Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.30 kedd, 16:05:18 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 ... 42   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 556598 alkalommal)
0 Felhasználó és 16 vendég van a témában
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #900 Dátum: 2019.09.24 kedd, 17:58:23 »

Valóban, helyzetjelző állásban ezt csinálja. Viszont automata módban nem sikerült ilyen állapotot elérni. Többször is próbáltam borzasztó lassan eltakarni a fényérzékelőt és minden esetben full DRL-ről közvetlenül tompítottba váltott. Majd még figyelem...
Nehéz szülés volt.  vigyor3
Fogja...
Pl ha alagútba megyek és onnan kijövök pl egy borult, felhős időbe, akkor a helyzetjelző marad, de  a tompítottat lekapcsolja.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
szemisun
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 317



E-mail
« Új hozzászólás #901 Dátum: 2019.09.24 kedd, 20:38:02 »

Valakinek, akinek adaptív led lámpája van, próbálta már aktiválni a kanyarodáskor felkapcsolódó ködlámpát?
Tudom, hogy a ledek fénycsóváját is pozícionálja kanyarodáskor, de azon a videón, amin a ford a dynamic led lámpáját prómózza, azon egy kereszteződésben jobbra indexelve felkapcsolódik a jobb oldali ködlámpa is. Nekem nem, de forscanbe van erre opció. Ti ezt aktiváltátok már, vagy teljesen felesleges btw?
Naplózva

Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #902 Dátum: 2019.09.24 kedd, 20:40:19 »

Valakinek, akinek adaptív led lámpája van, próbálta már aktiválni a kanyarodáskor felkapcsolódó ködlámpát?
Tudom, hogy a ledek fénycsóváját is pozícionálja kanyarodáskor, de azon a videón, amin a ford a dynamic led lámpáját prómózza, azon egy kereszteződésben jobbra indexelve felkapcsolódik a jobb oldali ködlámpa is. Nekem nem, de forscanbe van erre opció. Ti ezt aktiváltátok már, vagy teljesen felesleges btw?

Nekem felkapcsol. De xart sem ér.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
szemisun
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 317



E-mail
« Új hozzászólás #903 Dátum: 2019.09.24 kedd, 20:45:32 »

Nekem felkapcsol. De xart sem ér.
max hamarabb cseréled az égőt, mint én  hehe
hajj, néztem róla videót, jól le lehet bontani mindent hozzá szomoru1
Naplózva

Pitt
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Új hozzászólás #904 Dátum: 2019.09.24 kedd, 22:24:48 »

Sziasztok.A motor beinditása után fél-egy perc elteltével még hideg motornál elindulnak a ventilátorok.A víz mennyisége megfelelő a hűtőrendszerben,a reléket kivettem ,kimértem nincsenek beégve a foglalatba visszahelyezve egyből meghúztak ,kapják a vezérlő jelet gondolom a komputer felől.A vízhőfok jeladó lehet hibás ?Tud  hamis magas hő értéket küldeni a vezérlő felé?Esetleg a jeladót kilehet  mérni, hogy ok ,egyáltalán hozzáférhető ?Aggódom remélem valaki tud segíteni rinya.
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #905 Dátum: 2019.09.24 kedd, 22:25:57 »

Sziasztok.A motor beinditása után fél-egy perc elteltével még hideg motornál elindulnak a ventilátorok.A víz mennyisége megfelelő a hűtőrendszerben,a reléket kivettem ,kimértem nincsenek beégve a foglalatba visszahelyezve egyből meghúztak ,kapják a vezérlő jelet gondolom a komputer felől.A vízhőfok jeladó lehet hibás ?Tud  hamis magas hő értéket küldeni a vezérlő felé?Esetleg a jeladót kilehet  mérni, hogy ok ,egyáltalán hozzáférhető ?Aggódom remélem valaki tud segíteni rinya.
Milyen motor?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #906 Dátum: 2019.09.24 kedd, 22:29:02 »

Sziasztok.A motor beinditása után fél-egy perc elteltével még hideg motornál elindulnak a ventilátorok.A víz mennyisége megfelelő a hűtőrendszerben,a reléket kivettem ,kimértem nincsenek beégve a foglalatba visszahelyezve egyből meghúztak ,kapják a vezérlő jelet gondolom a komputer felől.A vízhőfok jeladó lehet hibás ?Tud  hamis magas hő értéket küldeni a vezérlő felé?Esetleg a jeladót kilehet  mérni, hogy ok ,egyáltalán hozzáférhető ?Aggódom remélem valaki tud segíteni rinya.

Miért gondolsz a hűtőfolyadék hőmérséklet jeladó hibájára?
Talán a kijelzett hűtőfolyadék hőmérséklet mutatója/jelzője egyből magas hőmérsékletet mutat?

