Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.30 kedd, 07:07:36 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 113 114 115 116 117 118 119 [120] 121 122 123 124 125 126 127 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: TDCi motorok  (Megtekintve 4716984 alkalommal)
0 Felhasználó és 114 vendég van a témában
Patek
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 568



E-mail
« Új hozzászólás #5950 Dátum: 2014.10.29 szerda, 20:59:41 »

Segítsetek megérteni az alábbi dolgot.

Tele tankoltuk az autót, amennyi csak belefért ( a mutató is a maxon ). Erre kiírta, hogy 1200 Km-t tehetek meg a következő tankolásig. ( a tankolást követően valamiért az átlag fogyasztás és az átlag sebesség nullázódott ) Az autóval megtettünk ez után kb. 100 km-t 5,6 az átlag fogyasztás, majd kiírja, hogy kb. 800 valamennyi km van amit még megtehetek a következő tankolásig. 100 km után a mutató is megmozdult, bár egyes vélemények szerint csurig tele a tankkal még a mutató nem mozdulhatna igazán ennyinél... nah mindegy. Majd újabb kb 50 km megtétele után miközben az átlag fogyasztás lement 5 literre, kiírta hogy 680 km-t tehetek meg a következő tankolásig. Ezt követően megint mentünk vele kb. 60 km-t az átlag fogyasztás lement 4,6ra és most azt írja ki hogy 740 km-t tehetek meg a következő tankolásig. Az üzemanyagot jelző mutató most háromnegyednél áll.
Összegezve tele a tank, kiírja, hogy 1200 km-t mehetek, megteszek ebből kb. 200 km-t a fogyasztás most 4,6on áll, a computer szerint meg 740 km-t tehetek már csak meg. A mutató tanknál meg háromnegyednél van talán picivel alatta.
Nem vagyok nagy matekos, ha valaki gondolja számolgathat, de így ránézésre szerintem valami nagyon nincs arányban, vagy valami rosszul számol ebben az autóban... aránytalanul keveset ír ki a megtett km után a még megtehetőre és a tank mutatója is nagyobb mértékben mutat keveset szerintem.

Korábban írtam gázolaj folyásról itt ott a motortérben, ezek mind meg lettek szüntetve, most is száraz minden látható rész ha megnézem. Nem látok folyást. Gázolaj szag határozattan van a motor tér felől, de mivel korábban sok folyt ki az nem lett lemosva kipucolva tehát akár az is érződhet még. (ugye az anno miden fele mindenbe belefolyt)

Kérdés, hogy akkor folyik valahol a gázolja, ( lopják belőle?  vigyor3 kizárt) vagy rossz a belső computer, vagy a mutató rossz, vagy valami más? ( korábban nem volt gond ezzel a fogyasztás mutatóval meg egyebekkel...


A nullázódás valószínűleg csak egy gombnyomás volt a kormányon a Converse+ menüjében (illetve ha nem Converse"-od van, akkor a fed komp. menüjében.
Az átlag, meg a hátralévő km mindig a korábbi adatok függvénye. (És egy kis matek Smiley )
Elképzelhető, hogy tankolás előtt eléggé alacsony átlagfogyival mentél, és ebből ő úgy számolta ki, hogy még 1200 km-re lesz elég a full tank.
Utána rájött, hogy azzal a fogyasztással, amivel pillanatnyilag mész, mégsem 1200 lesz az ("újratervezett")
A 200km megtett, hátralévő 740 és a 3/4 tank teljesen összhangban van egymással Smiley
Én a hátralévő km-t csak akkor nézem, ha a Converse magától erre vált, mivel hamarosan tankolni kell. Átlagfogyin, vagy a pillanatnyi fogyin szokott lenni (ez utóbb arra jó, hogy látom, mikor regenerál, bár ezt hallom, érzem is most már, amióta tudom, hogy mire kell figyelni Cheesy )
Naplózva

Mk4 2.0/140LE TDCi Titanium kombi (2010/6) - UFBA
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #5951 Dátum: 2014.10.29 szerda, 21:10:14 »

Segítsetek megérteni az alábbi dolgot.

Tele tankoltuk az autót, amennyi csak belefért ( a mutató is a maxon ). Erre kiírta, hogy 1200 Km-t tehetek meg a következő tankolásig. ( a tankolást követően valamiért az átlag fogyasztás és az átlag sebesség nullázódott ) Az autóval megtettünk ez után kb. 100 km-t 5,6 az átlag fogyasztás, majd kiírja, hogy kb. 800 valamennyi km van amit még megtehetek a következő tankolásig. 100 km után a mutató is megmozdult, bár egyes vélemények szerint csurig tele a tankkal még a mutató nem mozdulhatna igazán ennyinél... nah mindegy. Majd újabb kb 50 km megtétele után miközben az átlag fogyasztás lement 5 literre, kiírta hogy 680 km-t tehetek meg a következő tankolásig. Ezt követően megint mentünk vele kb. 60 km-t az átlag fogyasztás lement 4,6ra és most azt írja ki hogy 740 km-t tehetek meg a következő tankolásig. Az üzemanyagot jelző mutató most háromnegyednél áll.
Összegezve tele a tank, kiírja, hogy 1200 km-t mehetek, megteszek ebből kb. 200 km-t a fogyasztás most 4,6on áll, a computer szerint meg 740 km-t tehetek már csak meg. A mutató tanknál meg háromnegyednél van talán picivel alatta.
Nem vagyok nagy matekos, ha valaki gondolja számolgathat, de így ránézésre szerintem valami nagyon nincs arányban, vagy valami rosszul számol ebben az autóban... aránytalanul keveset ír ki a megtett km után a még megtehetőre és a tank mutatója is nagyobb mértékben mutat keveset szerintem.

