Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.06.30 vasárnap, 10:19:15 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 ... 798   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK4 Általános kérdések  (Megtekintve 11272666 alkalommal)
0 Felhasználó és 50 vendég van a témában
zsoel
Vendég
« Új hozzászólás #1900 Dátum: 2007.11.30 péntek, 17:21:51 »

megjott a ford hungaria valasza. teves a kezikonyvben kozolt adat, nem zarodik a fedel az ajtokkal egyutt. modositva lesz a kezikonyv. tovabba a zaromechanizmus miatt nem jut be szennyezodes a tankba.
asszem abba is hagyom Smiley

Már ne haragodjon meg seni, de ezt nem ellenőrzik le?
Hogy a gépkönyvben leirt dolgok egyezzenek a valósággal?
Az ilyen bakikért olyan pipa tudok lenni!  gun
Naplózva
homer
Vendég
« Új hozzászólás #1901 Dátum: 2007.11.30 péntek, 18:40:51 »

megjott a ford hungaria valasza. teves a kezikonyvben kozolt adat, nem zarodik a fedel az ajtokkal egyutt. modositva lesz a kezikonyv. tovabba a zaromechanizmus miatt nem jut be szennyezodes a tankba.
asszem abba is hagyom Smiley

Nyilvan eccerubb kivenni azta par sort a gepkonyvbol, mint beszerelni a felig kesz zarat. Es mivel magyarazzak azt, hogy a zar helye ugymond megvan ? Legkozelebb aztis kiveszik vagymi ? Dei tt nemis arrol volt szo, hogy bejut a por vagy sem, hanem arrol, hogy barki oda megy es siman kinyitja a fedelet es beletol egy banant stb. nah mind1...
figyu, ezt irtak:
Hozzáteszem viszont, hogy szerviz gyakorlatunkban az elmúlt években sem találkoztunk a beöntő nyíláson keresztül, - a tankolásokon kivül - az üzemanyagtankba juttatott idegen anyaggal. Ha valakinek túl sok haragosa van számos megoldást kitalálhat még a gépjárműben történő károkozásra, nem érzem én sem, hogy ezt a megoldást potenciális "kitolási" lehetőségként kellene kezelnünk.
Amúgy pedig ami a zárófedélre jut víz, kosz stb, az nem jut be a tankba a zárómechanizmus kialakítása miatt. Ha meg valaki csavarhúzóval áll neki piszkálni , akkor az a zárható fedelet is ki fogja nyitni.

idezet vege. no comment.
Naplózva
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #1902 Dátum: 2007.11.30 péntek, 20:04:01 »

Ha valakinek túl sok haragosa van számos megoldást kitalálhat még a gépjárműben történő károkozásra, nem érzem én sem, hogy ezt a megoldást potenciális "kitolási" lehetőségként kellene kezelnünk.
Amúgy pedig ami a zárófedélre jut víz, kosz stb, az nem jut be a tankba a zárómechanizmus kialakítása miatt. Ha meg valaki csavarhúzóval áll neki piszkálni , akkor az a zárható fedelet is ki fogja nyitni.

ettől függetlenül én megoldanám az elektromos zárását a dolognak, úgy ahogy lentebb vázoltam már. nem gondolok potenciális kitolási lehetőségre én sem, egyszerűen csak hanyagságnak nevezném, h megvan a zártüske helye, de sehol 1 tüske a környéken ami a dolgot aktívvá is tehetné.
ez a zárórész sztem túl friss dolog ahoz, h ítéletet lehessen mondani róla ... akár pozitívot, akár negatívot. én az első MK IVek tanktisztítására lennék kíváncsi, pl, h mikor kerül elő az első, és mi jön ki a pucolás folyamán.
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
MondESU
Vendég
« Új hozzászólás #1903 Dátum: 2007.12.01 szombat, 12:04:56 »

Most kezdődik az autómánia műsora az ertéelen. Kíváncsi vagyok, mit mondanak a IV-es Mondeóról... fejvakaras
Üdv:)
Naplózva
ticu
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4247


2011 S-MAX 2.0 TDCi 140Le

ticu@flx.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1904 Dátum: 2007.12.01 szombat, 15:34:54 »

Most kezdődik az autómánia műsora az ertéelen. Kíváncsi vagyok, mit mondanak a IV-es Mondeóról... fejvakaras
Üdv:)

Egészen jókat mondtak, kellemes kis 2,5 T volt. De szerintem ezt már mi tudtuk korábban is, nem? Bár megmondom a frankót a magyar autósműsoroktól kicsit égnek áll a hajam. A kamerást elküldeném hullámvasutakat fényképezni, annyira kapkodja a készülékét. hehe Ja és amikor a műsorvezető azt mondja (és mutatja is szerintem), itt látható a külömbség a beömlőnyíláson, akkor a kedves operatőr közelből veszi a száját, hogy hogyan tudja kimondani a beömlőnyílás szót!!! gun (égnekállahajam smile)
Minden műsor annyira trendi, művészi akar lenni, hogy a lényegből nem is látni semmit, de "műsorvezető" (ezt csak idézőjelben,mert nem tartom annak) csókát, azt folyamatosan mutatni kell neki.... duhos2 hogy a gránát emelje meg! nyes Egy tizenhuszon milliós M3-as bajorral negyed órán keresztül pörögni kell egyhelyben, mert ez milyen érdekes teszt. Ezt egy utcai biguli tulaj is után csinálja, nem kell ehez szakértőnek lenni. Mennyen ki egy korlátozás nélküli autópályára, és nyomja tövig, hogy milyen érzés a végsebesség környékén, vagy egy vesenypályán a futómű, a fékek (vagy egy diszkó elé, ahol a leledzenek ezek a gépek!) vagy akármi, de ne ész és tudás nélkül pörögni. Áhhhh szomoru1 Vicc, komolyan.
Na jól kihőbörögtem magam végre. hehe
Naplózva

