Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.10.06 vasárnap, 19:32:56 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 357 358 359 360 361 362 363 [364] 365 366 367 368 369 370 371 ... 799   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK4 Általános kérdések  (Megtekintve 11774833 alkalommal)
0 Felhasználó és 306 vendég van a témában
krisztian
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 276



E-mail
« Új hozzászólás #18150 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 15:45:58 »

Akkor hétvégén nekiállok! Sokat jelentett a csőcsere, így már van konkrét törésvonal, és városban is látom ha felkapcsolom este, de azért az mégse járja, hogy az asszony H Astrája lényegesen jobban világítson halogénnel, mint a Mondeo xenonnal... Wink
Nekem még mindig nem elég erős városban de országúton azért már jelentősebb a javulás. És még mindig van olyan halogénes és xenon autó ami jobban világít!
Naplózva

MKIV. 2,2 TDCI TIT-S
aquame
Vendég
« Új hozzászólás #18151 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 16:08:49 »

Nekem még mindig nem elég erős városban de országúton azért már jelentősebb a javulás. És még mindig van olyan halogénes és xenon autó ami jobban világít!

Úgy emléxem, Te még nem foncsoroztattál ugye? Kíváncsi leszek sakos tapasztalataira gőzölés után...
Én azt mondtam pár napja (és majdnem meglincseltek érte, hogy miért fikázom én a xenont), hogy ha meg tudom vele közelíteni egy jól beállított halogén szintjét, akkor elégedett leszek. Ezt továbbra is fenntartom.
HA fog úgy világítani, mint az off Astra a tuningolatlan halogén lámpájával, akkor hátradőlök. Most NEM világít úgy, mint egy jó halogén. Nem mértem luxmérővel, mert nem az érdekel, hogy watt/négyzetmétert tol a lámpa, hanem az, hogy lehessen vele látni.
(Az meg, hogy színhőmérsékleténél fogva kiemeli az útburkolati jeleket, pont nem érdekel, mivel sok úton alig van ilyen.)
Naplózva
krisztian
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 276



E-mail
« Új hozzászólás #18152 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 17:25:19 »

Úgy emléxem, Te még nem foncsoroztattál ugye? Kíváncsi leszek sakos tapasztalataira gőzölés után...
Én azt mondtam pár napja (és majdnem meglincseltek érte, hogy miért fikázom én a xenont), hogy ha meg tudom vele közelíteni egy jól beállított halogén szintjét, akkor elégedett leszek. Ezt továbbra is fenntartom.
HA fog úgy világítani, mint az off Astra a tuningolatlan halogén lámpájával, akkor hátradőlök. Most NEM világít úgy, mint egy jó halogén. Nem mértem luxmérővel, mert nem az érdekel, hogy watt/négyzetmétert tol a lámpa, hanem az, hogy lehessen vele látni.
(Az meg, hogy színhőmérsékleténél fogva kiemeli az útburkolati jeleket, pont nem érdekel, mivel sok úton alig van ilyen.)

Most jöttem egy mélygarázsból épp nincs 10 perce. Előttem opel astra gtc zsír új. Nos annak a xenonjához képest az enyém egy 25 éves konstrukciónak tűnt így tisztítás után. Cheesy Cheesy Cheesy
Kell a gőzölés. sztem is.
Naplózva

MKIV. 2,2 TDCI TIT-S
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #18153 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 17:26:56 »

Nekem még mindig nem elég erős városban de országúton azért már jelentősebb a javulás. És még mindig van olyan halogénes és xenon autó ami jobban világít!
Ez elég probléma. Újonnan vagy ha nem ment sok üzemórát a Mondeo xenonja nagyon erős fényű.
Naplózva
verjoe
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


E-mail
« Új hozzászólás #18154 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 17:29:49 »

Sziasztok!Érdeklődnék,hogy volt-e már gondotok a parkradarral?Nekem a gondom,hogy hidegben,általában télen beteszem hátramenetbe,sípol egyet és villog a gombon a jelzője,nem működik!Csak hidegben!Valami ötlet?Köszi
Naplózva
krisztian
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 276



E-mail
« Új hozzászólás #18155 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 17:33:27 »

