Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.06.26 szerda, 08:48:06 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 292 293 294 295 296 297 298 [299] 300 301 302 303 304 305 306 ... 798   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK4 Általános kérdések  (Megtekintve 11245256 alkalommal)
0 Felhasználó és 50 vendég van a témában
Black
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 162



WWW E-mail
« Új hozzászólás #14900 Dátum: 2013.03.27 szerda, 21:37:58 »

Miért ghia-x felnin van az autó? Kimennék megnézni az enyémet, de még a télin ballagok Smiley

A B oszlopi szellőző eléggé megosztó személyiség, szerintem semmit nem ér, nyáron kockára fagyassza a gyerekeket, télen meg langyinak sem nevezhető levegőt küld hátra, de ennek ellenére jó, mert hamarabb lehűti az autót nyáron.
Én télen semmi hasznát nem veszem, lehet le is vannak zárva Smiley

Reméljük a horog levehető és az a fajta ami teljesen elbújik a lökös mögé ha nincs felrakva, mert az úgy szíííp!
[/quote]

Néztem a 2009-es prosit és lehetett rendelni a TX-hez ezt a felnit.
Ez a B oszlopi szellőző egyre jobban tetszik, fagyassza csak le őket legalább kuss lesz  smile, úgyis mindíg az a bajuk, hogy nem megy hátra a hideg.
Írtam nekik emailt amiben kérdeztem a horgot, hogy levehető-e? Még nem válaszoltak. Az a tapasztalatom, hogy ezek a nepperek nem szeretik a kérdezősködést.
Naplózva

Ford Fiesta MKVII 2016/6  1,25 benzin
Ford Mondeo MKIV 2009/4 2.0TDCI Titanium Kombi
Ford Mondeo MKII 1999/5 1,8TD CLX Kombi (eladtam)
Lincoln Continental Mark V 1977/1 460 (7,5L)/V8 (végülis Ford 100 éve)
MGF 1996 1,8 benzin
enginedriver
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 107



« Új hozzászólás #14901 Dátum: 2013.03.27 szerda, 21:38:33 »

Ez van! Nem is értem miért gáz eladni egy 2009es autót 160 ezer km -el.

Azért, mert sajnos még mindig mindenki 80000-et futott, karcmentes autót akar venni a svájci katolikus paptól, aki az autóját csak a szomszéd faluban élő lánya látogatására használta havonta egyszer. Persze mindezt gombért...
A "becsületesneppert" idéztem.
Naplózva

Ford Mondeo MKV 2.0 TDCi Turnier Business
Deep Impact Blue

Black
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 162



WWW E-mail
« Új hozzászólás #14902 Dátum: 2013.03.27 szerda, 21:40:04 »

hali!

ez a kedvenc cégem. néztem náluk is autót. amikor rákérdeztem, hogy el lehet e vinni szervizbe átvizsgáltatni, a válasz: természetesen, de csak ha adok foglalót  Huh?.
megköszöntem és otthagytam őket, pedig csak 2 km-re volt a szerviz ahova vittem volna átnézetni.

Gondolom a Petrányiba vitted volna nem? Én eddig azt gondoltam, hogy beül egy kereskedő és együtt megyünk, így megvan a próbakör is egy úttal.
Naplózva

Ford Fiesta MKVII 2016/6  1,25 benzin
Ford Mondeo MKIV 2009/4 2.0TDCI Titanium Kombi
Ford Mondeo MKII 1999/5 1,8TD CLX Kombi (eladtam)
Lincoln Continental Mark V 1977/1 460 (7,5L)/V8 (végülis Ford 100 éve)
MGF 1996 1,8 benzin
Black
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 162



WWW E-mail
« Új hozzászólás #14903 Dátum: 2013.03.27 szerda, 21:47:17 »

Ezt az autót szerintem tavaly nyár óta hirdetik, és én is szaglásztam. Ha LOC-476 a rendszáma, akkor egészen biztosan az.
Akkor még kb. 4 millió volt az ára, és max 30 ezret akartak engedni.
Ez esetben az utánanézés nálam azt jelentette, hogy a márkaszervizben ellenőriztettem a valós km futást és javításokat.
A beépített gyerekülés (a fenét csak ülésmagasító) nagyon kényelmetlenné teszi a hátsó ülést. Itt el kellett fogadnom a gyerek kritikáját, hogy nem akar egy sokkal kényelmetlenebb autóba átülni.
Ezen kívül az állítható futómű is a negatívumok között szerepelt.

