Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.28 vasárnap, 21:01:28 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 112 113 114 115 116 117 118 [119] 120 121 122 123 124 125 126 ... 247   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Optikai tuning  (Megtekintve 3217086 alkalommal)
0 Felhasználó és 46 vendég van a témában
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #5900 Dátum: 2008.07.16 szerda, 22:01:08 »

Ne idézzünk képeket!  ejnye1 ejnye1 ejnye1
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #5901 Dátum: 2008.07.17 csütörtök, 07:31:03 »

Akkor ha már rácsoknál tartunk, akkor itt az enyém...
[img ][/img]

most akkor ez a tied, v az ezüst!? fejvakaras
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #5902 Dátum: 2008.07.17 csütörtök, 13:56:41 »

Akkor ha már rácsoknál tartunk, akkor itt az enyém...
...beszélgessünk a kulcslyuk és embléma hollétéről... hogy oldottad meg annak hiányát...
Valóban ütősen néz ki... wave
« Utoljára szerkesztve: 2008.07.17 csütörtök, 14:04:59 írta Benedek » Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
ST220
Vendég
« Új hozzászólás #5903 Dátum: 2008.07.18 péntek, 11:40:56 »

Simán lett megoldva, vettem egy sima kulcsot, kifaragtattam, és egy imbuszkulcs lett ráhegesztve, hogy elérje a zárszerkezetet... Bedugom a rács között a  meghosszabbított kulcsomat, és nyílik is a motortér.. taps eplus2
A fekete az enyém... valaki kérdezte
Naplózva
ST220
Vendég
« Új hozzászólás #5904 Dátum: 2008.07.18 péntek, 11:44:33 »

Az embléma meg eltűnt a rácsról... Vettem még 1 ST rácsot, és abból használtunk részeket a kivágott fordjel helyére... Elég agresszív lett így a tekintet, főleg akkor ha az 55wattos 8000 kelvines xenon ködlámpákkal közlekedek hehe
« Utoljára szerkesztve: 2008.07.18 péntek, 11:46:09 írta ST220 » Naplózva
ST220
Vendég
« Új hozzászólás #5905 Dátum: 2008.07.18 péntek, 11:54:29 »


Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #5906 Dátum: 2008.07.18 péntek, 12:13:15 »

Az embléma meg eltűnt a rácsról... Vettem még 1 ST rácsot, és abból használtunk részeket a kivágott fordjel helyére...
az "inbuszkulcsos" dolog elég vadul hangzik..ám az az tény, hogy a szépségért meg kell küzdeni.."Turbó" felirat nélkül szerintem sokkal vadabb az eleje....Tudom ízlések és pofonok...
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
ST220
Vendég
« Új hozzászólás #5907 Dátum: 2008.07.18 péntek, 15:18:12 »

Igazából a turbo már nincs rajta, csak próba volt, hogy néz ki...
Lehet félreértettél, megvan a gyári két távirányítós kulcsom, azzal használom a kocsit, és vettem egy harmadikat, és az lett faragva, hegesztve. Azt csak akkor veszem elő, ha nyitom a motorteret. De jobb megoldás nem jutott eszembe, talán neked igen? Szívesen várom az ötleteket...
Naplózva
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #5908 Dátum: 2008.07.19 szombat, 12:19:31 »




Nem lehet valahol venni ilyen műanyag rácsot nagyobb méretben? valaki?
Naplózva
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #5909 Dátum: 2008.07.19 szombat, 12:56:34 »

Nem lehet valahol venni ilyen műanyag rácsot nagyobb méretben? valaki?

rostaként méterre is, akármennyit hehe hehe hehe
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #5910 Dátum: 2008.07.19 szombat, 13:25:14 »

...az 55wattos 8000 kelvines xenon ködlámpákkal közlekedek hehe

ez nem ködlámpa... az 2-3000K körül van... ködlámpával amúgy sem szokás közlekedni. Ilyenért büntetni szoktak (jogosan).
Ezzel az erővel kaszát is szerelhetnél rá, hogy levágd a motorosok fejét. szomoru1
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
ST220
Vendég
« Új hozzászólás #5911 Dátum: 2008.07.19 szombat, 13:48:45 »

