Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.30 kedd, 07:52:22 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 ... 149   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 2315195 alkalommal)
0 Felhasználó és 35 vendég van a témában
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #250 Dátum: 2009.10.20 kedd, 09:09:54 »

Egyet beszélünk,minden 2. gyertyacsere akkor párban

Ez így van! Ezt is javasoljuk mindig. Wink
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #251 Dátum: 2009.10.20 kedd, 10:42:29 »

...Megvolt. A vízhőfok jelző műszeremen nem segített. (Gyújtáskor a műszer elkezd felfelé kúszni, majd megáll még jóval a fehér mező előtt, és mindvégíg ott is marad. Mikor leveszem a gyújtást a mutató visszaáll a koppanásig balra.)
Kérem segítsetek, hogy merre induljak el. Melyik a jeladója, hogyan kell tesztelni a műszert illetve hogyan kell kimérni a jeladót?

Ígérem, ahogy sikerül vennem egy "Így csináld" könyvet, nem kérdezek ilyeneket!

Üdv: CsT

A műszer valószínű jó, csak a termosztátod nyitva van, ki kell cserélni. Gates 88C ost javasolnék. A fűtésed működik egyébként rendesen mint egy ladában vagy gyengébb?
Naplózva
reefer
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


E-mail
« Új hozzászólás #252 Dátum: 2009.10.20 kedd, 20:06:25 »

Sziasztok, problémám van MKII automata klímával. A klíma semmit sem csinál, ha a ventillátort max állásba tekerem, átbillen egy terelővakami, amit hallani, és dől a meleg, működik a fűtés, de a beállított hőfokokhoz semmi köze. A levegőirányváltás és belső levegő keringtetés múködik. A klímában nincs gáz. Az autót így vettem, még klímásnál nem voltam. Olvastam korábban, hogy volt, aki ki tudta olvasni a hibakódot a klímából. Segítenétek, hogy hogyan kell, vagy esetlek ismeritek a fenti hiba megoldását? Mit kell cserélnem?
Ksözi
Naplózva

98. 1.8 Zetec kombi
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #253 Dátum: 2009.10.20 kedd, 20:17:17 »

Sziasztok, problémám van MKII automata klímával. A klíma semmit sem csinál, ha a ventillátort max állásba tekerem, átbillen egy terelővakami, amit hallani, és dől a meleg, működik a fűtés, de a beállított hőfokokhoz semmi köze. A levegőirányváltás és belső levegő keringtetés múködik. A klímában nincs gáz. Az autót így vettem, még klímásnál nem voltam. Olvastam korábban, hogy volt, aki ki tudta olvasni a hibakódot a klímából. Segítenétek, hogy hogyan kell, vagy esetlek ismeritek a fenti hiba megoldását? Mit kell cserélnem?
Ksözi
A gáz megléte alapfeltétel.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
reefer
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


E-mail
« Új hozzászólás #254 Dátum: 2009.10.20 kedd, 20:24:56 »

ok, jövő héten lesz időm, és elviszem klímáshoz, megláthuk mit tud megállapítani, hol fogyott el a gát, és akor meg tudom , hogy mi történik a vezérléssel, lehet semmi baja?
köszi
Naplózva

98. 1.8 Zetec kombi
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #255 Dátum: 2009.10.20 kedd, 20:32:17 »

ok, jövő héten lesz időm, és elviszem klímáshoz, megláthuk mit tud megállapítani, hol fogyott el a gát, és akor meg tudom , hogy mi történik a vezérléssel, lehet semmi baja?
köszi
Elképzelhető,de ha elment a gáz,akkor lehet,hogy javítani kell a rendszert.Csövek,tömszelence,tömítések,stb.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
reefer
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


E-mail
« Új hozzászólás #256 Dátum: 2009.10.20 kedd, 20:47:16 »

Azt gondoltam, hogy nem véletlen üres a rendszer, csak ezek szerint még az is lehet, ogy az elektromos részével nincs baj, csak gáz nélkül nem működik megfelelően.
Naplózva

98. 1.8 Zetec kombi
Jano
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59


« Új hozzászólás #257 Dátum: 2009.10.20 kedd, 23:21:39 »

Szevasztok !