Korábban írtam gázolaj folyásról itt ott a motortérben, ezek mind meg lettek szüntetve, most is száraz minden látható rész ha megnézem. Nem látok folyást. Gázolaj szag határozattan van a motor tér felől, de mivel korábban sok folyt ki az nem lett lemosva kipucolva tehát akár az is érződhet még. (ugye az anno miden fele mindenbe belefolyt)

Kérdés, hogy akkor folyik valahol a gázolja, ( lopják belőle?  vigyor3 kizárt) vagy rossz a belső computer, vagy a mutató rossz, vagy valami más? ( korábban nem volt gond ezzel a fogyasztás mutatóval meg egyebekkel...


sajnos a kijelzett üzemanyagszint is a hátralévő km-ek függvényében van kijelezve, ami meg ugye tudjuk, hogy az eddigi fogyasztásoknak a függvénye.

Én volt már, hogy termeltem a gázolajat a kocsival:

http://mondeo.hu/index.php?topic=30.msg593055#msg593055
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
doszi_zeg
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2726



E-mail
« Új hozzászólás #5952 Dátum: 2014.10.29 szerda, 21:18:35 »

Segítsetek megérteni az alábbi dolgot.

Tele tankoltuk az autót, amennyi csak belefért ( a mutató is a maxon ). Erre kiírta, hogy 1200 Km-t tehetek meg a következő tankolásig. ( a tankolást követően valamiért az átlag fogyasztás és az átlag sebesség nullázódott ) Az autóval megtettünk ez után kb. 100 km-t 5,6 az átlag fogyasztás, majd kiírja, hogy kb. 800 valamennyi km van amit még megtehetek a következő tankolásig. 100 km után a mutató is megmozdult, bár egyes vélemények szerint csurig tele a tankkal még a mutató nem mozdulhatna igazán ennyinél... nah mindegy. Majd újabb kb 50 km megtétele után miközben az átlag fogyasztás lement 5 literre, kiírta hogy 680 km-t tehetek meg a következő tankolásig. Ezt követően megint mentünk vele kb. 60 km-t az átlag fogyasztás lement 4,6ra és most azt írja ki hogy 740 km-t tehetek meg a következő tankolásig. Az üzemanyagot jelző mutató most háromnegyednél áll.
Összegezve tele a tank, kiírja, hogy 1200 km-t mehetek, megteszek ebből kb. 200 km-t a fogyasztás most 4,6on áll, a computer szerint meg 740 km-t tehetek már csak meg. A mutató tanknál meg háromnegyednél van talán picivel alatta.
Nem vagyok nagy matekos, ha valaki gondolja számolgathat, de így ránézésre szerintem valami nagyon nincs arányban, vagy valami rosszul számol ebben az autóban... aránytalanul keveset ír ki a megtett km után a még megtehetőre és a tank mutatója is nagyobb mértékben mutat keveset szerintem.

Korábban írtam gázolaj folyásról itt ott a motortérben, ezek mind meg lettek szüntetve, most is száraz minden látható rész ha megnézem. Nem látok folyást. Gázolaj szag határozattan van a motor tér felől, de mivel korábban sok folyt ki az nem lett lemosva kipucolva tehát akár az is érződhet még. (ugye az anno miden fele mindenbe belefolyt)

Kérdés, hogy akkor folyik valahol a gázolja, ( lopják belőle?  vigyor3 kizárt) vagy rossz a belső computer, vagy a mutató rossz, vagy valami más? ( korábban nem volt gond ezzel a fogyasztás mutatóval meg egyebekkel...

Szerintem ha nem látsz sehol sem szivárgást, akkor attól nem kell félned, h vhol elmegy a GO.

A computer meg folyamatosan kalibrál, szal írhat egyszer többet, máskor kevesebbet, nem mindig az épp valós hátralévő km-t mutatja, mivel az is számít, hogy országúti v. városi, v. vegyes menetben vagy. Ha pl. egyfolytában országútiban vagy akkor egy idő után kiszámolja helyesen a hátralévő km-t.
Naplózva

MKIV. 1.8 TDCI Trend
Pioneer DEH-6400BT fejegység, Kicx STC 6.2 hangszórók, LED-es kilincsvilágítás és csomagtéri világítás (Cs12)
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #5953 Dátum: 2014.10.29 szerda, 21:34:35 »

sajnos a kijelzett üzemanyagszint is a hátralévő km-ek függvényében van kijelezve, ami meg ugye tudjuk, hogy az eddigi fogyasztásoknak a függvénye.

Én volt már, hogy termeltem a gázolajat a kocsival:

http://mondeo.hu/index.php?topic=30.msg593055#msg593055

Termeli mi?!?  vigyor3
Annó mi is igy éreztük, mikor a 2.3v6 után átültünk egy sima sor4-esbe  eplus2 integet2
Ui.. el ne add  Wink
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #5954 Dátum: 2014.10.30 csütörtök, 00:00:36 »

Segítsetek megérteni az alábbi dolgot.