Utcára néző ablakokkal és tekerhető kormánnyal...
Korábban: MK3 Mondeo 2,0 TDCi... MK2 Mondeo 2,0 Zetec
bucho
Vendég
« Új hozzászólás #1905 Dátum: 2007.12.01 szombat, 20:44:06 »

Most kezdődik az autómánia műsora az ertéelen. Kíváncsi vagyok, mit mondanak a IV-es Mondeóról... fejvakaras
Üdv:)

Egészen jókat mondtak, kellemes kis 2,5 T volt. De szerintem ezt már mi tudtuk korábban is, nem? Bár megmondom a frankót a magyar autósműsoroktól kicsit égnek áll a hajam. A kamerást elküldeném hullámvasutakat fényképezni, annyira kapkodja a készülékét. hehe Ja és amikor a műsorvezető azt mondja (és mutatja is szerintem), itt látható a külömbség a beömlőnyíláson, akkor a kedves operatőr közelből veszi a száját, hogy hogyan tudja kimondani a beömlőnyílás szót!!! gun (égnekállahajam smile)
Minden műsor annyira trendi, művészi akar lenni, hogy a lényegből nem is látni semmit, de "műsorvezető" (ezt csak idézőjelben,mert nem tartom annak) csókát, azt folyamatosan mutatni kell neki.... duhos2 hogy a gránát emelje meg! nyes Egy tizenhuszon milliós M3-as bajorral negyed órán keresztül pörögni kell egyhelyben, mert ez milyen érdekes teszt. Ezt egy utcai biguli tulaj is után csinálja, nem kell ehez szakértőnek lenni. Mennyen ki egy korlátozás nélküli autópályára, és nyomja tövig, hogy milyen érzés a végsebesség környékén, vagy egy vesenypályán a futómű, a fékek (vagy egy diszkó elé, ahol a leledzenek ezek a gépek!) vagy akármi, de ne ész és tudás nélkül pörögni. Áhhhh szomoru1 Vicc, komolyan.
Na jól kihőbörögtem magam végre. hehe

Szia
Örömmel látom, hogy nem csak nekem áll égnek a hajam ezektől a jókis  műsoroktól.
Nagy igazságokat mondtál.
Üdv
Naplózva
ticu
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4247


2011 S-MAX 2.0 TDCi 140Le

ticu@flx.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1906 Dátum: 2007.12.05 szerda, 14:04:57 »

Kicsit fényesítik a Mondeo hírnevét. taps
http://www.vezess.hu/teszt/minden_osszejott/12326/?o=1  eljen
Naplózva

Utcára néző ablakokkal és tekerhető kormánnyal...
Korábban: MK3 Mondeo 2,0 TDCi... MK2 Mondeo 2,0 Zetec
razsa
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 360


« Új hozzászólás #1907 Dátum: 2007.12.07 péntek, 21:03:41 »

http://www.autobild.de/artikel/Themen-Testberichte-Wer-schleppt-die-Braut-ab-_462821.html

Itt is ütött az MKIV, első lett..ráadásul autobild.de....+ volvo is ott volt.
Naplózva

MK3 Ghia 2.0 145LE Benzin 2002/10 - 5 ajtós
BéBé
Vendég
« Új hozzászólás #1908 Dátum: 2007.12.11 kedd, 15:53:59 »

Sziasztok!
Nem tudom, hogy jó helyen kérdezem-e, de nem vagyok gyakorlott fórumozó. Októberben rendeltem egy új Mondeót, amit január 31-re igazoltak vissza. Ma felhívtak, hogy megjött az autó, de kimaradt belőle a memóriás ülés. Szerintetek érdemes vitázni, vagy nem olyan fontos egy ilyen cucc (bár én nagyon szeretném, ha lenne benne)? Utasítsam vissza és várjak 5-6 hónapot egy másikra? Vagy örüljek, hogy megjött karácsony előtt?
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1909 Dátum: 2007.12.11 kedd, 16:00:02 »

Sziasztok!
Nem tudom, hogy jó helyen kérdezem-e, de nem vagyok gyakorlott fórumozó. Októberben rendeltem egy új Mondeót, amit január 31-re igazoltak vissza. Ma felhívtak, hogy megjött az autó, de kimaradt belőle a memóriás ülés. Szerintetek érdemes vitázni, vagy nem olyan fontos egy ilyen cucc (bár én nagyon szeretném, ha lenne benne)? Utasítsam vissza és várjak 5-6 hónapot egy másikra? Vagy örüljek, hogy megjött karácsony előtt?