Ilyet nem, de hasonló rácsot tudsz venni, de én pont a  gun csirkerács feelinget szerettem volna elkerülni. eplus2
Igazából a ködlámpába ugyanaz a H7-es izzó megy mint ha nem lenne gyári xenonos a lámpám... Akkor a tompított is ködlámpa?  Wink
Itt búra kialakításában van a lényeg, és miért ne lehetne ködlámpa?Huh? Most azt ne próbáld már nekem bemagyarázni, hogy mert 8000Kelvines, azért nem ködlámpa... Ha 3000 lenne akkor meg az lenne? Igazából színkülönbség van közte, meg annyi, hogy  nagyobb kelvinszám miatt egy kicsit kékes, meg talán veszít a fényerejéből egy 5000-eshez képest. Hidd el nagyon jól működik, gyakorlatban.
Nem szokás közlekedni ködlámpával, de akkor most nekem lehet Te szerinted, mert azt mondtad, hogy az  enyém nem az! Cheesy eplus2 hehe
Igazából meg nem érdekel, vakítani nem vakít, ha meg refiznek a szemembe, akkor előkapom én is az 55w 8000-es refit, és még a szélvédőjét is átégetem a fénycsóvával! nyes
« Utoljára szerkesztve: 2008.07.19 szombat, 14:26:14 írta ST220 » Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #5912 Dátum: 2008.07.19 szombat, 14:07:01 »

Ilyet nem, de hasonló rácsot tudsz venni, de én pont a  :gun:csirkerács feelinget szerettem volna elkerülni. eplus2
Igazából a ködlámpába ugyanaz a H7-es izzó megy mint ha nem lenne gyári xenonos a lámpám... Akkor a tompított is ködlámpa?  Wink
Itt búra kialakításában van a lényeg, és miért ne lehetne ködlámpa?Huh? Most azt ne próbáld már nekem bemagyarázni, hogy mert 8000Kelvines, azért nem ködlámpa... Ha 3000 lenne akkor meg az lenne? Igazából színkülönbség van közte, meg annyi, hogy  nagyobb kelvinszám miatt egy kicsit kékes, meg talán veszít a fényerejéből egy 5000-eshez képest. Hidd el nagyon jól működik, gyakorlatban.
Nem szokás közlekedni ködlámpával, de akkor most nekem lehet Te szerinted, mert azt mondtad, hogy az  enyém nem az! Cheesy eplus2 hehe
Igazából meg nem érdekel, vakítani nem vakít, ha meg refiznek a szemembe, akkor előkapom én is az 55w 8000-es refit, és még a szélvédőjét is átégetem a fénycsóvával! nyes

A ködlámpába H11 kell gyárilag!
Angel-nek igaza van, ködbe a 8000K-el csak a féhér ködfalat világítod meg. Ezzel ellentétben egy kadmium sárga lámpával átvilágítasz a ködön, és látsz, ezek a tények.
Szvsz, ez hülye játék, hogy akkor én is refizek ha más is, nem lenne egyszerűbb kikapcsolni a ködlámpát? Talán majd egy frontális ütközés után (nem ezt kívánom) máshogy gondolod ezt a kérdést, hogy érdemes-e DIREKT elvakítani a szembejövöt.
« Utoljára szerkesztve: 2008.07.19 szombat, 14:08:32 írta Scratch » Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
ST220
Vendég
« Új hozzászólás #5913 Dátum: 2008.07.19 szombat, 14:25:30 »

Ezzel H11-gyel az a baj, hogy nekem gyári ST van, amibe, mint tudjuk H7-es való...!!!!!! taps
Szerintem a tények azok, amiket én tapasztalok, mert igazán ti csak találgattok, hogy milyen lehet egy ködlámpa xenon, és így nehéz megmondanotok, ha még látni se láttatok...
Hidd el, megpróbáltuk, hogy vakít-e és nem zavaró, ha az lenne, akkor persze nem égetném, de az embereket nem is az zavarja, hogy vakítja, hanem, hogy ég, mert azt tanulta, hogy azt csak ködben lehet használni.  nyes A frontálisra csak azt tudom mondani, hogy sokkal zavaróbb egy olyan xenon, ami nem gyári, és utólagosan lett berakva, mint az én ködlámpámé... Enyém lentre világít elég szélesen, a kedvencem meg az utólagos xenonosok, felcsavarva a max magasságra, ennek ellenére, elnézek kicsit jobbra, azt ennyi, nem megyek utána, hogy megverjem.
Naplózva
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #5914 Dátum: 2008.07.19 szombat, 15:13:54 »