Tele tankoltuk az autót, amennyi csak belefért ( a mutató is a maxon ). Erre kiírta, hogy 1200 Km-t tehetek meg a következő tankolásig. ( a tankolást követően valamiért az átlag fogyasztás és az átlag sebesség nullázódott ) Az autóval megtettünk ez után kb. 100 km-t 5,6 az átlag fogyasztás, majd kiírja, hogy kb. 800 valamennyi km van amit még megtehetek a következő tankolásig. 100 km után a mutató is megmozdult, bár egyes vélemények szerint csurig tele a tankkal még a mutató nem mozdulhatna igazán ennyinél... nah mindegy. Majd újabb kb 50 km megtétele után miközben az átlag fogyasztás lement 5 literre, kiírta hogy 680 km-t tehetek meg a következő tankolásig. Ezt követően megint mentünk vele kb. 60 km-t az átlag fogyasztás lement 4,6ra és most azt írja ki hogy 740 km-t tehetek meg a következő tankolásig. Az üzemanyagot jelző mutató most háromnegyednél áll.
Összegezve tele a tank, kiírja, hogy 1200 km-t mehetek, megteszek ebből kb. 200 km-t a fogyasztás most 4,6on áll, a computer szerint meg 740 km-t tehetek már csak meg. A mutató tanknál meg háromnegyednél van talán picivel alatta.
Nem vagyok nagy matekos, ha valaki gondolja számolgathat, de így ránézésre szerintem valami nagyon nincs arányban, vagy valami rosszul számol ebben az autóban... aránytalanul keveset ír ki a megtett km után a még megtehetőre és a tank mutatója is nagyobb mértékben mutat keveset szerintem.

Korábban írtam gázolaj folyásról itt ott a motortérben, ezek mind meg lettek szüntetve, most is száraz minden látható rész ha megnézem. Nem látok folyást. Gázolaj szag határozattan van a motor tér felől, de mivel korábban sok folyt ki az nem lett lemosva kipucolva tehát akár az is érződhet még. (ugye az anno miden fele mindenbe belefolyt)

Kérdés, hogy akkor folyik valahol a gázolja, ( lopják belőle?  vigyor3 kizárt) vagy rossz a belső computer, vagy a mutató rossz, vagy valami más? ( korábban nem volt gond ezzel a fogyasztás mutatóval meg egyebekkel...

na, ahogy látom csak rendeződik a kis 1,8 sorsa  Wink
a fedkomp itt szerintem egy placebo; van, de nem sok mindenre jó. a 3/4 tank 740km nagyon is reális. én azt is mondom hogy örülnék egy ilyen dolognak. de én mindig sietek. az enyém 3/4 tanknál azt írja ki hogy 600km... eplus2 meg egyéb baromságokat. az átlagfogyim 6,8-7,2 között van, de ez is hülyeség, mert a tényleges 7,3-7,7 körül van  police

a tények meg fura majmok:
- belga benzinnel hazajöttem egy tankkal, nem akartam elhinni, 1170km után tankoltam úgy hogy végig 140-170 között jöttem a német pályán,
- itt országúton nekem is 5,2-5,6 a fogyim, 80-110km/h között. persze előzésekkel.
- városban 7,5-8. sietősen, most már klíma nélkül.  police
- egy rendes erősítős zene szól a kocsiban... biztos nem spórol az üzemanyaggal  vigyor3
- szerintem teletank/teletank arányon nézd meg hogy áll a fogyid, vagy teletank/100km és újra teletank egy kattanásig. (vagy 200km, pont mindegy)

egyébként meg ha mondeod van, azt tankolni kell mer nehéz  hehe
a pözsó 207 1,4 hdi-nél érteném hogy sokallod a 6 literes fogyit. (bár én azzal is annyit etetek meg. a seat ibiza 1,2 tsi meg 11 litert evett)
Naplózva
Habell
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 163



E-mail
« Új hozzászólás #5955 Dátum: 2014.10.30 csütörtök, 01:28:24 »

Köszönöm a hozzászólásokat!
Akkor lesz ami lesz, nem veszem alapul amit kiír, majd meglátom végeredményben mennyit sikerül km-re elmenni vele.
Horváto.-ból megfordult egy tankkal Letenyén lett tankolva tele, oda vissza mentünk vele ha jól emlékszem 950 vagy 980 km-t (pálya volt 95%-ban és így jött ki oda fele 4,9 a fogyasztás vissza fele 5,1) és még utána kiírta, hogy 120-150 km-t megtehetek...
Korábban benzines autókat hajtottam a tipikus 1,4-eseket azokkal ennyit azért nem lehetett elmenni. Meg volt 1-2 gázas autó is anno.

Amiket írtam fogyasztást, abban van városi meg országúti kocsikázás.

Amúgy a sok probléma halmazt félre tettem, azért több mint 2 hónap arra ment el, hogy szerelőtől szerelőhöz mentem mindegyik mondott valamit, csinált valamit, tovább küldött, a lóvét levette,közölte ez rossz az rossz az nem lesz jó. Elég lett ebből, most azóta használjuk, aztán részemről tökéletes így.
Naplózva

MKIV 2007/11. 1.8 TDCI kombi 125 LE
MKIV 2009/08. 2.0 TDCI kombi 140 LE
krisztian
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 276



E-mail
« Új hozzászólás #5956 Dátum: 2014.10.30 csütörtök, 09:52:33 »

na, ahogy látom csak rendeződik a kis 1,8 sorsa  Wink
a fedkomp itt szerintem egy placebo; van, de nem sok mindenre jó. a 3/4 tank 740km nagyon is reális. én azt is mondom hogy örülnék egy ilyen dolognak. de én mindig sietek. az enyém 3/4 tanknál azt írja ki hogy 600km... eplus2 meg egyéb baromságokat. az átlagfogyim 6,8-7,2 között van, de ez is hülyeség, mert a tényleges 7,3-7,7 körül van  police

a tények meg fura majmok:
- belga benzinnel hazajöttem egy tankkal, nem akartam elhinni, 1170km után tankoltam úgy hogy végig 140-170 között jöttem a német pályán,
- itt országúton nekem is 5,2-5,6 a fogyim, 80-110km/h között. persze előzésekkel.
- városban 7,5-8. sietősen, most már klíma nélkül.  police
- egy rendes erősítős zene szól a kocsiban... biztos nem spórol az üzemanyaggal  vigyor3
- szerintem teletank/teletank arányon nézd meg hogy áll a fogyid, vagy teletank/100km és újra teletank egy kattanásig. (vagy 200km, pont mindegy)

egyébként meg ha mondeod van, azt tankolni kell mer nehéz  hehe
a pözsó 207 1,4 hdi-nél érteném hogy sokallod a 6 literes fogyit. (bár én azzal is annyit etetek meg. a seat ibiza 1,2 tsi meg 11 litert evett)