Klíma nincs bekapcsolva?
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Pitt
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Új hozzászólás #907 Dátum: 2019.09.25 szerda, 09:34:28 »

Milyen motor?
[/quote


2016 2.0 tdci motor 150l.
Naplózva
Pitt
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Új hozzászólás #908 Dátum: 2019.09.25 szerda, 09:45:48 »

Miért gondolsz a hűtőfolyadék hőmérséklet jeladó hibájára?
Talán a kijelzett hűtőfolyadék hőmérséklet mutatója/jelzője egyből magas hőmérsékletet mutat?

Klíma nincs bekapcsolva?


A hütőfolyadék jeladóra azért gondoltam mert talán a vezérlés felöle kap infomáciot. A kijelző normál értéket mutat ,nem ingadozik szépen beáll középre .A klima off.

Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #909 Dátum: 2019.09.25 szerda, 10:41:16 »


A hütőfolyadék jeladóra azért gondoltam mert talán a vezérlés felöle kap infomáciot. A kijelző normál értéket mutat ,nem ingadozik szépen beáll középre .A klima off.



Egy érzékelő nem tud egyszerre hihető (jó) értéket adni és nem hihető (rossz) értéket.
 A motorvezérlő kap jelet csak. Nem biztos, hogy a motorvezérlő utasítádára indul a ventilátor.

Elvileg garanciális a kocsi, vidd be márkaszervizben.

Lehet több oka is, amiért ventilátor vészüzem indul.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Pitt
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Új hozzászólás #910 Dátum: 2019.09.25 szerda, 16:24:28 »

Egy érzékelő nem tud egyszerre hihető (jó) értéket adni és nem hihető (rossz) értéket.
 A motorvezérlő kap jelet csak. Nem biztos, hogy a motorvezérlő utasítádára indul a ventilátor.

Elvileg garanciális a kocsi, vidd be márkaszervizben.

Lehet több oka is, amiért ventilátor vészüzem indul.
Köszi a válaszodat .
 Wink
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #911 Dátum: 2019.09.25 szerda, 17:41:39 »

Nehéz szülés volt.  vigyor3
Fogja...
Pl ha alagútba megyek és onnan kijövök pl egy borult, felhős időbe, akkor a helyzetjelző marad, de  a tompítottat lekapcsolja.
Azon gondolkodtam, hogy a helyzetjelzővel való közlekedés nem szabályos. Talán mégis te néztél el valamit?
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
N0R31
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új hozzászólás #912 Dátum: 2019.09.26 csütörtök, 08:10:29 »

Nekem automata és gombos indítású, és még alig van tapasztalatom a világítással... Majd figyelek.

A "hogyan" kérdésem arra vonatkozott, hogy mi történik enyhe meg erős szürkületben. Mi az a "bekapcsol a helyzetjelző", ha olyan nincs is az autón. Vagy a tiéden helyzetjelző van és DRL nincs?

Szóval mikor csak kinyitod az ajtót, akkor dimmingbe bekapcsol a drl a led lámpába (vagy halogénesbe ég a helyzetjelző). Adsz rá gyújtást, ha erős fény van akkor DRL megy 100% on és csinál egy vaktesztet, ahogy a feljebb linkelt videón is. Ha viszont a fényviszony már indokolja, akkor gyújtásra (nekem start/stop gombos) bekapcsol a tompitott, a drl csökkentett fényerővel megy és csinálja a tesztet, látni hogy fel le mozgatja a fény nyalábot, meg széthuzza a vetítési képet stb.
Amit én még említettem, hogy ha ezen teszt közbe indítod a motort, az bezavar a lámpa vezérlőjének és így pl az automata reflektor nem fog menni rendesen. Szóval én két lehetőség közül szoktam választani, vagy egyből indítok és utána kapcsol be a tompított, vagy megvárom a tesztet és utána indítok rá.

Amúgy nekem a ködlámpa tatóm is egy indexelős drl, illetve hátul is a kis fényvisszaverők helyén a lökhárítóban van helyzetjelző és féklámpa funkciós led lámpa Smiley
Naplózva

Mondeo MK5 2.0 TDCi - 150 Le -  Deep Impact Blue (180 by PF) --> 205 by PF
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #913 Dátum: 2019.09.26 csütörtök, 08:18:37 »

Azon gondolkodtam, hogy a helyzetjelzővel való közlekedés nem szabályos. Talán mégis te néztél el valamit?

