Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.10.06 vasárnap, 21:20:47 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 355 356 357 358 359 360 361 [362] 363 364 365 366 367 368 369 ... 799   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK4 Általános kérdések  (Megtekintve 11775379 alkalommal)
0 Felhasználó és 37 vendég van a témában
doszi_zeg
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2726



E-mail
« Új hozzászólás #18050 Dátum: 2013.11.09 szombat, 09:34:56 »

buck
Naplózva

MKIV. 1.8 TDCI Trend
Pioneer DEH-6400BT fejegység, Kicx STC 6.2 hangszórók, LED-es kilincsvilágítás és csomagtéri világítás (Cs12)
doszi_zeg
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2726



E-mail
« Új hozzászólás #18051 Dátum: 2013.11.09 szombat, 09:35:50 »

Bár a Led sort kihagynám róla, mert kicsit giccses nekem.
Naplózva

MKIV. 1.8 TDCI Trend
Pioneer DEH-6400BT fejegység, Kicx STC 6.2 hangszórók, LED-es kilincsvilágítás és csomagtéri világítás (Cs12)
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #18052 Dátum: 2013.11.09 szombat, 11:07:29 »

Sziasztok!Valaki tudna segíteni,kéne nekem mk 4 küszöbén lévő gumicsíkot tartó bolha!Hol lehet beszerezni,esetleg van valakinek?Előre is köszi!

http://www.patentdepo.hu/

https://www.google.hu/search?q=m%C5%B1anyag+aut%C3%B3+patentok&oq=m%C5%B1anyag+aut%C3%BC&aqs=chrome.1.69i57j0l5.8716j0j8&sourceid=chrome&espv=210&es_sm=93&ie=UTF-8#es_sm=93&espv=210&q=m%C5%B1anyag+aut%C3%B3+patent
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
eagleburger
Vendég
« Új hozzászólás #18053 Dátum: 2013.11.09 szombat, 11:23:09 »

Kedves Mondeósok!

Valószínűleg a gumikopás témáról már beszéltetek, de a rengeteg lap között most per pillanat nem találtam választ a kérdésemre.
Most szerelték át a nyári gumimat (Bridgestone Potenza RE050A 235/45 R17) a télire, mely szintén Bridgestone gyártmányú.
A téli gumik nagyon jól bírják, csendesek. Azonban a nyári gumik (egyébként gyárilag is ilyen típus volt az autón) főleg a hátsó tengelyeken rendre fűrészfogasra kopnak, amitől az autónak állandóan morgó hangja van olyan, mintha csapágyas lenne. Kérdésem az, hogy esetleg más gumiabroncsokkal a jelenség elkerülhető-e? Van-e valakinek esetleg más tapasztalata? Tudnátok-e valamilyen megbízható, jó minőségű abroncsot ajánlani, mellyel a leírt jelenség elkerülhető?
Az autó, amin az abroncsok vannak, Mondeo MK4 2009 gyártmány, 2,2 TDCI
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26668


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #18054 Dátum: 2013.11.09 szombat, 12:05:17 »

Kedves Mondeósok!

Valószínűleg a gumikopás témáról már beszéltetek, de a rengeteg lap között most per pillanat nem találtam választ a kérdésemre.
Most szerelték át a nyári gumimat (Bridgestone Potenza RE050A 235/45 R17) a télire, mely szintén Bridgestone gyártmányú.
A téli gumik nagyon jól bírják, csendesek. Azonban a nyári gumik (egyébként gyárilag is ilyen típus volt az autón) főleg a hátsó tengelyeken rendre fűrészfogasra kopnak, amitől az autónak állandóan morgó hangja van olyan, mintha csapágyas lenne. Kérdésem az, hogy esetleg más gumiabroncsokkal a jelenség elkerülhető-e? Van-e valakinek esetleg más tapasztalata? Tudnátok-e valamilyen megbízható, jó minőségű abroncsot ajánlani, mellyel a leírt jelenség elkerülhető?
Az autó, amin az abroncsok vannak, Mondeo MK4 2009 gyártmány, 2,2 TDCI

Elvileg 5000 kmenként kellene cserélni a tengelyeken a gumit. Illetve nagyon oda kell figyelni a megfelelő guminyomásra!
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
eagleburger
Vendég
« Új hozzászólás #18055 Dátum: 2013.11.09 szombat, 12:36:45 »

Elvileg 5000 kmenként kellene cserélni a tengelyeken a gumit. Illetve nagyon oda kell figyelni a megfelelő guminyomásra!
Szia.