Az azért kemény, h nekem is hasonló az átlagom mint neked 1,8-al!
Városban 6,8-7,6 országúton 5,5-6,3. Durva basszus. Sztem az sok, bár vezetési stílus függő. Ha elkenem neki akkor sem eszik meg 8-at. Max pályázva de ott tényleg padló+fék+padló...
Érdekes.
Naplózva

MKIV. 2,2 TDCI TIT-S
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #5957 Dátum: 2014.10.30 csütörtök, 10:47:29 »

Az azért kemény, h nekem is hasonló az átlagom mint neked 1,8-al!
Városban 6,8-7,6 országúton 5,5-6,3. Durva basszus. Sztem az sok, bár vezetési stílus függő. Ha elkenem neki akkor sem eszik meg 8-at. Max pályázva de ott tényleg padló+fék+padló...
Érdekes.
a vezetési stíluson én kb 1,5 literrel számolok. van hogy városban elég a 6,2-6,5 de az elég ritka  vigyor3
ahogy Domi mondaná, nekem digitális gázpedálom van, 0 és 1 állással.

az meg hogy neked is ennyi, arra csak az lehet félig szakmai válasz hogy erősebb autó kevesebb gázadással hasonlóan gyorsul, ellenben a nagyobb löktérfogat miatt többet is fecskendez be. oszt jóccakát.

én tojok rá, örülök hogy 8 alatt vagyok és megyek mint a vihar.  Wink
Naplózva
nagytomi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1096



« Új hozzászólás #5958 Dátum: 2014.10.30 csütörtök, 11:46:09 »

Titta, Csaba7995, vagy akinek 163 lovas motorja van. Megnéznétek, hogy az a csatlakozó, ami karikázva van, nálatok sincs bekötve? Vagy mi a tök lehet?
Se szabad kábel, se csatlakozó nincs a környéken, amiről lecsúszhatott.
Naplózva

2011.Titanium S kombi 2.0 TDCi 163 Hp. Powershift ,19"
2018 MK5 180 Hp AWD Powershift
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #5959 Dátum: 2014.10.30 csütörtök, 11:49:56 »

Titta, Csaba7995, vagy akinek 163 lovas motorja van. Megnéznétek, hogy az a csatlakozó, ami karikázva van, nálatok sincs bekötve? Vagy mi a tök lehet?
Se szabad kábel, se csatlakozó nincs a környéken, amiről lecsúszhatott.


Persze, de csak délután. Még úgyse láttam mi van a motor fedél alatt. Ezen még nem szedtem le. Ja és az enyém nem gyári 163 lovas, csak csinált, de úgy tudom csavarra megegyeznek.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
BLACKMondeo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 649



« Új hozzászólás #5960 Dátum: 2014.10.30 csütörtök, 12:03:03 »

Titta, Csaba7995, vagy akinek 163 lovas motorja van. Megnéznétek, hogy az a csatlakozó, ami karikázva van, nálatok sincs bekötve? Vagy mi a tök lehet?
Se szabad kábel, se csatlakozó nincs a környéken, amiről lecsúszhatott.



.. ugyan az enyém csak 140 lovas, de én is ránézek.

Az EGR szelep ezen a blokkon hol van? ?? Azt is karikázd be PLS  smile
Naplózva

2014-2022  2011 évj. MKIV 2.0 TDCI Titanium kombi BLACK 140HP +20% chip (kb.170HP) 18", Custom Full Leather, EGR off, DPF off,

2005-2014  2002 évj. TDDI MK3 115LE +25% chip,
nagytomi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1096



« Új hozzászólás #5961 Dátum: 2014.10.30 csütörtök, 12:03:17 »

Persze, de csak délután. Még úgyse láttam mi van a motor fedél alatt. Ezen még nem szedtem le. Ja és az enyém nem gyári 163 lovas, csak csinált, de úgy tudom csavarra megegyeznek.
Azt hiszem, hogy egész más, mint a 140 lovas. Pl. az EGR is máshogy van megoldva. Azért egy megnézést megér.
Naplózva

2011.Titanium S kombi 2.0 TDCi 163 Hp. Powershift ,19"
2018 MK5 180 Hp AWD Powershift
nagytomi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1096



« Új hozzászólás #5962 Dátum: 2014.10.30 csütörtök, 12:14:43 »


.. ugyan az enyém csak 140 lovas, de én is ránézek.

Az EGR szelep ezen a blokkon hol van? ?? Azt is karikázd be PLS  smile

Valahol a szívócsonk alá bedugva. Ha le akarnám dugózni, szerintem le kellene bontani a fél üzemanyag rendszert a motorról, mert nagyon ügyesen összeépítették. Ahogy néztem mindent vissza kellene fejteni a közös nyomócsőtől a pillangó szelepig. Még azt sem tudom, merre jön át a kipufogó gáz. Jól el van rejtve. A sárgával jelzett rész alatt a motorhoz építve. Nem igazán látni.
Naplózva

2011.Titanium S kombi 2.0 TDCi 163 Hp. Powershift ,19"
2018 MK5 180 Hp AWD Powershift
bozokigabi
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 70



E-mail
« Új hozzászólás #5963 Dátum: 2014.10.30 csütörtök, 12:32:44 »

Titta, Csaba7995, vagy akinek 163 lovas motorja van. Megnéznétek, hogy az a csatlakozó, ami karikázva van, nálatok sincs bekötve? Vagy mi a tök lehet?
Se szabad kábel, se csatlakozó nincs a környéken, amiről lecsúszhatott.

