Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.10.06 vasárnap, 20:27:59 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 366 367 368 369 370 371 372 [373] 374 375 376 377 378 379 380 ... 799   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK4 Általános kérdések  (Megtekintve 11775199 alkalommal)
0 Felhasználó és 106 vendég van a témában
Elysium
Vendég
« Új hozzászólás #18600 Dátum: 2013.12.12 csütörtök, 20:22:13 »

Erről mi a véleményetek ?

http://www.zenec-hungary.hu/ego-termekek/ze-nc3811d
Naplózva
doszi_zeg
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2726



E-mail
« Új hozzászólás #18601 Dátum: 2013.12.12 csütörtök, 20:39:05 »

Laikusként nekem bejön!  vigyor3
Mennyiért dobják hozzád??
Naplózva

MKIV. 1.8 TDCI Trend
Pioneer DEH-6400BT fejegység, Kicx STC 6.2 hangszórók, LED-es kilincsvilágítás és csomagtéri világítás (Cs12)
Elysium
Vendég
« Új hozzászólás #18602 Dátum: 2013.12.12 csütörtök, 20:43:53 »

Még nem tudom mennyi lesz :\   itthon 230 ezer körül. Ismerőseim most vadásszák kint Németo-ban ,hogy mennyi azt nem tudom.
Annyira jutottam hogy ez a Zenec ez minőség. Minőségibb mint a 130 ezer Ft-os itthoni navik.
Naplózva
doszi_zeg
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2726



E-mail
« Új hozzászólás #18603 Dátum: 2013.12.12 csütörtök, 20:46:27 »

Még nem tudom mennyi lesz :\   itthon 230 ezer körül. Ismerőseim most vadásszák kint Németo-ban ,hogy mennyi azt nem tudom.
Annyira jutottam hogy ez a Zenec ez minőség. Minőségibb mint a 130 ezer Ft-os itthoni navik.
Jól is néz ki, meg látom sok mindent tud. A klíma szabályzó jó rajta!  Wink
Nem tűnik rossz vételnek!!
Naplózva

MKIV. 1.8 TDCI Trend
Pioneer DEH-6400BT fejegység, Kicx STC 6.2 hangszórók, LED-es kilincsvilágítás és csomagtéri világítás (Cs12)
Elysium
Vendég
« Új hozzászólás #18604 Dátum: 2013.12.12 csütörtök, 20:49:09 »

Jól is néz ki, meg látom sok mindent tud. A klíma szabályzó jó rajta!  Wink
Nem tűnik rossz vételnek!!

Hát azt nem néztem Smiley De lehet megmarad a hangvezérlésem. Nagy valószínűséggel ezt fogom megvenni. Megérdemli úgy érzem Smiley én meg főleg Cheesy
Naplózva
doszi_zeg
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2726



E-mail
« Új hozzászólás #18605 Dátum: 2013.12.12 csütörtök, 21:02:51 »

Hát azt nem néztem Smiley De lehet megmarad a hangvezérlésem. Nagy valószínűséggel ezt fogom megvenni. Megérdemli úgy érzem Smiley én meg főleg Cheesy
eplus2 Biztosan!  Wink

Jah egyébként ez jó benne, h megmaradnak a vezérlések, a kormányvezérlés is. Én pl. ezt buktam mikor fejegységet cseréltem. ah megakartam volna tartani, ahhoz egy hasonló összeget kellett volna letennem, mint amennyiért a fejegységet vettem.  szomoru1 Így inkább lemondtam róla.
Naplózva

MKIV. 1.8 TDCI Trend
Pioneer DEH-6400BT fejegység, Kicx STC 6.2 hangszórók, LED-es kilincsvilágítás és csomagtéri világítás (Cs12)
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26668


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #18606 Dátum: 2013.12.12 csütörtök, 21:14:13 »

Hát azt nem néztem Smiley De lehet megmarad a hangvezérlésem. Nagy valószínűséggel ezt fogom megvenni. Megérdemli úgy érzem Smiley én meg főleg Cheesy

Biztos nem marad meg a hangvezérlésed! Abba ne is reménykedj!
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4945



E-mail
« Új hozzászólás #18607 Dátum: 2013.12.12 csütörtök, 21:41:30 »

Biztos nem marad meg a hangvezérlésed! Abba ne is reménykedj!
Az mondjuk nagy veszteség. Nekem már kétszer! is működött.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
sabat
Vendég
« Új hozzászólás #18608 Dátum: 2013.12.12 csütörtök, 21:56:41 »

Az mondjuk nagy veszteség. Nekem már kétszer! is működött.
Kinek működik androidos telefonnal a hangvezérlés?
A Nokia 8500-assal szinte hibátlan volt.
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26668


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #18609 Dátum: 2013.12.12 csütörtök, 21:57:21 »

Az mondjuk nagy veszteség. Nekem már kétszer! is működött.

 laugh
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26668


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #18610 Dátum: 2013.12.12 csütörtök, 21:58:24 »

Kinek működik androidos telefonnal a hangvezérlés?
A Nokia 8500-assal szinte hibátlan volt.