Na most ha minden sarkon lehet venni kilóra ilyen rácsot, akkor legalább egy cimet adjatok nekem... worship köszi
Naplózva
ST220
Vendég
« Új hozzászólás #5915 Dátum: 2008.07.19 szombat, 16:01:11 »

azt, hogy hol lehet venni műanyag/fém hálót az nem tudom neked megmondani, de valszeg majd olvassák a forumot, hétköznap, és többen fognak válaszolni. bombastic, vagy nemtom még milyen suzukituningos boltok vannak, ott lehetne megnézni...
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #5916 Dátum: 2008.07.19 szombat, 16:24:28 »

Ezzel H11-gyel az a baj, hogy nekem gyári ST van, amibe, mint tudjuk H7-es való...!!!!!! taps
Szerintem a tények azok, amiket én tapasztalok, mert igazán ti csak találgattok, hogy milyen lehet egy ködlámpa xenon, és így nehéz megmondanotok, ha még látni se láttatok...
Hidd el, megpróbáltuk, hogy vakít-e és nem zavaró, ha az lenne, akkor persze nem égetném, de az embereket nem is az zavarja, hogy vakítja, hanem, hogy ég, mert azt tanulta, hogy azt csak ködben lehet használni.  nyes A frontálisra csak azt tudom mondani, hogy sokkal zavaróbb egy olyan xenon, ami nem gyári, és utólagosan lett berakva, mint az én ködlámpámé... Enyém lentre világít elég szélesen, a kedvencem meg az utólagos xenonosok, felcsavarva a max magasságra, ennek ellenére, elnézek kicsit jobbra, azt ennyi, nem megyek utána, hogy megverjem.

Oké, ST H7, ezt nem tudtam!  worship
De igazából lényegtelen az izzó tipusa, úgyis a foncsor képzi a vetített fényt.
Nekem ködlámpába a hagyományos sárga izzóval, és a mégsárgább kadmiumsárga izzóval van tapasztalatom, a kadmiumsárga 1000x jobb. Smiley Vagy ha fordítva nézzük a fehérebb hagyományos izzó 1000x gyengébb, és folytathatjuk így a sort a Xenon fele. Smiley
Igen, ebbe igazad van, sokszor a tudat az irritálóbb, mint a fény, de akkor meg miért irritálod őket? Smiley Főlleg, ha Te is tudod, hogy ezt gondolják? Mert akkor ők se azt fogják mondani, hogy huhh de jól néz ki, hanem azt, hogy nézd már milyen, minek égeti a ködlámpát... Szóval érted... Smiley
Abba is igazad van, hogy az utólagos Xenon meg 1000x zavaróbb, és azoktól aztán tényleg semmit nem látni, akár mögötted, akár elötted jönnek, szerintem ezek hamarosan tiltva is lesznek.
« Utoljára szerkesztve: 2008.07.19 szombat, 16:26:44 írta Scratch » Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #5917 Dátum: 2008.07.19 szombat, 16:25:41 »

azt, hogy hol lehet venni műanyag/fém hálót az nem tudom neked megmondani, de valszeg majd olvassák a forumot, hétköznap, és többen fognak válaszolni. bombastic, vagy nemtom még milyen suzukituningos boltok vannak, ott lehetne megnézni...

BricoStore!  eplus2
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #5918 Dátum: 2008.07.19 szombat, 16:36:52 »

Na most ha minden sarkon lehet venni kilóra ilyen rácsot, akkor legalább egy cimet adjatok nekem... worship köszi

miskolc, búzatér kertészáruház. v az opel sajóval szembe lévő tüzépen is van, esetleg a vasudvarba is láttam már nyes nyes nyes
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
ST220
Vendég
« Új hozzászólás #5919 Dátum: 2008.07.19 szombat, 17:24:42 »

