Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.07.01 hétfő, 18:09:35 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 495 496 497 498 499 500 501 [502] 503 504 505 506 507 508 509 ... 958   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: TDCi motorok  (Megtekintve 13833614 alkalommal)
0 Felhasználó és 64 vendég van a témában
DomeSL
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2047


demeter.l@3i.hu
E-mail
« Új hozzászólás #25050 Dátum: 2013.03.02 szombat, 21:07:58 »

Tudod hányszor baszott át autószerelő?
Ja? Megérdemeltem mert nem értek hozzá?
Miért autószerelőnek kell lenni, hogy autószerelőhöz vihessem az autómat?
Na ezért tanultam meg mindent amit csak lehet a Mondeo-ról.

Ez egy nagy baromság.
Amelyik autószerelő nem abból él, hogy megkeresi és megcsinálja azt amit az ügyfél mond neki az egy mocskos disznó.
Egy autószerelő kérjen annyit a szerelésért amennyit ér, és ne az anyaggal verje át az embert.
Legdrágább létező alkatrész árán a legolcsóbb legszarabb beszerelése.
Pofátlanság ha húzza a száját ha visznek neki alkatrészt és megmondják mit csináljon.
Ezt rendelem, ezt fizetem. Ha a kocsi rossz marad akkor az meg az én bajom.
Tudod hány normális autószerelővel találkoztam életemben?
Eleinte azt hittem 30-al, mára már úgy tudom 2-vel, és lehet hogy még ez is csökkenni fog.
Ha én 40% kedvezményt kapok egy 150 ezer forintos alkatrészre akkor ő legalább 60%-ot.
És mennyit kér érte? 130%-ot.

Egyébként Angliában vagyok és 3 napja egy szót sem olvastam a fórumon, szóval nem tudom miről van szó, de hogy a te hozzászólásod önmagában nem állja meg a helyét az tuti.



Naplózva

2004 Mk3 2.0 TDCI kombi
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #25051 Dátum: 2013.03.02 szombat, 21:08:44 »

Az autószerelő azért van, hogy megjavítsa az autót , de nem azért van hogy aranyáron adjon el alkatrészt csak azert mert megpróbálja elhitetni az ügyféllel , hogy csak az a frankó cucc amit tőle veszel aranyért! Nemár! Csináltam sokáig de szemét sohasem voltam az ügyféllel.

A pék is azért van hogy te odavidd a lisztet,kemencét,stb...és ő süssön neked kenyeret??
Az a baj hogy azért van felháborodva mindenki mert azt hiszi megteheti...nem azt kell megfizetned egy normális szerelőnél hogy kivesz egy jeladót 30.000ft-ért és megjavul az autód ha nem hogy arra rájött,tanult,felszerelt egy műhelyt eszközökkel,stb....elmehetsz egy kóklerhez is nyilván aki kicseréli 5000ft-ért ugyanazt a jeladót, de előtte még a fél autót megveteti veled!!!!!
Ezt kéne észre venni!!!!! Ha ezt majd az emberek felfogják akkor nem kell kóklerekhez járni és normális áron lehet autót javittatni, ugy mint más fejlezz országokba....De persze sallangok mindig vannak ez törvényszerű...
Naplózva
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #25052 Dátum: 2013.03.02 szombat, 21:12:18 »

Az aranyárat nevezik bruttó kiskereskedelmi árnak.
Az alkatrész kereskedők a haszon érdekében bárkinek adnak sokszor nem is kis kedvezményt! Sajnos! Ennek az árrésnek kellene hozzájárulni a szervizek működési költségeihez.
A kereskedő meg azt mondja, hogy neki mindegy kinek ad kedvezményt..... Bár egyre több cég nem ad bárkinek és szankciókra számíthat ha egy eladó ennek és annak a nevére kiad egy haverjának olcsón alkatrészt.....stb.

Ezt nem akarják elfogadni az ügyfelek és ők is követelik a kedvezményt, holott nekik nincs működési költségük, nincs rezsijük és nincsenek sokszor milliós műszerezettségük, amit vissza is kell termelni.

Mondok egy példát.
Zöldséges X kap kedvezményt egy alkatrész kereskedőnél és olcsón megveszi az alkatrész, mert a szerviz Br. kk-ért adná.
Neki ezt igy jó...."természetes" dolog.

Viszont ha az ő vevője nem a boltjában veszi meg Br kk-ért a zöldséget hanem elmegy a nagybanira és ott ő is megkapná annyiért amennyiért zöldséges X, akkor képzelem mennyire fel lenne háborodva.


Ennyi...de csoró országban nehéz megmagyarázni hogy kolbászból van a kerités......
Egy szerelőnek sem érdeke hogy bárki álltal odavitt cuccokból javitson autót....mert miért is lenne?  Vigye a f@szba ahova akarja....csak sajna itt jön képbe a csoróság és rákényszerülnek ezekre a munkákra is.
Naplózva
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #25053 Dátum: 2013.03.02 szombat, 21:17:04 »

Mondasz igazat, de...
Amig az én verdámba a kettőstömegű, + kuplung, stb., ebay-ről 140, addig a "szerelőnél" legalább 100-zal több. Őneki megvan a saját beszerzési forrása, cikkszám alapján megrendeli, hozzáteszi a "kis" hasznát és pont leszarja, hogy neked ez mennyibe kerül, rohadtul nem érdekli, hogy máshol esetleg 50-nel olcsóbb lett volna, csak szétteszi a kezét, azt "ennyi"...  (TISZTELET a kivételnek!!!)
5-10-20 ezer forint különbség még nem is érdekelne egy ilyen tételnél, na de esetenként dupla ár ugyanazért?  wow1
Ezért igyekszik mindenki saját maga megvenni, amit mellesleg, ha számlával igazoltan a gyári alkatrész, még a ford szervíz is köteles garanciával beépíteni, tetszik, nem tetszik neki...

Értem!
Tehát amit te megveszel neten, az utánna lemegy a garázsba leugrik a váltó, bölcsöstűl az olaj az szépen edénybe elcsordogál és felmegy a polcra a többi flakonhoz, az uj lendkerék beugrik a helyére a kuplungszettel,váltóval és mivel ez nem a levegőbe repked lereszi magát az emelő,kiáll a műhelyből és bezárja az ajtót.....remélem nem igy gondoltad.
Attól hogy veszel valamit az nem biztos hogy jó,megfelelő oda és garanciát is leginkább felejtsd el vagy futkoshatsz...DE legelőször is elkell jutni oda hogy  tudd mit kell megvenned a neten és hogy az e a baj.
Naplózva
DomeSL
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2047


demeter.l@3i.hu
E-mail
« Új hozzászólás #25054 Dátum: 2013.03.02 szombat, 21:17:26 »

Te aztán jól el vagy tájolódva.
Tudod mennyiért cserélnek itt kereket az autódon?
A magyar fizetésed feléért.

