Sziasztok!
Mint újdonsült MKIII 2.0 TDCI 130 LE Mondeo tulajdonost elképzelhető hogy palira vettek, ugyanis:
Pár hete vásároltam egy MKIII-as mondeót a kínnálat tetejéből. Esztétikailag kifogástalan az állapota, leinformálható 200 ezer km futás, rozsdát hirből sem látott, motor erős, de...
A motor szerintem borzasztó hangos (legalábbis a korábbi 1.6-os I30-amhoz képest biztosan, azzal már ilyen hangok mellett sikítva rohantam volna szervízbe), ám a független szakértő úr akit megbíztam az autó állapotának felmérésével menyugtatott hogy egy fordnál ez normális és erősen ajálja megvételre (helyszíni autóátvizsgálásra szakosodott emberke). Nyilván ebbe beletörődtem és megpróbáltam vele együttélni, de nem hagyott nyugodni.
Kikapcsoltam a fűtést és mindent ami zajt csinálhat és hallgatolóztam és bizony arra lettem fiogyelmes hogy különösen félterhelésen, amikor nem gyorsítok vagy lassítok, főként 3. fokozatban olyan 2000-es fordulat környékén valami borzasztó kerepelő hang csilingel. Gázelvételnél, motorféknél semmi (nyilván olyankor nincs befecskendezés). Nem vagyok autószerelő, de azért konyítok némileg az autókhoz és erősen az a gyaú ébredt bennem hogy a porlasztókkal lesz gond.
Ezen megérzéssel meg is kerestem egy helyi ford specialistát, aki minden mérés nélkül felvilágosított hogy az MKIII nál a delphi befecskendező rendszere nem egy acélos találmány, és bizony jó helyen tapogatóztam. Továbbá elárulta azt is, hogy ennek a felújítása felér az autóm vásárlási értékével (800.000.- Ft.). Javaslatának megfelelően most csak prémium dieselt tankolok, és azt is tuningolom 3dl/70L arányban Arol 2T olajjal (így talán ki tudom tolni a teljes megsemmisülést) azonban Ő már MKIII-as Mondeóval nem foglalkozik.
Régi álom volt az MKIII és nem szeretném ha csak egy futó románc lenne belőle, és még most rögtön a vásárlás után hátha a tisztelt kereskedő úr zsebeit is meg tudnám masszírozni az ügy érdekében.
Valaki esetleg tud ajánlani olyan szakit aki kifejezetten ezekkel a rendszerekkel foglalkozik, esetleg újít fel?
nem akarom a kedved szegni, de megvásároltál egy 25éves technológiát,gondolom nemkevesebb valós korral. Azonban a futásteljesítménye kevésbé hihető-talán ez ami "megvan csinálva" az autóhoz.Húsz év alatt ezek mind félmillát futottak.Ezt nem vették nyugdíjasok vagy bevásárlásra második autónak.Mint újdonsült MKIII 2.0 TDCI 130 LE Mondeo tulajdonost elképzelhető hogy palira vettek, ugyanis:
Pár hete vásároltam egy MKIII-as mondeót a kínnálat tetejéből. Esztétikailag kifogástalan az állapota, leinformálható 200 ezer km futás, rozsdát hirből sem látott, motor erős, de...
A motor szerintem borzasztó hangos (legalábbis a korábbi 1.6-os I30-amhoz képest biztosan, azzal már ilyen hangok mellett sikítva rohantam volna szervízbe), ám a független szakértő úr akit megbíztam az autó állapotának felmérésével menyugtatott hogy egy fordnál ez normális és erősen ajálja megvételre (helyszíni autóátvizsgálásra szakosodott emberke). Nyilván ebbe beletörődtem és megpróbáltam vele együttélni, de nem hagyott nyugodni.
Kikapcsoltam a fűtést és mindent ami zajt csinálhat és hallgatolóztam és bizony arra lettem fiogyelmes hogy különösen félterhelésen, amikor nem gyorsítok vagy lassítok, főként 3. fokozatban olyan 2000-es fordulat környékén valami borzasztó kerepelő hang csilingel. Gázelvételnél, motorféknél semmi (nyilván olyankor nincs befecskendezés). Nem vagyok autószerelő, de azért konyítok némileg az autókhoz és erősen az a gyaú ébredt bennem hogy a porlasztókkal lesz gond.
Ezen megérzéssel meg is kerestem egy helyi ford specialistát, aki minden mérés nélkül felvilágosított hogy az MKIII nál a delphi befecskendező rendszere nem egy acélos találmány, és bizony jó helyen tapogatóztam. Továbbá elárulta azt is, hogy ennek a felújítása felér az autóm vásárlási értékével (800.000.- Ft.). Javaslatának megfelelően most csak prémium dieselt tankolok, és azt is tuningolom 3dl/70L arányban Arol 2T olajjal (így talán ki tudom tolni a teljes megsemmisülést) azonban Ő már MKIII-as Mondeóval nem foglalkozik.
Régi álom volt az MKIII és nem szeretném ha csak egy futó románc lenne belőle, és még most rögtön a vásárlás után hátha a tisztelt kereskedő úr zsebeit is meg tudnám masszírozni az ügy érdekében.
Valaki esetleg tud ajánlani olyan szakit aki kifejezetten ezekkel a rendszerekkel foglalkozik, esetleg újít fel?
Az Mk3at mindig is szögelni kellett,még egyéves korában is.Nemcsak a motor adhat zavaró hangot.A szíjrendszer elemei és a turbócső rögzítése is,akár a láncfeszítők kopásából adódó vezérműlánc lazasága,ésatöbbi.
Javaslom szerezz be egy elm327 et forscan progihoz.A csúcsok kompenzációs értékeiből valamelyest lehet következtetni a kopásukra.




