Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.07.01 hétfő, 12:16:26 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 96 97 98 99 100 101 102 [103] 104 105 106 107 108 109 110 ... 958   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: TDCi motorok  (Megtekintve 13830385 alkalommal)
0 Felhasználó és 31 vendég van a témában
Wah
Vendég
« Új hozzászólás #5100 Dátum: 2010.09.29 szerda, 07:14:01 »

Szerintetek számít az hogy melyik országba fog kerülni az autó, kinek a megrendelésére kell legyártani, mekkora szériában kerül legyártásra? Mármint olyan értelemben, hogy esetleg az alkatrészek minősége,válogatott alkatrészek, vagy hasonló dolgok. Pl. az oroszoknál gyártott fordot, csak kint az oroszoknál lehet értékesíteni. valószínű hogy a minőség miatt. ( igaz az csak Focus )

Talán a szigorúbb környezetvédelmi normáknak nem feltétlen felelnek meg az EU-n belül. Értve ezalatt, hogy bár ugyanazok a beszállítok, lehet, hogy a régebbi, ezáltal olcsóbb, még mindig EU3 vagy annál is alacsonyabb környezetvédelmi besorolásnak megfelelő motorokat, illetve alkatrészeket szerelnek az autókba.
Naplózva
Lapo79
Vendég
« Új hozzászólás #5101 Dátum: 2010.09.29 szerda, 08:26:28 »

Mai világban? szerinted? Remélem, nem így van.
Akkor viszont csak a lista fele az érvényes.
Ja és egy valamit lehagytam: a féktárcsák normál, vegyes használtanál 120eKm-nél cserések szoktak lenni. Hacsak nem hegyen lakik az orvosod és nem használta a motorféket.
Amúgy a szervizkönyvben benne van a szerviztervezet, és ha ilyen "pöpec" tulaja volt, van szervizkönyve is, ugye? és még a kasztniátvizsgálás is be van pecsételve rendesen?  Undecided

Nem tudom miért de úgy érzem szavaidon mintha savanyú lenne a szőlő.
Ez egy Hungarykum! Másnak nehogy jó/jobb legyen mint nekem... Smiley
( igen van szervizkönyv, igen vezetve van és igen a fékek a férjem szavajárása szeint: "lassan csere érettek lesznek" )
Naplózva
nandi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 123


E-mail
« Új hozzászólás #5102 Dátum: 2010.09.29 szerda, 09:02:18 »

A fent emlegetett linken beírva az alvázszámomat, a motor tipusra ezt adja ki:

Motor:       2.0L Duratorq DI HPCR (125PS)

Ez TDDI motort jelent?

Csak azért mert az enyémben TDCI van.... Smiley
Naplózva

MKIII facelift 2004 Ghia érintőképernyős navi TDCi 130 LE M6
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #5103 Dátum: 2010.09.29 szerda, 09:53:56 »

A fent emlegetett linken beírva az alvázszámomat, a motor tipusra ezt adja ki:

Motor:       2.0L Duratorq DI HPCR (125PS)

Ez TDDI motort jelent?

Csak azért mert az enyémben TDCI van.... Smiley
nem, a HPCR a high pressure common rail jelölése. Tehát tdci.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #5104 Dátum: 2010.09.29 szerda, 10:25:51 »

Vazz, en sirvafakadnek ezutan  nyes

en csak siman felgyujtanam a picsbe  vigyor3
Aze ez eleg gaz, hogy egy MKIII mondinal ennyi mindenre kell figyelni...es meg nincs minden felsorolva...
Naplózva

blah blah blah
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #5105 Dátum: 2010.09.29 szerda, 10:33:19 »

Nem tudom miért de úgy érzem szavaidon mintha savanyú lenne a szőlő.
Ez egy Hungarykum! Másnak nehogy jó/jobb legyen mint nekem... Smiley
( igen van szervizkönyv, igen vezetve van és igen a fékek a férjem szavajárása szeint: "lassan csere érettek lesznek" )
Félreérted. Örülök, ha jó vételt csináltál. te leszel a kivétel, ami erősíti a szabályt. Cheesy

A szkeptikus hozzáállás annak szól, hogy a legtöbb, a tiédhez hasonló esetről kiderül, hogy az elsőre jónak tűnő, csilivili, szervizkönyves öreg/vak/orvos/nőítulajdonos/nyugdíjas bevásárló dízel mondeo 100eKm futással az órájában vagy rommátört és/vagy 250eKm-ről visszatekert és/vagy porlasztó/Cr pumpa/turbó csere előtt álló és/vagy import trágyadomb. Ezt erősíti a totalcar.hu-n lévő népítélet rovat is sajnos.
Továbbá annak, hogy a ford szerviztevékenységének ismeretében nem lenne meglepő, hogy a tényleg 120eKm-t futott, rendesen szervizelt, szervizkönyves gép a nem megfelelő szerviztevékenység (főleg jóhiszemű tulajdonosok esetén) miatt komoly költséget generál az új tulajdonosnak. Sajnos itt a fórumon is több ilyen eset jött már elő (többek között az enyémen is, ld. Ford Keszthely által számlával, drágán, nem gyári előírás szerint beépítet, sufnifelújított, nem motorazonos porlasztók esete).
Ezért javasolt a fokozott óvatosság.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #5106 Dátum: 2010.09.29 szerda, 10:35:00 »

