Leveszed a GO-szűrőről a középső, vastag csutkáról a csövet, és oda csatlakoztatod a pumpádat, és a szűrőn keresztül le tudod szívni a gázolajat. Esélyes, hogy ha szárazra szívod a tankot, azzal egyben az aljáról a koszt is felszeded, azaz a GO-szűrő utána azonnal kukás. Ha van, használj inkább egy kukaérett példányt. Lehet abból a csőből is közvetlenül, ami a tank felől jön, de épp a mondottak miatt kevésbé célszerű, jobb, ha a szutykot nem töltöd át az új autóba.
Ha most valami jóféle szűrő van az autón, amit még át akarsz tenni esetleg az újba, akár vehetsz egy nevenincs legolcsóbb filléres vacakot erre a nemes célra.
Sziasztok , sikerült vennem egy másik Mondeót (MK3), az eredetit letettem, donornak, mert sajnos elrozsdált az alváza. Az eredeti autómban benne maradt kb fél tank gázolaj. Hogyan tudom kiszedni? Próbáltam beledugni csövet, puhábbat, keményebbet, de egyik sem jut el a tankba. Kinek van ötlete?
Nekem. :-)
Leveszed a GO-szűrőről a középső, vastag csutkáról a csövet, és oda csatlakoztatod a pumpádat, és a szűrőn keresztül le tudod szívni a gázolajat. Esélyes, hogy ha szárazra szívod a tankot, azzal egyben az aljáról a koszt is felszeded, azaz a GO-szűrő utána azonnal kukás. Ha van, használj inkább egy kukaérett példányt. Lehet abból a csőből is közvetlenül, ami a tank felől jön, de épp a mondottak miatt kevésbé célszerű, jobb, ha a szutykot nem töltöd át az új autóba.
Ha most valami jóféle szűrő van az autón, amit még át akarsz tenni esetleg az újba, akár vehetsz egy nevenincs legolcsóbb filléres vacakot erre a nemes célra.
Sziasztok , sikerült vennem egy másik Mondeót (MK3), az eredetit letettem, donornak, mert sajnos elrozsdált az alváza. Az eredeti autómban benne maradt kb fél tank gázolaj. Hogyan tudom kiszedni? Próbáltam beledugni csövet, puhábbat, keményebbet, de egyik sem jut el a tankba. Kinek van ötlete?
Sziasztok! Keresek olyan személyt, aki foglalkozik mondeo mk3 óracsoport felújításával, esetleg számlap egyedivé alakításával. A segítségeket wlőre is köszönöm.
szétkaptam a 2011-es 2.0 tdci (ufba) motorom, és nem akar összeállni, ötletet szeretnék kérni, mi mehetett félre, vagy kihez forduljak.
fel lett újítva: - turbó - injektorok és nagynyomású szivattyú - hengerfej, mert kiderült, hogy nagyon kokszos
kitakarítottam a szívósort, minden tömítés természetesen cserélve lett. vezérlés összerakása után 5x átforgattam a motort, midnen visszajött a helyére. miután összeraktam, (injektorok új kódjainak beállítása és üzemanyag rendszer légtelenítése után) a motor indult, néhány kilóméter után kisimult, szépen járt. folyni nem folyik belőle semmi, de következetesen két hibakód visszatér: - P0341 - Camshaft Position Sensor 'A' Circuit Range/Performance Bank 1 or Single Sensor - P003A - Turbocharger/Supercharger Boost Control A Position Exceeded Learning Limit
hibajelenségek: - néha elejti a fordulatszámmérő mutatóját - erőteljesebb kigyorsításkor betorpan - 1500-2500 között egyenetlen a motor járása. menet közben nem lehet észrevenni, csak ha álló helyzetben pörgetem a motort
cseréltem vezérműtengely jeladót, nem változott semmi. kimértem a vezérműtengely jeladó és az ecm/pcm közötti vezetékeket, nem találtam szakadást, terheléssel is jónak mutatkoznak. még fontos lehet, hogy december vége és múlt hét között állt az autó (igen, kicsit elhúzódott....)
ezen a ponton elfogyott minden ötletem. mit nézzek még meg? vagy kihez fordulhatnék, aki tudna segíteni?
Egy ideje nézegetem már a Hybrid Mondeokat, ez lesz a következő autóm. Jelenleg egy Mk3 2.0 benzinem van ami 11-12 litert fogyaszt Pesten, és hát eljárt felette az idő. Az én felhasználási szokásaimnak tökéletes lenne egy ilyen hibrid 5-6 literes fogyasztással.