A pék is azért van hogy te odavidd a lisztet,kemencét,stb...és ő süssön neked kenyeret??
Az a baj hogy azért van felháborodva mindenki mert azt hiszi megteheti...nem azt kell megfizetned egy normális szerelőnél hogy kivesz egy jeladót 30.000ft-ért és megjavul az autód ha nem hogy arra rájött,tanult,felszerelt egy műhelyt eszközökkel,stb....elmehetsz egy kóklerhez is nyilván aki kicseréli 5000ft-ért ugyanazt a jeladót, de előtte még a fél autót megveteti veled!!!!!
Ezt kéne észre venni!!!!! Ha ezt majd az emberek felfogják akkor nem kell kóklerekhez járni és normális áron lehet autót javittatni, ugy mint más fejlezz országokba....De persze sallangok mindig vannak ez törvényszerű...
Naplózva

2004 Mk3 2.0 TDCI kombi
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #25055 Dátum: 2013.03.02 szombat, 21:18:19 »

Hidd el, ha a vevőjének nem két kilo burgonya kellene, hanem egy tonna paprika, akkor elmenne a nagybanira, nem igazán érdekelné a szegény zöldséges lelki világa...

Na látod ezért tarti itt ez az ország....itt terem a paprika,paradicsom...de mi kintről vesszük töbszörös áron.... falbav
Naplózva
DomeSL
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2047


demeter.l@3i.hu
E-mail
« Új hozzászólás #25056 Dátum: 2013.03.02 szombat, 21:20:27 »

Mi van? Autó szerelő vagy?
Igen is igaza van.
Ha egy kuplung 100 ezer és a szerelés 50 ezer akkor kerüljön csak a szerelés 50 ezerbe és ne derüljön ki, hogy a kuplung csak 70 ezer és az elcsalt 30 ezer a szerelésre ment rá.
Akkor kerüljön 80 ezerbe a szerelés és 70 ezerbe a kuplung. És legyen benne annyi gerinc, hogy ezt meg is mondja.

Értem!
Tehát amit te megveszel neten, az utánna lemegy a garázsba leugrik a váltó, bölcsöstűl az olaj az szépen edénybe elcsordogál és felmegy a polcra a többi flakonhoz, az uj lendkerék beugrik a helyére a kuplungszettel,váltóval és mivel ez nem a levegőbe repked lereszi magát az emelő,kiáll a műhelyből és bezárja az ajtót.....remélem nem igy gondoltad.
Attól hogy veszel valamit az nem biztos hogy jó,megfelelő oda és garanciát is leginkább felejtsd el vagy futkoshatsz...DE legelőször is elkell jutni oda hogy  tudd mit kell megvenned a neten és hogy az e a baj.
Naplózva

2004 Mk3 2.0 TDCI kombi
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #25057 Dátum: 2013.03.02 szombat, 21:22:14 »

Mondasz igazat, de...
Amig az én verdámba a kettőstömegű, + kuplung, stb., ebay-ről 140, addig a "szerelőnél" legalább 100-zal több. Őneki megvan a saját beszerzési forrása, cikkszám alapján megrendeli, hozzáteszi a "kis" hasznát és pont leszarja, hogy neked ez mennyibe kerül, rohadtul nem érdekli, hogy máshol esetleg 50-nel olcsóbb lett volna, csak szétteszi a kezét, azt "ennyi"...  (TISZTELET a kivételnek!!!)
5-10-20 ezer forint különbség még nem is érdekelne egy ilyen tételnél, na de esetenként dupla ár ugyanazért?  wow1
Ezért igyekszik mindenki saját maga megvenni, amit mellesleg, ha számlával igazoltan a gyári alkatrész, még a ford szervíz is köteles garanciával beépíteni, tetszik, nem tetszik neki...

Azt azért vedd figyelembe, hogy ha be is szereli garanciával és meghibásodik, azt neked nem fogja ingyen kiszerelni!
Vagyis ha bebizonyosodik, hogy a kérdéses alkatrész hibás és garis....akkor neked ki kell fizetni a kiszerelést és amíg tart a garanciális elbírálás 1-2 hónap is lehet (!), addig hol áll az autó? Tárolásért felszámolhat díjat. Ha kiderül, hogy rossz volt az alkatrész, akkor te az alkatrész gyártójától követelheted a ki és beszerelés költségét is. Nem könnyű ez magánemberként!
Viszont ha ezt szerviz szerzi be és szereli be, akkor egy bizonyított garanciális esetben semmi dolgod. Csak mész mikor kész a kocsi és valóban nem kerül költségbe, mert mindent a szerviz intéz.

Nem kis dolgok ám ezek.... Ha ezt mind vállalja az ügyfél, semmi gond és beszerelek hozott alkatrészt is. no problem  Smiley
Viszont ha ő szerzi be
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #25058 Dátum: 2013.03.02 szombat, 21:23:26 »

Mi van? Autó szerelő vagy?
Igen is igaza van.
Ha egy kuplung 100 ezer és a szerelés 50 ezer akkor kerüljön csak a szerelés 50 ezerbe és ne derüljön ki, hogy a kuplung csak 70 ezer és az elcsalt 30 ezer a szerelésre ment rá.
Akkor kerüljön 80 ezerbe a szerelés és 70 ezerbe a kuplung. És legyen benne annyi gerinc, hogy ezt meg is mondja.


Ki vagy te hogy megmond ki mit kér akármiért GONDOLKODJÁL MÁR!!!! (ezt az elöző hozzászólásaidra is irtam) és nem érdekel hányszor b@sztak át elmondom!! Én eddig még nem tettem úgytudom.
Nem tetszik ellehet húzni a f&szba!!!!
Ha neked azt mondja 270.000-ért cserél lendkereket akkor 2 dolgot tehetsz: befogod a pofád és rábólintasz, vagy dünnyögve,pocskondiázva elhúzol a pics@ba mint irtam....
Nem olyan bonyolult ez.
« Utoljára szerkesztve: 2013.03.02 szombat, 21:27:05 írta Bunyek » Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #25059 Dátum: 2013.03.02 szombat, 21:25:26 »

Ez egy nagy baromság.
Amelyik autószerelő nem abból él, hogy megkeresi és megcsinálja azt amit az ügyfél mond neki az egy mocskos disznó.
Egy autószerelő kérjen annyit a szerelésért amennyit ér, és ne az anyaggal verje át az embert.
Legdrágább létező alkatrész árán a legolcsóbb legszarabb beszerelése.
Pofátlanság ha húzza a száját ha visznek neki alkatrészt és megmondják mit csináljon.
Ezt rendelem, ezt fizetem. Ha a kocsi rossz marad akkor az meg az én bajom.
Tudod hány normális autószerelővel találkoztam életemben?
Eleinte azt hittem 30-al, mára már úgy tudom 2-vel, és lehet hogy még ez is csökkenni fog.
Ha én 40% kedvezményt kapok egy 150 ezer forintos alkatrészre akkor ő legalább 60%-ot.
És mennyit kér érte? 130%-ot.