Mert nokia a modul. És ugye nokia nokiával szeret működni. Ezért akad össze néha a sony fejegységgel!  falbav
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
krisztian
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 276



E-mail
« Új hozzászólás #18611 Dátum: 2013.12.12 csütörtök, 23:02:25 »

Mert nokia a modul. És ugye nokia nokiával szeret működni. Ezért akad össze néha a sony fejegységgel!  falbav
Sony ericsson-om van  nyes nyes Mind a kettő az ! Cheesy
Naplózva

MKIV. 2,2 TDCI TIT-S
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #18612 Dátum: 2013.12.12 csütörtök, 23:31:22 »

Sony ericsson-om van  nyes nyes Mind a kettő az ! Cheesy

de nem nokia Smiley
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #18613 Dátum: 2013.12.13 péntek, 01:30:15 »

Kinek működik androidos telefonnal a hangvezérlés?
A Nokia 8500-assal szinte hibátlan volt.
Nekem ugyan MKIII van, de működik a hangvezérlés.
Blaupunkt Travelpilot EX + androidos telefon (Samsung Galaxy Spica, Sony Xperia P, Nexus 4).
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #18614 Dátum: 2013.12.13 péntek, 11:03:59 »

Ja, MK4 jellegzetesség.
Én eddig a hátsókat 40Eként cseréltem, az elsőt 160E-nél kellett, de akkor már tárcsával együtt cseréltem. Hátsó tárcsa 176E-nél, de azt tropára vágtam, felszántottam egy lekopott betétszettel kb 2E km alatt (egyszerűen nem jött ki úgy a lépés, hogy el tudjam vinni cserére...)

A sportfutóművel (-15mm) és adaptív futóművel rendelkező kocsiknál még jobban kopik a hátsó betét a normálhoz képest, mert ott fékezéskor nem kerül annyira előre a súlypont, mint a normálnál, így a hátsó betéteken is nagyobb a terhelés.

Maga a hátsó betét anyaga is gyengébb, mint az elsőé.

Igazából a hátsó gumik kopása miatt figyeltem rá. Jobban kopik a hátsó mint az első, pedig az elsőket van ami forgácsolja induláskor....  szomoru1
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #18615 Dátum: 2013.12.13 péntek, 11:08:59 »

Nekem ugyan MKIII van, de működik a hangvezérlés.
Blaupunkt Travelpilot EX + androidos telefon (Samsung Galaxy Spica, Sony Xperia P, Nexus 4).
Az MKIII-é biztosan működik a Nokiakkal, ( de volt hazsnálva hozzá Sony is). Az MKIV-et most iphone-al használom, azzal stabilan működik.
Naplózva
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #18616 Dátum: 2013.12.13 péntek, 15:08:31 »


Zenec, de ugyanaz, mint a kínai, semmi különbség, annyi, hogy drágább, de ha kibontanád meglepődnél, hogy china lapul a doboz alatt.

A kormányvezérlés a kínainál is tökéletesen működik, egy valami veszik el, mégpedig, hogy a műszefalra kiírja a rádió állomást, lejátszott számot stb.
Ezt még ezzel sem tudják megoldani, lehet megigérik, de nem fog működni.
Hangevezérlés szintén felejtős.

Arra figyelj, hogy ebbe a cuccba azt írja belső 8 gb belső flash van a navinak, na ez lehet probléma, ha frissíteni akarod a navi szoftvert, ahogy látom nincs rajta microSD kártya hely a navinak, csak a médiának.
Írja ,hogy netről lehet frissíteni, de hiszem ha látom, meg, hogy magyarország frissül -e, mert szegény Hungary nem élvezi a legnagyobb prioritást ilyen esetekben, sajnos.
TeleAtlas a navi progija, az még lehet jó is akár.

Nem írja a hardware-t, ez megint balhés, sima winCE, tehát nem hiszem, hogy brutál cucc dolgozik benne.

Ennél sokkal komolyabbakat lehet kapni már távokeletről.

230at nem ér az biztos, olyan max 90-100 Ezer, de többet nem.

Klímavezérlés az jó opció lehet, de ahogy írja ,hogy van benne már tagadja is, hogy csak akkor és akkor ha.
Na ezért nem fog működni SmileySmileySmiley
« Utoljára szerkesztve: 2013.12.13 péntek, 15:12:46 írta tomeed » Naplózva
mondeofan
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 763


E-mail
« Új hozzászólás #18617 Dátum: 2013.12.13 péntek, 16:23:12 »

Sziasztok!

Melyik lenne a legjobb vétel szerintetek? Még továbbra is gondolkozom rajta... most már androidos verzión.

Várok ajánlásokat!

Üdv.: Peti

Naplózva

2007.10- Ford Mondeo MK IV kombi - 2.0 TDCi - Titanium-magyar
Elysium
Vendég
« Új hozzászólás #18618 Dátum: 2013.12.13 péntek, 16:41:31 »

Zenec, de ugyanaz, mint a kínai, semmi különbség, annyi, hogy drágább, de ha kibontanád meglepődnél, hogy china lapul a doboz alatt.

A kormányvezérlés a kínainál is tökéletesen működik, egy valami veszik el, mégpedig, hogy a műszefalra kiírja a rádió állomást, lejátszott számot stb.
Ezt még ezzel sem tudják megoldani, lehet megigérik, de nem fog működni.
Hangevezérlés szintén felejtős.