en csak siman felgyujtanam a picsbe  vigyor3
Aze ez eleg gaz, hogy egy MKIII mondinal ennyi mindenre kell figyelni...es meg nincs minden felsorolva...
Nem láttam a hírt arról, hogy Zacci kiégett mondeóját megtalálták BP határában.  eplus2 eplus2 eplus2 eplus2

És tényleg, a kasztnirohadást kihagytam.  wow1
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Lapo79
Vendég
« Új hozzászólás #5107 Dátum: 2010.09.29 szerda, 14:35:01 »

Félreérted. Örülök, ha jó vételt csináltál. te leszel a kivétel, ami erősíti a szabályt. Cheesy

A szkeptikus hozzáállás annak szól, hogy a legtöbb, a tiédhez hasonló esetről kiderül, hogy az elsőre jónak tűnő, csilivili, szervizkönyves öreg/vak/orvos/nőítulajdonos/nyugdíjas bevásárló dízel mondeo 100eKm futással az órájában vagy rommátört és/vagy 250eKm-ről visszatekert és/vagy porlasztó/Cr pumpa/turbó csere előtt álló és/vagy import trágyadomb. Ezt erősíti a totalcar.hu-n lévő népítélet rovat is sajnos.
Továbbá annak, hogy a ford szerviztevékenységének ismeretében nem lenne meglepő, hogy a tényleg 120eKm-t futott, rendesen szervizelt, szervizkönyves gép a nem megfelelő szerviztevékenység (főleg jóhiszemű tulajdonosok esetén) miatt komoly költséget generál az új tulajdonosnak. Sajnos itt a fórumon is több ilyen eset jött már elő (többek között az enyémen is, ld. Ford Keszthely által számlával, drágán, nem gyári előírás szerint beépítet, sufnifelújított, nem motorazonos porlasztók esete).
Ezért javasolt a fokozott óvatosság.


...de áruljatok el nekem valamit: akkor miért vesznek az embere Fordot? A totalcart ezer estén át olvastuk és megállapítottuk, hogy minden modell esetében vagy csak borzasztó és elborzasztó vagy csak istenítő ítéletek vannak.
Lásd: BMW 5széria, Omega, 307, w210, vectra hogy a Lagunákról és a 406 osokról ne is beszéljek.
Persze lehet , hogy erre is rá fogjuk költeni a gatyánkat mint az egyik előző francia csodára de akkor miért járnak az emberek MONDEOVAL? Smiley
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #5108 Dátum: 2010.09.29 szerda, 14:49:45 »

...de áruljatok el nekem valamit: akkor miért vesznek az embere Fordot? A totalcart ezer estén át olvastuk és megállapítottuk, hogy minden modell esetében vagy csak borzasztó és elborzasztó vagy csak istenítő ítéletek vannak.
Lásd: BMW 5széria, Omega, 307, w210, vectra hogy a Lagunákról és a 406 osokról ne is beszéljek.
Persze lehet , hogy erre is rá fogjuk költeni a gatyánkat mint az egyik előző francia csodára de akkor miért járnak az emberek MONDEOVAL? Smiley


Mert ocssó, szép, és gyors... Igazi műmájer autó. Viccet félretéve. Mondeó egy jó autó lenne, ha nem lett volna flottaautó kedvenc.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Wah
Vendég
« Új hozzászólás #5109 Dátum: 2010.09.29 szerda, 14:59:06 »

...de áruljatok el nekem valamit: akkor miért vesznek az embere Fordot? A totalcart ezer estén át olvastuk és megállapítottuk, hogy minden modell esetében vagy csak borzasztó és elborzasztó vagy csak istenítő ítéletek vannak.
Lásd: BMW 5széria, Omega, 307, w210, vectra hogy a Lagunákról és a 406 osokról ne is beszéljek.
Persze lehet , hogy erre is rá fogjuk költeni a gatyánkat mint az egyik előző francia csodára de akkor miért járnak az emberek MONDEOVAL? Smiley


1) többség: népítélet nem olvas, autóhoz nem ért, használtan megveszi:
     a)jó az autó, akkor esetleg ír valamit, de mivel számára csak egy eszköz, különösebben nem érdekli...
     b)*** az autó, ideges, nincs gari, a frusztrációt kiirja magából
     c) *** az autó, eladja valakinek aki, vagy olvasott népitéletet, vagy nem... (miután eladta, azután ír csak egy negatív népítéletet)


2) kisebbség:népítélet elolvas, esetleg ért az autóhoz: nem veszi meg az adott tipust, vagy körültekintően vásárol.
  a) eredmény: nem veszi meg az 1/c által eladott sz*r visszatekert behozott, összetört autót.
  b) hamár eldöntötte, hogy ez kell neki, vár, vagy csak szerencséje van és idővel, miután felmérte a lehetséges kiadásokat, mérlegel, és vesz egy kevésbé leharcolt darabot.