Ez elég probléma. Újonnan vagy ha nem ment sok üzemórát a Mondeo xenonja nagyon erős fényű.
igen ez elég nagy probléma. izzót cseréltem, durván 60 órát mehetett eddig. Foncsorom matt, és poros, ilyen sötét fekete apró finom porréteg borítja. De ha tisztítom lejön az a krómréteg is. Inkább úgy hagytam.
Naplózva

MKIV. 2,2 TDCI TIT-S
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #18156 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 17:47:17 »

igen ez elég nagy probléma. izzót cseréltem, durván 60 órát mehetett eddig. Foncsorom matt, és poros, ilyen sötét fekete apró finom porréteg borítja. De ha tisztítom lejön az a krómréteg is. Inkább úgy hagytam.
A mostanit 2 éve használom (igaz alig ment a xenon a DRL miatt így igazábol még nem vettem észre rajta gyengülést)  még mindig ha elmegyek párhuzamosan valaki mellett akkor majdnem 2x erősebb. Ha nem tudod kitakarítani akkor csere.
Naplózva
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #18157 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 18:42:46 »

igen ez elég nagy probléma. izzót cseréltem, durván 60 órát mehetett eddig. Foncsorom matt, és poros, ilyen sötét fekete apró finom porréteg borítja. De ha tisztítom lejön az a krómréteg is. Inkább úgy hagytam.

Attaaa. 60 óra alatt behalt a xenon izzó?
Mikori az autó amúgy?
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48504



« Új hozzászólás #18158 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 18:43:44 »

Attaaa. 60 óra alatt behalt a xenon?
Mikori az autó amúgy?

rögzíti a működési időt asszem a xenon modulja.meglehet nézni talán.....
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
cssl
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


E-mail
« Új hozzászólás #18159 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 19:13:10 »

Ne hülyéskedjünk már
Kapd ki a 2 db háromszöget, 2-2 torx csavar ki.
Váltóról lekapod a szoknyát,
Kézifék közép fel felé leszed, Ülésfűtés csati leszed.
1-1 torx csavar ki szed
Légkondi vezérlő cucliról le a 2 csati
Előre fele kitolod a három felső gombot, miután leszedted róla a csatikat
Ha gombos az autód akkor a gombról is le a csatit.
éééés már le is jön a komplett közép konzol
Kiszedő, beszedő kulcs.
Ez valami marketing f@aszság?

5 perc a művelet kb.

Ja!
A kis háromszögek kiszedésére a legalkalmasabb cucc egy 0.5 -0.6-os hézegmérő Smiley


Fcelift - nincsenek kis háromszögek, stb. A kulccsal mégis csak kulturáltabb lenne, szerintem. Holnap amúgy is megyek a Cromax-ba, majd rákérdezek.
Naplózva

MK5 - 2016 2.0 TDci 180LE Power Shift Hatchback Ruby Red
ex: MK4 - 2011  2.0 TDci  Power Shift lunar sky 5 ajtós
ex: Mk4 - 2008 2.0 TDci kék kombi
ex: Mk3 - 2006 2.0 TDci szürke kombi
ex: Mk2 - 2002 1.8 TD lila kombi
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #18160 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 19:30:52 »

Fcelift - nincsenek kis háromszögek, stb. A kulccsal mégis csak kulturáltabb lenne, szerintem. Holnap amúgy is megyek a Cromax-ba, majd rákérdezek.


Igazad van
Így még egyszerűbb a szitu
A komplett váltótól induló műanyag pattintós lett, occsósítás itt is.  falbav
Azt ki pattintod és ott lesznek a csavarok alatta.
Este megnézem neked, ha el nem felejtem.
Ha kamerát akarsz betenni úgysem úszod meg a komplett szét szedést sajnos vagy nem sajnos.
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #18161 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 19:35:50 »

Attaaa. 60 óra alatt behalt a xenon izzó?
Mikori az autó amúgy?

dehogy halt be. kicserélte a csöveket, de xar a foncsor
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #18162 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 19:36:48 »

A mostanit 2 éve használom (igaz alig ment a xenon a DRL miatt így igazábol még nem vettem észre rajta gyengülést)  még mindig ha elmegyek párhuzamosan valaki mellett akkor majdnem 2x erősebb. Ha nem tudod kitakarítani akkor csere.
és nemlehet, h a fészliftesnek jobb a xenonja+a lámpája
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26668


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #18163 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 20:36:38 »