Arra figyelj, hogy ebbe a cuccba azt írja belső 8 gb belső flash van a navinak, na ez lehet probléma, ha frissíteni akarod a navi szoftvert, ahogy látom nincs rajta microSD kártya hely a navinak, csak a médiának.
Írja ,hogy netről lehet frissíteni, de hiszem ha látom, meg, hogy magyarország frissül -e, mert szegény Hungary nem élvezi a legnagyobb prioritást ilyen esetekben, sajnos.
TeleAtlas a navi progija, az még lehet jó is akár.

Nem írja a hardware-t, ez megint balhés, sima winCE, tehát nem hiszem, hogy brutál cucc dolgozik benne.

Ennél sokkal komolyabbakat lehet kapni már távokeletről.

230at nem ér az biztos, olyan max 90-100 Ezer, de többet nem.

Klímavezérlés az jó opció lehet, de ahogy írja ,hogy van benne már tagadja is, hogy csak akkor és akkor ha.
Na ezért nem fog működni SmileySmileySmiley


Felhívtam telefonon Zenec területi képviselőt, mondjon el pár dolgot erről a termékről.
Igen Wince -van rajta, elvileg a legfrissebb verzió. Szóba jöttek más termékek is , de nyilván ő azokat leszólta. Ami biztos amit laikusként is látok, minősége jobb mint a
80 - 120 - 150 ezer ft-os társainak. Android rendszerét leszólta hogy többször összeomlik. Azok noname termékek, ez a Zenec -márkát már hallottam máshonnan is hogy ez minőség.
Nekem nem kell hiper szuper legyen, csak tényleg tuti legyen a navi rendszere. Az pedig a hangvezérlés és egy két dologról le kell mondanom, akkor ez van mindegyik termékkel így járok.
8 GB belső memóriája van, az nem elég a navi rendszernek ? 230 ezer ft-ért jutnék hozzá. A német Ismerőseim még vadásszák kint ezt a tipus hogy mennyi lenne. Tényleg 10-et alszok mire dülőre jutok mi lesz Smiley   rinya
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4945



E-mail
« Új hozzászólás #18619 Dátum: 2013.12.13 péntek, 16:52:16 »

Kinek működik androidos telefonnal a hangvezérlés?
A Nokia 8500-assal szinte hibátlan volt.
Mi köze a hangvezérlésnek az androidhoz?
Az egy dolog, hogy a telefon kapcsolódik-e a fejegységhez és egy másik a fejegység telefon funkcióinak hangvezérlése.

Nekem egyébként androidos telefonom van. Alapvetően működik.

A hangvezérlésnek meg csak az a baja, hogy a találati arány nagyon alacsony. A nevek számokhoz rendelése meg egyszerűen komikus. A telefonkönyvben csak hangvezérléssel lehet lapozni ötösével. Ha van mondjuk csak 100 név a telefonkönyvben, akkor Zelk Zoltánhoz 20-szor kell bemondanod azt, hogy next, mielőtt a nevét meg tudnád tanítani. Elég egy hiba és újra kezdheted. Szánalmas.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4945



E-mail
« Új hozzászólás #18620 Dátum: 2013.12.13 péntek, 16:58:53 »


Felhívtam telefonon Zenec területi képviselőt, mondjon el pár dolgot erről a termékről.
Igen Wince -van rajta, elvileg a legfrissebb verzió. Szóba jöttek más termékek is , de nyilván ő azokat leszólta. Ami biztos amit laikusként is látok, minősége jobb mint a
80 - 120 - 150 ezer ft-os társainak. Android rendszerét leszólta hogy többször összeomlik. Azok noname termékek, ez a Zenec -márkát már hallottam máshonnan is hogy ez minőség.
Nekem nem kell hiper szuper legyen, csak tényleg tuti legyen a navi rendszere. Az pedig a hangvezérlés és egy két dologról le kell mondanom, akkor ez van mindegyik termékkel így járok.
8 GB belső memóriája van, az nem elég a navi rendszernek ? 230 ezer ft-ért jutnék hozzá. A német Ismerőseim még vadásszák kint ezt a tipus hogy mennyi lenne. Tényleg 10-et alszok mire dülőre jutok mi lesz Smiley   rinya

A legfrissebb verziójú kőbalta.
A navi rendszer pedig attól lesz tuti, hogy igo-t raksz rá. Persze az élvezetes sebességhez megfelelő mennyiségű RAM és gyorsaságú CPU kell, de ezekről nem szól a fáma.
A paramétereket érdemes majd összevetni egy átlagos 20-30e forintos navigációs egységével.



Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Elysium
Vendég
« Új hozzászólás #18621 Dátum: 2013.12.13 péntek, 17:34:17 »

A legfrissebb verziójú kőbalta.
A navi rendszer pedig attól lesz tuti, hogy igo-t raksz rá. Persze az élvezetes sebességhez megfelelő mennyiségű RAM és gyorsaságú CPU kell, de ezekről nem szól a fáma.
A paramétereket érdemes majd összevetni egy átlagos 20-30e forintos navigációs egységével.