Egyébként Angliában vagyok és 3 napja egy szót sem olvastam a fórumon, szóval nem tudom miről van szó, de hogy a te hozzászólásod önmagában nem állja meg a helyét az tuti.




Szerintem "te nem itt élsz Mo-n"....... erősen túlzásokba estél. A számolásokban és a megítélésben is.
Valamint sajnálom, ha neked eddig csak a rosszból jutott ki. Attól még nem mindenki az, lehet te választottál rosszul vagy csak véletlen a szakma szégyeneivel hozott össze a sors.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
dadan
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 264



E-mail
« Új hozzászólás #25060 Dátum: 2013.03.02 szombat, 21:26:02 »

A pék is azért van hogy te odavidd a lisztet,kemencét,stb...és ő süssön neked kenyeret??
Az a baj hogy azért van felháborodva mindenki mert azt hiszi megteheti...nem azt kell megfizetned egy normális szerelőnél hogy kivesz egy jeladót 30.000ft-ért és megjavul az autód ha nem hogy arra rájött,tanult,felszerelt egy műhelyt eszközökkel,stb....elmehetsz egy kóklerhez is nyilván aki kicseréli 5000ft-ért ugyanazt a jeladót, de előtte még a fél autót megveteti veled!!!!!
Ezt kéne észre venni!!!!! Ha ezt majd az emberek felfogják akkor nem kell kóklerekhez járni és normális áron lehet autót javittatni, ugy mint más fejlezz országokba....De persze sallangok mindig vannak ez törvényszerű...

Itt pont nem a munkadíjról van szó, hanem az alkatrészek árairól.
Ha van egy szerelő, akinek megvan a műszerezettsége, 40000-ért cseréli ki a kettőstömegűt, amit 240000-ért ad és csak azt hajlandó betenni, vagy van egy másik szerelő, akinek szintén megvan a műszerezettsége, 60000-ért cseréli ki, de berakja a szintén gyárit, amit én viszek 140000-ért.
Szerinted nálam melyik a nyerő?
(Itt most nem a termosztátcsere szintű dolgokról beszélünk...)

Ennyi...de csoró országban nehéz megmagyarázni hogy kolbászból van a kerités......
Egy szerelőnek sem érdeke hogy bárki álltal odavitt cuccokból javitson autót....mert miért is lenne?  Vigye a f@szba ahova akarja....csak sajna itt jön képbe a csoróság és rákényszerülnek ezekre a munkákra is.

Így van, itt nem 4000 euro az átlagfizu...
Naplózva

2006 2.2TDCI Turnier Titanium-x.
DomeSL
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2047


demeter.l@3i.hu
E-mail
« Új hozzászólás #25061 Dátum: 2013.03.02 szombat, 21:26:13 »

Ha elolvasnád amit írtam akkor tudnád, hogy leszarom, hogy ki mit kér és miért.
Csak elvárom, hogy mondja meg, hogy ezért ennyit kérek azért meg amannyit. És majd én megkérdezek 10 szerelőt és a legolcsóbbat akit elég színvonalasnak találok és látom, hogy van hozzá apparátusa azt kiválasztom.
 beka3

Ki vagy te hogy megmond ki mit kér akármiért GONDOLKODJÁL MÁR!!!!
Nem tetszik ellehet húzni a f&szba!!!!

Naplózva

2004 Mk3 2.0 TDCI kombi
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #25062 Dátum: 2013.03.02 szombat, 21:28:48 »

Itt pont nem a munkadíjról van szó, hanem az alkatrészek árairól.
Ha van egy szerelő, akinek megvan a műszerezettsége, 40000-ért cseréli ki a kettőstömegűt, amit 240000-ért ad és csak azt hajlandó betenni, vagy van egy másik szerelő, akinek szintén megvan a műszerezettsége, 60000-ért cseréli ki, de berakja a szintén gyárit, amit én viszek 140000-ért.
Szerinted nálam melyik a nyerő?
(Itt most nem a termosztátcsere szintű dolgokról beszélünk...)

Így van, itt nem 4000 euro az átlagfizu...

Most nem konkrét példákról és számokról beszélünk (én legalábbis), mert felesleges.
Naplózva
DomeSL
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2047


demeter.l@3i.hu
E-mail
« Új hozzászólás #25063 Dátum: 2013.03.02 szombat, 21:29:45 »

Elbeszélünk egymás mellett úgyhogy bocsánat és abbahagytam.
Ha azt mondja 270.000-ért cserél lendkereket akkor megkérdezem, hogy mennyi ebből a lendkerék.
Ha azt hazudja hogy 220 akkor rávágom az ajtót és viszont látásra, ha azt mondja, hogy 38 ezer akkor megmondom, hogy túl drágán dolgozik.
Ha pedig reális a leosztás akkor megcsináltatom vele az autómat.
ilyen egyszerű, csak ne akarjon már az ajtóban átverni.
Ezért nézek utána mennyi az alkatrész, vagy pedig ezért viszek én alkatrészt ha pontosan tudom mi a baja az autómnak.
Ha rossz alkatrészt veszek akkor pedig vállalom a felelősséget.


Ki vagy te hogy megmond ki mit kér akármiért GONDOLKODJÁL MÁR!!!! (ezt az elöző hozzászólásaidra is irtam) és nem érdekel hányszor b@sztak át elmondom!! Én eddig még nem tettem úgytudom.
Nem tetszik ellehet húzni a f&szba!!!!
Ha neked azt mondja 270.000-ért cserél lendkereket akkor 2 dolgot tehetsz: befogod a pofád és rábólintasz, vagy dünnyögve,pocskondiázva elhúzol a pics@ba mint irtam....
Nem olyan bonyolult ez.