Arra kanyarodok és megnézem a rendszámot.
Mondjuk én 10%-al indítanék az alkuban.
A beépített gyerekülés már nekünk sem szükséges mind a hárman kinőttek már ebből a korból. De ha nagyon kényelmetlen akkor meggondolandó mert ha nálam ülnek akkor általában messzire megyünk.
Naplózva

Ford Fiesta MKVII 2016/6  1,25 benzin
Ford Mondeo MKIV 2009/4 2.0TDCI Titanium Kombi
Ford Mondeo MKII 1999/5 1,8TD CLX Kombi (eladtam)
Lincoln Continental Mark V 1977/1 460 (7,5L)/V8 (végülis Ford 100 éve)
MGF 1996 1,8 benzin
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #14904 Dátum: 2013.03.27 szerda, 21:50:24 »

Tuti ugyanaz, ha megtaláltad és megoldod, és közzéteszed, imába foglalom a neved!
szerinted miért kérdeztem?  smile    úgy sejtem ez lesz a gond a mondeok ülésével is. Holnap rakom össze, ha jó lett, teszek fel képeket.   
A magasság állítás miatt 4 ponton mozog az ülés fel-le. És ott elkopik a persely. 1-2 milit mozog, de az ülés tamlaja már 1-2 centit.
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #14905 Dátum: 2013.03.27 szerda, 21:54:16 »

Azért, mert sajnos még mindig mindenki 80000-et futott, karcmentes autót akar venni a svájci katolikus paptól, aki az autóját csak a szomszéd faluban élő lánya látogatására használta havonta egyszer. Persze mindezt gombért...
A "becsületesneppert" idéztem.

Tényleg így van ez még manapság is? Van aki ezt még elhiszi, vagy beveszi?
Ha igen mondj egy vevőt és tekertetem is vissza az autó óráját 56 ezerre és 5 milláért viheti is. Természetesen 7ik autó volt a családban ezért nem jártunk vele  nyes
Grátiszként benne hagyok mindent ami pluszba bele lett téve Smiley

Na de most komolyan, ki az isten hiszi el azt,hogy egy családi, ráadásul egy *** nagy kombi autót valaki azért vesz meg, ráadásul német honban,hogy évi 25 ezret tekerjen bele, az havi 2000 km, az semmi, nulla.

Ez nonszensz, azt bánom, hogy ezeket a sz@rházi csalókat nem lehet felelősségre vonni. Megvenni a kocsit, utána rájuk uszítani a hatóságot, akik meg kiszabnak neki egy 10 millás bírságot. Tehát az autót bebukta és még fizethet pluszban bőven.
Szerintem ennek lenne visszatartó ereje, hamar megszűnne a mókázás a km-el.

Felhívom, megkérdezem tőle, hogy magyar a kocsi? Mondja nem, német, 98 ezerrel.
Mondom neki, ezt kitaláltam magamtól is,mert nincs a reg. matrica, az múgy is utángyártott szélvédőn és kérem szépen az alvázszámot, de nem azért,hogy kutagodjak, hogy mennyit is futott egy 2009es kombi, hiszen nekem is ez van, és nagyjából sejtem,hogy a valóság közelebb áll a 200hoz, mint a 150hez.
De erre nem reagált semmit, visszahívott és bediktálta a VIN-t.
Tehát korrekt volt ezen a téren, el is hajthatott volna, hogy anyámmal szórakozzak.

Viszont amin meglepődtem, a titanium-s autókban nem alap a memóriás ülés és az anyós 8 irányú elektromos ülés?
Mindjárt felcsapok egy 2008as katalógust, megsassintom.
Naplózva
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #14906 Dátum: 2013.03.27 szerda, 21:55:31 »

szerinted miért kérdeztem?  smile    úgy sejtem ez lesz a gond a mondeok ülésével is. Holnap rakom össze, ha jó lett, teszek fel képeket.   
A magasság állítás miatt 4 ponton mozog az ülés fel-le. És ott elkopik a persely. 1-2 milit mozog, de az ülés tamlaja már 1-2 centit.


Én azért nagyon várom a leírást, jönne már a jó idő,szétkapnám én is!
Kiszedted az ülést?
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #14907 Dátum: 2013.03.27 szerda, 22:00:44 »


Én azért nagyon várom a leírást, jönne már a jó idő,szétkapnám én is!
Kiszedted az ülést?
lesz minden csak szét kell dikházni  smile   

ki hát. Pár perc.
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
enginedriver
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 107



« Új hozzászólás #14908 Dátum: 2013.03.27 szerda, 22:03:09 »

Tényleg így van ez még manapság is? Van aki ezt még elhiszi, vagy beveszi?
Ha igen mondj egy vevőt és tekertetem is vissza az autó óráját 56 ezerre és 5 milláért viheti is. Természetesen 7ik autó volt a családban ezért nem jártunk vele  nyes
Grátiszként benne hagyok mindent ami pluszba bele lett téve Smiley

Na de most komolyan, ki az isten hiszi el azt,hogy egy családi, ráadásul egy *** nagy kombi autót valaki azért vesz meg, ráadásul német honban,hogy évi 25 ezret tekerjen bele, az havi 2000 km, az semmi, nulla.

Ez nonszensz, azt bánom, hogy ezeket a sz@rházi csalókat nem lehet felelősségre vonni. Megvenni a kocsit, utána rájuk uszítani a hatóságot, akik meg kiszabnak neki egy 10 millás bírságot. Tehát az autót bebukta és még fizethet pluszban bőven.
Szerintem ennek lenne visszatartó ereje, hamar megszűnne a mókázás a km-el.