Nem áll szándékomban direkt irritálni őket, de nekem nagyon tetszik,igaz pont én nem látom eplus2, de olyan rejtélyes, ha este csak az ég.
A foncsor is más az ST-nek hehe (ez már csak vérszívás)
De szerintem annyira nem gáz, így ha jeleznek, akkor úgy veszem, hogy tetszik nekik beka3
Mondjuk ha nagy köd van, akkor az adott tempómnak a negyedével haladok. Meg azok is közlekednek, akinek nincs is ködlámpája, attól jobb vagyok!  police
Akkor már meg se merem említeni, hogy nekem a hátsó lámpa át van kötve... 4/5 ajtós modellnél ugye ha van kapcsolva lámpa, hátul egy kör világít, és az egyik félkör erősebben felvillan fékezés hatására... Nos ez nekem is megvan, hogy erősebben felvillan a félkör, de akkor ha felkapcsolom a hátsó ködlámpát!
És ebből akkor könnyű kitalálni, hogy ha fékezek, akkor a középső féklámpán kívül, a két kis háromszög azaz ami valójában jó erős hátsó ködlámpa, azok villannak fel! taps
Amúgy ha hátulról süt a nap, alig látszik ha fékezel, de így hogy teljesen más egység villan fel, sokkal jobban észre lehet venni a fékezést.
Egyedül annak zavaró, aki este mögöttem áll a lámpánál, és rajtatartom a féken a lábam! hehe  - az zavaró szerintem is!
Naplózva
gostrada
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1472

Tddi trendi traktor


E-mail
« Új hozzászólás #5920 Dátum: 2008.07.19 szombat, 18:02:34 »

Ilyet nem, de hasonló rácsot tudsz venni, de én pont a  gun csirkerács feelinget szerettem volna elkerülni. eplus2
Igazából a ködlámpába ugyanaz a H7-es izzó megy mint ha nem lenne gyári xenonos a lámpám... Akkor a tompított is ködlámpa?  Wink
Itt búra kialakításában van a lényeg, és miért ne lehetne ködlámpa?Huh? Most azt ne próbáld már nekem bemagyarázni, hogy mert 8000Kelvines, azért nem ködlámpa... Ha 3000 lenne akkor meg az lenne? Igazából színkülönbség van közte, meg annyi, hogy  nagyobb kelvinszám miatt egy kicsit kékes, meg talán veszít a fényerejéből egy 5000-eshez képest. Hidd el nagyon jól működik, gyakorlatban.
Nem szokás közlekedni ködlámpával, de akkor most nekem lehet Te szerinted, mert azt mondtad, hogy az  enyém nem az! Cheesy eplus2 hehe
Igazából meg nem érdekel, vakítani nem vakít, ha meg refiznek a szemembe, akkor előkapom én is az 55w 8000-es refit, és még a szélvédőjét is átégetem a fénycsóvával! nyes
Nagyon szép az autó,és jól sikerült a kép is,a hátteret leszámitva.A turbo felirat szerencse hogy lekerült róla,mert az olyan 80 évek egyesgolf fillinges.
Ködlámpa engem ugyan még nem zavart,nem is értem hogy miért tilos!De ez a kiégetem a retináját azért nagyon antiszociális megnyilvánulás.az úton közlekedökel,probálj meg eggyütt dolgozni,és nem megvakitani őket!Mert ez egy veszélyes üzem,és van aki eleve vakon ül kocsiba pias,nem kell ezt a fogyatékoságát még fokozni,mert 1* bexopod. szomoru1
Naplózva

Túl a millió kilométeren....1997Td,2002Tdci,2002Tddi Feel the difference
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #5921 Dátum: 2008.07.19 szombat, 18:44:06 »

Nem áll szándékomban direkt irritálni őket, de nekem nagyon tetszik,igaz pont én nem látom eplus2, de olyan rejtélyes, ha este csak az ég.
A foncsor is más az ST-nek hehe (ez már csak vérszívás)
De szerintem annyira nem gáz, így ha jeleznek, akkor úgy veszem, hogy tetszik nekik beka3
Mondjuk ha nagy köd van, akkor az adott tempómnak a negyedével haladok. Meg azok is közlekednek, akinek nincs is ködlámpája, attól jobb vagyok!  police
Akkor már meg se merem említeni, hogy nekem a hátsó lámpa át van kötve... 4/5 ajtós modellnél ugye ha van kapcsolva lámpa, hátul egy kör világít, és az egyik félkör erősebben felvillan fékezés hatására... Nos ez nekem is megvan, hogy erősebben felvillan a félkör, de akkor ha felkapcsolom a hátsó ködlámpát!
És ebből akkor könnyű kitalálni, hogy ha fékezek, akkor a középső féklámpán kívül, a két kis háromszög azaz ami valójában jó erős hátsó ködlámpa, azok villannak fel! taps
Amúgy ha hátulról süt a nap, alig látszik ha fékezel, de így hogy teljesen más egység villan fel, sokkal jobban észre lehet venni a fékezést.
Egyedül annak zavaró, aki este mögöttem áll a lámpánál, és rajtatartom a féken a lábam! hehe  - az zavaró szerintem is!