« Utoljára szerkesztve: 2013.03.02 szombat, 21:31:25 írta DomeSL » Naplózva

2004 Mk3 2.0 TDCI kombi
BDWTeam
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2763



WWW E-mail
« Új hozzászólás #25064 Dátum: 2013.03.02 szombat, 21:30:13 »

A pék is azért van hogy te odavidd a lisztet,kemencét,stb...és ő süssön neked kenyeret??
Az a baj hogy azért van felháborodva mindenki mert azt hiszi megteheti...nem azt kell megfizetned egy normális szerelőnél hogy kivesz egy jeladót 30.000ft-ért és megjavul az autód ha nem hogy arra rájött,tanult,felszerelt egy műhelyt eszközökkel,stb....elmehetsz egy kóklerhez is nyilván aki kicseréli 5000ft-ért ugyanazt a jeladót, de előtte még a fél autót megveteti veled!!!!!
Ezt kéne észre venni!!!!! Ha ezt majd az emberek felfogják akkor nem kell kóklerekhez járni és normális áron lehet autót javittatni, ugy mint más fejlezz országokba....De persze sallangok mindig vannak ez törvényszerű...
Kegyed autószerelő vagy "csak úgy " javítgat? Jónak akarod elmondani, hogy hol kel föl a nap! 1991- ben Mestervizsgáztam autószerelésből.
Naplózva

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem ha kioktatnak!"
S.W.Churchill

----------------------------------------------------
Lancia Delta 1.6 Multijet (2011) #szarolasz
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #25065 Dátum: 2013.03.02 szombat, 21:30:48 »

Te aztán jól el vagy tájolódva.
Tudod mennyiért cserélnek itt kereket az autódon?
A magyar fizetésed feléért.


Tudom nem tőlem kérdezted, de én tisztába vagyok a kinti árakkal. Van több ismerős/haver aki kint él.
Nem a kinti ár a sok..... az itthoni az olcsó.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #25066 Dátum: 2013.03.02 szombat, 21:34:52 »

Mi van? Autó szerelő vagy?
Igen is igaza van.
Ha egy kuplung 100 ezer és a szerelés 50 ezer akkor kerüljön csak a szerelés 50 ezerbe és ne derüljön ki, hogy a kuplung csak 70 ezer és az elcsalt 30 ezer a szerelésre ment rá.
Akkor kerüljön 80 ezerbe a szerelés és 70 ezerbe a kuplung. És legyen benne annyi gerinc, hogy ezt meg is mondja.


Rossz a szóhasználat!
Elcsalt!

Te nagyon szatyorban élsz, már ne haragudj.
Az árrés pont a javítóműhelyeknek van, mivel ők fenntartanak gépeket, szerszámokat vesznek, hitelesíttetnek...stb. rengeteget kifizetnek mindenre, hogy te bemehess hozzájuk.  Ezt valamiből fedezni kell.
De adják drágábban, mint a kiskereskedelmi ár..... hanem kedvezményesen vásárolnak....mivel évente több milliót visznek az alkatrész kereskedőnek ellenben egy utcáról bemenő emberrel, aki pl. x évente vesz valamit 10-20-50 ezerért.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #25067 Dátum: 2013.03.02 szombat, 21:35:02 »

Elbeszélünk egymás mellett úgyhogy bocsánat és abbahagytam.
Ha azt mondja 270.000-ért cserél lendkereket akkor megkérdezem, hogy mennyi ebből a lendkerék.
Ha azt hazudja hogy 220 akkor rávágom az ajtót és viszont látásra, ha azt mondja, hogy 38 ezer akkor megmondom, hogy túl drágán dolgozik.
Ha pedig reális a leosztás akkor megcsináltatom vele az autómat.
ilyen egyszerű, csak ne akarjon már az ajtóban átverni.
Ezért nézek utána mennyi az alkatrész, vagy pedig ezért viszek én alkatrészt ha pontosan tudom mi a baja az autómnak.
Ha rossz alkatrészt veszek akkor pedig vállalom a felelősséget.

Te irtad:
Egyébként Angliában vagyok és 3 napja egy szót sem olvastam a fórumon, szóval nem tudom miről van szó, de hogy a te hozzászólásod önmagában nem állja meg a helyét az tuti.

Semmi gond...csak azt furcsáltam hogy nemis tudod miről van szó elkezdtél oktatást tartani és lehülyéztél... fejvakaras
De úgylátom azért átment lassan mit akartam... eplus2 integet2

Az a baj hogy mint irták is ez a fórumon is érződik egyre jobban....Kiváncsi leszek mikor lessz az amikor majd lefikáznak valakit mert nem jó tanácsot adott itt ha lerohad a f@s mondeója valakinek!!!! vagy hogy lessz?
Gyerekek! egy kezemen megtudom számolni itt a fórumon akik valamit értenek az autókhoz, a többi "itteni levelező tagozatos"....de már oktatásokat tartanak.
« Utoljára szerkesztve: 2013.03.02 szombat, 21:39:46 írta Bunyek » Naplózva
DomeSL
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2047


demeter.l@3i.hu
E-mail
« Új hozzászólás #25068 Dátum: 2013.03.02 szombat, 21:35:20 »

Éppen ezért kellene örülnie ha én viszem az alkatrészt.
Nem akar átverni ezért az alkatrész neki is annyiba lenne, a munka díját úgy is kifizetem.
És még garanciát sem kell vállaljon az alkatrészre.
Mégis húzza a száját? Akkor át akart verni. Ennyi

Azt azért vedd figyelembe, hogy ha be is szereli garanciával és meghibásodik, azt neked nem fogja ingyen kiszerelni!
Vagyis ha bebizonyosodik, hogy a kérdéses alkatrész hibás és garis....akkor neked ki kell fizetni a kiszerelést és amíg tart a garanciális elbírálás 1-2 hónap is lehet (!), addig hol áll az autó? Tárolásért felszámolhat díjat. Ha kiderül, hogy rossz volt az alkatrész, akkor te az alkatrész gyártójától követelheted a ki és beszerelés költségét is. Nem könnyű ez magánemberként!
Viszont ha ezt szerviz szerzi be és szereli be, akkor egy bizonyított garanciális esetben semmi dolgod. Csak mész mikor kész a kocsi és valóban nem kerül költségbe, mert mindent a szerviz intéz.

Nem kis dolgok ám ezek.... Ha ezt mind vállalja az ügyfél, semmi gond és beszerelek hozott alkatrészt is. no problem  Smiley
Viszont ha ő szerzi be
Naplózva

2004 Mk3 2.0 TDCI kombi
DomeSL
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2047


demeter.l@3i.hu
E-mail
« Új hozzászólás #25069 Dátum: 2013.03.02 szombat, 21:37:05 »

Szerintem nem tartottam oktatást, mivel a hozzászólásod nem válasz volt hanem egy megállapítás önmagában.
Amúgy pedig nem emlékszek hogy lehülyéztelek volna.
Sőt ha már itt tartunk téged nagyon is hasznos tagjának tartalak ennek a forumnak. Persze értem hogy ez nem számít semmit, de már jó régen itt vagyunk mind a ketten.
Kicsit túlzásokba esel néha a hozzászólásaidban, nem?