Miért jobb az android egy wince-nél ? Miben nyújt többet ? Egy navi rendszerhez nem hiszem el hogy erőgép kell, csak be van optimalizálva pl hogy ne késsen vagy hasonló nagatívum.
Igo jár hozzá elvileg a legfrissebb.
Naplózva
Elysium
Vendég
« Új hozzászólás #18622 Dátum: 2013.12.13 péntek, 19:34:48 »

http://www.youtube.com/watch?v=fpToMqNMipc   ez így olyan egyszerűnke tűnik.   wow1 wow1 Shocked Shocked
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #18623 Dátum: 2013.12.13 péntek, 20:37:14 »

http://www.youtube.com/watch?v=fpToMqNMipc   ez így olyan egyszerűnke tűnik.   wow1 wow1 Shocked Shocked

Pedig ennyi is, bár a váltószoknyát ennyire nem kell leszedni. Idén vagy 5x szedtem szét a közepét
Naplózva
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #18624 Dátum: 2013.12.13 péntek, 20:40:56 »

Miért jobb az android egy wince-nél ? Miben nyújt többet ? Egy navi rendszerhez nem hiszem el hogy erőgép kell, csak be van optimalizálva pl hogy ne késsen vagy hasonló nagatívum.
Igo jár hozzá elvileg a legfrissebb.


WinCE felett eljárt az idő, ez van, lehet vitatkozni stb, de ez van.
Anno jó volt, de már van jobb is.

Android rendszer, u.a. megy rajta mint a telefonokon 4.1.2 Jelly Beam. Sose omlik össze, ha mégis, megfőzöd a romot, és onnantól kezdve szabad a pálya.
Míg egy winCE -vel küzdhetsz, mint a fogatlan oroszlán, sose fogod tudni updatelni, mert macerás, és már support sincs hozzá.

Azzal vitatkoznék,hogy IGO egy jó szoftver,de nem rossz ha nincs net hozzáférése az eszköznek, ha már van net, akkor felejtős az IGO, mert buta, mint a kavics.
Én régebben csak IGO-t használtam, de az internetet használó navi porgik réges rég elmentek mellette, már hónapok óta el sem indítom.

WinCE cuccok HW -e alapjaiban gyengébbek, mint az android termékeknek, a navinak kell jó proci és a ram, anélkül szenvedés lesz.
Lehet nem most, de fél év múlva mikor tolnád fel az új verziót majd csak pislog a cucc, hogy mit is akarsz tőle.

230at nehogy adj érte, vagyis adj, ha az ár megnyugtat,hogy többet nyújt egy kínainál, de nem fog, hiszen ez is egy kínai cucc, Zenecre festve.

A minőségét mivel hasonlítottad össze?
Ha van valakinek az autójába egy friss androidos cucc, nézd meg , aztán utána dönts szerintem
Kívülről nincs különbség, hiszen még a gombok is ugyanazok,mint a kínain, a WinCE SW kinézete ne tévesszen meg, azt mindegyik kínai is tudja neked prezentálni, csak megfelelő ablakot kell hozzá kreálni és kész is, csak keretprogram kérdése az egész.
« Utoljára szerkesztve: 2013.12.13 péntek, 20:44:51 írta tomeed » Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #18625 Dátum: 2013.12.13 péntek, 20:52:08 »

WinCE felett eljárt az idő, ez van, lehet vitatkozni stb, de ez van.
Anno jó volt, de már van jobb is.

Android rendszer, u.a. megy rajta mint a telefonokon 4.1.2 Jelly Beam. Sose omlik össze, ha mégis, megfőzöd a romot, és onnantól kezdve szabad a pálya.
Míg egy winCE -vel küzdhetsz, mint a fogatlan oroszlán, sose fogod tudni updatelni, mert macerás, és már support sincs hozzá.

Azzal vitatkoznék,hogy IGO egy jó szoftver,de nem rossz ha nincs net hozzáférése az eszköznek, ha már van net, akkor felejtős az IGO, mert buta, mint a kavics.
Én régebben csak IGO-t használtam, de az internetet használó navi porgik réges rég elmentek mellette, már hónapok óta el sem indítom.

WinCE cuccok HW -e alapjaiban gyengébbek, mint az android termékeknek, a navinak kell jó proci és a ram, anélkül szenvedés lesz.
Lehet nem most, de fél év múlva mikor tolnád fel az új verziót majd csak pislog a cucc, hogy mit is akarsz tőle.

230at nehogy adj érte, vagyis adj, ha az ár megnyugtat,hogy többet nyújt egy kínainál, de nem fog, hiszen ez is egy kínai cucc, Zenecre festve.

A minőségét mivel hasonlítottad össze?
Ha van valakinek az autójába egy friss androidos cucc, nézd meg , aztán utána dönts szerintem
Kívülről nincs különbség, hiszen még a gombok is ugyanazok,mint a kínain, a WinCE SW kinézete ne tévesszen meg, azt mindegyik kínai is tudja neked prezentálni, csak megfelelő ablakot kell hozzá kreálni és kész is, csak keretprogram kérdése az egész.

szerintem ha nem akarod a cuccot frissíteni állandóan (márpedig szerintem nem fogod) és mész külföldre is, akkor az online dolgok és az android elvesztik az értelmüket. Amúgy ha nem kell esetlegesen fejtámla monitor és android kellene, akkor inkább beépíteniék egy tabletet a gépben. Ez engem már egy ideje foglalkoztat, csak nincs rá időm.

kell egy bontot középkonzol rész, meg kell venni egy 40eHuf-os tabletet, kell hozzá dokkoló és/vagy autós töltő szett. A jack-en keresztül lehet egy erősítőbe betolni a dolgot. A tablet aztán mindent csinál amit akarsz, még BT-n keresztül toroque-t is tolhatsz

pl:
http://www.youtube.com/watch?v=Q65f84mjN_8
Naplózva
mondeofan
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 763


E-mail
« Új hozzászólás #18626 Dátum: 2013.12.13 péntek, 21:09:35 »

A tablet valóban jó megoldás. Én nem "faragnám" be a rádió helyére, inkább valami normális tartót vennék... , így a tabletet tudnám magammal is vinni.