Ez is igaz. Viszont van olyan, amikor a tompított mér nem megy, és még a drl sem 100%-os fényerővel, ilyenkor belül még jelzi a piktogram, hogy világít valamelyik lámpa.
Kívülről még nem volt alkalmam ezt megnézni.  vigyor3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #914 Dátum: 2019.09.26 csütörtök, 08:25:23 »

Ez is igaz. Viszont van olyan, amikor a tompított mér nem megy, és még a drl sem 100%-os fényerővel, ilyenkor belül még jelzi a piktogram, hogy világít valamelyik lámpa.
Kívülről még nem volt alkalmam ezt megnézni.  vigyor3
Szerintem ilyenkor megy a tompított, csak az alagútból a viszonylag világos részre érve ezt belülről nem érzékeled. Szóval a fényérzékelő csak egy lépcsős.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Mumus1986
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 50


« Új hozzászólás #915 Dátum: 2019.09.28 szombat, 11:33:49 »

Sziasztok!

Előcsaltam a menüben egy olyan új gombot, hogy "SYNC Connect", ha pedig rákattintasz, akkor egy szöveg jön be: 

"Fleet telematics enabled" Mi ez? Egy OBD2 egységgel telemetriai adatokat ír ki, vagy mi?
Naplózva
szemisun
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 317



E-mail
« Új hozzászólás #916 Dátum: 2019.09.28 szombat, 21:16:54 »

Nekem felkapcsol. De xart sem ér.

Na aktiváltam, ma este kipróbáltam. Igazad volt! Holnap vissza kikapcsolom... szomoru1
Naplózva

N0R31
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új hozzászólás #917 Dátum: 2019.09.30 hétfő, 12:39:19 »

Na aktiváltam, ma este kipróbáltam. Igazad volt! Holnap vissza kikapcsolom... szomoru1

Meg hát na ez nem foswagen, meg skoda Smiley Idiótán is néz ki mikor felkapcsol, mintha egyik kiégett volt Smiley Amúgy nekem led H11 van berakva jó erősen is ég, de még nem volt köd tesztelni, viszont az út két szélét jól bevilágítja.
Naplózva

Mondeo MK5 2.0 TDCi - 150 Le -  Deep Impact Blue (180 by PF) --> 205 by PF
szemisun
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 317



E-mail
« Új hozzászólás #918 Dátum: 2019.09.30 hétfő, 13:22:46 »

Meg hát na ez nem foswagen, meg skoda Smiley Idiótán is néz ki mikor felkapcsol, mintha egyik kiégett volt Smiley Amúgy nekem led H11 van berakva jó erősen is ég, de még nem volt köd tesztelni, viszont az út két szélét jól bevilágítja.

ez ízlés kérdése, nekem speciel tetszik, de semmi sem látszik belőle a ledes világítás mellett
« Utoljára szerkesztve: 2019.09.30 hétfő, 14:11:56 írta szemisun » Naplózva

Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #919 Dátum: 2019.09.30 hétfő, 13:24:26 »

ez ízlés kérdése, nem speciel tetszik, de semmi sem látszik belőle a ledes világítás mellett

Azt nem értem, hogy mk1 smaxiban/mk4 mondeóban meg tudták oldani, hogy ne a ködlámpa kapcsolgasson, hanem külön erre a célra egy izzó, ami valóban bevilágított a kanyarba... ez a ködlámpás dolog egy vicc
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
szemisun
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 317



E-mail
« Új hozzászólás #920 Dátum: 2019.09.30 hétfő, 14:12:29 »

Azt nem értem, hogy mk1 smaxiban/mk4 mondeóban meg tudták oldani, hogy ne a ködlámpa kapcsolgasson, hanem külön erre a célra egy izzó, ami valóban bevilágított a kanyarba... ez a ködlámpás dolog egy vicc

mk4 facelift előttiben is volt ilyen külön lámpa
Naplózva

Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #921 Dátum: 2019.09.30 hétfő, 15:39:37 »

mk4 facelift előttiben is volt ilyen külön lámpa
Meg az utániban is.  wave
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
fxpwrh
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 54


E-mail
« Új hozzászólás #922 Dátum: 2019.09.30 hétfő, 20:54:30 »

1. Tedd hátramenetbe a sebváltot.
2. Állitsd olyan dölésszögbe a tükröket- jobb/bal -  ahogy ilyenkor szeretnéd hogy álljon
3. Az ajton lévö memoria kapcsoloval(1 v 2 v 3) memorizáltasd a poziciot, kb 2 sec múlva egyet sipol, h tárolta.

Ez a dölés pozicio csak akkor jön, ha a vezetöajton(könyöklö elején) lévö jobb felsö nyomogombot müködteted mielött hátramenetbe kapcsolsz.(ab ovo, ha nem nyomod/aktiválod akkor nincs is döntögetés)

Én ezt nem tudom működésre bírni. A feltételek szerintem adottak. Memóriás üléseim vannak.