Én már nem venném át! Forgalomba helyezés időpontja ennyit megér, hogy egy évvel több legyen, azaz 2008. A memóriás ülést sztem be lehet utólag is operálni, azaz nem ártana kicsit jobban utánna nézni a dolognak...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
ticu
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4247


2011 S-MAX 2.0 TDCi 140Le

ticu@flx.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1910 Dátum: 2007.12.11 kedd, 18:22:33 »

Sziasztok!
Nem tudom, hogy jó helyen kérdezem-e, de nem vagyok gyakorlott fórumozó. Októberben rendeltem egy új Mondeót, amit január 31-re igazoltak vissza. Ma felhívtak, hogy megjött az autó, de kimaradt belőle a memóriás ülés. Szerintetek érdemes vitázni, vagy nem olyan fontos egy ilyen cucc (bár én nagyon szeretném, ha lenne benne)? Utasítsam vissza és várjak 5-6 hónapot egy másikra? Vagy örüljek, hogy megjött karácsony előtt?


Attól függ, hogy hányan fogjátok vezetni a gépet. Ha többen akkor mindeképpen jó dolog. Ha meg nem, akkor adjanak egy hatalmas kedvezményt e miatt és 2008 legyen az üzembehelyezés időpontja. Biztos meglehet oldani valahogyan... hehe
Naplózva

Utcára néző ablakokkal és tekerhető kormánnyal...
Korábban: MK3 Mondeo 2,0 TDCi... MK2 Mondeo 2,0 Zetec
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #1911 Dátum: 2007.12.11 kedd, 19:00:57 »


Én már nem venném át! Forgalomba helyezés időpontja ennyit megér, hogy egy évvel több legyen, azaz 2008. A memóriás ülést sztem be lehet utólag is operálni, azaz nem ártana kicsit jobban utánna nézni a dolognak...
Minden szavad igazság.Egy megrendelt autó esetében hogy maradhat ki bármi is a verdából?
Én speckó nem sűrűn veszek újat,de ott mindennek stimmelni kell,ami a rendelésen rajta van,
akkor "neked készült".Más esetben pedig te vagy a következő a listán.De neked kell tudni.
De hogy dec 31.az kész röhely,24.-e után semmi nem történik.
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
oszi
Vendég
« Új hozzászólás #1912 Dátum: 2007.12.12 szerda, 10:59:14 »

Most kezdődik az autómánia műsora az ertéelen. Kíváncsi vagyok, mit mondanak a IV-es Mondeóról... fejvakaras
Üdv:)
Naplózva
oszi
Vendég
« Új hozzászólás #1913 Dátum: 2007.12.12 szerda, 11:01:24 »

Itt meg lehet nézni! wave

http://www.rtlklub.hu/videotar/index.php?vkatid=18&adasid=3718&search=Mehet

Üdv:Oszi
Naplózva
PádárZoli
Vendég
« Új hozzászólás #1914 Dátum: 2007.12.12 szerda, 11:22:59 »


Nekem mi miatt játszhatja le olyan hülye szinekbe?
Mint amior olaj csöppen a vízbe.
Naplózva
oszi
Vendég
« Új hozzászólás #1915 Dátum: 2007.12.12 szerda, 11:42:44 »

Szia!
Nem tudom!Próbáld meg más lejátszóval megnyitni a filmet!
Naplózva
zsoel
Vendég
« Új hozzászólás #1916 Dátum: 2007.12.12 szerda, 14:03:40 »

Sziasztok!
Nem tudom, hogy jó helyen kérdezem-e, de nem vagyok gyakorlott fórumozó. Októberben rendeltem egy új Mondeót, amit január 31-re igazoltak vissza. Ma felhívtak, hogy megjött az autó, de kimaradt belőle a memóriás ülés. Szerintetek érdemes vitázni, vagy nem olyan fontos egy ilyen cucc (bár én nagyon szeretném, ha lenne benne)? Utasítsam vissza és várjak 5-6 hónapot egy másikra? Vagy örüljek, hogy megjött karácsony előtt?


Ne vedd át, te NEM igy rendelted!

Csak akkor dönts másképp, ha átgondolod, mennyire van szükséged a memóriás ülésre.
Ha többen használjátok, akkor tényleg érdemes.
ha nem, akkor már el lehet gondolkozni rajta.
És akkor a vételárból le kell vonni egyszer a memóriás ülés felárát, és fájdalomdíjként mégegyszer ugyanezt az összeget.

Ha azt mondják, hogy ez már igy jött le, és kész, vagy a következő rendelés ujabb 2 hónap, akkor közöld velük, hogy van másik szalon is, azok talán tényleg az ügyfélért dolgoznak.
Na ekkor jön majd a nagy akció!

Különben érdekes a szitu. Nem illik pálcát törni senki fölött, de én már olyat is hallottam, illetve én vettem észre, hogy a kedves ügyfél a bőrüléshez rendelt ülésfűtést is, és nem rakták bele gyárilag!

