Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.29 hétfő, 07:05:24 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lakatos, Fényező  (Megtekintve 437257 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
sgabo
Vendég
« Új hozzászólás #600 Dátum: 2008.04.21 hétfő, 08:03:48 »

hoppá! tegnap fényeztem! na jó, csak festettem... oké oké, semmi komoly!  vigyor3 a Twingo kapott négy új alufelnit, és sikerült olyan szellős darabot választani, hogy kilógott mögüle a rozsdás féknyereg. és mivel ebben a festésben már extreme otthon vagyunk a nagyTomis buli óta, ezért nekiugrottunk. Áki sógor a Puntojukat én meg a Twingot. vicces volt, hogy a két min. 190cm magas manusz ugrál a két dodgem körül, de a végeredmény szép lett. igaz twingónk meghatározhatatlan színét nem sikerült reprodukálnunk, de a kalapácslakk arany nagyon szépen mutat rajta!  worship wave
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #601 Dátum: 2008.04.21 hétfő, 12:12:43 »

Oké, csörögjetek és gyertek!
Délelőttre kéne ütemezni, akkor le tudom szárítani a karikát a kamrában  és már nem kell többször jönni!
( bár mindíg szeretettel várlak benneteket)
 nyes


Rendben, a karika beszerezése még folyamatban! Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #602 Dátum: 2008.04.21 hétfő, 12:14:05 »

hoppá! tegnap fényeztem! na jó, csak festettem... oké oké, semmi komoly!  vigyor3 a Twingo kapott négy új alufelnit, és sikerült olyan szellős darabot választani, hogy kilógott mögüle a rozsdás féknyereg. és mivel ebben a festésben már extreme otthon vagyunk a nagyTomis buli óta, ezért nekiugrottunk. Áki sógor a Puntojukat én meg a Twingot. vicces volt, hogy a két min. 190cm magas manusz ugrál a két dodgem körül, de a végeredmény szép lett. igaz twingónk meghatározhatatlan színét nem sikerült reprodukálnunk, de a kalapácslakk arany nagyon szépen mutat rajta!  worship wave

Nekem ez olvadt le róla egy két órás hegyi út után. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
sgabo
Vendég
« Új hozzászólás #603 Dátum: 2008.04.21 hétfő, 16:23:15 »

Nekem ez olvadt le róla egy két órás hegyi út után. Smiley

 vigyor3 vigyor3 vigyor3 nekem pár sarkon kívül már ment közel 80e km-t a Volvon... vigyor3
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #604 Dátum: 2008.04.21 hétfő, 17:34:21 »

vigyor3 vigyor3 vigyor3 nekem pár sarkon kívül már ment közel 80e km-t a Volvon... vigyor3
De te biztos nem úgy hajtasz mint Scratch Grin ja te tényleg nem úgy hajtasz mint Scratch eplus2 eplus2 Akkor meg generálisan NEM A hammerital van a baj hanem amiről Scratch azt hitte, hogy hammerite eplus2 wave
Naplózva
Zoli79
Vendég
« Új hozzászólás #605 Dátum: 2008.04.21 hétfő, 21:26:15 »

Oké, csörögjetek és gyertek!
Délelőttre kéne ütemezni, akkor le tudom szárítani a karikát a kamrában  és már nem kell többször jönni!
( bár mindíg szeretettel várlak benneteket)
 nyes

Vállalsz polírozást is?
Fekete, kombi, mondi  Cheesy
Mennyi lenne és mennyi idő? Persze a nagytali elött kéne valamikor közvetlenűl vigyor3
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #606 Dátum: 2008.04.21 hétfő, 23:17:44 »

vigyor3 vigyor3 vigyor3 nekem pár sarkon kívül már ment közel 80e km-t a Volvon... vigyor3

Nekem egy Gyöngyös-Miskolc kinyírta. Smiley Mondjuk nem is a pályán mentem! Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Joao
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 482


« Új hozzászólás #607 Dátum: 2008.04.22 kedd, 06:26:52 »

Nekem egy Gyöngyös-Miskolc kinyírta. Smiley Mondjuk nem is a pályán mentem! Smiley

