naplózva
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #29182 Dátum: 2015.11.29 vasárnap, 13:13:06 »

Köszönöm. Az autó-alkatrészes haver mutatott ilyen csatit, de ennek ugye nincs meg az a része amit ráhúzol a sínre ami a helyén tartja az egészet. Izzót csatit. De lehet ez lesz a megoldás. Majd még meg kell néznem hogyan tudom berögzíteni. Remélhetőleg nem kell sűrűn kiszedni.
Csak azért írtam, hogy nincs e valakinek törött lámpa, mert hát az lenne a legjobb, egyszerűbb, arról levágni, és kicserélni.

Unokatesomek cegenek sok flottasat javitanak, megkerdezem, hatha tud hozni. Akkor ha jol ertelmezem a belso csati kell.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
Tróbi Geri
Vendég
« Új hozzászólás #29183 Dátum: 2015.11.29 vasárnap, 13:43:00 »

Sziasztok! Új tag vagyok és nem tudom hogy jó helyre írok-e a kérdésemmel, de remélem tudtok segíteni. :-) Szóval 2009-2011 es ford mondeo vásárlása előtt állok és érdeklődnék hogy 100000-és 150000 km között van-e valami komolyabb cserélendő alkatrész rajta vagy valami szerviz dolog. Plusz belinkelnék két példányt amit néztem és esetleg ha írnátok valami véleményt róla azt megköszönném!
Üdv!

https://www.willhaben.at/iad/gebrauchtwagen/auto/mondeo-traveller-titanium-2-0-tdci-dpf-139869094/

https://www.willhaben.at/iad/gebrauchtwagen/auto/mondeo-traveller-titanium-2-0-tdci-dpf-140387356/
Naplózva
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6478


E-mail
« Új hozzászólás #29184 Dátum: 2015.11.29 vasárnap, 16:21:34 »

Sziasztok! Új tag vagyok és nem tudom hogy jó helyre írok-e a kérdésemmel, de remélem tudtok segíteni. :-) Szóval 2009-2011 es ford mondeo vásárlása előtt állok és érdeklődnék hogy 100000-és 150000 km között van-e valami komolyabb cserélendő alkatrész rajta vagy valami szerviz dolog. Plusz belinkelnék két példányt amit néztem és esetleg ha írnátok valami véleményt róla azt megköszönném!
Üdv!

https://www.willhaben.at/iad/gebrauchtwagen/auto/mondeo-traveller-titanium-2-0-tdci-dpf-139869094/

https://www.willhaben.at/iad/gebrauchtwagen/auto/mondeo-traveller-titanium-2-0-tdci-dpf-140387356/
Nem kérdés! Ha futja rá, vedd a fiatalabbat.
PS: micsoda egy k@csög  osztrák hirdetés! A 2011. 12. havi autót 2011 évjáratúnak írja, pedig ha tudná, hogy azt már 2012-esnek szokás hirdetni...  Cheesy
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
tayrol
Vendég
« Új hozzászólás #29185 Dátum: 2015.11.29 vasárnap, 17:45:30 »

Segítsetek kérlek.
Vettem egy új komplett lámpatestet, mert a régi ugye el van repedve. Hazahoztam, beszereltem, majd a converse+ kijelzőn a vezérlőpult és a fed. comp kivételével minden eltűnt. Rádiót be sem lehet kapcsolni. Megijedtem, hogy mit csináltam (pedig csak kábel le, új lámpatest betesz, kábel rá), így visszaraktam a régit. Sajnos semmi sem változott, az említett menün kívül semmi nincs. Fűtést még tudok kapcsolni.

Mi történt?
Naplózva
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #29186 Dátum: 2015.11.29 vasárnap, 17:48:53 »

Segítsetek kérlek.
Vettem egy új komplett lámpatestet, mert a régi ugye el van repedve. Hazahoztam, beszereltem, majd a converse+ kijelzőn a vezérlőpult és a fed. comp kivételével minden eltűnt. Rádiót be sem lehet kapcsolni. Megijedtem, hogy mit csináltam (pedig csak kábel le, új lámpatest betesz, kábel rá), így visszaraktam a régit. Sajnos semmi sem változott, az említett menün kívül semmi nincs. Fűtést még tudok kapcsolni.

Mi történt?

akksisaru le- majd vissza.
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
tayrol
Vendég
« Új hozzászólás #29187 Dátum: 2015.11.29 vasárnap, 17:54:20 »

akksisaru le- majd vissza.


Párszor kivettem már a lámpát, de ilyen még nem történt. Elronthattam valamit?

Mindjárt kimegyek kipróbálom...
Naplózva
danidoki
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 768



E-mail
« Új hozzászólás #29188 Dátum: 2015.11.29 vasárnap, 17:55:18 »

Talán alkudni tudsz...

http://www.jofogas.hu/pest/Ford_Mondeo_MK4_gyari_jobb_elso_fenyszoro_lampa_38182521.htm?first=1

Köszi, de nem szeretnék sem bontott sem új lámpát, akkor várok, ha nincs most senkinek, majd hátha találok bontóban töröttet.
Vagy ha jobb idő lesz szétszedem újra és rakok rá normál foglalatot, a rögzítését meg megoldom. ( nem arról van szó hogy nincs rá pénzem, de egy megolvadt csati miatt nem veszek másik lámpát.)
Naplózva

Mk4 2.0 TDCI - 140PS Ghia Tournier, VorFL - 2008.
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #29189 Dátum: 2015.11.29 vasárnap, 17:56:52 »

Párszor kivettem már a lámpát, de ilyen még nem történt. Elronthattam valamit?