Felhívom, megkérdezem tőle, hogy magyar a kocsi? Mondja nem, német, 98 ezerrel.
Mondom neki, ezt kitaláltam magamtól is,mert nincs a reg. matrica, az múgy is utángyártott szélvédőn és kérem szépen az alvázszámot, de nem azért,hogy kutagodjak, hogy mennyit is futott egy 2009es kombi, hiszen nekem is ez van, és nagyjából sejtem,hogy a valóság közelebb áll a 200hoz, mint a 150hez.
De erre nem reagált semmit, visszahívott és bediktálta a VIN-t.
Tehát korrekt volt ezen a téren, el is hajthatott volna, hogy anyámmal szórakozzak.

Viszont amin meglepődtem, a titanium-s autókban nem alap a memóriás ülés és az anyós 8 irányú elektromos ülés?
Mindjárt felcsapok egy 2008as katalógust, megsassintom.

No igen. Csak az a kellemetlen az egészben, hogy egy össze-vissza tekert órás autónál már nem tudod, hogy pontosan hol is tart, és melyik szerviz következik. Mikor esedékes a vezérlés/vízpumpa cseréje, hogy a többit ne is említsük. Hangsúlyozom, nekem sem a km-el lenne bajom, hanem azzal, hogy nem tudni, mennyi az annyi. Embarrassed
Naplózva

Ford Mondeo MKV 2.0 TDCi Turnier Business
Deep Impact Blue

tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #14909 Dátum: 2013.03.27 szerda, 22:28:34 »

lesz minden csak szét kell dikházni  smile   

ki hát. Pár perc.

Csak a 4 torx fogja es annyi?
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #14910 Dátum: 2013.03.28 csütörtök, 00:58:15 »

Azért, mert sajnos még mindig mindenki 80000-et futott, karcmentes autót akar venni a svájci katolikus paptól, aki az autóját csak a szomszéd faluban élő lánya látogatására használta havonta egyszer. Persze mindezt gombért...
A "becsületesneppert" idéztem.
Az is hozzátartozik a véleményekhez - üzenem a becsületes neppernek -, hogy esetleg nem akarnak ugyanannyi pénzt fizetni a vevők egy 300000-et futott auótért, mint egy 90000-et futottért.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #14911 Dátum: 2013.03.28 csütörtök, 01:00:12 »

Arra kanyarodok és megnézem a rendszámot.
Mondjuk én 10%-al indítanék az alkuban.
A beépített gyerekülés már nekünk sem szükséges mind a hárman kinőttek már ebből a korból. De ha nagyon kényelmetlen akkor meggondolandó mert ha nálam ülnek akkor általában messzire megyünk.
Csak egy gondolat: Szerintem a beépített gyerekülés, üti a hátsó ülés fűtést.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6478


E-mail
« Új hozzászólás #14912 Dátum: 2013.03.28 csütörtök, 08:17:26 »

Az is hozzátartozik a véleményekhez - üzenem a becsületes neppernek -, hogy esetleg nem akarnak ugyanannyi pénzt fizetni a vevők egy 300000-et futott auótért, mint egy 90000-et futottért.
Az előző cégnél, ahol dolgoztam (D), a managerek között a pénzügyesek és a műhelyfőnök olyan 80ekm-et mentek 3 év alatt az autókkal. A projektes műszakiak meg évente annyit. De a leasing szerződés kifutása után a 80ekm-es autóknak már megvolt a gazdája D-ben, míg a 240ekm-eseket vihetik a többiek. Mint az közismert ők sem azért árulják "kevesett futott használtautókat olcsón", hogy nekünk jó legyen. 
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #14913 Dátum: 2013.03.28 csütörtök, 08:48:54 »

Az előző cégnél, ahol dolgoztam (D), a managerek között a pénzügyesek és a műhelyfőnök olyan 80ekm-et mentek 3 év alatt az autókkal. A projektes műszakiak meg évente annyit. De a leasing szerződés kifutása után a 80ekm-es autóknak már megvolt a gazdája D-ben, míg a 240ekm-eseket vihetik a többiek. Mint az közismert ők sem azért árulják "kevesett futott használtautókat olcsón", hogy nekünk jó legyen. 

Világos.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
enginedriver
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 107



« Új hozzászólás #14914 Dátum: 2013.03.28 csütörtök, 09:23:05 »

Az is hozzátartozik a véleményekhez - üzenem a becsületes neppernek -, hogy esetleg nem akarnak ugyanannyi pénzt fizetni a vevők egy 300000-et futott auótért, mint egy 90000-et futottért.
Tudja Ő ezt is. Smiley Az általam idézett néhány sor nem arra vonatkozik, hogy mindent meg kell venni a legmagasabb áron, hanem azt, hogy nem kell irreális követelményeket felállítani, ha kilóg a popsi a nadrágból. Természetes, hogy egy elhasznált autónak nincs akkora értéke, mint egy keveset futottnak. De ne gombért akarják megvenni a kevés km-es autót, mert - ahogy látszik is- teret ad az óratekergetésnek. Egy kicsit olyan ez, mint a prostitúció: ameddig kereslet van, addig kínálat is lesz.
Naplózva

Ford Mondeo MKV 2.0 TDCi Turnier Business
Deep Impact Blue

fnzfrd
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 101


« Új hozzászólás #14915 Dátum: 2013.03.28 csütörtök, 09:50:15 »