Te irtad:
Egyébként Angliában vagyok és 3 napja egy szót sem olvastam a fórumon, szóval nem tudom miről van szó, de hogy a te hozzászólásod önmagában nem állja meg a helyét az tuti.

Semmi gond...csak azt furcsáltam hogy nemis tudod miről van szó elkezdtél oktatást tartani és lehülyéztél... fejvakaras
De úgylátom azért átment lassan mit akartam... eplus2 integet2
« Utoljára szerkesztve: 2013.03.02 szombat, 21:42:02 írta DomeSL » Naplózva

2004 Mk3 2.0 TDCI kombi
BDWTeam
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2763



WWW E-mail
« Új hozzászólás #25070 Dátum: 2013.03.02 szombat, 21:37:57 »

Éppen ezért kellene örülnie ha én viszem az alkatrészt.
Nem akar átverni ezért az alkatrész neki is annyiba lenne, a munka díját úgy is kifizetem.
És még garanciát sem kell vállaljon az alkatrészre.
Mégis húzza a száját? Akkor át akart verni. Ennyi

Pont ez a lényeg! A többi csak "parasztvakítás".
Naplózva

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem ha kioktatnak!"
S.W.Churchill

----------------------------------------------------
Lancia Delta 1.6 Multijet (2011) #szarolasz
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48471



« Új hozzászólás #25071 Dátum: 2013.03.02 szombat, 21:38:30 »

Éppen ezért kellene örülnie ha én viszem az alkatrészt.
Nem akar átverni ezért az alkatrész neki is annyiba lenne, a munka díját úgy is kifizetem.
És még garanciát sem kell vállaljon az alkatrészre.
Mégis húzza a száját? Akkor át akart verni. Ennyi

én ezért sem járok szerelőhöz.tudom,hogy van,aki rákényszerül.nem is bántom.amit tudok megoldom magamnak.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #25072 Dátum: 2013.03.02 szombat, 21:42:01 »

Szerintem nem tartottam oktatást, mivel a hozzászólásod nem válasz volt hanem egy megállapítás önmagában.
Amúgy pedig nem emlékszek hogy lehülyéztelek volna.
Kicsit túlzásokba esel néha a hozzászólásaidban, nem?


ez nézőpont kérdése....
Naplózva
dadan
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 264



E-mail
« Új hozzászólás #25073 Dátum: 2013.03.02 szombat, 21:43:05 »

Azt azért vedd figyelembe, hogy ha be is szereli garanciával és meghibásodik, azt neked nem fogja ingyen kiszerelni!
Vagyis ha bebizonyosodik, hogy a kérdéses alkatrész hibás és garis....akkor neked ki kell fizetni a kiszerelést és amíg tart a garanciális elbírálás 1-2 hónap is lehet (!), addig hol áll az autó? Tárolásért felszámolhat díjat. Ha kiderül, hogy rossz volt az alkatrész, akkor te az alkatrész gyártójától követelheted a ki és beszerelés költségét is. Nem könnyű ez magánemberként!
Viszont ha ezt szerviz szerzi be és szereli be, akkor egy bizonyított garanciális esetben semmi dolgod. Csak mész mikor kész a kocsi és valóban nem kerül költségbe, mert mindent a szerviz intéz.

Nem kis dolgok ám ezek.... Ha ezt mind vállalja az ügyfél, semmi gond és beszerelek hozott alkatrészt is. no problem  Smiley
Viszont ha ő szerzi be

Ha annyi píz a zsebemben marad akkor kiszereltetem belőle VELED, fizetem a tárolást, meg még autót is bérelek belőle...  nyes nyes nyes
Ahova én hordom a kocsikat, azok nem a legolcsóbban, de jól dolgoznak, nem basznak át se javítással, se munkadíjjal, se alkatrésszel, nem mellesleg azt raknak be, amit én mondok, ha az tényleg jó, még soha nem volt velük gondom!!!  Wink

Amúgy meg ne essünk-essetek egymásnak, csak beszélgetünk, mindenkinek meglehet a saját véleménye a dologról, azt tessék tiszteletben tartani!
 nyes worship worship worship
Naplózva

2006 2.2TDCI Turnier Titanium-x.
DomeSL
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2047


demeter.l@3i.hu
E-mail
« Új hozzászólás #25074 Dátum: 2013.03.02 szombat, 21:43:59 »

ez nézőpont kérdése....

 taps Sziasztok. Reggel 3-kor indulok vissza M.o.-ra.
 wave
Naplózva

2004 Mk3 2.0 TDCI kombi
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #25075 Dátum: 2013.03.02 szombat, 21:44:05 »

Kegyed autószerelő vagy "csak úgy " javítgat? Jónak akarod elmondani, hogy hol kel föl a nap! 1991- ben Mestervizsgáztam autószerelésből.

Drága bogár! Nem érdekel miből milyen vizsgád van...
De tartok/tartottam oktatást autószerelőknek igen és autóiparban dolgozom...
Szerelőhőz viszem az autómat és azzal csináltatom...ezt többen tudják itt,bár megtudnék rajta csinálni sokmindent.
És soha a büdös életbe nem vitatkoztam vele vagy alkudoztam miért mennyit kér ha sokalltam is....6 éve semmi gond a kocsival és tudom hogy bármikor megbizhatok benne.
« Utoljára szerkesztve: 2013.03.02 szombat, 21:53:12 írta Bunyek » Naplózva
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #25076 Dátum: 2013.03.02 szombat, 21:44:40 »

taps Sziasztok. Reggel 3-kor indulok vissza M.o.-ra.
 wave

Cső! Jó utat!   wave
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #25077 Dátum: 2013.03.02 szombat, 21:47:50 »

Éppen ezért kellene örülnie ha én viszem az alkatrészt.
Nem akar átverni ezért az alkatrész neki is annyiba lenne, a munka díját úgy is kifizetem.
És még garanciát sem kell vállaljon az alkatrészre.
Mégis húzza a száját? Akkor át akart verni. Ennyi

Nem akart átverni....... látom nem ment át.
Addig jó ez , hogy vitt alkatrész....amíg nem lenne egy pl. gyári hibás kuplung vagy lendkerék.

Mert akkor ahhoz, hogy megpróbáld érvényesíteni a garidat ki kell szerelteni (1. munkadíj kifizetése) majd a garis elbírálás idejéig tárolási díjat fizetni a kocsira (2. fizetni való....azért ez 1-2 hónapig nem kevés)....majd ugye elvárnád, hogy amikor végre kicserélik az alkatrészed és odaviszed a szervizbe azonnal nekiálljanak és már kész is legyen. Valamint eltelt akár 1-2 hónap kocsi nélkül.