az a csatlakozó nálam be van kötve az alatta lévő vezetékkorbácsba vagy minek is hivjamba Wink. sajna nem vagyok autóguru nem tom mi a szerepe.
Naplózva

mk4 kombi Ghia TXBA
nagytomi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1096



« Új hozzászólás #5964 Dátum: 2014.10.30 csütörtök, 12:47:20 »

az a csatlakozó nálam be van kötve az alatta lévő vezetékkorbácsba vagy minek is hivjamba Wink. sajna nem vagyok autóguru nem tom mi a szerepe.
Jó lenne tudni, hogy mi az. Főleg, hogy kell-e nekem?
Naplózva

2011.Titanium S kombi 2.0 TDCi 163 Hp. Powershift ,19"
2018 MK5 180 Hp AWD Powershift
BLACKMondeo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 649



« Új hozzászólás #5965 Dátum: 2014.10.30 csütörtök, 13:22:49 »

Valahol a szívócsonk alá bedugva. Ha le akarnám dugózni, szerintem le kellene bontani a fél üzemanyag rendszert a motorról, mert nagyon ügyesen összeépítették. Ahogy néztem mindent vissza kellene fejteni a közös nyomócsőtől a pillangó szelepig. Még azt sem tudom, merre jön át a kipufogó gáz. Jól el van rejtve. A sárgával jelzett rész alatt a motorhoz építve. Nem igazán látni.


Köszi az info-t.

én le akarom dugózni... akkor ez "nagyon szép munka lesz"..

Honnan tudod, hogy ott van? Van esetleg egy robbantott ábrád erről?

Köszönöm az infot.

Gondolom még senki nem dugózott ilyen blokkon EGR-t.. Huh?

Naplózva

2014-2022  2011 évj. MKIV 2.0 TDCI Titanium kombi BLACK 140HP +20% chip (kb.170HP) 18", Custom Full Leather, EGR off, DPF off,

2005-2014  2002 évj. TDDI MK3 115LE +25% chip,
Szlobi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 943



E-mail
« Új hozzászólás #5966 Dátum: 2014.10.30 csütörtök, 14:28:59 »

Ahogy elnézem ez a blokk teljesen más már mint a facelift előtti tdci.


Azt hittem nincs ekkora kül.

Az EGR-t azon nagyon egyszerű volt ledugózni semmit nem kellett bontani.
Naplózva

2008 MK4 Titanium 2.0 TDCI 180Le/400Nm Kombi. EGR-OFF,DPF-OFF.  eljen
BLACKMondeo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 649



« Új hozzászólás #5967 Dátum: 2014.10.30 csütörtök, 15:03:09 »

Ahogy elnézem ez a blokk teljesen más már mint a facelift előtti tdci.


Azt hittem nincs ekkora kül.

Az EGR-t azon nagyon egyszerű volt ledugózni semmit nem kellett bontani.

Igen, teljesen más..  szomoru1

hosszú percekig kerestem az enyémen az EGR-t, amikor még azt hittem ugyan az a blokk....  taps azt hittem nem látok rendesen  wow1 - hogy nem találom meg.
Naplózva

2014-2022  2011 évj. MKIV 2.0 TDCI Titanium kombi BLACK 140HP +20% chip (kb.170HP) 18", Custom Full Leather, EGR off, DPF off,

2005-2014  2002 évj. TDDI MK3 115LE +25% chip,
nagytomi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1096



« Új hozzászólás #5968 Dátum: 2014.10.30 csütörtök, 15:32:18 »

Köszi az info-t.

én le akarom dugózni... akkor ez "nagyon szép munka lesz"..

Honnan tudod, hogy ott van? Van esetleg egy robbantott ábrád erről?

Köszönöm az infot.

Gondolom még senki nem dugózott ilyen blokkon EGR-t.. Huh?


Sajnos nincsen ábrám erről a motorról. Hogy honnan tudom, hogy ott van?
Itt egy EGR modul képe.http://www.reservdelar24.se/bil-maerke/reservdelar-ford/mondeo-iv/33354/13092/egr-modul.html Ezt most találtam. Meg is van, hogy mi az a kék csatlakozó, ami nekem nincs rádugva semmire. Ez a szerkezet van ott bent.
Naplózva

2011.Titanium S kombi 2.0 TDCi 163 Hp. Powershift ,19"
2018 MK5 180 Hp AWD Powershift
BLACKMondeo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 649



« Új hozzászólás #5969 Dátum: 2014.10.30 csütörtök, 16:25:40 »

Sajnos nincsen ábrám erről a motorról. Hogy honnan tudom, hogy ott van?
Itt egy EGR modul képe.http://www.reservdelar24.se/bil-maerke/reservdelar-ford/mondeo-iv/33354/13092/egr-modul.html Ezt most találtam. Meg is van, hogy mi az a kék csatlakozó, ami nekem nincs rádugva semmire. Ez a szerkezet van ott bent.


lehet nem is nyit az EGR -ed sosem. (így hogy le van húzva a csati "le van dugózva"  eplus2
Naplózva

2014-2022  2011 évj. MKIV 2.0 TDCI Titanium kombi BLACK 140HP +20% chip (kb.170HP) 18", Custom Full Leather, EGR off, DPF off,

2005-2014  2002 évj. TDDI MK3 115LE +25% chip,
nagytomi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1096



« Új hozzászólás #5970 Dátum: 2014.10.30 csütörtök, 16:38:20 »


lehet nem is nyit az EGR -ed sosem. (így hogy le van húzva a csati "le van dugózva"  eplus2
Szerintem vákum nyitogatja, ugyanis az egy vákum szelep. A csati pedig a helyzet érzékelő lehet
Naplózva