Gondolom a Petrányiba vitted volna nem? Én eddig azt gondoltam, hogy beül egy kereskedő és együtt megyünk, így megvan a próbakör is egy úttal.
hát, ezeknél nem így működik
néztem egy másik autót is náluk (az opel vectra c volt). első körben csak körbe akartam nézni, beleülni, hogy milyen, de a fickó rögtön beindította és előrébb állt, hogy jól megnézhessem. a motornak elég furcsa hangja volt, mert néha fémes hangokat hallottam, ami még az asszonynak is feltűnt. ezek után pláne nem is foglalkoztam velük tovább.
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Titanium ?? LE 5 ajtó
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #14916 Dátum: 2013.03.28 csütörtök, 13:38:00 »

Tudja Ő ezt is. Smiley Az általam idézett néhány sor nem arra vonatkozik, hogy mindent meg kell venni a legmagasabb áron, hanem azt, hogy nem kell irreális követelményeket felállítani, ha kilóg a popsi a nadrágból. Természetes, hogy egy elhasznált autónak nincs akkora értéke, mint egy keveset futottnak. De ne gombért akarják megvenni a kevés km-es autót, mert - ahogy látszik is- teret ad az óratekergetésnek. Egy kicsit olyan ez, mint a prostitúció: ameddig kereslet van, addig kínálat is lesz.
ugyanígy látom.   De csak ketten vagyunk a fórumon..  Az idézett nepper sok valós dolgot leírt már.  Pl a H Astrak.   Érdemes megkeresni a cikket.

De mindenki azt látja amit látni szeretne... Aztán meg megy a szitkozodas stb.

A legjobb az amikor a tutit addig nézik a "szakértők" meg megállapítják, tekert  és xar az egész.
« Utoljára szerkesztve: 2013.03.28 csütörtök, 14:26:40 írta Dentcraft » Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #14917 Dátum: 2013.03.28 csütörtök, 13:48:57 »

Csak a 4 torx fogja es annyi?
meg a ülés alatt a csati, és nektek lehet a ovet is le kell csavarozni  a ulesrol. Jön nemsokára az a 63e km es  mondeo amit mondtam itt, es arról fogok csinálni használható leírást+képeket.

Az smaxe jó lett!  új csavarokat csinaltattam bele. Teszek fel majd képet, és leírom mit kell nézetek, h nálatok is ez lehet e a hiba.   Ha igen akkor azt is megcsinalhatjuk , h csinaltatok csavarokat, elküldöm, és otthon ki lehet cserelni .
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #14918 Dátum: 2013.03.28 csütörtök, 14:00:01 »

Tudja Ő ezt is. Smiley Az általam idézett néhány sor nem arra vonatkozik, hogy mindent meg kell venni a legmagasabb áron, hanem azt, hogy nem kell irreális követelményeket felállítani, ha kilóg a popsi a nadrágból. Természetes, hogy egy elhasznált autónak nincs akkora értéke, mint egy keveset futottnak. De ne gombért akarják megvenni a kevés km-es autót, mert - ahogy látszik is- teret ad az óratekergetésnek. Egy kicsit olyan ez, mint a prostitúció: ameddig kereslet van, addig kínálat is lesz.
Egyetértek.  wave
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #14919 Dátum: 2013.03.28 csütörtök, 14:04:11 »

meg a ülés alatt a csati, és nektek lehet a ovet is le kell csavarozni  a ulesrol. Jön nemsokára az a 63e km es  mondeo amit mondtam itt, es arról fogok csinálni használható leírást+képeket.

Az smaxe jó lett!  új csavarokat csinaltattam bele. Teszek fel majd képet, és leírom mit kell nézetek, h nálatok is ez lehet e a hiba.   Ha igen akkor azt is megcsinalhatjuk , h csinaltatok csavarokat, elküldöm, és otthon ki lehet cserelni .

 eljen eljen
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #14920 Dátum: 2013.03.28 csütörtök, 14:34:15 »

meg a ülés alatt a csati, és nektek lehet a ovet is le kell csavarozni  a ulesrol. Jön nemsokára az a 63e km es  mondeo amit mondtam itt, es arról fogok csinálni használható leírást+képeket.

Az smaxe jó lett!  új csavarokat csinaltattam bele. Teszek fel majd képet, és leírom mit kell nézetek, h nálatok is ez lehet e a hiba.   Ha igen akkor azt is megcsinalhatjuk , h csinaltatok csavarokat, elküldöm, és otthon ki lehet cserelni .

Valami extra csavarokról van szó?
Ha van valami rajzod, skicced, átlökhetnéd, úgyis csak áll itt az eszterga, kicsit megdolgoztatnám Smiley
Naplózva
reklamshow
Vendég
« Új hozzászólás #14921 Dátum: 2013.03.28 csütörtök, 14:35:24 »

Sziasztok!

Valaki cserélt már szellőző rostélyt? Nekem kettő eltört és meg is vettem az újat, de jó lenne ha valaki tudna egy-két fogást írni...