Valljuk be az emberek többsége első kategória... ezért él meg sok ügyeskedő nepper olyan jól ebből...
Naplózva
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #5110 Dátum: 2010.09.29 szerda, 15:06:47 »

...de áruljatok el nekem valamit: akkor miért vesznek az embere Fordot? A totalcart ezer estén át olvastuk és megállapítottuk, hogy minden modell esetében vagy csak borzasztó és elborzasztó vagy csak istenítő ítéletek vannak.
Lásd: BMW 5széria, Omega, 307, w210, vectra hogy a Lagunákról és a 406 osokról ne is beszéljek.
Persze lehet , hogy erre is rá fogjuk költeni a gatyánkat mint az egyik előző francia csodára de akkor miért járnak az emberek MONDEOVAL? Smiley


Az emberek azért vesznek Fordot,mert:
1. Anyagi költségeket tekintve ez az egyik legolcsóbb,ugyanakkor legjobb autó a kategóriában(használtan). Az olcsóság oka a rengeteg flotta autó és a kintről behozott és széttekert romok.
2. Megtetszett nekik az autó formája és abba szerettek bele.
3. A többi autóhoz képest,főleg a francia csodákhoz(szerintem legalábbis), sokkal élvezhetőbb a vezetése. Erre van az a bankos reklám,hogy az élményeket nem lehet pénzért megvenni,minden másra ott a ... Smiley
A mi családunkban a 3. eset áll/állt fent,ezért van 1 Focusunk és 2 Mondeonk,és valószínű a következő autó is Ford lesz Smiley
Naplózva
T0aD
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284



E-mail
« Új hozzászólás #5111 Dátum: 2010.09.29 szerda, 18:00:56 »

Én Mazdát szerettem volna. Hónapokig bújtam a netet és egyszer beütöttem a mondeót is a keresőbe ki jött egy ideális megnéztem és megvettem. 1 hét gondolkodási időm azért volt, de megvettem. Azóta Turbócső és EGR lett oda. A kötelező olajcserét nem számolom. De szerencsére kopp-kopp-kopp semmi baja. A fogyim városban 6.8 körül mocorog. A peugeotom ami volt 9-10 kürül volt fagyasztásilag. Így a vásárlás után 7 hónappal meg vagyok elégedve vele és remélem ez után is így leszek vele.
Naplózva

Jelen: Ford Mondeo 2012 TDCI 2.0 140LE Kombi
Múlt:  Ford Mondeo 2004 TDCI 2.0 115LE Kombi
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #5112 Dátum: 2010.09.29 szerda, 18:33:16 »

Az emberek azért vesznek Fordot,mert:
1. Anyagi költségeket tekintve ez az egyik legolcsóbb,ugyanakkor legjobb autó a kategóriában(használtan). Az olcsóság oka a rengeteg flotta autó és a kintről behozott és széttekert romok.
2. Megtetszett nekik az autó formája és abba szerettek bele.
3. A többi autóhoz képest,főleg a francia csodákhoz(szerintem legalábbis), sokkal élvezhetőbb a vezetése. Erre van az a bankos reklám,hogy az élményeket nem lehet pénzért megvenni,minden másra ott a ... Smiley
A mi családunkban a 3. eset áll/állt fent,ezért van 1 Focusunk és 2 Mondeonk,és valószínű a következő autó is Ford lesz Smiley
Még fiatal vagyok vigyor3 Miért rossz az ha flottaautó volt az autó és mit jelent az a flotta? Wink
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


cseresznye
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615



« Új hozzászólás #5113 Dátum: 2010.09.29 szerda, 18:49:37 »

Sziasztok!Én hirtelen felindulásból vettem mondeot a cégemnél cseréltek pár darabot igy olcson jutottam hozzá,18-éves corollát cseréltem le rá.Ez a darab volt a leg kevesebbet futott leg megkiméltebb állapotban,mindent kicseréltem,kijavitottam rajta.Nagyon megszerettük és mégis most hengerfejet keresek hozzá már 2-hete szerelönél van és azt sem tudom,hogy mikor lessz kész.Remélem mihamarabb végére járunk és kész lessz.Az enyém flotta autó volt de tudtam mit veszek(180e-km) mert ismertem,de a többi 250e-km felett futottak és 4 évesek na ezeket kb anyiért adták mint amenyiért én vettem 1,2 milió,szerintetek kik vették meg?Ja nepperek marha nagy BMW-vel,az autók nagyon jó állapotban voltak a futott km-hez képest.Ezeket szokták hölgy,öreg orvos,stb elsö tulajként eladni. integet2
Naplózva

