Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.30 kedd, 02:17:19 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 ... 149   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 2311756 alkalommal)
0 Felhasználó és 60 vendég van a témában
undok
Vendég
« Új hozzászólás #2050 Dátum: 2011.10.30 vasárnap, 14:29:10 »

Én már megcsináltam, de nem kötöttem még be az izzót. Az izzóhoz kell elvinni a delejt az IMRC csatiról. Az izzót két érintkezőjéhez kell csak bekötni az IMRC-től behúzott 2 vezetéket.

A 2. videón látszik, hogy honnan kell levenni a jelet. integet2

http://www.youtube.com/watch?v=KlygsmQBaXc

http://www.youtube.com/watch?v=tlgQEhsJGWA

Ok!
Ez úgy ahogy megvolt eddig is......
Ha jól értelek, akkor egészen az izzóig kell vezetékeznem, mert nincs olyan csati valahol a kábelkötegekben, ami a motortérben, vagy a műszerfal alatt leledzik, és az izzónál végződik...
Már csak azt árulja el valaki, hogy a tűzfalon hol jutok át a legkönyebben? van valahol olyan dugó, vagy kábel, ami mellett elfér még egy vékony "tyúkbél" ?
Naplózva
Topford
Vendég
« Új hozzászólás #2051 Dátum: 2011.10.30 vasárnap, 14:35:28 »

Sziasztok,

Van itt olyan aki már épített be univerzális központi zár vezérlőt MK2 mondeoba?

Ugyanis nekem van központízáram, csak éppen nem távirányítós. Gondoltam egyet, és rendeltem ebay-ről hozzá egy univerzális központi zár vezérlőt. Az alábbi cikk alapján és a Haynes manual alapján neki is álltam, hogy beszerelem de volt némi pofára esés hogy baromira nem olyan csatlakozók, és kábelek vannak nekem mint az az alábbi cikkben. Haynes szerint 6 kábelnek kéne menni a ajtó zárba, de nekem 8 megy. Valaki tudna segíteni, hogy hogyan kell bekötni?

http://www.***.hu/fitting/remote2/remote2.htm


 
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2052 Dátum: 2011.10.30 vasárnap, 14:43:33 »

Ok!
Ez úgy ahogy megvolt eddig is......
Ha jól értelek, akkor egészen az izzóig kell vezetékeznem, mert nincs olyan csati valahol a kábelkötegekben, ami a motortérben, vagy a műszerfal alatt leledzik, és az izzónál végződik...
Már csak azt árulja el valaki, hogy a tűzfalon hol jutok át a legkönyebben? van valahol olyan dugó, vagy kábel, ami mellett elfér még egy vékony "tyúkbél" ?
várj...utánanézek.
szerintem nem az izzóig kell vinni, csak a műszeregység csatiig. de megnézem, hányas lábon kell lenni zsinegnek..

a rövidebb műszeregység csati 10-es lábára(legalsó) megy rá a vezeték. elvileg fekete/vörös. az iim modul tolja a jelet a csoportba. de valószínű nincs bekötve...
legegyszerűbben a motortérből ott tudsz behúzni kábelt, ahol a köteg lép be. szélvédő alatti árok vezető oldali részén.
« Utoljára szerkesztve: 2011.10.30 vasárnap, 15:04:12 írta astor72 » Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2053 Dátum: 2011.10.30 vasárnap, 14:47:23 »

Sziasztok,

Van itt olyan aki már épített be univerzális központi zár vezérlőt MK2 mondeoba?

Ugyanis nekem van központízáram, csak éppen nem távirányítós. Gondoltam egyet, és rendeltem ebay-ről hozzá egy univerzális központi zár vezérlőt. Az alábbi cikk alapján és a Haynes manual alapján neki is álltam, hogy beszerelem de volt némi pofára esés hogy baromira nem olyan csatlakozók, és kábelek vannak nekem mint az az alábbi cikkben. Haynes szerint 6 kábelnek kéne menni a ajtó zárba, de nekem 8 megy. Valaki tudna segíteni, hogy hogyan kell bekötni?

http://www.***.hu/fitting/remote2/remote2.htm


 
ugyan mk1 a leírás, de elindulhatsz ezen a nyomon. én ez alapján kötöttem be...nagyjából.
csak a nyitó és záró jelet is a vezető oldalon kötöttem be...
http://invitel.hu/csaplartind/taarol/mk1/uujproba.html
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
undok
Vendég
« Új hozzászólás #2054 Dátum: 2011.10.30 vasárnap, 19:31:18 »

várj...utánanézek.
szerintem nem az izzóig kell vinni, csak a műszeregység csatiig. de megnézem, hányas lábon kell lenni zsinegnek..

a rövidebb műszeregység csati 10-es lábára(legalsó) megy rá a vezeték. elvileg fekete/vörös. az iim modul tolja a jelet a csoportba. de valószínű nincs bekötve...
legegyszerűbben a motortérből ott tudsz behúzni kábelt, ahol a köteg lép be. szélvédő alatti árok vezető oldali részén.