Valami jó tartót tudtok esetleg ami passzolna a Mondeo IV-be?

Naplózva

2007.10- Ford Mondeo MK IV kombi - 2.0 TDCi - Titanium-magyar
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #18627 Dátum: 2013.12.13 péntek, 21:16:44 »

A tablet valóban jó megoldás. Én nem "faragnám" be a rádió helyére, inkább valami normális tartót vennék... , így a tabletet tudnám magammal is vinni.

Valami jó tartót tudtok esetleg ami passzolna a Mondeo IV-be?


én mindenképpen beépíteném. Előre szerintem nincs  beépítési lehetőség.

http://www.youtube.com/watch?v=sPi4_gvaSpk

ez szerintem eléggé béna, de mutatja is, hogy mi vele a gond. Szerintem nem kell más, csak egy USB csati a frontra és a tablet tartója.
Naplózva
cssl
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


E-mail
« Új hozzászólás #18628 Dátum: 2013.12.13 péntek, 21:20:19 »

A tablet valóban jó megoldás. Én nem "faragnám" be a rádió helyére, inkább valami normális tartót vennék... , így a tabletet tudnám magammal is vinni.

Valami jó tartót tudtok esetleg ami passzolna a Mondeo IV-be?


http://www.brodit.hu/webshop&text_8=Bal&from_9=2008&to_9=2008&filtered=filtered
Naplózva

MK5 - 2016 2.0 TDci 180LE Power Shift Hatchback Ruby Red
ex: MK4 - 2011  2.0 TDci  Power Shift lunar sky 5 ajtós
ex: Mk4 - 2008 2.0 TDci kék kombi
ex: Mk3 - 2006 2.0 TDci szürke kombi
ex: Mk2 - 2002 1.8 TD lila kombi
cssl
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


E-mail
« Új hozzászólás #18629 Dátum: 2013.12.13 péntek, 21:21:46 »

http://www.brodit.hu/webshop&text_8=Bal&from_9=2008&to_9=2008&filtered=filtered
Ja, és itt tudsz választani a tablet márkájának megfelelő tartót is hozzá.
Naplózva

MK5 - 2016 2.0 TDci 180LE Power Shift Hatchback Ruby Red
ex: MK4 - 2011  2.0 TDci  Power Shift lunar sky 5 ajtós
ex: Mk4 - 2008 2.0 TDci kék kombi
ex: Mk3 - 2006 2.0 TDci szürke kombi
ex: Mk2 - 2002 1.8 TD lila kombi
gravitydave
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1002



« Új hozzászólás #18630 Dátum: 2013.12.13 péntek, 21:50:43 »


kell egy bontot középkonzol rész, meg kell venni egy 40eHuf-os tabletet, kell hozzá dokkoló és/vagy autós töltő szett. A jack-en keresztül lehet egy erősítőbe betolni a dolgot. A tablet aztán mindent csinál amit akarsz, még BT-n keresztül toroque-t is tolhatsz


egy ilyenbe pl:
http://www.ebay.co.uk/itm/DFP-07-20-FORD-MONDEO-2009-ONWARDS-SILVER-FASCIA-FACIA-PANEL-SURROUND-ADAPTOR-/180735435604?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item2a14abe354
Naplózva

2020 MK-5 2.0 Hibrid Kombi ST Line
2006 MK-3 1.8 b Szedan Ambiente
EX 2011 Fusion 2,5 SEL Szedan
EX 2008 Mk-4 1.6 b Kombi, Trend, LPG
EX 1997 Mk-2 1.8 b Ferdehatu GLX
Ex 2002 MK-3 1.8 b Kombi Ambiente
Ex 1996 Mk-1 1.6 b Kombi CLX
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #18631 Dátum: 2013.12.13 péntek, 22:42:35 »


köszi, fizunál már rendelem is. Csak azért is megcsinálom Smiley lehet, hogy mégse, majd csak jövőre, mert valahogy így kellene megoldani:
http://www.androidcentral.com/nexus-7-makes-best-car-entertainment-system-ever
« Utoljára szerkesztve: 2013.12.13 péntek, 22:54:59 írta kotta_cs » Naplózva
Candle
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2087


E-mail
« Új hozzászólás #18632 Dátum: 2013.12.13 péntek, 23:11:45 »

Kinek működik androidos telefonnal a hangvezérlés?
A Nokia 8500-assal szinte hibátlan volt.

Ha nem felejtem el, holnap kipróbálom. Ráadásul van egy régebbi sony ericsson-om is. Az a baj, hogy nem használok hangvezérlést.  Wink
Naplózva
mondeofan
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 763


E-mail
« Új hozzászólás #18633 Dátum: 2013.12.14 szombat, 08:54:44 »

Én inkább egy mondeo IV specifikus tablet tartót vennék az autóba, s így a tablet is mobil lenne.