Készültél a Közép Európa Rallyra?  Grin Grin
Naplózva
lakkcipo
Vendég
« Új hozzászólás #608 Dátum: 2008.04.22 kedd, 07:16:54 »

Vállalsz polírozást is?
Fekete, kombi, mondi  Cheesy
Mennyi lenne és mennyi idő? Persze a nagytali elött kéne valamikor közvetlenűl vigyor3
Szia!
Igen, polírozunk is!
Ha fel kell csiszolnom az egészet, 25 körül ha nem, 15.
Asszem sürget az idő, így akinek a talira kell valamit csinálni, időben jelentkezzen, mert nagyon sokan jönnek mostanában is!
A 06 20 255 42 88 mobilon elértek!
 Wink
Ja, reggel hozod, délután viszed!  Wink
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #609 Dátum: 2008.04.22 kedd, 12:40:00 »

Készültél a Közép Európa Rallyra?  Grin Grin

Az MHV-re gyúrok! Smiley
www.mhv.hu
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
zsot0715
Vendég
« Új hozzászólás #610 Dátum: 2008.04.23 szerda, 21:57:28 »

Sziasztok klubtagok,

98'-as 2.0 16V GLX Mondeo-m teljes karosszéria feljavításához keresek SZAKEMBERT! Az autó "PARIS BLUE" (kék) színű, a következő karoszéria hibákkal:

 -A előző gazdája jó pár helyen megdörzsölte a fényezést körülbelül 15 ilyen "csuszmákolás" van az autón;
 -Több helyen ajtórányitásos apró horpadások (főleg hátul);
 -Hátsó lökhárítón horpadás+karcolások;
 -A küszöböknél, ahol az emelési pontok vannak hozzá nem értő gumiszerelők nem az emelési pontoknál rakták alá az 
 emelőt, ettő ugye az a kis szegélylemez elhajlott, és ott rozsdál;
 - Első lökhárítómba valaki frankón beletolatott, a rendszám két oldalán el van repedve és törve lökhárító.

Kérlek bennetek aki ismer olyan szakembert, szerelőt, szervízt Miskolc-Debrecen vonalon aki ezeket szépen és nem kontár módon megcsinálja az értesítsen. (szervíz neve, címe, emailcím, esetleg telefonszám)A munka június 3. hetében lenne esedékes, Angliában élek és ekkor lesz otthon az autó.

Mindenkinek tisztelettel köszönöm,

Ficsor Zsolt
« Utoljára szerkesztve: 2008.04.23 szerda, 22:13:44 írta Scratch » Naplózva
lakkcipo
Vendég
« Új hozzászólás #611 Dátum: 2008.04.24 csütörtök, 07:39:07 »

Szia!
Ha gondolod nézd meg a referenciáimat a www.lakkcipo.hu  -n és ha elnyerte tetszésedet, keress bizalommal!
Üdv, Lakkcipő!
A távolság nem akadály, ha nem ragaszkodsz a Kelet-M.országi szakemberekhez mindenképp!
( épp most van nálam Miskolcról egy autó)
« Utoljára szerkesztve: 2008.04.24 csütörtök, 07:42:14 írta lakkcipo » Naplózva
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #612 Dátum: 2008.04.24 csütörtök, 10:44:00 »

Sziasztok klubtagok,
Kérlek bennetek aki ismer olyan szakembert, szerelőt, szervízt Miskolc-Debrecen vonalon aki ezeket szépen és nem kontár módon megcsinálja az értesítsen. (szervíz neve, címe, emailcím, esetleg telefonszám)A munka június 3. hetében lenne esedékes, Angliában élek és ekkor lesz otthon az autó.