és nemlehet, h a fészliftesnek jobb a xenonja+a lámpája

Ugyanaz a lámpa, csak annyi a különbség, hogy a faceliftnél igényes módon a drl miatt beraktak egy kupakot a helyzetjelző helyére! eplus2
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
cssl
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


E-mail
« Új hozzászólás #18164 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 20:38:49 »


Igazad van
Így még egyszerűbb a szitu
A komplett váltótól induló műanyag pattintós lett, occsósítás itt is.  falbav
Azt ki pattintod és ott lesznek a csavarok alatta.
Este megnézem neked, ha el nem felejtem.
Ha kamerát akarsz betenni úgysem úszod meg a komplett szét szedést sajnos vagy nem sajnos.
Wireless kamera, a navi kivétele éppen elég.
Naplózva

MK5 - 2016 2.0 TDci 180LE Power Shift Hatchback Ruby Red
ex: MK4 - 2011  2.0 TDci  Power Shift lunar sky 5 ajtós
ex: Mk4 - 2008 2.0 TDci kék kombi
ex: Mk3 - 2006 2.0 TDci szürke kombi
ex: Mk2 - 2002 1.8 TD lila kombi
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26668


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #18165 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 20:39:41 »

A mostanit 2 éve használom (igaz alig ment a xenon a DRL miatt így igazábol még nem vettem észre rajta gyengülést)  még mindig ha elmegyek párhuzamosan valaki mellett akkor majdnem 2x erősebb. Ha nem tudod kitakarítani akkor csere.

Ha elmész egy gyalogos mellett kétszeresére erősödik a fénye? Hűha, ez a facelift miket nem tud... hehe

Egyébként igazad van, ha nem lehet takarítani, marad a csere, 240-250e ft-ból ki is jön. Egy 2-3milliós autónál ez simán belefér. taps
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37381



WWW E-mail
« Új hozzászólás #18166 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 20:40:23 »

Ugyanaz a lámpa, csak annyi a különbség, hogy a faceliftnél igényes módon a drl miatt beraktak egy kupakot a helyzetjelző helyére! eplus2

Honnan tudod... és ha javítottak teszem azt a foncsoron? Akár ugyanazzal a cikkszámmal...
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26668


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #18167 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 20:42:31 »

Honnan tudod... és ha javítottak teszem azt a foncsoron? Akár ugyanazzal a cikkszámmal...

És krómosabb lett?  vigyor3 vagy olyat gőzölnek ami jobban veri a fényt? Ja, igazad van, nyilván akkor a helyzetjelzőt nem tudták volna kihagyni ha már úgyis új a lámpa. Így jobb a design a kupakkal.
A szélvédő is jobb lett, sokkal jobban átlátni rajta. eplus2
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37381



WWW E-mail
« Új hozzászólás #18168 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 20:48:00 »

És krómosabb lett?  vigyor3 vagy olyat gőzölnek ami jobban veri a fényt? Ja, igazad van, nyilván akkor a helyzetjelzőt nem tudták volna kihagyni ha már úgyis új a lámpa. Így jobb a design a kupakkal.
A szélvédő is jobb lett, sokkal jobban átlátni rajta. eplus2

Nyilván pontosan tudom... és ha jól emlékszem, benne van a HA.
Halványlila dunsztom sincs. Az sem biztos, hogy erősebb.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #18169 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 21:13:48 »

Sziasztok!Érdeklődnék,hogy volt-e már gondotok a parkradarral?Nekem a gondom,hogy hidegben,általában télen beteszem hátramenetbe,sípol egyet és villog a gombon a jelzője,nem működik!Csak hidegben!Valami ötlet?Köszi

Most járok ebben a cipőben. Ráadásul hol csinálja, hol nem. Szerviz megjelölt egy első szenzort hibakód alapján, hogy az lesz cserés.
Kb 9E Ft + munkadíj.
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
aquame
Vendég
« Új hozzászólás #18170 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 21:15:04 »

A mostanit 2 éve használom (igaz alig ment a xenon a DRL miatt így igazábol még nem vettem észre rajta gyengülést)  még mindig ha elmegyek párhuzamosan valaki mellett akkor majdnem 2x erősebb. Ha nem tudod kitakarítani akkor csere.