1997-es Mk II. Mondeóm van, 1.8 benzines kombi. Mostanában a zár magától bezár, sőt rá is reteszel. Álló helyzetben, menetközben, bármikor. Sőt mostanában egyre sűrűbben csinálja. Hogyan lehet ezt egyszerűen javítani ??
Naplózva

MK II. kombi '97 1.8 benzin+LPG
tádé
Vendég
« Új hozzászólás #258 Dátum: 2009.10.21 szerda, 05:49:12 »

...volt, aki ki tudta olvasni a hibakódot a klímából. ...
Mk2 digitklíma teszt
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.21 szerda, 07:42:39 írta Tádé » Naplózva
Jokepu
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 50


n.a. n.a.
E-mail
« Új hozzászólás #259 Dátum: 2009.10.21 szerda, 09:18:14 »

A műszer valószínű jó, csak a termosztátod nyitva van, ki kell cserélni. Gates 88C ost javasolnék. A fűtésed működik egyébként rendesen mint egy ladában vagy gyengébb?

Hali!

A termosztát szerencsére jó: indítás után percekig jéghideg marad a hűtő, és a motor szépen forrósodik. A fűtés is rendben van a kocsiban.
Én a vízhőfok-jeladó hibájára vagy vezeték szakadásra gondolok. Meg tudnátok mondani hol keressem a jeladót, és mi a tesztelés módja?

Üdv: CsT
Naplózva

Mk5 2.0 TDCi Turnier '14
astor72
Vendég
« Új hozzászólás #260 Dátum: 2009.10.21 szerda, 12:38:22 »

Szevasztok !

1997-es Mk II. Mondeóm van, 1.8 benzines kombi. Mostanában a zár magától bezár, sőt rá is reteszel. Álló helyzetben, menetközben, bármikor. Sőt mostanában egyre sűrűbben csinálja. Hogyan lehet ezt egyszerűen javítani ??

Nem szokott beázni véletlen az autód? Anyós lábtér? Mert ha igen, akkor a szőnyeg alatt van egy kábelköteg, amiben van a központizár betáp csatlakozása is...
Naplózva
gitka1
Vendég
« Új hozzászólás #261 Dátum: 2009.10.21 szerda, 13:18:40 »

Uh, ez vezérléshiba. Sajna nem tom, van-e külön vezérlője, bár Fordékat ismerve tutter, sztem azt a vezérlőt kellene cserélni.
sziasztok,még mindig bénázom a klimával tegnap semmi gond nem volt vele,ma megint össz vissza dolgozott a teszt most csak a 25-ös kódot irta ki.MIT TUDOK TENNI?
Naplózva
Jano
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59


« Új hozzászólás #262 Dátum: 2009.10.21 szerda, 15:46:36 »

Nem szokott beázni véletlen az autód? Anyós lábtér? Mert ha igen, akkor a szőnyeg alatt van egy kábelköteg, amiben van a központizár betáp csatlakozása is...

Eddig még nem vettem észre beázást, de azért a kábelköteget megnézem.
Naplózva

MK II. kombi '97 1.8 benzin+LPG
Tomo7
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 151


E-mail
« Új hozzászólás #263 Dátum: 2009.10.21 szerda, 18:38:27 »

Szevasztok !

1997-es Mk II. Mondeóm van, 1.8 benzines kombi. Mostanában a zár magától bezár, sőt rá is reteszel. Álló helyzetben, menetközben, bármikor. Sőt mostanában egyre sűrűbben csinálja. Hogyan lehet ezt egyszerűen javítani ??