Én is ezt mondom, az oké, hogy Neked tetszik, csak ahogy írod, pont Te nem látod!  vigyor3
Nekem is nagyon tetszenek a 30 000K-es lila/UV Xenon-ok, egyszer majdnem vettem ilyen én is a ködlámpába de győzött a józan ész. Smiley Pont ez miatt, hogy semmit nem fogok látni vele, és ráaádsul én nem fogom látni. Smiley
Nekem a kombinál külön van a féklámpa, az úgy teljesen jó! Tessék kombit venni!  eplus2 eplus2 eplus2
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #5922 Dátum: 2008.07.19 szombat, 19:41:26 »

Nem áll szándékomban direkt irritálni őket, de nekem nagyon tetszik,igaz pont én nem látom eplus2, de olyan rejtélyes, ha este csak az ég.
A foncsor is más az ST-nek hehe (ez már csak vérszívás)
De szerintem annyira nem gáz, így ha jeleznek, akkor úgy veszem, hogy tetszik nekik beka3
Mondjuk ha nagy köd van, akkor az adott tempómnak a negyedével haladok. Meg azok is közlekednek, akinek nincs is ködlámpája, attól jobb vagyok!  police
Akkor már meg se merem említeni, hogy nekem a hátsó lámpa át van kötve... 4/5 ajtós modellnél ugye ha van kapcsolva lámpa, hátul egy kör világít, és az egyik félkör erősebben felvillan fékezés hatására... Nos ez nekem is megvan, hogy erősebben felvillan a félkör, de akkor ha felkapcsolom a hátsó ködlámpát!
És ebből akkor könnyű kitalálni, hogy ha fékezek, akkor a középső féklámpán kívül, a két kis háromszög azaz ami valójában jó erős hátsó ködlámpa, azok villannak fel! taps
Amúgy ha hátulról süt a nap, alig látszik ha fékezel, de így hogy teljesen más egység villan fel, sokkal jobban észre lehet venni a fékezést.
Egyedül annak zavaró, aki este mögöttem áll a lámpánál, és rajtatartom a féken a lábam! hehe  - az zavaró szerintem is!

Nem akarok mögötted lenni amikor fékezel  szomoru1 !
Utálom a mikor a féklámpa is kiégeti/zavarja a szememet.  levele
Átírhatnád a nevedet "iritátorra" !  eplus2
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #5923 Dátum: 2008.07.19 szombat, 20:13:06 »

Nem akarok mögötted lenni amikor fékezel  szomoru1 !
Utálom a mikor a féklámpa is kiégeti/zavarja a szememet.  levele
Átírhatnád a nevedet "iritátorra" !  eplus2

Az tényleg nem jó, de még mindig jobb mint a régi Barkasz hátsó lámpa, ahol szinte nincs különbség a helyzetjelző, és a fék között. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
ST220
Vendég
« Új hozzászólás #5924 Dátum: 2008.07.20 vasárnap, 01:02:33 »

Még mindig nem az a célom, hogy kiégessem a másik szemét, se a tompított, se a ködlámpám nem zavaró. Egyedül a távolsági az ami brutális,és tényleg szemégető, de azt csak lakott terülten kívül használom, mikor nincs senki a közelben, akkor viszont nem marad sötét folt a körnéken eplus2
« Utoljára szerkesztve: 2008.07.20 vasárnap, 01:05:36 írta ST220 » Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #5925 Dátum: 2008.07.20 vasárnap, 01:13:54 »