Nálam hasonló a jelenség. Erősen szemezek is a nappali menetfény utólagos megoldásával. Ha lenne olyan megoldás, hogy a ködlámpa helyett lehetne betenni, az extra jó lenne. A ködlámpa úgyse jó semmire, csak dizájnelem és nem kéne szétgrimbolni azt szép orrát a gépnek. (Valahogy nincs kedvem kínai gyártmányú kérdéses minőségű lámpatesteket építeni bele egy valag lóvéért...)
Naplózva
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6478


E-mail
« Új hozzászólás #18171 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 21:23:58 »

Nálam is volt ilyen.  szomoru1

Vezetőülés: a heti  falbav 2., 3. és 4. (ha nem ide tartozik moderálják az illetékesek...)
Azért rögtön kettő, mert a háttámasz támasztó elszállt (lásd tegnap...). Mivel ma is nyomtam egy 400-ast az autóba,
mire hazaértem az eltört drótvég kiszúrta a kárpitot.
a hétvégén javítás mbdeb útmutatója alapján, csak én vszinű bowden helyett 3.18MM saválló csövet teszek be. Na az tovább tart majd mindennél (+1 nap).

a 4. : a görgő is kikopott (úgy mozog az ülés, mint a fene), az is javításra szorul...
lásd tovább tdci motorok   Angry
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #18172 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 21:26:50 »

Nálam hasonló a jelenség. Erősen szemezek is a nappali menetfény utólagos megoldásával. Ha lenne olyan megoldás, hogy a ködlámpa helyett lehetne betenni, az extra jó lenne. A ködlámpa úgyse jó semmire, csak dizájnelem és nem kéne szétgrimbolni azt szép orrát a gépnek. (Valahogy nincs kedvem kínai gyártmányú kérdéses minőségű lámpatesteket építeni bele egy valag lóvéért...)

két lehetőséged is van erre:
- van a ködlámpa helyére DRL
-- Példa1http://www.autolampafutar.com/termekek/drl-nappali-menetfenyek-led-vilagitas-xenon-termekek/drl-led-nappali-menetfenyek/3342-drl-nappali-menetfeny-keszlet-12v-4-led
-- Példa2http://www.autolampafutar.com/termekek/drl-nappali-menetfenyek-led-vilagitas-xenon-termekek/drl-led-nappali-menetfenyek/drl-nappali-menetfeny-keszlet-12v-4-led
- beleraksz egy megfelelően gyengéd ledes H11-est és meghajtod egy DRL elektronikáról (akár kínairól is).


a +1, amit csinálnék ma ha újra raknám a menetfényt:
1. szétszedném a ködlámpa testét, mert szerintem a ködlámpa jó. ott van az a nagy rakás hely a búra mögött és csak fénylik, nincs benne semmi, oda raknék
ilyet:
http://www.autolampafutar.com/termekek/drl-nappali-menetfenyek-led-vilagitas-xenon-termekek/drl-led-nappali-menetfenyek/2759-drl-nappali-menetfeny-keszlet-12v-5-led

vagy szépen belevágnék egy ilyethttp://www.autolampafutar.com/termekek/drl-nappali-menetfenyek-led-vilagitas-xenon-termekek/drl-led-nappali-menetfenyek/drl-kulso-ledlampa-keszlet-12v-5-led
Naplózva
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #18173 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 21:31:06 »

Van még egy lehetőség!

Olyan autót kell venni amiben benne van minden.  Egy 2013as Mondit 15 milláért. nyes

Ott nem kell kókányolni utólag beletett DRL-t
Naplózva
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6478


E-mail
« Új hozzászólás #18174 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 21:35:19 »

Van még egy lehetőség!

Olyan autót kell venni amiben benne van minden.  Egy 2013as Mondit 15 milláért. nyes

Ott nem kell kókányolni utólag beletett DRL-t
ennyiért már egy a6 is lehetne, esetleg egy e-kombi....
15m egy autóért Huh?
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #18175 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 21:37:05 »

ennyiért már egy a6 is lehetne, esetleg egy e-kombi....
15m egy autóért Huh?

15M-ért nem mondit vennék, hanem 5M-ért egy 2008-as Charger-t, minimum 3.7-est. Az már fullos ennyiért és lesz@rom a DRL-t és minden mást is Smiley
Naplózva
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #18176 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 21:56:08 »

Lehetne bármi, de akár Mondeo is.