Naaa, mit mondtak a német partizánok?

Danke shöne... worship
Naplózva
derrik
Vendég
« Új hozzászólás #2055 Dátum: 2011.10.31 hétfő, 14:57:09 »

Sziasztok!
Mint írtam a verda két hete az enyém most lett megtankolva tisztességgel. A műszerfalon viszont a piktogram most is világít! Hogyan induljak neki a hibakeresésnek??
Naplózva
Topford
Vendég
« Új hozzászólás #2056 Dátum: 2011.10.31 hétfő, 15:12:27 »

ugyan mk1 a leírás, de elindulhatsz ezen a nyomon. én ez alapján kötöttem be...nagyjából.
csak a nyitó és záró jelet is a vezető oldalon kötöttem be...
http://invitel.hu/csaplartind/taarol/mk1/uujproba.html

Sziasztok,

Megpróbáltam  a leirtak szerint megkeresni a kábeleket, azt hiszem sikerült is, de közben a bal hátsó ajtón a központi zár elromlott. Mit rontottam el?  rinya rinya rinya
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #2057 Dátum: 2011.10.31 hétfő, 15:14:36 »

Sziasztok,

Megpróbáltam  a leirtak szerint megkeresni a kábeleket, azt hiszem sikerült is, de közben a bal hátsó ajtón a központi zár elromlott. Mit rontottam el?  rinya rinya rinya
ki tudja...de mivel ha egy hibát megjavítasz kettő lesz helyette alapon még vár rád valami meglepi...
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2058 Dátum: 2011.10.31 hétfő, 18:27:27 »

Sziasztok,

Megpróbáltam  a leirtak szerint megkeresni a kábeleket, azt hiszem sikerült is, de közben a bal hátsó ajtón a központi zár elromlott. Mit rontottam el?  rinya rinya rinya
ha egy kicsit konkrétabban leírnád az elromlás tüneteit, akkor talán tudnánk is segíteni...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Topford
Vendég
« Új hozzászólás #2059 Dátum: 2011.10.31 hétfő, 19:04:53 »

ha egy kicsit konkrétabban leírnád az elromlás tüneteit, akkor talán tudnánk is segíteni...

A fenti linkben szereplő módon, elkezdtem ma megkeresni a megfelelő kábelt a központi zár vezérlő bekötéséhez. Közben két csatlakozót lehúztam, az egyiket a központízár - riasztó vezérlőről ( siemens feliratú kütyü ) , másikat a jobb oldalon ( anyósülésnél ), a lábnál lévő csatlakozó panelről egy kábelköteg, de mind a kettőt ugyanúgy vissza is dugtam. Tehát még semmilyen átalakítást, vagy roncsolást nem csináltam.

Összeraktam mindent, de azóta a bal hátsó ajtó se nem nyit se nem zár. - tehát semmit nem csinál, a többi ajtó teljesen jó.

Amúgy találtam két kábelt, az egyiken záráskor a másikon nyitáskor kb 1-2mp -re megjelenik 12V. Gondolom ezekre kell majd a vezérlőt kötni, de előbb most ezt a problémát kéne megoldani.

Köszönöm előre is a segítségeteket.

Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2060 Dátum: 2011.10.31 hétfő, 19:15:48 »

A fenti linkben szereplő módon, elkezdtem ma megkeresni a megfelelő kábelt a központi zár vezérlő bekötéséhez. Közben két csatlakozót lehúztam, az egyiket a központízár - riasztó vezérlőről ( siemens feliratú kütyü ) , másikat a jobb oldalon ( anyósülésnél ), a lábnál lévő csatlakozó panelről egy kábelköteg, de mind a kettőt ugyanúgy vissza is dugtam. Tehát még semmilyen átalakítást, vagy roncsolást nem csináltam.

Összeraktam mindent, de azóta a bal hátsó ajtó se nem nyit se nem zár. - tehát semmit nem csinál, a többi ajtó teljesen jó.

Amúgy találtam két kábelt, az egyiken záráskor a másikon nyitáskor kb 1-2mp -re megjelenik 12V. Gondolom ezekre kell majd a vezérlőt kötni, de előbb most ezt a problémát kéne megoldani.

Köszönöm előre is a segítségeteket.


akkor meg kellene nézned a hátsó ajtónál, hogy eljut-e az áram a motorig, vagy nem. a kotorászást itt kezdeném. mert így el tudod dönteni, merre érdemes tovább menni.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Topford
Vendég
« Új hozzászólás #2061 Dátum: 2011.11.01 kedd, 09:32:09 »

akkor meg kellene nézned a hátsó ajtónál, hogy eljut-e az áram a motorig, vagy nem. a kotorászást itt kezdeném. mert így el tudod dönteni, merre érdemes tovább menni.

Nah szétszedtem a hátsó ajtónál. A kapcsolási rajzzal ellentétben nem 6 hanem csak 3 kábel megy oda, és sajnos a színek sem stimmelnek.