Van is egy kiszemelt, amelyet külső átvizsgálós céggel át is nézettem, és összességében jó állapotban van, azonban pár képen felfedeztem furcsaságokat. Az egyik a csomagtérben készült a pótkerékről, ami vizes volt, a takaró burkolat kárpitja pedig penészes volt. Minden bizonnyal valahol beázik az autó, viszont rozsdás nem volt a mankókerék felnije. Kérdés mennyire típushiba ez az Mk5-nél? Az én Mk3-am mindenhol is ázott, ahol tudott, nagyjából 90%-osra sikerült már orvosolni a problémát. A másik, hogy a fotók készítésénél belül a kormány oldalon a műszerfalnál tiszta pára/vízcseppes volt a szélvédő belül, egy elég nagy foltban. Elvileg cserélve lett már a gyári, Pilkington van benne. Elképzelhető, hogy rosszul ragasztották be az új szélvédőt, és ott ázik be, vagy más oka is lehet? Amit tudni kell még az autóról, hogy lassan 3 hónapja kereskedésben áll. Csodálkozom, hogy nem vitték még el, az árát viszont nem viszik lejjebb. Ha tényleg beázik, érdemes egy ilyen autóba belevágni, meg lehet-e csináltatni, hogy 100%-osan ne ázzon? Elég tisztességesen felszerelt példányról van szó.
2018-as sedan egyébként a kocsi.
a párát a kabinlégszűrő csereérettségei is okozhatja. Nem gondolnám, hogy rosszul ragasztanak be egy szélvédőt.Meg az nem páraként jelentkezne. A pótkeréknél is lehet balfaxság okozta víz,penész.De a kombinál a spricni cső is szétmehetett..... ezek nem lehetnek szerintem válóokok,inkább alkualap.
Egy ideje nézegetem már a Hybrid Mondeokat, ez lesz a következő autóm. Jelenleg egy Mk3 2.0 benzinem van ami 11-12 litert fogyaszt Pesten, és hát eljárt felette az idő. Az én felhasználási szokásaimnak tökéletes lenne egy ilyen hibrid 5-6 literes fogyasztással.
Van is egy kiszemelt, amelyet külső átvizsgálós céggel át is nézettem, és összességében jó állapotban van, azonban pár képen felfedeztem furcsaságokat. Az egyik a csomagtérben készült a pótkerékről, ami vizes volt, a takaró burkolat kárpitja pedig penészes volt. Minden bizonnyal valahol beázik az autó, viszont rozsdás nem volt a mankókerék felnije. Kérdés mennyire típushiba ez az Mk5-nél? Az én Mk3-am mindenhol is ázott, ahol tudott, nagyjából 90%-osra sikerült már orvosolni a problémát. A másik, hogy a fotók készítésénél belül a kormány oldalon a műszerfalnál tiszta pára/vízcseppes volt a szélvédő belül, egy elég nagy foltban. Elvileg cserélve lett már a gyári, Pilkington van benne. Elképzelhető, hogy rosszul ragasztották be az új szélvédőt, és ott ázik be, vagy más oka is lehet? Amit tudni kell még az autóról, hogy lassan 3 hónapja kereskedésben áll. Csodálkozom, hogy nem vitték még el, az árát viszont nem viszik lejjebb. Ha tényleg beázik, érdemes egy ilyen autóba belevágni, meg lehet-e csináltatni, hogy 100%-osan ne ázzon? Elég tisztességesen felszerelt példányról van szó.
2018-as sedan egyébként a kocsi.
Ugyan gyári szélvédővel és kombi, de egy csepp víz nincs sehol.
Egy ideje nézegetem már a Hybrid Mondeokat, ez lesz a következő autóm. Jelenleg egy Mk3 2.0 benzinem van ami 11-12 litert fogyaszt Pesten, és hát eljárt felette az idő. Az én felhasználási szokásaimnak tökéletes lenne egy ilyen hibrid 5-6 literes fogyasztással.
Van is egy kiszemelt, amelyet külső átvizsgálós céggel át is nézettem, és összességében jó állapotban van, azonban pár képen felfedeztem furcsaságokat. Az egyik a csomagtérben készült a pótkerékről, ami vizes volt, a takaró burkolat kárpitja pedig penészes volt. Minden bizonnyal valahol beázik az autó, viszont rozsdás nem volt a mankókerék felnije. Kérdés mennyire típushiba ez az Mk5-nél? Az én Mk3-am mindenhol is ázott, ahol tudott, nagyjából 90%-osra sikerült már orvosolni a problémát. A másik, hogy a fotók készítésénél belül a kormány oldalon a műszerfalnál tiszta pára/vízcseppes volt a szélvédő belül, egy elég nagy foltban. Elvileg cserélve lett már a gyári, Pilkington van benne. Elképzelhető, hogy rosszul ragasztották be az új szélvédőt, és ott ázik be, vagy más oka is lehet? Amit tudni kell még az autóról, hogy lassan 3 hónapja kereskedésben áll. Csodálkozom, hogy nem vitték még el, az árát viszont nem viszik lejjebb. Ha tényleg beázik, érdemes egy ilyen autóba belevágni, meg lehet-e csináltatni, hogy 100%-osan ne ázzon? Elég tisztességesen felszerelt példányról van szó.
Mi lehet az oka annak, hogy főleg macskaköves úton aprókat de remeg kormány jobbra balra? Meg legutóbbi havazás után ahogy kis bukkanókban megfagyott a letaposott hó az utakon, azokon menve is összevissza ment a kormány jobbra-balra kicsiket. Kormánymű baj lehet, vagy micsoda?
a kormány rudazat lehet kikopva. A lábnál meg kell rángatni. De a kormány összekötő gömbfej is elkophatott a futóműben. Bár ezek kopognak is...
Ez weboldal sütiket (cookie) használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A weboldal további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.
További információ