A6ot megvennéd,aztán menne a rinya az A6 fórumon,hogy ez is ***, az is ***.
Ködlámpa is gyenge, tempomat is sz@r, mert sok a 6 db gomb. Xenonról ne is beszéljünk, meg automata kell, mert sok a 3 pedál, mozog az ülés, eltörik az automata deréktámasz.

Ez ilyen, sosincs vége Smiley

Még egy S osztályos Mercibe is bele lehet kötni,
Pl.: kicsi a csomagtere Smiley
Naplózva
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6478


E-mail
« Új hozzászólás #18177 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 22:05:18 »

Lehetne bármi, de akár Mondeo is.

A6ot megvennéd,aztán menne a rinya az A6 fórumon,hogy ez is ***, az is ***.
Ködlámpa is gyenge, tempomat is sz@r, mert sok a 6 db gomb. Xenonról ne is beszéljünk, meg automata kell, mert sok a 3 pedál, mozog az ülés, eltörik az automata deréktámasz.

Ez ilyen, sosincs vége Smiley

Még egy S osztályos Mercibe is bele lehet kötni,
Pl.: kicsi a csomagtere Smiley

 worship... Mint már írtam, ha kifogod lehet 601S is, ha nem, vehetsz bármit....
PS: a c-kombik csomagtere még egy passat-énál is kisebb...
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
doszi_zeg
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2726



E-mail
« Új hozzászólás #18178 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 22:05:32 »

15M-ért nem mondit vennék, hanem 5M-ért egy 2008-as Charger-t, minimum 3.7-est. Az már fullos ennyiért és lesz@rom a DRL-t és minden mást is Smiley
Ott a pont!!!  eljen
Naplózva

MKIV. 1.8 TDCI Trend
Pioneer DEH-6400BT fejegység, Kicx STC 6.2 hangszórók, LED-es kilincsvilágítás és csomagtéri világítás (Cs12)
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #18179 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 22:36:40 »

15M-ért nem mondit vennék, hanem 5M-ért egy 2008-as Charger-t, minimum 3.7-est. Az már fullos ennyiért és lesz@rom a DRL-t és minden mást is Smiley

(5ért én átvenném ezt   vigyor3)
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #18180 Dátum: 2013.11.15 péntek, 00:30:07 »


Ha elmész egy gyalogos mellett kétszeresére erősödik a fénye? Hűha, ez a facelift miket nem tud... hehe

Szerintem nem , de ezt nem tudom mert én nem szoktam járdán közlekedni.
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #18181 Dátum: 2013.11.15 péntek, 00:34:28 »

és nemlehet, h a fészliftesnek jobb a xenonja+a lámpája
Nem. Ugyanaz, csak a faceliftesek még újabbak még nem volt idejük mattulni koszolódni, de eleve kevesebbet is használják a DRL miatt
Naplózva
krisztian
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 276



E-mail
« Új hozzászólás #18182 Dátum: 2013.11.15 péntek, 07:32:28 »

A mostanit 2 éve használom (igaz alig ment a xenon a DRL miatt így igazábol még nem vettem észre rajta gyengülést)  még mindig ha elmegyek párhuzamosan valaki mellett akkor majdnem 2x erősebb. Ha nem tudod kitakarítani akkor csere.
Rendeltetek csak projektort foncsorral együtt azt fémgőzöltetem és azt fogom betenni a helyébe + rendeltem már igaz *** ganyi kínai még mielőtt vki megkérdezné komplett szettet és azt is cserélek. Ha ezek után sem lesz jó akk talán lámpacsere, ha ezek után sem akkor autó elad és vesz egy 2011-es verziót. Cheesy

Attaaa. 60 óra alatt behalt a xenon izzó?
Mikori az autó amúgy?

Nem halt be mert miután kicseréltem a gyári Osramokat erre erősebb volt már láttam is de közel sem úgy ahogy egy halogénnel Cheesy
Aztán megtakarítottam a lencséket és mintha új izzóm lett volna, holott az van de olyan mintha egy jóval erősebbet tettem volna bele.
Az autó 2008/12 gyártás és 2009/12/28 forgalomba helyezésű. Szalonos volt. Állt egy évet lehet az betett neki  eplus2 eplus2
Naplózva