2.0 tdci Ghia 130Le 2005 4 ajtó/2.0 TDCI Turnier 140Le 2014/1.5 TDCI Fiesta Trend 75Le 2013
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #5114 Dátum: 2010.09.29 szerda, 18:54:17 »

Sziasztok!Én hirtelen felindulásból vettem mondeot a cégemnél cseréltek pár darabot igy olcson jutottam hozzá,18-éves corollát cseréltem le rá.Ez a darab volt a leg kevesebbet futott leg megkiméltebb állapotban,mindent kicseréltem,kijavitottam rajta.Nagyon megszerettük és mégis most hengerfejet keresek hozzá már 2-hete szerelönél van és azt sem tudom,hogy mikor lessz kész.Remélem mihamarabb végére járunk és kész lessz.Az enyém flotta autó volt de tudtam mit veszek(180e-km) mert ismertem,de a többi 250e-km felett futottak és 4 évesek na ezeket kb anyiért adták mint amenyiért én vettem 1,2 milió,szerintetek kik vették meg?Ja nepperek marha nagy BMW-vel,az autók nagyon jó állapotban voltak a futott km-hez képest.Ezeket szokták hölgy,öreg orvos,stb elsö tulajként eladni. integet2
Ugye a Te céged nem egy budaörsi cég?Huh??? wow1
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


Peter01
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 324



E-mail
« Új hozzászólás #5115 Dátum: 2010.09.29 szerda, 19:12:30 »

1) többség: népítélet nem olvas, autóhoz nem ért, használtan megveszi:
     a)jó az autó, akkor esetleg ír valamit, de mivel számára csak egy eszköz, különösebben nem érdekli...
     b)*** az autó, ideges, nincs gari, a frusztrációt kiirja magából
     c) *** az autó, eladja valakinek aki, vagy olvasott népitéletet, vagy nem... (miután eladta, azután ír csak egy negatív népítéletet)


2) kisebbség:népítélet elolvas, esetleg ért az autóhoz: nem veszi meg az adott tipust, vagy körültekintően vásárol.
  a) eredmény: nem veszi meg az 1/c által eladott sz*r visszatekert behozott, összetört autót.
  b) hamár eldöntötte, hogy ez kell neki, vár, vagy csak szerencséje van és idővel, miután felmérte a lehetséges kiadásokat, mérlegel, és vesz egy kevésbé leharcolt darabot.




Teljesen egyetértek ...

Valljuk be az emberek többsége első kategória... ezért él meg sok ügyeskedő nepper olyan jól ebből...
Naplózva

2009 MK4 Titánium turnier Red Candy

EX:1998 MK2 Mondeo 1.8TD sedan

EX: 2002 MK3 Mondeo Turnier 2.0 TDCI 8x elektromos Bézs bőr, 4x üllésfűtés, facelift belső
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #5116 Dátum: 2010.09.29 szerda, 19:28:09 »

Mert ocssó, szép, és gyors... Igazi műmájer autó. Viccet félretéve. Mondeó egy jó autó lenne, ha nem lett volna flottaautó kedvenc.

Meg ha normalis anyagokbol rakjak ossze. Szal olcso husnak...
Naplózva

blah blah blah
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48469



« Új hozzászólás #5117 Dátum: 2010.09.29 szerda, 19:35:05 »

Még fiatal vagyok vigyor3 Miért rossz az ha flottaautó volt az autó és mit jelent az a flotta? Wink
tömegesen adják el cégeknek,mondjuk 20-30 db-ot.Tehát flottában.így lényegesen több darabszám rohangál belőle,mint 1enként eladva pl magánszemélyeknek.És pont ezek gurulnak a legtöbben,és ezek nincsenek kímélve sem.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #5118 Dátum: 2010.09.29 szerda, 19:35:56 »

Még fiatal vagyok vigyor3 Miért rossz az ha flottaautó volt az autó és mit jelent az a flotta? Wink

Én is fiatal vagyok (18) Smiley Hát,ha flottaautó akkor sok kilométert ment eléggé rövid idő alatt. A flottkocsik a céges kocsik,és átlag évi 60-70ezret mennek... Ergo ez egy 4 éves kocsi kb. 200-250 ezer között fut. Ekkor jönnek elő a pcs. stb stb cserék Smiley
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #5119 Dátum: 2010.09.29 szerda, 19:38:40 »

...de áruljatok el nekem valamit: akkor miért vesznek az embere Fordot? A totalcart ezer estén át olvastuk és megállapítottuk, hogy minden modell esetében vagy csak borzasztó és elborzasztó vagy csak istenítő ítéletek vannak.
Lásd: BMW 5széria, Omega, 307, w210, vectra hogy a Lagunákról és a 406 osokról ne is beszéljek.
Persze lehet , hogy erre is rá fogjuk költeni a gatyánkat mint az egyik előző francia csodára de akkor miért járnak az emberek MONDEOVAL? Smiley


Amiert 406-ost, Lagunakat es bomost.
Embernek meg teccik, megveszi, aztan jon a hideg zuhany, kiismeri a verdat, de persze annyira buszke, hogy ne vallja be maganak, hogy xarul valasztott.
Inkab azt hazudja, hogy az...