Hali!
Nekem is hasonló problémám volt, de nekem csak akkor fordult elő ha a jobb 1 is nyitva volt.
csak a csere oldotta meg. szomoru1
hála mk2-nek nem fájt sokba worship
Naplózva

ex 1997.03. MKII. Mondeo Turnier 1.6
ex 2000.05. MKII. Mondeo Turnier 1.8TD

2008 S-max 1,8TDCI
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #264 Dátum: 2009.10.21 szerda, 19:26:06 »

Hali!

A termosztát szerencsére jó: indítás után percekig jéghideg marad a hűtő, és a motor szépen forrósodik. A fűtés is rendben van a kocsiban.
Én a vízhőfok-jeladó hibájára vagy vezeték szakadásra gondolok. Meg tudnátok mondani hol keressem a jeladót, és mi a tesztelés módja?

Üdv: CsT

Határeset az évjárat - meg kell nézni a termosztátházat. A hűtő felső csöve megy rá. Ha felül és alul is van jeladó az alsó lesz a mutatóé. Ha csak felül van akkor az lesz az ECU és a mutatóé is az. Próbára vegyél bele olcsó Facet jeladót és cseréld ki. Az alsót nehéz fentről cserélni le kell venni a csővet, de kiszedhető. Vízből le kell engedni - tegyél a kocsi alá egy teknőt szűrd át női harisnyán és töltsd vissza. Ha kész motort mosd le mert büdi lesz.
Naplózva
Jokepu
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 50


n.a. n.a.
E-mail
« Új hozzászólás #265 Dátum: 2009.10.21 szerda, 23:15:41 »

Határeset az évjárat - meg kell nézni a termosztátházat. .......
Köszi. Ezen már el tudok indulni.
(Botrány, de Rüdiger Etzold úr erről semmit sem ír  Angry )

Üdv: CsT
Naplózva

Mk5 2.0 TDCi Turnier '14
Fekusz
Vendég
« Új hozzászólás #266 Dátum: 2009.10.22 csütörtök, 10:22:27 »

 A napokban párszor próbára tettem a kipörgésgátlót. Igazatok volt, már én sem szeretem! vigyor3 Nem gondoltam, hogy így le tudja fogni az autót. Azt meg végképp nem, hogy vizes úton balra nagy gázzal indulva úgy megrángat, hogy majd' kihullik a fogtömésem. Az már csak haba tortán, hogy egy csaj ült mellettem, aki szerintem nem hitte el, hogy a kipörgésgátló ilyen, és nem én vagyok retardált. nyes
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #267 Dátum: 2009.10.22 csütörtök, 11:57:22 »

Köszi. Ezen már el tudok indulni.
(Botrány, de Rüdiger Etzold úr erről semmit sem ír  Angry )

Üdv: CsT

Erre van a fórum Wink pótolja a könyvből kimaradt részeket, meg javítja
Naplózva
Topford
Vendég
« Új hozzászólás #268 Dátum: 2009.10.22 csütörtök, 16:29:45 »

Sziasztok,

Most vettem egy MK2 mondeot, 5000-es gyári rádióval. Az van ráirva hogy CD váltó kompatibilis. Tudnátok nekem abban segíteni, hogy milyen CD váltót kezel? Mindenképpen Ford kell, hogy legyen mert specko csatlakozója van?? Esetleg tudnék hozzá venni egy SONY-t vagy ilyesmit???
Naplózva
takee
Vendég
« Új hozzászólás #269 Dátum: 2009.10.22 csütörtök, 19:52:01 »

Sziasztok,

Most vettem egy MK2 mondeot, 5000-es gyári rádióval. Az van ráirva hogy CD váltó kompatibilis. Tudnátok nekem abban segíteni, hogy milyen CD váltót kezel? Mindenképpen Ford kell, hogy legyen mert specko csatlakozója van?? Esetleg tudnék hozzá venni egy SONY-t vagy ilyesmit???

