Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2026.06.23 kedd, 02:17:23 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 [10]
 91 
 Dátum: 2026.01.06 kedd, 17:24:49 
Indította Scratch - Utolsó üzenet: írta petibarsi
jó-jó érthető és jogos.. Cheesy
viszont nekem ez a mondeo ez kinézetre is meg belsőre is etalon.. és fordon kívül nem is keresek mást..
ecoblue-t meg főleg nem, az st modellek meg nem mindig olyan felszereltek.. pl focusban..


ezért ezt a modellt választottam egy mk 4 után.

és kissé lomhának tűnik még ha papíron erősebb is..

ezért volt az említett kérdés, hogy lehet-e és kinél és mennyi a biztonságos max Cheesy


 92 
 Dátum: 2026.01.05 hétfő, 16:19:27 
Indította Scratch - Utolsó üzenet: írta Sakos

Ha 250 LE-s autót akarsz, akkor olyat vegyél. Igen, drágább lesz. :-)


 taps

 93 
 Dátum: 2026.01.05 hétfő, 15:06:29 
Indította Scratch - Utolsó üzenet: írta AndyA
Sziasztok!
Nemrégen lettem Mondeo MK V tulaj.
2016/12 havi 2.0 tdci t8cc 180le
162000km

az lenne a kérdésem, hogy ugye 150-ről 180-ra fellehet húzni a motorokat, viszont amelyik gyárilag 180 le- azt esetleg lehet-e tovább húzni? valakinek itt van-e tovább húzott motoros mondeo tdci-je?
mennyi a biztonságos határ kb? hová/kihez érdemes fordulni ilyennel?

Hát...

Ha 250 LE-s autót akarsz, akkor olyat vegyél. Igen, drágább lesz. :-)

Ez van, srácok!

AndyA

 94 
 Dátum: 2026.01.05 hétfő, 13:18:59 
Indította Scratch - Utolsó üzenet: írta petibarsi
Sziasztok!
Nemrégen lettem Mondeo MK V tulaj.
2016/12 havi 2.0 tdci t8cc 180le
162000km

az lenne a kérdésem, hogy ugye 150-ről 180-ra fellehet húzni a motorokat, viszont amelyik gyárilag 180 le- azt esetleg lehet-e tovább húzni? valakinek itt van-e tovább húzott motoros mondeo tdci-je?
mennyi a biztonságos határ kb? hová/kihez érdemes fordulni ilyennel?

 95 
 Dátum: 2026.01.04 vasárnap, 21:56:20 
Indította Scratch - Utolsó üzenet: írta bigzso
Attól függ, mire kell. Én Gravitydave-et kérdeztem, neki van ilyen. Lebeszélt róla, amikor mondtam, hogy Bp. és Innsbruck között akarok ingázni vele. Hosszú távra, pályára nem való, nem az a természetes eleme. Főleg városban, illetve rövidebb országúti távokra OK, azt szereti igazán.

AndyA
Igen, pont arra kellene. Pályára ritkán használnám, évente 4-5 alkalommal olyan 2x300km, valamint havonta 1-2 alkalommal M2-es autóút, a többi munkába járás, helyi és helyközi utazások. Én igazán a szervizelési és alkatrész áraktól parázok, meg attól, hogy egy faékből ülnék át egy űrhajóba amiben sokkal több minden tönkre mehet és félek, hogy megutálom ha sokszor és sokat kell rá költenem, hogy menjen.
 nyes

 96 
 Dátum: 2026.01.04 vasárnap, 10:24:12 
Indította Scratch - Utolsó üzenet: írta AndyA
Hali!
Hibrid Mondeót szabad venni?
Most kettő is a szemem elé került és jókat olvastam róla (lehet, hogy a negatív vélemények elkerültek, de létezhetnek).
Fenntartási költség, főleg szerelési költség érdekel, illetve hogy mennyire beteges a rendszer, mennyire sűrűn kellene szerelőhöz járnom, meg még minden más, tudjátok.
Köszi.

Attól függ, mire kell. Én Gravitydave-et kérdeztem, neki van ilyen. Lebeszélt róla, amikor mondtam, hogy Bp. és Innsbruck között akarok ingázni vele. Hosszú távra, pályára nem való, nem az a természetes eleme. Főleg városban, illetve rövidebb országúti távokra OK, azt szereti igazán.