O verdaja a legjobb, nem romlik el soha es 3littyo eszik. Persze ez mind majd jol jon, ha el kell adni a gepet...nyilvan a kijelentesek nem fedik a valosagot, de ha sokaig mondogatja maganak ezeket a kampo dumakat, elobb utobb el hiszi es meg a lelkiismeret is rendbe van teve  vigyor3
Es persze csak akkor kezdik el szidni a gepet, mikor mar tul adtak rajta.

Aztan vannak azok, akik megveszik, kiismerik, hideg zuhany, de vannak annyira elvakultak, hogy meg egy dugo lyukadas utan is kepesek dicsoiteni a gepet  vigyor3

Es vannak azok, akik megveszik, szerencsejuk volt es relative keves javitano akad a gepen, nem lyukad ki a dugo, konyokol ki a hajtokar, doglik be a turbo, rohad be a fek stb. Ezek elvezik egy darabig a verdat, oszt lecserelik egy masikra...es onnantol megint kerdeses mellik kategoriaba fog tartozni.

Ez mind tipikus jomagyar szokas. De ugyan ez nmegy a franszia meg mindenfele mas modelleknel is.
Szoval ezert veszik a mondeot ugyan ugy, mint minden mas verdat, mert tucat marka es kaphato a sarki fuszeresnel is ezerert...
Ha pl. ronyod lenne ugyan ugy feltenned ezeket a kerdeseket.
 wave

« Utoljára szerkesztve: 2010.09.29 szerda, 19:43:50 írta zacci » Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #5120 Dátum: 2010.09.29 szerda, 19:41:38 »

tömegesen adják el cégeknek,mondjuk 20-30 db-ot.Tehát flottában.így lényegesen több darabszám rohangál belőle,mint 1enként eladva pl magánszemélyeknek.És pont ezek gurulnak a legtöbben,és ezek nincsenek kímélve sem.

Es ezekbol lehet a legjobb ideologiat gyartani  vigyor3 Nem am xar minosegu anyagokbol rakjak ossze, aaa dehogy ! Flottasok a verdak es ezert xarok !  vigyor3
Ami reszben igaz, de csak reszben...es ez az ami itt nem igen szokott vilagos lenni  vigyor3
Naplózva

blah blah blah
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #5121 Dátum: 2010.09.29 szerda, 20:00:45 »

Én is fiatal vagyok (18) Smiley Hát,ha flottaautó akkor sok kilométert ment eléggé rövid idő alatt. A flottkocsik a céges kocsik,és átlag évi 60-70ezret mennek... Ergo ez egy 4 éves kocsi kb. 200-250 ezer között fut. Ekkor jönnek elő a pcs. stb stb cserék Smiley
az én mondeom 2007.februári asszem és amikor megvettük 130.000 meg valamennyi km-volt benne és szerintem céges autó volt és most azon gondolkozom hogy lehet flotta... ezért is kérdeztem cseresznyét hogy budaörsi volt-e a cége... mert remélem nem szomoru1 vagy ha igen akkor lehet kicsit ráb...tam  falbav
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #5122 Dátum: 2010.09.29 szerda, 20:03:00 »

az én mondeom 2007.februári asszem és amikor megvettük 130.000 meg valamennyi km-volt benne és szerintem céges autó volt és most azon gondolkozom hogy lehet flotta... ezért is kérdeztem cseresznyét hogy budaörsi volt-e a cége... mert remélem nem szomoru1 vagy ha igen akkor lehet kicsit ráb...tam  falbav

Mikor vettétek? Mert ha céges kocsi volt,az még nem feltétlen baj. A mienk is az volt,és semmi baja nincs,van szervízkönyv etc. Smiley
Naplózva
cseresznye
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615



« Új hozzászólás #5123 Dátum: 2010.09.29 szerda, 20:09:43 »

Ugye a Te céged nem egy budaörsi cég?Huh??? wow1
Ha megnyugtat nem,vidéki.
Naplózva

2.0 tdci Ghia 130Le 2005 4 ajtó/2.0 TDCI Turnier 140Le 2014/1.5 TDCI Fiesta Trend 75Le 2013
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #5124 Dátum: 2010.09.29 szerda, 20:13:26 »

Mikor vettétek? Mert ha céges kocsi volt,az még nem feltétlen baj. A mienk is az volt,és semmi baja nincs,van szervízkönyv etc. Smiley
szeptember elején azóta 3000-et toltam bele  nyes szóval akkor annyira nem kell fossak a cégestől? Mert végülis vezetve van a szervízkönyv egészen 120.000-ig, de az nincsen belepecsételve Huh? a kereskedő akitől származik azt mondta hogy megvolt  a szervíz csak menjek be az m1 fordhoz és belepecsételik nekem...nem tudom mi lett volna ha bemegyek...na de tervezem hogy elmenjek és ha sikerül akkor elkérem a szervízszámlákat ahogyan tanácsoltátok vigyor3
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48469