Köszönöm!
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #14922 Dátum: 2013.03.28 csütörtök, 16:05:58 »

Valami extra csavarokról van szó?
Ha van valami rajzod, skicced, átlökhetnéd, úgyis csak áll itt az eszterga, kicsit megdolgoztatnám Smiley
áá    én nem rajzolgatok. Elvittem a régit és 1,5 milivel nagyobbra kértem a tavtartolyat .  Nem nagy dolog.

De előbb arról kellene meggyőződni h ez a baj nálad is. Este megpróbálok képet feltenni h mit nezzel. De teloval nem tudok.
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #14923 Dátum: 2013.03.28 csütörtök, 16:23:54 »

áá    én nem rajzolgatok. Elvittem a régit és 1,5 milivel nagyobbra kértem a tavtartolyat .  Nem nagy dolog.

De előbb arról kellene meggyőződni h ez a baj nálad is. Este megpróbálok képet feltenni h mit nezzel. De teloval nem tudok.


Oké, köszi!!!!!
Naplózva
zenész
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 99



E-mail
« Új hozzászólás #14924 Dátum: 2013.03.28 csütörtök, 20:21:30 »

Valaki itt olyan aki cserélte már a defetjavító szettet pótkerékre? Mennyibe fáj egy ilyen művelet emelőstül? Gyáriban gondolkodok, és a mankókerék is megfelel.

Heló! Én a napokban cseréltem le. Igazából én is bontóból akartam , mint ahogy mások írták, de előtte felhívtam a cromaxot. Kérdeztem van-e pótkerekük, mondták van. 8.800 pénz rögtön kellett futárral is egy kicsit több lett mint 10 e. Ahogy néztem vadonat új szerintem még fel sem volt rakva. Meg vettem egy emelőt is 4 ez. Úgyhogy ez cirka 14-15 e. volt.

Tisztelettel : zenész
Naplózva

Ford Mondeo MKIV 2.0 Fl.titánium 140 HP (2010.11.)
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #14925 Dátum: 2013.03.28 csütörtök, 20:39:47 »


Oké, köszi!!!!!
kuldjel imelcimet. Nemtudom most feltenni a képeket.
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #14926 Dátum: 2013.03.28 csütörtök, 20:55:58 »

kuldjel imelcimet. Nemtudom most feltenni a képeket.

Ment Pü
Naplózva
Képkovácsoló
Vendég
« Új hozzászólás #14927 Dátum: 2013.03.28 csütörtök, 20:57:20 »

Üdv mindenkinek!

Tisztelt kollégák és kolleginák! Segítséget szeretnék kérni, olyanoktól akik használnak gyárilag beépített parkradart.
Szeretném kérdezni, hogy milyen módon jelez a radar az autón belülről. Csak a szokásos csipogás vagy a műszerfalon is van visszajelzés?
Válaszokat előre is köszönöm!
Naplózva
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #14928 Dátum: 2013.03.28 csütörtök, 21:00:37 »

Üdv mindenkinek!

Tisztelt kollégák és kolleginák! Segítséget szeretnék kérni, olyanoktól akik használnak gyárilag beépített parkradart.
Szeretném kérdezni, hogy milyen módon jelez a radar az autón belülről. Csak a szokásos csipogás vagy a műszerfalon is van visszajelzés?
Válaszokat előre is köszönöm!

Nincs visszajelzés, csak a csipcsiripp csíííííp
De ha teszel kamerát előre hátra akkor van kép is és hang is Smiley
Naplózva
enginedriver
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 107



« Új hozzászólás #14929 Dátum: 2013.03.28 csütörtök, 21:06:07 »

Heló! Én a napokban cseréltem le. Igazából én is bontóból akartam , mint ahogy mások írták, de előtte felhívtam a cromaxot. Kérdeztem van-e pótkerekük, mondták van. 8.800 pénz rögtön kellett futárral is egy kicsit több lett mint 10 e. Ahogy néztem vadonat új szerintem még fel sem volt rakva. Meg vettem egy emelőt is 4 ez. Úgyhogy ez cirka 14-15 e. volt.

Tisztelettel : zenész
Az egész tűrhető... Mankókereket, vagy teljes méretű acélfelnit vettél? Az emelő is gyári és mindezt a Cromaxban vetted?
Naplózva

Ford Mondeo MKV 2.0 TDCi Turnier Business
Deep Impact Blue

zenész
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 99



E-mail
« Új hozzászólás #14930 Dátum: 2013.03.28 csütörtök, 21:35:08 »

Az egész tűrhető... Mankókereket, vagy teljes méretű acélfelnit vettél? Az emelő is gyári és mindezt a Cromaxban vetted?

Mankókerék, a teljes méretű nem fér bele , pedig azt akartam volna.Egyébként felhívtam egy pár bontót előtte mindenütt 12-15 ezret mondtak a mankókerékre, így mikor a cromaxot felhívtam, és mondták az árát, le is csaptam rá.Az emelő is gyári, azt nem a cromaxban , hanem az alkatrész.hu.-n találtam, egy srác bontott MK IV-et. A bontókban erre is 8-10-ezreket beszéltek, ide adta 4-ért.