Sárga fekete csíkkal: Nyitó jel van - OK
Fehér fekete csíkkal: Záró jel van - OK
Sárga: Semmi nincs benne, és nem is test. - azt nem tudom, hogy ennek minek kéne lennie, lehet ez okozza a bajt?
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2062 Dátum: 2011.11.01 kedd, 09:39:52 »

Nah szétszedtem a hátsó ajtónál. A kapcsolási rajzzal ellentétben nem 6 hanem csak 3 kábel megy oda, és sajnos a színek sem stimmelnek.

Sárga fekete csíkkal: Nyitó jel van - OK
Fehér fekete csíkkal: Záró jel van - OK
Sárga: Semmi nincs benne, és nem is test. - azt nem tudom, hogy ennek minek kéne lennie, lehet ez okozza a bajt?
nem akarlak elkeseríteni, de ha már ennyire belejöttél kukkants már be a másik hátsó ajtóba is.
előfordulhat, hogy a bal hátsó ajtód nem eredeti?
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Topford
Vendég
« Új hozzászólás #2063 Dátum: 2011.11.01 kedd, 10:22:49 »

nem akarlak elkeseríteni, de ha már ennyire belejöttél kukkants már be a másik hátsó ajtóba is.
előfordulhat, hogy a bal hátsó ajtód nem eredeti?

Közben azt vettem észre, hogy az a bizonyos harmadik kábel nem is megy sehová, ugyanis a csatlakozó másik felében ott nincs is érintkező, összesen két tüske van benne. - tehát vagy a motor ***, vagy esetleg a testeléssel lehet gond. Kezdem azt hinni, hogy ez régebb óta nem működik.

Nem hiszem, hogy buhera lenne a bal hátsó ajtónál, mert eléggé gyárinak tűnik minden, és ahogy mondom, nincs is csak két érintkező a motor csatlakozóján.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2064 Dátum: 2011.11.03 csütörtök, 09:38:46 »

Nem!Csak a hátsó lámpák visszajelzője.

Van egy tippem, hogy olyankor nem világít a féklámpád...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
derrik
Vendég
« Új hozzászólás #2065 Dátum: 2011.11.04 péntek, 21:12:00 »

Még1X...... Az üzemanyag piktogram össze - vissza világít akár tele tankkal is. Jól kezdjem a hibát keresni??
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2066 Dátum: 2011.11.04 péntek, 21:15:41 »

Még1X...... Az üzemanyag piktogram össze - vissza világít akár tele tankkal is. Jól kezdjem a hibát keresni??
üressel is?
szintjelződ mutat rendesen?
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Topford
Vendég
« Új hozzászólás #2067 Dátum: 2011.11.05 szombat, 20:30:47 »

Sziasztok,

Szóval sikerült végülis beszerelni a központi zár vezérlést. Viszont arra jöttem rá, hogy az eddig olvasott leirások nem is jók az én autómhoz. Mindenütt azt olvastam hogy egy 12V -os jelet kell adnni a vezérlőnek a nyitáshoz és csukáshoz. Ma fél napot a kocsiban térdelve rájöttem, hogy az én autómban ( '99 ) nem +12V kell a vezérléshez, hanem éppen ellenkezőleg a "negative trigger" módban kell bekötni, tehát ha a vezérlő megfelelő lábán testet kap akkor nyilik vagy csukodik a zár. Tehát biztos vagyok benne, hogy valami változtatás történt az Mk1 óta, és ezért nem stimmelt nekem sehogy a  kapcsolási rajz, meg a kábelek szine.

Most már csak a bal hátsó kpzár motort kell megoldjam hogy menjen, az lesz a holnapi program Smiley
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #2068 Dátum: 2011.11.05 szombat, 20:59:13 »

Sziasztok,

Szóval sikerült végülis beszerelni a központi zár vezérlést. Viszont arra jöttem rá, hogy az eddig olvasott leirások nem is jók az én autómhoz. Mindenütt azt olvastam hogy egy 12V -os jelet kell adnni a vezérlőnek a nyitáshoz és csukáshoz. Ma fél napot a kocsiban térdelve rájöttem, hogy az én autómban ( '99 ) nem +12V kell a vezérléshez, hanem éppen ellenkezőleg a "negative trigger" módban kell bekötni, tehát ha a vezérlő megfelelő lábán testet kap akkor nyilik vagy csukodik a zár. Tehát biztos vagyok benne, hogy valami változtatás történt az Mk1 óta, és ezért nem stimmelt nekem sehogy a  kapcsolási rajz, meg a kábelek szine.

Most már csak a bal hátsó kpzár motort kell megoldjam hogy menjen, az lesz a holnapi program Smiley

minnyá kiderül, hogy jó volt a kocsid, csak rossz topicba néztél be  nyes
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
partygabesz
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 62


E-mail
« Új hozzászólás #2069 Dátum: 2011.11.06 vasárnap, 20:57:08 »

Sziasztok !