« Új hozzászólás #5125 Dátum: 2010.09.29 szerda, 20:14:13 »

Es ezekbol lehet a legjobb ideologiat gyartani  vigyor3 Nem am xar minosegu anyagokbol rakjak ossze, aaa dehogy ! Flottasok a verdak es ezert xarok !  vigyor3
Ami reszben igaz, de csak reszben...es ez az ami itt nem igen szokott vilagos lenni  vigyor3
ez nem csak a mondira igaz,hanem minden más tipusra is.pl a bömbi 2 évesen 132e km-t futott.....én a sokat futásról beszélek a flottásoknál,és arról,hogy azoknak nincs igazán gazdájuk,aki vigyáz rájuk.Ha ez ideológia,akkor.....jóvanakkor. Tongue
bár én pont kifogtam a kímélt verdát,még ha 132 volt benne ,akkor is. Wink
« Utoljára szerkesztve: 2010.09.29 szerda, 20:15:49 írta alf » Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #5126 Dátum: 2010.09.29 szerda, 20:14:35 »

Ha megnyugtat nem,vidéki.
hát akkor megnyugtat, vagy nemtudom hogy nyugtassam e magam vigyor3 pet hungária kft. <-innen van a verda... vélemény???
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48469



« Új hozzászólás #5127 Dátum: 2010.09.29 szerda, 20:18:21 »

Es vannak azok, akik megveszik, szerencsejuk volt es relative keves javitano akad a gepen, nem lyukad ki a dugo, konyokol ki a hajtokar, doglik be a turbo, rohad be a fek stb. Ezek elvezik egy darabig a verdat, oszt lecserelik egy masikra...es onnantol megint kerdeses mellik kategoriaba fog tartozni.
Azért örülök ,hogy sikerült engem is bekategorizálnod! nyes
Válasz
Ha pl. ronyod lenne ugyan ugy feltenned ezeket a kerdeseket.
 wave
Na ugye! hehe
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48469



« Új hozzászólás #5128 Dátum: 2010.09.29 szerda, 20:18:57 »

hát akkor megnyugtat, vagy nemtudom hogy nyugtassam e magam vigyor3 pet hungária kft. <-innen van a verda... vélemény???
CSepeli?
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3363



« Új hozzászólás #5129 Dátum: 2010.09.29 szerda, 20:21:33 »

hát akkor megnyugtat, vagy nemtudom hogy nyugtassam e magam vigyor3 pet hungária kft. <-innen van a verda... vélemény???

huu, basszus...Pethungáriás? Ajjajj.... szomoru1
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #5130 Dátum: 2010.09.29 szerda, 20:32:08 »

huu, basszus...Pethungáriás? Ajjajj.... szomoru1
ez most vicc? vagy valami baj van ott? vagy mivan??
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


Wah
Vendég
« Új hozzászólás #5131 Dátum: 2010.09.29 szerda, 20:33:09 »

huu, basszus...Pethungáriás? Ajjajj.... szomoru1

Na, sikerül ma is valakinek álmatlan éjszakát okozni? beka3
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23822


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #5132 Dátum: 2010.09.29 szerda, 20:34:02 »

huu, basszus...Pethungáriás? Ajjajj.... szomoru1
nem kéna ijesztgetni a kollégát, ha tudsz valamit kivele rinya
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
cseresznye
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615



« Új hozzászólás #5133 Dátum: 2010.09.29 szerda, 20:34:21 »

Mikor vettétek? Mert ha céges kocsi volt,az még nem feltétlen baj. A mienk is az volt,és semmi baja nincs,van szervízkönyv etc. Smiley
szervízkönyv 20ezer ha azt akarod,hogy a rendszerben is benn legyen 30.De ez nem feltétlen igaz a ti autotokra.
A a mondinál az a baj.hogy a futott km-t egy helyen tárolja és ezt egy kaloz progival egyszerü modositani,vannak más márkák pl a BMW(úúúúútálom)A motor vezérlő és a müszer csoport is tárolja a müszerét átlehet irni a vezérlöét nem,De a laikus nem tudja ott sem elöhivni a motor vezérlöét.És most már tudom én is bedöltem annak,hogy a cégest normálisan szervizelik pedig csak egy kicsit szét kellet volna nézni.Szerintetek a sok Fordos,Opeles,BMW-és szerviz szerelö miböl maszekol otthon,fél/negyed áron.Szoval ne legyen hülye senki sem!Fogja pl az üzletkötö nem indul a gép beviteti a legközelebbi szervizbe van pl egy alap hiba már is pcs-t,ECU-t stb cserélnek acég meg fizet átutalással ugy,hogy senkit nem érdekel mit csináltak rajta hisz költség ként leirható.És ezek a dolgok igazak a kis és nagy olajcserékre is.Nem akarok senkit meg bántani,söt tisztelem a tisztességesen dolgozó szerelöket,de higyétek el az ilyen szerelö ritkaság és meg kell öket becsülni. integet2 wow1
Naplózva

2.0 tdci Ghia 130Le 2005 4 ajtó/2.0 TDCI Turnier 140Le 2014/1.5 TDCI Fiesta Trend 75Le 2013
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3363



« Új hozzászólás #5134 Dátum: 2010.09.29 szerda, 20:37:24 »

ez most vicc? vagy valami baj van ott? vagy mivan??

