Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2026.06.23 kedd, 02:17:36 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10
 61 
 Dátum: 2026.02.07 szombat, 11:39:24 
Indította Scratch - Utolsó üzenet: írta alf®
Sziasztok!

Mint újdonsült MKIII 2.0 TDCI 130 LE Mondeo tulajdonost elképzelhető hogy palira vettek, ugyanis:

Pár hete vásároltam egy MKIII-as mondeót a kínnálat tetejéből. Esztétikailag kifogástalan az állapota, leinformálható 200 ezer km futás, rozsdát hirből sem látott, motor erős, de...
A motor szerintem borzasztó hangos (legalábbis a korábbi 1.6-os I30-amhoz képest biztosan, azzal már ilyen hangok mellett sikítva rohantam volna szervízbe), ám a független szakértő úr akit megbíztam az autó állapotának felmérésével menyugtatott hogy egy fordnál ez normális és erősen ajálja megvételre (helyszíni autóátvizsgálásra szakosodott emberke). Nyilván ebbe beletörődtem és megpróbáltam vele együttélni, de nem hagyott nyugodni.
Kikapcsoltam a fűtést és mindent ami zajt csinálhat és hallgatolóztam és bizony arra lettem fiogyelmes hogy különösen félterhelésen, amikor nem gyorsítok vagy lassítok, főként 3. fokozatban olyan 2000-es fordulat környékén valami borzasztó kerepelő hang csilingel. Gázelvételnél, motorféknél semmi (nyilván olyankor nincs befecskendezés). Nem vagyok autószerelő, de azért konyítok némileg az autókhoz és erősen az a gyaú ébredt bennem hogy a porlasztókkal lesz gond.
Ezen megérzéssel meg is kerestem egy helyi ford specialistát, aki minden mérés nélkül felvilágosított hogy az MKIII nál a delphi befecskendező rendszere nem egy acélos találmány, és bizony jó helyen tapogatóztam. Továbbá elárulta azt is, hogy ennek a felújítása felér az autóm vásárlási értékével (800.000.- Ft.). Javaslatának megfelelően most csak prémium dieselt tankolok, és azt is tuningolom 3dl/70L arányban Arol 2T olajjal (így talán ki tudom tolni a teljes megsemmisülést) azonban Ő már MKIII-as Mondeóval nem foglalkozik.

Régi álom volt az MKIII és nem szeretném ha csak egy futó románc lenne belőle, és még most rögtön a vásárlás után hátha a tisztelt kereskedő úr zsebeit is meg tudnám masszírozni az ügy érdekében.

Valaki esetleg tud ajánlani olyan szakit aki kifejezetten ezekkel a rendszerekkel foglalkozik, esetleg újít fel?
nem akarom a kedved szegni, de megvásároltál egy 25éves technológiát,gondolom nemkevesebb valós korral. Azonban a futásteljesítménye kevésbé hihető-talán ez ami "megvan csinálva" az autóhoz.Húsz év alatt ezek mind félmillát futottak.Ezt nem vették nyugdíjasok vagy bevásárlásra második autónak.
Az Mk3at mindig is szögelni kellett,még egyéves korában is.Nemcsak a  motor adhat zavaró hangot.A szíjrendszer elemei és a turbócső rögzítése is,akár a láncfeszítők kopásából adódó vezérműlánc lazasága,ésatöbbi.
Javaslom szerezz be egy elm327 et forscan progihoz.A csúcsok kompenzációs értékeiből valamelyest lehet következtetni a kopásukra.

 62 
 Dátum: 2026.02.06 péntek, 20:50:20 
Indította Scratch - Utolsó üzenet: írta dviktor
Sziasztok!

Mint újdonsült MKIII 2.0 TDCI 130 LE Mondeo tulajdonost elképzelhető hogy palira vettek, ugyanis:

Pár hete vásároltam egy MKIII-as mondeót a kínnálat tetejéből. Esztétikailag kifogástalan az állapota, leinformálható 200 ezer km futás, rozsdát hirből sem látott, motor erős, de...
A motor szerintem borzasztó hangos (legalábbis a korábbi 1.6-os I30-amhoz képest biztosan, azzal már ilyen hangok mellett sikítva rohantam volna szervízbe), ám a független szakértő úr akit megbíztam az autó állapotának felmérésével menyugtatott hogy egy fordnál ez normális és erősen ajálja megvételre (helyszíni autóátvizsgálásra szakosodott emberke). Nyilván ebbe beletörődtem és megpróbáltam vele együttélni, de nem hagyott nyugodni.
Kikapcsoltam a fűtést és mindent ami zajt csinálhat és hallgatolóztam és bizony arra lettem fiogyelmes hogy különösen félterhelésen, amikor nem gyorsítok vagy lassítok, főként 3. fokozatban olyan 2000-es fordulat környékén valami borzasztó kerepelő hang csilingel. Gázelvételnél, motorféknél semmi (nyilván olyankor nincs befecskendezés). Nem vagyok autószerelő, de azért konyítok némileg az autókhoz és erősen az a gyaú ébredt bennem hogy a porlasztókkal lesz gond.
Ezen megérzéssel meg is kerestem egy helyi ford specialistát, aki minden mérés nélkül felvilágosított hogy az MKIII nál a delphi befecskendező rendszere nem egy acélos találmány, és bizony jó helyen tapogatóztam. Továbbá elárulta azt is, hogy ennek a felújítása felér az autóm vásárlási értékével (800.000.- Ft.). Javaslatának megfelelően most csak prémium dieselt tankolok, és azt is tuningolom 3dl/70L arányban Arol 2T olajjal (így talán ki tudom tolni a teljes megsemmisülést) azonban Ő már MKIII-as Mondeóval nem foglalkozik.

Régi álom volt az MKIII és nem szeretném ha csak egy futó románc lenne belőle, és még most rögtön a vásárlás után hátha a tisztelt kereskedő úr zsebeit is meg tudnám masszírozni az ügy érdekében.

Valaki esetleg tud ajánlani olyan szakit aki kifejezetten ezekkel a rendszerekkel foglalkozik, esetleg újít fel?

 63 
 Dátum: 2026.01.30 péntek, 19:41:48 
Indította AndyA - Utolsó üzenet: írta AndyA
2 x 2019-es, 2 x 2021-es DOT. Minta van még rajta, csak kissé elszállt fölöttük az idő vasfoga, és lett helyettük 4 db Conti Allseasoncontact 2-es. :-)

Bp. Rómaifürdőről elvihető, ha valaki még tud vele mit kezdeni.

AndyA

 64 
 Dátum: 2026.01.29 csütörtök, 20:22:11 
Indította alf® - Utolsó üzenet: írta AndyA
Ez Focus méret?  hehe

Mi az a finabubus? :-D

AndyA

 65 
 Dátum: 2026.01.29 csütörtök, 16:11:53 
Indította Scratch - Utolsó üzenet: írta alf®
sziasztok!
mk v mondeo 2.0 tdci 180 le T8CC motorkóddal és 6-os manuális váltóval , elvileg mmt6 6/1.
163000km-nél érdemes-e vagy inkább úgy kérdezem kell e egyáltalán váltóolajat cserélni?
nem.nem.

 66 
 Dátum: 2026.01.29 csütörtök, 13:41:43 
Indította Scratch - Utolsó üzenet: írta petibarsi
sziasztok!
mk v mondeo 2.0 tdci 180 le T8CC motorkóddal és 6-os manuális váltóval , elvileg mmt6 6/1.
163000km-nél érdemes-e vagy inkább úgy kérdezem kell e egyáltalán váltóolajat cserélni?

 67 
 Dátum: 2026.01.28 szerda, 15:13:51 
Indította alf® - Utolsó üzenet: írta alf®
Ez Focus méret?  hehe
kettes fokára lesz, te disznó. Tudom miért cinkelsz BT.... laugh
Majd ha a lányom autójára kell, akkor újak közül keresgetek.
De segíthetsz majd abban is... eplus2

 68 
 Dátum: 2026.01.27 kedd, 21:44:30 
Indította alf® - Utolsó üzenet: írta Mikorka Kálmán
Ez Focus méret?  hehe

 69 
 Dátum: 2026.01.27 kedd, 19:43:41 
Indította alf® - Utolsó üzenet: írta alf®
Sziasztok.
Rászoruló kollégámnak keresek némi apróért használható 16 os gumikat.
Elsősorban nyáriakat,de örülne téliknek is és vagy akár 4 évszakosnak is.
205/55/16   4db szezononként.

Várom az ajánlatokat,amit továbbítok az illetékesnek.

alf
 

 70 
 Dátum: 2026.01.25 vasárnap, 18:58:37 
Indította Scratch - Utolsó üzenet: írta Sierra2008
Sziasztok,
Nézegettem most a 2.0 dízel 150 lovas verziót, találtam egy szép állapotút PS váltóval. Bár tudom, dízel nem való a városba, használ valaki ilyen párosítást Budapesten? Ha igen mennyire "bírja" a sok városi araszolást? Mondjuk ha hetente 1x körbemegyek az M0-áson az elegendő ahhoz, hogy ne kokszolódjon le? Illetve ez a PS mennyire megbízható az Mk4-hez képest?

Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10
Az oldal 0.014 másodperc alatt készült el 19 lekéréssel.