ez a lakatos-fényező dolog eléggé macerás ügy. én tudok műhelyt ahol szépen dolgoztak 3 éve amikor utoljára náluk jártam. ez pont miskolcon van, a régi postagarázsban működnek. az én bajom a bevált festőkkel mindig az, h talál az ember 1 szépen dolgozó műhelyt továbbadja másoknak is a címet, aztán a hír mint a villám bejárja a környéket és elkezd a műhely felfelé ívelni. alkalmazottakat kell felvenni mert a tulaj már nem bírja egyedül fújkálni az autókat, sőtt egyre több egyéb dolga is akad ami miatt még kevesebb időt tölt az autók simogatásával. nyahhh az alkalmazottak + úccse dolgoznak ugyanúgy mint aki a saját műhelyét egyengette (dolgozhatnak szépen, de már nem ugyanaz a dolog) és innen pedig lefelé vezet az út szomoru1 szomoru1 szomoru1
az én véleményem az, h max 2 évig érdemes 1 műhelybe járni. kb annyi idő kell kinőnie magát. az sose jó ha gusztika csiszol, elek pedig fúj. persze van rosta ami szerint felveszik az alkalmazottakat, de már sosem lesz ugyanaz. olyan műhely egyre inkább fehérholló ahol a tulaj is dolgozik, ha pedig van ijjen akkor se biztos, h pont a te autódat pont ő fogja okosítani. nem kétséges, h vannak szépen dolgozó műhelyek, csak baromi nehéz kifogni őket szomoru1
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
tomi3118
Vendég
« Új hozzászólás #613 Dátum: 2008.04.24 csütörtök, 19:20:13 »

( épp most van nálam Miskolcról egy autó)

Meg egy tatabányai is.. Igaz az Merkedes. nyes worship
Naplózva
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #614 Dátum: 2008.04.27 vasárnap, 15:12:21 »

Sziasztok.Szeretném ujjávarázsolni a tükrömet mert egy kissé megkopott,és lejött rola a festék,magasnyomású mosónál meg egyre jobban jön lefelé a festék.A kérdésem a következö:Hogy is müködik egy ilyen festés az elejétöl kezdve a végéig???(szeretném ha én magam tudnám megcsinálni).Miután lepucoltam a régi cuccot rola, gondolom le kell alapozni....lehet e ilyet kapni ilyen spré(flakon) vagy mit tudom én mi a neve.Utána mi következik? meg még utána??? tudok e valahol kevertetni festéket spré formájába??? Ha valaki leirná ezt a folyamatot egy picit bövebben megköszönném. Elöre is köszönöm.
Naplózva
lakkcipo
Vendég
« Új hozzászólás #615 Dátum: 2008.04.27 vasárnap, 18:01:02 »

Szia!
Gondolom a műanyag tükörborításról van szó!
A legegyszerűbb ha szétszeded az egészet vagy szétszedeted és ezáltal megspórolod a későbbi kényes kiragasztást!
(meg jó munkát csak ígylehet végezni)
Vizes 600, utána 800-as papírral mindenhol lecsiszolod és alaposan kitisztítod, lezsírtalanítod!
Műanyag alapozó spray-vel leködölöd, majd a száradás után spray filler-el lefújod!
Száradás után(10-15 perc) vizes szürke Scotch Brite-al átcsiszolod!
Zsírtalanítás ismét.
Felrögzíted valamire hogy rendesen ki lehessen fújni színnel és lakkal!
A színt kikeverik bármelyik erre szakosodott boltban és ugyanitt kapsz 1 komponensű lakk spray-t és a többi, fentebb említett kelléket!
Ha metál, vigyázz, csak ködölgesd, ne fújd vastagon!
Egy hagyományos hőlégfúvó készülékkel gyorsíthatod a száradást!
Az egész kb. 1-1,5 óra alatt kész is!
Sok sikert!
 taps
Naplózva
Geeboy
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 881



E-mail
« Új hozzászólás #616 Dátum: 2008.04.27 vasárnap, 19:34:56 »

Szia!
Gondolom a műanyag tükörborításról van szó!
A legegyszerűbb ha szétszeded az egészet vagy szétszedeted és ezáltal megspórolod a későbbi kényes kiragasztást!
(meg jó munkát csak ígylehet végezni)
Vizes 600, utána 800-as papírral mindenhol lecsiszolod és alaposan kitisztítod, lezsírtalanítod!
Műanyag alapozó spray-vel leködölöd, majd a száradás után spray filler-el lefújod!
Száradás után(10-15 perc) vizes szürke Scotch Brite-al átcsiszolod!
Zsírtalanítás ismét.
Felrögzíted valamire hogy rendesen ki lehessen fújni színnel és lakkal!
A színt kikeverik bármelyik erre szakosodott boltban és ugyanitt kapsz 1 komponensű lakk spray-t és a többi, fentebb említett kelléket!
Ha metál, vigyázz, csak ködölgesd, ne fújd vastagon!
Egy hagyományos hőlégfúvó készülékkel gyorsíthatod a száradást!
Az egész kb. 1-1,5 óra alatt kész is!
Sok sikert!
 taps
Korrekt leírás ! Én is köszönöm szépen!
Naplózva