Nekem is azt mondta a gumis, hogy 5000km-ként cserélni kellene az elsőket a hátsókkal. Bár érdekes, hogy a téli gumiknál sem cseréltem soha 5000km-ként, még sincs velük semmi ilyen jellegű gond.
Pont azért kérdeztem, hogy ez a jelenség esetleg gumiabroncs márkától, típustól, vagy mintázattól függ-e.

Köszi a válaszodat.

Üdv:

Eagleburger
Naplózva
mondeofan
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 763


E-mail
« Új hozzászólás #18056 Dátum: 2013.11.09 szombat, 12:55:35 »

Szia.

Nekem is azt mondta a gumis, hogy 5000km-ként cserélni kellene az elsőket a hátsókkal. Bár érdekes, hogy a téli gumiknál sem cseréltem soha 5000km-ként, még sincs velük semmi ilyen jellegű gond.
Pont azért kérdeztem, hogy ez a jelenség esetleg gumiabroncs márkától, típustól, vagy mintázattól függ-e.

Köszi a válaszodat.

Üdv:

Eagleburger

Szia!

Ezzel a problémával már én is találkoztam. A fűrészfogasra történő kopás nagyban függ a gumi mintázatától. Ilyen probléma miatt váltottam én is márkát.

Pirelli cinturato p7 lett a választott...
Naplózva

2007.10- Ford Mondeo MK IV kombi - 2.0 TDCi - Titanium-magyar
mondeofan
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 763


E-mail
« Új hozzászólás #18057 Dátum: 2013.11.09 szombat, 13:01:01 »

Sziasztok!

A "mi cincog" a bal és a jobb oldali B oszlopnál, sajnos még nem sikerült rájönnöm.... burkolatot már többször levettem, nem találtam semmit.
Most már olyanra gondolok, hogy a karosszéria ponthegesztésnél vált valahol el, és az "rezonál" be... Az övfeszítő körül hallani, azonban, ha meghúzom az övet kézzel szorosra, akkor sem hallgat el...

Valakinél esetleg van/volt ilyen jelenség ?

Köszi
Naplózva

2007.10- Ford Mondeo MK IV kombi - 2.0 TDCi - Titanium-magyar
eagleburger
Vendég
« Új hozzászólás #18058 Dátum: 2013.11.09 szombat, 13:07:52 »

Szia!

Ezzel a problémával már én is találkoztam. A fűrészfogasra történő kopás nagyban függ a gumi mintázatától. Ilyen probléma miatt váltottam én is márkát.

Pirelli cinturato p7 lett a választott...

Pontosan erre gondoltam én is. Vállalati Focusainkon és Fiestáinkon például Hankook-ra váltottunk és az bejött. Tekintettel arra, hogy egy 235/45 R17-es abroncs már elég drága, nem igazán szeretnék kisérletezni, ezért kérem a Ti tapasztalatotokat.
Köszönöm a válaszodat, megnézem a Pirellit. Esetleg valakinek a Dunlop SP Sport01-gyel van valakinek tapasztalata. Egyik kollégám VW Passat CC-jén ilyen van és ő dícséri, nem említette, hogy fűrészfogasodna. Vajon a Mondeón működne ez a típus?
Naplózva
mondeofan
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 763


E-mail
« Új hozzászólás #18059 Dátum: 2013.11.09 szombat, 14:39:23 »

Pontosan erre gondoltam én is. Vállalati Focusainkon és Fiestáinkon például Hankook-ra váltottunk és az bejött. Tekintettel arra, hogy egy 235/45 R17-es abroncs már elég drága, nem igazán szeretnék kisérletezni, ezért kérem a Ti tapasztalatotokat.
Köszönöm a válaszodat, megnézem a Pirellit. Esetleg valakinek a Dunlop SP Sport01-gyel van valakinek tapasztalata. Egyik kollégám VW Passat CC-jén ilyen van és ő dícséri, nem említette, hogy fűrészfogasodna. Vajon a Mondeón működne ez a típus?

Ha jól vettem ki a gumis szavaiból, azok a gumik nem lesznek fűrészfogasak, ami "folytonos" mintázatú, nincs keresztbe sok "bemetszés", ezáltal nem tudnak ezek a "fogak" elhajlani és ferdén kopni....