MKIV. 2,2 TDCI TIT-S
aquame
Vendég
« Új hozzászólás #18183 Dátum: 2013.11.15 péntek, 09:10:14 »


a +1, amit csinálnék ma ha újra raknám a menetfényt:
1. szétszedném a ködlámpa testét, mert szerintem a ködlámpa jó. ott van az a nagy rakás hely a búra mögött és csak fénylik, nincs benne semmi, oda raknék
ilyet:
http://www.autolampafutar.com/termekek/drl-nappali-menetfenyek-led-vilagitas-xenon-termekek/drl-led-nappali-menetfenyek/2759-drl-nappali-menetfeny-keszlet-12v-5-led

vagy szépen belevágnék egy ilyethttp://www.autolampafutar.com/termekek/drl-nappali-menetfenyek-led-vilagitas-xenon-termekek/drl-led-nappali-menetfenyek/drl-kulso-ledlampa-keszlet-12v-5-led

Valami ilyesmi lesz szerintem...

Naplózva
aquame
Vendég
« Új hozzászólás #18184 Dátum: 2013.11.15 péntek, 09:11:15 »

Van még egy lehetőség!

Olyan autót kell venni amiben benne van minden.  Egy 2013as Mondit 15 milláért. nyes

Ott nem kell kókányolni utólag beletett DRL-t

Bakker!  falbav Hogy ez nekem nem jutott eszembe... worship
Naplózva
aquame
Vendég
« Új hozzászólás #18185 Dátum: 2013.11.15 péntek, 09:13:03 »

15M-ért nem mondit vennék, hanem 5M-ért egy 2008-as Charger-t, minimum 3.7-est. Az már fullos ennyiért és lesz@rom a DRL-t és minden mást is Smiley

15 pézér' nem autót vennék, hanem egy vitorlást a Földközi tengeren oszt pafó!  nyes

Xenon, DRL pffhhh integet2
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26668


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #18186 Dátum: 2013.11.15 péntek, 09:37:47 »

15 pézér' nem autót vennék, hanem egy vitorlást a Földközi tengeren oszt pafó!  nyes

Xenon, DRL pffhhh integet2

Be tudom neked programozni, hogy a  xenon drl-ként működjön...  laugh
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
aquame
Vendég
« Új hozzászólás #18187 Dátum: 2013.11.15 péntek, 10:45:02 »

Be tudom neked programozni, hogy a  xenon drl-ként működjön...  laugh

Óriási ötlet! És ha felkapcsolom a xenont, akkor lekapcsol a drl-nek programozott xenon. Zseniális!  nyes

Inkább a ködlámpát kéne drl-é alakítani valahogy. Az úgy se jó semmire. (Kivéve persze, ha valaki vakítani akarja vele a szembejövőket...)
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26668


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #18188 Dátum: 2013.11.15 péntek, 10:48:53 »

Óriási ötlet! És ha felkapcsolom a xenont, akkor lekapcsol a drl-nek programozott xenon. Zseniális!  nyes

Inkább a ködlámpát kéne drl-é alakítani valahogy. Az úgy se jó semmire. (Kivéve persze, ha valaki vakítani akarja vele a szembejövőket...)

Valószínű csökkentett fényerőn menne a xenon drl-ként...  De ha nem, hát nem.  nyes

A ködlámpádat csak úgy tudom programozni, hogy ha felkapcsolod a refit akkor lekapcsoljon.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
aquame
Vendég
« Új hozzászólás #18189 Dátum: 2013.11.15 péntek, 11:26:03 »

Valószínű csökkentett fényerőn menne a xenon drl-ként...  De ha nem, hát nem.  nyes

A ködlámpádat csak úgy tudom programozni, hogy ha felkapcsolod a refit akkor lekapcsoljon.

Azt hittem szívatsz! Most akkor tényleg meg lehetne csinálni a csökkentett fényerős világítást?  police mit szólna hozzá?

Automata fényszórót nem lehetne úgy programozni, hogy ha világos van, akkor csökkentett fényerejű DRL-ként, ha sötét akkor meg rendes tompítottként működjön? (Vagy ha ez nem megy, akkor úgy, hogy ha a motor elindul, akkor kapcsoljon fel, ha leállítom akkor meg le, környezeti fényerőtől függetlenül)
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26668


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #18190 Dátum: 2013.11.15 péntek, 11:46:36 »

Azt hittem szívatsz! Most akkor tényleg meg lehetne csinálni a csökkentett fényerős világítást?  police mit szólna hozzá?