Szóval azért ott sincs minden rendben, ahol csinálják ezeket a kocsikat. Undecided
Naplózva
csaba14
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4343



E-mail
« Új hozzászólás #1917 Dátum: 2007.12.13 csütörtök, 20:01:40 »

Ha valiki esetleg nem látta http://oktuning.hu/03.php?cmd=view&id=145
Naplózva

2005 5 ajtós tdci 130 le ,bör,dvd navi ...
zsoel
Vendég
« Új hozzászólás #1918 Dátum: 2007.12.13 csütörtök, 21:08:16 »

Ha valiki esetleg nem látta http://oktuning.hu/03.php?cmd=view&id=145

 eljen

tetszik, ha megnyerem az ötöst, megveszem!  eplus2 taps
Naplózva
Husqi
Vendég
« Új hozzászólás #1919 Dátum: 2007.12.23 vasárnap, 20:39:02 »

Az uj mondiba teljesen uj a blokk is?A 140 pacis tdci motor átlagfogysztása menyi de nema gyári adat érdekel :eplus2:Nézegettem a tankbeömlő nyilást,od kosz nem tud bemenni?Elég érdekes a kikébzése.
Naplózva
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #1920 Dátum: 2007.12.23 vasárnap, 20:53:08 »

Az uj mondiba teljesen uj a blokk is?A 140 pacis tdci motor átlagfogysztása menyi de nema gyári adat érdekel :eplus2:Nézegettem a tankbeömlő nyilást,od kosz nem tud bemenni?Elég érdekes a kikébzése.

elvileg off motor ... pug. fogyiról majd aki űzi a vadat. tanknyílásról meg annyit, h elvileg nem koszolódhat, de erre én majd 100E km tapasztalatok után leszek kíváncsi.
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
razsa
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 360


« Új hozzászólás #1921 Dátum: 2007.12.23 vasárnap, 21:07:55 »

Az uj mondiba teljesen uj a blokk is?A 140 pacis tdci motor átlagfogysztása menyi de nema gyári adat érdekel :eplus2:Nézegettem a tankbeömlő nyilást,od kosz nem tud bemenni?Elég érdekes a kikébzése.

elvileg off motor ... pug. fogyiról majd aki űzi a vadat. tanknyílásról meg annyit, h elvileg nem koszolódhat, de erre én majd 100E km tapasztalatok után leszek kíváncsi.

pug motor nem off motor, mert a Forddal közösen fejlesztik ki már kb 2-3 éve a dízliket.
Naplózva

MK3 Ghia 2.0 145LE Benzin 2002/10 - 5 ajtós
thevenin
Vendég
« Új hozzászólás #1922 Dátum: 2007.12.24 hétfő, 16:09:21 »

Sziasztok!
Nem tudom, hogy jó helyen kérdezem-e, de nem vagyok gyakorlott fórumozó. Októberben rendeltem egy új Mondeót, amit január 31-re igazoltak vissza. Ma felhívtak, hogy megjött az autó, de kimaradt belőle a memóriás ülés. Szerintetek érdemes vitázni, vagy nem olyan fontos egy ilyen cucc (bár én nagyon szeretném, ha lenne benne)? Utasítsam vissza és várjak 5-6 hónapot egy másikra? Vagy örüljek, hogy megjött karácsony előtt?


Ne vedd át, te NEM igy rendelted!

Csak akkor dönts másképp, ha átgondolod, mennyire van szükséged a memóriás ülésre.
Ha többen használjátok, akkor tényleg érdemes.
ha nem, akkor már el lehet gondolkozni rajta.
És akkor a vételárból le kell vonni egyszer a memóriás ülés felárát, és fájdalomdíjként mégegyszer ugyanezt az összeget.

Ha azt mondják, hogy ez már igy jött le, és kész, vagy a következő rendelés ujabb 2 hónap, akkor közöld velük, hogy van másik szalon is, azok talán tényleg az ügyfélért dolgoznak.
Na ekkor jön majd a nagy akció!

Különben érdekes a szitu. Nem illik pálcát törni senki fölött, de én már olyat is hallottam, illetve én vettem észre, hogy a kedves ügyfél a bőrüléshez rendelt ülésfűtést is, és nem rakták bele gyárilag!

Szóval azért ott sincs minden rendben, ahol csinálják ezeket a kocsikat. Undecided


Hi, teljesen egyetertek, NE VEDD at. Viszont ezert es a hasonlo dologert amit emlitettel Zsoel, nem az auto gyarto a felelos. Ha valami hianyzik akkor ket eset lehetseges: vagy az auto ami a nevedre megerkezett nem az amit TE rendeltel, vagy a rendeles el lett rontva.
Sokkal nagyobb valoszinusege van hogy a markaszerviz "figyelmes es kepzett munkatarsa" a ludas a dologban minthogy egy autogyar "kifelejt" valamit. Olyan osszetett, atlapolt gyartasi es ellenorzesi rendszerek vannak hogy nem kiss ugyesseg kene szandekosan becsapni a rendszert...nem vagyok benne biztos hogy sikerulne. Es ez a memorias ules funkcio is (mint a legtobb elektronikus funkcio) tobb szerelesi egysegbol all, es tobblepcsos tesztelesi folyamatnak a resze ez szinte surolja a keptelenseg hatarat hogy ilyen kijusson.Ehez nem eleg egy ember hibazasa, nem olyan mint egy hianyzo csavaralatet.