A leírás szerint járok el, amikor próbálom tárolni a billnetett állapotot:
1. Gyújtás
2. Kiválasztom az egyik oldali tükröt, hogy világítson a visszajelzője a vezetőajtón levő gombon.
3. Hátramenetet kapcsolok
4. Beállítom a tükröt, hogy hogy szeretném ha álljon amikor lebillen hátramenetben.
5. Megnyomom a memória tárolás gombot, nyomva tartom és el is tárolja.
6. A tükörválasztó gombot kikapcsolom, hogy ne világítson.
7. Üresbe rakom. (A tükör marad lebillentve.)
8. Gyujtás ki.

A 6. 7. 8. lépést próbáltam keverni, vagy kihagyni, de sehogy sem akarja.

Ezután hiába próbálkozok, nem csinál a tükör semmit, ha gyújtást adok, kiválasztom a tükröt és hátramenetbe kapcsolok.

Mit rontok el?
Esetleg a motornak kellene járnia, amikor a lebilletnést tesztelem? Csak gyujtáson próbáltam, mert garázsban álltam, nem tudtam/akartam beindítani.
Naplózva

S-Max ST Line, 2019, 1.5/165LE EcoBoost
Vectron
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 547



E-mail
« Új hozzászólás #923 Dátum: 2019.10.01 kedd, 06:29:57 »

Én ezt nem tudom működésre bírni. A feltételek szerintem adottak. Memóriás üléseim vannak.

A leírás szerint járok el, amikor próbálom tárolni a billnetett állapotot:
1. Gyújtás
2. Kiválasztom az egyik oldali tükröt, hogy világítson a visszajelzője a vezetőajtón levő gombon.
3. Hátramenetet kapcsolok
4. Beállítom a tükröt, hogy hogy szeretném ha álljon amikor lebillen hátramenetben.
5. Megnyomom a memória tárolás gombot, nyomva tartom és el is tárolja.
6. A tükörválasztó gombot kikapcsolom, hogy ne világítson.
7. Üresbe rakom. (A tükör marad lebillentve.)
8. Gyujtás ki.

A 6. 7. 8. lépést próbáltam keverni, vagy kihagyni, de sehogy sem akarja.

Ezután hiába próbálkozok, nem csinál a tükör semmit, ha gyújtást adok, kiválasztom a tükröt és hátramenetbe kapcsolok.

Mit rontok el?
Esetleg a motornak kellene járnia, amikor a lebilletnést tesztelem? Csak gyujtáson próbáltam, mert garázsban álltam, nem tudtam/akartam beindítani.
Sztem ha nem garázsba állsz, járasd a motort, úgy próbáldd meg a beállitást aktiválni!

Gondolom az ülés memoria - ha te vezeted többször az autod - az 1-es gombot jelenti? (De lehet bármelyik a 3 közül)
- ha beprogramoztad hátramenetbe kapcsolva a tükör döntést, gyújtás ki.
Majd ismét inditsd be a motort.
Mielött hátramenetbe kapcsolsz, a vezetöoldali tükör aktiválo nyomogombot az ajto könyöklö elejében - jobb elsö - nyomd meg, pici narancssárga led világit. Ha hátramenetbe teszed, és az ülésmemoria közül is az az  aktiv amelyikhez korábban beállitottad(1-2-3), a tükrök felveszik a beállitott  döntés poziciot.
Ha ismételten elöre menetbe teszed, ahogy elindulsz a tükrök ismét visszabillennek az elöre menet pozicioba, a hátramenet tükör aktiválo gombon a narancssárga led kialszik. Azaz, Legközelebb nem fog automatikusan billenni hátramenetben, csak ha ujra bekapcsolod elötte!

Fontos;
- a tükördöntést mindig az adott aktivált vezetöülés beállitáshoz és ahhoz tárolt poziciohoz rendeli hozzá! 1-2-3

Nálam ha a fiam vezeti a Mondeot, neki a 2-es gomb(enyém az 1)beállitásai tartoznak, ahhoz viszont nincs hátrameneti tárolt pozicio, igy hiába aktiválná a könyöklö elején a jobb felsö gombot, (narancssárga led világit)nem történik semmi.