Mindjárt kimegyek kipróbálom...

Kicsit alacsony a kapocsfeszed, nem minden modul indul el rendesen. Tölts rá az akksidra picit, majd úgy, hoyg rajta a töltő kellene töröln ia DTC-ket (ha vannak).
(nekem anno lámpakivételnél az ACC szállt el... 650k HUF lett volna a szenzor, ezzel nyitottak...)
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
tayrol
Vendég
« Új hozzászólás #29190 Dátum: 2015.11.29 vasárnap, 17:58:35 »

Kicsit alacsony a kapocsfeszed, nem minden modul indul el rendesen. Tölts rá az akksidra picit, majd úgy, hoyg rajta a töltő kellene töröln ia DTC-ket (ha vannak).
(nekem anno lámpakivételnél az ACC szállt el... 650k HUF lett volna a szenzor, ezzel nyitottak...)


Nincs akksitöltőm. Sad
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #29191 Dátum: 2015.11.29 vasárnap, 17:59:28 »

Kicsit alacsony a kapocsfeszed, nem minden modul indul el rendesen. Tölts rá az akksidra picit, majd úgy, hoyg rajta a töltő kellene töröln ia DTC-ket (ha vannak).
(nekem anno lámpakivételnél az ACC szállt el... 650k HUF lett volna a szenzor, ezzel nyitottak...)

..... és akkor mondtam, hogy rakd töltőre az akkut!  Sokkal olcsóbb megoldást ajánlottam, mint 650e.  Cool
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #29192 Dátum: 2015.11.29 vasárnap, 18:00:06 »

Nincs akksitöltőm. Sad

A saru le- vissza most megoldja a problémád sztem.
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
tayrol
Vendég
« Új hozzászólás #29193 Dátum: 2015.11.29 vasárnap, 18:13:59 »

A saru le- vissza most megoldja a problémád sztem.

Köszi Jani, megoldotta. eljen

Ezt a gondot az új lámpa okozta, vagy ha most csak simán kivettem volna és visszaraktam volna a régit akkor is előjött volna? Mint már említettem, ez a repedt példány legalább 4-5x volt már kiszerelve, mindenféle hibaüzenet nélkül.

Akksitöltőből milyent érdemes venni? Rég óta akarok már, itt az ideje.
Naplózva
T0aD
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284



E-mail
« Új hozzászólás #29194 Dátum: 2015.11.29 vasárnap, 18:45:20 »

sziasztok

a gps cd-ről működik?
Naplózva

Jelen: Ford Mondeo 2012 TDCI 2.0 140LE Kombi
Múlt:  Ford Mondeo 2004 TDCI 2.0 115LE Kombi
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6478


E-mail
« Új hozzászólás #29195 Dátum: 2015.11.29 vasárnap, 18:51:57 »

sziasztok

a gps cd-ről működik?
Van gps topic, na meg 3-as is...  integet2
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #29196 Dátum: 2015.11.29 vasárnap, 19:04:09 »

Köszi Jani, megoldotta. eljen

Ezt a gondot az új lámpa okozta, vagy ha most csak simán kivettem volna és visszaraktam volna a régit akkor is előjött volna? Mint már említettem, ez a repedt példány legalább 4-5x volt már kiszerelve, mindenféle hibaüzenet nélkül.

Akksitöltőből milyent érdemes venni? Rég óta akarok már, itt az ideje.

A régivel is csinálta volna.

Én az OBI-ban vettem, de a típus nem mérvadó, mert nekem a dömperhez kellett.  smile
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
tayrol
Vendég
« Új hozzászólás #29197 Dátum: 2015.11.29 vasárnap, 19:18:06 »

A régivel is csinálta volna.

Én az OBI-ban vettem, de a típus nem mérvadó, mert nekem a dömperhez kellett.  smile

Akkor holnap még egyszer, és utoljára kicserélem az újabbra. Hátha.

Köszi a segítséget!
Naplózva
Candle
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2087


E-mail
« Új hozzászólás #29198 Dátum: 2015.11.30 hétfő, 09:51:05 »

...

Akksitöltőből milyent érdemes venni? Rég óta akarok már, itt az ideje.

Párszor merült már le autóm akksija, mindig annyira töltöttem, hogy beinduljon és inkább mentem vele egy kört, hogy magához térjen. Ameddig jó az akksid, addig normál használat mellett kap annyi töltést, hogy ne legyen problémád.
Naplózva
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #29199 Dátum: 2015.11.30 hétfő, 11:20:08 »

Párszor merült már le autóm akksija, mindig annyira töltöttem, hogy beinduljon és inkább mentem vele egy kört, hogy magához térjen. Ameddig jó az akksid, addig normál használat mellett kap annyi töltést, hogy ne legyen problémád.

Ennek mi a köze milyen akksitöltőt érdemes venni kérdéshez?  vigyor3
Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
Oldalak: 1 ... 577 578 579 580 581 582 583 [584] 585 586 587 588 589 590 591 ... 799   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.369 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.