A pirelli cinturato p7 ...az tipikusan ilyen..
Naplózva

2007.10- Ford Mondeo MK IV kombi - 2.0 TDCi - Titanium-magyar
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4945



E-mail
« Új hozzászólás #18060 Dátum: 2013.11.09 szombat, 14:57:21 »

Xenon újra.

Kivettem a másik projektort is. A másiknál is feltűnt, hogy poros a lencse, így ennél igyekeztem a porosodás mértékére figyelni. A képen a bal oldal kívül-belül. A jobb oldal felső 2/3-a csak belül letörölve, a jobb alsó harmad kívül-belül poros.
Azt hiszem a kép magárt beszél.

Most jöttem rá, hogy a lencs valójában átlátszó, és nem tejüveg, mint aminek eddig tűnt.
Kipróbáltam egy lámpával, és a vetített képen is jól érzékelhető ez a fényerő különbség.

A foncsor ezen az oldalon egyébként szinte hibátlan, de most már leadtam javításra, mert a bal tényleg rosszabb, és akkor legyen párban felújítva. Fénymérésen is a baloldali volt a gyengébb, szóval a foncsor ott tényleg nem tökéletes. Ugyanakkor érzésem szerint a lencse porosodása legalább akkora probléma. Szerintem egy lencsetisztítás 1-2 évente szükséges, és a hatása felérhet egy izzócseréével.

Remélem jövő hét végére vakító lesz a paripa.
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.09 szombat, 15:03:19 írta Sakos » Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
mondeofan
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 763


E-mail
« Új hozzászólás #18061 Dátum: 2013.11.09 szombat, 15:05:17 »

Xenon újra.

Kivettem a másik projektort is. A másiknál is feltűnt, hogy poros a lencse, így ennél igyekeztem a porosodás mértékére figyelni. A képen a bal oldal kívül-belül. A jobb oldal felső 2/3-a csak belül letörölve, a jobb alsó harmad kívül-belül poros.
Azt hiszem a kép magárt beszél.

Most jöttem rá, hogy a lencs valójában átlátszó, és nem tejüveg, mint aminek eddig tűnt.
Kipróbáltam egy lámpával, és a vetített képen is jól érzékelhető ez a fényerő különbség.

A foncsor ezen az oldalon egyébként szinte hibátlan, de most már leadtam javításra, mert a bal tényleg rosszabb, és akkor legyen párban felújítva. Fénymérésen is a baloldali volt a gyengébb, szóval a foncsor ott tényleg nem tökéletes. Ugyanakkor érzésem szerint a lencse porosodása legalább akkora probléma. Szerintem egy lencsetisztítás 1-2 évente szükséges, és a hatása felérhet egy izzócseréével.

Remélem jövő hét végére vakító lesz a paripa.


Szia!

Mennyire volt bonyolult kivenni a projektort?

Várjuk az eredményt.

Üdv.: Peti
Naplózva

2007.10- Ford Mondeo MK IV kombi - 2.0 TDCi - Titanium-magyar
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4945



E-mail
« Új hozzászólás #18062 Dátum: 2013.11.09 szombat, 15:42:55 »

Szia!

Mennyire volt bonyolult kivenni a projektort?

Várjuk az eredményt.

Üdv.: Peti
Elég egyszerű. Ki kell venni a lámpatestet, mint egy izzócserénél. A projektort 3db 8-as anya rögzíti. A bal oldali lámpánál kicsit sakkozni kell, hogy kibújjon, de egyébként egyszerű a művelet.
Aki egy kicsit is elégedetlen a xenon fényerejével, és  már elmúlt 2-3 éves az autó, akkor feltétlenül érdemes megcsinálni.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #18063 Dátum: 2013.11.09 szombat, 20:31:27 »


nekem bazira bejön még a led sor is. Amúgy itten van 200 USD-vel olcsóbban:
http://www.ebay.com/itm/For-2007-2012-Ford-Mondeo-Bis-Xenon-Headlight-Projector-With-LED-DRL-Angel-Eye-/251373353822?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item3a8704fb5e&vxp=mtr
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26668


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #18064 Dátum: 2013.11.09 szombat, 20:43:30 »


Fecso-nak, vagy valakinek ilyen volt a minin. Meg akartam nézni, de nem jutottam idáig. A dectane ls csinál hasonlót, na azt láttam élőben és nagyon faxa.