Ford Mondeo 2.5 V6 hatchback 1996.10

"Mindig gondold meg mit teszel, lehet hogy ez az utolsó döntésed!"
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #617 Dátum: 2008.04.27 vasárnap, 20:33:23 »

Szia!
Gondolom a műanyag tükörborításról van szó!
A legegyszerűbb ha szétszeded az egészet vagy szétszedeted és ezáltal megspórolod a későbbi kényes kiragasztást!
(meg jó munkát csak ígylehet végezni)
Vizes 600, utána 800-as papírral mindenhol lecsiszolod és alaposan kitisztítod, lezsírtalanítod!
Műanyag alapozó spray-vel leködölöd, majd a száradás után spray filler-el lefújod!
Száradás után(10-15 perc) vizes szürke Scotch Brite-al átcsiszolod!
Zsírtalanítás ismét.
Felrögzíted valamire hogy rendesen ki lehessen fújni színnel és lakkal!
A színt kikeverik bármelyik erre szakosodott boltban és ugyanitt kapsz 1 komponensű lakk spray-t és a többi, fentebb említett kelléket!
Ha metál, vigyázz, csak ködölgesd, ne fújd vastagon!
Egy hagyományos hőlégfúvó készülékkel gyorsíthatod a száradást!
Az egész kb. 1-1,5 óra alatt kész is!
Sok sikert!
 taps


Szia.
Köszöntem a korrekt leirást.Igen a müanyag boritásos.A szint amit kikevernek azt tudják nekem adni spray formába?ugyértem töltenek meg ilyesmit spray-be?Régebb vettem a BMW-hez kikevert festéket meg lakkot de akkor még csak dobozba adták.(ugyemlékszem nem csináltak olyasmit hogy spray formába adják) most van ilyen?Ja és a többi cuccot is akkor ott egyhelyen meglehet venni?(csiszolo papiron kivül).Na meg az a kérdésem hogy kb két ilyen tükörre mennyi cuccot kel kérni?(mármint festéket) csak hogy ne vágjanak át.És kb ez az egész mennyibe fog igy fájni? kb.:Huh? A boltra meg rákeresek gondolom google-ba találok.Köszöntem mégegyszer a segitséget.
Naplózva
FeGa
Vendég
« Új hozzászólás #618 Dátum: 2008.04.27 vasárnap, 20:38:11 »


Szia.
Köszöntem a korrekt leirást.Igen a müanyag boritásos.A szint amit kikevernek azt tudják nekem adni spray formába?ugyértem töltenek meg ilyesmit spray-be?Régebb vettem a BMW-hez kikevert festéket meg lakkot de akkor még csak dobozba adták.(ugyemlékszem nem csináltak olyasmit hogy spray formába adják) most van ilyen?Ja és a többi cuccot is akkor ott egyhelyen meglehet venni?(csiszolo papiron kivül).Na meg az a kérdésem hogy kb két ilyen tükörre mennyi cuccot kel kérni?(mármint festéket) csak hogy ne vágjanak át.És kb ez az egész mennyibe fog igy fájni? kb.:Huh? A boltra meg rákeresek gondolom google-ba találok.Köszöntem mégegyszer a segitséget.
Töltenek spray-be és még a csiszoló papírt is meg lehet venni ott.
Naplózva
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #619 Dátum: 2008.04.27 vasárnap, 20:40:31 »