Naplózva
razsa
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 360


« Új hozzászólás #1923 Dátum: 2007.12.24 hétfő, 20:46:00 »





Hi, teljesen egyetertek, NE VEDD at. Viszont ezert es a hasonlo dologert amit emlitettel Zsoel, nem az auto gyarto a felelos. Ha valami hianyzik akkor ket eset lehetseges: vagy az auto ami a nevedre megerkezett nem az amit TE rendeltel, vagy a rendeles el lett rontva.
Sokkal nagyobb valoszinusege van hogy a markaszerviz "figyelmes es kepzett munkatarsa" a ludas a dologban minthogy egy autogyar "kifelejt" valamit. Olyan osszetett, atlapolt gyartasi es ellenorzesi rendszerek vannak hogy nem kiss ugyesseg kene szandekosan becsapni a rendszert...nem vagyok benne biztos hogy sikerulne. Es ez a memorias ules funkcio is (mint a legtobb elektronikus funkcio) tobb szerelesi egysegbol all, es tobblepcsos tesztelesi folyamatnak a resze ez szinte surolja a keptelenseg hatarat hogy ilyen kijusson.Ehez nem eleg egy ember hibazasa, nem olyan mint egy hianyzo csavaralatet.



Ez így van , több mint valószínű,h már eleve a rendelést rontották el, itthonról.
Naplózva

MK3 Ghia 2.0 145LE Benzin 2002/10 - 5 ajtós
Husqi
Vendég
« Új hozzászólás #1924 Dátum: 2007.12.24 hétfő, 21:47:43 »

Gyerekek én teljesen beleszerelmesettem az uj mondiba aból is a kombi jön be nagyon,ultrabrutális kaszni a müszerfelról nem is beszélve.Büszkeséggel tölt el hogy lealázta a földbe döngölte kategória öszes tagját worship taps
Naplózva
zsoel
Vendég
« Új hozzászólás #1925 Dátum: 2007.12.26 szerda, 20:08:37 »

Kiváncsi vagyok, hogy ennek a limuzinnak a szine Magyarországon mennyire terjed majd el?

http://www.youtube.com/watch?v=mfE-e3ibFxE&feature=related
Naplózva
sgabo
Vendég
« Új hozzászólás #1926 Dátum: 2007.12.26 szerda, 20:10:29 »

Kiváncsi vagyok, hogy ennek a limuzinnak a szine Magyarországon mennyire terjed majd el?

http://www.youtube.com/watch?v=mfE-e3ibFxE&feature=related

itthon lehet már ezt a motort kapni?
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1927 Dátum: 2007.12.26 szerda, 20:16:46 »

Kiváncsi vagyok, hogy ennek a limuzinnak a szine Magyarországon mennyire terjed majd el?

http://www.youtube.com/watch?v=mfE-e3ibFxE&feature=related

itthon lehet már ezt a motort kapni?

Igen. A Maffy cimborája vett ilyet. Csak remélhetőleg nem ebben a színben.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Zoli79
Vendég
« Új hozzászólás #1928 Dátum: 2007.12.26 szerda, 21:48:08 »

Nekem tetszik! Smiley
Nem egy átlagos szín.
A 3-ból is van valami hasonló.
Naplózva
razsa
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 360


« Új hozzászólás #1929 Dátum: 2007.12.26 szerda, 22:53:49 »

Nekem tetszik! Smiley
Nem egy átlagos szín.
A 3-ból is van valami hasonló.


Igen az utsó MKIII F2 ket is lehetett ezzel a színnel kapni, " Tango " néven fut. Élőben egy ilyen5ajtóson pedig jól néz ki, olyan metálrozsdabarnáspirosas, különleges.

Naplózva

MK3 Ghia 2.0 145LE Benzin 2002/10 - 5 ajtós
szabogaby
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1125



E-mail
« Új hozzászólás #1930 Dátum: 2007.12.26 szerda, 23:51:22 »

Kiváncsi vagyok, hogy ennek a limuzinnak a szine Magyarországon mennyire terjed majd el?

http://www.youtube.com/watch?v=mfE-e3ibFxE&feature=related
Szerintem nagyon jó!
Simán vennék ilyen szinben.
Naplózva

1996 1.8 TD MKI.
2003 2.0 TDCi Ghia 115 LE MKIII.
Jelenleg 2008 2.0 TDCi Titanium Kombi MKIV.
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1931 Dátum: 2007.12.26 szerda, 23:51:41 »

Igen az utsó MKIII F2 ket is lehetett ezzel a színnel kapni, " Tango " néven fut. Élőben egy ilyen5ajtóson pedig jól néz ki, olyan metálrozsdabarnáspirosas, különleges.

Különlegesen nehéz lesz majd eladni.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
razsa
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 360


« Új hozzászólás #1932 Dátum: 2007.12.27 csütörtök, 00:07:41 »

Igen az utsó MKIII F2 ket is lehetett ezzel a színnel kapni, " Tango " néven fut. Élőben egy ilyen5ajtóson pedig jól néz ki, olyan metálrozsdabarnáspirosas, különleges.

Különlegesen nehéz lesz majd eladni.