Talán ez elfogadható esztétika lenne:
http://www.brodit.hu/product/proclip-mondeo-ford-6010/213460-15348

Vélemény? Aki talál jobban, nyugodtan linkeljen:)
Naplózva

2007.10- Ford Mondeo MK IV kombi - 2.0 TDCi - Titanium-magyar
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26668


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #18634 Dátum: 2013.12.14 szombat, 09:28:42 »

Én inkább egy mondeo IV specifikus tablet tartót vennék az autóba, s így a tablet is mobil lenne.

Talán ez elfogadható esztétika lenne:
http://www.brodit.hu/product/proclip-mondeo-ford-6010/213460-15348

Vélemény? Aki talál jobban, nyugodtan linkeljen:)


Én ilyet láttam élőben. Ha rárakom a tabletet, akkor éppen, hogy kilátok a szélvédőn, és pár gomb elérhetetlenné válik!
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
cssl
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


E-mail
« Új hozzászólás #18635 Dátum: 2013.12.14 szombat, 09:57:34 »

Én ilyet láttam élőben. Ha rárakom a tabletet, akkor éppen, hogy kilátok a szélvédőn, és pár gomb elérhetetlenné válik!
Nekem a régiben ilyen volt. 7"-os tablettel semmi gondot nem okozott, csupán beállítás kérdése az egész. Egyébként még valahol talán meg van, ha valakinek szüksége van rá nagyon szívesen átadom. Természetesen díjmentesen.
Naplózva

MK5 - 2016 2.0 TDci 180LE Power Shift Hatchback Ruby Red
ex: MK4 - 2011  2.0 TDci  Power Shift lunar sky 5 ajtós
ex: Mk4 - 2008 2.0 TDci kék kombi
ex: Mk3 - 2006 2.0 TDci szürke kombi
ex: Mk2 - 2002 1.8 TD lila kombi
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4945



E-mail
« Új hozzászólás #18636 Dátum: 2013.12.14 szombat, 13:00:11 »

Miért jobb az android egy wince-nél ? Miben nyújt többet ? Egy navi rendszerhez nem hiszem el hogy erőgép kell, csak be van optimalizálva pl hogy ne késsen vagy hasonló nagatívum.
Igo jár hozzá elvileg a legfrissebb.

Támogatott, frissített, jövőálló, nyitott, testreszabható, rengeteg alkalmazás van rá.
A CE-vel bebetonozod magad. Arra semmi pluszt nem fogsz felrakni.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #18637 Dátum: 2013.12.15 vasárnap, 22:39:27 »

Támogatott, frissített, jövőálló, nyitott, testreszabható, rengeteg alkalmazás van rá.
A CE-vel bebetonozod magad. Arra semmi pluszt nem fogsz felrakni.

azért a legtöbb 1din-es (de még akár több 2din-es) megoldás is csak annyit tud, amit gyári állapotában tudott. Amúgy az enyém lejátszik minden formátumot, navi közben megy a zene vagy a film hátra a gyerkőcöknek, ha telefonon hívnak, akkor átkapcsol arra, csak úgy mint a tolatókamera témában ha kell.
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #18638 Dátum: 2013.12.16 hétfő, 00:36:26 »

Én az MKIII-nál egy dolgot tanultam meg. Semmilyen utólagos vackot nem érdemes berakni a kocsiba (kivéve a riasztó) Minden mással csak gond lesz később. Ha nem fél év múlva akkor max. 2 év múlva úgyse fog működni az összes utólagos kacat.  Undecided
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26668


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #18639 Dátum: 2013.12.16 hétfő, 08:11:58 »

Én az MKIII-nál egy dolgot tanultam meg. Semmilyen utólagos vackot nem érdemes berakni a kocsiba (kivéve a riasztó) Minden mással csak gond lesz később. Ha nem fél év múlva akkor max. 2 év múlva úgyse fog működni az összes utólagos kacat.  Undecided

Ez mk4-ben úgy igaz, hogy gyárilag is beépített kacatok vannak, amik szintén nem fognak működni.  vigyor3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #18640 Dátum: 2013.12.16 hétfő, 12:00:06 »

Én az MKIII-nál egy dolgot tanultam meg. Semmilyen utólagos vackot nem érdemes berakni a kocsiba (kivéve a riasztó) Minden mással csak gond lesz később. Ha nem fél év múlva akkor max. 2 év múlva úgyse fog működni az összes utólagos kacat.  Undecided

nekem két éve van benn és még működik. Majd jelzem ha megbukik.
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #18641 Dátum: 2013.12.16 hétfő, 22:27:55 »

Ez mk4-ben úgy igaz, hogy gyárilag is beépített kacatok vannak, amik szintén nem fognak működni.  vigyor3
Még mindig tovább használhatóak a gyári kacatok mint ezek a utólagos gagyik.
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #18642 Dátum: 2013.12.17 kedd, 00:11:42 »

Még mindig tovább használhatóak a gyári kacatok mint ezek a utólagos gagyik.
szerintem nem attól függ, hogy utólagos-e vagy sem. Ha jól van méretezve, akkor működni fog. Már többen akarták a gyári cuccukat javíttatni itt a forumon, pedig az gyári, nekem még tökéletesen működik a "gagyi" utólagos
Naplózva
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #18643 Dátum: 2013.12.17 kedd, 13:18:41 »

Ez szerintem úgy állja meg a helyét,hogy:
Ha tudna a gagyi ford olyan technikát nyújtani a felhasználóknak ,hogy ne kelljen utólag nem gyárit betenni, akkor eszembe nem jutna kínából rendlegetni.
Viszont ez a háttértámogatás nincs meg.
Nincs tolatókamera, nincs normális fejegység, nincs normális LCD-s fejtámla, nincs normális NAVI, soroljam még?