Egy amit tudni kell, egy szőrösebb szívű vizsgabiztos ilyen lámpával megbuktatja az autót, a rendőr szerintem meg benyalja, hogy gyári. vigyor3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
doszi_zeg
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2726



E-mail
« Új hozzászólás #18065 Dátum: 2013.11.09 szombat, 20:44:54 »

Jah nekem is.
Lehet a felnire szánt pénzből inkább ilyet veszek!!  eplus2

Gondolom külön-külön is lehet használni rajta a drl-t meg az angel eye-t??

Aztán, ha ez beszharna, akkor hol lehetne szereltetni meg milyen pénzekből? Vagy nem lehet vészes és megoldhatatlan?
Naplózva

MKIV. 1.8 TDCI Trend
Pioneer DEH-6400BT fejegység, Kicx STC 6.2 hangszórók, LED-es kilincsvilágítás és csomagtéri világítás (Cs12)
krisztian
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 276



E-mail
« Új hozzászólás #18066 Dátum: 2013.11.09 szombat, 21:42:24 »

Xenon újra.

Kivettem a másik projektort is. A másiknál is feltűnt, hogy poros a lencse, így ennél igyekeztem a porosodás mértékére figyelni. A képen a bal oldal kívül-belül. A jobb oldal felső 2/3-a csak belül letörölve, a jobb alsó harmad kívül-belül poros.
Azt hiszem a kép magárt beszél.

Most jöttem rá, hogy a lencs valójában átlátszó, és nem tejüveg, mint aminek eddig tűnt.
Kipróbáltam egy lámpával, és a vetített képen is jól érzékelhető ez a fényerő különbség.

A foncsor ezen az oldalon egyébként szinte hibátlan, de most már leadtam javításra, mert a bal tényleg rosszabb, és akkor legyen párban felújítva. Fénymérésen is a baloldali volt a gyengébb, szóval a foncsor ott tényleg nem tökéletes. Ugyanakkor érzésem szerint a lencse porosodása legalább akkora probléma. Szerintem egy lencsetisztítás 1-2 évente szükséges, és a hatása felérhet egy izzócseréével.

Remélem jövő hét végére vakító lesz a paripa.


Uram ! Cheesy
Ba***+ . Ez nagyon durva... Elsőre fel sem tűnt. De aztán sokat kellett néznem a képet mire elhittem, hogy az tényleg kosz....
Hihetetlen....
Holnap reggel neki is állok és csinálom is! Képeket én is lövök ! Délutánra várjátok a jelentést. Este pedig a hatást majd megosztom veletek. Persze én első körben csak tisztítok!!!
Még mindig le vagyok taglózva! akkor tényleg ugyanolyan lenne ez is mint a bmw vagy audi csak azok nem porosodnak!
Naplózva

MKIV. 2,2 TDCI TIT-S
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26668


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #18067 Dátum: 2013.11.09 szombat, 21:51:08 »

Uram ! Cheesy
Ba***+ . Ez nagyon durva... Elsőre fel sem tűnt. De aztán sokat kellett néznem a képet mire elhittem, hogy az tényleg kosz....
Hihetetlen....
Holnap reggel neki is állok és csinálom is! Képeket én is lövök ! Délutánra várjátok a jelentést. Este pedig a hatást majd megosztom veletek. Persze én első körben csak tisztítok!!!
Még mindig le vagyok taglózva! akkor tényleg ugyanolyan lenne ez is mint a bmw vagy audi csak azok nem porosodnak!

Majd megismered Sakost. Ha valamire rápörög, akkor addig nem nyugszik, míg utolsó komponenseire szét nem szedi. vigyor3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #18068 Dátum: 2013.11.09 szombat, 21:52:17 »

Majd megismered Sakost. Ha valamire rápörög, akkor addig nem nyugszik, míg utolsó komponenseire szét nem szedi. vigyor3
A IV-es metrót is szétszedte, csak azt nem tudja összerakni.  Cheesy
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26668


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #18069 Dátum: 2013.11.09 szombat, 21:54:27 »

A IV-es metrót is szétszedte, csak azt nem tudja összerakni.  Cheesy

Kb. 15-20 e ft-os lehet az órabére, és eddig egy 8e ft-os tempomat kapcsolóval úgy 40 munkaórát töltött el, de még nincs meg a megoldás... hehe taps
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
krisztian
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 276



E-mail
« Új hozzászólás #18070 Dátum: 2013.11.09 szombat, 21:55:37 »

Majd megismered Sakost. Ha valamire rápörög, akkor addig nem nyugszik, míg utolsó komponenseire szét nem szedi. vigyor3

Már nagyon várom! A legközelebbi talira én is tiszteletemet fogom tenni, hogy személyesen is találkozzuk!