Szia.
Köszöntem a korrekt leirást.Igen a müanyag boritásos.A szint amit kikevernek azt tudják nekem adni spray formába?ugyértem töltenek meg ilyesmit spray-be?Régebb vettem a BMW-hez kikevert festéket meg lakkot de akkor még csak dobozba adták.(ugyemlékszem nem csináltak olyasmit hogy spray formába adják) most van ilyen?Ja és a többi cuccot is akkor ott egyhelyen meglehet venni?(csiszolo papiron kivül).Na meg az a kérdésem hogy kb két ilyen tükörre mennyi cuccot kel kérni?(mármint festéket) csak hogy ne vágjanak át.És kb ez az egész mennyibe fog igy fájni? kb.:Huh? A boltra meg rákeresek gondolom google-ba találok.Köszöntem mégegyszer a segitséget.
gyári színt tudsz venni a fordnál is sprayba, és lakk is van.
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #620 Dátum: 2008.04.27 vasárnap, 21:01:47 »

gyári színt tudsz venni a fordnál is sprayba, és lakk is van.


Ha jol értelmezem nállatok is kapható?
Naplózva
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #621 Dátum: 2008.04.27 vasárnap, 21:14:41 »


Ha jol értelmezem nállatok is kapható?
Olvasol a sorokközt  eljen taps
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #622 Dátum: 2008.04.27 vasárnap, 21:24:14 »

Olvasol a sorokközt  eljen taps



Kössz  :worship:Tehát akkor nálatok spray-t meg lakkot.(ez mennyibe fájna???) Honnan tudom meg mi a gyári szine?Forgalmiba nem ir semmi ilyet.A többit gondolom ott ahol kapok.
Naplózva
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #623 Dátum: 2008.04.27 vasárnap, 21:25:02 »



Kössz  :worship:Tehát akkor nálatok spray-t meg lakkot.(ez mennyibe fájna???) Honnan tudom meg mi a gyári szine?Forgalmiba nem ir semmi ilyet.A többit gondolom ott ahol kapok.
Küldj egy alvázszámot abból kiderül sok minden...
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #624 Dátum: 2008.04.27 vasárnap, 22:51:23 »

Küldj egy alvázszámot abból kiderül sok minden...


Elküldtem privibe.
Naplózva
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #625 Dátum: 2008.04.27 vasárnap, 22:55:49 »


Elküldtem privibe.
Válasz is  wave
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #626 Dátum: 2008.04.27 vasárnap, 23:57:47 »

Válasz is  wave

Okés kössz.Halvány fingom sincs hogy ez a 150 ml ez mennyire elég?Két tükörnek elég?
Naplózva
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #627 Dátum: 2008.04.28 hétfő, 07:24:38 »

Okés kössz.Halvány fingom sincs hogy ez a 150 ml ez mennyire elég?Két tükörnek elég?
Ez nagyban függ tőled is, de elégnek kell lenni.
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #628 Dátum: 2008.04.28 hétfő, 21:34:30 »

Szerintetek ha mégis nem igy döntök hanem hogy elviszem,mennyiért csinálnak(fujnak)le két tükröt?
Naplózva
Geeboy
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 881



E-mail
« Új hozzászólás #629 Dátum: 2008.04.28 hétfő, 21:44:24 »

Szerintetek ha mégis nem igy döntök hanem hogy elviszem,mennyiért csinálnak(fujnak)le két tükröt?
Ugye 15-25 e FT /elem, gondolom itt azért egy elem a két burkolat lévén, hogy kicsi...
Naplózva

Ford Mondeo 2.5 V6 hatchback 1996.10

"Mindig gondold meg mit teszel, lehet hogy ez az utolsó döntésed!"
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #630 Dátum: 2008.04.28 hétfő, 21:51:37 »

Ugye 15-25 e FT /elem, gondolom itt azért egy elem a két burkolat lévén, hogy kicsi...


hát meglátom mennyiért szerzem be a cuccokat ,lehet hogy marad a sufni tuning.
Naplózva
lakkcipo
Vendég
« Új hozzászólás #631 Dátum: 2008.04.29 kedd, 07:01:55 »

Ugye 15-25 e FT /elem, gondolom itt azért egy elem a két burkolat lévén, hogy kicsi...
Nálam hivatalosan 7500.- + ÁFA/ pár
( a többit tudjátok)
 Wink
Naplózva
Dávid
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660