Gyári Fordot garantáltan kezel, spec csatija van. Én most adtam el az enyémet 15.000-ért, de 20.000 alatt nehéz találni.
Naplózva
Fekusz
Vendég
« Új hozzászólás #270 Dátum: 2009.10.23 péntek, 10:13:05 »

 Úgy néz ki, kezdenek fáradni a műszerfal izzóim. Először csak a sebességmérő teteje borult sötétbe kb 80-tól 140-160-ig, de most már lejjeb is "sötétedik". Majd, ha a közeljövőre betervezett dolgokat megcsináltattam, elviszem autóvillanyászhoz. Ismerem a srácot, ilyenkor az összes izzót cserélni szokta, hogy ne kelljen megint szívni, ha kiég a következő. Ez jó is így. A kérdésem az, hogy LEDesítve van-e valakinek? Megéri-e? Nincs gond vele? Szabványos foglalatos LED-et lehet kapni hozzá?
 A másik dolog, hogy a Computer (hosszú kijelzős) úgy világít, mintha "koszos" lenne. Tehát nem egyenletes szép zöld fénye van az egésznek, hanem olyan dzsuvás-foltos. Esetleg szedjem ki, és hátul meg kell takarítani, vagy mi lehet a gond? Lehet, hogy kell vennem egy másikat, ha azt akarom, hogy szép legyen?
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #271 Dátum: 2009.10.23 péntek, 10:17:16 »

Úgy néz ki, kezdenek fáradni a műszerfal izzóim. Először csak a sebességmérő teteje borult sötétbe kb 80-tól 140-160-ig, de most már lejjeb is "sötétedik". Majd, ha a közeljövőre betervezett dolgokat megcsináltattam, elviszem autóvillanyászhoz. Ismerem a srácot, ilyenkor az összes izzót cserélni szokta, hogy ne kelljen megint szívni, ha kiég a következő. Ez jó is így. A kérdésem az, hogy LEDesítve van-e valakinek? Megéri-e? Nincs gond vele? Szabványos foglalatos LED-et lehet kapni hozzá?
 A másik dolog, hogy a Computer (hosszú kijelzős) úgy világít, mintha "koszos" lenne. Tehát nem egyenletes szép zöld fénye van az egésznek, hanem olyan dzsuvás-foltos. Esetleg szedjem ki, és hátul meg kell takarítani, vagy mi lehet a gond? Lehet, hogy kell vennem egy másikat, ha azt akarom, hogy szép legyen?

Nekem minden ledes a műszerfalba - lomexes ledek ellenállással. Az izzókat szétszedtem és minden foglalatba került 3 led!
Naplózva
takee
Vendég
« Új hozzászólás #272 Dátum: 2009.10.23 péntek, 10:45:39 »

Úgy néz ki, kezdenek fáradni a műszerfal izzóim. Először csak a sebességmérő teteje borult sötétbe kb 80-tól 140-160-ig, de most már lejjeb is "sötétedik". Majd, ha a közeljövőre betervezett dolgokat megcsináltattam, elviszem autóvillanyászhoz. Ismerem a srácot, ilyenkor az összes izzót cserélni szokta, hogy ne kelljen megint szívni, ha kiég a következő. Ez jó is így. A kérdésem az, hogy LEDesítve van-e valakinek? Megéri-e? Nincs gond vele? Szabványos foglalatos LED-et lehet kapni hozzá?
 A másik dolog, hogy a Computer (hosszú kijelzős) úgy világít, mintha "koszos" lenne. Tehát nem egyenletes szép zöld fénye van az egésznek, hanem olyan dzsuvás-foltos. Esetleg szedjem ki, és hátul meg kell takarítani, vagy mi lehet a gond? Lehet, hogy kell vennem egy másikat, ha azt akarom, hogy szép legyen?

Csak neked: http://fordwiki.co.uk/index.php/Trip_Screen_Shadows_-_Mk2
Naplózva
Fekusz
Vendég
« Új hozzászólás #273 Dátum: 2009.10.23 péntek, 11:02:26 »

Nekem minden ledes a műszerfalba - lomexes ledek ellenállással. Az izzókat szétszedtem és minden foglalatba került 3 led!