Hát ez benne van...vmit vmiért.
Naplózva

MK3 Ghia 2.0 145LE Benzin 2002/10 - 5 ajtós
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1933 Dátum: 2007.12.27 csütörtök, 00:24:47 »

Hát ez benne van...vmit vmiért.

Ha mász lennék... érted... akkor Ok, de így?
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Zoli79
Vendég
« Új hozzászólás #1934 Dátum: 2007.12.27 csütörtök, 08:11:20 »

Hát ez benne van...vmit vmiért.

Ha mász lennék... érted... akkor Ok, de így?
Pár évvel ezelött a nagyautóknál a fehér is olyan snassz volt!
De most meg divat.
Naplózva
sgabo
Vendég
« Új hozzászólás #1935 Dátum: 2007.12.27 csütörtök, 09:05:42 »

Különlegesen nehéz lesz majd eladni.

a legújabb felmérések szerint a nálunk szerencsésebb történelmi fejlődésű országokban már kezd kimenni a cégautódivat és pl. hollandiában már toronymagasan vezetnek ismét az élénk, normális színek is, úgy mint piros, zöld és egyéb.
mindenesetre kanárisárga mondeot nem vennék még divatból sem... illetve hát ki tudja!  vigyor3
Naplózva
zsoel
Vendég
« Új hozzászólás #1936 Dátum: 2007.12.27 csütörtök, 09:06:07 »



Ha mász lennék... érted... akkor Ok, de így?

Te kisz drágasssszág, nem rózsassszín a paripa!  eplus2
Naplózva
szabogaby
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1125



E-mail
« Új hozzászólás #1937 Dátum: 2007.12.27 csütörtök, 13:47:03 »

Angel csak ezzel a tiltakozással akar felülmaradni a sok hölgy között az kis családban  nyes wave
(Amúgy tündér a kis Angel) Wink
Naplózva

1996 1.8 TD MKI.
2003 2.0 TDCi Ghia 115 LE MKIII.
Jelenleg 2008 2.0 TDCi Titanium Kombi MKIV.
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1938 Dátum: 2007.12.27 csütörtök, 17:01:51 »

Angel csak ezzel a tiltakozással akar felülmaradni a sok hölgy között az kis családban  nyes wave
(Amúgy tündér a kis Angel) Wink

Ahogy mondod. Nekem már piszokul kell figyelnem, nehogy elnyomjanak.  wow1
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
galaskog
Vendég
« Új hozzászólás #1939 Dátum: 2008.01.02 szerda, 00:04:16 »

Sziasztok!
Az óév utolsó munkanapján vehettem át az új 2.0 TDCi autómat, közel 4 hónap várakozás után.
Nagyon szép és kellemes is, van 1-2 kezdő kérdésem:
- Elkövettem azt a hibát, hogy nem rendeltem bele a tempomatot. Be lehet szereltetni utólag? (A sima is elég, nem kell az inteligens.)
- Miután leállítom, kb percenként kopogó hangot hallok, majd kb 5-10 perc után valami tisztán hallható búgás jön a motortér felöl. (Gyujtás kikapcsolva, kulcs benne, rádió bekapcsolva.)
- A 145 LE-s motorra (diesel) azt írták, hogy van benne overbust, ami bizonyos helyzetekben többlet LE-t ad. Mennyi a többlet és miképp működik.

Köszönöm a segítséget és BUÉK.
galaskog
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1940 Dátum: 2008.01.02 szerda, 00:55:02 »

Sziasztok!
Az óév utolsó munkanapján vehettem át az új 2.0 TDCi autómat, közel 4 hónap várakozás után.
Nagyon szép és kellemes is, van 1-2 kezdő kérdésem:
- Elkövettem azt a hibát, hogy nem rendeltem bele a tempomatot. Be lehet szereltetni utólag? (A sima is elég, nem kell az inteligens.)
- Miután leállítom, kb percenként kopogó hangot hallok, majd kb 5-10 perc után valami tisztán hallható búgás jön a motortér felöl. (Gyujtás kikapcsolva, kulcs benne, rádió bekapcsolva.)
- A 145 LE-s motorra (diesel) azt írták, hogy van benne overbust, ami bizonyos helyzetekben többlet LE-t ad. Mennyi a többlet és miképp működik.

Köszönöm a segítséget és BUÉK.
galaskog

A III-as mondeóba bele lehet applikálni utólag is, de a 4-esnél még erre nincs tapasztalat. Jó eséllyel csak a kapcsolók+engedélyezés.
A pattogó hang, az a hűlés miatt lehet. A búgó meg lehet, hogy a koromszűrő, de csak találgatok.
A 145 lovas... mondják rá, hogy 143, de valójában 140 ló.
Igazából nem a lóerőt emeli meg, hanem a nyomatékot. Annál a motornál minden sebességfokozatban működik az overboost, rövid időre (10s), padlógáznál, és a 320 Nm-ert emeli fel kb 350 Nm-re, de csak a bejáratás után, pontosabban, ha meghaladta a 10e km-ert. Legalábbis a 3-nál így volt (a 10e).
Meg lehet érezni azt a plusz 10%-ot.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
razsa
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 360


« Új hozzászólás #1941 Dátum: 2008.01.02 szerda, 10:26:16 »

Sziasztok!
Az óév utolsó munkanapján vehettem át az új 2.0 TDCi autómat, közel 4 hónap várakozás után.
Nagyon szép és kellemes is, van 1-2 kezdő kérdésem:
- Elkövettem azt a hibát, hogy nem rendeltem bele a tempomatot. Be lehet szereltetni utólag? (A sima is elég, nem kell az inteligens.)
- Miután leállítom, kb percenként kopogó hangot hallok, majd kb 5-10 perc után valami tisztán hallható búgás jön a motortér felöl. (Gyujtás kikapcsolva, kulcs benne, rádió bekapcsolva.)
- A 145 LE-s motorra (diesel) azt írták, hogy van benne overbust, ami bizonyos helyzetekben többlet LE-t ad. Mennyi a többlet és miképp működik.