Remélem sikerül beállitani, használni! Wink

« Utoljára szerkesztve: 2019.10.01 kedd, 06:35:25 írta Vectron » Naplózva

Ex : MKIII 2.0i
Mondeo MKV, ST Line,  5 ajtó, Metallicious
2.0 TDCi,  Powershift 210 LE, 450Nm
Jelenleg : Ford Mustang Fastback 2020, Lucid Red V8 5.0.
N0R31
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új hozzászólás #924 Dátum: 2019.10.01 kedd, 11:50:59 »

Meg az utániban is.  wave

Jah ledes MK5ben meg van kanyarkövető külön led, amit lehet rosszabbnak látunk mivel mindig mozog, mk4 FL be meg csak felkapcsol egy "tompított" H1-es. Az meg pl elüt a xenontól színbe. Hát van jó is a dolgokban meg rossz is  Wink
Naplózva

Mondeo MK5 2.0 TDCi - 150 Le -  Deep Impact Blue (180 by PF) --> 205 by PF
N0R31
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új hozzászólás #925 Dátum: 2019.10.01 kedd, 11:55:26 »

Sztem ha nem garázsba állsz, járasd a motort, úgy próbáldd meg a beállitást aktiválni!

Gondolom az ülés memoria - ha te vezeted többször az autod - az 1-es gombot jelenti? (De lehet bármelyik a 3 közül)
- ha beprogramoztad hátramenetbe kapcsolva a tükör döntést, gyújtás ki.
Majd ismét inditsd be a motort.
Mielött hátramenetbe kapcsolsz, a vezetöoldali tükör aktiválo nyomogombot az ajto könyöklö elejében - jobb elsö - nyomd meg, pici narancssárga led világit. Ha hátramenetbe teszed, és az ülésmemoria közül is az az  aktiv amelyikhez korábban beállitottad(1-2-3), a tükrök felveszik a beállitott  döntés poziciot.
Ha ismételten elöre menetbe teszed, ahogy elindulsz a tükrök ismét visszabillennek az elöre menet pozicioba, a hátramenet tükör aktiválo gombon a narancssárga led kialszik. Azaz, Legközelebb nem fog automatikusan billenni hátramenetben, csak ha ujra bekapcsolod elötte!

Fontos;
- a tükördöntést mindig az adott aktivált vezetöülés beállitáshoz és ahhoz tárolt poziciohoz rendeli hozzá! 1-2-3

Nálam ha a fiam vezeti a Mondeot, neki a 2-es gomb(enyém az 1)beállitásai tartoznak, ahhoz viszont nincs hátrameneti tárolt pozicio, igy hiába aktiválná a könyöklö elején a jobb felsö gombot, (narancssárga led világit)nem történik semmi.

Remélem sikerül beállitani, használni! Wink

Sőt ezeket a beállításokat eltudod menteni kulcsra is akár. Pl 1es a te kulcsodra, 2-es meg a második kulcsra amivel akár a fiad viszi el a kocsit. Így mikor nyitod a kocsit az adott kulcsal automatikusan a kulcsnak megfelelően beáll az ülés már nyitáskor. (a mentés ugyan ezen a résznél van leírva ahol ez a hátramentes téma ha jól emlékszem)


Naplózva

Mondeo MK5 2.0 TDCi - 150 Le -  Deep Impact Blue (180 by PF) --> 205 by PF
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #926 Dátum: 2019.10.01 kedd, 13:03:05 »

mk4 facelift előttiben is volt ilyen külön lámpa

Nem írtam, hogy fl
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
szemisun
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 317



E-mail
« Új hozzászólás #927 Dátum: 2019.10.01 kedd, 14:36:52 »

Nem írtam, hogy fl
nem is állítottam, hogy írtad. Családban volt mk4 első generációs, és ott is volt. Ezt állt szándékomban jelezni.
nekem már FL-es mk4 volt, ott, bár lehet a felszereltség hiánya miatt, de nem volt
Naplózva

Vectron
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 547



E-mail
« Új hozzászólás #928 Dátum: 2019.10.01 kedd, 14:38:42 »

Jah ledes MK5ben meg van kanyarkövető külön led, amit lehet rosszabbnak látunk mivel mindig mozog,
Amikor viszont direktbe kapcsolsz a forgokapcsolon, a kanyarkövetés megszünik.
Vasárnap hajnalban a Gyimesi-hágón tök sötétben kiprobáltam.
Ha automatikusra volt kapcsolva müködött szépen. Nem is kanyarkövetés nek mondanám, inkább kanyar elötti pozicionálás, h a kormánykerék egyenesen állt, de az elöttem lévö kanyarra az elsö fénycsova rámozdult.
Ha kikapcsoltam az Automatikus fényválasztást, megemelte a fénymagasságot, de csak az auto orrának állása (egyenrsen elöre)határozta meg a fénycsóva irányát.
Naplózva

Ex : MKIII 2.0i
Mondeo MKV, ST Line,  5 ajtó, Metallicious
2.0 TDCi,  Powershift 210 LE, 450Nm
Jelenleg : Ford Mustang Fastback 2020, Lucid Red V8 5.0.
N0R31
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új hozzászólás #929 Dátum: 2019.10.01 kedd, 14:47:08 »

Amikor viszont direktbe kapcsolsz a forgokapcsolon, a kanyarkövetés megszünik.
Vasárnap hajnalban a Gyimesi-hágón tök sötétben kiprobáltam.
Ha automatikusra volt kapcsolva müködött szépen. Nem is kanyarkövetés nek mondanám, inkább kanyar elötti pozicionálás, h a kormánykerék egyenesen állt, de az elöttem lévö kanyarra az elsö fénycsova rámozdult.
Ha kikapcsoltam az Automatikus fényválasztást, megemelte a fénymagasságot, de csak az auto orrának állása (egyenrsen elöre)határozta meg a fénycsóva irányát.