A IV-es metrót is szétszedte, csak azt nem tudja összerakni.  Cheesy

Cheesy Cheesy Én is ilyen vagyok, hogy szétszedem, de összerakni már nem tudom ! Csak ritkán ! Cheesy
Naplózva

MKIV. 2,2 TDCI TIT-S
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4945



E-mail
« Új hozzászólás #18071 Dátum: 2013.11.09 szombat, 22:05:44 »

Kb. 15-20 e ft-os lehet az órabére, és eddig egy 8e ft-os tempomat kapcsolóval úgy 40 munkaórát töltött el, de még nincs meg a megoldás... hehe taps
Ez viccesen hangzik, de néha tényleg igaz.
A tempomat kapcsolóval egyébként korántsem foglalkoztam ennyit. Kontakthibás az a k. panel a kormány mögött. Gyűjtöm az erőt, hogy valakivel levetessem a kormányt. Pályán meg úgysem járok Smiley
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26668


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #18072 Dátum: 2013.11.09 szombat, 22:09:04 »

Ez viccesen hangzik, de néha tényleg igaz.
A tempomat kapcsolóval egyébként korántsem foglalkoztam ennyit. Kontakthibás az a k. panel a kormány mögött. Gyűjtöm az erőt, hogy valakivel levetessem a kormányt. Pályán meg úgysem járok Smiley

Viccesnek is szántam, de birom és becsülöm az ilyet!
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #18073 Dátum: 2013.11.09 szombat, 23:51:38 »

Már nagyon várom! A legközelebbi talira én is tiszteletemet fogom tenni, hogy személyesen is találkozzuk!

Cheesy Cheesy Én is ilyen vagyok, hogy szétszedem, de összerakni már nem tudom ! Csak ritkán ! Cheesy

remélem már végre egy minitalira én is eljutok. Ebben az évben annyira le voltam terhelve, hogy nem tudtam eljutni sehova
Naplózva
krisztian
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 276



E-mail
« Új hozzászólás #18074 Dátum: 2013.11.10 vasárnap, 13:18:49 »

Urak! Sakos!

Szétszedtem. Törtem is zúztam is  eplus2 falbav falbav falbav de minden menthető maradt.
Nos képeket majd ha visszatettem a lámpákat töltök fel párat kis útmutatóul. Amit tapasztaltam:
- koszos a projektor belső külső része. Már csak ha ezt megtörlöd ég és föld az átláthatóság rajta!!!!!
- Sajnos nekem is *** a foncsor rész. Homályos. DE ! Elkezdtem vizes finom puha szövettel törölni és láss csodát fekete cucc jön le róla.... erről is van kép.
- Konklúzió : Miután letöröltem az egyik oldali foncsort arról kezdett lejönni a krómozás.... Tehát  For cenzuring For cenzuring For cenzuring Szóval nekem is fel kell újítani a foncsorozást. Most reménykedem még így fogok látni ezzel.

Sakos! Hogyan szedted szét magát a projektoros egységet mert nem mertem hozzányúlni, féltem, hogy eltöröm ! Majd erről plusz infót kérek! THX
Naplózva

MKIV. 2,2 TDCI TIT-S
dombi6
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 58



E-mail
« Új hozzászólás #18075 Dátum: 2013.11.10 vasárnap, 13:37:08 »

leginkább bontóban. Nézd meg az adok veszek bontós részét

Most vettem érdi ford szabónál 240ft/db, nem olcsó de tartja rendesen a csíkot.
Naplózva

2013.09 Mondeo MKIV 2.0 TDCi kombi
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4945



E-mail
« Új hozzászólás #18076 Dátum: 2013.11.10 vasárnap, 13:46:17 »

Urak! Sakos!

Szétszedtem. Törtem is zúztam is  eplus2 falbav falbav falbav de minden menthető maradt.
Nos képeket majd ha visszatettem a lámpákat töltök fel párat kis útmutatóul. Amit tapasztaltam:
- koszos a projektor belső külső része. Már csak ha ezt megtörlöd ég és föld az átláthatóság rajta!!!!!
- Sajnos nekem is *** a foncsor rész. Homályos. DE ! Elkezdtem vizes finom puha szövettel törölni és láss csodát fekete cucc jön le róla.... erről is van kép.
- Konklúzió : Miután letöröltem az egyik oldali foncsort arról kezdett lejönni a krómozás.... Tehát  For cenzuring For cenzuring For cenzuring Szóval nekem is fel kell újítani a foncsorozást. Most reménykedem még így fogok látni ezzel.