Ha ez így lenne.... nem lenne őszinte mosoly az arcodon. Pedig egy szót sem szólhatnál.  Addig mondja mindenki, hogy vállalom ezt...vállalom azt..... amíg meg nem történik!


Ha ezt egy szerviz kereteiben történik, akkor lehet, hogy a kereskedő vagy gyártó egyből cseréli és ad egy cseredarabot, beszerelik....a munkadíjat a kereskedőnek számlázzák és te mehetsz akár 1-2 nap múlva az autódért 0 forintot fizetve és van autód......nem pedig hónapok múlva és kevesebb pénzzel a zsebedben.

Azt hiszem ez érthető...... már másodszor írom, de sajnos azt veszem észre, hogy nem megy át.
Neked csak csaló, átverő....hazug  szavak jutnak eszedbe a szervizekről.  Sajnálom.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
BDWTeam
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2763



WWW E-mail
« Új hozzászólás #25078 Dátum: 2013.03.02 szombat, 21:50:10 »

Drága bogár! Nem érdekel miből milyen vizsgád van...
Ellhiszed,hogy én is magasról sz@rok az okosságaidra? Elkezdted valami penetráns hangnemben az észt osztani mindenkinek! Hidd el ,hogy errefelé ahol én lakom, nem szokás fikázni  a kuncsaftot és bunkószerelő stílusban foglalkozni az ügyféllel!  integet2
Jó éjszakát mindenkinek!
Naplózva

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem ha kioktatnak!"
S.W.Churchill

----------------------------------------------------
Lancia Delta 1.6 Multijet (2011) #szarolasz
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #25079 Dátum: 2013.03.02 szombat, 21:56:35 »

Ha annyi píz a zsebemben marad akkor kiszereltetem belőle VELED, fizetem a tárolást, meg még autót is bérelek belőle...  nyes nyes nyes
Ahova én hordom a kocsikat, azok nem a legolcsóbban, de jól dolgoznak, nem basznak át se javítással, se munkadíjjal, se alkatrésszel, nem mellesleg azt raknak be, amit én mondok, ha az tényleg jó, még soha nem volt velük gondom!!!  Wink

Amúgy meg ne essünk-essetek egymásnak, csak beszélgetünk, mindenkinek meglehet a saját véleménye a dologról, azt tessék tiszteletben tartani!
 nyes worship worship worship

Mi amikor árajánlatot adunk (ugye a hibamegállapításra fordított X idő ilyenkor "ingyenes") akkor elmondjuk, hogy itt ennyi....ott annyi....amott annyi.....ennyi a gyári.....ennyi meg az x utángyártott....annyi meg az y utángyártott alkatrész.
Az ügyfél dönt, választ.
ha ő elmegy a felsorolt helyekre annyiért tudja megvenni amennyit mi mondunk neki.  Ez a bruttó kiskereskedelmi ár.
Eddig nincs is ezzel baj, ez így működik.... ez a normális.
Ha a szerviz kedvezménnyel kapja meg az alkatrészt, akkor az a kiskereskedelmi árból jön le, de nem adja drágábban, mint a boltban megvehető! Ez a tisztességes árrés a korábban többször is említett dolgok és kiváltságok miatt.

Ha a kiskereskedelmi árnál magasabb áron adja el az alkatrészt....az valóban szemétség, de ugye ott az ügyfél is ludas, mert lehetősége van megnézni és megtudni, hogy hol mennyibe kerül. Ha többet kérnek érte a szervizben (bár számomra ez furcsa dolog) , akkor jogában áll nem ott javíttatni.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #25080 Dátum: 2013.03.02 szombat, 21:57:27 »

Ellhiszed,hogy én is magasról sz@rok az okosságaidra? Elkezdted valami penetráns hangnemben az észt osztani mindenkinek! Hidd el ,hogy errefelé ahol én lakom, nem szokás fikázni  a kuncsaftot és bunkószerelő stílusban foglalkozni az ügyféllel!  integet2
Jó éjszakát mindenkinek!

Drága bogár! az se érdekel merre laksz... eplus2  
Besértődtél....na ne már.... eplus2 wave
Elég vicces.
Naplózva
BDWTeam
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2763



WWW E-mail
« Új hozzászólás #25081 Dátum: 2013.03.02 szombat, 22:05:07 »

Drága bogár! az se érdekel merre laksz... eplus2  
Besértődtél....na ne már.... eplus2 wave
Elég vicces.

Kicsirigó! Megsértődni csak arra szoktam aki sérteget. Te nem sértegettél hanem butaságokat hordtál össze.....mindezt erősen bicskanyitogató stílusban. Ennyi az egész nagy csoda ! wave
Naplózva

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem ha kioktatnak!"
S.W.Churchill

----------------------------------------------------
Lancia Delta 1.6 Multijet (2011) #szarolasz
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #25082 Dátum: 2013.03.02 szombat, 22:08:07 »

Kérek egy szatyor zöldséget a zöldség díler barátomtól és beviszem a mekibe, hogy ebből kérek cézár salit.  nyes
Szerintetek hogyan néznének rám?  2funny
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #25083 Dátum: 2013.03.02 szombat, 22:09:13 »

Kicsirigó! Megsértődni csak arra szoktam aki sérteget. Te nem sértegettél hanem butaságokat hordtál össze.....mindezt erősen bicskanyitogató stílusban. Ennyi az egész nagy csoda ! wave

Rózsabimbó! akkor nincs harag?  eplus2 law
Bicskanyitogató stilusban? Nem szoktam olyat...

Hidd el nem butaság, amit irtam hanem a rideg valóság! Ebben dolgozok nap mint nap....Az érmének két oldala van ez az egyik...Te/én/ti a másik.
Naplózva
dadan
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 264



E-mail
« Új hozzászólás #25084 Dátum: 2013.03.02 szombat, 22:09:24 »

Mi amikor árajánlatot adunk (ugye a hibamegállapításra fordított X idő ilyenkor "ingyenes") akkor elmondjuk, hogy itt ennyi....ott annyi....amott annyi.....ennyi a gyári.....ennyi meg az x utángyártott....annyi meg az y utángyártott alkatrész.
Az ügyfél dönt, választ.
ha ő elmegy a felsorolt helyekre annyiért tudja megvenni amennyit mi mondunk neki.  Ez a bruttó kiskereskedelmi ár.
Eddig nincs is ezzel baj, ez így működik.... ez a normális.
Ha a szerviz kedvezménnyel kapja meg az alkatrészt, akkor az a kiskereskedelmi árból jön le, de nem adja drágábban, mint a boltban megvehető! Ez a tisztességes árrés a korábban többször is említett dolgok és kiváltságok miatt.