2011.Titanium S kombi 2.0 TDCi 163 Hp. Powershift ,19"
2018 MK5 180 Hp AWD Powershift
Szlobi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 943



E-mail
« Új hozzászólás #5971 Dátum: 2014.10.30 csütörtök, 19:06:29 »

Szerintem vákum nyitogatja, ugyanis az egy vákum szelep. A csati pedig a helyzet érzékelő lehet

Elektromos EGR van ezeken, viszont ha lehúzod a csatit akkor hibát kéne dobnia. Ezért szoktuk csak simán ledugózni és úgy hagyni így nem dob hibát.
Naplózva

2008 MK4 Titanium 2.0 TDCI 180Le/400Nm Kombi. EGR-OFF,DPF-OFF.  eljen
nagytomi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1096



« Új hozzászólás #5972 Dátum: 2014.10.30 csütörtök, 19:19:33 »

Elektromos EGR van ezeken, viszont ha lehúzod a csatit akkor hibát kéne dobnia. Ezért szoktuk csak simán ledugózni és úgy hagyni így nem dob hibát.
Nekem nincs bekötve. Azt akarom kinyomozni, hogy miért nincs.
Naplózva

2011.Titanium S kombi 2.0 TDCi 163 Hp. Powershift ,19"
2018 MK5 180 Hp AWD Powershift
Szlobi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 943



E-mail
« Új hozzászólás #5973 Dátum: 2014.10.30 csütörtök, 19:24:19 »

Nekem nincs bekötve. Azt akarom kinyomozni, hogy miért nincs.


Lehet ki van iktatva szoftveresen is ezért húzták le és nem dob hibát.
Naplózva

2008 MK4 Titanium 2.0 TDCI 180Le/400Nm Kombi. EGR-OFF,DPF-OFF.  eljen
nagytomi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1096



« Új hozzászólás #5974 Dátum: 2014.10.30 csütörtök, 19:28:49 »


Lehet ki van iktatva szoftveresen is ezért húzták le és nem dob hibát.
Ha le lenne húzva, itt lenne valahol a másik fele is. A kék csatlakozó. Mihez van köze?
Naplózva

2011.Titanium S kombi 2.0 TDCi 163 Hp. Powershift ,19"
2018 MK5 180 Hp AWD Powershift
BRoland
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 203



E-mail
« Új hozzászólás #5975 Dátum: 2014.11.01 szombat, 22:21:00 »

Sziasztok,
Hallok vmi csörgèst a motortèrtől...mint a benzineseknèl  a szelepcsörgès. Inkább csak 4-5-6 fokozatban ès csak 1500-2000 fordulat között, már közepes gázadásra is
De ha nagyon lassan gyorsítok , nincs hang.
Van ötletetek mitől lehet???
Naplózva

Ford Mondeo MK5 2.0 TDCI EcoBlue Titanium, 2019, 5D
---------------------------------------------------------
ex: Ford Mondeo MK4 2.0TDCI Titanium Individual, 2013, Turnier;
ex: Ford Mondeo MK4 2.0TDCI Titanium, 2008, 5D;

Egy nap 24 órából áll, egy rekeszben 24 sör van...ez nem lehet véletlen
csdanko
Vendég
« Új hozzászólás #5976 Dátum: 2014.11.03 hétfő, 18:03:36 »

Titta, Csaba7995, vagy akinek 163 lovas motorja van. Megnéznétek, hogy az a csatlakozó, ami karikázva van, nálatok sincs bekötve? Vagy mi a tök lehet?
Se szabad kábel, se csatlakozó nincs a környéken, amiről lecsúszhatott.


Szia, csak most néztem meg, gyorsan le is fényképeztem, nekem be van kötve, nem tudom pontosan mi a funkciója, remélem a kép segít.

http://kepfeltoltes.hu/view/141103/IMG_1660_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Naplózva
Szlobi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 943



E-mail
« Új hozzászólás #5977 Dátum: 2014.11.03 hétfő, 18:20:05 »

Szia, csak most néztem meg, gyorsan le is fényképeztem, nekem be van kötve, nem tudom pontosan mi a funkciója, remélem a kép segít.

http://kepfeltoltes.hu/view/141103/IMG_1660_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Kicsit utána néztem az a csatlakozó az EGR-t szabályozza, ahova be van kötve az maga az EGR.

Amit korábban linkeltetek alkatrész az a komplett EGR szelep. Hogy ezt hol kell ledugózni passz, ha egyáltalán le lehet, mert teljesen más mint a facelift előtti motorokon.

Viszont ha le van húzva a csatlakozó, akkor szerintem nem működik és hibát kéne dobnia.

Mert ugye mi nem húzzuk le, csak ledugózzuk tehát az működik tovább így nem dob hibát.
Naplózva

2008 MK4 Titanium 2.0 TDCI 180Le/400Nm Kombi. EGR-OFF,DPF-OFF.  eljen
nagytomi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1096



« Új hozzászólás #5978 Dátum: 2014.11.03 hétfő, 18:50:21 »


Kicsit utána néztem az a csatlakozó az EGR-t szabályozza, ahova be van kötve az maga az EGR.

Amit korábban linkeltetek alkatrész az a komplett EGR szelep. Hogy ezt hol kell ledugózni passz, ha egyáltalán le lehet, mert teljesen más mint a facelift előtti motorokon.

Viszont ha le van húzva a csatlakozó, akkor szerintem nem működik és hibát kéne dobnia.