Két problémán keresek megoldást! Az egyik, probléma az, hogy az utastér ajtók nyitásakor ugyebár a lámpák felgyulladnak az utastérbe nekem viszont az a anyós ülés felöli oldalon hiba nyitom azt ajtókat a lámpák sötétek maradnak.
A másik probléma, hogy a fényszóró állító motorok folyamatossan tekernek, hiba fújom le kontakt sprayvel egy hónap múlva újra csinálja.
Segítséget kérnék ezen problémák megoldására. Előre is köszönöm.
Naplózva

Ford Mondeo Tunier 99' 1.8 TD Ghia
Mobidik
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1941


MK II 1,8 TD.


E-mail
« Új hozzászólás #2070 Dátum: 2011.11.07 hétfő, 19:40:32 »

Sziasztok !

Két problémán keresek megoldást! Az egyik, probléma az, hogy az utastér ajtók nyitásakor ugyebár a lámpák felgyulladnak az utastérbe nekem viszont az a anyós ülés felöli oldalon hiba nyitom azt ajtókat a lámpák sötétek maradnak.
B oszlopon az ajtócsati halott, vagy leesett a kábel.
A másik probléma, hogy a fényszóró állító motorok folyamatossan tekernek, hiba fújom le kontakt sprayvel egy hónap múlva újra csinálja.
Segítséget kérnék ezen problémák megoldására. Előre is köszönöm.
Motorokat cseréld le.
Naplózva

Otthonom a nagyvilág, vallásom a jó cselekedet.
derrik
Vendég
« Új hozzászólás #2071 Dátum: 2011.11.07 hétfő, 21:56:22 »

üressel is?
szintjelződ mutat rendesen?
......az mutat rendesen /mármint a szintjelző/ csak  a tartalék vagy mi lámpa világít szinte folyamatosan, és a légzsák hibával együtt kicsit sok nekem Smiley Meg szeretem ha 1 kocsin azért működik aminek működnie kell. 
Naplózva
reefer
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


E-mail
« Új hozzászólás #2072 Dátum: 2011.11.08 kedd, 10:08:00 »

Az üzemanyagszintjelzővel nekem is volt bajom, de teljesen más, nekem a tankjeladó cseréje oldotta meg. Úgy tudom a sárga lámpa kigyulladását maga a mutató elektronikája vezérli. Sztem érdemes gy próbát tenni. Nekem van plusszba , kb 20 perc kicserélni. Kölcsönadom a próbához, egyébként is kb 1500-2000-ért vettem MKII Krisztiánnál.
Naplózva

98. 1.8 Zetec kombi
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2073 Dátum: 2011.11.08 kedd, 10:32:12 »

......az mutat rendesen /mármint a szintjelző/ csak  a tartalék vagy mi lámpa világít szinte folyamatosan, és a légzsák hibával együtt kicsit sok nekem Smiley Meg szeretem ha 1 kocsin azért működik aminek működnie kell. 
dobjál már fel egy képet a műszercsoportodról.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
derrik
Vendég
« Új hozzászólás #2074 Dátum: 2011.11.08 kedd, 17:35:43 »

....van gondom ezzel a verdával Sad Most volt időm felszedtem az első üléseket, és sok van mi csodálatos. Ez a két csatlakozó látszólag egymásba pászol.....de mégsem. Ezt a B1 ülés alatt találtam......
https://lh6.googleusercontent.com/-UrzFfTKZbR4/TrlYSYzztLI/AAAAAAAABOA/KIlecQc7ojE/h63/K%25C3%25A9p0252.jpg
.... J1 ülés alatt pedig lóg drót fogadott vajon ez mi célt szolgál Huh??
https://lh4.googleusercontent.com/-sY8TjSqVhXo/TrlYSfyNpoI/AAAAAAAABOE/fNu5bsUKOIw/h63/K%25C3%25A9p0253.jpg
....kérnék némi segítséget !!!
https://lh4.googleusercontent.com/-sY8TjSqVhXo/TrlYSfyNpoI/AAAAAAAABOE/fNu5bsUKOIw/h63/K%25C3%25A9p0253.jpg
https://lh6.googleusercontent.com/-UrzFfTKZbR4/TrlYSYzztLI/AAAAAAAABOA/KIlecQc7ojE/h63/K%25C3%25A9p0252.jpg
Naplózva
derrik
Vendég
« Új hozzászólás #2075 Dátum: 2011.11.08 kedd, 17:43:07 »

Az üzemanyagszintjelzővel nekem is volt bajom, de teljesen más, nekem a tankjeladó cseréje oldotta meg. Úgy tudom a sárga lámpa kigyulladását maga a mutató elektronikája vezérli. Sztem érdemes gy próbát tenni. Nekem van plusszba , kb 20 perc kicserélni. Kölcsönadom a próbához, egyébként is kb 1500-2000-ért vettem MKII Krisztiánnál.
helyileg hol vagy megtalálható Huh??
Naplózva
derrik
Vendég
« Új hozzászólás #2076 Dátum: 2011.11.08 kedd, 17:44:25 »