Pontosan ahogy mondod. Én pl automatába használom non stop a kocsit. A refi is ezen van ha jól emlékszem és pl az is mozog a kormánykerék forgatásra.
Naplózva

Mondeo MK5 2.0 TDCi - 150 Le -  Deep Impact Blue (180 by PF) --> 205 by PF
Scaty
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73



« Új hozzászólás #930 Dátum: 2019.10.04 péntek, 10:40:52 »

Sziasztok!

A Ford oldalán van fent új Sync3 frissítés (3.0.19205)...

Naplózva

2019 Mondeo MKV Titanium, 1.5 Ecoboost 150LE , Shadow Black
Vectron
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 547



E-mail
« Új hozzászólás #931 Dátum: 2019.10.04 péntek, 12:00:18 »

Sziasztok!

A Ford oldalán van fent új Sync3 frissítés (3.0.19205)...


Köszi!  eljen
Naplózva

Ex : MKIII 2.0i
Mondeo MKV, ST Line,  5 ajtó, Metallicious
2.0 TDCi,  Powershift 210 LE, 450Nm
Jelenleg : Ford Mustang Fastback 2020, Lucid Red V8 5.0.
hansy
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


E-mail
« Új hozzászólás #932 Dátum: 2019.10.04 péntek, 13:59:21 »

Üdv!

Egy kis segítséget kérnék.Valami gyökér lerendezte a jobb oldali visszapillantó tükrömet. A tükörben található LED index sorra lenne szükségem. (vagy csak az átlátszó műanyagra)  Egy robbantott rajz se jönne rosszul.

Köszönöm
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #933 Dátum: 2019.10.04 péntek, 14:10:53 »

Üdv!

Egy kis segítséget kérnék.Valami gyökér lerendezte a jobb oldali visszapillantó tükrömet. A tükörben található LED index sorra lenne szükségem. (vagy csak az átlátszó műanyagra)  Egy robbantott rajz se jönne rosszul.

Köszönöm

Ehhez alvázszám szükséges.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #934 Dátum: 2019.10.04 péntek, 16:41:45 »

Sziasztok!

A Ford oldalán van fent új Sync3 frissítés (3.0.19205)...


Hja.Asszony autója 2019.máj 17én került gyártásba,és már van hozzá sinc3 frissítés... Roll Eyes Milyen bug-ot kelhetett kijavítani egy 0km-es új gyártáson?
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Mumus1986
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 50


« Új hozzászólás #935 Dátum: 2019.10.05 szombat, 18:02:17 »

Üdv!

Egy kis segítséget kérnék.Valami gyökér lerendezte a jobb oldali visszapillantó tükrömet. A tükörben található LED index sorra lenne szükségem. (vagy csak az átlátszó műanyagra)  Egy robbantott rajz se jönne rosszul.

Köszönöm


Én magamnak rendeztem le, 21.000 Ft-ért cserélték
Naplózva
szemisun
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 317



E-mail
« Új hozzászólás #936 Dátum: 2019.10.06 vasárnap, 14:42:21 »

Csak kíváncsiságból, attól aki már csinálta:
Mennyire jön ki totálban a sync2 ->sync3 upgrade? A sync2 kiszedett alkatrészeire van kereslet?
Naplózva

Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #937 Dátum: 2019.10.06 vasárnap, 15:29:31 »

Csak kíváncsiságból, attól aki már csinálta:
Mennyire jön ki totálban a sync2 ->sync3 upgrade? A sync2 kiszedett alkatrészeire van kereslet?

Érdekes kérdés... 150-200e...

Nekem egy keret is kellene, mi külön nem létezik. Ezért bukott a projekt.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
szemisun
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 317



E-mail
« Új hozzászólás #938 Dátum: 2019.10.06 vasárnap, 16:27:53 »

Érdekes kérdés... 150-200e...