Még mindig nem az a célom, hogy kiégessem a másik szemét, se a tompított, se a ködlámpám nem zavaró. Egyedül a távolsági az ami brutális,és tényleg szemégető, de azt csak lakott terülten kívül használom, mikor nincs senki a közelben, akkor viszont nem marad sötét folt a körnéken eplus2

Az is kisüléses Xenon, vagy csak Xenon gázos izzó?
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
krisztian
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 276



E-mail
« Új hozzászólás #5926 Dátum: 2008.07.20 vasárnap, 08:16:07 »

Az is kisüléses Xenon, vagy csak Xenon gázos izzó?

az is Xenon . 55w 8000K.
Naplózva

MKIV. 2,2 TDCI TIT-S
ST220
Vendég
« Új hozzászólás #5927 Dátum: 2008.07.20 vasárnap, 09:53:08 »

Rendes xenon, nem csak izzó...Mutatós... eplus2 a "fénytöréseket" csípem nagyon benne
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #5928 Dátum: 2008.07.20 vasárnap, 10:51:35 »

Rendes xenon, nem csak izzó...Mutatós... eplus2 a "fénytöréseket" csípem nagyon benne
Szépnek szép, de majd erre az okosok akiknek a legnagyobb átalakítás az az autón ha hátra tolják az ülést eplus2 majd azt mondják, hogy bezzeg a gyári keszon milyen szépen egyenletesen terít eplus2 wave
Naplózva
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #5929 Dátum: 2008.07.20 vasárnap, 10:55:02 »

Szépnek szép, de majd erre az okosok akiknek a legnagyobb átalakítás az az autón ha hátra tolják az ülést eplus2 majd azt mondják, hogy bezzeg a gyári keszon milyen szépen egyenletesen terít eplus2 wave

jó hát te követhetetlen is vagy ebben a kérdésben. rajtad kívül még senki nem építette át minden évben a mondeoja elejét taps
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #5930 Dátum: 2008.07.20 vasárnap, 11:02:57 »

jó hát te követhetetlen is vagy ebben a kérdésben. rajtad kívül még senki nem építette át minden évben a mondeoja elejét taps
Utálom a kavics felverődéseket eplus2 wave
Naplózva
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #5931 Dátum: 2008.07.20 vasárnap, 11:09:44 »

Utálom a kavics felverődéseket eplus2 wave

szerintem a garázsajtódat is hehe
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
ST220
Vendég
« Új hozzászólás #5932 Dátum: 2008.07.20 vasárnap, 11:12:17 »

Szépnek szép, de majd erre az okosok akiknek a legnagyobb átalakítás az az autón ha hátra tolják az ülést eplus2 majd azt mondják, hogy bezzeg a gyári keszon milyen szépen egyenletesen terít eplus2 wave
Minden mondeo lámpa így világít,  ha kap rendes xenont a távolságiba!!!
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #5933 Dátum: 2008.07.20 vasárnap, 11:45:54 »

az is Xenon . 55w 8000K.

Távolságinál az nem gyújt be túl lassan? Kb. 1 perc ezeknél, hogy a max. fényerőt elérjék, villantani se lehet vele...
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #5934 Dátum: 2008.07.20 vasárnap, 11:47:06 »

Rendes xenon, nem csak izzó...Mutatós... eplus2 a "fénytöréseket" csípem nagyon benne

Nekem ez már túl kék, én az 5100K-ről is visszaállok majd a 4100-4300K-re. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #5935 Dátum: 2008.07.20 vasárnap, 11:49:03 »

Szépnek szép, de majd erre az okosok akiknek a legnagyobb átalakítás az az autón ha hátra tolják az ülést eplus2 majd azt mondják, hogy bezzeg a gyári keszon milyen szépen egyenletesen terít eplus2 wave

Távolságiba nincs lencse a gyárinál se!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #5936 Dátum: 2008.07.20 vasárnap, 11:50:20 »

Mondeo búvárvilágítás:

http://www.youtube.com/watch?v=ZzfjNaxoJl4
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #5937 Dátum: 2008.07.20 vasárnap, 11:56:55 »


Ne haragudj de mit kell nézni ezen?
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #5938 Dátum: 2008.07.20 vasárnap, 11:58:46 »

Ne haragudj de mit kell nézni ezen?