....van gondom ezzel a verdával Sad Most volt időm felszedtem az első üléseket, és sok van mi csodálatos. Ez a két csatlakozó látszólag egymásba pászol.....de mégsem. Ezt a B1 ülés alatt találtam......
https://lh6.googleusercontent.com/-UrzFfTKZbR4/TrlYSYzztLI/AAAAAAAABOA/KIlecQc7ojE/h63/K%25C3%25A9p0252.jpg
.... J1 ülés alatt pedig lóg drót fogadott vajon ez mi célt szolgál Huh??
https://lh4.googleusercontent.com/-sY8TjSqVhXo/TrlYSfyNpoI/AAAAAAAABOE/fNu5bsUKOIw/h63/K%25C3%25A9p0253.jpg
....kérnék némi segítséget !!!
https://lh4.googleusercontent.com/-sY8TjSqVhXo/TrlYSfyNpoI/AAAAAAAABOE/fNu5bsUKOIw/h63/K%25C3%25A9p0253.jpg

.....na már látom képet még nem tudok feltölteni Smiley)
https://lh6.googleusercontent.com/-UrzFfTKZbR4/TrlYSYzztLI/AAAAAAAABOA/KIlecQc7ojE/h63/K%25C3%25A9p0252.jpg
Naplózva
Black
Vendég
« Új hozzászólás #2077 Dátum: 2011.11.08 kedd, 17:45:54 »


600X480-ra próbáld nagyítani!
Naplózva
derrik
Vendég
« Új hozzászólás #2078 Dátum: 2011.11.08 kedd, 17:47:06 »

600X480-ra próbáld nagyítani!
.....talán így yolesz Smiley
https://picasaweb.google.com/baranyzo/Mondeo?authuser=0&feat=directlink
Naplózva
Black
Vendég
« Új hozzászólás #2079 Dátum: 2011.11.08 kedd, 17:48:09 »

Na még egy kicsit!!!
Nem kell hagyjad. Kinagyítottam. A sárga az az övfeszítő csatija. Ezt kell fújkálni WD40-el, amikor villog a visszajelző. a MÁSIK SÁRGÁT NEM TUDOM, A FEHÉRET SZINTÉN. SEGÍTETTEM? eplus2
« Utoljára szerkesztve: 2011.11.08 kedd, 17:51:11 írta Flyfish » Naplózva
derrik
Vendég
« Új hozzászólás #2080 Dátum: 2011.11.08 kedd, 17:52:22 »

Na még egy kicsit!!!
Nem kell hagyjad. Kinagyítottam. A sárga az az övfeszítő csatija. Ezt kell fújkálni WD40-el, amikor villog a visszajelző. a MÁSIK SÁRGÁT NEM TUDOM, A FEHÉRET SZINTÉN. SEGÍTETTEM? eplus2
.....há rákell kattintni oszt kinagyíti!!! /talán/
Naplózva
Black
Vendég
« Új hozzászólás #2081 Dátum: 2011.11.08 kedd, 17:59:01 »

.....há rákell kattintni oszt kinagyíti!!! /talán/
Mostmár be sem jön az oldal.
De ha nyomod a ctrl-t és görgetsz az egérrel, akkor nagyítja az aktuális oldalt. Bármelyiket. Próbáld ki!
Naplózva
svega
Vendég
« Új hozzászólás #2082 Dátum: 2011.11.08 kedd, 18:10:37 »

Üdv Tagok!

Zsír új tag vagyok itt, s lenne pár kérdésem és hozzászólásom.

A kocsi egy MK2 TD 2000-es jobbkormányos kombi gép GHIA X felszereltéggel.

Becsülettel végigolvastam az elektromos dolgok fórumot, s rengeteg új dologgal lettem okosabb, de maradtak rejtélyek.

Magamról annyit, hogy hosszú évek óta komoly tapasztalatot összeszedő (amatőr) autóelektromos srác vagyok, különösen otthon vagyok ablakemelő, kp-zár, útólagosan beépíthető okos áramkörök témában, s ebben bárkinek szívesen segítek, adok tanácsot, vagy javasolok okos, könnyen megépíthető, utólagos dolgokat. Kivitelezni sajnos csak magamnak tudom, mert Angliában élek jelenleg, de elméletileg tudok segíteni.

A kérdések:

Bár GHIA X a gép, de nem volt benne mellső ködlámpa (már van), nincs kilincsvilágítás pl. A helyét sem lelem, lehet, hogy ez spec. ghia? Vagy olvastam, hogy a sorozat végei MK2 már úgy készült, hogy összevissza szerelték, ami maradt raktáron.

A kulcsom nem tudja, hogy csak a vezetőajtót nyissa elsőre. Ez programozható vagy csak van/nincs? (3 gombos)

Nincs hátsó lábtérvilágítás. Ez valamelyik sorozatban széria? Vagy gondolkozzak saját beépítésben? (nem gond)

GHIA, de az órámba csak 5 madzag megy.  Huh?

A világításkapcsolóban csak a körben levő ábrák világítanak vagy a pálcika is a tekerőben?