AndyA

 97 
 Dátum: 2026.01.03 szombat, 21:02:59 
Indította Scratch - Utolsó üzenet: írta bigzso
Van külön hybrides fészbuk csoport. Nézz körbe.
Akkupakk hiba nem nagyon szokott lenni, a cvt váltó zsebbenyúlós, de nem annyira, mint egy powershift helyrerakása.
2017 09. hó után volt váltás a kerékszenzorokban. Az újabbak öntanulási folyamata jóval egyszerűbb.

Sokan szeretik, nem egy nyűgös típus.
Köszi. Én az akkucellák cserjére gondoltam, az idő múlásával bizonyára kell benne cserélni egy-két cellát, ezt tudják már manapság orvosolni és ha igen, milyen áron?
Nincs f*szbukom, így inkább itt kérdezek szakértőktől.  vigyor3
A cvt zsebbenyúlóssága mondjuk pár százezret jelent, vagy millióhoz közelít?
 worship

 98 
 Dátum: 2026.01.03 szombat, 18:50:38 
Indította Scratch - Utolsó üzenet: írta Mikorka Kálmán
Köszi.
Igen, tudom, hogy nem erőbajnok, igazából negyedévente autópályáznék vele, főleg munkába járás, néha főváros, helyi, helyközi utazgatás. Ha a cvt behal, akkor mennyire zsebbenyúlós és persze az örök kérdés, az akkupakk, ha hozzá kell nyúlni, akkor az mennyibe fáj? A kiszemelt autók 2015-től 2019-ig bezárólag lettek üzembe helyezve, vegyes kilométerekkel (van olyan 2015-ös amiben 121.000 km van, amit kötve hiszek).
Ami még érdekel, hogy egy puritán mk3 benzines 1.8-ból átülve milyen karbantartási plussz dolgokra kellene figyelnem majd. Olyasmire gondolok, mint például a keréknyomás figyelő funkció, ha kereket cserélek, mert én megszoktam, hogy felnire szerelt téli és nyári gumiszettem van, akkor az mennyire bonyolítja meg a dolgomat, illetve olvastam itt olyanokat, hogy visszahívásokat kell regisztrál(tat)ni, vagy mi a búbánat.  nyes

Van külön hybrides fészbuk csoport. Nézz körbe.
Akkupakk hiba nem nagyon szokott lenni, a cvt váltó zsebbenyúlós, de nem annyira, mint egy powershift helyrerakása.
2017 09. hó után volt váltás a kerékszenzorokban. Az újabbak öntanulási folyamata jóval egyszerűbb.

Sokan szeretik, nem egy nyűgös típus.

 99 
 Dátum: 2026.01.03 szombat, 17:03:08 
Indította Scratch - Utolsó üzenet: írta bigzso
A cvt váltó meg szokott halni. A többi meg egy elavult, de megbízható technika. Nem egy erőbajnok.
Köszi.
Igen, tudom, hogy nem erőbajnok, igazából negyedévente autópályáznék vele, főleg munkába járás, néha főváros, helyi, helyközi utazgatás. Ha a cvt behal, akkor mennyire zsebbenyúlós és persze az örök kérdés, az akkupakk, ha hozzá kell nyúlni, akkor az mennyibe fáj? A kiszemelt autók 2015-től 2019-ig bezárólag lettek üzembe helyezve, vegyes kilométerekkel (van olyan 2015-ös amiben 121.000 km van, amit kötve hiszek).
Ami még érdekel, hogy egy puritán mk3 benzines 1.8-ból átülve milyen karbantartási plussz dolgokra kellene figyelnem majd. Olyasmire gondolok, mint például a keréknyomás figyelő funkció, ha kereket cserélek, mert én megszoktam, hogy felnire szerelt téli és nyári gumiszettem van, akkor az mennyire bonyolítja meg a dolgomat, illetve olvastam itt olyanokat, hogy visszahívásokat kell regisztrál(tat)ni, vagy mi a búbánat.  nyes

 100 
 Dátum: 2026.01.03 szombat, 14:09:11 
Indította Scratch - Utolsó üzenet: írta Mikorka Kálmán
Hali!
Hibrid Mondeót szabad venni?
Most kettő is a szemem elé került és jókat olvastam róla (lehet, hogy a negatív vélemények elkerültek, de létezhetnek).
Fenntartási költség, főleg szerelési költség érdekel, illetve hogy mennyire beteges a rendszer, mennyire sűrűn kellene szerelőhöz járnom, meg még minden más, tudjátok.
Köszi.

A cvt váltó meg szokott halni. A többi meg egy elavult, de megbízható technika. Nem egy erőbajnok.

Oldalak: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 [10]
Az oldal 0.014 másodperc alatt készült el 18 lekéréssel.