Igen, csak vicc volt.  hehe

Bocs. banplz
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #5135 Dátum: 2010.09.29 szerda, 20:47:44 »

Igen, csak vicc volt.  hehe

Bocs. banplz
befostam  vigyor3
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


Wah
Vendég
« Új hozzászólás #5136 Dátum: 2010.09.29 szerda, 20:51:24 »

be***tam  vigyor3

2007-ben volt még magyar piacon 90LE tdci? látom volt:-)
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.0tddi_trend_kombi-4138171
faceliftes tddi? ilyet viszont tényleg nem láttam, a belseje is új!
« Utoljára szerkesztve: 2010.09.29 szerda, 20:59:34 írta Wah » Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23822


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #5137 Dátum: 2010.09.29 szerda, 20:58:37 »

2007-ben volt még magyar piacon 90LE tdci?
nyes
2000-2003 között facelift előtt 90le tddi volt, utánna f1 és f2 során 90le tdci
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
pipu2,2TDCi
Vendég
« Új hozzászólás #5138 Dátum: 2010.09.29 szerda, 21:00:57 »

sziasztok most vettem a a kocsit 130e km és mikor 20 30 km után elkezdem taposni akk elkezd villogni az izzitó lámpa és ojan mindha nem menne a turbooo nem akar huzni meg ijenek
de ha a motort leállitom és uja indiitom akkor meg minden müködik rendesen
Naplózva
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #5139 Dátum: 2010.09.29 szerda, 21:15:03 »

sziasztok most vettem a a kocsit 130e km és mikor 20 30 km után elkezdem taposni akk elkezd villogni az izzitó lámpa és ojan mindha nem menne a turbooo nem akar huzni meg ijenek
de ha a motort leállitom és uja indiitom akkor meg minden müködik rendesen
na tessék. erről beszéltem/tünk. Sad

Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #5140 Dátum: 2010.09.29 szerda, 21:19:55 »

sziasztok most vettem a a kocsit 130e km és mikor 20 30 km után elkezdem taposni akk elkezd villogni az izzitó lámpa és ojan mindha nem menne a turbooo nem akar huzni meg ijenek
de ha a motort leállitom és uja indiitom akkor meg minden müködik rendesen
vidd vissza, hogy csinálják meg szépen.
Ha nincs motorleállás, akkor valószínűleg nem cmp jeladó probléma, hanem üzemanyag rendszeri gond, pl. szivárgás, porlasztógond, szivattyú.
A javítás költsége 0Ft-tól 500eFt-ig terjedhet. Ezért érdemes visszavinni az eladóhoz. HA most villog, villogott már korábban is.
Ha leállítod-elmúlik-később visszajön, akkor valószínű a levegősödés, folyás gond. Első lépésben hibakód olvasás olyankor, amikor villog az izzító (nem olyankor, amikor nem), üzemanyag szűrő csere (a kiszereltet érdemes szétszedni és a beltartalmát megvizsgálni fémreszelék vagy jelentős mennyiségű trutyi után kutatva: fémreszelék szivattyúhalál, sok trutyi koszos tankot jelent), folyásnyom ellenőrzés.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
pipu2,2TDCi
Vendég
« Új hozzászólás #5141 Dátum: 2010.09.29 szerda, 21:27:17 »

köhi
Naplózva
gabe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1478


MKIII 2005 F1 2.0 TDCi MMT6 Trend


E-mail
« Új hozzászólás #5142 Dátum: 2010.09.29 szerda, 23:46:05 »

ez nem csak a mondira igaz,hanem minden más tipusra is.pl a bömbi 2 évesen 132e km-t futott.....én a sokat futásról beszélek a flottásoknál,és arról,hogy azoknak nincs igazán gazdájuk,aki vigyáz rájuk.Ha ez ideológia,akkor.....jóvanakkor. Tongue
bár én pont kifogtam a kímélt verdát,még ha 132 volt benne ,akkor is. Wink

Hát, az enyém akkor még rosszabb, mert egy autókölcsönző cégé volt, az X-Renté. Kb 190000 km volt benne mikor megvettem, és eddig nem hagyott szarban.
Kapásból lejött, hogy az autóra nem vigyáztak, ami a takarítást meg a kisebb dolgokat illeti, de azóta 45000 km-t raktam bele, és még nem volt vele nagyobb gond.
Naplózva

2005 MKIII 2.0 TDCi MMT6 Trend, EGR OFF, Tempomat, tolatóradar, ZEN, ST-futómű, F2 optika, fűthető fekete bőr, kisebb egyedi dogok, 320e km GYÁRI CSÚCSOKKAL
GiN
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1950



E-mail
« Új hozzászólás #5143 Dátum: 2010.09.30 csütörtök, 08:21:25 »

Az normális, hogy az EGR alatti gumi turbócső hozzáér a hűtőnél fityegő műanyag *aszáshoz?