Belső tükör aljába a LED-et.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #5939 Dátum: 2008.07.20 vasárnap, 11:59:18 »

Rendes xenon, nem csak izzó...Mutatós... eplus2 a "fénytöréseket" csípem nagyon benne


Jól látom hogy balra világit a lámpád a szembejövő pofájába, és még felfelé is?
« Utoljára szerkesztve: 2008.07.20 vasárnap, 12:01:43 írta bunyek » Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #5940 Dátum: 2008.07.20 vasárnap, 12:01:03 »

Képeket ne idézzünk már!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #5941 Dátum: 2008.07.20 vasárnap, 12:01:13 »

Belső tükör aljába a LED-et.

Ok, látom  vigyor3
Naplózva
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #5942 Dátum: 2008.07.20 vasárnap, 12:02:08 »

Képeket ne idézzünk már!

Parancs , értettem!!!!
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #5943 Dátum: 2008.07.20 vasárnap, 12:03:10 »

Ok, látom  vigyor3

A króm részeken látni főlleg a csillogást, a rádió gombján, a CD betöktő nyíláson, nekem nagyon tetszik! De képen talán jobban látszik:

Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #5944 Dátum: 2008.07.20 vasárnap, 12:04:23 »

Parancs , értettem!!!!

 worship
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
ST220
Vendég
« Új hozzászólás #5945 Dátum: 2008.07.20 vasárnap, 12:05:14 »

Ez a távolságim, és ezzel nem szoktam az emberek pofájába világítani, maximum a bogarakéba.  eplus2
A tompított előtt, ugye van projektor, az nem vakít, meg az gyárilag is 35w-os asszem.
Naplózva
ST220
Vendég
« Új hozzászólás #5946 Dátum: 2008.07.20 vasárnap, 12:09:59 »

Nekem is nagyon tetszik a búvárvilágítás, de kékben nekem jobban tetszene....
Nekem most jégfehér ledes izzók világítják meg a belsőt, egy kis kékes beütéssel...
Naplózva
ST220
Vendég
« Új hozzászólás #5947 Dátum: 2008.07.20 vasárnap, 12:12:16 »

Távolságinál az nem gyújt be túl lassan? Kb. 1 perc ezeknél, hogy a max. fényerőt elérjék, villantani se lehet vele...

Enenk olyan 5-6 másodperc kell, amíg eléri a teljes fényerőt, de ha fél percen belül visszakapcsolod, akkor azonnal teljes erővel világít, tehát amíg elmegy egy kocsi, és visszanyomod, akkor azonnal dobja a fényt.
Viillantani lehet vele, olyan mint a stroboszkóp, az más kérdés, hogy nem tesz neki jót! eplus2
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #5948 Dátum: 2008.07.20 vasárnap, 14:17:13 »

Enenk olyan 5-6 másodperc kell, amíg eléri a teljes fényerőt, de ha fél percen belül visszakapcsolod, akkor azonnal teljes erővel világít, tehát amíg elmegy egy kocsi, és visszanyomod, akkor azonnal dobja a fényt.
Viillantani lehet vele, olyan mint a stroboszkóp, az más kérdés, hogy nem tesz neki jót! eplus2