Nekem egy keret is kellene, mi külön nem létezik. Ezért bukott a projekt.
ennyit biza nekem nem ér... legalább most ezt mondom.
ami pluszt ad a sync3 az jelenleg csak az android auto, ha jól gondolom más nincs. a térképek meg amennyire az itteni beszélgetésekből kihámoztam, az a firmwareben van, nem külön sd kártyán
A sync 2 megjelenése a sötét téma miatt meg szerintem jobban néz ki
Naplózva

Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #939 Dátum: 2019.10.06 vasárnap, 17:49:14 »

ennyit biza nekem nem ér... legalább most ezt mondom.
ami pluszt ad a sync3 az jelenleg csak az android auto, ha jól gondolom más nincs. a térképek meg amennyire az itteni beszélgetésekből kihámoztam, az a firmwareben van, nem külön sd kártyán
A sync 2 megjelenése a sötét téma miatt meg szerintem jobban néz ki

Nekem is csak az apple car play miatt kellett volna
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
fxpwrh
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 54


E-mail
« Új hozzászólás #940 Dátum: 2019.10.06 vasárnap, 18:47:07 »

Sztem ha nem garázsba állsz, járasd a motort, úgy próbáldd meg a beállitást aktiválni!

Gondolom az ülés memoria - ha te vezeted többször az autod - az 1-es gombot jelenti? (De lehet bármelyik a 3 közül)
- ha beprogramoztad hátramenetbe kapcsolva a tükör döntést, gyújtás ki.
Most jutottam el oda, hogy ki tudtam próbálni. Egyszerűen járó motor kell hozzá. Nem kell leállítani a tárolás és a használat között.
Az áltlam fentebb írt lépések, de gyújtás helyet motorindításra van szükség.
Naplózva

S-Max ST Line, 2019, 1.5/165LE EcoBoost
szemisun
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 317



E-mail
« Új hozzászólás #941 Dátum: 2019.10.07 hétfő, 08:26:42 »

sziasztok,
hétvégén volt először alkalmam tartósan vezetni autópályán sötétben. Azt figyeltem meg, hogy a reflektor kapcsolgatása automatikusan úgy működik, hogy ha szemből jön valaki, vagy közelebb érek valakihez hátulról, akkor lekapcsolja, ha nincs más a látótérben, akkor meg fel. Vagy is on/off ban működik.
Ezzel szemben S-MAX-nál, csak azt a részt kapcsolja le, ami a másik vezetőt zavarhatja, a refi többi részét bekapcsolva hagyja.
Ezt egy jó kis videó szemlélteti is:
https://www.youtube.com/watch?v=7fI2w-QnS6c

ezt a funkcionalitást elő lehet vajon csalogatni Mondeon? Vagy más a lámpatestek felépítése, és ott a refi ilyen jellegű kapcsolgatása nem lehetséges?
Naplózva

Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #942 Dátum: 2019.10.07 hétfő, 08:38:18 »

sziasztok,
hétvégén volt először alkalmam tartósan vezetni autópályán sötétben. Azt figyeltem meg, hogy a reflektor kapcsolgatása automatikusan úgy működik, hogy ha szemből jön valaki, vagy közelebb érek valakihez hátulról, akkor lekapcsolja, ha nincs más a látótérben, akkor meg fel. Vagy is on/off ban működik.
Ezzel szemben S-MAX-nál, csak azt a részt kapcsolja le, ami a másik vezetőt zavarhatja, a refi többi részét bekapcsolva hagyja.
Ezt egy jó kis videó szemlélteti is:
https://www.youtube.com/watch?v=7fI2w-QnS6c

ezt a funkcionalitást elő lehet vajon csalogatni Mondeon? Vagy más a lámpatestek felépítése, és ott a refi ilyen jellegű kapcsolgatása nem lehetséges?

MK5-ben mennyire működik ez normálisan?
Nekem van az MK4-ben, de nagyon buta. Összevissza kapcsolgatja, sokszor saját magától megijed (pl tábláról visszaverődő fénynél). Ki is kellett kapcsoljam, mert csak idegesített, meg a szembejövők is hülyének néztek.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
szemisun
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 317



E-mail
« Új hozzászólás #943 Dátum: 2019.10.07 hétfő, 08:57:34 »

MK5-ben mennyire működik ez normálisan?
Nekem van az MK4-ben, de nagyon buta. Összevissza kapcsolgatja, sokszor saját magától megijed (pl tábláról visszaverődő fénynél). Ki is kellett kapcsoljam, mert csak idegesített, meg a szembejövők is hülyének néztek.
Forgalom nélkül, vagy gyenge forgalomnál jól működik, a táblákról visszaverődő fény nem hülyíti meg. Nagyobb forgalomnál már zavaróbb a ki/be kapcsolgatása
Naplózva

Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #944 Dátum: 2019.10.07 hétfő, 09:43:09 »