Ha a kiskereskedelmi árnál magasabb áron adja el az alkatrészt....az valóban szemétség, de ugye ott az ügyfél is ludas, mert lehetősége van megnézni és megtudni, hogy hol mennyibe kerül. Ha többet kérnek érte a szervizben (bár számomra ez furcsa dolog) , akkor jogában áll nem ott javíttatni.

Az így korrekt.
De olvastam én már itt is horror árakat, egy-egy alkatrészért, amit ráadásul szintén horror áron nem is csináltak meg rendesen, de a környezetemben is volt már rá példa...
Az én véleményem, hogy kérje el a szerelő a javítás árát, hiszen neki is élnie kell valamiből, de cserébe én is elvárom, hogy ezért a pénzért csinálja meg nekem rendesen, ne kelljen már 2 nap múlva újabb két hétre visszavinnem.
Naplózva

2006 2.2TDCI Turnier Titanium-x.
BDWTeam
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2763



WWW E-mail
« Új hozzászólás #25085 Dátum: 2013.03.02 szombat, 22:17:16 »

Rózsabimbó! akkor nincs harag?  eplus2 law
Bicskanyitogató stilusban? Nem szoktam olyat...

Hidd el nem butaság, amit irtam hanem a rideg valóság! Ebben dolgozok nap mint nap....Az érmének két oldala van ez az egyik...Te/én/ti a másik.
Arandrágatezsvírem! Ki vérem vagy a vérembűl. eplus2
Dehogy van harag! Úgy látom Te is amolyan megmondóember vagy mint én is, csak ellenkező csapatban focizunk.   Smiley
Naplózva

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem ha kioktatnak!"
S.W.Churchill

----------------------------------------------------
Lancia Delta 1.6 Multijet (2011) #szarolasz
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #25086 Dátum: 2013.03.02 szombat, 22:22:06 »

Ez a TD-fo-CI  topik?  eplus2
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #25087 Dátum: 2013.03.02 szombat, 22:25:23 »

Arandrágatezsvírem! Ki vérem vagy a vérembűl. eplus2
Dehogy van harag! Úgy látom Te is amolyan megmondóember vagy mint én is, csak ellenkező csapatban focizunk.   Smiley

De miért nem egy csapatban vagyunk amikor egy fórumra járunk?  fejvakaras
Én eddig mindenkinek csak segitettem itt....
Bár hidd el te előbb fogsz az én segitségemre szorulni itt, mint én a tiedre.... Wink  De ha tudok ugyanugy segitek neked is mint a másiknak....Na erre mondtam hogy ez itt ingyen van és használjuk ki.... eljen
Naplózva
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #25088 Dátum: 2013.03.02 szombat, 22:32:00 »

Remélem azért rám bizod a döntést , hogy kitől és mit fogadok el a mondeo fórumon ! wave
Felőlem,csak majd nehogy rosszul járj vele.
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #25089 Dátum: 2013.03.02 szombat, 22:34:53 »

Jól felhergeltétek magatokat 1 hülyeségen  hehe     van ahol dolgoznak hozott motyóval, van ahol nem.  azt kész.  ahová én járok ott simán, és nem húzzák mellé a szájukat+az óra is korrektul van számolva.   

viszont azt be kellene látni sok szerelőnek/szervíznek, h nem az van mint régen. már a zőccségesbe is lehet alkatrészt venni, és még 10-15% kedvezményt is adnak csak vegyenek valamit. + még ott a zinternet is, ami soxor nagyon olcsó.  És ebből az van, h már nem mindig lehet eladni 46% haszonnal az alkatrészeket, érdemes a tájékozottabb ügyfeleknek engedni 1 kicsit, és mindenki örül.  Ha nem, akkor meg megveszik maguknak és bukta az összes % meg a munkadíj is mert megcsinálja a másik szerelő, aki szintén várja a melót, mint a bót a vevőt.           szerintem
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #25090 Dátum: 2013.03.02 szombat, 22:37:58 »

Szia!

Az nekem is feltünt, hogy ha valaki ránéz és látja hogy ez delfi és ilyet még nem csinált, csak Boscht meg más járatosabb VW vezérlést akkor minek kezdett hozzá, de ezek az számítógépes "varázslók"( vezérlés csere, meg km módosítgatás) itt Békés megyében egy ilyen különc fajta és nem enged téged a közelébe, csak annyit mond hozd ide a verdát és szól ha kész. Így én is kész tények elé lettem állítva.


Általam nem lenne munkájuk mert ahova én nem megyek be oda a kocsi sem!!!!Ezt a szervizben mikor gyári diagra mentem ezzel kezdtem itt Pécsen.bent is voltam mellette
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
BDWTeam
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2763



WWW E-mail
« Új hozzászólás #25091 Dátum: 2013.03.02 szombat, 22:40:06 »

De miért nem egy csapatban vagyunk amikor egy fórumra járunk?  fejvakaras
Én eddig mindenkinek csak segitettem itt....
Bár hidd el te előbb fogsz az én segitségemre szorulni itt, mint én a tiedre.... Wink  De ha tudok ugyanugy segitek neked is mint a másiknak....Na erre mondtam hogy ez itt ingyen van és használjuk ki.... eljen
Nem értettél meg a focival kapcsolatos hasonlatban! Én szeretem a kulturált hangnemet és hangot is adok annak ha úgy érzem nem megfelelő a stílus. Te is hangot adsz a véleményednek de egy egészen más stílusban. Na ennyi lenne a két csapat.
A segítségnyújtással kapcsolatban pedig aki úgy érzi, hogy mindent tudó az nagyokat tud csalódni!
Milyen segítségre gondolsz? Tevőlegesre biztosan nem. Tanácsra esetleg. Egyébként én is olyan helyről jövök ahol emberek százainak segítettem nem csak tanáccsal.
Naplózva

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem ha kioktatnak!"
S.W.Churchill

----------------------------------------------------
Lancia Delta 1.6 Multijet (2011) #szarolasz
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #25092 Dátum: 2013.03.02 szombat, 22:40:15 »

Jól felhergeltétek magatokat 1 hülyeségen  hehe     van ahol dolgoznak hozott motyóval, van ahol nem.  azt kész.  ahová én járok ott simán, és nem húzzák mellé a szájukat+az óra is korrektul van számolva.   

viszont azt be kellene látni sok szerelőnek/szervíznek, h nem az van mint régen. már a zőccségesbe is lehet alkatrészt venni, és még 10-15% kedvezményt is adnak csak vegyenek valamit. + még ott a zinternet is, ami soxor nagyon olcsó.  És ebből az van, h már nem mindig lehet eladni 46% haszonnal az alkatrészeket, érdemes a tájékozottabb ügyfeleknek engedni 1 kicsit, és mindenki örül.  Ha nem, akkor meg megveszik maguknak és bukta az összes % meg a munkadíj is mert megcsinálja a másik szerelő, aki szintén várja a melót, mint a bót a vevőt.           szerintem