 Huh? Huh? Huh?

Lazítsam ki a bilincset fent-lent és tekerjek rajta?

« Utoljára szerkesztve: 2010.09.30 csütörtök, 11:22:24 írta GiN » Naplózva

Ranger XLT 2.2 TDCi.
2017-ig: 2006/2, Mondeo Turnier 2.0 TDCi Titanium, remap 160LE, MMT6, Forge Silicone Hoses,
Tempomat, EGR off, decat, LLumar, ZEN INA, Futásteljesítmény: ~225e km.
NGabó
Vendég
« Új hozzászólás #5144 Dátum: 2010.09.30 csütörtök, 09:10:01 »

Sziasztok.
Olajcserém lesz a héten. Milyen gázolajszűrőt vegyek? Gyárit 11000HUF Embarrassed vagy utángyártott is megfelelő 4500HUF  Wink (Armafilt, Alco). szóval szerintetek nem lesz baj ha utángyártottat teszek bele? köszi
Naplózva
GiN
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1950



E-mail
« Új hozzászólás #5145 Dátum: 2010.09.30 csütörtök, 09:33:42 »

Sziasztok.
Olajcserém lesz a héten. Milyen gázolajszűrőt vegyek? Gyárit 11000HUF Embarrassed vagy utángyártott is megfelelő 4500HUF  Wink (Armafilt, Alco). szóval szerintetek nem lesz baj ha utángyártottat teszek bele? köszi
Ha visszakeresel, azt találod, hogy a hozzáértők csak is azt javasolják, hogy ne kockáztass! Inkább a gyári, mert az 2mikronos. Ez a leggyengébb láncszem, stb. Én nem értek hozzá, de elhiszem nekik. Inkább próbálkozz ismerőst szerezni az eladók közt némi engedmény érdekében Wink
Naplózva

Ranger XLT 2.2 TDCi.
2017-ig: 2006/2, Mondeo Turnier 2.0 TDCi Titanium, remap 160LE, MMT6, Forge Silicone Hoses,
Tempomat, EGR off, decat, LLumar, ZEN INA, Futásteljesítmény: ~225e km.
lullaby
Vendég
« Új hozzászólás #5146 Dátum: 2010.09.30 csütörtök, 09:56:01 »

Sziasztok!

Tud valaki abban segíteni, hogy ki újjít fel csúcsokat jó árban és megbízhatóan?

Köszi!
Naplózva
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #5147 Dátum: 2010.09.30 csütörtök, 10:38:49 »

Sziasztok.
Olajcserém lesz a héten. Milyen gázolajszűrőt vegyek? Gyárit 11000HUF Embarrassed vagy utángyártott is megfelelő 4500HUF  Wink (Armafilt, Alco). szóval szerintetek nem lesz baj ha utángyártottat teszek bele? köszi
tegyél bele gyárit. Nem érdemes ezzel spórolni. Viszont a 11eFt sok érte, a nagyautónál kissé olcsóbb (-kulbbos kedv.)
http://nagyauto.hu/webset32.cgi?NagyAuto@@HU@@28@@18155248#19
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Mad-V
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1995



« Új hozzászólás #5148 Dátum: 2010.09.30 csütörtök, 11:05:39 »

Sziasztok!

Tud valaki abban segíteni, hogy ki újjít fel csúcsokat jó árban és megbízhatóan?

Köszi!

Allitolag a soroksari uton van egy szaki, a babadiszkontnal kell bemenni a regi gyartelepre, es ott van egy autoszerelo muhely. Egy taxistol hallottam, hogy jol megcsinaltak neki ott, de tobbet nem tudok.
Naplózva
NGabó
Vendég
« Új hozzászólás #5149 Dátum: 2010.09.30 csütörtök, 12:25:32 »

tegyél bele gyárit. Nem érdemes ezzel spórolni. Viszont a 11eFt sok érte, a nagyautónál kissé olcsóbb (-kulbbos kedv.)
http://nagyauto.hu/webset32.cgi?NagyAuto@@HU@@28@@18155248#19


Ok. Köszi szépen. Hogyan tudom igénybevenni a klubbos kedvezményt? Nincs clubkártyám vagy ilyesmi.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 96 97 98 99 100 101 102 [103] 104 105 106 107 108 109 110 ... 958   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.138 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.