Naplózva

Ford Mondeo MKIV 2.0 Fl.titánium 140 HP (2010.11.)
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #14931 Dátum: 2013.03.28 csütörtök, 22:39:15 »

Mankókerék, a teljes méretű nem fér bele , pedig azt akartam volna.Egyébként felhívtam egy pár bontót előtte mindenütt 12-15 ezret mondtak a mankókerékre, így mikor a cromaxot felhívtam, és mondták az árát, le is csaptam rá.Az emelő is gyári, azt nem a cromaxban , hanem az alkatrész.hu.-n találtam, egy srác bontott MK IV-et. A bontókban erre is 8-10-ezreket beszéltek, ide adta 4-ért.




Ment neked is egy pü Smiley

Ez egy ilyen nap  nyes
Naplózva
Carlos070
Vendég
« Új hozzászólás #14932 Dátum: 2013.03.29 péntek, 11:44:00 »

Mindenkinek üdv a fedélzeten. Egy 2007-es 4-es mondeo tulajdonosa vagyok. Az autó 140 le. Tulestem egy kettőstömegű és egy kuplung szett cserén. Most a motoros ülésem nem megy. 164 e. Km. Szeretnék tanácsot kérni tőletek az ügyben hogy ha taposom neki úgy 2500-as fordulatnál kicsit ropogós motorhang hallatszik. inkább 2-es ill. 3-as sebességfokozatban hallatszik. Mikor kintről behoztam olyan szép kis csendes volt. Itthon behangosodott. Meg sem merem kérdezni. Lehet hogy a porlasztó miatt hangosabb. Alapjárat tökéletes jó dizel hangja van. Csak mikor padló akkor ropog és csak 2500-as fordulaton. Várom a tapasztalatokat, MERT AZ ITT ELHANGZOTT TAPASZTALATOK SOKAT SEGÍTETTEK AZ ELŐZŐ MONDEOM HIBÁINAK AZONALLI ÉS CÉLIRÁNYOS JAVÍTÁSÁBAN.
Naplózva
zenész
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 99



E-mail
« Új hozzászólás #14933 Dátum: 2013.03.29 péntek, 12:05:28 »

Sziasztok!

Tud nekem valaki tanácsot adni azzal kapcsolatosan, hogy a parkoló radar kapcsolójában a led csak villog néhányszor majd kialszik, és nem is működik, nem érzékel semmit.  Lehet ezt házilag orvosolni, mert a kezelési erre azt irja, hogy hibás működés, és  keressen szagszervízt!

Továbbá szeretnék vezérműszíj szettet cserélni hamarosan, és az lenne a kérdésem, hogy csak a gyárit érdemes-e megvenni(cromaxnál 60e.),
-https://cromax.hu/120000000-szijaklancok/120440000-vezermuszij/120440168-vezermuszij-szett/351727-vezermuszij-szett-vizpumpaval-ford-2_0tdci
 vagy az előzőekben valaki által belinkelt  Kovácsautónál kapható Bosch is jó, ami 49 ezer.
Tisztelettel:zenész
Naplózva

Ford Mondeo MKIV 2.0 Fl.titánium 140 HP (2010.11.)
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4943



E-mail
« Új hozzászólás #14934 Dátum: 2013.03.29 péntek, 13:03:38 »

Mindenkinek üdv a fedélzeten. Egy 2007-es 4-es mondeo tulajdonosa vagyok. Az autó 140 le. Tulestem egy kettőstömegű és egy kuplung szett cserén. Most a motoros ülésem nem megy. 164 e. Km. Szeretnék tanácsot kérni tőletek az ügyben hogy ha taposom neki úgy 2500-as fordulatnál kicsit ropogós motorhang hallatszik. inkább 2-es ill. 3-as sebességfokozatban hallatszik. Mikor kintről behoztam olyan szép kis csendes volt. Itthon behangosodott. Meg sem merem kérdezni. Lehet hogy a porlasztó miatt hangosabb. Alapjárat tökéletes jó dizel hangja van. Csak mikor padló akkor ropog és csak 2500-as fordulaton. Várom a tapasztalatokat, MERT AZ ITT ELHANGZOTT TAPASZTALATOK SOKAT SEGÍTETTEK AZ ELŐZŐ MONDEOM HIBÁINAK AZONALLI ÉS CÉLIRÁNYOS JAVÍTÁSÁBAN.
A motoros ülésnek van biztosítéka, talán hátul. Előfordul, hogy a szerkezet alá beszorul a vezeték és zárlat keletkezik. Ilyenkor folyamatosan kiveri a biztit.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #14935 Dátum: 2013.03.29 péntek, 14:11:12 »

Sziasztok!

Tud nekem valaki tanácsot adni azzal kapcsolatosan, hogy a parkoló radar kapcsolójában a led csak villog néhányszor majd kialszik, és nem is működik, nem érzékel semmit.  Lehet ezt házilag orvosolni, mert a kezelési erre azt irja, hogy hibás működés, és  keressen szagszervízt!