Csak ez nem vezet sehova..... vagyis tudjuk hova.  Sad
Ha mindig mindenben a másik alá ígér valaki csak azért, hogy oda vidd.... akkor hamar ingyen (az már deficit) kellene dolgozni  Undecided
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #25093 Dátum: 2013.03.02 szombat, 22:47:00 »

Csak ez nem vezet sehova..... vagyis tudjuk hova.  Sad
Ha mindig mindenben a másik alá ígér valaki csak azért, hogy oda vidd.... akkor hamar ingyen (az már deficit) kellene dolgozni  Undecided
mér, nem ez van? nem a deficitre gondolok, hanem, h nembiztos, h megéri kötni az ebet a karóhoz.   ez van nálam is. akarhatok én annyiért csinálni valamit amennyiért jónak látom, csak lehet nem velem fogják csináltatni. 
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #25094 Dátum: 2013.03.02 szombat, 22:49:52 »

Nem értettél meg a focival kapcsolatos hasonlatban! Én szeretem a kulturált hangnemet és hangot is adok annak ha úgy érzem nem megfelelő a stílus. Te is hangot adsz a véleményednek de egy egészen más stílusban. Na ennyi lenne a két csapat.
A segítségnyújtással kapcsolatban pedig aki úgy érzi, hogy mindent tudó az nagyokat tud csalódni!
Milyen segítségre gondolsz? Tevőlegesre biztosan nem. Tanácsra esetleg. Egyébként én is olyan helyről jövök ahol emberek százainak segítettem nem csak tanáccsal.
Bunyek nem szokott finomkodni. meg kell szokni, jó srác.   most lehet nem volt otthon pálesz  eplus2
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #25095 Dátum: 2013.03.02 szombat, 22:51:17 »

Bunyek nem szokott finomkodni. meg kell szokni, jó srác.   most lehet nem, volt otthon pálesz  eplus2

De szemét vagy!  tök visszafogott vagyok pedig és ittam is már rendesen.... eplus2
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #25096 Dátum: 2013.03.02 szombat, 22:52:29 »

De szemét vagy!  tök visszafogott vagyok pedig és ittam is már rendesen.... eplus2
na, akkó meg azé  eplus2
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
dadan
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 264



E-mail
« Új hozzászólás #25097 Dátum: 2013.03.02 szombat, 22:55:37 »

De szemét vagy!  tök visszafogott vagyok pedig és ittam is már rendesen.... eplus2

 2funny Like a boss  worship worship worship worship
Naplózva

2006 2.2TDCI Turnier Titanium-x.
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #25098 Dátum: 2013.03.02 szombat, 23:01:17 »

mér, nem ez van? nem a deficitre gondolok, hanem, h nembiztos, h megéri kötni az ebet a karóhoz.   ez van nálam is. akarhatok én annyiért csinálni valamit amennyiért jónak látom, csak lehet nem velem fogják csináltatni. 

sajnos igen  Sad
De attól ez még nincs jól.

Ezért kéne összefogni a javítóknak és nem menni egy szint alá.   De akkor meg ez erősíti a fusi garázs melósokat..... de ott meg kizárt, hogy a mai autókat jól meglehessen javítani.
Aztán amikor 2-3 helyen járt az ügyfél és rengeteg pénzt kiadott -feleslegesen- és bejut egy rendes műhelybe ahol meg is tudják javítani az autót...de ott meg már szinte nem akar fizetni semmit, mert mennyibe van neki már a kocsi -erről az utolsó műhely ugye nem tehet- így azt fizetni ki a legnehezebben amitől valóban megjavulna az autója..... viszont előzőleg "boldogan" kifizetett akár százezreket (volt rá példa már) a semmire.
De ugye spórolni akart, mert az elején elvitte egy olcsóbb helyre.... aztán egy másikra....stb.
A végén belátja, hogy nem jól csinálta.
Hoztak már hozzám több márkaszervizt megjárt autót is, tőlem boldogan és jó autóval távozott az ügyfél.
Még korábban trélerrel Ausztriából is hoztak kocsit -az előző munkahelyemre- vissza már a saját lábán ment.
Vannak különféle történetek....... nyilván ki kell alakulnia egy bizalomnak az ügyfélben a szerviz iránt, amit a szolgáltatás minőségével, színvonalával és gyors javítással, kellően pontos hibamegállapítással lehet elérni.
De inkább választják sokan a próbálkozós javítókat....csak mert olcsóbbak, ami a végén mégis drágább lesz.
A fejekben is programozni kellene kicsit  vigyor3
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #25099 Dátum: 2013.03.02 szombat, 23:04:23 »

sajnos igen  Sad
De attól ez még nincs jól.

Ezért kéne összefogni a javítóknak és nem menni egy szint alá.   De akkor meg ez erősíti a fusi garázs melósokat..... de ott meg kizárt, hogy a mai autókat jól meglehessen javítani.
Aztán amikor 2-3 helyen járt az ügyfél és rengeteg pénzt kiadott -feleslegesen- és bejut egy rendes műhelybe ahol meg is tudják javítani az autót...de ott meg már szinte nem akar fizetni semmit, mert mennyibe van neki már a kocsi -erről az utolsó műhely ugye nem tehet- így azt fizetni ki a legnehezebben amitől valóban megjavulna az autója..... viszont előzőleg "boldogan" kifizetett akár százezreket (volt rá példa már) a semmire.
De ugye spórolni akart, mert az elején elvitte egy olcsóbb helyre.... aztán egy másikra....stb.
A végén belátja, hogy nem jól csinálta.
Hoztak már hozzám több márkaszervizt megjárt autót is, tőlem boldogan és jó autóval távozott az ügyfél.
Még korábban trélerrel Ausztriából is hoztak kocsit -az előző munkahelyemre- vissza már a saját lábán ment.
Vannak különféle történetek....... nyilván ki kell alakulnia egy bizalomnak az ügyfélben a szerviz iránt, amit a szolgáltatás minőségével, színvonalával és gyors javítással, kellően pontos hibamegállapítással lehet elérni.
De inkább választják sokan a próbálkozós javítókat....csak mert olcsóbbak, ami a végén mégis drágább lesz.
A fejekben is programozni kellene kicsit  vigyor3

persze, h nincs jól. de nem lehet mit csinálni.    magyar ember nem az összefogásról híres..
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Oldalak: 1 ... 495 496 497 498 499 500 501 [502] 503 504 505 506 507 508 509 ... 958   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.173 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.