E-mail
« Új hozzászólás #632 Dátum: 2008.05.04 vasárnap, 13:22:18 »

Ha egy más színre van átfényezve egy autó, akkor műszakivizsgáztatni kell? Nem csak eredetvizsga és új forgalmi jár ezzel?
Naplózva

ex: 2.5 V6 ST200 conversion + other modifications
Volvo S60 R (2.5T, AWD, 300 HP)

lakkcipo
Vendég
« Új hozzászólás #633 Dátum: 2008.05.04 vasárnap, 20:34:51 »

Ha egy más színre van átfényezve egy autó, akkor műszakivizsgáztatni kell? Nem csak eredetvizsga és új forgalmi jár ezzel?
Asszem a vizsgaállomás írja be már, de nem biztos!
 police
Naplózva
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #634 Dátum: 2008.05.14 szerda, 21:50:03 »

Mit jelent a "telibefényezés" kifelyezés a fényező szakmában? Én idáig azt gondoltam, fogják az adott karosszéria elemet (jelen esetben a gépháztetőt) előkészítik, lefestik, lelakkozzák.
Miért kérdezem? Hát mert idén február végén kijavíttattam a Ford Petrányi Kerepesi úti szervizében a gépheztetőn lévő sérülést (bicikilista által okozott sérülés+ előző tulaj által okozott minimális horpadás+kőfelverődés). 45eFt-ba került a művelet. Abban állapodtunk meg, hogy "telibefényezik" az elemet. 3 napig volt náluk az autó, elkészült a fényezés. Én meg átvettem, mert péntek 5 óra volt, illetve az autó kint állt a szerviz előtt és esett rá az eső. Azóta nem nézegettem.
Viszont mióta sokat süt a nap, ill nem redvás az autó annyira mint télen, feltűntek bizonyos dolgok:
- a korábbi sérülés helyén furcsán karcos a lakk;
-bizonyos fényszög esetén megfolytnak látszik a festék az egyik javtás helyén;
Aztán ma este kézi mosóban volt a kocsi, az egyik srác szólt, hogy políroztatni kellene a gépháztetőt, mert eléggé karcos (körkörös karcok....). Na ekkor megnéztem jobban, és kiderült, hogy bizony megfelelő megvilágításnál látszik sérülések javítása, azaz jól kivehető a ráfestés. Továbbá több helyen felhólyagzik a lakk, illetve több apró lakk dudor is van a felületen. Vazze....  falbav
Úgy tervezem, visszaviszem nekik garanciális javításra.
Kellene viszont valami tuti módszer, amivel fényviszonytól függetlenül kimutatható a festékréteg hibája. A lakkozáson látszik a polír-hiba ha tiszta, de arra akár azt is mondhatják, hogy én b.sztam össze valamikor. 

Ötlet?
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #635 Dátum: 2008.05.14 szerda, 22:24:33 »

Keríts egy festékvastagságmérőt. A rétegvastagság különbözni fog ott ahol foltokban festették
Naplózva
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #636 Dátum: 2008.05.14 szerda, 22:33:33 »

Keríts egy festékvastagságmérőt. A rétegvastagság különbözni fog ott ahol foltokban festették
Eddig OK, de olyan sérülés volt rajta,amit elvileg kikentek. Tehát ott amúgy is vastagabb lesz a réteg. Viszont a "telibefélnyezés" művelete miatt elvileg ott is vastagabbnak kellene lennie a rétegnek, ahol nem volt sérülés, mivel elvileg teljes felületet fényeztek. Tehát elvileg ha összevetem mondjuk az első sárvédők rétegvastagságát a gépháztető elvileg nem javított csak fényezett részével, akkor jelentős különbségnek kell lennie. Ha nincs, akkor átb.sztak. Jól gondolom? Lakkréteg számít a vastagságban?
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #637 Dátum: 2008.05.14 szerda, 22:40:12 »

Lakkréteg számít a vastagságban?
Szerintem a festékvastagságnál nincs különbség a sima festék és  a lakk között. Erre csak abból spekulálok hogy egy acélszerkezet festésénél először alapoznak utána megy a fedő réteg, ott a teljes vastagságot látják pedig elméletileg kettő vagy több réteg van.
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #638 Dátum: 2008.05.14 szerda, 22:52:30 »

Szerintem a festékvastagságnál nincs különbség a sima festék és  a lakk között. Erre csak abból spekulálok hogy egy acélszerkezet festésénél először alapoznak utána megy a fedő réteg, ott a teljes vastagságot látják pedig elméletileg kettő vagy több réteg van.