Az utólagos nem gyárit beletolod, nem mellesleg harmad áron, mint a kő ostoba gyári szart, tehát ha tönkre is megy 2 évente, még mindig cserélgetheted, és a harmadik - negyedik csere után leszel a gyári áránál, persze akkor már 14 éves lesz a kocsi, tehát nem én leszek az, aki cserélni fogja.  eplus2

A gyári cucc a legjobb, de nem minden esetben.
Nézzétek csak meg mit tud a Ford multimédia rendszere!
Nem játszik csak DVD lemezt, a kesztyűtartóból vesz el helyet a buta DVD lejátszója, stb,stb. Kábelt kell dugogatni ha telefonról akarok zenét hallgatni az AUX-ba, neeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!
Ez nem fér bele nálam a high-tech kategóriába.
Ja és nem szabad elfelejteni, hogy ezt megkapod bruttyó 5-600 ezerért.
És még akkor sem lesz normális frissíthető navi rendszered, szóval gyári gyári, de nem ebben a kategóriában jó a gyári.

Nézzük csak meg a gyári Sony fejegységet, annyira egyszerű, mint a pofon, második világháború idején profibb cuccokkal kooperáltak a fronton, mint ez.
« Utoljára szerkesztve: 2013.12.17 kedd, 13:25:16 írta tomeed » Naplózva
gravitydave
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1002



« Új hozzászólás #18644 Dátum: 2013.12.17 kedd, 18:49:28 »

Ez szerintem úgy állja meg a helyét,hogy:
Ha tudna a gagyi ford olyan technikát nyújtani a felhasználóknak ,hogy ne kelljen utólag nem gyárit betenni, akkor eszembe nem jutna kínából rendlegetni.
Viszont ez a háttértámogatás nincs meg.
Nincs tolatókamera, nincs normális fejegység, nincs normális LCD-s fejtámla, nincs normális NAVI, soroljam még?

Az utólagos nem gyárit beletolod, nem mellesleg harmad áron, mint a kő ostoba gyári szart, tehát ha tönkre is megy 2 évente, még mindig cserélgetheted, és a harmadik - negyedik csere után leszel a gyári áránál, persze akkor már 14 éves lesz a kocsi, tehát nem én leszek az, aki cserélni fogja.  eplus2

A gyári cucc a legjobb, de nem minden esetben.
Nézzétek csak meg mit tud a Ford multimédia rendszere!
Nem játszik csak DVD lemezt, a kesztyűtartóból vesz el helyet a buta DVD lejátszója, stb,stb. Kábelt kell dugogatni ha telefonról akarok zenét hallgatni az AUX-ba, neeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!
Ez nem fér bele nálam a high-tech kategóriába.
Ja és nem szabad elfelejteni, hogy ezt megkapod bruttyó 5-600 ezerért.
És még akkor sem lesz normális frissíthető navi rendszered, szóval gyári gyári, de nem ebben a kategóriában jó a gyári.

Nézzük csak meg a gyári Sony fejegységet, annyira egyszerű, mint a pofon, második világháború idején profibb cuccokkal kooperáltak a fronton, mint ez.

allitolag az mk5 ben hi tech hifi lesz!
mirror link meg minden!
 wave
« Utoljára szerkesztve: 2013.12.17 kedd, 19:34:21 írta gravitydave » Naplózva

2020 MK-5 2.0 Hibrid Kombi ST Line
2006 MK-3 1.8 b Szedan Ambiente
EX 2011 Fusion 2,5 SEL Szedan
EX 2008 Mk-4 1.6 b Kombi, Trend, LPG
EX 1997 Mk-2 1.8 b Ferdehatu GLX
Ex 2002 MK-3 1.8 b Kombi Ambiente
Ex 1996 Mk-1 1.6 b Kombi CLX
Candle
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2087


E-mail
« Új hozzászólás #18645 Dátum: 2013.12.17 kedd, 18:54:50 »

Ez szerintem úgy állja meg a helyét,hogy:
Ha tudna a gagyi ford olyan technikát nyújtani a felhasználóknak ,hogy ne kelljen utólag nem gyárit betenni, akkor eszembe nem jutna kínából rendlegetni.
Viszont ez a háttértámogatás nincs meg.
Nincs tolatókamera, nincs normális fejegység, nincs normális LCD-s fejtámla, nincs normális NAVI, soroljam még?

Az, hogy lefejlesztik illetve beteszik a gyártásba, elsősorban annak a kérdése, hogy azon az áron, lesz rá kereslet vagy sem. Lehet, hogy úgy ítélték meg, hogy ha gyári minőségben állítanák elő, nem lenne ember, aki kifizetné, pláne úgy, hogy a kínaiak olcsóbban ki tudják hozni.