Dadogva indul a gép, szerintem nem izzit minden gyertya. Tudja valaki, mennyi az ellenállása egy gyertyának? (hogy bontás nélkül mérni tudjak)

A legfontosabb a végére: hogyan tudom, hogy a második bowdent működtető cucc működik a kocsimban? (előtöltés vagy mi) Nyitott motorháznál semmi változást nem látok, ha gázt adok.
Ha teszem fel nem működik, akkor az mit jelent a működésben?

Egyébként gyengének találom a kocsit. Lehet hogy nagy test és kicsi motor, de a legkisebb emelkedőnél már vissza kell váltanom, 4 személy felett meg nagyon erőlködik, nem tudok nyomatékból vezetni, mint más dízeleknél megszoktam. De nem füstöl, szépen jár.

Előre is köszönök minden segítséget, és akinek kell pár okos áramkörra tipp, adok szívesen. Pl. a régi kocsimban törölt a hátsó lapát, ha esőben rükvercbe tettem. Ha tolattam, automatikusan bezárt a belső levegő keringtetés, hogy nem menjek bele a saját szagomba, stb. Kombi kocsinál ha kinyitottam a hátsó ajtót, az ilyenkor hátra néző rendszámtábla világítás villogni kezdett, hogy ne jöjjenek belém, stb.

Várom a segítséget.

Naplózva
derrik
Vendég
« Új hozzászólás #2083 Dátum: 2011.11.08 kedd, 18:16:22 »

Na még egy kicsit!!!
Nem kell hagyjad. Kinagyítottam. A sárga az az övfeszítő csatija. Ezt kell fújkálni WD40-el, amikor villog a visszajelző. a MÁSIK SÁRGÁT NEM TUDOM, A FEHÉRET SZINTÉN. SEGÍTETTEM? eplus2
azon a képen ahol a kezemben van egy sárga és egy zöldes ! azok sehová nem csatlakoznak és egymásba sem illeszthetők !!! de villog is rendesen a légzsák hiba !!!!!
...a másik képen ahol van egy fehér csatlakozó/az szerintem az ülés fűtés/ és az ülés alján az gondolom az övfeszítő Huh?
Naplózva
Black
Vendég
« Új hozzászólás #2084 Dátum: 2011.11.08 kedd, 18:19:32 »

azon a képen ahol a kezemben van egy sárga és egy zöldes ! azok sehová nem csatlakoznak és egymásba sem illeszthetők !!! de villog is rendesen a légzsák hiba !!!!!
...a másik képen ahol van egy fehér csatlakozó/az szerintem az ülés fűtés/ és az ülés alján az gondolom az övfeszítő Huh?
Bal első alatt pedig az övfeszítőé a sárga. Kinyitottad a kis fekete dobozt is az ülés alatt? Ott lesz az ellendarabja. (kb két tenyérnyi, lapos műanyag dobozka, aminek föl lehet pattintani a tetejét) Mennyit villog a lámpicsek? 4-et, szünet?
Naplózva
derrik
Vendég
« Új hozzászólás #2085 Dátum: 2011.11.08 kedd, 18:24:29 »

Bal első alatt pedig az övfeszítőé a sárga. Kinyitottad a kis fekete dobozt is az ülés alatt? Ott lesz az ellendarabja. (kb két tenyérnyi, lapos műanyag dobozka, aminek föl lehet pattintani a tetejét) Mennyit villog a lámpicsek? 4-et, szünet?

.....a kettő sárga amit a kezemben tartok! Az az B1 ülés alatti dobozban volt !
.....ami fehér és kilóg az ülés alól az J1 ülés alatt van !
Igen 4-et villan, vagyis először kettőt, aztán folyamatosan négyet !!
Naplózva
Black
Vendég
« Új hozzászólás #2086 Dátum: 2011.11.08 kedd, 18:28:26 »

.....a kettő sárga amit a kezemben tartok! Az az B1 ülés alatti dobozban volt !
.....ami fehér és kilóg az ülés alól az J1 ülés alatt van !
Igen 4-et villan, vagyis először kettőt, aztán folyamatosan négyet !!
4 szünet, 4 szünet, az az övfeszítő hibája a leírás szerint, de általában  a sárga csatlakozó kontakthibája szokott lenni. Nem tudok okosabbat mondani. Látnom kéne a kezemben, de majd jön Astor, meg Yocco, ők jobban vágják ezeket mint én. (nekem hál isten nem kellet ezeket nagyon bütykölgetni)
Naplózva
derrik
Vendég
« Új hozzászólás #2087 Dátum: 2011.11.08 kedd, 18:37:04 »

4 szünet, 4 szünet, az az övfeszítő hibája a leírás szerint, de általában  a sárga csatlakozó kontakthibája szokott lenni. Nem tudok okosabbat mondani. Látnom kéne a kezemben, de majd jön Astor, meg Yocco, ők jobban vágják ezeket mint én. (nekem hál isten nem kellet ezeket nagyon bütykölgetni)
sajna villamosság terén ez a verda katasztrófa Sad Bár menni megy minta szél, most járta meg székelyföldet 5 személlyel, kb. 6 liter átlag fogyasztással........egy Nissan Sunny 2000 DLX-et is adtam érte cserébe. Kicsit sajnálom, az jobban ment.
Naplózva
Black
Vendég
« Új hozzászólás #2088 Dátum: 2011.11.08 kedd, 18:39:09 »

sajna villamosság terén ez a verda katasztrófa Sad Bár menni megy minta szél, most járta meg székelyföldet 5 személlyel, kb. 6 liter átlag fogyasztással........egy Nissan Sunny 2000 DLX-et is adtam érte cserébe. Kicsit sajnálom, az jobban ment.
Biztos kifogtál valami fhostubust. Ez minden autónál benne van a pakliban.
Naplózva
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #2089 Dátum: 2011.11.08 kedd, 18:51:42 »