Tudomásom szerint a gyári festékek un. vízes festékek amit elektrosztatikus technologiával spéci száritóberendezéssel visznek fel. Utolagos anyagba nem nagyon árulnak vizes bázisú festéket. Mégha árulnak is egy Venturi elven működő szárítóval felszerelt kamra kell hozzá, ami nem nagyon van sehol. A javító fényezés - még ha lemezig is csiszolják a gyárit - mindíg vastagabb lesz.
Naplózva
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #639 Dátum: 2008.05.14 szerda, 23:03:46 »

Szerintem a festékvastagságnál nincs különbség a sima festék és  a lakk között. Erre csak abból spekulálok hogy egy acélszerkezet festésénél először alapoznak utána megy a fedő réteg, ott a teljes vastagságot látják pedig elméletileg kettő vagy több réteg van.
Na tehát akkor elvileg az újrafényezett gépháztető rétegvastagsága mindenképp nagyobb, mint a gyári. Jelen esetben az a kérdés, hogy a teljes felületet lefestették-e, vagy csak lejavították a hibákat, és átlakkozták a teljes felületet. Mindkét esetben nagyobb lesz a rétegvastagság, mint a gyári, viszont itt jön a képbe, hogy mit jelent a "telibefényezés". Teljes újrafestést vagy foltszerű újrafestést a hibáknál + teljes felület lakkozást?

Egyébként meg monnyanakle. Sad gun
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
lakkcipo
Vendég
« Új hozzászólás #640 Dátum: 2008.05.17 szombat, 20:03:18 »

Sziasztok!

a folt javítást avatott szem azonnal észreveszi, még ha a tulaj nem is látja!
a javított, telibe fújt elemet is fel lehet ismerni!
ne bajlódj rétegvastagság méréssel, egyszerűen látogass meg vagy engem vagy egy semleges szekembert és kérj szakvéleményt!
ennek tudatában visszamehetsz a szervízbe és reklamálhatsz! látni fogják hogy nem vagy láma a dologhoz, legalábbis áll valaki mögötted!
 Cool
Naplózva
lakkcipo
Vendég
« Új hozzászólás #641 Dátum: 2008.05.17 szombat, 20:08:21 »

Tudomásom szerint a gyári festékek un. vízes festékek amit elektrosztatikus technologiával spéci száritóberendezéssel visznek fel. Utolagos anyagba nem nagyon árulnak vizes bázisú festéket. Mégha árulnak is egy Venturi elven működő szárítóval felszerelt kamra kell hozzá, ami nem nagyon van sehol. A javító fényezés - még ha lemezig is csiszolják a gyárit - mindíg vastagabb lesz.
A kis szakember!  nyes
A vizes bázisú festékeket is szórópisztollyal hordják fel a fényezők! Már 4 éve dolgozom ezzel a technológiával!
Annyi a különbség hogy ez nem oldószeres hanem "vizes" bázisú! A kamra felépítése természetesen más ebben az esetben!
Egyébbként semmi különös nincs benne!
Naplózva
lakkcipo
Vendég
« Új hozzászólás #642 Dátum: 2008.05.17 szombat, 20:09:33 »

Szerintem a festékvastagságnál nincs különbség a sima festék és  a lakk között. Erre csak abból spekulálok hogy egy acélszerkezet festésénél először alapoznak utána megy a fedő réteg, ott a teljes vastagságot látják pedig elméletileg kettő vagy több réteg van.
Ez igaz!
a műszer a teljes bevonat vastagságát mutatja ki!
a fémtől a fedőlakkig!
 Wink
Naplózva
lakkcipo
Vendég
« Új hozzászólás #643 Dátum: 2008.05.17 szombat, 20:15:26 »