Továbbá szeretnék vezérműszíj szettet cserélni hamarosan, és az lenne a kérdésem, hogy csak a gyárit érdemes-e megvenni(cromaxnál 60e.),
-https://cromax.hu/120000000-szijaklancok/120440000-vezermuszij/120440168-vezermuszij-szett/351727-vezermuszij-szett-vizpumpaval-ford-2_0tdci
 vagy az előzőekben valaki által belinkelt  Kovácsautónál kapható Bosch is jó, ami 49 ezer.
Tisztelettel:zenész
Az egyik szenzorod nem működik. Valszeg a bal, vagy a jobb szélső hátul, mert a kerékről oda verődik a víz, nekem ott volt eloxidálódva a csati, ezért csinálta a balhét, megtisztogattam, azóta jó.
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
zenész
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 99



E-mail
« Új hozzászólás #14936 Dátum: 2013.03.29 péntek, 14:30:00 »

Az egyik szenzorod nem működik. Valszeg a bal, vagy a jobb szélső hátul, mert a kerékről oda verődik a víz, nekem ott volt eloxidálódva a csati, ezért csinálta a balhét, megtisztogattam, azóta jó.
Kösz a tippet. Nem volt még parkradaros autóm, mekkora bontással lehet elérni a szenzort?
zenész
Naplózva

Ford Mondeo MKIV 2.0 Fl.titánium 140 HP (2010.11.)
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #14937 Dátum: 2013.03.29 péntek, 14:40:59 »

Kösz a tippet. Nem volt még parkradaros autóm, mekkora bontással lehet elérni a szenzort?
zenész
Ha tényleg a hátsó szélső, akkor csak simán aláfekszel,vagy felemeled az autót  és eléred
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
zenész
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 99



E-mail
« Új hozzászólás #14938 Dátum: 2013.03.29 péntek, 14:56:49 »

Ha tényleg a hátsó szélső, akkor csak simán aláfekszel,vagy felemeled az autót  és eléred
Köszönöm ! worship
Naplózva

Ford Mondeo MKIV 2.0 Fl.titánium 140 HP (2010.11.)
fnzfrd
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 101


« Új hozzászólás #14939 Dátum: 2013.03.29 péntek, 16:16:09 »

Ez az Én autóm testvére. Legalábbis a rendszám alapján, mert csak 1 szám eltérés van. E kell hogy keserítselek, ez is az a ronda sokak által utált kihalt designes Ghia, mely tervezőiroda helyét már egy éve felszántották és lesózták. Szóval, csak akkor vegyél ilyet, ha Te is olyan ízlésficamos vagy mint Én.
A kérdésedre is válaszolván, szerintem ugyanabból a flottából valósi lehet mint az enyém. Namármost, én utána jártam, hogy rendesen volt-e szervizelve, melynek eredményeként saját szememmel meggyőződhettem róla, hogy igen. Ebből arra következtetek, hogy ez is.
A felszereltségnél ahol az szerepel, hogy "less" az azt jelenti, hogy "nélkül". A kiegészítő levegőfűtés egy elektromos fűtő egység, a befúvó levegőcsatornában, hogy hideg motor mellett is meleg levegőt fújjon be az utastérbe. A Hill launch assistant a visszagurulás-gátló. A Rear Screen Sun Blinds a hátsó ajtóba integrált napellenzőket jelenti. A ESP- t azt hiszem eltaláltad, én is arra tippelek. Az üzenetközpont kombinált műszerrel a "fed.komp" kijelzőt jelenti, ami ez esetben a nem Convers+, vagyis 1-es típus. A cargo storage device szerintem a tetőcsomagtartót jelenti. A belső csomag, meg bármit jelenthet, ami nincs. :-)

elvitték az autót, mert már nincsen fent a neten. ma akartam megnézni közelebbről is, de szakadt az eső, ezért nem kanyarodtam el arra.
így jártam  rinya
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Titanium ?? LE 5 ajtó
enginedriver
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 107



« Új hozzászólás #14940 Dátum: 2013.03.29 péntek, 16:44:08 »

elvitték az autót, mert már nincsen fent a neten. ma akartam megnézni közelebbről is, de szakadt az eső, ezért nem kanyarodtam el arra.
így jártam  rinya
Keress tovább.  email Lesz másik. wave
Naplózva

Ford Mondeo MKV 2.0 TDCi Turnier Business
Deep Impact Blue

Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4943



E-mail
« Új hozzászólás #14941 Dátum: 2013.03.29 péntek, 17:04:11 »

elvitték az autót, mert már nincsen fent a neten. ma akartam megnézni közelebbről is, de szakadt az eső, ezért nem kanyarodtam el arra.
így jártam  rinya
Emiatt ne fájjon a fejed. Lesz jobb, olcsóbb, újabb. A használtautó már csak ilyen.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #14942 Dátum: 2013.03.29 péntek, 18:16:39 »

elvitték az autót, mert már nincsen fent a neten. ma akartam megnézni közelebbről is, de szakadt az eső, ezért nem kanyarodtam el arra.
így jártam  rinya
First use:    2/03/2009    Chassis n°    WF0GXXGBBG9U41117
Fuel:    GASOIL    Km:    91249 km
Cylinder contents:    1997    Hp:    136 hp
Color:    BLACK    License plate:    099AII

tessék, itt egy belga. most lett 4 éves, lecserélik... van rajta pár használati karc. van 40 fényképem róla. árat ne kérdezz, ajánlani kell, de kb 7500€+áfa lehet... és ezt nem tekergeti senki sehova.  Wink
Naplózva
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #14943 Dátum: 2013.03.29 péntek, 18:19:20 »