Sziasztok! Olyan gondom lenne hogy a viz homerseklet merom hol mukodik hol nem a termosztat hazon levo ket csatit le vettem a jeladokrol befujtam wd40 nel de valtozatlan a szitu! Valaki tudna segiteni hogy mi lehet a gond? Nagyon zavaro hogy nem tudom hany fokos a viz!
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
picur21
Vendég
« Új hozzászólás #2090 Dátum: 2011.11.08 kedd, 19:01:38 »

SZiasztok. lenne egy olyan problémám hogy vettem egy motorház tetőt és füthető benne az ablakmosó spricni. kérdésem hogy lehetne bekötni hogy rendesen müködjön mert eddig ilyen nem volt benne.

Köszi
Naplózva
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #2091 Dátum: 2011.11.08 kedd, 19:02:13 »

Olyan volt egy hete kb hogy ment a huto ventilator a mutato persze lent fekudt 0 leallitottam beinditottam a mutato fel ment normal vegere, a huto meg mar nem ment mikor leallitottam es ujra be. Ilyen meg egyszer volt csak es a mutato hetente 1szer mukodik kb aztan ismet semmi! A termosztat nyit zar rendesen azzal nincs gond csereltem direkt! Arra gondoltam elosszor hogy nem zar hanem nyitva van folyton de sajna nem az a gond.
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
krisz32
Vendég
« Új hozzászólás #2092 Dátum: 2011.11.08 kedd, 19:05:04 »

Üdv Tagok!

Zsír új tag vagyok itt, s lenne pár kérdésem és hozzászólásom

Bár GHIA X a gép, de nem volt benne mellső ködlámpa (már van), nincs kilincsvilágítás pl. A helyét sem lelem, lehet, hogy ez spec. ghia? Vagy olvastam, hogy a sorozat végei MK2 már úgy készült, hogy összevissza szerelték, ami maradt raktáron.

A kulcsom nem tudja, hogy csak a vezetőajtót nyissa elsőre. Ez programozható vagy csak van/nincs? (3 gombos)

Nincs hátsó lábtérvilágítás. Ez valamelyik sorozatban széria? Vagy gondolkozzak saját beépítésben? (nem gond)

GHIA, de az órámba csak 5 madzag megy.  Huh?

A világításkapcsolóban csak a körben levő ábrák világítanak vagy a pálcika is a tekerőben?

Dadogva indul a gép, szerintem nem izzit minden gyertya. Tudja valaki, mennyi az ellenállása egy gyertyának? (hogy bontás nélkül mérni tudjak)

A legfontosabb a végére: hogyan tudom, hogy a második bowdent működtető cucc működik a kocsimban? (előtöltés vagy mi) Nyitott motorháznál semmi változást nem látok, ha gázt adok.
Ha teszem fel nem működik, akkor az mit jelent a működésben?

Egyébként gyengének találom a kocsit. Lehet hogy nagy test és kicsi motor, de a legkisebb emelkedőnél már vissza kell váltanom, 4 személy felett meg nagyon erőlködik, nem tudok nyomatékból vezetni, mint más dízeleknél megszoktam. De nem füstöl, szépen jár.

Előre is köszönök minden segítséget, és akinek kell pár okos áramkörra tipp, adok szívesen. Pl. a régi kocsimban törölt a hátsó lapát, ha esőben rükvercbe tettem. Ha tolattam, automatikusan bezárt a belső levegő keringtetés, hogy nem menjek bele a saját szagomba, stb. Kombi kocsinál ha kinyitottam a hátsó ajtót, az ilyenkor hátra néző rendszámtábla világítás villogni kezdett, hogy ne jöjjenek belém, stb.

Várom a segítséget.


www.mondeo.hu/wiki/index.php/H%C3%A1ts%C3%B3_L%C3%A1bt%C3%A9rvil%C3%A1g%C3%ADt%C3%A1s
www.***.hu/fitting/izzittszt_nd/izzittszt_nd.htm
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2093 Dátum: 2011.11.08 kedd, 20:13:54 »