Ködlámpa. Az néhány dolog miatt lesz ködlámpa. Az egyik az, hogy alacsonyabban van (a fehér fal miatt). A másik, hogy egész másképpen teríti a fényt, mint a tompított, rövidebb a fénycsóvája, és szélesebb. A harmadik, hogy a ködben a sárga messzebbre világít, mert minél sűrűbb a közeg, annál többet nyel el a fényből, és abból is, minél magasabb frekvenciájú, azaz minél nagyobb a kelvinszám. Ha egy olyan izzót raksz bele, ami csak kiszűri a fehér fényt, és attól sárga, az nyilván nem jobb, de ha van eleve sárga izzó, ami sárgásabb fényt állít elő, na az lenne a király.
Asszem, mintha a Scratch olyat szerelt volna be. Szóval meg lehet oldani a Xenonosítást a ködlámpára, de szerintem az lenne a jó, ha eleve ilyen sárga xenont rakna be az ember (van ilyen). A xenon előnye, hogy nagyobb a lumen.
A féklámpát átkötni, hogy jobban világítson, ez határeset. Nyilván fontos, hogy meglássák, hogy fékezel. De szerintem a gyári eléggé világít, főleg a ledsorral. Most igazából ezzel nagy kárt nem csinálsz, mert max jobban látják, de elgondolkodtató, hogy az araszolgatásban, esetleg nem zavarod-e a mögötted levőt. Szóval, ez szerintem belefér, bár felesleges irritáció (a dugóban mindenképpen). Úgy lenne a poénos, hogy nappal csinálja, iccaka nem.
Valaki (emlékszem a nevére, de ez most nem fontos) annakidején azt akarta megcsinálni, hogy fékezéskor először villanjon 3-at a lámpa, majd utána világítson folyamatosan. Hát nem tudom, én akkor is kifejtettem, hogy ez feleselges pánikkeltés. Láttam ilyet élőben, és nagyon zavart. Kb annyira, mint a szomszéd riaszója, ami minden este 11 körül megszólal. Ha egyszer majd okkal teszi, senki sem fog odafigyelni rá, tehát a funkcióját elveszíti.
A búvárlámpa az OK, meg a többi is, sőt, szerintem a fényszóróval sincs gond, bár szerintem zavaró, hogy csak 1-2 másodperc múlva világít rendesen, de ez a te dolgod. Az, hogy sokkal jobban világít, az nem baj, mert eleve a fényszóró zavaró, úgyis le kell kapcsolni, ha valaki szembejön.
Az ilyen országúti harc nem egy okos dolog, ha a szemembe világít, akkor majd én a xenonos távolságimmal... és mi van ha megijed, és bemegy az árokba. Gondolom, akkor nem leszel vidám. Most akkor én mit csináljak, ha még rád szeretnék tromfoni? Szereljek vakut az elejére, becsukom a szemem 1 másodpercre, a szemedbe villogok, majd kinyitom?
Nyilván, mindenfélét be lehet szerelni (mint a régi Mantás vicc: Vettem egy lexikont... és, beépítetted már?). Viszont az nem lenne rossz, ha az ember nem veszélyeztetné a forgalmat. A baj enélkül is megvan, minek fokozzuk még... egyszer bekapcsolva felejtettem a ködlámpám (amúgy a városban is rettentő köd volt). Jött utának egy eltés nagyarc, elkezdett villogni, dudálni, miegymás (Ja, egy 2 személyes smartból). Piros lámpánál megkérdem, mi a probléma. Na most eleve olyan magasról kezdte (itt derült ki, melyik állatfajhoz tartozik: bölcsész), hogy türelmesen végighallgattam, majd békésen megjegyeztem, hogy simán bekapcsolva felejtettem, ennyi, semmi hátsó szándékom nem volt. Tovább erősködött, és elmondott mindenfélének. Persze a történetnek nyilván igazságos vége lett, de mit szólna az a csávó az én villogó hátsólámpámhoz (vagy a bazierős féklámpához). Még a végén szívrohamot kapna, vagy szétrobbanna az eltés feje. Kell az nekem? Nyilván nem, mert akkor ki fog kiszolgálni a mekdönciben.
Persze ha te azt mondod, a tiéd nem vakít, én készséggel, elsőre elhiszem, akkor ez nem rád, hanem általánossában értendő.
Szóval szerintem az élni és élni hagyni elvet kellene alkalmazni az úton. Valahogy ne provokáljuk, irritáljuk, hergeljük a népet, ha nem muszály.
Egyszer követtem egy autót, a hátsó ablakban ott figyelt egy gyerkőc, aki idegesen rángatózott, mutogotott, provokált, bemutatott. Na szóval úgy általában nem érdekel az ilyesmi, de szimplán megelőztem, mert kinek kell az, hogy kiszállok, és letépem a papa füleit.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #5949 Dátum: 2008.07.20 vasárnap, 14:17:24 »

Ez a távolságim, és ezzel nem szoktam az emberek pofájába világítani, maximum a bogarakéba.  eplus2
A tompított előtt, ugye van projektor, az nem vakít, meg az gyárilag is 35w-os asszem.

Tehát a projektoros lámpa akkor nem vakit?  aha.....értem worship
Engem nem zavar a mások lámpája, megmondom őszintén, ha nekem gondom van/vagy paraszt valaki az úton akkor megfordulok és utánnamegyek!!!!!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 112 113 114 115 116 117 118 [119] 120 121 122 123 124 125 126 ... 247   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.081 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.