Sakos! Hogyan szedted szét magát a projektoros egységet mert nem mertem hozzányúlni, féltem, hogy eltöröm ! Majd erről plusz infót kérek! THX

Én is tapasztaltam, hogy jön le a foncsor ha piszkálom. Látható is, hogy ahol közel van az izzóhoz, ott hólyagosodik.
Én nem szedtem le a lencsét a reflektor részről. Leadtam javításra egyben. Azt a pár fém fület kell elkapni egy jó fogóval és kihajlítani.
A lencse tisztításhoz szerintem nem kell szétszedni. Kíváncsi vagyok neked mennyit javít a lencse pucolás. A másik oldali foncsorhoz ne is nyúlj egyelőre.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
krisztian
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 276



E-mail
« Új hozzászólás #18077 Dátum: 2013.11.10 vasárnap, 13:52:19 »

Én is tapasztaltam, hogy jön le a foncsor ha piszkálom. Látható is, hogy ahol közel van az izzóhoz, ott hólyagosodik.
Én nem szedtem le a lencsét a reflektor részről. Leadtam javításra egyben. Azt a pár fém fület kell elkapni egy jó fogóval és kihajlítani.
A lencse tisztításhoz szerintem nem kell szétszedni. Kíváncsi vagyok neked mennyit javít a lencse pucolás. A másik oldali foncsorhoz ne is nyúlj egyelőre.

Ahha! Értelek! Én is néztem, hogy fogóval levehető csak gondoltam jobb nem piszkálni. Beraktam a lámpát és nézem hogy rosszul pucoltam meg az egyik foncsort  falbav. Imádom, hogy ilyen alapos vagyok!  taps
Este fogok csinálni képet, hogy milyen lett és mondom majd a tapasztalatot. A másik foncsorhoz nem nyúltam szerencsére...
Hol csinálják meg neked??
Naplózva

MKIV. 2,2 TDCI TIT-S
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23826


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #18078 Dátum: 2013.11.10 vasárnap, 14:10:53 »

Uram ! Cheesy
Ba***+ . Ez nagyon durva... Elsőre fel sem tűnt. De aztán sokat kellett néznem a képet mire elhittem, hogy az tényleg kosz....
Hihetetlen....
Holnap reggel neki is állok és csinálom is! Képeket én is lövök ! Délutánra várjátok a jelentést. Este pedig a hatást majd megosztom veletek. Persze én első körben csak tisztítok!!!
Még mindig le vagyok taglózva! akkor tényleg ugyanolyan lenne ez is mint a bmw vagy audi csak azok nem porosodnak!
porosodik az összes. a lámpán vannak aszellőzők, hogy ne párásodjon, azokon keresztül áramlik benne a levegő és megy be poros levegő is. a xenon hője pedig ahogy áramlik, ráviszi ezt a finom port a lencsére
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.10 vasárnap, 14:13:02 írta HZsolt92 » Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
krisztian
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 276



E-mail
« Új hozzászólás #18079 Dátum: 2013.11.10 vasárnap, 14:19:02 »

Első


Második


Harmadik


4. Homály1


5. Homály2


6. Kívül homály


7. Rossz és jó oldal


8. tisztítva


9. Tisztább láthatóan jobb


10. Retek a foncsoron


porosodik az összes. a lámpán vannak aszellőzők, hogy ne párásodjon, azokon keresztül áramlik benne a levegő és megy be poros levegő is. a xenon hője pedig ahogy áramlik, ráviszi ezt a finom port a lencsére
Szóval akk az összes porosodik. Ezt nem tudtam. Kösz az infót!
Naplózva

MKIV. 2,2 TDCI TIT-S
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #18080 Dátum: 2013.11.10 vasárnap, 19:19:47 »

porosodik az összes. a lámpán vannak aszellőzők, hogy ne párásodjon, azokon keresztül áramlik benne a levegő és megy be poros levegő is. a xenon hője pedig ahogy áramlik, ráviszi ezt a finom port a lencsére

jaja, idén nekem is tísztítanom kell
Naplózva
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #18081 Dátum: 2013.11.10 vasárnap, 21:07:56 »

Csináljatok pls egy rövid leírást erről a xenon szétszerelésről a lencséig.
thx
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #18082 Dátum: 2013.11.10 vasárnap, 21:11:15 »

Csináljatok pls egy rövid leírást erről a xenon szétszerelésről a lencséig.
thx

lámpa ki, lencse ki  vigyor3
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26668