Az utólagos nem gyárit beletolod, nem mellesleg harmad áron, mint a kő ostoba gyári szart, tehát ha tönkre is megy 2 évente, még mindig cserélgetheted, és a harmadik - negyedik csere után leszel a gyári áránál, persze akkor már 14 éves lesz a kocsi, tehát nem én leszek az, aki cserélni fogja.  eplus2

Lehet, h azt a brand nem engedheti meg magának, hogy kétévente cserélgesse a tulaj. Az, hogy a kínai sz.rt cserélgetni kell, mindenki tudomásul veszi, viszont a világ blamája lenne, ha ugyanennyi időnként cserélgetnéd a gyárit.

Nézzétek csak meg mit tud a Ford multimédia rendszere!
Nem játszik csak DVD lemezt, a kesztyűtartóból vesz el helyet a buta DVD lejátszója, stb,stb. Kábelt kell dugogatni ha telefonról akarok zenét hallgatni az AUX-ba, neeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!
Ez nem fér bele nálam a high-tech kategóriába.
Ja és nem szabad elfelejteni, hogy ezt megkapod bruttyó 5-600 ezerért.
És még akkor sem lesz normális frissíthető navi rendszered, szóval gyári gyári, de nem ebben a kategóriában jó a gyári.

Nézzük csak meg a gyári Sony fejegységet, annyira egyszerű, mint a pofon, második világháború idején profibb cuccokkal kooperáltak a fronton, mint ez.

Nekem a gyári multimédiába még a telefonomról bt-on is tudok küldeni zenét. (Illetve nem küldözgetek zenét, felmásolom egy pd-ra és arról hallgatom.)
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #18646 Dátum: 2013.12.17 kedd, 19:54:05 »

Az, hogy lefejlesztik illetve beteszik a gyártásba, elsősorban annak a kérdése, hogy azon az áron, lesz rá kereslet vagy sem. Lehet, hogy úgy ítélték meg, hogy ha gyári minőségben állítanák elő, nem lenne ember, aki kifizetné, pláne úgy, hogy a kínaiak olcsóbban ki tudják hozni.

Lehet, h azt a brand nem engedheti meg magának, hogy kétévente cserélgesse a tulaj. Az, hogy a kínai sz.rt cserélgetni kell, mindenki tudomásul veszi, viszont a világ blamája lenne, ha ugyanennyi időnként cserélgetnéd a gyárit.

Nekem a gyári multimédiába még a telefonomról bt-on is tudok küldeni zenét. (Illetve nem küldözgetek zenét, felmásolom egy pd-ra és arról hallgatom.)

Azért remélem azzal mindenki tisztában van, hogy a szupernek kikiáltott Sony is kínában készül, még az is lehet, hogy ugyan az a Chuan Feng rakja össze, aki ellopta az alkatrészeket vagy a rajzokat a gagyihoz. Amúgy a legbutább kínai, WinCE fejegység is fényévekkel többett tud mint a gyári ford. Az MK5-ös meg lehet, hogy hitech lesz, de egyenlőre nekem még nem elérhető az ára.
Naplózva
Candle
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2087


E-mail
« Új hozzászólás #18647 Dátum: 2013.12.17 kedd, 20:51:39 »

Azért remélem azzal mindenki tisztában van, hogy a szupernek kikiáltott Sony is kínában készül, még az is lehet, hogy ugyan az a Chuan Feng rakja össze, aki ellopta az alkatrészeket vagy a rajzokat a gagyihoz. Amúgy a legbutább kínai, WinCE fejegység is fényévekkel többett tud mint a gyári ford. ...

Ilyenkor szoktak jönni a márka-hívők a minőségbiztosítás fontosságával. Ebben ugyan nem hiszek, de abban igen, hogy a brand-et jobban védő logika a jobban kitesztelt technikában, a gagyi pedig az árban hisz.

Az MK5-ös meg lehet, hogy hitech lesz, de egyenlőre nekem még nem elérhető az ára.

Mint másban, ebben is létezik a gyári-utángyártott-gagyi tengely. Általánosságban elmondható, hogy az elektronikai témában a gyári kevesebbet tud, de jobban kitesztelt, a friss kínai pedig többet tud, de teszteletlen. Ebből persze kijöhet jó is, csak kisebb az esélye, mint a gyárinak.
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26668


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #18648 Dátum: 2013.12.17 kedd, 20:58:44 »

Makktársak!

Van xar és nagyon xar. Néha a gyári a nagyon xar, néha az utánhányott. Most erre van igény! 2-3-4 évente cserélünk mindent!
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #18649 Dátum: 2013.12.17 kedd, 21:02:41 »

Mint másban, ebben is létezik a gyári-utángyártott-gagyi tengely. Általánosságban elmondható, hogy az elektronikai témában a gyári kevesebbet tud, de jobban kitesztelt, a friss kínai pedig többet tud, de teszteletlen. Ebből persze kijöhet jó is, csak kisebb az esélye, mint a gyárinak.

A kínaival egyre inkább az a helyzet, amellett, hogy gátlástalanul mindent lemásolnak, hogy szabvány alkatrészekkel (amit kb milliószám köpnek a gépeik) más köntösbe öltöztetve árulják ugyanazt.
Nagyon jó példa erre az MTK telefonok. szinte végtelen verzióban kapható, iphone htc samsung stb (másolt hamis)külsővel de a bele ugyanaz.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 366 367 368 369 370 371 372 [373] 374 375 376 377 378 379 380 ... 799   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.426 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.