Én mindenképp csináltatni fogom, csak támpontot akartam. Majd meglátom, mennyiért csinálná meg a srác. Kösz az infót! wave


Király! Kösssz!!! worship
Naplózva
Fekusz
Vendég
« Új hozzászólás #274 Dátum: 2009.10.23 péntek, 11:10:54 »

Még egy kérdés. Hogy jön ki a helyéről a Computer? vigyor3
Naplózva
takee
Vendég
« Új hozzászólás #275 Dátum: 2009.10.23 péntek, 11:16:10 »

Még egy kérdés. Hogy jön ki a helyéről a Computer? vigyor3

Kis laposfejű csavarhúzó végére tekerj szigetelő szalagot és azzal nyúlj alá, majd billentsd kifelé a jobb oldalon. Onnan már könnyű kihúzni.
Naplózva
Fekusz
Vendég
« Új hozzászólás #276 Dátum: 2009.10.23 péntek, 11:17:48 »

Kis laposfejű csavarhúzó végére tekerj szigetelő szalagot és azzal nyúlj alá, majd billentsd kifelé a jobb oldalon. Onnan már könnyű kihúzni.

Kösz! wave
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #277 Dátum: 2009.10.23 péntek, 13:10:11 »

Én mindenképp csináltatni fogom, csak támpontot akartam. Majd meglátom, mennyiért csinálná meg a srác. Kösz az infót! wave


Itten meg a ledesítés móka how to
http://www.mondeo.hu/ftp/pdf/tuning/mondeo_mk1-mk2_ledesites.pdf
Naplózva
Fekusz
Vendég
« Új hozzászólás #278 Dátum: 2009.10.23 péntek, 13:54:57 »


Kösz! Jó mókának tűnik, de én semmiképp nem vágok bele, még úgy sem, hogy a szakmámból eredően van valamennyi "tehetségem" hozzá. Egyelőre más jellegű kiadások miatt sajnos ez a projekt csúszik, de előbb-utóbb eljön az ideje. Egyébként ha oda jutok, mindenképp a LED-ek pártján leszek, az izzókkal az előző autóimban is volt gond. Száműzöm őket! vigyor3
Naplózva
pussy100
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


E-mail
« Új hozzászólás #279 Dátum: 2009.10.24 szombat, 16:42:01 »

Szevasztok!
Ujj Monde [mk2]-es vagyok, tanácsra lenne szükségem.
Úgy vettem a Mondeomat, hogy a fűtésnél nem tudom állitani az irányt, egyépként a venntilátor is a lég kondi is és a fűtés csap is működik...
tehát nem tudom a levegő irányát változtatni..
hogy a kapcsoló lenne rossz..?
vagy valami más??
kérnéék tanácsot.
köszönöm előre is!
Naplózva
takee
Vendég
« Új hozzászólás #280 Dátum: 2009.10.24 szombat, 16:42:57 »

Szevasztok!
Ujj Monde [mk2]-es vagyok, tanácsra lenne szükségem.
Úgy vettem a Mondeomat, hogy a fűtésnél nem tudom állitani az irányt, egyépként a venntilátor is a lég kondi is és a fűtés csap is működik...
tehát nem tudom a levegő irányát változtatni..
hogy a kapcsoló lenne rossz..?
vagy valami más??
kérnéék tanácsot.
köszönöm előre is!

Kapcsoló vagy vákuumrendszer.
Naplózva
Jano
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59


« Új hozzászólás #281 Dátum: 2009.10.25 vasárnap, 00:14:07 »

Hali!
Nekem is hasonló problémám volt, de nekem csak akkor fordult elő ha a jobb 1 is nyitva volt.
csak a csere oldotta meg. szomoru1
hála mk2-nek nem fájt sokba worship

Szevasz !

Mit cseréltél ?
Naplózva

MK II. kombi '97 1.8 benzin+LPG
Tomo7
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 151


E-mail
« Új hozzászólás #282 Dátum: 2009.10.25 vasárnap, 09:19:27 »

Szevasz !