Köszönöm a segítséget és BUÉK.
galaskog

A pattogó hang sztem inkább kattogó, tudom mire gondolsz.. Ezt én is tapasztaltam, olyan mintha leállítanád az autót éskb 5 perc után önálló életre kelne, ad fura hangokat.. Pl nekem van,h magától el kezd vmit állítani a szellőző rendszerben,a " zsilipeken:)" az a tipikus hang amikor állítod,h lábra, fejre vagy ablakra menjen.. Visszatérve a kattogó+bugó hangra ezek véleményem szerint erősen computer jellegű hangok, TC n egyszer volt is egy cikk,h a mai modern autók még leállítás után infokat, adatokat gyűjtenek/ dolgoznak fel a motorról, és azokat pl következő indításnál felhasználja.. Ez nem vicc,már kb ilyen MI (mesterséges intelligencia) kategória, úgy ahogy az újabb öntanulós automata váltók dolgoznak.Technika csodái..
Naplózva

MK3 Ghia 2.0 145LE Benzin 2002/10 - 5 ajtós
razsa
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 360


« Új hozzászólás #1942 Dátum: 2008.01.02 szerda, 10:28:10 »

Sziasztok!
Az óév utolsó munkanapján vehettem át az új 2.0 TDCi autómat, közel 4 hónap várakozás után.
Nagyon szép és kellemes is, van 1-2 kezdő kérdésem:
- Elkövettem azt a hibát, hogy nem rendeltem bele a tempomatot. Be lehet szereltetni utólag? (A sima is elég, nem kell az inteligens.)
- Miután leállítom, kb percenként kopogó hangot hallok, majd kb 5-10 perc után valami tisztán hallható búgás jön a motortér felöl. (Gyujtás kikapcsolva, kulcs benne, rádió bekapcsolva.)
- A 145 LE-s motorra (diesel) azt írták, hogy van benne overbust, ami bizonyos helyzetekben többlet LE-t ad. Mennyi a többlet és miképp működik.

Köszönöm a segítséget és BUÉK.
galaskog


Egy képet majd láthatunk esetleg a járgányról?  wow1
Naplózva

MK3 Ghia 2.0 145LE Benzin 2002/10 - 5 ajtós
galaskog
Vendég
« Új hozzászólás #1943 Dátum: 2008.01.02 szerda, 23:25:39 »

Sziasztok!
Az óév utolsó munkanapján vehettem át az új 2.0 TDCi autómat, közel 4 hónap várakozás után.
Nagyon szép és kellemes is, van 1-2 kezdő kérdésem:
- Elkövettem azt a hibát, hogy nem rendeltem bele a tempomatot. Be lehet szereltetni utólag? (A sima is elég, nem kell az inteligens.)
- Miután leállítom, kb percenként kopogó hangot hallok, majd kb 5-10 perc után valami tisztán hallható búgás jön a motortér felöl. (Gyujtás kikapcsolva, kulcs benne, rádió bekapcsolva.)
- A 145 LE-s motorra (diesel) azt írták, hogy van benne overbust, ami bizonyos helyzetekben többlet LE-t ad. Mennyi a többlet és miképp működik.

Köszönöm a segítséget és BUÉK.
galaskog

A pattogó hang sztem inkább kattogó, tudom mire gondolsz.. Ezt én is tapasztaltam, olyan mintha leállítanád az autót éskb 5 perc után önálló életre kelne, ad fura hangokat.. Pl nekem van,h magától el kezd vmit állítani a szellőző rendszerben,a " zsilipeken:)" az a tipikus hang amikor állítod,h lábra, fejre vagy ablakra menjen.. Visszatérve a kattogó+bugó hangra ezek véleményem szerint erősen computer jellegű hangok, TC n egyszer volt is egy cikk,h a mai modern autók még leállítás után infokat, adatokat gyűjtenek/ dolgoznak fel a motorról, és azokat pl következő indításnál felhasználja.. Ez nem vicc,már kb ilyen MI (mesterséges intelligencia) kategória, úgy ahogy az újabb öntanulós automata váltók dolgoznak.Technika csodái..
Köszönöm a hozzászólásokat.
Meg fogom próbálni egy szervízben betetetni. Gondolom nem egyforma a válalkozó kedvük erre. (A Peugeot-ba csak 1 szervízben voltak hajlandóak betenni, de ott erre nagyüzembe álltak rá és a forumon terjedtek a hírek. (20e volt a gyárilag 80e-s tempomat.  Smiley )) Hol érdemes próbálkoznom? (Bp - Komárom megye vonalon)
Még 1 dolog: hogy működik (érzékel) az ablaktörlő az 1-es állásban? (Néha szépen érzékeli az ablak "nedvességét", de van, hogy  a tök száraz ablakot csiszatolja. ha kikapcsolom és vissza, akkor megint csak a vizes ablakot kezdi el törölni.
Képet is fel fogok tenni, bár most sajnos 5 nap alatt is koszos lett. Sad )
Naplózva
thevenin
Vendég
« Új hozzászólás #1944 Dátum: 2008.01.02 szerda, 23:35:50 »