Mert ugye mi nem húzzuk le, csak ledugózzuk tehát az működik tovább így nem dob hibát.
Nincs hibakódom. Pedig már volt műszerre dugva.
Naplózva

2011.Titanium S kombi 2.0 TDCi 163 Hp. Powershift ,19"
2018 MK5 180 Hp AWD Powershift
nagytomi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1096



« Új hozzászólás #5979 Dátum: 2014.11.03 hétfő, 18:55:46 »

Szia, csak most néztem meg, gyorsan le is fényképeztem, nekem be van kötve, nem tudom pontosan mi a funkciója, remélem a kép segít.

http://kepfeltoltes.hu/view/141103/IMG_1660_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Nekem ez nincs.  nemtudom
Naplózva

2011.Titanium S kombi 2.0 TDCi 163 Hp. Powershift ,19"
2018 MK5 180 Hp AWD Powershift
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #5980 Dátum: 2014.11.03 hétfő, 19:29:33 »

Nincs hibakódom. Pedig már volt műszerre dugva.
és sosem lesz.ez ilyen.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Szlobi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 943



E-mail
« Új hozzászólás #5981 Dátum: 2014.11.03 hétfő, 19:30:01 »

Nekem ez nincs.  nemtudom

Dehogynem ami képet beraktál és sárgával bejelölted ott az az EGR.

Akkor valszeg ki lett iktatva szoftveresen már azért nem dob hibát.

Nekem a HDI motoros vitarán azonnal dobta és mi csak ledugóztuk majd ki lesz iktatva szoftveresen is egyszer addig meg had íjra.

Alf: Hogy-hogy nem lesz? Ha mi lehúzzuk azonnal jön a hibakód. Nála miért nem?
Naplózva

2008 MK4 Titanium 2.0 TDCI 180Le/400Nm Kombi. EGR-OFF,DPF-OFF.  eljen
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #5982 Dátum: 2014.11.03 hétfő, 19:31:00 »

Dehogynem ami képet beraktál és sárgával bejelölted ott az az EGR.

Akkor valszeg ki lett iktatva szoftveresen már azért nem dob hibát.

Nekem a HDI motoros vitarán azonnal dobta és mi csak ledugóztuk majd ki lesz iktatva szoftveresen is egyszer addig meg had íjra.
ford nem dob rá hibát.legalább is mk4 nem.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Szlobi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 943



E-mail
« Új hozzászólás #5983 Dátum: 2014.11.03 hétfő, 19:33:33 »

ford nem dob rá hibát.legalább is mk4 nem.

Jó tudni, akkor rosszul gondoltam, na meg így is mondták igaz én nem próbáltam ki csak simán dugóztuk.
Naplózva

2008 MK4 Titanium 2.0 TDCI 180Le/400Nm Kombi. EGR-OFF,DPF-OFF.  eljen
Trekxc
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Trek a bringa és xc=cross country


E-mail
« Új hozzászólás #5984 Dátum: 2014.11.03 hétfő, 21:15:57 »

Jó tudni, akkor rosszul gondoltam, na meg így is mondták igaz én nem próbáltam ki csak simán dugóztuk.
Ha lehuzod az EGR csatit akkor azert a 2. inditas utan hibad dob, dugozasra nem reagal  eljen
Naplózva

2008 Tit-S 2.2TDCi 175PS M6 kombi
2007 S-max 2.5T M6
2008 Volvo C30 T5 M6 Autotech stage 4 382PS/488Nm
2002 BMW E-46 330 cab M5
Ex: MK3 mondi 2.0 és 2.2 TDCi, Galaxy 2.0 TDCi
nagytomi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1096



« Új hozzászólás #5985 Dátum: 2014.11.04 kedd, 10:52:19 »

Dehogynem ami képet beraktál és sárgával bejelölted ott az az EGR.

Akkor valszeg ki lett iktatva szoftveresen már azért nem dob hibát.

Nekem a HDI motoros vitarán azonnal dobta és mi csak ledugóztuk majd ki lesz iktatva szoftveresen is egyszer addig meg had íjra.

Alf: Hogy-hogy nem lesz? Ha mi lehúzzuk azonnal jön a hibakód. Nála miért nem?
Azt tudom, hogy van EGR szelepem. A kék csatlakozót bekötő vezetékem nincs. Lehet, hogy gyárilag nem tettek. Mint MK3-nál a MAF szenzor. Van amelyiknek van, van amelyiknek nincs.
Naplózva

2011.Titanium S kombi 2.0 TDCi 163 Hp. Powershift ,19"
2018 MK5 180 Hp AWD Powershift
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #5986 Dátum: 2014.11.04 kedd, 12:35:59 »

Dehogynem ami képet beraktál és sárgával bejelölted ott az az EGR.

Akkor valszeg ki lett iktatva szoftveresen már azért nem dob hibát.

Nekem a HDI motoros vitarán azonnal dobta és mi csak ledugóztuk majd ki lesz iktatva szoftveresen is egyszer addig meg had íjra.

Alf: Hogy-hogy nem lesz? Ha mi lehúzzuk azonnal jön a hibakód. Nála miért nem?
mert neki fészliftes.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Plebi
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 68



E-mail
« Új hozzászólás #5987 Dátum: 2014.11.05 szerda, 19:13:45 »

Sziasztok!

Ma mentem egy kicsit nagyobb távot, 500km-t. Eddig leállításkor hallottam, ahogy ventilátorok leálltak, (annak van egyáltalán ilyen enyhén morgó hanga?) de most, ahogy hazaértem, leállításkor, búgó kerregő hangot hallok. Olyan mintha valami, pl levél, beakadt volna.

Mi lehet?

A motor 2.0 TDCI 130 LE 2007 vége.
Naplózva

2007 Mondeo MKIV Titanium TDCI 96KW 130LE
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #5988 Dátum: 2014.11.05 szerda, 19:48:22 »

Sziasztok!

Ma mentem egy kicsit nagyobb távot, 500km-t. Eddig leállításkor hallottam, ahogy ventilátorok leálltak, (annak van egyáltalán ilyen enyhén morgó hanga?) de most, ahogy hazaértem, leállításkor, búgó kerregő hangot hallok. Olyan mintha valami, pl levél, beakadt volna.