Mit cseréltél ?

Hali.
A zárat a jobb első ajtóban.
Naplózva

ex 1997.03. MKII. Mondeo Turnier 1.6
ex 2000.05. MKII. Mondeo Turnier 1.8TD

2008 S-max 1,8TDCI
flyfish
Vendég
« Új hozzászólás #283 Dátum: 2009.10.25 vasárnap, 16:10:51 »

Kapcsoló vagy vákuumrendszer.
Nem lesz könnyű megtalálni ahibát, ha a vákuum csövekben van valami sérülés. én egy éve így járok. most kiakasztottam a jobb lábam fölötti vákuumdobot és lefikszáltam egy olyan állásba, ahol mindenhova fúj. A mellső rácsokat meg elzártam a saját tekerőjükkel, így csak a lábra és ablakra megy.
Naplózva
takee
Vendég
« Új hozzászólás #284 Dátum: 2009.10.25 vasárnap, 17:25:40 »

Nem lesz könnyű megtalálni ahibát, ha a vákuum csövekben van valami sérülés. én egy éve így járok. most kiakasztottam a jobb lábam fölötti vákuumdobot és lefikszáltam egy olyan állásba, ahol mindenhova fúj. A mellső rácsokat meg elzártam a saját tekerőjükkel, így csak a lábra és ablakra megy.

Ez a legegyszerűbb megoldás, én is így orvosoltam MK I-en. eljen
Naplózva
gitka1
Vendég
« Új hozzászólás #285 Dátum: 2009.10.25 vasárnap, 18:51:30 »

Ez a legegyszerűbb megoldás, én is így orvosoltam MK I-en. eljen
Sziasztok!Még mindig nem boldogulok a digit klimás fütésemmel,még mindig nem dolgozik rendesen.Azt monta a bontós is hogy a vezérlés csinálja  a hibát,hogy egyszer jol működik aztán megörül és a felfűtött utastérbe forro levegőt nyom be,felfelé viszem a höfokot akkor csendesül le a ventilátor lapát.Egyszerűen össze vissza működik.Egyszoval kicseréltem a vezérlést mármint a müszerfalban a komplett dig.klima kapcsolót azt mondták az úgy egyben a vezérlés is MK-2- röl van szó /bontoból 12OOO ft /az eredmény ugyan az,egyszer jó aztán káosz.Ha megcsinálom nála a tesztet a 25-ös hiba kódot irja ki.Tudnátok segiteni mit csináljak?
Naplózva
tádé
Vendég
« Új hozzászólás #286 Dátum: 2009.10.25 vasárnap, 19:21:22 »

Sziasztok!Még mindig nem boldogulok a digit klimás fütésemmel,még mindig nem dolgozik rendesen.Azt monta a bontós is hogy a vezérlés csinálja  a hibát,hogy egyszer jol működik aztán megörül és a felfűtött utastérbe forro levegőt nyom be,felfelé viszem a höfokot akkor csendesül le a ventilátor lapát.Egyszerűen össze vissza működik.Egyszoval kicseréltem a vezérlést mármint a müszerfalban a komplett dig.klima kapcsolót azt mondták az úgy egyben a vezérlés is MK-2- röl van szó /bontoból 12OOO ft /az eredmény ugyan az,egyszer jó aztán káosz.Ha megcsinálom nála a tesztet a 25-ös hiba kódot irja ki.Tudnátok segiteni mit csináljak?
Valakitől kaptam egy ilyen képet:
digitklíma vezérlés
A 10es számú a flap motor control module, ennek a hibáját írja a klímád.
Ha bontóshoz úgyis viszed vissza a paneledet, cseréld be egy ilyenre...
Naplózva
gyurci
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64


E-mail
« Új hozzászólás #287 Dátum: 2009.10.25 vasárnap, 19:29:32 »

Szevasztok!
Ujj Monde [mk2]-es vagyok, tanácsra lenne szükségem.
Úgy vettem a Mondeomat, hogy a fűtésnél nem tudom állitani az irányt, egyépként a venntilátor is a lég kondi is és a fűtés csap is működik...
tehát nem tudom a levegő irányát változtatni..
hogy a kapcsoló lenne rossz..?
vagy valami más??
kérnéék tanácsot.
köszönöm előre is!