Most jutottam el oda, hogy ki tudtam próbálni. Egyszerűen járó motor kell hozzá. Nem kell leállítani a tárolás és a használat között.
Az áltlam fentebb írt lépések, de gyújtás helyet motorindításra van szükség.

nekem nem kellett motorindítás
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
fxpwrh
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 54


E-mail
« Új hozzászólás #945 Dátum: 2019.10.07 hétfő, 09:44:33 »

nekem nem kellett motorindítás
Én sem írtem, de valamiért nekem csak úgy ment.
Naplózva

S-Max ST Line, 2019, 1.5/165LE EcoBoost
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #946 Dátum: 2019.10.07 hétfő, 09:47:27 »

Forgalom nélkül, vagy gyenge forgalomnál jól működik, a táblákról visszaverődő fény nem hülyíti meg. Nagyobb forgalomnál már zavaróbb a ki/be kapcsolgatása

Nekem városban, autópályán, mindenhol jól működik. Eleve csak talán 40 felett kapcsol be az automata funkció.

És nem  le/fel kapcsolgat, hanem terelő lemezekkel (szerintem) kitakargat. Pl. van olyan, hogy utolérek egy autót, akkor középen kitakar, az autó jobb és bal szélén meg simán túlvilágít az előttem menő autón is. Tud csak bal és csak jobb oldalt is kitakarni.

Pl nekem a kék táblánál néha zavaró, hogy nem kapcsolja le... de van a led vezérlésre már 5-6 sw-vel frissebb, az lehet megoldaná.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #947 Dátum: 2019.10.07 hétfő, 10:20:54 »

Forgalom nélkül, vagy gyenge forgalomnál jól működik, a táblákról visszaverődő fény nem hülyíti meg. Nagyobb forgalomnál már zavaróbb a ki/be kapcsolgatása

Köszi!

Nekem városban, autópályán, mindenhol jól működik. Eleve csak talán 40 felett kapcsol be az automata funkció.

És nem  le/fel kapcsolgat, hanem terelő lemezekkel (szerintem) kitakargat. Pl. van olyan, hogy utolérek egy autót, akkor középen kitakar, az autó jobb és bal szélén meg simán túlvilágít az előttem menő autón is. Tud csak bal és csak jobb oldalt is kitakarni.

Pl nekem a kék táblánál néha zavaró, hogy nem kapcsolja le... de van a led vezérlésre már 5-6 sw-vel frissebb, az lehet megoldaná.


 eljen eljen
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
szemisun
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 317



E-mail
« Új hozzászólás #948 Dátum: 2019.10.07 hétfő, 10:38:49 »

Nekem városban, autópályán, mindenhol jól működik. Eleve csak talán 40 felett kapcsol be az automata funkció.

És nem  le/fel kapcsolgat, hanem terelő lemezekkel (szerintem) kitakargat. Pl. van olyan, hogy utolérek egy autót, akkor középen kitakar, az autó jobb és bal szélén meg simán túlvilágít az előttem menő autón is. Tud csak bal és csak jobb oldalt is kitakarni.

Pl nekem a kék táblánál néha zavaró, hogy nem kapcsolja le... de van a led vezérlésre már 5-6 sw-vel frissebb, az lehet megoldaná.


Ha tényleg csak sw frissítés a különbség, akkor ezt hol lehet kérni? Gondolom Fordnál csak úgy puszira nem csinálják meg
Naplózva

N0R31
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új hozzászólás #949 Dátum: 2019.10.07 hétfő, 15:43:59 »

Nekem városban, autópályán, mindenhol jól működik. Eleve csak talán 40 felett kapcsol be az automata funkció.

És nem  le/fel kapcsolgat, hanem terelő lemezekkel (szerintem) kitakargat. Pl. van olyan, hogy utolérek egy autót, akkor középen kitakar, az autó jobb és bal szélén meg simán túlvilágít az előttem menő autón is. Tud csak bal és csak jobb oldalt is kitakarni.

Pl nekem a kék táblánál néha zavaró, hogy nem kapcsolja le... de van a led vezérlésre már 5-6 sw-vel frissebb, az lehet megoldaná.


Szia. Neked akkor ugye SMAX-od van ? Mert nekem is pl Mondiba fel le kapcsolgatja. 45 felett kapcsol be és 25nél le. Nem hiszem hogy ezt megoldaná egy SW frissítés olyanra mint a tiéd, vagy be kellene ülnöm egy 2017 vagy 2018-as Mondiba, ami frissebb SW lehet hogy így működik-e. Vagy rákérdek PF-re.
Naplózva

Mondeo MK5 2.0 TDCi - 150 Le -  Deep Impact Blue (180 by PF) --> 205 by PF
Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 ... 42   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.064 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.