....van gondom ezzel a verdával Sad Most volt időm felszedtem az első üléseket, és sok van mi csodálatos. Ez a két csatlakozó látszólag egymásba pászol.....de mégsem. Ezt a B1 ülés alatt találtam......
https://lh6.googleusercontent.com/-UrzFfTKZbR4/TrlYSYzztLI/AAAAAAAABOA/KIlecQc7ojE/h63/K%25C3%25A9p0252.jpg
.... J1 ülés alatt pedig lóg drót fogadott vajon ez mi célt szolgál Huh??
https://lh4.googleusercontent.com/-sY8TjSqVhXo/TrlYSfyNpoI/AAAAAAAABOE/fNu5bsUKOIw/h63/K%25C3%25A9p0253.jpg
....kérnék némi segítséget !!!
https://lh4.googleusercontent.com/-sY8TjSqVhXo/TrlYSfyNpoI/AAAAAAAABOE/fNu5bsUKOIw/h63/K%25C3%25A9p0253.jpg
https://lh6.googleusercontent.com/-UrzFfTKZbR4/TrlYSYzztLI/AAAAAAAABOA/KIlecQc7ojE/h63/K%25C3%25A9p0252.jpg
mivel ezek a képek abszolút használhatatlanok, csak tippelgetni tudok a csatik ki létére.
az anyós ülés alatt a padlóból 3 csati kell kiálljon. ülésfűtés, övfeszítő, magasság állító motor. ezek tutter megvannak a vezető oldalon is.
az ülésből attól függően, hogy milyen felszereltségű a kocsid, motor csati és az ülésfűtés csatija lóghat ki az övfeszítőn kívül.
az anyós ülés nem valószínű, hogy motoros, de a padlókötegben oda is van csati pakolva.
ha tudsz jobb képeket felrakni, még konkrétumokat is tudunk esetleg mondani vigyor3
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #2094 Dátum: 2011.11.08 kedd, 20:20:14 »

sajna villamosság terén ez a verda katasztrófa Sad Bár menni megy minta szél, most járta meg székelyföldet 5 személlyel, kb. 6 liter átlag fogyasztással........egy Nissan Sunny 2000 DLX-et is adtam érte cserébe. Kicsit sajnálom, az jobban ment.
majd összeáll.De ezt légyszíves felejtsd el,hogy itt sírod el magad,mert a másik jobb volt.Akkor minek kellett cserélni?Valami oka csak volt.
« Utoljára szerkesztve: 2011.11.08 kedd, 20:22:56 írta misi107 » Naplózva
derrik
Vendég
« Új hozzászólás #2095 Dátum: 2011.11.08 kedd, 20:25:15 »

majd összeáll.De ezt légyszíves felejtsd el,hogy itt sírod el magad,mert a másik jobb volt.Akkor minek kellett cserélni?Valami oka csak volt.Ha hajlandó vagy betartani pár egyszerű szabályt,akkor sokmindent megtudhatsz.A dizli topikban kapsz tanácsokat az adagoló,izzítók meg a sok dízeles bizgentyű beállításához,cseréjéhez,hogy ne csak egy alkatrész halmaz legyen a gép.Ha értezs hozzá ok,ha nem akkor is jobb odaállni úgy egy szerelőhöz,hogy mondjuk ne akarja a motort cseréltetni veled sok pénzért.
oka volt a cserének Smiley 21 éves volt és kicsi a családnak, és a pereputtynak Smiley itt az  a gond, hogy az előző autóhoz képest full extra, csak szinte semmi/vagy nem úgy működik ahogyan kell.......
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2096 Dátum: 2011.11.08 kedd, 20:27:58 »

oka volt a cserének Smiley 21 éves volt és kicsi a családnak, és a pereputtynak Smiley itt az  a gond, hogy az előző autóhoz képest full extra, csak szinte semmi/vagy nem úgy működik ahogyan kell.......
sokan lakják le a mondeot.
de aki ide eljut, az már jó úton halad az autó rendberakása felé...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
krisz32
Vendég
« Új hozzászólás #2097 Dátum: 2011.11.08 kedd, 20:32:11 »

oka volt a cserének Smiley 21 éves volt és kicsi a családnak, és a pereputtynak Smiley itt az  a gond, hogy az előző autóhoz képest full extra, csak szinte semmi/vagy nem úgy működik ahogyan kell.......
Nekem is '98-as TD-m van,egy kombi.Hidd el,ha megfelelően gondoskodsz róla,hálás kis masina ez. Wink
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #2098 Dátum: 2011.11.08 kedd, 20:44:26 »

oka volt a cserének Smiley 21 éves volt és kicsi a családnak, és a pereputtynak Smiley itt az  a gond, hogy az előző autóhoz képest full extra, csak szinte semmi/vagy nem úgy működik ahogyan kell.......
na és.Azt hiszem astor,yooccoo,drof tud róla egyet mást,hogy én mi mindent szívok/szívtam az autóimmal.Igaz,én írhatom,hogy az előző jobb volt... nyes
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #2099 Dátum: 2011.11.08 kedd, 20:47:46 »

na és.Azt hiszem astor,yooccoo,drof tud róla egyet mást,hogy én mi mindent szívok/szívtam az autóimmal.Igaz,én írhatom,hogy az előző jobb volt... nyes
úgysem hiszik el eplus2 különben miért cserélnéd ilyen gyakran eplus2
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Oldalak: 1 ... 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 ... 149   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.081 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.