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #18083 Dátum: 2013.11.10 vasárnap, 21:12:53 »

lámpa ki, lencse ki  vigyor3

Csak a lencséig kérte, szóval:

Lámpa ki.

 vigyor3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #18084 Dátum: 2013.11.10 vasárnap, 21:13:54 »

lámpa ki, lencse ki  vigyor3
csavarhúzó megfog, motortér kinyit, lámpa ki, lencse ki  vigyor3
Naplózva
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #18085 Dátum: 2013.11.10 vasárnap, 21:29:19 »

Ha a nagy tisztogatás közepette véletlenül le lesz simogatva a foncsor is, akkor a mutatvány sikeressége hány %-ra tehető?
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23826


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #18086 Dátum: 2013.11.10 vasárnap, 21:33:35 »

Ha a nagy tisztogatás közepette véletlenül le lesz simogatva a foncsor is, akkor a mutatvány sikeressége hány %-ra tehető?

0.

akkor semmit sem fogsz vele látni vigyor3

http://www.gtreflect.hu/magyar.html

ők megcsinálják Wink
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
krisztian
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 276



E-mail
« Új hozzászólás #18087 Dátum: 2013.11.10 vasárnap, 21:35:03 »

Majd csinálok egy kis útmutatót hozzá ha vki nem vállalja magára (Sakos) vagy nem e lesz gyorsabb! Smiley

Ha a nagy tisztogatás közepette véletlenül le lesz simogatva a foncsor is, akkor a mutatvány sikeressége hány %-ra tehető?

Igen le is lehet törölni és akkor 0% a hatékonyság. Cheesy

Urak!

Sikeresen megtörtént a próbakör este. ÉG és FÖLD a változás. Még úgy is hogy a jobb oldali lencsét nem sikerült 100%ig megtisztítani és annak a foncsorát csesztem el!
Holnap teszek fel képet is !
De én is megcsináltatom majd az újrafoncsoroztatást!
Naplózva

MKIV. 2,2 TDCI TIT-S
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #18088 Dátum: 2013.11.10 vasárnap, 21:36:31 »

Aham
Azért kérdezem, mert a gyári lámpa 164 ropi.
Ezekben az utólagos sufnituningokba nem tudom mennyire lehet megbízni.
Na majd ha az enyém is rossz lesz lehet nekiugrok, vaaaagy!
Beviszem Forba,hogy csinálják meg ,tuti elrontják és lehúzok róluk 2 db zsír új lámpát.  eplus2
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23826


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #18089 Dátum: 2013.11.10 vasárnap, 21:37:30 »

Majd csinálok egy kis útmutatót hozzá ha vki nem vállalja magára (Sakos) vagy nem e lesz gyorsabb! Smiley
Igen le is lehet törölni és akkor 0% a hatékonyság. Cheesy

Urak!

Sikeresen megtörtént a próbakör este. ÉG és FÖLD a változás. Még úgy is hogy a jobb oldali lencsét nem sikerült 100%ig megtisztítani és annak a foncsorát csesztem el!
Holnap teszek fel képet is !
De én is megcsináltatom majd az újrafoncsoroztatást!
én mondttam, hogy a projektorral/foncsorral lesz gond, de senki sem akart hinni nekem vigyor3
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23826


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #18090 Dátum: 2013.11.10 vasárnap, 21:38:12 »

Aham
Azért kérdezem, mert a gyári lámpa 164 ropi.
Ezekben az utólagos sufnituningokba nem tudom mennyire lehet megbízni.
Na majd ha az enyém is rossz lesz lehet nekiugrok, vaaaagy!
Beviszem Forba,hogy csinálják meg ,tuti elrontják és lehúzok róluk 2 db zsír új lámpát.  eplus2
ugyan ezzel a technikával kerül rá a gyárban is.

fordban elzavarnak ilyennel, max jópénzért raknak bele neked 2 újat
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
krisztian
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 276



E-mail
« Új hozzászólás #18091 Dátum: 2013.11.10 vasárnap, 21:39:21 »

én mondttam, hogy a projektorral/foncsorral lesz gond, de senki sem akart hinni nekem vigyor3

tudod a tapasztalat, a tapasztalat ! Cheesy Cheesy Ami neked van! Nekünk(nekem) nincs !  worship
Naplózva

MKIV. 2,2 TDCI TIT-S
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #18092 Dátum: 2013.11.10 vasárnap, 21:39:50 »

én mondttam, hogy a projektorral/foncsorral lesz gond, de senki sem akart hinni nekem vigyor3
Zsolti!
Mk3-nál is ugyanez a probléma fennáll? Tisztításról van leírás valahol?
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4945



E-mail
« Új hozzászólás #18093 Dátum: 2013.11.10 vasárnap, 21:41:55 »

Majd csinálok egy kis útmutatót hozzá ha vki nem vállalja magára (Sakos) vagy nem e lesz gyorsabb! Smiley
Igen le is lehet törölni és akkor 0% a hatékonyság. Cheesy

Urak!