A pattogó hang sztem inkább kattogó, tudom mire gondolsz.. Ezt én is tapasztaltam, olyan mintha leállítanád az autót éskb 5 perc után önálló életre kelne, ad fura hangokat.. Pl nekem van,h magától el kezd vmit állítani a szellőző rendszerben,a " zsilipeken:)" az a tipikus hang amikor állítod,h lábra, fejre vagy ablakra menjen.. Visszatérve a kattogó+bugó hangra ezek véleményem szerint erősen computer jellegű hangok, TC n egyszer volt is egy cikk,h a mai modern autók még leállítás után infokat, adatokat gyűjtenek/ dolgoznak fel a motorról, és azokat pl következő indításnál felhasználja.. Ez nem vicc,már kb ilyen MI (mesterséges intelligencia) kategória, úgy ahogy az újabb öntanulós automata váltók dolgoznak.Technika csodái..
[/quote]

Vagy csak a hotagulas. Ahogy hul ki az olajkalyha, minden igyekszik a fizika torvenyeinek engedelmeskedni es nem a FORD Reich-Ingenieur preciz terveinek... beka3
Naplózva
razsa
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 360


« Új hozzászólás #1945 Dátum: 2008.01.03 csütörtök, 10:22:48 »



Vagy csak a hotagulas. Ahogy hul ki az olajkalyha, minden igyekszik a fizika torvenyeinek engedelmeskedni es nem a FORD Reich-Ingenieur preciz terveinek... beka3

Ha a hőtágulás lenne akkor nem szabályosan 1 percenként jönne a hang, és azért meg lehet ismerni egy épp kihülő kipuffrendszer / motor pattogását, de ez nem "hőtáguló" pattogás Smiley
Naplózva

MK3 Ghia 2.0 145LE Benzin 2002/10 - 5 ajtós
razsa
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 360


« Új hozzászólás #1946 Dátum: 2008.01.03 csütörtök, 10:26:26 »


Még 1 dolog: hogy működik (érzékel) az ablaktörlő az 1-es állásban? (Néha szépen érzékeli az ablak "nedvességét", de van, hogy  a tök száraz ablakot csiszatolja. ha kikapcsolom és vissza, akkor megint csak a vizes ablakot kezdi el törölni.
Képet is fel fogok tenni, bár most sajnos 5 nap alatt is koszos lett. Sad )



Ezt nem igazán értem... De az automata ablaktörlő úgy működik,h ha  1es állásba tolod a kart, akkor töröl egyet, ezzel jelezve,h auto módba kapcsoltad. Onnantól végzi ő a dolgát. Ha az érzékelő vmi miatt maszatos, ill kapott egy kis nedvességet ,de az ablak nagyrésze száraz akkor ő attól még fog törölni vszínű egyet kettő..sajnos nem tökéletes ez a találmány sem..
Naplózva

MK3 Ghia 2.0 145LE Benzin 2002/10 - 5 ajtós
PádárZoli
Vendég
« Új hozzászólás #1947 Dátum: 2008.01.03 csütörtök, 13:35:28 »

Remélem, hogy működik a link?!
Ez miféle fajta lehet, vagy csak utólagosan van megcuccosítva?

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=18449263&tabNumber=2&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=9000&makeModelVariant1.modelId=29&minPowerAsArray=147&minPowerAsArray=KW&vehicleCategory=Car&segment=Car&minFirstRegistrationDate=2003-01-01&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&customerIdsAsString=&lang=de&pageNumber=11

Naplózva
ticu
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4247


2011 S-MAX 2.0 TDCi 140Le

ticu@flx.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1948 Dátum: 2008.01.03 csütörtök, 13:44:14 »

Én nem tudom, de nekem annyira tetszik a fehér színben, hogy csak ilyet vennék. Bomba! eljen
Naplózva

Utcára néző ablakokkal és tekerhető kormánnyal...
Korábban: MK3 Mondeo 2,0 TDCi... MK2 Mondeo 2,0 Zetec
Schmidi
Vendég
« Új hozzászólás #1949 Dátum: 2008.01.03 csütörtök, 13:53:45 »

Remélem, hogy működik a link?!
Ez miféle fajta lehet, vagy csak utólagosan van megcuccosítva?

Az alap egy fehér Titanium X, amit a cég egy "kissé" tovább alakított: karbon első-hátsó lökhárító toldat, tetőspoiler, 35mm ültetés, 9x20-as felnik, sport katalizátor, stb.

Nem néz ki rosszul...

Az elkövető: http://www.loder1899.de/
Naplózva
Oldalak: 1 ... 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 ... 798   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.128 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.