Eléggé kellemetlen javítani. Szét kell szedni a fél középkonzolt.

http://kepfeltoltes.hu/091025/1163395048K_p000_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/091025/K_p02_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/091025/452776568K_p011_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/091025/K_p021_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/091025/K_p023_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/091025/K_p024_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A fekete vákuumcső a fő cső Grin . Ez a fékszervóról jön a motortérből. (Nekem ez volt eldugulva.)
Itt egy sematikus rajz a fűtésről.

http://kepfeltoltes.hu/090721/f_t_s2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Naplózva

MK3 2004 kombi GHIA 2.0 TDCI (FMBA 96kw)
gitka1
Vendég
« Új hozzászólás #288 Dátum: 2009.10.25 vasárnap, 19:45:22 »

Valakitől kaptam egy ilyen képet:
digitklíma vezérlés
A 10es számú a flap motor control module, ennek a hibáját írja a klímád.
Ha bontóshoz úgyis viszed vissza a paneledet, cseréld be egy ilyenre...
Köszi a választ.Pontosan nem értem hogy most mire cseréltessem ki a bontóssal?Sürgős lenne mert hajnalban megyek Bp-re és akkor ki is tudnám cseréltetni.Nézem a rajzot de nemtudom hogy a 10-est kell vennem az egész "  dobozt"?  rinya
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.25 vasárnap, 19:55:25 írta gitka1 » Naplózva
Jokepu
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 50


n.a. n.a.
E-mail
« Új hozzászólás #289 Dátum: 2009.10.25 vasárnap, 21:58:44 »


Szia Gyurci!

Ezzel nekem is sokat segítettél. Akkro járó motornál ezen a csövön valamilyen szívó hatást kell éreznem!

Üdv? CsT
Naplózva

Mk5 2.0 TDCi Turnier '14
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #290 Dátum: 2009.10.25 vasárnap, 22:23:18 »

Köszi a választ.Pontosan nem értem hogy most mire cseréltessem ki a bontóssal?Sürgős lenne mert hajnalban megyek Bp-re és akkor ki is tudnám cseréltetni.Nézem a rajzot de nemtudom hogy a 10-est kell vennem az egész "  dobozt"?  rinya

8as a flap motor - 2 fele létezik belőle. Fehér a sima fekete a digitklímához való - a kesztyűtartóból nézd meg milyen van benne neked(a szin nem 100% amit írtam)
Naplózva
gyurci
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64


E-mail
« Új hozzászólás #291 Dátum: 2009.10.26 hétfő, 07:24:24 »

Szia Gyurci!

Ezzel nekem is sokat segítettél. Akkro járó motornál ezen a csövön valamilyen szívó hatást kell éreznem!

Üdv? CsT


Igen az utastérben a fekete csövön szívóhatást kell érezned.
Naplózva

MK3 2004 kombi GHIA 2.0 TDCI (FMBA 96kw)
gitka1
Vendég
« Új hozzászólás #292 Dátum: 2009.10.26 hétfő, 19:10:04 »

8as a flap motor - 2 fele létezik belőle. Fehér a sima fekete a digitklímához való - a kesztyűtartóból nézd meg milyen van benne neked(a szin nem 100% amit írtam)
Szia .Kösz a választ.Akkor nem a 10-es hanem a 8-as a flap motor? ,ez a motor csinálaja a gondokat a fűtésben?
Naplózva
APRÓ
Vendég
« Új hozzászólás #293 Dátum: 2009.10.26 hétfő, 19:13:05 »

Jó estét mindenkinek, esetleg valaki ért a távirányítós központi zárakhoz?
Naplózva
takee
Vendég
« Új hozzászólás #294 Dátum: 2009.10.26 hétfő, 19:14:40 »

Jó estét mindenkinek, esetleg valaki ért a távirányítós központi zárakhoz?