Mi lehet?

A motor 2.0 TDCI 130 LE 2007 vége.
lehet a ventilapátokhoz tényleg beér valami kis ágacska.nézz be a motortérbe....
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #5989 Dátum: 2014.11.05 szerda, 20:07:32 »

Sziasztok!

Ma mentem egy kicsit nagyobb távot, 500km-t. Eddig leállításkor hallottam, ahogy ventilátorok leálltak, (annak van egyáltalán ilyen enyhén morgó hanga?) de most, ahogy hazaértem, leállításkor, búgó kerregő hangot hallok. Olyan mintha valami, pl levél, beakadt volna.

Mi lehet?

A motor 2.0 TDCI 130 LE 2007 vége.
Gyártottak ilyen motorral és ilyenkor mk4-et?
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #5990 Dátum: 2014.11.05 szerda, 20:10:36 »

Gyártottak ilyen motorral és ilyenkor mk4-et?
2007től jött az mk4...
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #5991 Dátum: 2014.11.05 szerda, 20:16:06 »

2007től jött az mk4...
Az OK, de ilyen motorral?
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #5992 Dátum: 2014.11.05 szerda, 20:51:58 »

Az OK, de ilyen motorral?


Igen. Volt 131 lovas 2.0TDCi..... 101 lovas 1.8TDCi is volt.
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
Candle
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2087


E-mail
« Új hozzászólás #5993 Dátum: 2014.11.05 szerda, 20:54:36 »

Az OK, de ilyen motorral?

Kb a múlt héten beszéltünk arról, hogy ennek a motornak a vezérlés cseréjét vitték le 100ekm vagy 5 évre.
Naplózva
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #5994 Dátum: 2014.11.05 szerda, 20:58:52 »



Igen. Volt 131 lovas 2.0TDCi..... 101 lovas 1.8TDCi is volt.
Aha a sparverziók. Ilyenkor mindig felmegy a pumpám. Cégesen ilyen autókat azok az igazgatók vesznek a középvezetőiknek, akiknek egy a6 van a segge alatt (persze fullextra), de azért mindehová repülővel járnak...  mf3
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #5995 Dátum: 2014.11.05 szerda, 21:01:33 »

Aha a sparverziók. Ilyenkor mindig felmegy a pumpám. Cégesen ilyen autókat azok az igazgatók vesznek a középvezetőiknek, akiknek egy a6 van a segge alatt (persze fullextra), de azért mindehová repülővel járnak...  mf3


Én ezen nem tudom magam felidegesíteni.  vigyor3   
Inkább úgy vagyok vele, hogy aki kap céges autót az örüljön annak amit kap, ne válogasson.....
 
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #5996 Dátum: 2014.11.05 szerda, 21:05:03 »



Én ezen nem tudom magam felidegesíteni.  vigyor3   
Inkább úgy vagyok vele, hogy aki kap céges autót az örüljön annak amit kap, ne válogasson.....
 
OK, akkor vezessél Te évi 45ekm-et egy wagonR-ben... De a feladat mennyisége nem változik, függetlenül az utazás alatt eltöltött inproduktív időtől... Bár ez már engem k...ra nem érdekel...  Cheesy
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #5997 Dátum: 2014.11.05 szerda, 21:19:56 »

OK, akkor vezessél Te évi 45ekm-et egy wagonR-ben... De a feladat mennyisége nem változik, függetlenül az utazás alatt eltöltött inproduktív időtől... Bár ez már engem k...ra nem érdekel...  Cheesy


Én koptatom a sajátomat, amit én vettem, tartok fent.  szomoru1     
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
Plebi
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 68



E-mail
« Új hozzászólás #5998 Dátum: 2014.11.05 szerda, 21:21:17 »

Egyébként ezzel a motorral mi a helyzet azon kívül, hogy a legalapabb 2.0.

A kocsi amúgy, titanium, nagynavis, automata, van benne 313e km, de végig vezetett szervizkönyves, Most lett cserélve a vezérlés, olaj és az EGR szelep is a múlt héten.

Eddig főnököm nyúzta, ha minden igaz holnap íratnám át, az ár 1 millió, de ez a hang érdekel, illetve megnézetem világosban, de leállítás után ilyen "morgó" hang normális? (Nem a kerregés, amit most az út után csinált) Mintha valami szivattyú még menne? Eddig ezt a hangot ebben, illetve hidrós C5-ben hallottam, de már 2 éve is megvolt, emiatt gondolom normális.
Naplózva

2007 Mondeo MKIV Titanium TDCI 96KW 130LE
mondeofan
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 763


E-mail
« Új hozzászólás #5999 Dátum: 2014.11.06 csütörtök, 06:14:54 »

Sziasztok!

Ma mentem egy kicsit nagyobb távot, 500km-t. Eddig leállításkor hallottam, ahogy ventilátorok leálltak, (annak van egyáltalán ilyen enyhén morgó hanga?) de most, ahogy hazaértem, leállításkor, búgó kerregő hangot hallok. Olyan mintha valami, pl levél, beakadt volna.

Mi lehet?

A motor 2.0 TDCI 130 LE 2007 vége.

A hang szerintem a két vákuumszelep valamelyikőtől jön. Mivel leállítás után elengedi a vákuumot, s a kopott és vagy koszos szelepnek van ez a tipikus búgó (bőgő), hangja. Van, hogy a szelepen levő kis zajszűrő tisztítása megoldja a furcsa hangot.

Naplózva

2007.10- Ford Mondeo MK IV kombi - 2.0 TDCi - Titanium-magyar
Oldalak: 1 ... 113 114 115 116 117 118 119 [120] 121 122 123 124 125 126 127 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.191 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.