Automata fényszórót nem lehetne úgy programozni, hogy ha világos van, akkor csökkentett fényerejű DRL-ként, ha sötét akkor meg rendes tompítottként működjön? (Vagy ha ez nem megy, akkor úgy, hogy ha a motor elindul, akkor kapcsoljon fel, ha leállítom akkor meg le, környezeti fényerőtől függetlenül)

De, így működne, ahogy leírtad. szerintem.  vigyor3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
krisztian
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 276



E-mail
« Új hozzászólás #18191 Dátum: 2013.11.15 péntek, 12:21:22 »

De, így működne, ahogy leírtad. szerintem.  vigyor3

Ezt tudja alapból a xenonos autó ! Cheesy
Naplózva

MKIV. 2,2 TDCI TIT-S
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26668


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #18192 Dátum: 2013.11.15 péntek, 12:26:44 »

Ezt tudja alapból a xenonos autó ! Cheesy

Tudja, csak be kell kapcsolni a funkciót...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #18193 Dátum: 2013.11.15 péntek, 12:56:15 »

Tudja, csak be kell kapcsolni a funkciót...

és a xenon nem pusztul el tőle?
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26668


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #18194 Dátum: 2013.11.15 péntek, 13:04:12 »

és a xenon nem pusztul el tőle?

Há dehogynem...  vigyor3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
aquame
Vendég
« Új hozzászólás #18195 Dátum: 2013.11.15 péntek, 13:05:14 »

Ezt tudja alapból a xenonos autó ! Cheesy

Az remek, csak hogyan lehet belőle előcsalogatni?

Az enyém annyit tud, hogy ha bekapcsolom az automata fényszórót nappal, akkor nem történik semmi. Amikor besötétedik (vagy bemegyek egy alagútba) akkor meg felkapcsol fullra. Ennek így nem sok értelme van a mai KRESZ szabályok mellett.
Viszont ha a fent leírtak szerint működne, no kérem az már egy szolgáltatás lenne...
Naplózva
aquame
Vendég
« Új hozzászólás #18196 Dátum: 2013.11.15 péntek, 13:07:24 »

Há dehogynem...  vigyor3

Elpusztul mindentől, ami azt eredményezi, hogy sokat világít. Minthogy azonban nálam nincs DRL és cca 20/80 a város/nem város arányom, szerintem nem jelentene különösebb gondot, viszont nem felejteném el felkapcsolni...

Azt mondjuk nem tudom, hogy a xenon hogyan tudna kisebb fényerőn üzemelni. Kisebb tápfesz? Az nem nyírja jobban?
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26668


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #18197 Dátum: 2013.11.15 péntek, 13:11:50 »

Elpusztul mindentől, ami azt eredményezi, hogy sokat világít. Minthogy azonban nálam nincs DRL és cca 20/80 a város/nem város arányom, szerintem nem jelentene különösebb gondot, viszont nem felejteném el felkapcsolni...

Azt mondjuk nem tudom, hogy a xenon hogyan tudna kisebb fényerőn üzemelni. Kisebb tápfesz? Az nem nyírja jobban?

Ki kell próbálni.  vigyor3

Ha bekapcsolod a drl funkciót, akkor a hátsó helyzetjelzők nem világítanának, csak az első lámpa csökkentett fényerővel, és amikor az autómata érzi, hogy sötétedik, akkor felkacsol teljes fényerővel, illetve a hátsó helyzetjelzők is.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
aquame
Vendég
« Új hozzászólás #18198 Dátum: 2013.11.15 péntek, 13:58:57 »

Ki kell próbálni.  vigyor3

Ha bekapcsolod a drl funkciót, akkor a hátsó helyzetjelzők nem világítanának, csak az első lámpa csökkentett fényerővel, és amikor az autómata érzi, hogy sötétedik, akkor felkacsol teljes fényerővel, illetve a hátsó helyzetjelzők is.

Ez szerintem akár jó is lehet. Meg tudod csinálni? Apropó! Gyári drl-nél bekapcsolnak a hátsó hjelzők is?
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26668


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #18199 Dátum: 2013.11.15 péntek, 14:05:15 »

Ez szerintem akár jó is lehet. Meg tudod csinálni? Apropó! Gyári drl-nél bekapcsolnak a hátsó hjelzők is?

Elvileg meg.

Nem.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Oldalak: 1 ... 357 358 359 360 361 362 363 [364] 365 366 367 368 369 370 371 ... 799   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.267 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.