Gyári vagy utólagos?
Naplózva
APRÓ
Vendég
« Új hozzászólás #295 Dátum: 2009.10.26 hétfő, 19:19:47 »

Gyári vagy utólagos?
Gyári, egyébként kb két hónapja kezdődött hogy a távrángatóval nem lehetett kinyitni, oké mondom akkor használom kulcsal, még egy hónap és már a kulcsra sem nyitja az ajtókat nekem kell kézzel mind a négyet. De a legtutibb az most van két hete már a jobb oldali ajtókat reteszelte és sehogy nem lehet kinyitni őket (belülről sem) így most két ajtós lett, gun én meg idegbeteg!!!!
Most nézem hogy megváltozott a fórum és rossz helyen rinyálok mert nekem M3 van
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.26 hétfő, 19:23:47 írta APRÓ » Naplózva
reefer
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


E-mail
« Új hozzászólás #296 Dátum: 2009.10.27 kedd, 13:08:03 »

gitka1  sikerült megoldani a klíma problémád?
most futtattam végig a tesztet, és nekem is ugyan azt a hibakódot dobta. Az elektromos szerelőm szerint a jobbegyből lehet kibontani a fűtésszabályzó motort, amin van valami nyák is, elvileg ez lehet a ***. Csak één azonnal nem tudok ilyet szerezni, ezért kérdezem, hogy sikerült-e a javítás, mert gondolom nekem is ugyan az a bajom.

A többiektől kérdezem, hogy a kesztyűtartó levétele után látható egy kék nagy csatlakozó, és sorban tőle jobbra 3 relé. Namost nálam csak a jobb kettő relé van bent a foglalatban. Ez normális, vagy hiányzik valami.Esetleg ha valaki tudná, hogy sorban minek a reléi ezek.
Köszi
Naplózva

98. 1.8 Zetec kombi
gitka1
Vendég
« Új hozzászólás #297 Dátum: 2009.10.27 kedd, 16:12:08 »

gitka1  sikerült megoldani a klíma problémád?
most futtattam végig a tesztet, és nekem is ugyan azt a hibakódot dobta. Az elektromos szerelőm szerint a jobbegyből lehet kibontani a fűtésszabályzó motort, amin van valami nyák is, elvileg ez lehet a szfh. Csak één azonnal nem tudok ilyet szerezni, ezért kérdezem, hogy sikerült-e a javítás, mert gondolom nekem is ugyan az a bajom.

A többiektől kérdezem, hogy a kesztyűtartó levétele után látható egy kék nagy csatlakozó, és sorban tőle jobbra 3 relé. Namost nálam csak a jobb kettő relé van bent a foglalatban. Ez normális, vagy hiányzik valami.Esetleg ha valaki tudná, hogy sorban minek a reléi ezek.
Köszi
Sziasztok most másztam ki az autóból,elméletileg meg van a hiba.A kesztyűtartó mögött fent találtam meg egy fekete dobozt le kel pattintani,PATS SCP CONTROL MODULE van ráirva.Lehúztam róla a vezetéket vissza dugtam, azóta nem akar megőrülni szépen működik,hiba kód nincs.
Naplózva
reefer
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


E-mail
« Új hozzászólás #298 Dátum: 2009.10.27 kedd, 16:14:16 »

na majd én is kipróbálom, de ez nekem az immobilisernek tűnik, mármint ha jól tudom annak a rövidítése a PATS
Naplózva

98. 1.8 Zetec kombi
tádé
Vendég
« Új hozzászólás #299 Dátum: 2009.10.27 kedd, 17:50:24 »

ha jól tudom annak a rövidítése a PATS
passive anti-theft system. Jól tudod. De ha megoldotta, úgy legyen!  nyes taps
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 ... 149   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.064 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.