Sikeresen megtörtént a próbakör este. ÉG és FÖLD a változás. Még úgy is hogy a jobb oldali lencsét nem sikerült 100%ig megtisztítani és annak a foncsorát csesztem el!
Holnap teszek fel képet is !
De én is megcsináltatom majd az újrafoncsoroztatást!

Hát igen, sejthető volt.
Te ugye cseréltél már izzót is? Melyik volt a nagyobb változás az izzócsere vagy a tisztítás?
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #18094 Dátum: 2013.11.10 vasárnap, 21:43:01 »

Zsolti!
Mk3-nál is ugyanez a probléma fennáll? Tisztításról van leírás valahol?

mk3 nál kicsit szivatósabb kivenni a projektort, de a probléma fennáll
Naplózva
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #18095 Dátum: 2013.11.10 vasárnap, 21:43:54 »

Hát igen, sejthető volt.
Te ugye cseréltél már izzót is? Melyik volt a nagyobb változás az izzócsere vagy a tisztítás?

nem engem kérdeztél ugyan, de a tisztítás látványosabb Smiley
Naplózva
lordrobi
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


E-mail
« Új hozzászólás #18096 Dátum: 2013.11.11 hétfő, 00:29:45 »

Az aréna parkolójában pontosan hol lesz minitali?
Lehet hogy benézek  wave, lenne pár kérdésem, nekem is gyengén világít a xenon, + nyikorog a vezető ülés stb...


Nem tudtam sokáig maradni az Arénában, így nem került sor a kérdéseimre sem.  Huh? A xenon problémára már megvan a válasz (lencseporolás, esetleg foncsorozás, talán izzócsere  worship ). Köszönet a részletes tényfeltárásért!
A 2. problémámra, a vezetőülés nyikorgás, nyiszogás megszüntetésére lenne valakinek ötlete? Olvastam visszafelé, de nem nagyon találtam semmit...
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #18097 Dátum: 2013.11.11 hétfő, 00:48:32 »


Nem tudtam sokáig maradni az Arénában, így nem került sor a kérdéseimre sem.  Huh? A xenon problémára már megvan a válasz (lencseporolás, esetleg foncsorozás, talán izzócsere  worship ). Köszönet a részletes tényfeltárásért!
A 2. problémámra, a vezetőülés nyikorgás, nyiszogás megszüntetésére lenne valakinek ötlete? Olvastam visszafelé, de nem nagyon találtam semmit...

Az egy tipikus betegség. Van valami javítókészlet hozzá. Mondjuk én úgy oldottam meg, hogy a megfelelő helyre nagyobb csavarokat raktam, aztán meg átraktam bőrösre az egész autót, szóval minden szék friss Smiley
Naplózva
lordrobi
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


E-mail
« Új hozzászólás #18098 Dátum: 2013.11.11 hétfő, 08:27:24 »

Az egy tipikus betegség. Van valami javítókészlet hozzá. Mondjuk én úgy oldottam meg, hogy a megfelelő helyre nagyobb csavarokat raktam, aztán meg átraktam bőrösre az egész autót, szóval minden szék friss Smiley

Bőrösre kicserélni, az lenne a tuti megoldás  vigyor3 !
Honnan szereztél bőr ülésszettet? Kárpitokkal együtt?
Mennyibe fájt a mutatvány?
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #18099 Dátum: 2013.11.11 hétfő, 09:55:58 »

Bőrösre kicserélni, az lenne a tuti megoldás  vigyor3 !
Honnan szereztél bőr ülésszettet? Kárpitokkal együtt?
Mennyibe fájt a mutatvány?
Felborost vegyél mert a teli borosbe  télen odafagysz, nyáron meg odaegsz+beleizzadsz mint a állat
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Oldalak: 1 ... 355 356 357 358 359 360 361 [362] 363 364 365 366 367 368 369 ... 799   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.217 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.