First use:    2/03/2009    Chassis n°    WF0GXXGBBG9U41117
Fuel:    GASOIL    Km:    91249 km
Cylinder contents:    1997    Hp:    136 hp
Color:    BLACK    License plate:    099AII

tessék, itt egy belga. most lett 4 éves, lecserélik... van rajta pár használati karc. van 40 fényképem róla. árat ne kérdezz, ajánlani kell, de kb 7500€+áfa lehet... és ezt nem tekergeti senki sehova.  Wink
a belga mobilszolgáltató vagy ki lízingelte, és ez a csávó vezette.
Customer company :
BELGACOM INS/FLEET/17E
Driver :
MH STEVEN NAUWELAERTS

mire a magyar autópiac odaér hogy ilyen korrekt legyen, nekem is felnőtt fiaim lesznek.
Naplózva
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #14944 Dátum: 2013.03.29 péntek, 18:27:36 »

ezt meg a 120e km miatt hajítják a tanganyika tó aljára.
First use:    9/03/2009    Chassis n°    WF0GXXGBBG9U41559
Fuel:    GASOIL    Km:    121360 km
Cylinder contents:    1997    Hp:    136 hp
Color:    BLACK    License plate:    762AIP

hoppá, ez szép... titanium business vagy mi a szösz... 4 éves, alig ment, alcantara bőr...

First use:    23/02/2009    Chassis n°    WF0GXXGBBG9J33992
Fuel:    Diesel    Km:    55809 km
Cylinder contents:    2179    Hp:    175 hp
Color:    HYPNOTIC S    License plate:

első lökhárító-mhtető meg talán egy lámpa cserés, rászaladt valamire, magánszemélytől, 6000€...
First use:    1/01/2009    Chassis n°    WF0GXXGBBG8L34674
Fuel:    Diesel    Km:    60662 km
Cylinder contents:    1753    Hp:    125 hp
Color:    zwart    License plate:    107980
Naplózva
enginedriver
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 107



« Új hozzászólás #14945 Dátum: 2013.03.29 péntek, 19:53:59 »

ezt meg a 120e km miatt hajítják a tanganyika tó aljára.
First use:    9/03/2009    Chassis n°    WF0GXXGBBG9U41559
Fuel:    GASOIL    Km:    121360 km
Cylinder contents:    1997    Hp:    136 hp
Color:    BLACK    License plate:    762AIP

hoppá, ez szép... titanium business vagy mi a szösz... 4 éves, alig ment, alcantara bőr...

First use:    23/02/2009    Chassis n°    WF0GXXGBBG9J33992
Fuel:    Diesel    Km:    55809 km
Cylinder contents:    2179    Hp:    175 hp
Color:    HYPNOTIC S    License plate:

első lökhárító-mhtető meg talán egy lámpa cserés, rászaladt valamire, magánszemélytől, 6000€...
First use:    1/01/2009    Chassis n°    WF0GXXGBBG8L34674
Fuel:    Diesel    Km:    60662 km
Cylinder contents:    1753    Hp:    125 hp
Color:    zwart    License plate:    107980

Ez érdekesnek tűnik...
Honnan vetted ezeket az infókat? Hol lehet képeket is látni róluk, s mennyi az áfa? Mennyi a reg.adó, s a magyarországi üzembehelyezés? Mennyiért hozzák el M.O-ra? Nem akarok autót venni, csak szeretek tájékozódni.
Naplózva

Ford Mondeo MKV 2.0 TDCi Turnier Business
Deep Impact Blue

blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6478


E-mail
« Új hozzászólás #14946 Dátum: 2013.03.29 péntek, 19:59:39 »

Ez érdekesnek tűnik...
Honnan vetted ezeket az infókat? Hol lehet képeket is látni róluk, s mennyi az áfa? Mennyi a reg.adó, s a magyarországi üzembehelyezés? Mennyiért hozzák el M.O-ra? Nem akarok autót venni, csak szeretek tájékozódni.
regadó: 2008-as 2.0 140ló TDCI  (euro4) 267eft
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48468



« Új hozzászólás #14947 Dátum: 2013.03.29 péntek, 20:18:30 »

Csőváz!

Ez az oldal megvolt már? vigyor3

http://www.ford-mobile-connectivity.com/downloadsUpdates
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6478


E-mail
« Új hozzászólás #14948 Dátum: 2013.03.29 péntek, 20:22:43 »

"Die Aktualisierung ist nur mit einer Ford Bluetooth Freisprecheinrichtung mit USB Anschluss möglich."
Ilyenem meg sajnos nincs.
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4943



E-mail
« Új hozzászólás #14949 Dátum: 2013.03.29 péntek, 21:32:28 »


Meg.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Oldalak: 1 ... 292 293 294 295 296 297 298 [299] 300 301 302 303 304 305 306 ... 798   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.167 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.