Eddig OK, de olyan sérülés volt rajta,amit elvileg kikentek. Tehát ott amúgy is vastagabb lesz a réteg. Viszont a "telibefélnyezés" művelete miatt elvileg ott is vastagabbnak kellene lennie a rétegnek, ahol nem volt sérülés, mivel elvileg teljes felületet fényeztek. Tehát elvileg ha összevetem mondjuk az első sárvédők rétegvastagságát a gépháztető elvileg nem javított csak fényezett részével, akkor jelentős különbségnek kell lennie. Ha nincs, akkor átb.sztak. Jól gondolom? Lakkréteg számít a vastagságban?
A sárvédőkőn biztos hogy kissebb a rétegvastagság mint a géptetőn!
Ill. a gyári rétegvastagság nem jött nég össze nekem sem! A biztosító asszem 300 mikronig nem panaszkodik!
Láttam már olyan autót ahol egy C oszlopon 70-90 mikron volt a gyári fényezés! Az kb. arra jó hogy ne kopjon ki a metál!
Naplózva
Schmidi
Vendég
« Új hozzászólás #644 Dátum: 2008.05.22 csütörtök, 12:38:39 »

Ha egy más színre van átfényezve egy autó, akkor műszakivizsgáztatni kell? Nem csak eredetvizsga és új forgalmi jár ezzel?

El kell menni a KF-hez, ők megnézik, adnak egy adatlapot, amivel igazolják, hogy valóban új színe van, és hogy milyen.
Ezzel az adatlappal mehetsz az okmányirodába új forgalmiért, bemondásra nem adnak újat.
Naplózva
PádárZoli
Vendég
« Új hozzászólás #645 Dátum: 2008.05.22 csütörtök, 15:16:41 »


Szia!

Úgy látom, hogy kell feltennem egy kérdésemet.
Volt fújva a kocsim itt-ott még a télen, ezt sokant tudják.
Egy pár hete, mióta jó idő van, akkor láttam meg, hogy a csiszolás nyomok látszanak a kasznin.
Mit lehet ezzel kezdeni? Vagy csak újrafújatni garanciába azzal aki ezt elkövette?
Naplózva
Leni
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 600



WWW E-mail
« Új hozzászólás #646 Dátum: 2008.05.22 csütörtök, 15:29:21 »

Hello!

Én is kérdeznék egyet ha lehet.Bár aki csináltatott már ilyet Ő is válaszoljon bátran...... help. Szóval van 1-2 kavicsfelverődés és mélyebb karc a fényezésen....  rinya  rinya. Teljes elem fényezése nélkül meg lehet oldani?

köszi

 
« Utoljára szerkesztve: 2008.05.22 csütörtök, 15:38:40 írta leni » Naplózva

volt:2001 TDDi, Kombi, Ghia, Facelift hűtőrács,  Egrus Kipufogó-vég,
Skoda Octavia 1.8 TSI (2011)
gyalak
Vendég
« Új hozzászólás #647 Dátum: 2008.05.22 csütörtök, 16:17:52 »

Hello!

Én is kérdeznék egyet ha lehet.Bár aki csináltatott már ilyet Ő is válaszoljon bátran...... help. Szóval van 1-2 kavicsfelverődés és mélyebb karc a fényezésen....  rinya  rinya. Teljes elem fényezése nélkül meg lehet oldani?

köszi

 
Igen a metálnál ez a megszokott,hogy csak foltot fújnak rá a színből és telibelakkozzák.
Naplózva
gorzas
Vendég
« Új hozzászólás #648 Dátum: 2008.05.22 csütörtök, 16:18:58 »

lakkcipo!
A mondim elso es hatso lokharitojaban levo fenyezetlen muanyag csikokat kene lefenyezni.
Mennyibe kerulne ez a muvelet nalad, az elemeket termeszetesen kiszedve vinnem a kezedbe! nyes nyes

Koszi elore is worship
Naplózva
gyalak
Vendég
« Új hozzászólás #649 Dátum: 2008.05.22 csütörtök, 16:19:12 »

Gorzas PÜ ment!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.065 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.